oude afdeeling, dat hij niet meer voor een benoeming tot voorzitter in aanmer king wenschte te komen, omdat hij nrscn- de, dat er leden waren beter geschikt voor het vervullen dezer functie dan hi|. Evenwel wordt hij met algemeene stem men gekozen, waarop hij onder luid ge juich verklaarde, het Voorzitterschap we derom op zich te nemen. Tot Penning meester wordt benoemd de penningmees ter der oude afdeeling de heer L. van der Linden en tot bode de heer J. Duiven voorden Jaczn. Om het bestuur voltallig te maken worden nu nog gekozen de hee- ren A. van Noort, J. Aartman, J. Turen- hout, L. van Denzen en J. van Gijls wijk1, die onderling de functies van 2e Voor zitter, le en 2e Secretaris en Commissa ris zullen verdeelen. De Voorzitter heet de nieuwgekozenen welkom en sluit daarna met een woord van dank de vergadering. OEGSTGEEST. Een nieuwe brieven bus is deze gemeente thans rijker ge worden. Zij is geplaatst aan den Rijns- burgerweg. Te beginnen met' Donderdag 15 dezer zal deze bus gelicht worden als volgt: Op werkdagen: 5.15 v.m. 10 v.|m.»> 2.15 n.m. en 6.50 n.m. Op Zon- en Feestdagen 5.15 v.m. VOORSCHOTEN, Zondagavond gaf de R. K. Gemengde Zangvereeniging haar eerste uitvoering. De ZeerEerw. Pastoor opende met een hartelijk welkomstwoord dezen feestavond. Het program bevatte zangnummers, afgewisseld door komische voordrachten. De zang der dames kwam over het algemeen goed tot haar recht. Ook de heeren deden hun best doch jammer is het dat hun aantal niet grooter is, het is een weinig te zwak in verge lijking met de krachten der dames. „Zacht ontsliep de lieve kleine" en „Viooltjes", beide quartetten gezongen door de dames van Leeuwen, van Gent en de heeren Vijfkind, de Hollander en van Logchem, werden zelfs zeer goed en zuiver gezongen. Mej. B. v. d. Berg, soliste, is een uitstekende kracht en belooft veel voor de toekomst. „The Holy City", solo gezongen door de directeur den heer Lakeman, bariton, ver dient in het bijzonder een woord van lof. De pianobegeleiding was in handen van den heer Mens, mededirecteur, die zich op bijzondere wijze van zijn taak heeft gekweten. Ook de komische voordrachten van de heeren Hooijman en van Logchem onderbraken zeer amuseerend de ver schillende pauzen. De WelEerw. Rector Beukers sprak ten slotte een woord van dank met de beste wenschen voor den bloei van „St. Caecilia". WARMOND. Bij de brandweer is be noemd W. v. d. Berg, terwijl eervol ontslag is verleend aan R v. d. Wel. GEWESTELIJK GEMENGD. De vergiftigingszaak in de Haarlemmermeer. De Rechtbank te Haarlem heeft voor de derde maal de gevangenhouding van Van Exter en vrouw Hoogenhout ver lengd. Gisterenmiddag reed een motorfiets met aanhangwagen op den Leidschen weg, toen plotseling door het losraken van een moer de aanhangwagen losraakte. De kunstschilder H., die er in zat, werd vrij ernstig gewond en in den Deyl onder Wassenaar verbonden, vanwaar hij later naar zijn woning is vervoerd. In de pakkistenfabriek van de N.V. de [Woelgeest, te Gouda, is hedenmorgen de 13-jarige B., die veertien dagen in dienst was, tusschen een zaagmachine geraakt. De zaag ging hem door de buik. De verwonding is zoo ernstig, dat men weinig hoop op behoud heeft. Land- en Tuinbouw. Oogstoverzicht van 1 Juni 1911. Het hieronder volgend overzicht van den stand van het fruit en van warmoe- zerijgewassen onder g as en in de open lucht op 1 Juni 1911 is, met medewer king van de