.ieder, die dit leest, moet wel ten top stijgen, a!s hem gezegd wordt, dat beide candidate» leden zijn van een kortelings hier opgericht Kruisvcrbond en zelfs één van de twee zitting heeft in 't bestuur dier vereeniging. Dat vele kiezers het dien dag bij de vier glazen niet lieten, spreekt van zelf. Men was eenmaal door „de be strijders van den drankduivel" in de ge legenheid gebracht, het balletje was een maal aan 'trollen "(en 't rolde van de eene herberg naar de andere), met 't gevolg, dat schrijver dezes, hier tijdelijk in N.-Limburg vertoevend, dien éénen avond meer dron ken menschen gezien heeft, dan in een geheel jaar jn Holland. 'tWas misschien naïef van mij, maar ik meende, dat dergelijke „biér"-vérkie- zingen tot 't verledene behoorden. Helaas! in Noord-Limburg blijkbaar nog niet. 't Zou een schoon werk zijn voor 't Kruisvcrbond, om aan dit misbruik eens een eind te maken. Laten we het beste hopen, vooral nu in ditzelfde dorp binnen korten tijd andermaal in een vacature moet worden voorzien. Bond van Vrije Liberalen. Onder voorzitterschap van Mr. M. Ty- deman Jr. heeft Zaterdag de algemeene vergadering van den Bond van Vrije Li beraler» plaats gehad, in zijn openings woord herinnerde de voorzitter er aan, dat in het afgeloopen jaar alleen de Staten verkiezingen de stilte iri het politieke le ven hebben verbroken. Na uitbrenging van het jaarverslag werd een toelichting gegeven op de con clusies uit het rapport van de commissie tot onderzoek van het Belgische stelsel van ouderdomsverzekering en besloten deze kwestie nogmaals aan de orde te stellen. Hierna kwam het kiesrechtvraagstuk in behandeling, door de motie Amsterdam, die luidde: „De afdeeling Amsterdam van den Bond van Vrije Liberalen, „Overwegende, dat door de Liberale Unie blijkbaar gestreefd wordt naar het vormen eener coalitie van vrijzinnigen, ten einde onder de leuze van algemeen kiesrecht de verkiezingen van 191 te ge- moet te gaan „Overwegende, dat door een der le- „den van onze Commissie van Advies, „zij het op eigen verantwoordelijkheid, „onlangs een politieke rede is gehouden „waarin d; mogelijkheid van zulk een „coalitie erkend .werd. „Overwegende, dat door aansluiting „aan de beweging voor algemeen kies recht, de voorwaarde, waaraan ons be ginsel-program de uitbreiding van kies bevoegdheid bindt, zou worden losge laten „Overwegende, dat het van het hoog- „ste belang is, dat onze geheele partij in „de gelegenheid gesteld wordt, hare mee- „ning hieromtrent uit te spreken; „Verzoekt de Commissie van Advies, „de behandeling van dit onderwerp op de „agenda van onze eerstkomende aïgemee- „ne vergadering te brengen." De commissie van advies, in het mid den latende, welke de bedoeling der li berale unie js, en onder opmerking, dat de motie het standpunt door mr. A. C. Visser van Yzendoorn, in zijne te Gorin- chem gehouden rede ingenomen, minder juist w eergeeft, omdat deze een coalitie van vrijzinnigen/ ten einde onder de leu ze van algemeen kiesrecht de verkiezin gen van 1913 tegemoet te gaan, beslist heeft ontraden, achtte het met de afdee ling Amsterdam van belang, dat het stand punt van den bond ten opzichte van de actie voor algemeen kiesrecht in de alge meene vergadering tot een punt van de bat gemaakt was. Zij heeft, van oordeel, dat het standpunt, inzake het kiesrecht- vraagstuk in het algemeen hierbij tevens onder de pogen moest worden gezien, ^le volgende motie voorgesteld: De algemeene