Uit Stad en Omgeving. is benoemd tot notaris binnen bet ar rondissement Groningen ter standplaats de gemeente 't Zandt, B. Maatjes, cajn'- didaatnotaris te Hoogeveen is benoemd tot notaris binnen Het ar rondissement Heerenveen, ter stand plaats Joure, gemeente Haskerland, H. •Teriet, candidaat.notaris te Joure; is benoemd tot lichtwachter-machinist aan boord van 's Rijks lichtschip Noord. Hinder, J. van den Bergen, machinist ter koopvaardij. Prins Hendrik te Londen. De Londensche correspondent van' de N. Crt. schrijft: Prins Hendrik der Nederlanden zal gedurende zijn aanstaand verblijf te Lon den te zijner beschikking krijgen 't huis der douairière Lady Hindlip, in 33 Hill Street. Lady Hindlip is de moeder van Wen tegenwoordigen baron, die dien titel draagt. De familienaam is Allsopp, die der beroemde bierbrouwers. Kath. Middenstandsvereenigingen. Op de vergadering van afgevaardigden der vijf diocesane Bonden van Katho lieke Middenstandsvereenigingen, welke tc Nijmegen gehouden werd met het doel te komen tot de vorming van één Neder- landsch, Katholieke Federatie, is men niet tot overeenstemming kunnen komen. Ziekteverzekering. De Haagsche correspondent van de „Tel." meldt: De commissie van voorbereiding inzake het ontwerp-ziekteverzekcring houdt he den wederom ,eene vergadering. Daarin zal het van minister Talma ontvangen antwoord op de vragen der commissie behandeld worden. Vermoedelijk zullen die vraagpunten met toelichting, verge zeld van 's ministers nota, dan spoedig aan de Kamer worden toegezonden. Er is een strooming, om het openbaar debat over de vraagpunten, zoo mogelijk, nog in Juni te doen plaats hebben. Militiewet. Hierover meldt dezelfde correspondent: Sinds eenigen tijd gaan er geruchten, dat een deel der rechterzijde met name de anti-revolutionnaire fractie, de open bare behandeling der militiewet dezen zomer zou willen doen plaats hebben. De Kamer moest dan desnoods maar in Juli of .Augustus vergaderen. Van be trouwbare zijde wordt verzekerd, dat in derdaad het plan zou bestaan, een derge lijk voorstel te doen. Wij gelooven even wel niet, dat het kans van slagen heeft. Zijn wij goed ingelicht, dan is boven dien de inhoud van het voorloopig ver slag, dat over eenige dagen verschijnt, van dien aard, dat een spoedige ve»schijning van het antwoord buitengesloten is. De Tarief wet. Door de vereeniging van Nederland- sche Chocolade- en Suikerwerkfabrikan ten werd onder leiding van den heer W- A. Derrix, in het grond-hótel Coo- inans te Rotterdam eene vergadering ge houden, teneinde van gedachten te wis selen, over het ontwerp-tariefwet, voor zoover het betreft de Chocolade- en sui kerwerkindustrie. Van verschillende plaatsen van ons land waren fabrikanten tegenwoordig. Met algemeene stemmen werd besloten, een adres te richten tot den Minister van - Financiën, adhaesie betuigende aan dit ontwerp; doch vooraf alle fabrikanten in het land dit adres ter teekening aan te bieden. Staande dc vergadering werd het adres door alle aanwezigen geteekend. Luchtvaart. De commissarissen der Koningin heb ben aan de burgemeesters bericht, dat de Minister van Oorlog aan zijn ambt genoot van Binnenlandsche Zaken het volgende heeft medegedeeld: De landing van Duitsche luchtballons in de nabijheid van het fort Pannerden en dfc vesting Willemstad, alsmede de omstandigheid, dat in deze ballons foto grafische toestellen werden medegevoerd, waardoor de mogelijkheid niet uitgesloten ia, dat van