Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 30 Mei. Schoolkindervoeding:. Onder leiding van den heer A. S. Witmans Mzn. werd gisteravond in het Nutsgebomv de jaarvergadering gehou den van de Vereeniging Schoolkindervöë- ding. Door den Secretaris, den heer P. C. O. A. Wijkmans werd het jaarverslag uitgebracht. Het jaar 1910-11 geeft re den tot groote dankbaarheid begonnen met een tekort van bijna f 700 sluit het jaar met een nadeelig saldo van ruim f500. Ingeschreven waren 364 kinderen van openbare scholen, 160 van katholieke en 52 van christelijke scholen. Evenals vorige jaren werden de maal tijden gehouden in het gebouw der Vin- centius-Vereeniging, waar twee kamers in eetzalen werden herschapen. Een woord van lof mag de Vincentius-Ver- 'eeniging voor de' kwaliteit der levensmid delen cn den kok voor de wijze, waarop hij deze bereidde, niet onthouden wor den. Er werden 27317 porties warm voedsel verstrektde voeding bestond uit vleesch- en erwtensoep. Op vasten dagen werd soep vervangen door rijste. pap. De prijzen, die per r>ortie a.an de Viii'centius-Vereeniging werden betaald, waren dezelfde als het vorige jaar. De tafels ai banken moesten door den timnierman eens degelijk hersteld worden. Tafellakens werden door was- doekkleeden vervangen, hetgeen de rein heid bevordert en veel waschgeld uit haalt. Vernieuwd moesten worden 75 email- Ie schaaltjes (borden) en 72 lepels. Bij de maaltijden waren steeds één of meer bestuursleden aanwezig, welke be langeloos werden bijgestaan door eeni ge onderwijzers, 's Maandags, 7s Dins dags en 's Donderdags waren de dames der Vincentius Ver. op haar post om te bedienen haar taak werd 7s Zaterdags door eenige onderwijzeressen overge nomen. Door het aanstellen van een bezoldigd controleur werd den secretaris veel werk uit de hand genomen. Voldeed de eerste controleur niet al te best, ja, moest hij zelfs vervangen worden, de tweede daar entegen heeft zijn taak zeer ten gencege van het bestuur verricht. Den heer de Kier, die als bestuurslid aftrad, werd dank gebracht voor zijne bemoeiingen. Eenige nieuwe leden werden aange worven, terwijl er twee liefdadigheids uitvoeringen werden gegeven. De rekening van den penn ng.neester, den heer S. de Boer Azn., vermeldde aan ontvangsten f2767,10, aan uitgaven f3316,761/2 nadeelig saldo derhalve .f 549,66i/2. Beide verslagen werden goedgekeurd. Mejuffr. M. van Driel en de heeren D. C. Schuit en P. C. G. A. Wijkjmahs werden bij acclamatie herkozen, teryvijl in de vacature mejuffr. Weyenbergh werd gekozen mejuffr. M. M. Woud. Daarna werd de vergadering geslo ten. HAZERSWOUDE. In de gemeente raadszitting deelde de voorzitter mede, dat de ijzeren bovenbouw van de te maken brug gegund is aan de machine fabriek „Industrie'7 van den heer Boot. Een schrijven van Ged. Staten meldt, dat zij bezwaar hebben om met het geld opnemen van het Grootboek in 1917 te beginnen. Volgens voorstel van Ged. Sta ten wordt goedgekeurd hiermede te be ginnen in het jaar na de uitvoering van het werk. HOOGMADE. In de alhier bij den heer C. Hillebrand gehouden vergadering der Oranje vereeniging werd door den penningmeester van het voorloopig be stuur rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat bij een uitgave van ruim f159 nog een batig saido van ruim f27 op de spaarbank kon worden belegd. Daarna werd behan deld het door het bestuur ontworpen re glement dat ongewijzigd werd vastgesteld Bij de verkiezing van het bestuur werd het voorloopig bestuur met bijna alge- meene stemmen herkozen. Aan het bes- stuur werd overgelaten den dag der feest viering ter gelegenheid van den verjaar dag der Koningin te bepalen met inacht neming van het reglement. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelingen had gedaan en eenige opmerkingen had be antwoord, werd de vergadering op de ge wone wijze gesloten. LISSE. Gedurende'de maand Mei is bij de Spaarkas „St. Thomas van Villanova" ingelegd f 97.10 en terugbetaald 74.50 Het laatst \iitgegeven boekje draagt het nummer 191. In de Zondagavond gehouden ver gadering van de leden der Volksbond welke zich hadden verklaard vóór coöpe ratie zette1 de voorzitter van het voorloo pig comité het resultaat van het onder zoek, omtrent de' voordeelen van geza- menlijken inkoop, uiteen. De voordeelen bleken miniem. Uit de breedvoerige be sprekingen bleek dat men voorloopig de grootste voordeelen verwachten van een coöperatieve broodbakkerij. Besloten werd bij Zusterverenigingen te onderzoeken welke bezwaren ee der gelijke instelling met zich brengt. Naar de opkomst te oordeelen is de animo voor coöperatie niet groot. NIEUWKOOP. Bij de in aanbouw zijn,de R. K, Meisjesschool is. een staking uitgebroken onder de timmerlieden. Onte vredenheid over het ontvangen loon schijnt de oorzaak te zijn. De aannemer doet zijn best om ander werkvolk in zijn dienst te krijgen. NOORDWIJK. Ons bericht van Za terdag aangaande het schrijven van het Parket van Justitie te 7sGravenhage over de politie alhier, verlangt nog eenige na dere toelichting. Wij schreven dat de mi nister eenige maatregelen had genomen die naar zijn oordeel door de omstandig heden geboden waren. De minister oor deelt dat de ambtenaren van het O. M. geen critiek moeten oefenen op het beleid der politie. De minister spreektechter geen oordeel uit over de al of niet recht matigheid van critiek in bedoeld geval. Vervolgens kunnen de ambtseedige pro cessen-verbaal (waarvan er op de terecht zitting een bijna geheel moest worden te- teruggenomen) 's ministers goedkeuring niet wegdragen. VOORSCHOTEN. Zondagavond ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging. Na opening door den voorzitter, den heer C. H. Koot, met den Chr. groet, las de se cretaris, de heer L. de Jong, de notulen der vorige vergadering, welke met een kleine bemerking werden goedgekeurd. Aan de orde kwam: Wijze van candi- daatstelling voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. Het voorstel van het bestuur om lijsten in te zenden, onderteekend door minstens vijf leden, werd na eenige discussie goedgekeurd, mits drie dagen voor de vergadering, waarin de candidaat- stelling plaats heeft. Na eenige discussies van huishoudelij- ken aard werd deze schaarsch bezochte vergadering gesloten. WARMOND. Naar men ons mededeelt bestaat bij enkele sportliefhebbers het plan om bij genoegzame deelneming op 2 Augustus a.s. in één van Warinond's meren een zwemwedstrijd te organisee- ren. Deze zal alsdan worden opgeluisterd door muziek, terwijl het tevens in de be doeling ligt des avonds eenig vuurwerk te doen ontsteken. Onder begunstiging van het mooie weer had gisteravond het eerste buiten concert plaats van de „Harmonie van Warmond." Volgens de uitkomsten der 9e t en- jaarlijksche volkstelling bestond op 31 Dec. 1909 de bevolking dezer gemeente uit 1367 Roomsch Katholieken, 497 Ne- derd. Herv., 1 Waalsch Herv., 5 Remon stranten, 1 Chr. Gereformeerd, 1 Doops- gez., 6 Evang. Luth., 39 behoorende tot de Geref. kerken, 3 tot eenc andere kerk- gezindte behoorende en 3 zonder kerk. gezindte. Verder blijkt dat op het Groot Semi narie op 31 Dcc. 1.1. totaal 106 personen gehuisvest waren. GEWESTELIJK GEMENGD. Bij den slager M. de' Br., te Nieuw koop, is een nieuwe onderpui aange bracht met ee*n spiegelruit van p.m. 5 vierk. Meter grootte. Van nacht heeft een baldadige hand daar een gaatje in geboord en met eenige ruwe krassen haar verder geheel bedorven. De politie zoekt ijverig naar den- „held.77 Gistermiddag ontstond te Sass en- hei m door onbekende oorzaak brand in een houten schuurtje van Jac. H., in de Bijdorpstraat. Het brandje hetwelk zich ernstig liet aanzien, werd spoedig door eenige toegesnelde personen