vergadering van den Bond van Vrije Liberalen spreekt als haar gevoelen uit lo. dat voorstellen tot vervanging van de bestaande kiesrechtregeling door een niet-attributieve regeling met uitsluitin gen waarvan de omvang in het begin selprogram van den Bond is aangeduid niet behoeven te worden afgewezen dat bij Grondwetsherziening het stre ven.van den Bond gericht moet blijven op versterking van den invloed der Eer ste Kamer op de wetgeving en op al het geen overigens kan strekken tot vermeer dering van de waarborgen voor de, als eerste eisch van Staatsbeleid, door den Bond steeds op den voorgrond geplaat ste onpartijdige behartiging der onder scheidene volksbelangen naar mate van hunne beteekenis voor de gemeenschap. 2o. dat een gezamenlijke stembus-actie van de vrijzinnige groepen, onder de leu ze Grondwetsherziening om te komen tot invoering van algemeen kiesrecht, niet tot verbetering van den politieken toe stand zal leiden en derhalve geen aanbe veling verdient. De motie werd toegelicht door den voorzitter, mr. M. Tydeman. Aan het uitvoerig debat werd deelge nomen door de heeren Zernickze, van der Meulen, Jhr. van Karnebeek, Levy Jr., Mr. Boers, en had toy resultaat dat het voorstel van de commissie van advies werd aangenomen met 28 tegen 8 stem men. KORTE KROMEK. De nieuwe zeehaven te Zaandam bewesten de spoorlijn Zaandam—Am sterdam zal 13 Juli e.k. worden geopend. De opening zal o.m. worden bijge woond door Z. K. H. Prins Hendrik. De gewone audiëntie van den Minis ter van Landbouw zal a. s. Woensdag niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 26 Juni. St. Barbara. Gistermiddag werd in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond door de ondcr- afd. „St. J3arbara" hare jaarvergadering gehouden, gepresideerd door den vice- voorzïtier, den heer j. Warmerdam. Het jaarverslag van den secretaris, den heer L. J. W. Beijerbergen van Hene gouwen, vermeldde o.a., dat het leden tal op .19 Juni j.I. bedroeg 121 mannen en vrouwen, tegen 108 leden het vorige jaar. Het aantal donateurs bleef hetzelfde. I rie H. Alissen werden in dat jaar opge dragen voor de overleden leden. 5 ver gaderingen werden gehouden. Het regle ment werd belangrijk gewijzigd. Het saldo in kas bij den penningmeester bedroeg f97.85. Door de vergadering werd besloten binnen zeer korten tijd het 10-jarig be staan der vereeniging te herdenken, ter wijl dan een redenaar zal optreden en de dames- en heerenzangvereenigingen „St. Caeciiia" hare medewerking zullen ver kenen. Bij de periodieke verkiezing werden de le secretaris en 2e penningmeester bij acclamatie herkozen, terwijl in plaats van den len voorzitter, die als zoodanig be dankt had, tot bestuurslid gekozen werd de heer W. A. v. d. Berg. Om de boeken des penningmeesters te controleeren werden benoemd de heeren W. de Gooijer en Reesink. De vergadering, welke zeer goed be zocht was, werd daarna door den vice- voorzitter gesloten. Bij de verdeeling der bestuursfuncties werden benoemd de heeren Joh. Warmer dam tot voorzitter, B. Klein tot 2e voor zitter en W. A. v. d. Berg tot 2e secretaris. HOOG MA DE. Zondagavond verga derde alhier de R. K. Kiesvereeniging vooral tot bespreking van de a.s. Ge meenteraadsverkiezing. Nadat de Voor zitter met den Christel ijken groet de ver gadering had geopend en den 66 aanwe zigen, ook de WelEerw. Heer Aalberse kapelaan der parochie was aanwezig, het welkom had toegeroepen, werden de no- ttilen der