Rijkstuinbouwleeraren, sa mengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten van de Directie van den Landbouw. FRUIT. De vooruitzichten van den fruitoogst, althans onzer voornaamste fruitsoorten, appels en peren, zijn over het algemeen niet zoo gunstig als men misschien, met het oog op het slechte fruitjaar 1910, zou verwachten. Met name peren zullen, voor zoover daar thans over kan worden ge oordeeld, wederom schaarsch zijn. Zij Hebben ten deele slechts weinig gebloeid en van de pas gezette vruchtjes zijn hier en daar nog vele afgevallen. Veel wordt ook geklaagd over het optreden van scha delijke insecten, vooral bladluizen. Roode en zwarte aalbessen ruien op verschillen de plaatsen reeds sterk; ook pruimen laten vele jonge vruchtjes vallen. Nacht vorsten hebben plaatselijk veel schade gedaan, vooral aan vroegbloeiende vrucht soorten, zooals pruimen en perziken. In Gelderland is de bloei der Engelsche krozen grootendeels door vorst vernie tigd; in Limburg die der perziken. In het Westland hebben de kruisbessen van vorst geleden. Appelen. De stand is vrij goed tot goed in Gelderland en Utrecht, goed tot zeer goed in Zeeland, gemiddeld goed in het zuiden en noorden van Limburg matig in het midden van Limburg; zeer goed in De Streek met Venhuizen, Schcl- linkhout en Wijdenes, alsmede bij' Winkel en Nieuwe Niedorp; goed in de Banger^ alsmede op Oostvoorne, Oud-Beijerland, in de Langstraat met Vlijmen en Haar steeg, in de Baronie van Breda, bij Ber- gen-pp-Zoom, Zwijndrecht, Renooy en Everdingen; zeer goed in het Land van Altena en Heusden, op Overflakkee en bij Rotterdamvrij goed in de Beemster, in Groningen, Overijssel, het Westland, bij Stolwijk, .Heerenveen en Dragten ma tig bij Dragten en vrij slecht bij Leeuwar den en Hardinxveld. Peren. Alleen in het zuiden van Limburg is de stand zeer goed, en op enkele minder belangrijke plaatsen, als Winkel, Bergen-op-Zoom en Delft, goed, doch overal elders zijn de vooruitzichten slecht tot matig. In het Westland, op Zecuwsch-Vlaanderen en Overflakkee wordt de stand vrij goed genoemd. Kersen. In Gelderland en op ^uid- Beveland is de stand matig tot vrij goed in Utrecht vrij goed tot goed; in het zuiden van Limburg vrij goed tot zeer goed; in het midden van Limburg en bij Bergen-op-Zoom'zeer goed; in het noor den van Limburg, de Baronie van Breda en bij Renooy goed; in het Land van Altena en Heusden vrij goed; elders vrij slecht tot matig. Pruimen. De stand der Engelsche krozen in Gelderland is slecht, de andere pruimen staan in Gelderland en Utrecht matig, eveneens in Zeeland, Overijssel de Bangert en het Land van Altena en Heusden; in het zuiden en midden van Limburg is de stand zeer goed; in het noorden van Limburg en in De Streek goed; in het Westland vrij goed! bij Lop- persum, Eenum, Leermens en Zandeweer goed; in de Baronie van Breda matig tot goed; elders slecht of vrij slecht. Bij Rotterdam is de teelt mislukt. Druiven. De kasdruiven staan overal goed tot zeer goed; de natuurdruiven in het Westland matig. Perziken. De perziken onder glas staan vrij goed in het Westland en in Gelderland en Overijssel; goed op Oost voorne en bij Zwijndrecht; vrij slecht bij Rotterdam. De natuurperziken staan matig in het Westland, in Limburg, in Gelderland en Utrecht en in de Langstraat; slecht bij Hardinxveld. Bij Rotterdam is de teelt als mislukt te beschouwen. Abrikozen. De abrikozen staan bijna overal