de vestingwerken fotografi sche opnemingen zijn genomen, heeft mij aanleiding gegeven om in overleg met den minister van justitie de aandacht van de stellingcommandanten te vestigen op art. 430 van het wetboek van strafrecht, hetwelk strafbedreiging inhoudt tegen dengene, die, zonder verlof van het be voegde gezag, een opneming doet van eenig militair werk. De militaire autoriteiten moeten in ver band hiermede, zoodra een luchtschip in de nabijheid van eenig militair werk wordt gezien, de politie-autoriteiten van de plaat sen, waar het luchtschip vermoed kan worden te zullen landen, onmiddellijk tele grafisch of telefonisch waarschuwen, waarna deze politie-autoriteiten een on derzoek kunnen instellen en naar bevind van zaken handelen. Bevolking Zuid-Holland. Ten vervolge op de opgaven omtrent de bevolking des rijks, volgens de be volkingsregisters, voor zooveel de pro vinciën Groningen, Drenthe, Overijsel, Friesland, Zeeland, Gelderland en Noord holland betreft, geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek in de Stct. no. 122 het bevolkingscijfer van iedere gemeente der provincie Zuidholland, op 1 Januari 1911. De getallen bedragen resp. mannen, vrou wen in totaal voor Rotterdam 207.716, 219.172 en 426.888; 's-Gravenhage 127.668, 152.847 en 2S0.515; Delft 16.893, 17.495 en 34.388; Dordrecht 22.556, 24.306 en 46.862; Gouda 11.974, 12.730 en 24.704; Lëiden 28.342. 30.772 en 59,114; Schie dam 15.903, 16.586 en 32.489; Vlaar- dingen 10.976, 11.148 en 22.124; voor de geheele provincie 690.231, 727,866 en 1.418.097. Pest op Java. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ncd.-Indië, dd. heden, betreffende pestgevallen op Java: Afdeeling Malang: 2 ziektegevallen op eergisteren (22 Mei) bleken pest te zijn. Gisteren (23 Mei) 18 gevallen, waarvan 8 dooden. Van de lijders van vorige dagen overleden er nog 4. Soerabaja en Madioen geen gevallen. Zeeliedenstaking? De afdeeling Amsterdam van den Alg. Nederl. Zeemansbond houdt a.s. Zondag morgen een vergadering, waarin ze, naar in een manifest wordt gezegd, met de gewezen zeelieden wenscht te bespreken, wat hun houding moet zijn bij de te verwachten staking van zeelieden. R. K. Hanze te Delft. Het verzoek van De Hanze, om f 200 subsidie voor haar handelscursus, in den gemeenteraad van Delft behandeld, en na uitvoerig en vaak scherp debat met 14 tegen 7 stemmen aangenomen. Van! links stemden vóór de heeren van Agge- len, Fischer, Nienhuis en de wethouder van onderwijs Kipp. i KORTE KRONIEK. Volgens een te Amsterdam ontvan gen particulier telegram is de tentoon stelling. betreffende vezelcultuur en ve zelbereiding te Soerabaja wegens de pest op Java afgelast. De werkstaking der bouwarbeiders te Wormerveer is geëindigd. Nadat in een vergadering van timmergezellen be sloten was niet mee te doen, werd door stakers besloten met 48 tegen 37 stemmen de staking door te zetten. De 37 tegenstemmers verklaarden echter, toch aan het werk te zullen gaan', waar op het besluit tot opheffing der staking (werd besloten. Te Alkmaar is de algemeene verga dering van den Ned. Bond voor Zieken verpleging gehouden, onder voorzitter schap van Dr. N. P. van Spanje. De bond telde op het einde van het hondsjaar 2997 leden, verdeeld over 12 afdeelingen, n.l. 1828 verpleegsters, 46 broeders, 401 geneesheeren en 22 klini sche hoogleearen. Prof. Kouwer hield een lezing over den achturigen arbeids dag van verplegenden. De Bond van klerken bij 's rijks