laatste vergadering voorgele zen en onder dankbetuiging aan den Se cretaris, onveranderd goedgekeurd. Ver volgens werd door den Heer C. P. v. d. Geest verslag uitgebracht over de laat ste vergadering der Centrale te Katwijk, waarna door den Voorzitter verslag over de verg. van den prov. bond werd ge geven. Naar aanleiding van het gespro kene door mgr. Nolens legde hij de Ver gadering de vraag voor of men ook nu weer geneigd was de samenwerking met de A. R. te handhaven, waartoe bij zit ten en opstaan met groote meerderheid beslot enwerd. Alsnu kwam aan de orde de candidaatstelling en daar niemand hierover het woord verlangde ging.men tot stemming over. .Met 40 van de 58 uitgebrachte stem men werd de Heer C. W. Lieverse, aftre dend lid, opnieuw candidaat gesteld. 1 Biljet was blanco. De Heer Lieverse, verklaarde op een vraag van den Voor zitter, onder dankbetuiging vóór het in hem gestelde vertrouwen, de candidatuur aan te nemen, waarop hij door den Voor zitter werd geluk gewenscht. Nadat de Voorzitter de aanwezigen had herinnerd aan de opgerichte Onderl. landbouw-verzekering en de verhooging der inlage na 1 Juli, en bij de rondvraag niemand het woord verlangde, werd de Verg. met den Chr. groet op de gewone wijze gesloten. NOORDW1JK. Ter aanvulling van ons verslag van Zaterdagavond en om even tueel misverstand uit den weg te ruimen, diene het volgende: Bij het vermelden van het besluit der vergadering over het mondeling stemmen over zaken is een zinsnede weggevallen, waardoor dit besluit zijn beteekenis mist. Er moet staan Voortaan zal over zaken mondeling gestemd worden, tenzij de meerderheid der vergadering den wensch te kennen geeft, schriftelijk te stemmen. Leden van de Kiesvereeniging, die geen kiezer zijn voor den Gemeenteraad mo gen natuurlijk wel aan de discussies deel nemen, maar niet aan de stemming over de candidaten. Met zoo goed als algemeene stemmen werd besloten, de beide aftre dende Kath. leden, de Heeren C. Alkema de Sr. en Dr. A. Kervel, opnieuw candi daat te stellen. De voorzitter dankte voor het vertrouwen en beloofde alle krachten te zullen inspannen, om de belangen der geheele b u r g e r ij in den Gemeente raad te behartigen. Het gedeelte van het verslag, waar werd aangegeven, op welke gronden de R. K. Kiesvereeniging besloot een ver tegenwoordiger der badplaats candidaat te stellen, moet aldus luidenDaar nu door de verbonden Anti-revol. en Protest. Kiesvereenigingen, die zich zoo warm maakten voor de belan gen der pensionhouders, twee „Noord- wijk-binners" zijn candidaat gesteld, ligt op den weg van onze Kiesvereeniging eer» bewoner der badplaats te stellen, enz. NOORDWIJKERHOUT. In café Het Wapen van .Noordwijkerhout vergaderde gisteravond de JR.'K. Bloemist- en Tuin- boiiwwerkliedenvereeniging. pe voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom aan de aan wezigen, waarna de notulen werden gele zen en goedgekeurd. Behoudens enkele wijzigingen wordt het reglement zooals het door het Bestuur is opgemaakt, vastgesteld. O.a. wordt de contributie der Jeden verhoogd tot 10 ct. per week. Vervolgens wordt er verslag uitge bracht van het Ziekenfonds. Het batig sal do bedraagt f59.74. Tot voorzitter van het ziekenfonds wordt gekozen E. Broekhof, tot secretaris penningmeester Joh. J. Janssen, en tot commissaris C. van der Klaauw. 