ien indruk, al wordt deze bij nadere be- chouwing der cijfers en vergelijking met et vorige jaar wel wat gunstiger. De ontvangst was nl. f 14,204,002.00, in April 1010 de opbrengst be f 14,626,210.16, zoodat men met 422,216.26 beneden liet vorige jaar leef. Dit nadeelig verschil wordt echter adelijk verklaard, wanneer wij mededee- dat het wisselvallige successierecht erleden jaar buitengewoon veel op - racht (wel f563,000 meer dan in 1000) erwijl in April van dit jaar de ontvangst, ergeleken met het vorige jaar, weer 648,000 terugliep. De overige cijfers geven geen aanlei- ing tot bijzondere opmerkingen, tenzij et deze mocht zijn, dat ook in de afge lopen maand de opbrengst van den rankaccijns niet beduidend hooger was an in de overeenkomstige maand van et vorig jaar, toen wij constateerden dat eze 4 ton beneden de raming bleef. Bij vergelijking der cijfers met die van ipril 1010 zien we, dat dit jaar m ee r ontvangen uit bedrijfsbelasting f67.000, e vermogensbelasting f104.000, den sui- eraccijns f 100.000, dien .op den .wijn 3000, op het gedistilleerd f 14.000 en op et geslacht f4000, de registratierechten 51,000, de hypotheekrechten f4000 en e loodsgelden f 8000. Minder leverden p de grondbelasting f102,000, het per- f8000, de invoerrechten f70.000, e zoutaccijns f10,000, de belasting op ouden en zilveren werken f3000, de ze elrechten f15,000, de successierechten de domeinen f1000, de poste- jen f2000 ,en de rijkstelegraaf f18,000. De opbrengst over de eerste vier laanden van 1911 is f 51,575,171.58V2 te f 50,222,295.231/l' in gelijk tijdperk 1910. De stijging bedraagt derhalve en is dus veel geringer an verleden jaar, toen over de eerste maanden op een accres van f3,291.000 gewezen worden. KORTE KRONIEK. Donderdag 18 Mei is er geen) bij den minister van Ffcianl- Vrijdag 19 Mei is er geen audiën- e bij 'den minister van Marine. Gisterein werd tot lid van den emeenteraad van Wijk-aan-Zee en Duin de heer P. de Bie (lib.) met )9 stemmen. De heer J. de Boer Cz. (ath.) verkreeg 165 st. In 't geheel erden uitgebracht 338 st., waarvan' 4 onwaarde. lit Stad en Omgeving. LEIDEN, 16 Mei. De landbouwtentoonstelling. Het programma is verschenen van de landbouwtentoonstelling, die dit van 12 tot 17 September op het huttersveld gehouden wordt. Het bevat, behalve de samenstellinig r diverse Commissies, de voorwaarden n inschrijving voor de verschillende deelingen en het concours hippique. Een groot aantal rpijzen is beschik- ar gesteld. Exemplaren van het programma zijn franco aanVrage kosteloos verkrijg- ar. aan het algemeen secretariaat, Ra- nburg 31 alhier. "Bij Koninklijk Besluit van 22 April 68 is de heer S. Hanpik ben,oeimd' teserve-officier van Gezondheid' 2e bij het personeel van den Genees;- ndigen Dienst der Landmacht, met ge dijd ige ontheffing van zijne verbinte- als adspirant-reserve-officier van Ge- bij liet 4e Regiment-Infanterie. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds, St Jo- Rapenburg 52. rgadering „Geloof en tWetenschap", -eker Dt. Möller, over Maria-Legen- ii. 8V2 uur 'savonds, Ge- R. K- Volksbond, Rapenburg 10. rgadering Leidsche Mariavereeniging; de .W.Eerw. heer Moerel over Drank- Toegang vrij, ook voor niet en. \LKEMADE. Door de goede zorgen i den consul van den A. N. ,\V. B., heer Dr. van Dooren, alhier, zijn het bestuur van dien Pond, se- t eenigen tijd opnieuw 2 wegwijzers daatst tot groot gemak van het wiel- publiek, en wel een aan de Zijl de splitsing der wegen Rijpwetering eiden, en een aan den ringdijk van Haarlemmermeer bij de brug naar uwewetering. Onder de koesterende warmte der ïersche dagen, die wij deze maand den, zijn onze vruchten, aardbeien, peulen en doperwten en verdere enten met reuzenschreden vooruitge- n. leeds sedert vele dagen worden van aanzienlijke hoeveelheden aardbeien etc. verzonden of ter plaatse geveild, betreffende de verwachtingen van on- oogst, is het