BINNENLAND" Uit Stad en Omgeving. een langdurige beraadslaging besloten. Turkije's voorstel van amnestie alzoo te beantwoorden, dat zij ongezind'zijn het zonder waarborg te aanvaarden. in een manifest zeggen de aanvoerders der opstandelingen, dat de Albaneezen gruwelijk bedrogen zijn. De onverant woordelijke kliek, die zich te Konstan- tinopcl van het staatsgezag meester heeft gemaakt, heeft het op de verwoesting van Albanië voorzien. De Turken hebben den zoogennamden wapenstilstand met 15 dagen verlengd, maar zetten niettemin hun krijgsverrich tingen met kracht voort. De koning van Montenegro heeft nu een diplomatieke samenkomst belegd, die, hoewel zonder direct resultaat ge bleven, naar men hoopt de mogendhe den tot inmenging in deze kwestie zullen leiden. GEMENGD. De .Turksche troonopvolger, prins Joesoef Izzedöin, heeft een uitnoodiging van den Duitschen Keizer aangenomen, om de Keizerparade en het slot der ma noeuvres in dezen herfst bij te wonen. De troonopvolger zal zich einde Augustus met een groot gevolg naar Duitschland bege ven, en wel eerst naar Stettin. De Grieksche minister-president Ve- nise'.os zal na het sluiten der zitting van de nationale vergadering, een reis naar Europa ondernemen. De vBerl. Lokal-Anzeiger" verneemt dat de erkenning van de r-jniiblikeinsche regeering van Portugal door de Duitsche regeering vermoedelijk niet zal plaats heb ben, voordat de geschillen niet dat land ter zake van de uit de Portugeesche kolonies uitgeweken Duitsche missies en den Duit- scher te Porto, die zich door de Portugee sche regeering verongelijkt acht, uit den weg zijn geruimd. Holmes, de secretaris van het Engel- sc.he verbond van spoorwegjiersoneel, heeft gisterenavond jn een redevoering te Bradford gezegd, dat het personeel van de Noordooster spoor In Juli en Augus tus twintig betóogingen aan de Noordoost kust zal houden om den werkdag van acht uur af te dwingen. Dat zal, volgens Hol mes, de grootste strijd worden die er ooit aan de sporen is geweest. De plaats Waidmannsdorf, bij Kla- genfurt, is in vlammen opgegaan. Alle vee en de geheele have van de inwoners is verbrand. Door gebrek aan water was ,de brandweer machteloos. Koninklijke besluit; n. Bij kon. besluit is benoemd tot ad junct-administrateur bij de artillerie-in richtingen de werkman bij die inrichtin gen G. Houtwipper is aan den adjunct-commies bij de To pografische Inrichting P. Recourt, een eervol ontslag uit zijn voormelde betrek king verleend is benoemd tot kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Haatlem, mr. iW. P. Vis, advocaat en procureur te Haarlem is benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot resc-rve-officier van gez. 2e kl. de heer H. Duintjer Tebbens, arts is benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Leeuwarden, ter stand plaats de gemeente Leeuwarden, inr. A. ,W. Koch candidaat-notaris, advocaat-pro cureur en kantonrechtcr-plaatsvervanger te Groningen zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, J. H. H. Pyls, te Schin- nen, en mr. P. W. H. Truijen, te Roer mond, respectievelijk lid van den raad van toezicht op en rechtskundig adviseur van de Coöperatieve Centrale Boeren leenbank te Eindhoven is de Oost-Indische ambtenaar met ver lof mr. H. L. E. de Waal, laatstelijk vice-president van den Raad van Justi tie te Soerabaja eervol uit 's lands dienst ontslagen is aan mr. L. W. C. van