Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. een beklante Melkzaak raen rechten' Ue lieer C. L. Torlejj Dui- wel (Delft). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in» de wis- en natuurkunde op proefschrift: .Waarnemingen betreffende ionisatie van gassen door licht, van stralende gassen, afkomstig,, de lieer H. O. Cannegii[cÖei; geboren te 's Gravenhage. De Minister van Binnen 1. Zaken, heeft te rekenen van 16 dezer, op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan A. A. Hul&- lioff, als assistent in het Ziekenhuis (af deel ing geneeskunde) aan de Rijksuni versiteit te Leiden en' voor het tijdvak1 van heden tot en met 31 December, als zoodanig benoemd P. H. Olivier, te Lei den. Lezing prof. dr. G. Jelgersma. Voor de Medische Faculteit der Leid sche studenten zal prof. dr. G. Jelgers ma op Woensdag 24 ,Mei a.s., een! le zing houden1 'over: Waandenkbeeldefni.- De lezing 'zal plaats hebben in' een der zalen van 'het Academiegebouw Sport. Luchtscheepvaart. Bij de opstijging is het luchtschip „Deutschland X" te Dusseldorf gister morgen gestrand en vernield. Van de 8 passagiers werd niemand gewond. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Zitting va$\ Woensdag 17 Al pi. In de eerste plaats werd behandeld het wetsontwerp tot bestrijding van de zedeloosheid. De heer van den Biesen, op de uit- eenloopende critiek .wijzende, welke dit wetsontwerp in den lande heeft gevon den, releveerde daarbij voornamelijk het argument, dat dit ontwerp toestanden zou openbaren, waarvan men het bestaan tot dusver niet kent. Dit betwistte hij, wij zende op het werk, van jhr. Schorer, op de buitenlandsche proecssen, op hetgeen mr. Helpman heeft geschreven. En de wetenschap?.Ware wetenschap is dat gene wat de menschen van thans en van de toekomst gelukkig maakt. Zedeloos heid maakt ongelukkig. Bestraffing van het kwaad js daarom noodig. En de kunst? Zij moet hehware en het goede in den mensch. aanwakkeren. Desnoods echter kan een volk kunst en literatuur missen; maar goede zeden zijn onmis baar. Eii nu wees hij' op 1266 veroor deelingen wegens sexueele misdrijven over 19021906; op de schrikbarende toeneming van de echtscheidingen, enz., ook reeds kort na huwelijk. Mr. Van Houten wil feitelijk vrijwillig concubinaat, het vrije huwelijk. Dat een man als mr. Van Houten zoo kan afdwalen, is teeke nend als peil der zedelijkheid in dezen tijd. Zoodoende gaat de maatschappij ten gronde, evenals het Romeinsche Rijlk. Voorts wees spr. op de erge toene ming van den vrouwenhandel en op het nut van het 'stationswerk ter beteugeling van dat kwaad, vooral van den blanke- slavinnenhandel met Amerika; op den vuilhandel met Duitschland, dat „eroti sche" en „hoog-erotische" afbeeldingen hierheen uitvoert. Van beteugeling van dien handel wordt de noodzakelijkheid al thans niet ontkend. Ook op de zedelooze tooneelstukken wees spr. In den breede werd voorts het Neo-Malthusianisme be sproken. Opnieuw laakte spr. de erken ning van den N.