volgende te vermelden. vroege peulen hebben geleden door der maand April waar- r de koppen uitgevroren en de op- ïgst minder zal zijn. peulen en doperwten gaan hard en weldra zullen de peulvruchten >loei staan en met millloenen witte >onte bloesems prijken. de snijboonen en augurken js het p zegen van God. Hoe menig jaar t de tuinder met moei el ijk heden te pen, om deze vruchten als ze eenmaal zijn, aan den groei te krijgen, zend weder (nachtvorsten) voor en uur .weder, wind, regen, .waren niet zelden oorzaken dat alles verloren was en het poten opnieuw moest beginnen. Dit jaar niets van dit alles. De augurkenplant jes in potjes ontwikkelen zich prachtig en zullen behoudens onvoorziene tegen slag, dit jaar vroegtijdig de even sma kelijke als sappige groene komkommers (Bommen genaamd) Jeveren. Een vroolijke bedrijvigheid onder deze gelukkige vooruitzichten heerscht dien tengevolge op alle akkers. GOUDA. In de gemeenteraadsverga dering werd het kohier van den hoofd, omslag vastgesteld met een belastbaar inkomén van f 2,500,850; het vermenig- vuldigingscijfer Is bepaald op 1.07. Een suppl. begrooting van het Van Itersoni-ziekcnhuis 'tot een bedrag in ont vangst en uitgaaf van f 1000 werd goed gekeurd. Het aantal verpleegden aldaar blijkt grooter 'dan verwacht werd Aangenomen Werd het voorstel van B. en 'W. om met ingang van Ij) 12 de uit voering van den reinigingsdienst gedu rende 6 'jaren te doen geschieden bij openbare aanbesteding. Met 'de 'gemeente Waddinkveen zal een overeenkomst worden aangegaan', waarbij de gemeente Gouda afstand doet van alle rechten', welke zij zou kun nen doen 'gelden op het oiider de ge meente Waddinxveen 'gelegen gedeelte vaii den 'Brugweg met zijn bermen en de halve -sloot aan de Noordzijde en1 van het 'aandeel der gemeente Gouda in de Hooge Waddinxveen'sche brug, zijnde een vierde deel, wanneer de gemeente Waddinxveen op zich neemt het beheer en onderhouden van bedoeld wegge deelte, welk onderhoud volgend den leg ger der wegen en voetpaden rust op de gemeente Gouda. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door het Harmoniecorps „Katwijk" werd gisteren avond de reeks concerten voor den zo mermaanden geopend. NOORDWIJK. Met 'Staatscourant nö. 114 zijn Verzonden de statuten der Naainl. Venn. Noordwijksche Speelgoe deren en kleine Houtwarenfabriek, al hier. Doel het vervaardigen en verkoopen van kleine houtwaren en houten speel goed, het koopen en1 verkoopen van hout in het groot en het klein en het bearbei den in den ruimsten zin van hout tegen loon voor derden. Duur 30 jaren. Kap. f 20,000, verdeeld <n 200 aandeelen van f100. Directeur de heer H. Rensen', en, commissarissen de heeren M. Gooi en H. Liefferink. NOORDWIJKERHOUT. Een openba re vergadering van den Raad dezer ge meente is belegd tegen Donderdag 18 Mei a.s. des voorm. 10 uur. 1. Mededee- lingen. 2. Verzoek van K. Hagedoorn Hil- Icgom tot het leggen van rails in den weg en tjjdelijke verplaatsing van het ijzeren hek voor de school in de Zilk. 3. Adres A. J. van Ruiten e.a. verbetering Groene laan. 4. Adres bestuur Grooten Zilker polder, overname onderhoud we gen door de gemeente. 5. Voorstel Gem.- bestuur van Leiden inzake schoolgeld H. B. S- voor jongens. 6. Vaststelling suppl. kohier H- O. 1910, idem prim, ko hier 1911 en rioolgeld 1911. De milicien J. Warmen hoven, lich- tnig 1910, van het 4e reg. Inf. is overge plaatst bij het wapen der Kon. Mare- chausseee als marechaussee te voet. OEGSTGEEST. Van Rijksdriehoek- meting is alhier bij het „Groene Kerkje" een wagen geplaatst, tot het doen van opmetingen in verband met de wegver- legging, welke men daar voornemens is te doen. Naar verluidt, wil men nog een weinig verder den weg leggen, om nog een klein bochtje gelijktijdig weg te nemen. Te be treuren zou het zijn, als werkelijk, zooals verteld is, het nog eenige jaren duren zou eer het werk uitgevoerd werd. De gevaarlijkheid is bekend en al was het voorloopig alleen voor het gewone verkeer, zou de toestand een hoognoodige verbetering ondergaan. 