BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. het zakenieven weer normaal zal worden. De Engelsche torpedojagers Zephyr en Zebra zijn gisteren met averij teSheer- nes8 binnengekomen. De beide schepen waren bij een nachtelijke oefening twin tig mijlen van Shecrncts in aanvaring gekomen. Al de telegraaflijnen van de spoor baan Ouest-Etat werden gisternacht door gesneden tusschen de stations Plamart en Meudon, in de buurt van Parijs. Koninklijke Besluiten. Bij kon. besluit is aan den Iuit.-kolo- nel bij het korps mariniers J. A. Gauw op zijn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen is bevorderd tot ingenieur der marine de adjunct-ingenieur der marine A. L. Bijl is aan inr. W. J. Karsten, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van Raadsheer in den Hoogen •Raad der Nederlanden is aan J. J. H. Hermans, te Rotter dam, de eeremedaille der orde van Oran- je-Nassau in zilver toegekend is aan W. H. A. Wesselink, eervol ont slag verleend als leeraar aan de R. H. B. te Veendam zijn benoemd tot inspecteur der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzente Oldenzaal H. G. T. L. No lens; te Sittard F. P. J. A. Appelboom te Waalwijk A. J. van Eek, te Delfzijlte Delfzijl jhr. A. von Biilow, te Waalwijk is benoemd tot adjunct-inspecteur der directe bel. invoerr. en accijnzen te Utrecht (le afdeeling) J. A. baron van Ittersum te 's-Hertogenbosch zijn bij den waarborg en de belasting der gouden en zilveren wei-ken benoemd: tot essaieur te Alkmaar M. J. W. F. Spaargaren, thans te Amsterdam iot commies te Amsterdam A. H. van Engelen, thans te Schoonhoven en tot commies te Schoonhoven A. Kwint, thans te 's-Hertogenbosch is aan den directeur van het post en telegraafkantoor te Sneek A. C. Cram- .vvinkel op zijn verzoek als zoodanig eer vol onstlag verleend zijn opnieuw benoemd to~ï leden van hei College voor de zeevisscnerijen de heeren A. Hoogenraad, J. Schippers en H. Dirkzwager; is bij1 het personeel aan den genees kundigen dienst van het leger in Ne- derlandsch-lndië benoemd en aangesteld tot tijdelijk officier van gezondheid 2e kl. F. L. Aren'.oft; is aan den le-luit.-kwartiermeestei' op nonactiviteit H. Schofaerts, van luie personeel der militaire administratie, ontslag uit den militairen dienst ver leend zijn gedetacheerd bij het personeel van den geneeskundigen dienst van het le ger in Ned.-lndië voor den tijd van drie jaren, de off. v. gez. 2e ld. H. C. H. Bennema en A. Kampman, beiden van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht is de directeur van het post- en tele graafkantoor te Grave C. Kuipers eervol van het beheer van gemeld kantoor ont heven en benoemd tot comnries der pos terijen 2e klasse is aan den directeur van het "post- en telegraafkantoor te Balk W. G. Tuning, als zoodanig eervol ontslag verleend is dr. J. H. Eonnema, conservator aan de Technische Hoogeschool te Delft, be noemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te G.oningen om onder wijs te geven in de physische aardrijks kunde, de geologie, de mineralugie, de palaeontologie en de kristallografie; is aan N. Visser te Tholen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als op zichter van den rijkswaterstaat le kl. is H. A. Minderhoud te IJmuiden be noemd tot opzichter van den rijkswater staat 4e kl. zijn benoemd: in de provincie Zuid-Holland in het bestuur van het waterschap Mijnshee- renland van Moerkerken, tot dijkgraaf H. van Dijk, te Dordrecht, en tot heem raad B. de Jong Lz., te Mijnsheeren- land iot heemraad van den polder Oost- IJselmonde, J. Kooyman, te IJselmonde; tot heemraad van het waterschap van iWest-IJselmonde, F. van der Vorm, te IJselmonde; tot heemraad van den pol der Oud-Piershil, J. Langestraat, te Piers- hil tot heemraad van den polder Oud- Beijerland, Moerkerken, Cromstrijen en de Group ,S. Langerveld en G. Schelling, beiden te Oud-Beijerland tot dijkgraaf van den polder Klein