-M. Bond als rechts persoon, op voordracht van den liberalen Minister Van der Kaaij. Bij de bespreking, in sterk afkeuren den zin, van het Neo-Malthusianisme met zijne verderfelijke gevolgen, verklaarde hij het te betreuren, dat ook hoogstaande mannen zulk een stelsel aanhangen, maar protesteerde hij ertegen, dat men de tegenstanders zou willen beletten zulk een stelsel onzedelijk te noemen. In zijne peroratie den Minister hulde brengend, concludeerde spr., dat zonder de Christe lijke zedeleer de grondslag wegvalt voor een geordende maatschappij. De heer Jdovy verdedigde het recht van den wetgever om de pornografie te bestrijden. Ten opzichte van Neo-Malthu sianisme vond hij in de daling van de kindersterfte geen correctief, ómdat de daling verband houdt met de verminde ring der algemeene sterfte. Ook deze spr. huldigde het krachtig optreden van den Minister ter bestrijding van de zedeloos heid. I De zitting ftuurt voort, TWEEDE KAMER. Zitting Van Woensdag 17 Mei. Voortgezet wordt 'de behandeling der Interpellatie-Troelstra over het recht va/n' vereeniginlg onder het spoorwegper so lnee1!. De Minister Van' Waterstaat vMr- R egout, 'begon imet op te merken', dat het Jroelstraiaansche requestoir van gisteren weniig indruk op hem 'had ge maakt, waar dit voor het grootste geb deelte ging buiten' het wezen der inter pellatie om, zoodat spr. de rede voor een groot gedeelte zou kunnen voorbij gaan, hetgeen hij echter niet doen zou. De Minister Verdedigde zich daarom in de 'eerste plaats tegen: den hernieuw den persoooi'lijken aanval, thans door jden heer Troelstra, gisteren' gedaan op de handelingen 'van spreker als oudwerk gever. Dat de Minister zich indertijd; toen hij 'als oud-werkgever in! de Ka mer was aangevallen: door den heer Jjelsdingeiu verdedigde met mj.nderejtel f beperking dan wenschelijk ware geweest, gaf de Minister toe, maar die verdedi ging was het gdvolg van zijn ontstem ming over de on\vaardige wijze waar op de aanval was geschied. De hernieuwde aanval van d^n heer Troelstra van gisteren bewees weer, hoe zwak de 'hee rTroelstra eigenlijk met zijn interpellatie staat, dat hij zich genood zaakt ziet zijn toevlucht te nemen tot al lerlei bijzaken, 'die niets imet het ontslag van cön 'spoorwegarbeider te maken heb ben. Hetzelfde geldt 'ten aanzien der door den heer Troelstra eveneens aangeval len houding, door dón Minister tegen over de pensioenregeling ingenomen. Zich ook 'tegen dien aanval uitvoerig ver dedigende ,deed de Minister verschillen de mededeelingen, waaruit kon blijken dat de Minister geenszins handelt, ver blind door 'socialistenhaat, gelijk hem door den 'heer Troelstra is verweten'. Nog betoogde de Minister dat de Re geering on'mogelijk hare goedkeuring had kunnen onthouden aan het nieuwe algemeene reglement, betreffende de dienstvoorwaarden, gezien de groole las ten welke op de schouders der Maat schappijen kwamen te rusten, door de nieuwe pensioenregeling. Uit die goed keuring mag echter allerminst de beschul diging worden gedistilleerd dat de Mi nister de beianjgen van het spoorwegper soneel heeft verwaarloosd en zich aan de zijde der Maatschappijen geschaard heeft, tegenover het personeel. Zoo noo dig zal de Minister van den Staat hulp vragen om de finantieele positie van het personeel te verbeteren. Ook zal kunnen overwogen worden' op bepaalde voor waarden vpoischotten aan de spoor wegmaatschappijen te verleenen, waar door het commercieele karakter van de exploitatie behouden blijft, waar men' geen staatsexploitatie wenscht. Wat nu de interpellatie zelve betreft, herinnerde de Minsiter aan zijli ken schetsing indertijd van het wezen der Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel, die geen aanspraak kan (maken op den naam van een' vakorgani satie, daar zij nie't met vereende krachten en op behoorlijke wijze streel ft