be. lastingen in Nederland heeft gisteren' te Utrecht eene algemeene \e gaderin'g gehouden. De bond telt 793 leden. Aan genomen werd een bestuursvoorstel/ strekkend om aanstelling te verkrijgen zonder examen en om voor bevordering in aanmerking te komen na afgelegd examen. In Utrecht vergaderd/en op Hemel vaartsdag de appthekers-adsisienten. Het ledental bjedraagt 350. Met alge meene stemmen werd besloten dat de bond een krachtige actie zal voeren ter verkrijging van één volkomen vrijen rust dag per week, zooveel mogelijk op Zon. dag vallende, en om met meer activiteit te werken voor het invoeren van staats- apotheken. Op de vergadering van commiezen en schrijvers bij de gevangenissen enz. is omtrent het voorstel der afdeeling Lei den om over te gaan tot oprichting van een algemeenen bond van ambtenaren en beambten bij de gevangenissen, en of het tot stand brengen eener federatieve or ganisatie van de bestaande vereenigingen' besloten dit aan een referendum te on derwerpen. LEIDEN, 26 Mei. Ned. Bond van Horlogemakers. Gisteren werd in De Burcht de alge meene vergadering gehouden van den Ned. Bond van Horlogemakers. De op komst der leden was talrijk. Zij werden verwelkomd door den heer J. Terpstra, le Voorzitter der Leidsche afdeeling, die eenige wenken gaf betreffende de orga nisatie, het betreurde dat nog velen buiten den Bond bleven en de verkeerde con cur rentie-ijv er onder de collega's wraakte. Spr. hoopte, dat deze bondsvergadering tot nauwer aansluiting zou leiden. Hierna sprak de bondsvoorzitter, de heer J. D. Ketelaar (Amsterdam) de openingsrede uit. In aansluiting met de rede van den heer .Terpstra wees ook deze spr. op misstanden in het vak. Spr. hoopte echter, dat door onderlinge saam- werking deze zullen worden weggenomen. Medegedeeld wordt vervolgens den uit slag van de bestuursverkiezing. Tot be stuursleden in de bestaande vacatures worden benoemd de hccrcn M. C. Ad- dicks te Amsterdam, W. te Gussinklo te Arnhem en J. Grevink tc Groningen. Uit het jaarverslag van den len secre taris, den heer G. ,H. Philips (Amster dam), bleek, dat een zestal leden over leden, een aantal algemeene leden be dankten, terwijl de afd. 's-Bosch werd opgeheven en ook de afd. Twenthe niet meer schijnt te bestaan. Wel traden 15 nieuwe leden toe, maar alles te' saam genomen, kan niet niet voldoening op het afgcloopen hondsjaar worden terug gezien. De Bond telt op 'toogenblik 19 afdeelingen met 356 leden, 111 algemeene leden en 33 voorstanders. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Prinsen (Amsterdam), vermeldde aan ontvangst 653,131/2» aan uitgaven f 590,5772, zoo dat er een batig saldo is van f62,56. De rekening en verantwoording van het Museum en Archief voor .Tijdmeet- kunde vermeldde in eindcijfer f217,02 met een goed slot ad f63,59. De begrooting voor 191112 vermeldt een geraamd bedrag aan inkomsten en uitgaven ad f 729. De afdeeling Dordrecht wordt; aange wezen als afdeeling tot het nazien der rekening en verantwoording over 1910-11. De Commissie inzake de wet op den waarborg en de belasting van gouden en zilveren werken wordt ontbonden on der dankbetuiging voor de bewezen dien sten, en wel omdat de Minister van Fi nanciën eene commissie heeft benoemd tot het ontwerpen van een nieuw wets ontwerp, waarbij met de bezwaren van den Bond rekening wordt gehouden. In deze commissie is de heer J. Post, se cretaris der bondscomraissie, benoemd. In behandeling kwamen vervolgens