Piershil, A. Oprei, te Nieuw-Beijerland; tot gezworene van den Woutrinapolder, D. Lodder, te Goe dereede lot waardsman van den polder oud- en midden Kijveland' of het binnen Kijveland, G. Alderliesten, te Poortu- gaal tot heemraad van den polder Wiel- drecht, P. Jas, te Dubbeldam. Tweede Kamer. De voorzitter van de Tweede Kamer is voornemens, in de vergadering van a. s. Dinsdag voor te stellen, den volgenden dag, na de eindstemming over de Stecn- houwerswet, te behandelen de interpel latie van den heer van Karnebeek, be treffende de toepassing van het totalisa- tor-verbod. R. K. Rijkswerklieden. Aan het „Centrum" wordt medege deeld, dat Woensdag jl. op een te Am sterdam gehouden commissie vergade ring, waarop afgevaardigden van verschil lende R. K. Rijkswerküeden vereenigingeu tegenwoordig waren, een Bond van R. K. Rijkswerklieden is geconstitueerd, terwijl tevens een voorloopig bestuur is benoemd tot regeling van de verdere werkzaamhe den. Het lang gehoopte en gewensëhte is dus eindelijk tot stand gekomen en het is te hopen, dat alle R. K. Rijkswerklièden het als hun plicht zullen gevoelen zich bij dezen Bond aan te sluiten. Bezoek van president Fallières. Amsterdam zal, wanneer de raad zijn goedkeuring hecht aan de plannen van B. en W., een schitterende illuminatie aan richten op den avond van 4 Juli als wan neer de president der Fransche republiek het vuurwerk op het IJ zal bezoeken. De Dam, de Beurs, de Dokkumer stei ger aan de De Ruyterkade, van waar de Koningin met haar gast zal afvaren om het vuurwerk in oogenschouw te nemen, en eindelijk het geoouw voor den alge- meenen dienst aan den kop van de Han delskade, zullen schitterend verlicht wor den. Rondom het beeld op den Dam worden aan tal van masten, die booglampen zul len dragen, rijke slingers van gloeilampen gespannen. De heele weg langs, van den Dam naar liet IJ, wordt in gloed van licht gezet. Op alle palen van de eiectrische ver lichting langs het Damrak worden em blemen aangebracht, omwisselend met 'n W. en met R. F., uit honderden gloeilamp jes saamgesteld. Op het Stationsplein ko men rechts en links geschakeerde eiectri sche versieringen. De zoldering van het oostelijk viaduct, dat de stoet passeert, zal een hemel van licht worden. Het glanspunt van de versiering zal de Dokkumer steiger toonen, waar een licht- paviljoen wordt gebouwd, zóó feeëriek, als nog nimmer op het gebied van illumi natie is gezien. (Hbld.) De Rijksmiddelen. Een zeldzaam mooie Mei-maand was het dit jaar voor de schatkist. Niét al leen kon een flink meevallertje worden geboekt voor de successierechten, maar ook de minder wisselvallige baten ga ven goede cijfers. De opbrengst was f 17,410,440,9 D'o, tegen f 15,537,096.581/2 in Mei 1010. Bijna alle middelen hebben iot die goede resultaten medegewerkt. In de vo rige maand brachten meer op dan in Mei 1910 de grondbelasting f182,000, hei personeel f119,000, de bedrijfsbe lasting f219,000, de vermogensbelasting f26,000, de invoerrechten f 201,000, van de accijnzen die op het gedjstillecE^ f 60,000, op het zout f 4000, en op net geslacht f13,000 de belasting op gou den en zilveren werken f 6000, de zegel rechten f 39,000, de registratierechten f 112,000, de hypotheekrechten f20,000, de successierechten niet minder dan f 721,000, de posterijen f 149,000, de rijkstelegraaf f42,000 c-n de loodsgel den f23,000. Slechts uit enkele baten werden luttele bedragen minder ont vangen en wel op den suikeraccijns f45,000, den wijnaccijns f 1000, den bier- en azijnaccijns eveneens f1000 en de do neinen f 26,000. Het totaal-generaal over de eerste vijf maanden van 1911 is f 68,985,612.50. in 1910 werd over hetzelfde tijdperk ont vangen f65,759,391.82, zaadat het ac- crès bedraagt f3,226,220.63. Rijkspolitie-Vereeniging. Onder voorzitterschap van den heer Jac. van Waning, burgemeester van Ouder kerk a. d. Ijssel, en hoofdredacteur van de Politiegids, werd heden te Leeuwarden