den Berg eer vol ontslag verleend als lid tevens se cretaris van de staatscommissie voor de herziening van het Indisch privaat- en strafrecht is de Oost-Indische ambtenaar met ver lof jhr. F. L. C. Van Doorn, laatstelijk ingenieur 2e kl. bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Ne- derlandsch-Indië, uit 's lands dienst ont slagen, onder toekenning van pensioen. Bakkersnachtarbeid. Het bestuur van het Nationaal Comité tot afschaffing van den Bakkersnachtar- beid, bestaande uit de Ned. Brood-, Koek en Banketbakkersbond, De Friesehe Bak- kersbond, De Christelijke Bond van Bak kersgezellen in Nederland, De R. K. Bond van Bakkers enz., en Bijstand Zij Ons Doel, gevestigd te Rotterdam, dringt er in een adres aan de Tweede Kamer op aan, om het gewijzigde wetsontwerp, re gelende den Zondag- en nachtarbeid in broodbakkerijen, nog voor de groofe va- cantie in openbare behandeling te ne men. Mocht daarvoor geen gelegenheid meer bestaan, dan doet adressante een dringend beroep op de Kamer, om voor dc begroo ting bedoeld wetsontwerp te willen doen behandelen en aan te nemen. Dr. Kuyper. De gezondheidstoestand van Dr. Kuy per laat, naar men aan De Tijd mededeelt, veel te wenschen over. Wel schijnt nu ai dan een plotseling herstel in te treden, doch dit js steeds van korten duur. Vol gens verklaring van dr. Kuyper zou zijn huidige ongesteldheid een chronische na sleep zijn van een zware longontsteking die hij in 189-4 tc Brussel had opgedaan. Eerst in 1899 was hij feitelijk geheel ge nezen, totdat hij in April van dit jaar, tijüens zijn verblijf in Wiesbaden had kou gevat. Dr. Kuyper denkt zich tot zijn her stel naar het Instituut van dr. Lamen bij' Dresden te begeven. De Utrechtsche Lustrumfeesten. Utrecht heeft zich ongemaakt het 55e lustrum der Hoogeschool waardig te vie ren. De stad is overal versierd, guirlandes van groen, vlaggen, schilden en wapen borden. Gistermorgen is de feestweek geopend. Om half twaalf begaven de Utrechtsche studenten, voorafgegaan door muziek en den senaat, zich naar 't Centraalstation om er de reünisten en vertegenwoordigers en ieden van bevriende corpsen af te ha len. Vandaar ging het naar het academie gebouw, waar de rector van het Utrecht sche Studentencorps, de heer F. J. Fro- wein, een rede tot de reünisten, hield, waarin hij allen welkom heette, die bij eengekomen waren, om het 275-jarig be staan der jonge Alma Mater te herdenken. „In gedachten", zeidc de heer Frowein, „woont gij weer op uw oude kamers, neemt ge deel aan de vroolijke feesten, ziet ge u zelf weer gebukt over de boe ken." Een van de oudste reünisten, mr. G. R. van Bolhuis, president van het hoog- militair gerechtshof, dankte namens allen, waarna het weer in optocht ging naar de studentensociëteit, om daar iti opgewekt heid de eerewijn te drinken. Daarna was er matinee van de Utrecht sche Orchestvereeniging en een uitvoe ring van het Coers' Liederkwartet in de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, terwijl in den namid dag de diverse reunisten-diiierS volgden. Gisetravond werd jn Park Tivoii con cert gegeven, waar reünisten en studenten zich kostelijk vermaakten. Verder dwaal den vroolijke, zingende menschen om de verlichting vast eens in öogenschouw te nemen, die werkelijk schitterend beloofd te zijn. Utrecht's burgerij heeft op bijzon dere wijze medegewerkt aan de versie ring. Menig huis js door