en kele voorstellen, die betrekking hebben op den jaarlijkschen Bondsdag. Zoo stelt de Friesche afdeeling voor de Bondsdag op een der dagen van Juli, Augustus of September te houden. Leiden wil de Bondsdagen houden in Juli of Augustus op een gewonen werkdag, terwijl Arn hem als amendement indiende de bonds dag in 1912 als proef op een werkdag te houden. A's bemiddelingsvoorstel wil hel Bonds, bestuur de leden elk jaar in de gelegen heid stellen zich op het stembiljet uit te spreken welken dag en welken tijd van het jaar zij het meest geschikt achten voor den volgenden Bonsdag. De heer Hettema (Leeuwarden) zegt, dat Friesland zijn voorstel deed, omdat de Hemelvaartsdag in Friesland een dag vaii zaken doen is. De provincialen ko men dan in de stad hun inkoopen doen. Amsterdam adviseert de voorstellen in te trekken, waaraan Leiden en Leeuwar den voldoen. Groningen wenscht in ieder geval ver andering. Blijft de bondsdag op Hemel vaartsdag bepaald, schiet men niets op. Amsterdam wil in het bondsvoorstel den Hemelvaartsdag uitschakelen, om .alle vakgenooten in de gelegenheid te stellen den bondsdag te bezoeken. De heer Prinsen (bondsbestuur) meent, dat aan dit verzoek niet kan worden voldaan. Men heeft toch ook rekening te houden met een groote aantal leden, die de voorkeur geven aan Hemelvaarts dag en op anderen tijd niet uit hun za ken kunnen gaan. Aan de orde komt daarna voorstel- 's-Gravenhage tot wijziging der statuten, waardoor op de bondsdagen alle leden en voorstanders recht van toegang hebben alleen de leden hebben recht van deel neming aan de beraadslagingen (tot dus verre hadden ook voorstanders recht om aan de discussies deel te nemen). De afd. Groningen amendeerde dit voorstel aldus, dat voorstellen of amendementen alleen door leden of afdeelingen op de bondsvergadering gedaan kunnen woiden. De Voorzitter der afd. den Haag lichtte zijn voorstel toe met een beroep op dc gewijzigde omstandigheden, waardoor al leen de horlogemakers, en niet de gros siers, het recht moeten hebben hun zaken te bepleiten en behartigen. Het voorstel werd uitvoerig besproken. De heer Blok, voorzitter der grossiers- vereeniging, kon zich met het voorstel vereenigen, mits de „voorstanders" het recht gelaten werd het woord te voeren of het over te laten aan diens gemach tigde. Den Haag kon wel met het eerste idee meegaan, doch wilde niet den gros siers het recht geven het woord te doen voeren door hun gemachtigde. De afge vaardigde van Christiaan Huygens (Am sterdam) motiveerde zijn stem tegen beide voorstellen. Een ander lid van Amster dam betoogde, dat de Bond veel aan de grossiers dankt. De voorstanders steu nen den Bond rijkelijk; in vergelijking met de donaties zijn de contributie-inkom sten laag. Laat men eenige dankbaarheid toonenof de grossiers nu eens het woord op den Bondsdag hebben gevoerd, het heeft ons nooit gehinderd. Den Haag opperde het vermoeden, dat het belang der grossiers toch wel voor een deel hun vrijgevigheid zullen verklaren. Zij willen toegang tot onze vergaderingen; laat men de horlogemakers toelaten tot de grossiersvergaderingen. De heer Blok, Voorzitter van den Grossiersbond, ver klaart wel iets voor de redeneering van den Haag te" voelenhij zal het op de vergadering van grossiers ter sprake brengen. Walcheren stelde voor ook goud- en zilversmeden als lid van den bond toe te laten,-doch trok dit voorstel in. Het voorstel der afd. Christiaan Huif. gens te Amsterdam, om de