met em mers waten gebluscht, zoodat de brand weer niet behoefde te worden opgeroe pen. Gisteren is op de Hoogewoerd te L e i- den bij het uitwijken voor de tram het paard van een vrachtwagen gevallen. De lemeen brak en ook de wagen werd be schadigd, doch het paard bekwam geen letsel. Bij de politic te L e i d e n is door een aldaar woonachtig vader opsporing ver zocht van zijn 15-jarigen zoon, die al 8 dagen geleden de ouderlijke woning verliet en in gezelschap van een marinier inaar Rotterdam ging He.t tweetal is gisteren in Leiden gezien, van welke ge legenheid de zoon gebruik maakte een paar pantoffels uit de ouderlijke wo ning te kapen. Een lieve zoon Kerknieuws, Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Sassen- heim den Weleerw. Heer J. H. A. Thus, tot pastoor te Rotterdam (H. Lambertus) den Weleerw. Heer J. Th. Lagerweij, tot pastoor te den Burg (Texel) den Wel eerw. He'er J. G. van Kelckhoven, die ka pelaan was te Hoorn tot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) den Weleerw. Heer A. Koopman, tot kapelaan te Moordrecht den Wel_ eerw. He'er C. S. Dessing en tot kape laan te Rijpwetering den Weleerw. Heer Th. L. Westgeest, laatstelijk kapelaan te Waddingsveen. Z. D. H. Mgr. I. H. Drehmanns, Bis schop van Roermond, hee'ft benoemd tot kapelaan bij O. L. Vrouwe Munsterkerk te Roermond den weleerw. heer F. J. M. Hoen, priester van het Groot-Semina rie. Voor Eer en Deugd. In de onlangs plaats gehad hebbende vergadering van het Hop.fdbestufu- dej- vereeniging „Voor Eer cn Deugd" zijn de volgende besluiten genomen. Vooreerst is in de plaats van den wel eerw. zcJcrgel. heer J. Hilgers, die als secretaris van het hoofdbestuur, wegens de drukke bezigheden aan zijn nieuwen werkkring verbonden, zijn ontslag had genomen, als secretaris benoemd de wel_ eerw. zeergel. heer J. Bemelmans, 1 eer aar te Rolduc. Vervolgens is door het Hoofdbestuur besloten, te beginnen met 1 October 1911, in brochurevorm uit te geven een 2-inaandelijksch orgaan voor de mannen- afdeeling, terwijl het thans bestaande orgaan, in denzelfden vorm tegen den' zelfden prijs, en om de 4 maanden ver schijnend, uitsluitend zal ingericht wor den voor de jongelingenafdeeling. Het nieuwe orgaan voor mannen zal zich niet beperken tot de bestrijding van zedelooze lectuur en uitstallingen, maar zal ook ten doel hebben de bestrijding van de zedeloosheid in 't algemeen. Het zal dus vooreerst dienen als band tusschen de verschillende afdeelingen, maar ook tevens een propagandistisch karakter dragen, en daarom ook verkrijg baar gesteld worden voor niet-leden der vereeniging. De abonnementsprijs zal bedragen 30 cent fr. p. p., voor één, 24 ct. voor tien of meer nummers. De redactie van beide bladen is op gedragen aan de Z. E. P. P. Redempto risten Kronenburg, Mol en Stoks. Om een band te leggen tusschen ge noemde Redactie en het Hoofdbestuur werd art. 6 der statuten gewijzigd, op v/elke wijziging de goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop van Roermond is verkregen in dien zin, dat een de rie den van de Redactie deel zal uitmaken van het Hoofdbestuur. Door den H. E. P. Provinciaal is daartoe aangewezen en door het Hoofdbestuur benoemd de Z. E. P. Kronenburg. Het Hoofdnestuur vertrouwt dat deze uitbreiding van het orgaan zal medewer ken tot meerderen bloei van de Verce- niging, en vraagt dringend door hei ne men van persoonlijk abonnement cn door het aanwerven van abonnementen deze onderneming te steunen," om zoodoende nog verdere uitbreiding mogelijk te ma ken. Onderwijs. Acte Examens L. O. HAARLEM, 20 Mei. Geslaagd de da mes: G. van Splunden te Assendelft; C. M. Steeman, te Bergen, A.M. Swaansdijk te Haarlem, A. Tilkamp te Hill ego m, M. W. Treffers, te Den Helder, en E. F. Unger te Oegstgeest. Leger en Vloot. Dc vereeniging Ons Leger zal een maandblad uitgeven, getiteld: Leger en Volk. Het eerste nummer verschijnt op 15 Juli a.s. Dc commissie van redactie bestaat uit de heeren H. B. J. Looymans, kapelaan te Breda; G. L. Breedvelt, leeraar H. B. S. te Bergen op Zoom, en J. K. Brederode, hoofdredacteur van de Bredasche Cou rant. Sport. Gymnastiek. Op het Turn feest van het Ned. Gym- nastiekverbond dat op de beide Pinkster dagen en Dinsdag da..v. op Houtrust te 7s Gravenhage plaats heeft, worden 2000 turners verwacht, waarvan e^en 400-tal uit het buitenland. Het spreekt van zelf dat de voorbe reiding van dit Bonds feest ontzaglijk' veel we'rk, tijd en moeite vorderen'. Het terre'in „Houtrust" is geheel voor het doel ingericht. Gezorgd is dat ook bij slecht Weer de wedstrijden kunnen doorgaan. De buitenlandsche bonden zenden vertegenwoordigers. Zaterdag, middag 3 uur officieele ontvangst door het gemeentebestuur ten Stadhuize. Land- en Tuinbouw. Landbouwtentoonstelling te Montfoort Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer zal de landbouwtentoonstel ling te Montfoort niet worden gehouden. Vereenigiging tot bestrijding van knoeierijen in den boter- en kaashandel. Bovengenoemde vereeniging heeft he. den te Amsterdam een "algemeene verga dering gehouden, onder leiding itan den heer F. Middelbeek. Blijkens de mededeelingen van den secretaris, bedroeg het aantal leden en begunstigers op I Januari 1911 240; in den loop van het jaar is het afgenomen met 16. Het verslag van den penningmeester vermeldt e'en bedrag van f386 aan uit gaven en f 503 aan ontvangsten, zoodat het voordeelig saldo f117 bedraagt. De periodiek aftredende bestuursle den, F. Middelbeek, J. Rinkes Berger en J. Mesdag werden herkozen. Aangaande de prijsvraag inzake een handleiding over de bereiding van Goud- sche kaas werd medegedeeld, dat een der deelnemers zich terug had getrok ken en dat het werkje van den heer H. B. Hylkema te Utrecht bekroond is en door het bestuur zal worden uitgege ven. Serum tegen uierziekten. De directeur-generaal van den land bouw brengt in de Stct. no. 122 ter alge.nee.ie kennis, dat, ingaande 5 Juni a.s., van rijkswege serum tegen de uier- ziekten van het rund en tegen de baar moederontsteking van het rund en van het paard kosteloos en portvrij op aan vrage wordt verstrekt aan in Nederland gevestigde veeartsen. De aanvragen behooren als regel schriftelijk te geschieden en zijn te rich ten tot de Rijkssei urninrichting. Vinken. dwarsstraat 15, te Rotterdam. In spoed- eischende gevallen kunnen de aanvragen telegraphisch gericht worden tot Serum- inrichting Rotterdam. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor liet Kan didaatsexamen in de rechter dc heer A. W. J. van Vrijberghe de Coningh (Nijme gen). Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap, na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld „De finan- tieele zelfstandigheid van de locale zelf besturen in Nederl. Indië" de heer Leo nard Antonie de Waal, geb. te Batavia wonende te 's-Gravenhage. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Mei 1911, medegedeeld door het kon Nederl. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt Hoogste barometerstand 773.0 Christiansund. Laagste barometerstand 757.9 Nice. Verwachting tot den avond van 31 iWei meest matige noordoostelijke tot noordelijke wind. half tot zwaarbewolkt mogelijk regen met kans op onweer, koeler. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 30 Mei 1911. De behandeling der Steenhouwerswet wordt voortgezet. Bij artikel 3, regelende de toelating tot het bedrijf, dat thans aan de orde is, komen in behandeling twee amendemen ten, één van den heer Helsdingen (S.D.), beoogende de toelating tot het vak op 16-jarigen in plaats van op 14-jarigen leeftijd, en één van den heer de V 1 u g t (A.R.), om zonder geneeskundig onder zoek deii zoon van een werkgever tot het bedrijf zijns vaders toe te laten, indien de arbeid alleen geschiedt in verband met de opleiding van dien zoon tot hoofd of bestuurder der onderneming. De Mi n i s t e r van Landbouw, de heer Tal ma, bestreed het amendement- Helsdingen, voornamelijk omdat door toelating op 16-jarigen leeftijd het aantal keuringen, noodig om het doel van deze w.et te bereiken, nl. wering uit het be drijf van hen, voor wie het ongezond is, zal verminderen. Het amendement-de Vlugt werd door den Minister aanbevolen, omdat er inder daad niets tegen is de patroonszoons onder bepaalde voorwaarden de toelating tot het bedrijf te vergemakkelijken. De heer de Beaufort (O.L.) zag daarentegen in het amendement-de Vlugt cene ongewenschte bevoorrechting van de zoons van patroons. Iedereen zal wel wenschen hoofd of bestuurder der onder neming te worden, en moet dus hiertoe in de gelegenheid gesteld worden. De heer de Visser (C.H.) sloot zich hierbij volkomen aan. Ook hij wilde geen speciaal recht voor patroonszoons schep pen in de wet en gaf daarom een wijzi ging vaii het amendement in overweging in dien zin, dat iemand zonder genees kundig onderzoek kan worden toegelaten, als de Minister oordeelt, dat de toelating gevraagd wordt met het doel patroon te worden. De heer Helsdingen (S.D.) wilde het hierbedoelde privilege noch voor pa troonszoons, noch voor wie ook. In elk geval zou het denkbeeld van de heeren de Beaufort en de Visser liet systeem van de wet al geheel omverwerpen. De heer de Klerk (U.L.) bestreed ook het amendement-de Vlugt, maar ^r- dedigde het amendeinent-Helsdingen. De heer de Vlugt (A.R.) handhaafde zijn amendement ongewijzigd. Men zou maar ontduiking in de hand werken door hetgeen de heeren de Visser en de Beau fort willen en er zouden zich quasi-pa- troons bij de vleet opdoen. Dc Minister van Landbouw, de heer T a 1 m a, bestreed de uitbreiding van het amendement-de Vlugt tot jan en alleman. Indien het beperkt blijft tot de zoons, dan heeft de Minister althans een waarschijniijkheidsgrondslag, waarop hij kan beoordeelen .of 't werkelijk de bedoe ling is als hoofd van het bedrijf te worden opgeleid, een basis, welke ontbreekt als iedereen dit voornemen kan kenbaar maken. - Ten slotte wordt het amendement- Delsdingen verworpen met 58 tegen 9 stemmen. Het amendement-de Vlugt wordt ver worpen met 40 tegen 27 stemmen, waar na artikel 3 zonder stemming wordt goedgekeurd. De zitting duurt voort. Gemengd Nieuws. Inbraak. Gisternacht is ingebro ken in de villa „Gerula77 van den heer baron G. A. van Till aan den Konin ginneweg te Hilversum. Eenig zilver wordt vermist. Door afwezigheid van de bewoners (in de villa verbleef een op passer) kan nog niet gezegd worden wat gestolen is. Onder 1 ijnkoeken bedolven. Een 44-jarige bootwerker te Amsterdam had Zondagochtend omstreeks elf uur Jbij het lossen van lijnkoeken liet ongeluk, onder een losgeschoten hijsch lijnkoeken te geraken, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn beide beenen brak en in wendig zwaar gekneusd aan de schouders werd opgenomen Een zeldzame stier. Door ge broeders Peeter te Overasselt is een stier van twee jaren, die het zeldzame gewicht moet hebben van 2500 pond, verkocht aan een Rotterdamsch veehandelaar. Met in begrip van premies enz. ontvingen de fokkers f1000 voor dit dier. V a I s c h e munt. Op vermoeden van valschc rijksdaalders te hebben uit gegeven, is tc Haarlem Zondagmiddag ren 25-jarig D::;tscher aangehouden. Men vond nog acht valsche rijksdaalders in zijn bezit. Van een boerenwagen. Vrij- dagmiddag werd te Rotterdam een boe renwagen in de richting van de Prins Alexanderpolder, toen door een of andere oorzaak het paard op hol sloeg. Het ge volg was, dat een handelsreiziger, de heer K. B., die zich op dien weg be vond, werd aangereden en zulke ern stige wonden bekwam, dat hij na voor loopig