vrij goed; alleen bij Hardinxveld slecht Roode en witte aalbessen. Bijna overal is de stand goed of zeer goed. Alleen in het oosten van Zuid-Beveland in de Langstraat en bij Rotterdam is de stand matig, en bij Loppersum, Eenum, Leermens, Winschoten, in Overijsel, het zuiden van Zuid-Beveland, op Zeeuwsch- Vlaanderen en bij Everdingen vrij goed- Zwarte aalbessen. De stand is goed in Gelderland, Utrecht, De Streek, de Beemster, op Overflakkee, Oostvoorne, bij Delft, Renooy, in Zeeuvvsch-Vlaande- ren, bij Bergen op Zoom, Berlikum, in het midden van Limburg, bij Groningen en Winschoten; zeer goed in het zuiden en noorden van Limburg, in de Baronie van Breda, bij Rotterdam en bij Zande weer; vrij goed op Walcheren, in het Westland, in Overijssel, in de Bangert en bij Everdingenmatig in het oosten, westen en noorden van Zeeuwsch-Vlaan- deren, op Oud-Beijerland, bij Zwijndrecht, in de Langstraat en in het Land van Altena en Heusden. In het zuiden van Zuid-Beveland is de stand goed of vrij goed, alleen in het Westland slecht. Kruisbessen. Bijna overal is de stand slecht; in de Beemster en bij Berlikum vrij slecht en bij Groningen, Winscho ten, Leeuwarden en op Oud-Beijerland matig. Frambozen. De stand is zeer goed in de Baronie van Breda, elders bijna overal goed of vrij goedalleen in de Langstraat is de stand vrij slecht en bij Zwijndrecht en Bergen-op-Zoom matig. Noten. De noten staan goed in Gel derland, Utrecht, het zuiden en midden van Limburg, op Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen, bij Renooy en Everdingen; matig in het noorden van Limburg en in de Langstraat. In de Bangert staan de hazelnoten vrij goed. j WARMOEZERIJGEW ASSEN. Hoewel de warmoezerijgewassen er thans over het algemeen nog zeer goed voor staan, wordt zeer veel geklaagd over de langdurige droogte. Met name de aard beien hebben daarvan zeer te lijden. In Noord-Holland en in het noorden van Limburg is de stand der erwten minder gunstig tengevolge van slecht zaad. De vorst in April heeft voorts ook aan vele vroege groenten vrij veel schade toege bracht. Onder glas. Komkommers. De stand is overal goed of zeer goed, alleen in de Baronie van Breda matig. Tomaten. De tomaten staan overal goed of zeer goed. Meloenen. De stand is overal goed of zeer goed, alleen in de Amsterdarn- sche Slatuinen vrij goed. In de open lucht. Sluitkool. De stand is goed aan den Langendijkvrij goed in De Streek, bij Zuidwolde, in het Rijk van Nijmegen, bij Zwijndrecht, op Oostvoorne en in het noorden van Limburg; goed in het mid den van Limburg, bij Zaltbommel, Gro ningen, Zandeweer en Delft; matig in de Baronie van Breda, bij Bergen-op- Zoom en bij Loppersipn, Leermens en Eenumvrij slecht bij Winschoten en in Overijssel. Bloemkool. De stand is goed aan den Langendijk; vrij goed in De Streek en in de Over-Betuwe; vrij slecht in het Westland, alsmede in Groningen en Over ijsselmatig in Utrecht, in den Sloter- en Weteringepolder, bij Zwijndrecht, Stol wijk, Bergen-op-Zoom, Zaltbommel en Leeuwarden; goed in hel oosten van Zuid-Beveland en op Oud-Beijerland; vrij goed op Oostvoorne en bij4 Delft; zeer goed in het noorden en zuiden van Lim burg; slecht tot matig in de Baronie van Breda. Vroege aardappelen. In het West land en in De Streek is de stand vrij goedoveral elders goed of zeer goed. Tuinboonen. De stand is bijna overal goed; bij Bergen op Zoom matig. Vroege kroten. Deze staan overal