middel van stuc omgttooverd in een middeleeuwsch kas teel met eerwaarde transen en «jreigende schietgaten. Heden dc groote maskerade. KORTE KRONIEK. In den Haagschen gemeenteraad kwam gisteren aan de orde het voorstel tot oprichting van een gemeentelijke hy potheekbank. Van verschillende zijden werd de wenscheiijkheid hiervan betoogd. Beslo ten werd de ontwerp-verordening ter na dere overweging aan B. en W. tc zenden. Donderdag 29 Juni geen audiën tie bij den minister van Financiën; Zater dag 1 Juli geen audiëntie bij den Minister van Justitie; Vrijdag 30 Juni geen audiën tie bij den minister van Marine. LEIDEN, 27 Juni. Bij beschikking van den Minister van Oorlog zijn de reserve-sergeanten J. W. van Ommering, M. C. Boas, C. Krijn en N. J. Weeldenburg, van het 4e regi ment infanterie benoemd tot vaandrig bij' dat korps. Het bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds heeft het percentage van den bijslag over de maand Juli vast gesteld op 100 voor de typografen en 50 voor de andere vakken. AALSMEER. Tot tijdelijk onderwijzer aan de school van de vereeniging 'School met den Bijbel voor Sloten en Over toom", is benoemd de heer J. van Keu len van deze gemeente. ALFEN AAN DEN RIJN. De milicien J. C. Corsel van het 4e regiment infanterie onlangs ingedeeld, is door Ged. Staten van Zuid-Holland afgekeurd voor den militai ren dienst en naar zijn woonplaats te ruggekeerd. GOUDA. De R. K. kiesvereeniging heeft nog candidaat gesteld voor den ge meenteraad: voor district I den heer J. A. Donker, voor district III den heer H. S. H. van Pelt. LISSE. De bloemist G. v. d. Horst, wel ke zijn bollenzaak heeft overgedaan aan de firma Neur en Zn. te Hillegom, heeft aan drie werklieden, welke hem vele jaren trouw en eerlijk gediend hebben, ieder een goud horloge met inscriptie, waarvan twee met dito ketting, geschonken. Bo vendien ontving het overige personeel een gift jn geld. NOORDWIJK. De stemming voor leden van den gemeenteraad zal gehou den worden 6 juli, de herstemming zoo noodig 18 Juli. Zooals men zich zal herinneren, mocht de Bloembollenbeurs zich het vo- .rige jaar in een druk bezoek verheugen; het nut van deze instelling is ten volle gebleken. Naar wij vernemen zal er ook dit jaar van wege „Bloemkwee- kersgenootschap", eene beurs worden gehouden en wel iederen Woensdag in café Flora. De eerste wordt gehouden op Woensdag 12 Juli. NOORDWIJKERHOUT. Bij besluit van 20 juni jl. is J. C. Aartman', loteling der lichting .1911 door Ged. Staten voor den dienst afgekeurd. SASSENFIEIM. Den milicien C. van der Voort van het 4e reg. infanterie js door den mhust-r van oorlog uiut'1 van opkomst voor herhalingsoefeningen ver leend tot 1912. TER AAR. Zondag hield de R. K. kiesvereeniging alhier eene vergadering bij de Lange aan het Papenveer tot het bespreken der a.s. gemeenteraadsverkie zing. Ondanks het zeer ongunstige weer was de opkomst bevredigend. Met algc- meene stemmen werd besloten de beide aftredende R. K. raadsleden, de heeren J. C. van Rodenrijs en J. Hoogervorst Lz., te candideeren. Met grond wordt verwacht dat het mandaat van deze ieden bij een voudige candidaatsteüing zal worden ver- lengtl. VOORSCHOTEN. Ds R. K. Kiesver- eeniging heeft de drie aftredende R. K. raadsleden L. van Wissen, C. Koot en J. de Graaf wederom candidaat gesteld. De heer Joh. Mens werd candidaat ge steld voor een der vier nieuwe raads- zetels. De