,oet wijden, wien het nooit gelukt den rtug-als-water voortklaterenden woor denvloed op het juiste moment te stuiten fn die nog de vlegelachtige repartis heeft verduren, wanneer hij het soms eens probeert. Men schaamt zich tegenover pet publiek op de tribunes voorzoover liet, als veelal ,uit personen bestaat, die rens een enkele maal komen kijken, „hoe iet in de Kamer toegaat" Jt Moet al heel erg zijn als de liberale Diaden zóó over een socialist schrijven. Bezoek President Fallières De inlichting van peristyle en bordes van het gebouw van den Hoogen Raad jp het Plein te 's Gravenhage, als schouw plaats voor de Koningin met Haar hooge gasten tijdens de militaire taptoe, zal, vernemen wij nader, naar het volgende plan geschieden. Op den steenen trap wordt-een vloer oi vlak gedeelte gelegd, een soort po dium of terras, waarop H. M. met den president en verdere genoodigdende Ministers, het corps diplomatique, leden van Hooge Staats- en andere collegiën, zullen plaats nemen. De tribune wordt overdekt door een reusachtig velum. De draperieën zullen zijn in rood fluweel, afgezet met gouden franje De ministeriën, binnen welke het voor plein ingesloten ligt, zoomede het socië teitsgebouw, zuilen langs alle lijnen van den gevel eiectrisch worden verlicht; de verlichting van het Plein zelf zal met booglampen gebeuren. De geheele voorbereiding en regeling van de taptoe, de aanwijzing van de plaats, geschieden naar de bevelen van het hooger gezag en het leger-bestuur, welke dit avondfeest aanbieden. Naar men verneemt, bestaan er plannen om, ter gelegenheid van de komst van president Fallières, de Rijnstraat van ge meentewege op feestelijke wijze met groen en bloemen te tooien en in die straat, nabij het Bezuidenhout, een eerepoort op te richten. In verband met de ordemaatregelen, die dien dag door de politie zullen wor den genomen, zal een sterk detachement marechaussee naar de residentie worden gedirigeerd. Onbezoldigde rijksveldwachters geen visch- en hengelakten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de Commissarissen der Koningin medegedeeld, dat naar zijn meening aan onbezoldigde rijksveldwach ters op grond van art. 16, sub 9 der Vis- scherijwet geen visch- en hengelakten mogen worden uitgereikt. Credietbank van de R. K. Middenstandsvereeniging. Gistermiddag werd in het gebouw Stil le Veerkade 9 te 's Gravcnhage, de cre dietbank der afdeeling van de R. K. Mid denstandsvereeniging, als bijbank van de Centrale Credietbank tc Delft, geopend. Het Incasso- en Informatiebureau is ook in het gebouw gevestigd. Als directeur der bank treedt op de heer M. J. van Esveld. Drankbestrijdersvereenigir.gen in het Bisdom Haarlem. De jaarvergadering van uen Diocesanen Bond van R. K. Drankbestrijdersvereeni- gingen in het Bisdom Haarlem zal dit jaar gehouden worden op Maandag 30 Octo ber te Rotterdam in het gebouw van den Katholieken Kring, Hoogstraat 16. Voor stellen kunnen worden ingediend tot uiter lijk 31 Juli. Houtbewerkers. Zondag jl. kwamen te 's Hertogenbosch in café vHet Parlement" de R. K. Houtbe werkers- en aanverwante vakverenigin gen bijeen. Het bureau voor de R. K. Vak organisatie had deze opgeroepen, met het doel een Nederl. R. K. Houtbewerkers- bond te stichten. Van de 15 uitgenoodigde vakverenigin gen waren er 12 opgekomen. De voorzitter van het bureau voor de R. K. vakorganisatie, de heer J. van Rijze- wijk, zette in zijn openingswoord de voor deden van een notionaal verband uiteen. Door de notionale vergadering worden de betrekkelijk