'tZou dan ook geen zin hebben om hiermede te .wachten tot de concessie aan de tram verleend, zou afgeloopen zijn, wat het lange wachten ten oorzaak hebben zou. VOORHOUT. De afdeel big van de Algem. vereenigin'g voor Bloembollen cultuur alhier zal op 18 M.ei &.s. 's avonds half acht «dn verga/dering houden in café „BoerhaVe". De agenda bevat o.m. be spreking coöperatieve aankoop van riet, en bespreking broeikas. Door ,C. van Velzen, winkelier al hier, is een verzoekschrift ingediend om vergunning voor den verkoop van ster ken drank in het klein in twee lokalen met waranda van perceel Voorhouterweg hoek Schravendamschenweg. Binnen 14 dagen kunnen bezwaarschriften tegen het verzoek worden ingebracht bij B. en W. WARMOND. Een paar zinstorende zetfouten moeten wij in ons verslag van gisterein corrigeeren. Men gelieve nl. te iezem inplaats van bakker s-viereeni_ ging, vak-vereeniging'en voor bevoor- deelend het woord v e r o o rdeelen'd. ZOETERWOUDE. De overste der Eerw. Zusters Franciscanessen van het gesticht in de Zuidbuurt alhier, herdenkt heden den dag waarop zij voor 25 jaren werd geprofest. Door den Zeereerw. heer Deken Mosmans werd een plechtige H- Mis tot dankzegging in de kapél van het gesticht der Zusters aan God opgedragen. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klauwzeer. [Te barmond komt een geval van mond- en klauwzeer voor bij J. Vink in den Waterloospolder onder een koppel koeien van 23 stuks. Het vee van 'H. de Haas is derhalve verdacht verklaard. Eveneens werd aangifte gedaan door H. J. de 'Haas on J. Hoogstraten', dooh bij onderzoek door deri plaatselijke dis trictsveearts bleek het geen mond- en klauwzeer te zijn. De vergiftiging te Haarlemmermeer. Niettegenstaande het Vinden van ar senicum in rde lijken van vrouw Exter e:i van Hoogerhout, 'blijven de beide ver dachten hardnekkig ontkennen. Baten zal 'hun dit niet, want de po litie heeft materiaal genoeg als bewij'e. Twee Amsterdamsche drogisten herken nen het tweetal pertinent als koopers van het Vergif. De dochter van den Heer P. B. te Riijnsburg, die a.s. week in' den on dertrouw zou worden opgenomen, kwam bij het schoonmaken van haar nieuwe woning, van een trap te vallen, waardoor zij zich inwen'dig ernstig bezeerde. Per rijtuig is zij naar haar ouderlijke woning vervoerd, waar -Dr. Jonker hulp verleen de. Haar toestand is niet zonder/Deden- k'ng. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging vair „Stel lingen" werd heden bevorderd tot doc tor in 'de rechtswetenschap de heer Léon M. J. E. van Oppen, geboren te Gulpen (L.), wonende te 's-Gravenhage. De 'bevordering gisteren van den heer M. van Blankenstein tot doctor in de Ne- derl. letterkunde geschiedde met het praedicaat „cum lande". Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer M. L. van Bree- men (den Haag)Kandidaats examen in de rechten de heer H. R. A. vanj Schelle (den Haag)en de heer J. A. C. Sleijs- ter (Arnhem.) Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer A. H. Goeman Borgesius (den Haag). Onderwijs. Inspectie bijzonder onderwijs. De Zeereerw. heer J. ,W. van Hees- wijk, pastoor te Haastrecht, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd tot Bisschoppelijk-Inspectcur voor het R. K. Bijzonder Ónderwijs in de dekenaten Gouda en Alfen. Subsidieering- bewaarscholen. B. en ,W. van Arnhem hebben prae- advies uitgebracht over de kwestie, die den 19en Maart 1904 voor de eerste, maal tjjj wijze van een motie in den Raad is gebracht, 11I. de subsidieering van bijzondere bewaarscholen. Zij mee- nen, dat subsidieering dezer scholen strijdig is met den geest onzer wetge ving. Terwijl zij bovendien wijzen op de geldelijke gevolgen daarvan. Zij sL.len derhalve voor, de motie, om deze sub sidie te verleenen, niet