candidaten der drie andere kies verenigingen zuilen worden overgeno men. WOUBRUGGE. Naar men verneemt heeft de plaatselijke geneesheer Dr, W. A. Asman zijn practijk over gedaan en zal hij zich spoedig vestigen te Scheve' ningen. WOERDEN. Met Staatscourant no. 148 zijn verzonden de akten van de Naamlooze Vennootschap tot exploitatie van motor booten alhier. GEWESTELIJK GEMENGD. Door veldwachter P. de J. werd op den Leidschen straatweg onder Wassenaar een zekere H. T. Gz. aangehouden, die zich vermoedelijk aan verduistering had schuldig gemaakt. Hij werd naar Den Haag overgebracht. Door de recherche in den Haag werd iemand aangehouden, die in het bezit was van een drietal geschoten tamme eenden. Ze waren onder Wassenaar gescho ten, doch waar wist de aangehoudene niet. Uit de nasporingen der politie bleek, dat de eenden geschoten waren op de weide van den heer D. van Straalen en dat ze het eigendom waren van D. J. baron van Pallandt. De aangehoudene werd na dit onderzoek naar het huis van bewaring overgebracht. Maandagmorgen reden te A a r 1 a n- derveen de landbouwer C. de B., en zijn zoon met een vet varken naar de waag. Aldaar aangekomen vroeg de waag- meester waar het varken was. De eige naar zag verwonderd op dat de wagen ledig was, niet wetend of hij het ver loren had of dat het vergeten was op te laden. Op zijn weg terug keerend kwam hij tot de ontdekking xdat het varken door een eerlijk man „gevonden" was. Sport. Sportdag op de Kaag. Naar wij reeds berichtten, zullen de vereenigingen „De Kaag", „De Sport man" en „De Leidsche ZwemcluL" op 23 Juli aan hare leden een aangenamen dag op dc Kager plassen aanbieden. Het programma, behoudens wijzigin gen, zal aldus zijn vastgesteld: 9 uur v.ip.: Vertrek van de Beesten markt te Leiden' van een stoomboot, waar op muziek, voor de leden met hunne dames; pl.m. 10 uur v.m.Aankomst aan de „Eenzaamheid", alwaar de boot wordt opgewacht door de leden der vereeniging „De Kaag" met hunne zeil- en motor jachten, waarna gezamenlijk een tocht wordt gemaakt over de Kager plassen; P.m. 11 u. vm.Polo voor motorbooten. Dc A. N. W. B. stelde hiervoor be schikbaar den daarvoor bestemden bal, welke zij speciaal voor dat doel deed ver vaardigen. Het doel van den wedstrijd is, den bal in den kortst mogelijken tijd van de afvaartlijn in het doel te drijven. Gereed schappen, als bootshaken, schepnetten of lijnen mogen niet worden gebruikt. De bal mag niet met de handen of eenig ander lichaamsdeel worden aangeraakt. Bij het manoeuvreeren met den bal mag zoowel voor- als achteruit worden ge- stoomd. Pl.m. 12 uur: Picnic. De deelnemers aan de picnic zorgen zeiven voor hunne consumptie. - Pi.m. I1/2 uur: Ringzeilën. Hiertoe worden drie, in een driehoek liggende, boeien elk voorzien van een []- vormige ring. De boeien worden zoo ge plaatst, dat één voor den wind, één in den wind en één ring met halven wind moet genomen of gestoken worden. Aan ieder der deelnemende vaartuigen wordt een stok verstrekt, welke voorop in onge veer horizon la: e "Editing mod vastgebon den zijn. .Het doel is de ringen aan de stok te steken. Pl.m. 21/0 uur: Zwemwedstrijden, lè. snelzvvemnien, borst, 80 M.2e. id., rug, 40 M.3e. snelvaren in tobben, waarbij deelname in fantastische' kostuums zeer gewenscht i?. De klceding bij deze nummers moet bestaan uit zwembroek en aaneengesloten tricot van schouder tot knie. Uitreiking