10 arbeiders gaven zich wederom als lid op, zoodat het aantal thans 100 be draagt. Bij het L, iur was een vraag ingeko men, of her niet mogelijk was een te- gencandidaat te stellen bij de a.s. gemeen teraadsverkiezingen. De voorzitter antwoordt hierop, dat hij er tegen is, dat de vereeniging zich op politiek terrein begeeft, doch raadt de le den aan Jid te worden van de kiesveree- niging, om daar hunne belangen voor te staan. Voorts geeft iemand het bestuur nog in overweging, om dergelijke vragen in den vervolge niet meer te beantwoorden. SASSENHEIM. Zondag avond verga derde de afdeeling Sassenheim en O. van den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer A. Weijers, open de de vergadering met gebed, de notulen werden gelezen en onveranderd goedge keurd. De penningmeester der afd. bracht het driemaandelijkse!! verslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f223.23, de uitgaven fl90.72C>, alzoo een saldo van f32.50y2. Ook de penningmeester van Hulp i n Nood bracht zijn driemaandlijksch verslag uit, waaruit wij aanstippen, dat de inkom sten hebben bedragen f21.061 en de uit gaven f20.13, een saldo aldus van fü.93i/2. Na eenjge bespreking werd besloten, indien noodzakelijk, aan de onderafdceling „Kerkorde" een derde draagband te ver-" strekken. Alsnu kwam de.ZeerEerw. heer Pastoor de zaal binnen, met een luid applaus verwelkomt. De voorzitter heette hem met eenige welgekozen woorden hartelijk wel kom. De Eerw. heer Pastoor dankte den voorzitter voor zijne woorden en hoopte, dat indien de Goddelijke Voorzienigheid hem spaarde, hij nog vele jaren voor het heil van Sassenheim moge werkzaam zijn. Bij de rondvraag deeïde de heer Bader mede, dat een bondslid in ons midden was die eenige dagen geleden den dag her dacht heeft, dat hij 25 jaren bij een en 'den- zelfden patroon .was werkzaam geweest. Hij braent hulde aan dezen hinken man en bondsbroeder. Door den voorzitter naar den naam van dezen persoon gevraagd, antwoordde de heer Bader, dat dit was de heer G. Hoo- gervorst, die 25 jaar in dienst was geweest bij de firma C. J. Speelman en Zn., bloe misten alhier. Door den voorzitter werd den heer Hoogervorst namens de vergadering ge feliciteerd met dit heugelijke in onzen tijd niet zoo vaak voor-komend feest. De heer Hoogervorst dankte den heer Bader en den voorzitter voor de gespro ken woorden en hoopte dat nog velen hem hierin zullen navolgen. Na bespreking van eenige zaken van huishoudelijken aard, werd de vergade ring gesloten. Eenige dagen geleden herdacht de heer G. Hoogervorst den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de firma C. J. Speelman Zoon alhier. De heer Hoogervorst die als knaap van 11 jaar bij deze 'firma dienst trad, is dier. dag, zoowel door heeren patroons, als door zijn medearbeiders gehuldigd. Namens zijn patroons werd hem een enve loppe ter hand gesteld. Gederailleerd. Gisteren derailleerde ter hoogtevan.de bloemisterij „Welbedrogen" de stoomtram, welke te ongeveer kwart over elfen te Lisse arriveert. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Alleen deze tram ondervond vertraging. De Zeeliedenstaking. Te Rotterdam schijnt geen vrees voor oponthoud der stoomschepen of zelfs stoornis in de af vaart te bestaan. De reeders daar ter stede zijn reeds nu voorzien van de noodige toezeggingen, zoowel uit deze gemeente als uit Duit- sche havens, ter bemanning van de schepen, die de volgende week van daar moeien vertrekken. Te Amsterdam. De Stoomvaartmij. Nederland, De Kon' Ned. Stoombootmij. de Kon. Hoil. Lloyd, de Kon. West-Indische