naar; lotsverbetering, doch zich stelt pp het terrein vap den klassenstrijd, met be ooging van gezagsondermijning. De Mi nister zou kunnen volstaan met den heer Troelstra te antwoorden dat de spoor wegarbeider Franken, in dienst bij de Holl. Spoor, eervol ontslag heeft ver kregen niet op verzoek, dat de directie der Maatschappij daardoor niet is treden buiten hare bevoegdheid of macht en dat de regeering niet voornemend is wijziging te brengen in de bepalingen, die de directie deze bevoegdheid geven. En wat betreft de houding der regee ring tegenover de vakorganisatie zou de Minister kunnen verwijzen naar zijn uit voerige standpuntsuiteenzetting in De cember j.l. reeds gegeven. Intusschen wilde de Minister dieper op de zaak in gaan en deelde hij mede dat het optre den van Franken al dadelijk sedert zijn! indiehststelling te Zaandam, de aandacht op zich gevestigd heeft, en dat, sedert die indiensttreding, zich een kentering ten kwade onder het personeel te Zaan dam heeft geuit. In verband daarmede zijn inlichtingen omtrent Franken inge wonnen. Het bleek verder dat Franken' steeds lastiger optrad. Inderdaad maak te hij propaganda voor de Nederl. VeTee- fiiging en schijnt ook inderdaad die pro paganda niet vreemd aan het gegeven eervol ontslag. En nu wilde de Minister wel met de meeste beslistheid verklaren,/ dat hij in het algemeen afkeurt opzeg ging van; dienstbetrekking tengevolge van het maken! van propaganda buiten' diensttijd vo<? rvakorganisatie, en dat hij niet zou kunnen goedkeuren, dat iemand tengevolge van het propaganda- maken benadeeld zou worden, maar even zeer kunnen zich desniettemin omstan digheden voordoenj, waardoor uitzonde ring gewettigd is, en zulk een uitzonde ring is* bijv. wanneer het geldt propa ganda., voor een vereeniging, die zidh niet stelt op het standpunt vain vakor ganisatie, maar zich vijandig betoont te genover d'e Directiën', het gezag onder mijnt, de Maatschappijen uitscheldt, enz. zulk een uitzondering is de „Nederland- sche Vereeniging" meergenoemd. Is de Reg'eering intusschen niet bereid wijziging te brengen in de bepalingen welke de spoorwegdirecties het recht geven tot eervol ontslag niet op \rvr- zoek, toch kan gewaakt worden tegen willekeurige toepassing van die bevoegd heid door de Maatschappijen. De Minis ter juicht het ontslag van Franken niet bepaald toe. De H. IJ. S. M. had z i.f .eerst een waarschuwing moeten richten tot Franken, dat hij, bij volharding van, zijne houding, uit den dienst verwijderd zou worden. Maar daarom mag m»en toch niet van de'n Minister verwachten, dat hij kijn steun zou onthouden van die door de Hollandscbe IJz. Sp. Maatsch. genomen maatregel. Zoolang ook de „Ne- derlandsche Vereeniging" Fare houding niet wijzigt en blijft volharden bij hare pogingen tot ondermijning van het re- geeringsgezag, en bij haar ongemotiveer de aanvallen tegen den Minister van Waterstaat, zoolang kan men van de Re geering niet vergen, dat zij afkeurt het ontreden der spoorwegmaatschappijen tegenover een dergelijke vereeniging. Eerst als de Ned. Vereeniging den goeden weg opgaat, en daartoe een eerlijke po ging doet en het zou den Minister verblijden, indien hij daartoe den stoot zal hebben gegeven zal zij Jiare positie tegenover de spoorwegmaatschappijen versterken ,en zal zij aanspraak kunnen maken op regeeringssteun, welke haar dan volledig zal worden geschonken. .Wat betreft de vraag van den interpel- lant