kleine vakverenigingen tot 'n bond gevormd, die, tengevolge van de centralisatie der geldmiddelen, ieder voor zich krachtig worden gemaakt. Zij krijgen door dien organisatievorm een beduidend weerstandsvermogen en een onafhanke lijk hoofdbestuur, dat vrij voor den bond kan optreden. De arbeiders komen daar door .ij, de maatschappelijke samenleving als een zelfstandige klasse te staan, die op voet van gelijkheid met de werkgevers, hiin mede-contractanten, kunnen onder handelen. Al worden hier wel arbeiders van eenigszins uiteenloopende bedrijven bij el kaar gebracht, toch zullen de eigen vak belangen daardoor niet verwaarloosd wor den, omdat volgens de modelstatuten van het Bureau, zoowel plaatselijk als natio- naal^ vakgroepen kunnen worden opge richt. Deze jnodel-statuten, die getoetst zijn aan de ervaring van de beste en meest bepoefde vakbonden en die ^ebasscerd zijn op de wenschen van het Nederl. Epis copaat, werden in de hoofdzaken als de Bondsstatuten aanvaard. Besloten werd, een progressieve contri butie in te voeren, met verschilelnde klas sen van uitvoering, terwijl de contributie voor alle afdeelingen zal gelden. De secre taris van Jiet Bureau zal een contributie regeling en een begrooting ontwerpen. Ten slotte werd besloten, eens per maand een vakblad uit te geven. Als zetelplaats .werd met algemeene «temmen 's Hertogenbosch aangewezen. De vergadering werd bijgewoond door den WelEerw. heer Geurts, adviseur van de Lucifers-arbeidersvereenigingen te Eindhoven. Congres voor Gemeentebedrijven. Te Schcveningen werd heden het Con gres gehouden, dat door de Nederl. Vcr- eeniging voor gemeentebedrijven is uit geschreven. Het Congres werd geopend dcor den heer 1. Jacob. Het eerste vraagpunt ter behandeling luidde: „Wordt, en zoo ja in hoeverre, eene andere wettelijke voor ziening vereischt ter bevordering van ge meenschappelijke regeling door gemeen ten, van hare zaken, belangen enz. Daarovjei; was praeadvies uitgebracht door den heer van Beresteyn, Burgemees ter van Veendam. Aan het debat werd deelgenomen door de heeren mr. dr. Romeyer, J. Bosman, Az., Goedhardt (Arnhem), Sybenga, mr. Meidema, mr. Blaupot ten Cate (Den Haag). Voor 't algemeen werd samenwerking in beginsel aanbevolen, doch omtrent de grens waar binnen die zich moet bewegen en omtrent de wijze van uitvoering was nog al ver schil van meening. Nadruk werd speciaal gelegd op de samenwerking voor plaat selijke belangen (ook in den vorm van naamlooze vennootschappen), met af scheiding van hetgeen volgens Grondwet en Gemeentewet tot de gemeentelijke overheidszin behoort. Aan de verdere discussie namen ook nog deel de heeren inr. de Wilde (Utrecht), de Vulder van Noorder, Wichers (burgemeester van Dordrecht). De eerste betoogde, dat gemeenten, zich vereenigende voor exploitatie van bedrij ven, dit niet mogen doen om winst te maken. De heer Wichers steunde het be toog van den inleider voor de gemeen schappelijke behartiging van „streekbe- langen", waar thans omliggende gemeen ten vaak op het centrum parasiteeren. De heer Wesseling, van den federatie- ven Bond van gemeentewerklieden, ver klaarde zich voor samenwerking, uit een oogpunt van algemeen belang en in 't belang van de regeling der rechtspositie van de gemeente-ambtenaren en -beariib- ten. Daarna repliceerde de heer Van Bere- steijn, die het onderwerp had ingeleid. Regeling der Arbeiders-Ziekte verzekering. De heeren W. de Vlugt, F. de Herder en W. van Leeuwen Jr., aangewezen door den Nederlandschen aannemersbond om, naar