Maildienst en de Holl. Stoombootmij., alle te Amsterdam, maken per advertentie bekend, dat haar overtuigend gebleken is, dat de tegen woordige moeilijkheden met de zeelieden te Amsterdam haar oorzaak vinden niet hoofdzakelijk in een eisch van loon, maar in eischen, die niet voor inwilliging vat baar zijn, en die daarom niet door haar zullen worden toegegeven. Engeland. De reedersbond te Glasgow heeft be sloten geen concessies meer (e doen en de schepen desnoods stil te iaten liggen. De groote Atlantische schepen zijn heden alle op tijd vertrokken met bemanningen, wier gages zijn verhoogd. De eigenaars verklaarden, dat zij voor de kracht der omstandigheden hadden moeten wijken. Tom Mann, de voorzitter van het plaat selijke stakingscomité te Liverpool heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij verklaart, dat met ingang Maandagmorgen aan alle matrozen, stokers, koks en hof meesters, die lid zijn van de Unie van zeevolk, verboden zal zijn, om dienst te doen op schepen van firma's, die bij den bond van reeders zijn aangesloten. Rechtszaken. Het loepen op het strand te Noordwijk aan Zee. Door het kantongerecht te Leiden werd heden behandeld eene vervolging inge steld tegèri P. V., 25 jaar, D. van D., 21 jaar, W. de G., 24 jaar, cn S. S., 20 jaar, allen woonachtig te Noordwijk, wien ten laste was gelegd, dat zij op 4 Juni 's avonds 5V» uur, zich hadden bevonden op duin grond, eigendom van de Mij. Huis ter Duin. Bekl., die ailen verschenen waren, ont kenden geloopen te hebben op d u i n- grond; zij hadden zich bevonden op het strand. Er waren 2 getuigen a charge, en 2 a décharge gedagvaard, terwijl mr. A. L. Hermans, advocaat en procureur te Lei den, als verdediger zou optreden. Het eerst werd gehoord Joh. Dan. Reith, 29 jaar, onbez. gemeente-veidw ach ter, die antwoordde op een vraag, hoe hij wist dat de grond eigendom was van de Maatschappij Huis ter Duin, dat de heer W. Tappenbeck hem dit verklaard had. Het verhoor van dezen getuige ging niet heel geregeld. Beurtelings werden door den kantonrechter get. en bekl. on dervraagd. Getuige beweerde, dat de vier beklaag den gezeten hadden ter zijde van de hou-- ten badtent van Admiraal, hetgeen de 4 beklaagden met de meeste beslistheid ont kenden. Zij waren 15 a 20 M. verwijderd gebleven van den voet der duinen. De ver balisant zeide echter bekl. te hebben ge zien achter de tent, tegen de helling der duinen. Bekl. zeiden tusschen de stoelen te hebben geloopen, niet op de duinhel ling. Zij hebben geen herrie gemaakt. Get. echter meende, dat bekl., die met een groep van elf jongelui zich op het strand bevonden, een dreigende houding aan namen. De ambtenaar van het O. M„ mr. van der Eist, meende dat deze zaak neer komt of bekl. zich hebben bevonden op den overgang van de helling van het be twiste gedeelte. Dit werd door bek!, ten sterkste ontkend, wel gaven zij toe ge loopen te hebben op het strand, waar door bordjes de toegang verboden was voor anderen dan voor badgasten en bezoe kers van Huis ter Duin. De verdediger vroeg aan get. Reith of bij de helling der duinen een nieuw tee- ken staat. Getuige Reith antwoordde, dat ook aan den voet £er duinen, bij de trap (dus waar de helling begint) een bord staat met het bekende opschrift. Er is daar een afscheiding van prikkeldraad ge maakt De heer Tappenbeck zou die veel verder kunnen plaatsen, maar laat zulks na omdat hij anders zijn gasten zou hinde ren. Tweede