de 13e algemeene vergadering gehouden van de Rijkspolitie vereeniging. In zijn openingswoord vond de president gele genheid de leden dank te brengen voor hun huldebetoon ter gelegenheid van de herdenking van zijn kwarteeuw politie werk. Uit de mededeelingen- bleek, dat het aantal leden, buitengewone' leden, dona teurs en eereleden te samen p.m. 6S0 be draagt, en de toestand van de vereeniging kerngezond is. De rekening over 1910, bedragende in ontvangst f 1299.06 en in uitgaaf H241.96]/2> werd goedgekeurd. Eveneens üe begrooting voor 1911, met bepaling der contributie op f 1.50. Alsnu kwam aan de orde het onderwerp Algemeene Politiewet. Daar dit uitvoerig zal worden behandeld in de vergadering der Broederschap van commissarissen van politie van 2* dezer, naar aanleiding van een door een commissie uitgebracht rap port, werd besloten de openbaarmaking van dat rapport af te wachten. Met brandverzekering op voor de leden der R. P. V. voordcelige voorwaarden, werd de vergadering in kennis gesteld, waarna de belangen van korps en dienst aan de orde waren en de financieele ge steldheid van de Rijksveldwacht werd be schouwd in het benauwende licht der steeds duurdere tijden, die allengs hooge- re eischen stellen ook aan het leven en ge zin van den eenvoudiegn politieman. Meer dan ooit heeft de rijksveldwachter zijn zelfstandigheid te bewaren en zorg te dragen voor een ongerepte positie van zich en de zijnen. KORTE KRONIEK. Bij de gisteren te Winschoten ge houden herstemming ter verkiezing van een lid der Prov. Staten (vac. H. Kenter, soc.-dem.) is gekozen mr. H. I. Schön- feld (vrijz.met 1438 stemmen. Op den heer K. Meijer-(soc.-dem.), hoofd eener school, waren 1321 stemmen uitgebracht 1 j LEIDEN, 17 Juni. Gemeenteraadsverkiezingen. In de gisteravond gehouden vergade ring van de R. K. Kiesvereeniging werd na eenig debat besloten op voorstel van het bestuur met de beide andere kiesver- eenigingea saain tc werken op den vol genden grondslag: r in district 1, waar aftreden 3 liberalen, zullen gesteld worden 1 R. K. en 2 Christ, candidaten; in district II, waar aftreden 4 vrij zinnigen, zullen eveneens gesteld worden 1 R. IC. en 2 Christ, candidaten; in district III, waar aftreden 2 Katho lieken en 1 Anti-revolutionair, zullen deze zetels aan de resp. partijen worden ge laten. Indien de beide andere Kiesverenigin gen dezen grondslag eveneens aanvaar den, welden door de Katholieke Kies vereeniging voorloopig carididaat gesteld: in district 1 de heer H. W. Spendel, Secretaris der R. K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" alhier; in district II de heer inr. A. Tgpe, wetenschappelijk ambtenaar aan liet Bu reau der Kath. Soc. Actie alhier; in district III de beide aftredende leden, de heeren mr. L. M. J. H. Kerstens, wethouder, en inr. P. J. M. Aalberse. R. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeniging hield gisterenavond een drukbezochte ver gadering in het lokaal der St. Joseph- gezellenvereeniging. Na opening der ver gadering met den christelijken groet werden door den secretaris, den heer Jac. J. P. de Graaft, de notulen voorgelezen en onveranderd vastgssteld. Door de heeren Engels en de Graaf werd als afgevaardigde der vereeniging verslag uitgebracht van de vergaderingen van den Algemeenen Bond en den Pro vincialen Bond van R. K. Kiesvereni gingen, waarvoor hun door den voorzitter dank werd gebracht. Vervolgens was aan de orde bespre king der a. s. gemeenteraadsverkiezingen, waarvoor wij verwijzen naar een bericht elders in dit blad. Hierna sloot de voor zitter de vergadering met den christelij ken groet Park=Concert. Het programma van; het Parkconccrt van het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer Joh. C. Geijp, op Dinsdag 20 Juni 8 uur nam. vermeldt: No. 1 „Vaarwel Schutterij", Marsch, Geijp. No. 2 Ouverture „Fingïdshöle.", Men delssohn. N<xl 3 Fantaisie op d£ Opera „Tiefiand" d'Albert. No. 4 „Toreador", Wals, Royfe. No. 5 „Glimwormpje", Lincke. No. 6, Potpourri populair No. 1, Stef- f el a ar. No. 7 „Sons of the brave", Marsdh, Bidquot No. 2, 3 »n 6 1ste uitvoering. De heer A. H. Bloem alhier is be noemd tot onderwijzer van de openbare lagere school te Oudshoorn. AARLANDERVEEN. Tot onderwijzeres aan de R.