aanleiding van een desbetreffend adres der vereeniging van Nederlandsche Werkgevers, rapport uit te brengen om trent de bij de Tweede Kamer ingediende ontwerpen van wet tot regeling der Ar beiders-Ziekteverzekering, ten einde na der te beslissen in hoeverre er voor den Nederl. Aannemersbond aanleiding be staan zou om aan bedoeld adres adhaesie te betuigen, dan wel zelfstandig aan de Kamer een adres te zenden, heeft thans aan het hoofdbestuur van dien Bond rap port uitgebracht. De rapporteurs hebben de wetsontwer pen behandeld niet uitsluitend met het oog op de belangen der leden van den Bond, doch hebben gemeend zich te moeten plaat sen op een meer algemeen en breeder standpunt. Zij achtte de belangrijkheid der aangeboden wetsontwerpen, èn op zichzelf èn als onderdeel onzer bestaande en in de naaste toekomst komende sociale wetgeving daartoe groot genoeg. Aan het slot van hun uitvoerige memo rie spreken zij als hun oordeel uit over den arbeid van den Minister, een oordeel dat geenszins ongunstig luidt: Met name wat onzen Bond betreft, be vatten naar onze meening de aangeboden wetsontwerpen geen enkele bepaling, die voor zijne leden om eenigerlei reden ge vaar oplevert of onaannemelijk zou zijn. Bestaat er dus in zooverre van onze zij de geen aanleiding om tot eenige actie te gen de voorgestelde regeling der ziekte verzekering te adviseeren, deze overtui ging klemt te meer, waar wij hare totstand koming om redenen van algemeen maat schappelijk belang met warmte kunnen toejuichen. Indien aan ook het Hoofdbestuur zou mogen besluiten aan de Algemeene ver gadering een voorstel te doen om zich ter zake te uiten, zou dit o.i. slechts mogen strekken om aan de Tweede Kamer der Staten-Gener. al mede te deelen, dat de aanneming dezer wetsontwerpen haar wenschelijk voorkomt, onder voorbehoud eener wijziging van: 1. Artikel 31 Ziektewet in dien zin, dat het ziekengeld ten minste 70 pet. van het gemiddelde der loonklas- se, waarin de verzekerde bij den aanvang der ongeschiktheid tot werken behoorde. 2. Artikel 32 Ziektewet a. v. De Raad van Arbeid is bevoegd het be drag van het ziekengeld L? stellen op ten hoogste 100 pet. van liet gemiddelde der loonklasse, waartoe de verzekerde bij den aanvang der ongeschiktheid tot werken behoorde en de uitkeering te doen plaats hebben: enz. 3. Artikel 49 der Radenwet in dien zin, dat in overeenstemming met art. 95 der Radenwet in plaats van „den arbeid betreffende" gelezen worde „betreffende de arbeidsvei zekering". Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 24 Juni. De R.K. School voor M.U.L.O. Aan de R. K. Jongensschool 'voor M. U. L. O. aan het Rapenburg alhier, is met ingang van 1 September, tot onder wijzer benoemd de heer H. H. Brus, thans te Aalten. De school zal alsdan met het be gin van den nieuwen cursus, uitgegroeid zijn tot een volledige M. U. L. O. school met 9 leerjaren, iedere klasse met haar eigen onderwijzer. De Roomsche jongens van Leiden en omstreken kunnen dus nu, evenals dat voor andere richtingen reeds eerder het geval was, nog gedurende 3 jaar onder wijs ontvangen in eigen richting, na de gewone schooljaren. Vooral de Middenstand, die in onzen modernen tijd niet meer volstaan kan met de gewone schoolontwikkeling, waarvoor echter de H. B. S. te ver gaat en vooral te veel onnoodigen ballast in haar leer- program meesleept, heeft het meest be hoefte aan dien vervolgcursus. Het vermeerde internationale verkeer eischt voor ons, bewoners van 'n klein landje, kennis van vreemde