bondsbe- stuursleden bij hun aftreding herkiesbaar te stellen, wordt door den afgevaardigde verdedigd met het oog op de wensche. lijkheid van contenuiteit in het bestuur. Te betreuren is het dan ook dat een bestuurslid na 3 jaar reeds inoet aftre den. Groningen is het met deze opvat, ting niet eens. Worden de bestuursleden herkozen, dan loopt men gevaar voor sleur. Over alle voorstellen zal bij referen dum worden beslist. Besloten wordt de Kon. goedkeuring- op de statuten aan te vragen, waarbij het bestuur gemachtigd wordt in over leg met Mr. Cossman, rechtskundig advi. seur, de noodige redactieverbetjeringep1 aan te brengen. Na heropening der vergadering, ver kreeg de heer H.oogeveen, van 's Gra- venhage het woord, die eene inleiding hield over Electrische Tijdsaanwijzing. Het verschil tusschen een mechanisch en electrisch uurwerk is de beweegkracht Ontvangt een mechanisch uurwerk zijn beweegkracht door een veer, het elec trisch uurwerk krijgt dit van ëlectro- magnetische kracht. Spr. ezt uiteen 'hoe die magnetische kracht ontstaat en libe haar werking op de uurwerken wordt overgebracht. De verschillende systemen die er bestaan, worden door spr. behan deld en laat hij door proefnemingen zien hoe buitengewoon nauwkeurig de. ze uurwerken luisteren. Het stroomver bruik is zeer miniem, de gebruikte ele menten worden 3 a 4 ajar gegarandeerd. Voor de belangwekkende voordracht ontving de heer Hoogeveen, onder in stemming der vergadering een' hartelijk dankwoord van den voorzitter. Ten opzichte der Tariefwet bleek' "in de afdeelingen niet veel belangstelling te bestaan. Van slechts een afdeeling ivas een rapport ter zake ingekomen.' Uit de vergadering gingen stemmen op, 0111 deze voor de horlogemakers zeer belangrijke zaak op een aparte verga dering te Amsterdam te bespreken. Het bondsbesiuur zegde hiervan overweging toe. Daarna sloot de voorzitter de verga dering, na de afd. Leiden bij voorbaat dank gebracht te hebben voor haar gulle ontvangst. Het overige gedeelte van den dag is ingenomen door een boottochi naar de Groote Vink, waar de eerewijn werd aan geboden, een gemeenschappelijke maal tijd in Zomerzorg en een feestavond aan geboden door de afd. Leiden en Omstr. waar het duo Hellman en v. Leeuwen' ootrad. Bij K011. besluit van 24 dezer is benoemd tot notaris binnen het arron dissement 's-Gravenhage, ter standplaats de gemeente Leiden, mr. H. M. A. Coe- bergh, candidaat-notaris, advocaat en pro cureur alhier. Op de voordracht voor de benoe ming van eene leerares in de Hoog- duitsche taal en letterkunde aan de H. B. School voor meisjes te 's-Gravenhage staat als nummer één mejuffr. 1. A. Thomète, leerares aan de H. B. School voor meisjes alhier. 's Rijks ethnographisch museum al hier heeft van den heer Ch. L. j. Pai- mer van den Broek, assistent-resident met verlof te Amsterdam, eene verzameling var» 57 voorwerpen van de Karo-Bataks ten geschenke ontvangen, bestaande uit speelgoed,. bamboekokers, muziekinstru menten, huisraad, amuletten, brieven op bamboe, enz., en een instrument voor het maken van gambirkoekjes uit de Boven Batang-Hari districten. De waarde van deze schenking wordt nog verhoogd door de belangrijke en uit voerige toelichtingen van den schenker. Aan den schenker is de dank der re geering betuigd. Woensdagavond heeft prof. dr. G. Jelgersma in het klein auditorium van het academiegebouw een rede gehouden over ziekelijke inbeeldingen. Het detachement van het 4 Reg. Inf. dat