goed of zeer goed, alleen bij Bergen-op- Zoom matig. Wortels. Deze staan bijna overal goed of zeer goed, alleen in de Over- Betuwe en in het midden van Limburg matig. Erwten. Deze staan bijna overal vrij goed of goedalleen in Kennemer- land, de Beemster, de Langstraat en op Zuid-Beveland is de stand matig. Asperges, De stand is vrij goed in het Westland; uitmuntend bij Bergen- op-Zoom en in Utrecht; elders goed of zeer goed. Sla. De sla staat bijna overal goed of zeer goed; in het Westland echter vrij slecht en in de Sloter- en Weteringe polder, in de Over-Betuwe, op Walche ren en bij Rotterdam matig. Aardbeien. Deze staan vrij slecht in het Westland; goed in Kennemerlandr matig in Utrecht, Winschoten en Renooy; vrij goed tot goed in de Baronie van Bredayrij goed bij Aalsmeer en Roelofa rends veen; elders overal goed of zeer goed. Kerknieu ws. Kerkwijding te Bergenschehoek. Gisteren heei't Atgr. Callier de nieuwe Kerk te Bergenschenhoek geconsacreerd. Presbyter-assistent was de Zeereerw. heer j. J. de Graaf, deken van Delft, dia ken de Zeereerw. heer L. van den Berg, rector te Haarlem, subdiaken dc weleerw. heer W. Pieterse, kapelaan te Noot dorp. Bij de pontificale Hoogmis assisteerde de deken van Delft wederom als presby ter-assistent; kroondiakens waren de Z. eerw. heeren H. A. van Kessel, pastoor te Delft en F. N. van Zutphen, pastoor te Pijnacker. Verder fungeerden nog de Zeer eerw. heer A. Vinkensteyn, pastoor te Bleiswijk, de Weleerw. pater Th. van Ec- keren, kapelaan te Delft, de Weleerw. heer H. J. Ch. Haver, kapelaan te Delft, de Weleerw. heer J. .C Vasse, kapelaan te Berkel, de Weleerw. heer F. B. J. M. Filbry, kapelaan te Delft. Cantores wa ren de Zeereerw. heeren J. L. F. Dankel- man, rector te Delft, en J. van Veen,. Na de H. Mis sprak Mgr. Callier een treffend en welsprekend woord tot de ver zamelde geloovigen. Sport. Vliegen. De vliegenier D. Merens, heeft gisteren op de Soesterberg een ongeluk gehad. Schoon de val van beteekenis was, is hij er tamelijk goed afgekomen, zoodat hij naar zijn woonplaats, Warmond, kon vervoerd worden. Watersport. Naar wij vernemen zal de te Warmond gevestigde Zeil-, Roei- en Motorsport- vereeniging „de Kaag" den 7den Juli a.s. op de Kagermeer haar eersten wedstrijd organiseeren. Postduiven. Men verzoekt ons op het volgende te wijzen In de wedvlucht van Zondag 4 Juni vanuit St. Denis (zie ons blad van 7 Juni) was de eerstaankomende duif die van den heer Bursch om 2 u. 11 m. 17 s., de tweede die van den heer Rijnaarts om 2 u. 29 m. 20 s., de derde die van den heer v. Driesum om 2 u. 38 m. 52 s. Deze drie heeren hebben slechts éen prijs met hun duif behaald. Rechtszaken. De zaak van „professor" de Haas voor de Haagsche Rechtbank. In hooger beroep werd gisteren voor de Haagsche Rechtbank behandeld de strafvervolging ingesteld tegen A. J. De Haas, te Zoeterwoude, door den Leid schen kan onrechter veroordeeld tot twin tig geldboeten van f 15 of twintig maal 10 dagen hechtenis wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunst: De beklaagde was niet verschenen, zoodat verstek tegen hem werd verleend. De verdediger jhr. rar. B. C. De Savor- nin Lobman deelde mede, dat zijn cliënt hem niet had medegedeeld, dat hij niet in persoon zou verschijnen en hem geen machtiging had verleend als zijn verde diger op te treden, hetgeen hem dus thans o i .ogelijk zou zijn, tenzij de Rechtbank de welwillendheid zou hebben drie kwartier te wachten daar belk. er zeer prijs op stelde verdedigd te wor den en dus ongetwijfeld gaarne gehoor ioii geven aan een inmiddels gezonden .e egrafisc .e op'oeping. De Rresiuent schorste hierop de te- ree; izit.ing voor drie kwartier. L/c beklaagde kw^n per ^11,19.1110biel uit Leiden en de geschorste terechtzitting werd heropend. 