verbonden te zijn per brancard naars huis moest worden vervoerd. Vrijdagavond kwam dezelfde wagen uit den Prins Alexanderpolder teiug. Was hij er leeg heengegaan, thans was hij volgeladen. De inhoud verspreidde echter zulk een stank, dat twee agenten van de rijwiel-brigade het noodig vonden hem aan te houden. De wagen bleek nu te bevatten 70 K.Q. vleesch, bestemd voor een vleeschhouwer in den Hang te Rot terdam. Het vleesch werd naar het abat toir vervoerd en daar afgekeurd en ver nietigd. Spaansche generaals. Vol gens de laatste legerstatistiek is Spanje op het oogenblik zeer gelukkig te be schikken over 332 generaals zonder commando, die van den Staat jaar lijks te zamen een traktement ontvan gen van 2.728.000 peseta's. Als schrille tegenstelling vinden wij vermeld, dat dit jaar in de maand Januari 11.539 per sonen naar Amerika emigreerden, d. i. 24 pCt. meer d?n in dezelfde maand van het vorige jaar. On geluk in een steenfabriek. Te Weurt had op een steenfabriek der firma Duys een ernstig ongeluk plaats, dat misschien een of twee slachtoffers zal eischen. Bij het inkruien der steenen in den oven, stortte deze plotseling in, met het noodlottig gevolg, dat drie werk lieden ernstig werden gekwetst. Een hun ner werd onder de invallende massa be dolven en eerst geruimen tijd na het voor val, toen zijn afwezigheid pas werd ondekt, uit zijn neteligen toestand veriost. Een dokter, die toevallig ter plaatse was verleende de eerste geneeskundige hulp, De toestand der gekwefs'en is zorg wekkend. Aangeschoten. in den nacht van Woensdag op Donderdag waren liet verkennerskorps Prins Hendrik uit Til burg en de militaire wielrijders uit Bre-- da op een nachtelijke oefening in de hei. Toen een wielrijder door een ver kenner werd overvallen, keerde hij zich plotseling om, waardoor zijn ge weer afging. Het schot gelukkig een patroon met los kruit ging af en trof den verkenner, v. G., in de borst. Hoe wel niet gevaarlijk, werd hij nochtans zoodanig gewond, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Verstikking. Zaterdagavond zou te Delft, in de buurtschap Klein Delfgauw, de 20-jarige zoon van den landbouwer Van der- Loos de oorzaak opsporen van het opdrogen van een put op het erf. Toen hij wegbleef, ging zijn 12-jarige broer hem achterna, en toen ook deze niet terugkwam, volgde de vader. Geen hunner kwam weer boven. Zekere Kerk- laan, die afdaalde, liet zich een touw omslaan. De vader en de jongen van 12 jaar zijn bewusteloos en de oudste zoon is dood bovengebracht. Beide bewusteloozen werden met medische hulp bijgebracht. Schadelijke dampen hadden den zoon doen stikken. A 11emaai op de fiets! Al be schouwt men het platteland wel eens als achterlijk en de bewoners als te conser vatief om met oude gewoonten te breken, Hengelo (Achterhoek) leverde Vrijdag het bewijs, dat het met zijn tijd mee wil. Een paartje, dat zich 7s morgens in den echt zou begeven, arriveerde ten gemeentehuize op de fiets. Ook de ge tuigen hadden zich van dit moderne ver voermiddel bediend. Voor zoover we weten, is dit de eerste keer, dat hier zoo iets is voorgevallen, zegt {Je „Z. C.77 In Leiden zullen zij het gauw doen met de „Electrische77. Rare visch. Te Velsen is een haas gevangen, die in het Noordzeeka naal zwom. Vergiftiging? Te Leerdam zijn in de laatste dagen tal van personen ern stig Qngesteld geworden onder verschijn selen van braken en diarrhee. Voor ge- heele gezinnen moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De uitslag van het naar aanleiding hiervan ingestelde onder zoek is nog niet bekend. 7nO ngeluk komt nooit alleen. Zondagnacht is de schuur van den landr bouwer A. v. d. Heuvel te Oss, vermoe delijk door kwaadwilligen aangestoken', afgebrand. Door den hevigen wind van' gistermiddag gloeiden enkele siukje.S

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2