sedert 9 Mei j.l. te Buiksloot (ge. stationneercl was, ter beteugeling van besmettelijke 'veeziekte, aldaar, kee.t he den naar het garnizoen Leiden terug. De le luit. E. J. Snellen van Vol lenhoven van het 4e reg. Infanterie is overgeplaatst bij de le Mitrailleur af deeling. Bij het depot van het "4e reg. Veld- Artillerie is overgeplaatst de 1e luit. A. G. J. C. Wilkens, eertijds gedetacheerd bij de rij- en hoefsmidschool te Amers foort ALKEMADE. Voor het voorbereidend militair'onderricht in deze gemeente heb ben zich tot nog toe slechts 4 jonge lieden aangemeld. Tot 1 Juni a.s. be staat 'nog gelegenheid tot aanmelding. BODEGRAVEN. Op de voordracht voor dc benoeming van een onderwijzer aan de school voor Lager Onderwijs 3e klasse no. 44 te Rotterdam, staat als no. 1 de heer O. Kamp, alhier. HAZERSWOUDE. Mej. M. Straat hof, onderwijzeres aan de R. K. school alhier is met ingang van 29 Mei a.s. in gelijke betrekking benoemd te Langer- aar. NIEUWKOOP. Het fanfarecorps Eens gezindheid aihier, heeft gisteren op het concours te Capelle a. d. IJssel in den wedstrijd tusschen korpsen, die nog nim mer aan een wedstrijd hebben deelge nomen, den tweeden prijs behaald. STOMPWIJK. Onder vele blijken van belangstelling, herdacht Dinsdag de Z.,Eerw. heer O. F. D. Bekker, den dag, waarop hij voor 25 jaar tot Pastoor van Stompwijk werd benoemd. Op den voor. avond van den feestdag werd de Jubi laris, na enkele dagen afwezig te zijn geweest, door ruiters en fietsers afge haald, begeleid door het fanfarekorps, dat zijn blijde jubelende tonen deed hoo- ren, en 'deed onze beminde Pastoor zijn plechtigen intocht in de parochie. Allerwege wapperden de vlaggen, jong en oud 'was op de been om getuide te zijn van dien zegetocht. Aan de kerk gekomen werd de jubilaris ondér klok gelui door 'kleine bruidjes den versier den tempel binnengeleid, alwaar de Ju bilaris namens de parochianen door on zen eerw. kapelaan G. C. Wolf, in 'n gloedvpll.e rede \verd gefeliciteerd ,en een kostbaar geschenk ontving, bestaan de uit een zijden kussen, waarop een prachtig "borduursel honderd goudstuk ken waren gevat. Den volgenden dag droeg de jubila ris een "plechtige H. Mis op, daarbij ge. assisteerd door den Zeereerw. heer pas toor G. v. Noord, van Amsterdam als presbyter-assistens door den Zeereerw. Zeergel. heer G. v. d. Boogaard, pro fessor Seminarie Hageveld, als diaken, en den Zeereerw. heer J. H. Juffer- mans, kapelaan te Amsterdam, als sub diaken. Na het H. Evangelie beklom pastoer Bekker den kansel om persoonlijk zijn; gemeentenaren toe te spreken. Lie.si \ocrde hij op deezn dag zelf het woord, omdat hij niet geprezen wilde worden, voor hetgeen hij in Stompwijk gedurende die vijf-en-twintig jaren gedaan heeft. Alleen wilde hij constateeren, dat hij gaarne en met groote liefde steeds hier in Stompwijk heeft gewoond en gear beid, omdat hier niet alleen de geboden! Gods maar ook de geboden der Kerk met zooveel nauwgezetheid werden nage leefd. Met voldoening constateerde spreker dat in zijn vijf-en-twinrgi jarig herder schap het geloof te Stompwijk steeds meer en meer is vooruitgegaan, en de devotie tot het Allerh. Sacrament steeds tot grooter bloei is gekomen. Na de H. Zvlis werd door de parochia nen een feestcantate gezongen. Na de plechtige H. Mis waren allen in de gelegenheid gesteld den Jubilaris hunne gelukwenschen aan te bieden. De kinderen der beide scholen zongen hun' ZeerEerwaarden Herder toepasselijke