23 getuigen a charge en vier a dé charge hadden plaats genomen op de ge tuigenbanken op dc gereserveerde en de publieke tribune was geen plaats onbe zet Beklaagde gaf op 75 jaar oud te zijn, zonder beroep. Rechter Schlingemann deed voorlezing van de behandeling der zaak voor den kantonrechter te Leiden en van een aan tal behandelingen van personen, voor verschillende ziektegevallen, door bckl. met voorgeschreven geneesmiddelen. (Volgens de dagvaarding voor den kan tonrechter 20 maal gepleegd.) Desgevraagd verklaarde bekl., geen bezwaar te hebben tegen den Leidschen kantonrechter, die zijn piiclit heeft ge daan, maar hij vroeg of liet strafbaar is, dat men een medemensch, die in nood verkeert helpt. Hierna werden de verschillende per sonen gehoord, die zich tot beklaagde hadden gewend met hun kwalen, of on gesteldheden en geneesmiddelen van hem hadden ontvangen en gebruikt (hij de behandeling in eersten aanleg in bij zonderheden medegedeeld). Zonder uit zondering verklaarden alle ex-patiënten met de grootste dankbaarheid, dat zij aan bekl. hun geheele of gedeeltelijke genezing dankten, na vruchteloos bij ver schillende doctoren hulp te hebben ge zocht. Geld vroeg bekl .niet, doch bij ^••c-rtrek legde men iets op tafel, dat bekl. erkende tot zich genomen te heb ben. Hij moest zijn middelen zelf ook betalen. Een der ex-patiënten, die aan steenen in de lever leed en vroeger bij haar be handeling door een doctor nooit stee nen was kwijt geraakt, had een fieschje met ruim 1300 steenen ter terechtzit ting meegebracht, welke na de behande ling door beklaagde waren te voorschijn gekomen. 'Als eerste getuige a décharge werd gehoord ds. v. G. G., die bekl. een jaar of 12 kent. De dankbaarheid dwingt ge tuige hier te komen. In het jaar 1899 had hij een zeer lastigen zenuwknobbel in het verhemelte, dien de medici niet anders dan langs chirurgischen weg verklaar den te kunnen wegnemen. De professor tot vvien getuige zich gewend had, ver klaarde, dat hij nimmer zulk een gezwel gezien had en raadde getuige aan, dat hijrzich maar tot zijn eigen doctor moest wenden ,die een gipsafdruk van het ge zwel moest nemen. Voor dit advies moest getuige f 10 betalen, waarop hij ant woordde als tegen-rekening wel f 10 te mogen rekenen daar hij den professor iets had laten zien, dat hij nog nooit ge zien had. Getuige heeft zich toen to.t beklaagde gewend, die dadelijk het ge zwel herkende, de verschijnselen aan gaf, welke zich nog zouden voordoen en een aanstrijking gaf, welke het ge zwel deed verdwijnen, waarvoor deminé bekl. nog zeer dankbaar is. Een juffrouw uit Leiden, ook' getuige a décharge, verklaarde mede vol dank baarheid, dat haar kind door de docto ren opgegeven, door bekl. gered was. Een derde getuige a décharge .die een ernstige buikziekte had gehad, en vol gens een professor alleen door een ope ratie in het leven kon blijven, is door bekl. geholpen door compressen zonder k operatie, en getuige is nu radicaal ge nezen. De verschijnselen welke bekl. ge zegd had, die zich zouden voordoen, waren inderdaad