ten aanzien van meer voeling tus- scheii de spoorwegdirecties en de vak organisaties, verklaarde de Minister, dat de Regeering dit wel zou toejuichen, maar dat er nu eenmaal bepaalde voorschriften zijn omtrent de wijze waarop klachten en grieven van het personeel ter kennis der directies moeten worden gebracht. Daar om kan de Regeering hierop geen dvvin- genden invloed uitoefenen. De Minister eindigde zijn rede met deii heer .Troelstra te demandeeren het samenstellen van een catechismus van de wijze waarop de Nederl. Vereeniging zich in de toekomst zal hebben te gedragen. Dan zal de Minister overwegen kunnen of hij met haar in 'nader contact zal kunnen komen. Pe zitting duurt voort. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Jansje d. van N. Bave- laar en M. van der Burg Sara d. van J. Boom en S. Robbers Jan z. van C. G. Verhagen en W. Bonefaas Arie z. van A. van Haarlem en M. Ju Oijsbertus Marie z. van G. F. Driessen en A. P. Goes Caiharina d. van N. Bennink en S. J. Men Dina d. van J. van Leeuwen en C. Henzen Afiena Jantina d. vanj. Elsin- ga en J. G. Don Jan Albert z. van A. Brinks en G. H. P. Boom Andries z. van J. Buskens en M. E, F. Tegélaar Willem z. van J. Ka- paan en M. '1 Ëcluse Maria Wilheimina d. van L, Plezier en M. C. Mader Adrianus Willem z. van W. Groen en C. A. Tabbers Johanna Jacoba d. van W. H. Vreeburg en J. Roeleven Johan Daniel Gijsbert z. van J. H. Schüller en E. Oudshoorn. Getrouwd: J. Gerritsen jm. en C. van den Broek jd. R. van der Vegte jm. en K. van der Velden jd. P. de Vos. J. Sliggers jd. C. J. Wijnbeek jm. en E. de Ridder jd. P. Broekhof jm. en H. E. Hakkaart jd. G. Heme- rik jm. en C. Wagemans jd. j. Bavelaar jm. en G. de Haas jd. M. Bonte jm. en S. J. Kwaadgras jd. H. J. van der Laaken jm. en H. Moraal jd. C. Logeman jm. en L. van Leeuwen jd. J. S. Huber jm. en F. C, Kramp jd. K. Rooijakkers jm. en C. H. de Koster jd. A. Eikerbout jm. en M. C. Poeliejoe jd. J. Ouwerkerk jm. en L. M. Kruuk jd. J. J. Schouten jm. en C. Krult jd. J. J. de Meij jm. en M. Vergunst jd. G. Blansjaar jm. en J. Kenbeek jd. W. A. van Berkesteijn jm.en J. Korenhof jm. J. Olivier jm. en A. M. Schreuder jd. Overleden: N, van Zwieten-Wiegman v. 30 j. W. B. den Houter, z. 44 j. J. Wil- lemse-Zwieserijn w. 64 j. R. H. Vermeer z. 7 mnd. G. Vlasveld m. 71 j. P. Fiouw m. 81 j. L. de Bruin, m. 69 j. L. Selemitz m. 70 j. AALSMEER. Geboren: Poulina Maria d. ven P. Komst en C. Kraan. Ondertrouwd: Jan Aalbersberg 27 j. en Teuna de Leede 22 j. Wijnand Simons 26 j. te Amsterdam en Anna Jacoba v. Dillewijn 21 j. Getrouwd: A Weij en N. Been. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerrit Abraham z. van H. J. Tromp en C. J. Meegdes. Jan Hendrik z. van G. Mastenbroek en J. C. Camfferman. Teunis z. van T. de Vries en Tiebout. Trijntje d. van L. Bezemer en N. Bootsman. Gertrudis Theodora d. van T. H. Nigten en C. Kortekaas. Ondertrouwd: P. Hoenderdos 26 j. en D. van Ophein 24 j. Overleden: Gesina de Graan 52 j. geh met T. Hogenhout. Antje de Boer 69 j. geh. met J. Hazekamp. Dingena van Andel 15 mnd RiJNSBURG. Geboren: Caspert, z. van P. Leeuw en G. Paanw. Johannes z. van W. de Mooy en C. Heemskerk. Petronella Wilhei mina d. van W. v. d. Kwaak en A. Heemskerk. Abraham z. van A. Koekebakker en W. van Egmond. Ondertrouwd: F. v. Egmond jm. 21 j. en M. v. Delft jd. 23 j. Gehuwd: S. v. d Mey jm. 24 j. en W. de Best jd. 20 j, Overleden: S. Kraan jd. 26 WASSENAAR, Geboren: Johannes Michaël Petius Leonardus z. v, G. A. de Jong en G. A. Rooijakkers. Jan z. v. Delft en M. M. Wen- gclaar, Wilhelmus Petrus z. v. G.H.Janssen en M. A. Olsthoom. Overleden: A. Th. Knijnenburg z. 4 j, J. Hardenberg m. 30 j. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Kantoorbedienden (2 jongste), 2 Timmer lieden 1 Timmerman-kistenmaker; 1 Stoker machinist, 1 Constructie-bankwerker, 1 aank. smid; 1 Lettergieter; 1 Banketbakker1 Bakker; 1 Kellner; 1 Huisknecht; 1 Koetsier, 1 Oppasser; 5 Loopknechten; 12 Losse Werklieden2 Werk sters. LEIDEN Gevraagd. 1 Meubelmakersknecht1 Bakkersleerling. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Mei 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Dildt Hoogste barometerstand 768.1 Horta. Laagste barometerstand 756.8 Arion. Verwachting tot den avond van 18 Mei meest matige noordoostelijke wind, zwaarbewolkt mogelijk regen, zelfde temperatuur. Ontvangers directe belastingen. De Broederschap van Ontvangers der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen in Nederland hield een buiten gewone algemeene vergadering in het gebouw van de Maatschappij van den Werkenden Stand te Amsterdam ter be spreking van den treurigen toestand waarin de promotie in de laatste jaren is geraakt. Aan den vergadering was voorafgegaan een conferentie van afgevaardigden der provinciale afdeelingen met het algemeen bestuur, waarin men tot de conclusie was gekomen, dat de volgende maat regelen zouden kunnen strekken tot ver betering van den uiterst tragen gang der promotie le. Uitbreiding van het aantal kantoren der le, 2e en 3e klasse, door klassever- hooging van verschillende kantoren en combinatie van kantoren der 4e klasse onderhevig of met kantoren van hoogere klassen 2e. wijziging van art. 18 van het Orga- nisatiebesluit hoofdzakelijk in dien zin dat in iedere klasse nog eene salarisver- hooging van f 300.kan worden ver kregen, waardoor althans het geldelijk nadeel, dat men niet op tijd een beter standplaats kan bereiken, gedurende een paar jaren wordt ondervangen. 3e. het afschaffen niet alleen van de voorkeurbepalingen geformuleerd in art. 140 van het organtsatiebesluit, maar slui ting van mededinging van ontvangkan toren voor afle ambtenaren, die geen surnumerair zijn geweest of geen met het surnumerairs-examen gelijk te stellen examen hebben algelegd, met intrekking voorts van art. 16, omdat de benoeming tot ontvanger op billijke en rechtvaardige wijze is geregeld bij art. 15. 4e. het creëeren van nieuwe betrek kingen voor ontvanger van de kantoren der 2e en 3e klasse, hetzij aangepast aan den tegenwoordigen toestand, hetzij in verband met komende belastingwetten; 5e. verplicht ontsiag op ó5-jarigen leeftijd met compensatie van het door de invoering van dien maatregel te lijden verlies door middel van een toeslag op het pensioen. Na een langdurig debat werd ten slotte met overgroote meerderheid besloten den voorgestelden maatregel toch aan de Re geering te vragen, maar niet anders dan met volledige compensatie van het daar door te lijden verlies. Punt 2 der agenda„Welke houding behoort de Broederschap aan te nemen tegenover den Bond van oud-surnume- raires?" gaf aanleiding tot langdurige besprekingen. Het bestuur stelde voor de oprichting eenvoudig voor kennisgeving aan te nemen, welk voorstel ten slotte zonder stemming werd aangenomen. Nadat was besloten de