der prijzen onmiddellijk na de wedstrijden. Indien daarna nog tijd beschikbaar is, een kleine tocht over de Kager plassen, waarna de terugtocht \yordt aanvaard. Parseval V. De Parceval V, het luchtschip, dat hier in Nederland voor eenigen tijd tochtjes maakte, en op zijn reis van Amsterdam naar den-Haag, boven Leiden zichtbaar ip brand g '.logen, terwijl men den mo- ter herstelde. Zeven personen verkregen brandwonden, waaronder twee rij ern stig. De gondel en motor zijn onbedui dend beschadigd. Europeesche rondvlucht. Gistermiddag heeft dc ofheieuse start Soesterbcrg-Brussel plaats gehad. Beau mont was de eerste die zien in d. lucht verhief, ofschoon het weder zich nog niet best liet aanzien. Spoedig daarop volgden de anderen. Slechts Weymann maakte een enkel tochtje om het t .Trein cm toe.i hij uit zijn toestel steeg vond hij het schande dat bij zulk weer gevlogen werd. Of hij later nog zou opstijgen, of per trein naar Brus sel zou gaan, stond bij hem nog niet vast. Het hcele vertrek is eigenlijk een over rompeling geweest. Niemand dacht aan de mogelijkheid van vertrek, toen Beaumont reeds zijn motor had aangezet en"in de lucht zat. Zeven aviateurs zijn reeds tc Brussel gearriveerd. Beaumont was de eerste. Wijnmalen is bij Antwerpen gedaald. Onderwijs. Eindexamen Gymnasium. Aan het Bisschoppelijk College te Roer mond slaagden alle candidaten, nl. Voor diploma A: de heeren B. van Basten Batenburg, Tegelen; K. Geuljans, VenloJ. Dubois, VenloA. Jansen, Roermond; E. Teeuwen, Tegelen. Voor diploma Bde heeren H. Burge ring, AmsterdamJos. Franssen, Roer mond Jac. Leenen, SteijlP. Ploumen, EckelradeE. Timmermans, Tegelen, en Jos. Wolfs, Eijsden. Kunst en Wetenschappen. Internationale Zangwedstrijd. Ter herdenking van het dertig jarig bestaan der liedertafel „Onderlinge Oefe ning" te Amsterdam zal deze 'n Interna tionalen Zangwedstrijd voor Mannen- en Gemengde Kpren uit te schrijven welke zal plaats hebben drie achteenvolgende weken, telkens op Zaterdag- en Zondag avond in de maand Mei of Juni van het jaar 1912. Bereids kan worden medegedeeld, dat de wedstrijd zal bestaan uit negen af- deelingen. In elke afdeeling te zingen één ver plicht koor en één koor naar keuze. Wijzend op den door voornoemde lie dertafel ter gelegenheid van haar '20 jarig bestaan in 1902 zoo uitstekend geor- ganiseerden Nationalen Zangwedstrijd, waaraan door 35 Vereenigingen met 2300 Zangers en Zangeressen werd deelge nomen alsmede aan den Internationalen Zangwedstrijd in 1907 waaraan door 57 Vereenigingen w.o. uit Nederland Bel gië, Duitschland en Frankrijk mei onge veer 5000 Zangeressen en Zangers werd deelgenomen, hoopt het bestuur ook nu op groote deelnamen. Nadere inlichtin gen te bekomen bij den Secretaris. De Zeelieden staking. Te Amsterdam is de toestand belangrijk ernstiger gewor den doordat de bootwerkers in staking zijn gegaan. Bij manifest heeft het bestuur van Recht en Plicht, de bootwerkersorga nisatie, de havenarbeiders ingevolge het besluit der groote vergadering van Don derdag opgeroepen om allen arbeid stop te zetten voor en aan alle maatschappijen. De vergadering van Amsterdamsche voerlieden heeft een motie aangenomen, waarin wordt besloten, dat, indien mocht blijken, dat de medewerking van den kant der voerlieden noodzakelijk is, zij aan de zeeiiedenstaking niet zal worden onthou den, zoodra het bestuur het sein geeft. Engeland. De