-K. School alhier is benoemd mej. A. M. Sprenger te Zevenhoven. HAARLEMMERMEER. Het percenta ge van den te heffen hoofdelijken omslag zal dit jaar iets lager zijn "dan het vorige jaar. Toen bedroeg dit 2.4 pet. HILLEGOM. De R. K. Kiesvereeniging stelde gisteravond als candidaten voor den gemeenteraad de heeren K. A. v. d. Schoot en A. W. Nieberding. Een perio dieke vacature werd gelaten aan de Anti revolutionaire en 2 periodieke vacature alsmede 1 nieuwe zetel aan de vrijzinnige partAls bestuursleden wer den de heeren G. W. Mathot en J. van der Loo gekozen, LEIDSCHENDAM. Bij besluit van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland is de Jóteling der lichting 1911 P. de Raat, wegen: lichaamsgebreken, afge keurd. Naar wij uit goede bron vernemen zal de Heer Velthuijsen, Secretaris en Ontvanger dézer gemeente Maandag, a.s., geheel hersteld alhier terugkeeren en binnenkort zijn werkzaamheden hervat ten. NOORDWIJK. Aan het Jaarverslag der Sc. Lidwinavereeniging is het vol gende ontleend Wederom is een jaar ten einde het 14de van onze vereeniging en weder om moeten wij met dankbaarheid erken nen dat wij door veler steun in staat ble ven gesteld in zie&te en nood een behulp zame hand te bieden. Zq.ove.el mogelijk wordt bij behoefti- gen aan alle aanvragen om versterkende middelen gevolg gegeven, en gaarne zou den wij nog veel meer geven indien on ze inkomsten maar wat ruimer waren en alle Katholieken tot de vaste coniribu- eerenden mochten worden gerekend. Er zijn er nog te veel die zonder gel dige reden ons een steun onthouden, die wij niet kunnen missen en die zij zeker zouden verleenen wanneer zij beter het nut van onze vereeniging beseften en overwegen wilden dat wij dankbaar zijn voor elke gifi, de kleinste ook. Het bedrag der vaste contributie was ongeveer 40 gulden minder dan verled'en jaar. Aan extra giften ontvingen wij 2 maal 25 gulden en 1 keer f 12.50 en de halve opbrengst van een uitvoering van Nomciwijijv's ZangD'Or ten bediage van f 42.65. Aan de milde gevers brengen wij gaarne den oprechten dank onzer vereeniging en Lo jen dat hun v orbeeld flink nagevolgd moge worden. Ook op onze bussen bij- de heeren winkeliers vestigen wij nog eens drin gend de aandacht. Wij waren in staat uit te declen S190* L. melk en 255 eieren, doch overschre den daardoor onze inkomsten met e*_-i bedrag van ongeveer 140,: De vergaderingen weiden gel ".oud en in het St. Jcroensgesticht en de Wijk zuster verleende ons. als vorige jaren, haar ijverige medewet king, die oor mis. ten zeerste wordt gewaardeerd. Met een vurige bede om God's on misbare zegen en der Kaiholieken krach- tigen en algemeenen steun beginnen wij- ons 15de vereenigingsjaar. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren middag had onder vrij groote belang stelling eene beproev.ng plaats van de reddingboot. Deze oefening werd in hoofdzaak gehouden in verband met de nieuwe afrit naar het strand. Een ver tegenwoordiger van het Bestuur van de N.-Z.-Holl. Reddingmaatschappij was niet verschenen. Onder de toeschouwers merk ten we op den burgemeester Jhr. van Panhuijs. Het in zee brengen en opbergen der reddingboot werd goed en vlug ten uitvoer gebracht. De nieuwe afrit bleek van groot voordeel voor het snel uit brengen der boot. Ongeveer een half uur werd langs de kust geroeid. NOORDWTJKERHOUT. Tot groote voldoening der parochianen zal er te be ginnen met Zondag a.s. een derde H. Mis worden gelezen en wel om half negen ure. ROELOFARENDSVEEN. Op dc vei ling van de vereeniging „Tuindersbe- Iang" werden de eerste augurken van den kouden grond geveild, nl. van den