lie deren, waarna zij op versnaperingen ont haald werden. Het geschenk der schoolkinderen be. stond uit een levensgroot portret van den jubilaris in gouden lijst. Ook de jubilaris, wien zoowel het tijdelijk als het geestelijk welzijn van de Parochianen ter harte gaat, had zorg gedragen, dat de met aardsche goederen minder bedeelden in de gelegenheid wa ren gesteld met hem feest te vie.e: in den 'vorm van een extra maaltijd. Allen waren "dien dag dan ook in blijde opge wekte stemmig. Stoffelijke bewijzen van hulde Waren aai geboden, maar ook vele gebeden 'opgedragen, opdat Zijn Eer waarde 'm.g ele jaren de Parochie zou rn gen 'cesiuren. Óm 2 uur begon in de g oate zaal van 'i „Blessepaard" een' g ochelvoorstelling Van den beroemden illisionist Ai! i moto van Rotterdam. Om allen gelegenheid te geven, deze interessante 'seances van Aiki-moto bij te wonen, had de pastoor drie voorstel- lirgen 'georganiseerd, waarbij de Stomp- wijKers elkaar ahvisselden. Een huldebetuiging aan den ge- achten Jubilaris, gebracht door het Fan farecorps, 'voor de schitterend geïllumi neerde Pastorie besloot deze in alle op zichten geslaagde feestviering. VOORSCHOTEN. Dc Koningin Wil- helmina vereeniging zal Vrijdag 2'juni, 's avonds te 8 uur, in het hotel Deurloo een ledenvergadering houden. Aan de orde is: Benoeming van een commissie van contro le, voorstel om de jaarlijksche feestviering te houden op 31 Augustusgoedkeuring van het ontworpen feestplan 's morgens optocht der schoolkinderen, daarna ver schillende volksspelen voor kinderen, 's middags ringrijderij voor paren met ver sierde tilbury's, ringrijderij met versierde fietsen, volksseplen voor jongens en meis jes, 's avonds concert en verlichting van de Voorstraat.) VOORSCHOTEN.'De R. K. kiesvere niging zal Zondagavond na het Lof een| buitengewone .vergadering houden ter bespreking van de wijze yan stemmen voor de candidaatsstelling voor den ge meenteraad. WARMOND. De deelname aan het voorbereidend militair onderricht alhier wordt telken jare minder. ,Tot heden, hebben zich slechts 7 jongelui daarvoor opgegeven, zoodat wanneer dit getal niet stijgt tot 20, in deze gemeente geen one derricht zal worden gegeven. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klauwzeer. Het mond en klauwzeer breidt zich te Lei mui den nog steeds uit; daarom is het detachement grenadiers, dat zich se- sedert eenige weken aldaar bevond, ver trokken. Gistermorgen maakte de heer de G. uit 's Gravenhage, met zijn zoon en doch./ ter een fietstochtje langs den Rijn. Onder de gemeente Hazerswoude ge komen, geraakte de dochter door onbe kende oorzaak met haar rijwiel te water uit welke ongewenschte positie zij doori een paar aldaar wonende personen1 spoedig gered werd. Nadat zij door den' heer A. Roodenburg, aldaar van drogei kleeren was voorzien, zetten vader enj kinderen de reis voort. Op de Sluipwijksche plas, bij Gouda is een zeilbootje, waarin twee jongeling gen gezeten waren, omgeslagen. Slechts! één van hen kon worden gered. De 23i jarige D. Wiezer is verdronken. Per po-, litiebrancard werd het lijk naar de ouder lijke woning vervoerd. Nader schrijft men hierover: Twee jonge mannen hadden van der bootenverhuurder Hofberg daar aan de Plassen een schokkertje gehuurd 0111 daarmede te gaan zeilen. Te midden van die uitgestrekte plaste sen ligt een eilandje. Nu is het .zjeed twaaschjjnlijk dat juist daar het r&nkfc

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2