stand van zaken is heden, naar het heet, beter te Glasgow, maar elders, met name te Liverpool, Hull, Goole en Gran gemouth slechter. Drie schepen*van Eller- man Line zijn door de bemanningen ver laten en moeten in de dokken te Liver pool blijven liggen, terwijl de bootwerkers weigeren ze te laden. Het werk in de dok ken te Grangemouth staat eveneens stil, verschillende schepen liggen er zonder be manning. De toestand is het slechtst aan de Humber, waar 13 schepen ongelost lig gen. Ten minste 70.000 zakken met aard appelen en kisten met fruit zijn niet ge lost kunnen worden. De spoorboot Dou glas is te Huil aangekomen met een groo te lading boter uit Kopenhagen voor Man chester, die men niet van boord kan krij gen. De grootste opwinding hccrscht te Huil, waar duizenden stakers de straten vullen en honderden stakers de dokken posten en ook den nacht daar hebben doorgebracht. De politie is belangrijk ver sterkt. Aanbestedingen. AMSTERDAM. De H. Ij. S. M. heeft" aanbesteed: Het vergrooten stalgebouw en wagenioods te Leiden. Raming 4820 Ingekomen 13 biljetten. Minste inschrij ver de heer L. Kros, Utrecht, f4070. Faillissementen. Uitgesproken; P. Breijer, aannemer, te Leiden, Mandenmakersteeg, curator mr. Q. J. Terpstra. P. Berbee, bloembollenhandelaar, te üegstgeest, curator, mr. C. Briët. C. van den Hout, bakker, tc Tilburg, curator mr. G. E. Pastoors, J. A. Good ijk, kuopman in manufacturen, te Leeuwarden, curator, inr. W. Tijsma. S. Lammers, zonder beroep te Utrecht, curator, mr. H. G. Holsteyn. A. J. Hes, schoenmaker te Amsterdam, curator, mr. J. de Vries. 1. van Brink, venter in manufacturen, te Amsterdam curator als voren. A. van der Lingen te 's Gravcnhage, curator, mr. J, C. L. M. v. Gils. W, van Rijn, loodgieier en koop- ma 1 .c 's Gravcnhage, curator, mr. h'. Hannema Th. A. Mulders, schoenmaker te Rotterdam curator mr. J. C. van Hasselt. p. A. v. d. Wiel, te Haarlemmermeer, curator nir. G. H. J. va-i der Meulen. H. Groeneveld, schilder te Denekam n, curator mr. H. Laman Trip. L. Meibergen, koopman te Stad-Almelo, curator mr. D. G. Kor- tenbout v. d. Sluis. J. H. Kemps, vroeger wiukelier in koloniale waren, thans klerk te Breda curator mr. W. Ingenhousz.— J. D. Diekmeier, koopman, laatstelijk gewoond hebbende te Rot terdam. thans vertrokken naar Amerika, curator mr. P. H. Lammers. - Geëindigd: K. J. Wilkeshuis, wagenmaker te Stiens. S. B. J. M. van Gerven, bierhuis- houder te Haarlem. G. Bot, koopman in verlichtingsartikelen te Amsterdam. R. Huis man, voorheen manufaeïurier te Vceudam. L. van Dijk, broodbakker te Breda- C. de Rade, te Sioterdijk. P. A. Bakker, koopman in marmer te Rotterdam. Opgeheven: Mevr. D. Dukkus-3ouw.nan te 's üravenhige. H. C. Mathicner te 's Gra- venhage. J. \V. Meijs, wed. Heijtveldt te 'sGravenhage. J. H. P. Kuijff, te S t o m p- w ij k. Rechtszaken. Bestrijding Zedeloosheid. De Hoogc Raad deed heden uitspraak in de zaak van C. j. H. G. K., door de Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld tot 6 dagen hechtenis, wegens het te Am sterdam een geschrift, de zinnelijkheid der jeugd prikkelend, tentoonstellen op eene plaats, zichtbaar van den openbaren weg. Het beroej) werd verworpen. Meeuwenhuiden. De Hooge Raad deed gisteren uit spraak in liet beroep van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kan tongerecht te Amsterdam legen het ont slag van rechtsvervolging