heer van der Meer, voorzitter dier vereeni ging. Het nieuw opgerichte veiiingslokaal met kantoor dier vereeniging, levert een fraai aanzien op. VOORHOUT. Volgens de uitkomsten der 9de tienjaarlijksche volkstelling van het Centraal Bureau voor de Statistiek waren de kerkelijke gezindten alhier ver deeld als volgt: Roomsch-Kath. 1852, Nederd. Herv. 196, Behoorende tot de Geref. kerken 76, tot een andere kerkel. gezindte behoo rende 1, tot geen kerkcf. gez. behoorende 0. Totaal 2125. WARMOND. De Zeil-, Roei- en Mo- torsportvereeniging „De Kaag", alhier, hield gisteravond hare 2 maandelijiksche algemeene ledenvergadering tc Leiden in de sociëteit „Concordia". Onder de aanwezigen werd ook opge merkt de eerevoorzitter, de heer A. J. Schölvinck, burgemeester van Warmond. Na de vaststelling der notulen deed de voorzitter, de heer Hoolvverff, mede- deeling van een schrijven, van den Alg. Nederl. Wie'rijdesrbond, waarin deze te kennen gaf 3 aandeelen a f 100 te nemen in de Ver. „De Kaag"een schrijven van den heer A. W. Heijnen, te 'sóra- venhage, dat hij bedankt voor het vice- voorzitterschap een schrijven van den lieer J. Mannekus, dat hij moet bedan ken voor de functie van 2e commissa ris, wegens vertrek naar Rotterdam. Bij de stemming wordt als vice-voor- zitter gekozen de heer P. Lansveld Sr., •met 19, en als 2e commissaris de heer H. Pandér, met 21 stemmen, beiden uit 's Gravenhage. De benoeming wordt door beide aan genomen. 7 werkende en 8 belangstel lende leden worden daarop tot de ver eeniging toegelaten. Hierna deelt de voorzitter mede, dat op heden f 45500 aan aandeelen is ge plaatst, zoodat nog een groot bedrag niet volgestort is, van daar dat hij! voor stelt de aandeelen welke thans f 50 f 100 enz. bedragen, alle te reduceeren in be dragen van f 25. Dit staat in verband met de liquidatie der soortgelijke ver eeniging de Brasemenneer, die even eens alleen aandeelen van f 25 uitgaf, en welker geplaatste aandeelen dan ge- conventeerd kunnen worden in die van „De Kaag". Door de samensmelting der vereeni ging de Brasemermeer, in die der Kaag zal deze laatste pl.m. i 1700 voordeel behalen. Hierna deelt de voorzitter mede, dat daar de scheepsmaker ij v.an den heer1 Kerkvliet te Warmond tc hoog (f 10000) in bod is gezet, er besloten is over te gaan tot aankoop van het stuk land;, groot pl.m. 1800 vierk. M„ met 100M. langs het water, eigendom van den heer Sikking, te Warmond, voor f 3000 en het water van den heer Nederburgh, al daar voor f2000. Tot slot deelt de Voorzitter mede,- dat op 2 Juli de vereeniging een wed strijd heeft uitgeschreven voor zeil- en motorbooten op de Kagermeer en dat op 25 Juli a.s. een gecombineerd feest zal plaats vinden met de voetbalvereeni- ging „De Sportman", welke dien dag haar jubileum viert en met de Leidsche Zwemclub „De Kaag" zal dan een ring- zeihvedstrijd en een motorpolo houden. Deze laatste bestaat hierin dat de mo- torbooten een groote bal van het eene naar het andere punt moeten brengen in den koristen tijd. Na een picknick wordt een gemeenschappelijk dinér gegeven in „het Warmonderhek". Op 17 Sept. slui ting van het seizoen, zal nog een onder ling feest worden georganiseerd. De vergadering werd daarop onder dankzegging gesloten. WASSENAAR. Door den heer W. Jochems is van den Burgemeester een gift van f 250 ter hand gesteld voor de armen dezer gemeente ter gelegenhid var. den door hem behaalden Derbyprijs op den renbaan Duindigt. ZEVENHOVEN. Diep betreurd door zijne echigenoote en zijn talrijk gezin overleed alhier in den ouderdoim van 61 jaren de Heer H. C. de Groot, in le ven raadslid en Wethouder der gemeen te. Is zijn heengaan voor de nagelaten beirekkingen een zware slag, de geheele parochie verliest in hem een man, die niet gemakkelijk te vervangen is. Ruim dertig jaren bekleedde hij tot groote te vredenheid der Kerkelijke Overheid het ambt van kerkmeester en zijn zeldzaam! muzikaal taleni heeft hij met voorbee!