aan te nemen. Rechtszaken. Mishandeling. De Haagsche rechtbank uitspraak doende in' de zaak van A. van G., te Al fen, die 1 Mei jl. terecht stonld wegens mishandeling, ontsloeg hem van alle rechtsvervolging, aannemende, dat bekl. gehandeld heeft uit wettige zelfverde diging, daar zijn tegenstander met een geopend mes op hem afkwam. Professor Kouwer contra Rad=Jo. Zooals men weet, heeft prof. Kouwer indertijd de Hamburgsche firma dr. Heyd-Rad-Jo een proces aangedaan we gens beleediging, omdat de beklaagde firma in een vlugblaadje heeft bekend gemaakt, dat prof. Kouwer tijdens de blijde verwachting van .Koningin Wil- helmina Rad-Jo heeft toegepast, en met zeer goed gevolg. De beklaagde heeft zich daardoor tegenover prof. Kouwer schuldig gemaakt aan de beschuldiging van ernstige verwaarloozing zijner ge neeskundige plichten. Eindelijk is nu een veroordeeling voor dit feit gevolgd, ma allerlei moeilijkheden, die teekenend zijn voor het verloop van kwakzalverspro cessen. De beklaagde is schuldig ver klaard aan beleediging, en daar een ver dere verspreiding van het bedoelde blaad je te vreezen staat, wordt de beklaagde voor ieder geval van handeling tegen de ze uitspraak bedreigd met de hoogste straf geldstraf tot 1500 Mark of 6 maanden hechtenis en tevens veroor deeling in de kosten. De tenuitvoerleg ging van dat vonnis is afhankelijk ge'- steld van een' aan prof. Kouwier opge- legden eed, ml.„dat hij het hem toe gezonden Rad-Jo, zonder het voor iets te gebruiken, heeft laten vernietigen." Dezen eed is prof. Kouwer bereid af te leggen. (T. v. G.) Een oude rekening. Voor de Haagsche rechtbank werd gis teren een1 Oude rekening vereffend rr.et C. O. Deze had ml. in 1905 te W a s s e- 11 a a r van een veld bloemen gesneden en die meegenomen, was veroordeeld toti 1 maand gevangenisstraf en vervolgens gaan werken in België en Duitschland. Bij zijn terugkeer in' Nederland was hij van dat 'vonnis in verzet gekomen en zoo werd de 'zaak opnieuw behandeld. Subst.-off. v. justitie mr. Van Klef- fens achtte'het bij verstek gewezenl von nis juist «ep; vprderde Bekrachtiging daar van. 1 Gemeenteraad van Zoeterwoude. Vergadering van hedenmorgen Voorzitter de heer A. v. Gils, burge meester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer Dorrepaal. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. De lieer Kapt ei 11 wenseht daarna den Voorzitter geluk met zijn herbenoe ming tot burgemeester dezer gemeente en met het vertrouwen, dat H. M. de Koningin daardoor in hem heeft gesteld, en hij wenseht dat Gods zegen den Voor zitter steeds in dit nieuwe tijdperk moge vergezellen, opdat zijn bestuur steeds strekke tot geluk der gemeente. Ingekomen zijn o. m. Schrijven van mevrouw de wed. Pa rijn waarin zij; den raad dezer gemeente haren dank betuigt voor de betuiging van deelneming, haar gezonden bij den dood van wijlen haar echtgenoot. Circulaire d.d. 19 April waarin baron Sweerts de Landas mededeeling 'doet van zijn benoeming tot Commissaris der Koningin in deze provincie, en waarin hij een beroep doet op de welwillende me dewerking van' den raad dezer gemeen te. Schrijven dat de rijkssubsidie aan de ze gemeente zal bedragen f 112.36. Schrijven van de gezondheidscommis sie te Alfen, waarin zij mededeel ing doet van de rekening over 1910. Door, B. en W. is dit nagezien en goedgekeurd. Schrijven van den Commissaris d'er Konin'gin houdende, dat de verpleging van krankzinnigen die ten koste van de gemeente zijn, vrij zijn indien zij reeds ten tijde van hun verpleging meerderja rig zijn geworden en indien geen curator over hen is aangesteld. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat Aaltje Verheul, die op 't oogenblik te Endegeest ver pleegd wordt, onder deze termen valt, er is dus geschreven om de gemeente van de verplegingskosten te ontheffen. Missive van Ged. Stat. ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit om aan Omtzig-t de levering van grint op te dra gen. Procesverbaal van opname van de ge meentekas. Is in orde bevonden. Schrijven van het R. K. Kerkbestuur waarbij goedgekeurd wordt om op het grondgebied der kerk de transformator te plaatsen onder voorwaarde o.m. dat een jaarlijksch erkenningsrecht van f0.50 zal worden betaald. De raad heeft hier tegen geen bezwaar, zoodat de voorwaar den worden aangenomen. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten be treffende de .electrische verlichting. Mededeeling van J3. en W. dat het grint vervoer gegund is aan den laagste» in schrijver, n.l. aan J. van der Heijden voor 54 cent per stère. Koninklijk besluit dat de heer A. A. van Gils herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. De Voorzitterbrengt den heer Kaptein zijn dank voor de harte lijke woorden, uit naam van alle raads leden tot hem gericht, en hoopt dat dit tweede zestal jaren van zijn bestuur on der Gods zegen moge strekken tot heil en bloei der gemeente. Op voorstel van den Voorzitter worden deze stukken voor kennisgeving ^aangenomen. In behandeling komt het adres van de Hollandsche Maatschappij v. Landb. om subsidie voor de in .September a.s. te houden tentoonstelling. Nog een twee de schrijven is van de Maatschappij inge komen, waarbij nog eens beleefd op een goedgunstige beslissing wordt aange drongen. B. en ,W. stellen voor een subsidie van f50 te verleenen onder voorwaarde dat de tentoonstelling niet door onvoor ziene omstandigheden gesloten wordt. De heer Konijnenburg voelt wel iets voor teekening in het waarborg fonds, als alles dan goed gaat, krijgt men het geld nog terug. De heer Raardekooper vindt een subsidie van f50 wel wat hoog, de ten toonstelling zal zooveel voordeel niet op leveren voor den landbouwer, hij vindt een subsidie van f25 hoog genoeg. De Voorzitter is van meening, dat de landbouwers .uit de ten toon gestelde producten en werktuigen wel kunnen leeren en vindt daarom f 50 niet te veel, vooral omdat deze gemeente voorname lijk uit landbouwers bestaat. De heer Paa rdeko oper blijft bij zijn meening. Een tentoonstelling bewijst iets voor de waarde van het vee, indien dit zoo uit het land of uit stal naar de tentoonstelling werd gebracht. Het kunst matig mesten van het vee bewijst niets voor de kwaliteit ervan. De heer Rotteveel is voor subsidie. Er is uit een tentoonstelling te leeren, men maakt er met vele nieuwe dingen kennis, en komt er aldus toe ze te ge bruiken. 'tls voordeeiig de beesten ie mesten en Holland heeft grooten naam wat het vee betreft. De heer d-e Boer sluit zich volko men bij deze meening aan, als men de dingen niet ziet, dan komt men er ook niet toe ze te gebruiken. De Voorzitter zegt, dat indien we reeds den boerenbond steunen, we de Holl. Maatschappij van Landbouw, die hare bemoeiingen verder uitstrekt, veel meer moeten steunen. Hij brengt in stem ming het voorstel van B. en W. om f50 subsidie te geven. Dit wordt aan genomen met .8 tegen 2 stemmen, legen stZn de Jieeren v. d. Poel en Paar- dekooper. Ter tafel komt het verzoek van Straat hof om tegemoetkoming in de schuiten- huur. Hij is aangesteld om het vuil uit de gemeente op te halen, doch heeft op 't oogenblik geen bergplaats. Hij moet daarvoor een schuit huren, waarin hij het vuil moet bewaren totdat het verder vervoerd kan worden. De schurtenhuur bedraagt f3 per maand. B. en W. stellen voor, de helft daar van te betalen, en hem dus een subsidie van f 18 'sjaars te geven. Straathof heeft voordeel ervan, want hij verkoopt dat vuil, daarom wordt niet voorgesteld de volle huur te betalen. Conform het voorstel wordt zonder hoofd, stemming besloten. Ontworpen is het tarief voor de over- zetpont bij Allcmansgeest. De gemeente Voorschoten zal f50 subsidie geven. Het ontworpen tarief is ongeveer aldusDe gewcr.c prijzen gelden van 1 Maart— I Nov. van 's morgens 6 tot 's avonds 10 uur en van 1 Nov.