van F. J. A', vrachtrijdersknecht, die te Sloten meeu wen huiden met kop, vlëugels en pooten had vervoerd, liet betrof hier de vraag, of er „doode vogels" in den zin der Vogel- wet waren vervoerd. De .Hooge Raad vereenigde zich met het ontslag van rechtsvervolging, aange zien de Vogelwet verbiedt het vervoeren van doodc vogels, niet van voorwerpen, daarop gelijkende; meeuwenhuiden, waar aan het lichaam ontbreekt, zijn niet ais doode vogels aan te merken. Het beroep werd dus verworpen. Overtreding der Drankwet. Voor de .Haagsche rechtbank werd gis teren gehandeld de zaak tegen G. C., wijnhandelaar te Leiden, die voor den kantonrechter aidaar heeft terecht gestaan wegens overtreding der drankwet, 11I. het verkoopen van een flesch cognac. Van de behandeling voor het Kantongerecht heb ben wij indertijd eeii uitvoerig verslag ge geven. De ambtenaar eischte f100 boete subs.'20 dagen hechtenis, doch de kanton rechter sprak bekl. vrij. Van dit vonnis kwam de ambtenaar in beroep. Bekl. was ditmaal niet verschenen. Na het hooren van dezelfde getuigen als voor het kantongerecht, eisclite subst. officier van Justitie, mr.- Brantjes, vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling van bekl. tot een boete van f 100 subs. 20 dagen hechtenis. De kantonrechter te Delft veroordeel de _C. N. de V. te Zegwaar t, we gens met een motorrijtuig rijden zonder bewijs, lot f 2.50 of een week tuchtsch .1 J. v. A., te Alf en aan den R ij 11, we gens een vaartuig door middel van een lijn aan een boom vastmaken, tot f 0.50 of 1 dag; G. van W., te Zeg waart, ne gens na zonsondergang rijden met be spannen voertuig zonder licht, tot f 1 of 1 dag en H. B., te S t om*p w ijk, wegens openbare dronkenschap, tot f 3 of 3 da gen. Acaüemiemeuws. LEIDEN. Geslaagd voor het theoretisch geneeskundig examen de heeren G. C. J. Kruisinga (den Maag) en L. Knoppien (Scheveningen). Eindexamen Indischen administratieven dienst de heeren C. J. Batenburg en Ch. O. van Romondt (beiden den Haag) en S. Bastiaans (Utrecht). Candidaats-examen rechten, de heeren A. H. Kramp (Leiden) en j. van Duijven- dijk (Lekkerkerk bij Schoonhoven). Geslaagd \ooi het: candidaatsexamen rechten de heer W. A. H. Füchter (den Haag); voorbereidend examen Indischen administr. dienst de heeren C. F. H. Göbel (Arnhem), M. F. Winkler (Breda) en A, Oranje (Schiedam)candidaatsexamen ge neeskunde de heeren J. Knappert (Leiden) en P. Timmer (Naaldwijk). AMSTERDAM. Bevorderd aan de, Vrije Universiteit tot doctor in de rechten de heer E. J. Th. a. Th. van der Hoop, den Haag, op proefschrift: De orde van erfopvolging van den troon in Nederland. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 27 Juni. Aan de orde is het eerste vraagpunt voor het Ziekteverzekeringsont- werp. I De heer de S a v o r 11 i n Lobman (C^ H.) deed nader uitkomen, waarom hij vóór. beantwoording van het vraagpunt, maan tegen de ziekteverzekeringswet zelf zal stemmen. Dit laatste doet hij omdat z.i. de grondslag van de wet niet deugt* aangezien en dat blijft spr.'s vas te overtuiging, deze wet zoo diep ingrijpt in de maatschappelijke verhoudingen4 dat de zaak onmogelijk bij de wet za. zijn te regelen, maar men die regelink zal moeten over en aan de maatschap^ pelijke krachten zelfs, desnoods met bef hulp van subsidie. Maar wat het vraagpunt b|tr|ft, geldl

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2