behandeling der vrage in zake de emolumenten tot de volgende vergadering uit te stellen, werd de vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de betoonde belangstelling gesloten LEIDEN, 17 Mei. In de heden gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afd. geschillen van bestuur, werd o. m. mede gedeeld een koninklijk besluit, waarbij aan J. van Weeren Hz. alhier, alsnog voorwaardelijk vergunning is verleend tot uitbreiding zijner lompenbewaarplaats aan de Raamsteeg alhier, door bijtrekking van een aangrenzend perceel. AARLANDERVEEN. Tot onderwijzeres aan de nieuw te openen R. K. Parochiale school aan De Lijnden gem. Haarlem mermeer is benoemd Mej. A. J. Kerkhof alhier. HAARLEMMERMEER. Als keurmees ters bij het a.s. Concours Hippique, te houden door de Vereeniging „Vooruit", zullen optreden de heeren A. Bloem te Loenen (Geld.), J. v. d. Poll te Bemmel en C. Deursema te Middelstum. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klanwzeer. Het „Mond en Klauwzeer,' breidt zich in de Haarlemmermeer leelijk uit en ver spreidt zich over de geheele uitgestrekte gemeente. Tal van hoeven zijn besmet verklaard. Ook buiten den afgesloten kring komen veel gevallen voor. Voor eene door mond- en klauwzeer besmette hoeve ziet men dezer dagen een lamme op post... zitten. Zeker in Kampen Mis! in Hazerswoude. De moord te 's-Gravenhage. De justitie heeft heden andermaal een onderzoek gehouden in het huis van den vermoorden Perzischen koopman, in de Wagenstraat. Het doel was het voorwerp in handen te krijgen, waarmede de mis daad bedreven is. Het is gevonden in een loozing, die van boven naar beneden loopt en vroeger als privaat gebruikt werd. Het moortuig is het dolkmes, dat aan den vermoorde zelf toebehoorde en is in beslag genomen. Hoe komen wij aan het woord kommiesbrood Het militaire brood, kommiesbrood of ook wel „kuch" geheeten, mag zich zeer zeker niet alleen binnen, maar ook bui ten onze kaezrnes in een groote ver maardheid verheugen1. Hoe dit voedzame en smakelijke brood aan zijn naam komt, vinden wij: verteld in den Militaire Spectator van 18'59. Vroeger zoo lezen we werden de compagnieën door haar commandanten geworven en samengesteld. Ze werden door dien commandant gekleed, gevoed, gewapend, enz. Men sprak van compag nies-wapenen, campagniesgelden, com pagniesbrood. En dit laatste woord werd door samentrekking en verbastering ver anderd in kom miesbrood. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). HM.de Koningin-Moeder zal heden avond in het Kurhaus te Scheveningen het concert Julia Culp-Julius Röntgen bijwonen, dat gegeven wordt ten voor- deele van den Nederlandschen Blinden- bond. Baron de Fallon, gezant van België te 's Gravenhage, is met verlof vertrokken. In zijn afwezigheid zal de Prins Albert de Ligne, lijdelijk als zaakgelastigde fun deren. Minister Wentholt op het Loo. De Minister van Marine vertrok heden naar Het Loo om door de Koningin in audiëntie te worden ontvangen. Marktberichten. AMSTERDAM, 17 Mei. Veemarkt. Aangevoerd 206 vette kalveren, le kw. 95 a ct., 2e kw. 85 ct., 3e kw. 70 ct. p. kg. 94 nuchtere kalveren f 9—12 per stuk. 0 schapen, 490 vette varkens Holl. le kw. 46—47 c., 2e en 3e kw. 44—45 c. p. K.G. Geldersche en Overz. lc kw. 45—47 ct. 2e en 3e kw. 42—44 ct. per K.G. Beurs van Amsterdam. 17 Mei 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 24 tl ito Hongarije. Goudl. A'/0. Oostenrijk. 