getuige is Wilhelm Tappen beck, 46 jaar oud, directeur der Maatsch. Huis ter Duin. Get. heeft op 4 Juni een aantal jongelui zien zitten terzelfder hoog te van de tent. Desgevraagd zegt de heer Tappenbeck, dat deze plaats ongetwij feld eigendom is der Maatsh. Huis ter Duin. Zij heeft de duinen gekocht ten N. W. begrensd door het strand. De betrok ken plaats is onmogelijk strand, het is een deel van net zeeduin. Daar is een op komende plantengroei. Het is het teerste deel van de duinen, dat voortdurend on derhoud eischt om de helling op het ge- wenschte niveau te houden. Get. heeft nooit gehoord dat het Rijk het strand on derhoudt; Huis ter Duin zorgt voor be planting. De jongelui die get. heeft gezien, zijn geweest op dat deel, waar helm stond. Get. weet niet juist aan te geven hoe de borden op het strand staan en welke op schriften zij hebben. Get. kan ook niet zeggen of de jongelui, die volgens zijn zeggen op de helling hebben gezeten, de ze vier beklaagden zijn. Hij deelt verder mede geen huur voor het plaatsen van badtenten aan de gemeente te betalen, en 't zeeduin, dat bij zijn eigendom behoort, te exploiteeren. Op een vraag van den verdediger over de plaatsing van de borden, kan get. Tap penbeck geen afdoend antwoord geven. De eerste getuige a decharge, Michiel Kampman, 20 jaar, arbeider te Noordwijk- binnen, weet zich eerst niet goed te herinneren, waar de badtent van Admiraal staat, doch na kort nadenken zegt hij, dat de tent staat op een terrein waar geen helm groeit. Of de bekl. daar ge zeten hebben, weet hij niet met zeker heid te zeggen. Wel hebben zij in de buurt gezeten. Joh. d.e Groot, bloemist te Noordwijk- binnen, als tweede getuige a decharge gehoord, verklaart, dat bekl. niet ter zijde, maar vóór de tent in de richting van de zee hebben gezeten op het zand en op een plaats, waar geen helm groeit. Nadat de ambtenaar eenige opmerkin gen heeft gemaakt over het z. i. ver keerde van de houding van bekl., die aller minst geroepen waren een beslissing over de kwestie van het eigendomsrecht uit te lokken, wordt de zaak, evenals d:e-4egen eenige andere Noord wij kers, die wegens dezelfde overtreding geverbaliseerd zijn, aangehouden tot Maandag 10 Juli a.s., 's namiddags 2 uur. Ondertusschen zal de kantonrechter zich van den toestand ter plaatse op de hoogte stellen. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 71 za ken voor openbare behandeling en 9 kin derzaken. q s. a arn em en d griffier fungeerde mr. M. C. B. wed. van D. was niet ver schenen. Een scliaap cu een lam van haar hadden rotkreupel en daarvan heeft zij geen aangifte gedaan aan den burgemeester van Oegstgeest. Als deskundige wordt gehoord de deskundige D. van Grüting, rijksveearts te Leiden.. Bekl. heeft bovendien deze beesten in den kop pel laten loopen, ofschoon zij volgens het wettelijk voorschrift de beesten had moeten afzonderen. De heer v. Grüting deelde mede, dat wat het afzonderen betreft, zulks door hem niet noodig werd geoordeeld. Einch f 10 boete wegens het eerste feit en f 3 wegens het tweede feit met verbeurd-verklaring van het in be slag genomen schaap en lam. A. T. en J. P. beiden te Leiden heb ben in staat van dronkenschap in de Scliaresteeg een volksverzameling gehou den. Beide bekl. zijn niet verschenen. De verbalisant wordt gehoord, waana de zaak 14 d. wordt aangehouden. H. T., vleesehverkcoper te Lei den heeft ongekeurd rundvet in zijn win kel voorhanden gehad. Eisch