— 1 Maart van 's morgens 7 tot 's avonds 9 uur. Buiten deze uren moet men dubbel be talen. Voetgangers ebtalen 2\o cent. Personen met rijwiel, krui- of kinder wagen betalen 3 cent. Paard en wagen met 1 persoon 10 et. Paard of koe 5 cent. Auto 15 cents. Stoom fiets 5 cent. Kinderen beneden 12 jaar onder ge leide van volwassenen 1 cent. Schaap, varken of geit 2 cent. Ook abonnementen worden gegeven. Het tarief ervan is aldus: per jaar f 5* per halfjaar f2.75 per '3 maanden! f 1,.50 per maand f 0.65- per week f 0.20. Steeds zullen gratis vervoerd wor den de kinderen van Zoeterwoude, die de school bezoeken. De Voorzitter wenseht hier bijge voegd ook kinderen die de leering be zoeken, de Raad kan zich met dit voor stel vereenigen. Ook komt in het tarief voor vrije over tocht Voor geestelijken, doktoren, vee artsen. Volgens de heeren Paard.e- kooper en Rotteveel is deze be paling niet noodig. De heer Konijnen burg zag dan liever de losse arbeiders vrij gesteld. 'De Raad vereenigt zich met de mee- II ing van de hepren Rotteveel en Raar dekooper. Het tarief wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen, nadat er 'uit 'geschrapt was de bepaling dat gees telijken, doktoren en veeartsen vrij zullen.' zijn. Komt aan de orde de regeling der schoolgelden der H. B. S., te Leiden1: De gemeenteraad van Leiden heeft beJ paald dat leerlingen der buitengemeen-' ten, 'die de H. B. S. te Leiden bezoe ken f90 extra moeten betalen, doch sluit de gemeente een contract, tiani wordt 'er slechts f 60 gevraagd. Deze! som kan de gemeentekas op de betrok ken ouders verhalen. i Volgens den Voorzitter zijn eropi 't oogenblik ongeveer 10 leerlingen, wei-t ke de H. B. S. te Leiden bezoeken'. De kans bestaat, dat de ouders van deze leerlingen de gemeente zuilen verlaten, om zich te Leiden te vestigen. Zoetere woude raakt dan zijn goede inwoners» kwijt. Een groot deel van het geld zall de gemeente op de ouders kunnen verha^ len, terwijl als die ouders de gemeente! zullen verlaten, men er nog meer schade van zal hebben. i De heer Raardekooper is er voor dat al het geld op de ouders verhaald wordt. De V o o r z 11 te r zal ook een retri butie-verordening voorstellen, eenigszins rekening houdend met hetgeen andere gemeenten op dit punt besloten hebben. Hij stelt daarom voor, eerst tot het aan gaan van een contract te besluiten. In een volgende vergadering zal men over de retributieschaal spreken. De heer Kaptein vindt, dat de Raad niet verantwoord is tegenover de ouders wanneer hij niet kan besluiten tot het aangaan van een contract. Zonder hoold. stemming wordt beslo ten tot het aangaan van een contract.1 Eenige af- en overschrijvingen worden, goedgekeurd, eveneens het kohier school gelden le kwartaal. Bij de rondvraag informeert de heer Straathof wanneer het Kerkpad op- geknapt wordt. De Voorzitter zegt, dat dit pad in onderhoud is bij de gemeente, en de gemeente-opzichter moet oordeelen of er iets aan gedaan moet worden. De heer Paardekooper vraagt hoe het staat met de veiligheid op den weg naar Leiden. Mag er in de vaart ge zeild worden? De Voorzitter zegt dat er een ver ordening van Rijnland bestaat en dat er ook op gelet wordt, bekeuringen blijl-i ven dikwijls niet uit. Doch het is on^; mogelijk alleovertredingen te oonstatee- ren. Op een -raag van den heer Paair-' dekooper antwoordde den Voorzit ter verder dat een verzoek zal worden! gedaan aan van Egmond, om de stoom} een andere richting te doen o'ntsnappen^ De heer de Boer vraagt of er in dei Weipoort een commissie gevormd inoetl worden om daar electriciteit te krijgenu Volgens 'den Voorzitter zijn we zoo.- ver nog nie:, 4och we zullen actief zijln^j Antwoordend op een verzoek van denj heer Rotteveel zegt de Voorziti te r dat de volgende maal op ,de agendal geplaatst zal worden de poUtieregelingl op, >yegem en voetpaden».

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2