gekomen. Een vierde getuige a décharge ver klaarde, dat bekl. zijn dochtertje gene zen had van tuberculose, nadat een pro fessor verklaard had dat' een ojaeratie onvermijdelijk was. Zelfs get.'s huisdoc tor had hem geluk gewenscht met het herstel van zijn kindhij was het als medicus blijven bezoeken. Een machinist tc Velzen was geweest in het Haagsche en Leidsche Zieken huis, waar hij geen genezing kon vinden. Aan bekl. had hij het leven te danken, in 5 maanden had deze. hem genezen. Eindelijk verklaarde een vrouw, aan wie men in het ziekenhuis te Leiden gezegd had dat men haar niet anders dan door een operatie kon genezen, door bekl. zonder operatie genezen te zijn. De subst.-off. van justitie, Mr, Brant- jes, wees er op, dat hier in geen der gevallen dringende noodzakelijkheid van directe hulp aanwezig is geweest hij achtte het vonnis van den kantonrechter met uitzondering van een vormgebrek, juist gewezen en vorderde 19 geldboe ten van f 15 of 19 maal 10 dagen hech tenis. De verdediger, jhr. mr. De Savornin Lohman, dankte in de eerste plaats de rechtbank voor hare welwillendheid ten opzichte van bekl. Verder verklaarde pleiter met groot genoegen de verdedi ging van dezen verdienstelijken man op zich genomen te hebben. Zeer zou plei ter het betreuren, wanneer hier een veroordeeling moest volgen, maar zijns inziens zou dit niet behoeven te geschie den de rechtbank zal ontslag van rechts vervolging kunnen uitspreken, daar bekl. zich aan geen strafbaar feit heeft schul dig gemaakt. Niet alleen toch moet art. 436 W. v. S. hier geraadpleegd en toe gepast worden, maar het O. M. bij het kantongerecht te Leiden had ook art. 1 der geneeskundige wet van 1865 in het oog moeten houden. Art. 1 van de wet van 1865 is enger dan art. 436 W. v. S. Ten laste had moeten gelegd worden dat bekl. geneeskundige hulp had uitgeoefend als bedrijf, hetgeen niet is gedaan. Pieiter beriep zich op een arrest van den Hoogen Raad, waarin hij steun vindt voor zijn bewering, dat hier geen goede dagvaarding is' uitgebracht PI. concludeerde dus tot ontslag van rechtsvervolging. Ten slotte betoogde pleiter, dat als er gestraft wordt, dit slechts zal kunnen ge schieden voor één feit, daar men hier te doen heeft met de toepassing van art. 56, het zoogenaamde voortgezette delict. Er is hier één wilsbesluit geweest om meii- schen te genezen. Als art. 56 ooit ge schreven is voor een voortgezet delict, dan is dit volgens pleiter hier het geval. Het geheele complex van handelingen moet hier als een geheel worden be schouwd en hier is dus aanwezig het d e- 1 i c t u 111 c o n t i n i c u m. De uitspraak wordt later medegedeeld. Toen de verdediger bezig was te resu- meereh, wilde een dame een bloemruiker naar bekl. werpen. Een deurwaarder ver wijderde haar uit de zaal. Aanvaring. De Raad voor de Scheepvaart heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak der aanvaring tusschen den logger Katwijk 9, schipper P. v. d. Ben, en de stoomtraw ler IJmuiden 70, schipper J. Zwaan. Dc aanvaring had in begin April plaats, ter wijl dc vaartuigen op de Noordzee vis- schende waren. De Raad is tot de overtuiging gekomen dat de aanvaring te voorkomen ware ge weest, indien de machines van den traw ler op het laatste oogenblik waren stop gezeten de stuurman hard bakboordsroer nieuw commando had gegeven. Op den trawler zijn echter de belangen der vis- scherij hooger gesteld dan dc veiligheid van den logger, die reeds geruimen tijd in zicht was geweest. De aanvaring moet derhalve aan den stuurman van den trawler geweten wor den. De wachtsman van den logger treft het verwijt, dat hij, toen hij den trawler in zicht had, niet gestakeld heeft. Tusschen dit verzuim en de aanvaring bestaat evenwel geen oorzakelijk ver band, daar het helder weer was eri de trawler den logger reeds op verren af stand gezien had. Verspreiding van een leugenachtig bericht. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in de zaak van A. J. E. H., door het Hof te Amsterdam tot 8 maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens poging om zich wederrechtelijk te bevoordeelen door verspreiding van een leugenachtig be richt, teneinde rijzing der aandeden van de Amstc-rdam-Bedagei-Tabakscompag- nie teweeg te brengen. Het cassatieberoep werd verworpen. Zakkenrollerij van 32.200 francs. Voor de Rotterdarnsche rechtbank is behandeld de zaak tegen J. H., 21 j., los werkman, B. J. G. L., 26 jaar, los' werkman, en koopman, P. v. E., 20 jaar los werkman en B. J. S., 28 jaar, zon der beroep allen te Rotterdam, de laat ste thans voortvluchtig. Zij zouden óp 30 Januari 1.1. op de Veemarkt aldaar 12.200 francs in bankpapier hebben ge stolen van den procuratiehouder der fir ma S. van Dantzig en Co., die dit bedrag ter wisseling bij zich had. Geëischt is tegen de beide eerste beklaagden elk 8 jaar, tegen de twee laatsten elk 6 jaar gevangenisstraf. Sluiten van een Spoorwegovergang. De Amsterdamsche Rechtbank heeft in hooger beroep den overweg-wisselwach ter H. E., tegen wien proces-verbaiall was opgemaakt, wijl hij op 5 Oct. 1910 aan den overweg in de Nassaulaan te Bussum bij het passeeren van trein 6801 de boomen niet gesloten had, ver oordeeld. tot f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis overeenkomstig het requisitoir van het O. M. De kantonrechter van Hilversum had hem van rechtsvervolging ontslagen op grond dat de Raad van be heer dispensatie had verleend in dier voege, dat de sluiting van de slagboo- men werd overgelaten aan de prudentie van de overwegwachters, n.l. om, indien de veiligheid van het verkeer geen ge vaar loopt, ook later dan 3 minuten vóór aankomst van een trein den boom te sluiten. De rechtbank nam bij haar veroordee- lend vonnis in aanmerking dat de over wegwachter den boom in het geheel niet: had gesloten. 1 Aanbestedingen. LEIDEN. Door B. en W. dezer ge meente is gisteren 12 Juni 1911 openbaar, aanbesteed: Het uitvoeren van verschil lende werken en het leveren van meubi lair ten dienste van scholen (in 6 per- ceelen). Inschrijvers waren W. F. Marcelis, voor perceel 2 f 573, voor perc. 3 f 933/ voor perc. 5 f 1030, voor perc. 6 f 486. P .J. Gijsman, voor perc. 1 f 1242, voor perc. 2 f 562, H. A. Boekwijd voor perc. 2 f 695, voor perc. 3 f 980. voor perc. 6 f 540. J. Th. Bik, voon perc. 2 f 680, voor perc. 6 f 480. Pv L. Neuteboo n, voor perc. 1 f 1516, voon perc. 4 f 783, voor perc. 5 f 1160. H. Korswagen, voo; perc. 1 f 1427, voor pcrc. 2 f 775, voor perc. 3 f 978, perc. 5 f 1050. G. Splinter en Z11., voofl perc. 2 1 723, voor perc. 3 f 990, voorj perceel 4 f 797, voor perc. 5 f 973. J. Middenham, voor perc. 2 f 60S, N. van; Rijns wou, voor perc. 5 t 998. J. dei Cler, voor perc. 2 f898, D vaii Leeu-« wen, voor perc. 2 f 659. Alle inschrijvers zijn alhier vyoonacll* t'g-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2