f 3 of 2 d. J. j. van W. vleeschverkoopcr te Lei den stond vervolgens wegens het voor handen hebben van ongekeurd varkens vet terecht. Bekl. meende dat het vet niet gekeurd behoefde fc worden, omdat het in een bus was met het opschrift „pri ma kwaliteit". Eisch f 3 of 2 d. J. P. la L. te Leiden heeft na een parkconcert nabij de Vischbrug twee da mes aangegrepen en haar kleederen ge scheurd. Eisch f 3 of 2 d. M. J. van der S. modiste te Leiden heeft 's avonds laat een 13 jarig meisje nog een hoed laten bezorgen te Zoeter- vvoude. 't Was dien dag verschrikkeink weer geweest en zoodoende was het s avonds later geworden. Eisch f 10 of 4 d. J. C. M. van E., wed. A. van E., koffie huishoudster te L e i d en heeft' 'n 13-jai i- gen jongen, Gijsbertus S., in haar café binnengelaten. Bekl. zeide, dat haar leve rancier dezen jongen stuurde om drank te bezorgen; zij had hem dus niet als gast binnengelaten. Eisch f2 of 1 d. Joh. D. te Noord w ij k-b innen heeft op 19 Mei :s avonds halfzes in staat van dronkenschap mej. C. W., bedreigd door haar met gebalde vuisten tegemoet te gaan en haar in het gelaat te'spuweiu Beid. was niet verschenen. Mej. C. Waas dorp als getuige gehoord, zeidfc de moe der van bekl. bij ziekte te hebben bijge staan en daarvoor een paar inmaafcpot- ten te hebben ontvangen. Deze kwam bekl. terug eischen. Tweede getuige was mej. M. Brederode. Eicch f 6 of 3 dagen wegens het jn staat van dronkenschap bevinden en 4 d. hechtenis wegens het bedreigen van iemands veiligheid. C. L., arbeider te ^L i s s e, heeft te Noordwijkerhout een koe vervoerd Volgens procesverbaal zou dit gebeurd zijn op Zondag 14 Mei, 's morgens 4 uur, bekl. beweerde dat het 's middags was gebeurd. Veldwachter Stekers van Noordwijkerhout zeide dat in het proces verbaal een fout was geslopen, waarom de ambtenaar vrijspraak requireerde. M. P. te Noord w ij k heeft op 6 Juni 's avonds haif 12 op den Noord-Bou levard met steenen gegooid naar 'n veld wachter. Bekl. is niet verschenen. Als getuige wordt gehoord veldwachetr Vet. Op den bewusten avond was er een* groep van 25 personen op den Boule vard bijeen, bekl. was daarvan de groot ste belhamel. Hij stonk naar den drank. Toen getuige een der druktemakers wilde arresteeren, werd dit door anderen ver hinderd en werd door bekl. met puin ge gooid in de richting der politie. Eisch f 6 of 3 d. Wegens loopen op het Paardenkerkhof verboden grond, werd geëischt tegen C, Th. v. H„ en W. H. landbouwers te N o o r d w ij k e r h o u t, geëischt f 2 of 2d. Daarna werd de zaak aangehouden. R. B. N., bloemist te Voorscho ten, heeft des avonds gereden met een rijwiel zonder licht. Bekl. ontkende, hij heeft naast zijn rijwiel geloopen, omdat de voorband lek was. De zaak wordt aan gehouden tot het hooren van den verba lisant. J. ,W. W., baggerman te Leiden, heeft op 30 Mei gebaggerd in den haven, van de Holl. Spoor. Bekl. had monde linge toestemming, doch deze achtte de kantonrechter niet geldend. Eisch f 2 of 2 dagen. B. de M., smid te Leiden, heeft des. nachts zoo luid geschreeuwd in 't Noord- einde, dat de nachtrust van de omwonen den had kunnen gestoord worden. Bekl. had op len Pinksterdag 'n feestje thuis ge had, ging om half 3 zijn moeder thuis brengen en had in het Noordeinde ruzie met zijn vrouw gekregen. Eisch f 3 of 2 dagen. I. Th. van W„ koopman te Leiden, heeft 3 honden des nachts zonder tos*

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2