- delooze toewijding gedurende een hal ve eeuw geheel belangeloos aangewend tot opluistering van den godsdienst, in den wijden ontrek stond de overlede ne bekend als een ervaren organist, die zijn talent met de meeste welwillend heid steeds (en beste gaf, wanneer en door wien hij daartoe werd aangezocht. Het R. K. Zangkoor verliest in hem een man, wiens nagedachtenis om zijn dege- lijken omgang, en bovenal om zijn op rechten godsdienstzin steeds in eere zal blijven. Onze hulde aan den man, die voor ieder zijner kennissen een waar vriend was, die de buitengewone gaven, hem geschonken, gedurende zijn gansche le ven heeft dieiistbaar gemaakt aan de ver heerlijking van QoJ en godsdienst. Dat hij voor zijn vele verdiensten reeds een overvloedig In m moge ontvangen heb ben ,is voorzeker de vurige wensch van allen, die hem kenden. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en kiauw&eer. Sedert den 20ste Mei zijn te Wou- brugge 110 aangiften gedaan van mond en klauwzeer, over het algemeen heeft de ziekte een gewoon verloop, toch stier ven in de laatste tien dagen een 14 tal runderen meest in het westelijk deel der gemeente. Het aantal aangegeven gevallen van mond- en klauwzeer te L e i d s c h e 11 d a in bedraagt tot op heden 186. In de afgeloo- pen week werden 111 aangiften gedaan. Vier .runderen zijn aan de ziekte gestor ven. Van enkele landbouwers is het vee weder hersteld. Kippendieven. Bij den heer C. K. aan den Deijl onder Wassenaar werden gisternacht e!f kippen met een haan gestolen, niettegen staande de dieren een nachtverblijf had den, dat voor onbekenden bijna niet te vinden was. Een zestal stroopers teWoubrugge waagde het gisteren middag nog eens om' de Wijde-Aa af (e stroopen met een groote zegen. Gelukkig kwam juist een veldwachter aan fietsen, die het zestal bekeurden. Gistermiddag reed de 17-jarige J. K. op een fiets langs de Mare te Lei den, waarbij hij een, paard aan de handi leidde. Doordat hij, om een wagen te mijden ,te dicht bij den walkant kwam, gleed hij met rijwiel en al te water. Hij wist echter aan wal te zwemmen, waar hulpvaardige burgers hem en zijn fiets op het droge brachten. Hedenmiddag is uit de vestibule van hotel de la Poste aan de Aalmarkt te Leiden een rij\viel ontvreemd. Gisteren had het 10-jarig zoontje van W. P. te Zoete rwoude het ongeluk een trap van een paard te krijgen. Dr. Persan Snoep was spoedig ter plaatse en heeft de wond genaaid. Ware het letsel eenige centimeters hooger toege bracht, dan zou het zeker den dood ten gevolge gehad hebben. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Kandi daats examen godgeleerdheid 2e gedt de heeren W. Mackenzie (Amsterdam) en L. B. Houtgast (Groningen); le na tuurkundig examen de heer S. J. R. de Monchy (Rotterdam); propaedeutisch examen geneeskunde de heer M. V. Roegholt (Leeuwarden). Geslaagd voor het examen voor den fndischen rechterlijken dienst de heer, Mr. K. H. Corporaal (Soerabaja)Eind examen voor den Indischen administra- tieven dienst de heeren L. J. C. Beukers (Schiedam), W. H. Cambier van Noo- ten (Maarssen bij Utrecht) J. Hubeek! (den Haag); Kandidaatsexamen genees kunde de heeren J. W. Lely, E. D. Mee- ter (beiden den Haag), B. Nierstraszi (Leiderdorp) Mej. C. Hovens Gréve i (Leiden) Mej. W. J. M. Broekema (Mid delburg) 2e. natuurkundig examen de heer H. H. Cohen (den Haag)doctoraal' examen rechten de heeren J. H. Meiss (Ned.-lndië), F. A. Folkertsma (den Haag) en Mej. J. H. G. Struyck (Wou- drichem)Kandidaats examen rechten de lieer J. P. A. Francois (den Haag)doc toraal examen plant- en dierkunde de heer H. van Trigt (Aerdenhout bij Haar lem); le. natuurkundig examen de hee ren F. Schreuder (Zwammérdam) P. Blonk (den Haag) Mej. M. J. de Groot (Rotterdam). i i De Geneeskundige Staatscommissie b&< vorderde heden tot arts den beer A. V£el< cker (den Haag), \- -j~

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2