talen, terwijl courant en vereenigingsleven de behoef te doen gevoelen tot dieper inzicht in allerlei levensvragen waartoe school kennis de onmisbare voorstudie vormt. Men begint dan ook hoe langer hoe meer liet nut van deze inrichting in te zien. Ook de buitengemeenten leveren reeds hun contingentzoo komen er leer lingen uit Leiderdorp, Zoeterwoude, Kat wijk, Voorschoten, Oegstgeest, War mond en zelfs uit Noordwijk. Wij voor ons zouden wel eens willen weten, wie nog een gegronde reden kan opdiepen, om zijn jongens gebruik te laten maken van niet-Katholieke scholen voor voortgezet onderwijs. Zomerzorg. Een tikje frisch in den tuin. Na den stroom water, die was gevallen, had 't zitje in Zomerzorg toch gisterenavond veel bekorends. En in den geest dachten wij ons weer terug in den goeden ouden tijd, toen de zonierzorg-concerten in groo- ten bloei waren en al wat toon aangaf in Leiden en muzikaal voelde, zich daar tusschen bloem en plant neerzette, om te genieten van de heerlijke muziek, die van uit de tent den hoorder weldadig tegenklonk. Doch de goede oude tijd is verre en wij bewonderen den energieken ondernemer, die weder een poging waagt om den stroom weer naar Zomerzorg te leiden. Een honderdtal hoorders hadden zich gisterenavond nedergezet om het eerste van de acht concerten, die in dit sei zoen zullen worden gegeven, te komen beluisteren. En zij deden er wel aan.! Het smaakvol, varieerend programma werd met die toewijding en zorg afge werkt, zooals we dat van ons „Vierde" gewoon zijn. Het corps maakt onder de verdienstelijke leiding an Van Erp, steeds groote vorderingen en *t ensemble in zui verheid winnende, beheerscht genoegzaam den te verwerken stof. Wij resumeeren dus dat de afwezigen gr.oot ongelijk hadden en een volgende maal in grooten getale zullen opkomen. ALKEMADE. De gemeenteraad ver gadert Maandag 26 Juni v.m. te 10 uur. BODEGRAVEN. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „Onze Plicht" al hier een algemeene Vergadering. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen, deeide de voorzitter mede, dat door het bestuur geconfereerd was A.-R.- en C.-H.- Kiesvereenigingen en dat was overeengekomen om de aftredende leden te candideeren, tevens was inge komen een schrijven van de liberale kiesvereeniging „Burgerplicht", dat ook zij de aftredenden candidaat stelden, mits ook de andere partijen geen andere candidaten stelden. Met bijna algemeene stemmen werd daarop besloten de aftr. leden wederom te candideeren nl. de heeren L. Boer, W. v. d. Giesen, W. Turkenburg en C. Veelenturf. Daarop volgde bespreking, welke houding aan te nemen bij de verkiezing voor een lid van den Raad in de vacature van Dam, welke plaats zal hebben 7 Juli a. s. De voorzitter deelt de vergadering mede dat ook deze kwestie is besproken op bovengenoemde samenkomst. Er is daar overeengekomen dat de C.H. een candidaat zouden stellen, ook is er van de C.H. een schrijven ingekomen dat zij hebben candidaat gesteld voor de vaca ture van Dam. de lieer J. Waale, direc teur van het Post- en Telegraafkantoor en waarin den steun der R.K. partij ver wordt. Eenige leden hadden het beter geacht, dat er een candidaat was gesteld wonende in de Meije, omdat deze buurt bijna geen vertegenwoordigder in den raad bezit. Na eenige discussie werd besloten de volgende week wederom te vergaderen, en dan de zaak af te handelen, omdat dan bekend zal zijn welke houding de A. R. zullen aannemen. Met algemeene stemmen aangenomen twee bestuursvoorstellen n.l. om aan te sluiten bij den bond van R. K. Kiesver- eenigen in Zuid-Holland en bij de volgende te houden alg. vergadering ter bevordering van de opkomst der leden, een verloting te houden. De voorzitter sloot daarop de vergadering. GOUDA. Do a.