5% übl. April-Oet. Dito 4 70 Jan-Juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3 7o Dbl. le serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 7o dito Obl. 190J 4 dito bij Hope (k. Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 4 "/0 Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Braznië, Funu. L. 1S98 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 70 Dipl. Sch. 1905 470 Amsterdam 1'JÜÜ-Ol 4 /0 Leiden 1356. Aantl. N. West. ciPac.Hyp.B.C. Amaig. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <k Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. üer Vorstenl. Aand. Kol. Banx Ned. Handelsinpy. Rgscontie 5 üew.aaiid.„keuüioen"Mtjnb.Mij. Redjang Leoong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Peir. Br. a t luUU Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum palemb. Petr. Mij. Gew.aanü. intern. Merc. Alar.Cy. Pref. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. LangKul PI. Cert. v. Aano. Maxw. Land Gr. Cert. v. aanu. Bex uv. Corp. Liui. Cert. v. Prei. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. bpoormij. Aand. My. t. Expi. v. Slaatssp. Gest. Obl. Boxiet-Wesel 1875-80 Aand. Warscnau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v..aand. Cticsapeake öcOhio Cert. v aand. uenv. cc Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 7o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South kw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4k2 /o Cert. v. aanu. Miss. Kans. oc T. Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aano. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Klr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 7o Thetss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congo loi en 1888 Panama-kanaai toten Prolongatie rente 2 a 24 Vorigei Koers Koers heden. 864 I 864 864 864 72'-„ I 72 934 954jfi %lM® 92.4 94 '8 944' 05w 654 9l3:;a 96 95g 964(1 88' I 874 8734 834 8315 f» I0Ü4 1104 1034 1 484 48» 584 584 100*4 Il6S 63-He 65 52*4 334 56:'ifi 56'J10 1 764 781» 119'Vfc 1224 12 24 1534 153 132-8 1824 1484 148 766 755 934c 90 ''8 3644 365 467.4' 469 2184 219 1754 7 4 4 5 5 16 17 ÏU5 7184 914 90» ie 488 494 634 644 4774 4814 4'8 5 114 114a 434 424 e 834 834 91 964 964 225 1104 ill H 80 289is 294 32 ie 334 764 76 4 344 35 1014, 100 32 9 34 964 97 X 414 42!i 30 304 1144 1154 274 284'a 177 916' 179.4 1014 101,4 164 164 108,4 1.80 1.65 814 91 4> 1224 123# 1584 1684 70 514 42.40 73.40 Advertentiën. Op 20 Mei a.s. hopen onze ge achte buren GERARDUS v. D. MEI CORNEÉAgv. d. STAR, hunne 50 jalgf Echtvereeniging te herdenken? Dat zij nog lang mogen ge spaard blijven is de wensch der buren Van Opwegen. (8887) Woubrugge, 16 Mei 1911. Heden overleed, na een smarte lijk doch geduldig lijden, tijdig voorzien van de H H, Sacramen ten der Stervenden, mijn innig geliefde Echtgenoote CORNELIA AN/A WILMflBERÜ ?eb. ÖCSTHOORN, den ouderdom Van 54 Jaren. familie: Tdenberg. Leiden, 16 Mei 1911. Galgewater No. 6. Nami imais vAdere li WILDENE Voor de vele belangstellin Echtvereenigr tuigen wij A. T. (8886) bewijzen van onze 50 jarige ndervonden be-*' n innigen dank. DE BRUIN htgenoote. Ter overneming aangeboden met electrisclyiedrijf. Omzet 400 <t 450 liter pM dag. Brieven nit 8898, bureau „De Leidsche CofcanF'. Kunsttanden en Oude Gebitten koopt teg^n hoogste waarde H. J. van iVmerongen, Haarleiwnerstr 233. ,,M

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3