-r. kiesvereeniging heeft candidaat gesteld voor den gemeenteraad in district II, de heeren B. J. Broek huizen (a.-r.) en L. J. Jaspers (r.-k. aftr.), in district 111 den heer R. H. Jongenburger (a.-r. aftr.). De candidaten van de christelijk-sociale propagandaclub Keuchenius zijn in district I de heer W. J. Fijn, in district II de heer J. J. Bik en in district 111 de heer C. Plomp Azn. HAZERSWOUDE. Met het vernieuwen der Gemeenewegsbrug is deze week een begin gemaakt. Reeds is een flinke nood brug gelegd, waarover het verkeer plaats vindt. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de ver gadering der A.-R. Kiesvereeniging is tot candidaat gesteld de heer A. van Kla veren, candidaat der neutrale kiesver eeniging. LISSE. Gisteravond vergaderde de R.K. Kiesvereeniging ter bespreking van candi daten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Na het verslag van den .heer P. Warmerdam van de vergadering van den Prov. Bond, volgde een hreede bespreking omtrent de candidaatste'ling. Het bestuur stelde voor de aftredende leden, de heeren J. W. Lefeber, J. D. AL Graaf van Lijnden en M. Veldhuyzen van Zanten jr., op nieuw te candideeren en de leden vrij te laten tevens hun stem uit te brengen op den heer G. van Parijs. Na eenige bespre kingen konden de leden zich hiermede vereenigen. Bij dc rondvraag drong de heer P. Warmerdam er op aan, dat de raadsleden, en vooral de R. K., meer rekening zullen houden met de verzoeken der R. K. sociale verecnigingen. De vergadering werd daarop gesloten. NIEUWKOOP. De uitslag der gehou den 10-jaarIijksche volkstelling is aldus: Aantal inwoners ^733. Roomsch-Katho- lieken 1447, Ned. Herv. 940, Remonstrant 126, Geref. Kerk 202, tot een andere ker kelijke gezindte behoorend 10, tot geen kerkelijke gezindte 8. In den toestand van het raadhuis alhier moet noodzakelijk verbetering ko men. Eén kamer doet tegelijk diensi als raadzaal, secretarie, bureau van den Burg. Stand en spreekkamer voor hen die den burgemeester „afzonderlijk" willen spreken. Gelukkig komt aan dien toestand spoedig een eind, want men zal er, zoo goed en kwaad als 'tkan, gaan verbou wen. Men hoopt tenminste dit er mee te bereiken, dat Nieuwkoop binnenkort een raadzaal (tevens secretarie, bureau Burg. Stand) en een kamer voor den burge meester zal bezitten. Nieuwkoop gaat werkelijk vooruit. NOORDWIJK. A4et Staatscourant no. 145 zijn verzonden de statuten van de Bakkerspatroonsvereeniging Eendracht maakt Macht" alhier. Het doel der ver eeniging is den toestand der bakkerij te verbeteren en de onderlinge verstandhou ding te bevorderen— ïn café Flora hield de R. K. Kies vereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht", gisteravond eene algemeene vergadering. De opkomst was schitterend. Ruim 140 leden hadden aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven. De vergadering werd ook bijgewoond door den Weleerw. heer J. Niehus, kapelaan. De voorzitter, Dr. A. Kervel, heette allen welkom en sprak een kort woord van hulde aan het adres van de „jonge Garde", die zich dezen winter zoo ver dienstelijk heeft gemaakt met de ,,kie- zerskweek", en aan wier arbeid het voor een groot deel te danken is, dat wij nu met een zeker vertrouwen de strijd kun nen tegemoet gaan. Het aantal Katho lieke en niet-Katholieke kiezers, zeide spreker, staat nu ongeveer gelijk. Wa ren wij verleden jaar zes stemmen ach ter, thans is de verhouding van Kath. tot nict-Kath. kiezers 425 tot 416. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed- keurd. Ingekomen waren: Een schrijven van de Anti-Revolutio naire kiesvereeniging en de Protest, kies vereeniging „Gemeentebelang", waarin wordt medegedeeld, dat als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing" ge steld zijn de heeren W. van Beelen (aftr.) L. Graaf van Limburg Stirum en G. Kruijswijk en dat de beide aftredende Kath. Raadsleden onbestreden worden gelaten, terwijl zij de R. K. Kiesver eeniging verzoeken, deze candidaten over te nemen. Een schrijven van den heer Chr. v. d. Meer over een voorstel, reeds in de vo rige vergadering aangekondigd. Het be stuur vindt dit voorstel alleszins billijk en adviseert het, met een kleine redactie wijziging aan te nemen. Volgens dit voorstel nu zal voortaan over personen schriftelijk, over zaken mondeling wor den gestemd. Aldus werd besloten. Hierna wordt aangenomen een voor stel van het Bestuur, hierop neerkomen de, dat personen, die niet op de kiezers lijst voorkomen, geen lid kunnen zijn van de kiesvereeniging. Ook kunnen voortaan leden, die geen kiezer zijn voor den Gemeenteraad, niet deelnemen aan dc stemming over de candidaten, en ook niet aan het debat hierover. De rekening en verantwoording van den penningmeester sluit met een te kort van f 12.92. Door den heer N. AL Alkemade wordt verslag uitgebracht van de vergadering van de Centrale Kiesver. KatwijkLei derdorp. Door den heer C. O. J. Al kemade van de verg. van den Prov. Bond van Kiesv. in Zuid-Hollan. Aan de orde komt de canöidaatstelling voor den Gemeenteraad. Met groote meerderheid van stemmen wordt besloten, de beide aftredende Ka tholieke leden, de heeren C. Alkemade, wethouder en Dr. A. Kervel, opnieuw candidaat te stellen. De Voorzitter dankt, ook namens Weth. Alkemade, voor het vertrouwen, in hen gesteld, en belooft alle krachten in te spannen, om de belangen der Kath. partij in den Gemeenteraad te behartigen. Thans moet beslist worden de hou ding der Katholieken ten opzichte van de twee nieuwe zetels. Bij monde van den. Voorzitter adviseert het bestuur, één van deze zetels op te vorderen voor een Ka tholiek. Door de vergadering, die zich hiermede kan vereenigen, worden als can didaten opgegeven de heeren C. Alkemade Az., W. de Ruijter en Pancr. v. d. Plas. Wethouder Alkemade, inmiddels ter ver gadering verschenen, dankt nu persoonlijk voor het in hem gestelde vertrouwen. Na twee vrije stemmingen en een her stemming wordt de heer C. Alkemade Az. als Candidaat geproclameerd. De Voorzifter neemt hierop het woord om' mede te deelen, dat het bestuur na rijp beraad besloten heeft, de vergade ring in overweging te geven, zich niet met de twee andere zetels in te laten. Deze houding acht het bestuur in het waarachtig belang van Noordwijk en ook van de Katholieke partij. Onze opgewon denheid, zegt spr., mag ons niet verlei den tot daden, die wij later misschien zouden betreuren. Eene gemeenteraads verkiezing mag niet ontaarden in een wraakneming. De heer W. N. Alkemade spreekt ook als oudste lid van het bestuur een beza digd woord tot de vergadering en geeft, evenals de heeren J. H. v. d. Werf en J. de Groot Jz„ den welgemeenden raad, het advies van het bestuur te volgen. Nadat met 82 tegen 30 st. besloten is over deze zaak met briefi.es te stemmen, maakt de vergadering met 62 van de 111' stemmen uit, dat de Kiesvereeniging zich w 1 met de twee overige zeiels zal be moeien. Nu eenmaal hiertoe besloten is, acht de Voorzitter het de waardigste houding voor de Kiesvereeniging, indien zij één Protest, candidaat stelt en één zetel vrij laat Na nog eenige ernstige woorden gesproken te hebben, waarbij spr. den aanwezigen voorhoudt de gewichtige be slissing, die hier moet genomen worden, spreekt de vergadering als haar gevoelen uit, dat zij zich kan vereenigen met de zienswijze van het bestuur. De Voorzitter dankt voor deze houding en stelt voor, als vierden candidaat een vertegenwoor diger der badplaats te steilen en wel op de volgende gronden: Verleden jaar werd den Katholieken verweten, dat f.t niets voelden voor dc badplaats en dat zij uoor het kiezen van enkel bloemisten alleen, oog hadden, voor de belangen van Noord» vvijk-binnen. Daar nu door de Anti-rev. Kiesvereeniging, die zich zoo warm maak te voor de belangen der pensionhouders, alleen „Noordwijk-binners" zijn candidaat gesteld, ligt het op den weg van onze Kiesvereeniging, een bewoner der bad plaats te stellen en daarmede te bewijzen, dat het verwijt van verleden jaar onge grond was. Als candidaten worden genoemd dt heeren Maarten Verloop en Thomas Ad miraal Hz. Met groote meerderheid vaq stemmen wordt de heer Maarten Verloot, vierde candidaat van de R. K. Kiesvereeni- ging. De heer A. Caspers brengt hulde aat de energieke Jeiding van den Voorzitter aan wien het grootcndeels te danken is dat deze vergadering zoo'n uitstekenc verloop heeft gehad. Een hartelijk applaus bewijst, dat dt aanwezigen zich ten volle met aeze woor den kunnen vereenigen. Na een kort dankwoord door den Voor zitter wordt deze belangrijke bijeenkomst ruim twaalf uur gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Aan de firma Nell Stutterheim qq.'M. C. enS. W. A. Elink Schuurman, alhier, is vergunning verleend tot den opslag van 700 Liter benzine en tot het in werking stellen van een luchtgasmachine voor bereiding van gas voor verwarming en verlichting op een terrein, kad. bekend in sectie D no. 1059, 1045 en 1047. RIJNSBURG. In een gehouden verga dering der Chr.-Historische kiesvereeni ging is besloten tot candidaten voorden gemeenteraad te stellen, behalve de af tredende leden, de heeren C. van Delft Kz. en D. v. d. Eijkel. SASSENHE1M. Benoemd is tot onbe zoldigd rijksveldwachter J. van Kesteren, arbeider van den Rijkswaterstaat alhier. WOUBRUGGE. De stoomspuit dezer gemeente is gisterenavond in tegenwoor- hcid van B. en W. beproefd. Het materiaal voldeed uitstekend. Men bereikt thans met een man of vier dat gene, waar vroeger ongeveer 100 man voor noodig was. In de Antirevolutionaire Kiesver eeniging „Nederland en Oranje" alhier werd met algemeene stemmen besloten de saamwerking te behouden met de R.K. Kiesvereeniging te Hoogmade en een candidatuur voor die vereeniging open te laten. Het aftredend lid van den raad de heer C. Molenaar Dz. werd wederom candidaat gesteld. Ingezonden Stukken. Ruiten verantwoordelijkheid. derRedactl De Noordwijksche Strandquaestie. Mijnheer de Redacteur. Na het ingezonden stuk, opgenomen in uw blad van 21 Juni j.l., komt het mij, in overleg met de heeren W. Tap- penbeck en W. van Beelen wensche lijk voor, de hoofdzaken bekend te ma ken van ons onderhoud dat, bij alle ver schil van inzicht, toch op aangename en hoffelijke wijze werd gevoerd. De heer T. vroeg mij opheldering over verscheidene mijner uitlatingen in den

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2