Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. Aan de Hoofdvaart bij N i e u w-V e n- n e p, brak Maandagmorgen omstreeks 10 nur brand uit bij J. van Os, vermoe delijk aangekomen door een gebrek aan den schoorsteen. In zeer weinig tijds was deze arbeiderswoning een puinhoop en kon er weinig of niets worden gered. Het verbrande was op beurspolis ver zekerd. Zondagmorgen stak de vrouw van H. v. d. S. te R ij p w e t e r i n g haar zoonf- tje, een kind van 16 maanden, een hal ven babbelaar in den mond. Ongelukki gerwijs schoot dit het kind in de keel, waardoor het zeer benauwd werd. On danks alle aangewende pogingen kon de babbelaar niet uit het keeltje verwijderd worden, zoodat het kind stikte. Dr. Wil- linck, die spoedig aanwezig was kon dar. ook slechts den dood constateeren. Ongelukken Aan den Noord- West-Binnensingel te 's Gravenhage had Zaterdagmiddag omstreeks half een een treurig ongeval plaats. Een zesjarig- knaapje liep in dit vooral op genoemd uur van den dag zeer druk stadsgedeelte met andere kinderen te tollen. Bij zijn spel' niet lettende op een aanrijdende electrische tram, liep het kind, zijn tol voortslaande, tegen de tram aan en ge raakte er onder, met het droevig gevolg, dat de knaap, ondanks alle pogingen van den wagenbestuurder, de wielen over het lichaam kreeg en dood onder het tram- rijtuig .werd te voorschijn gehaald. De 24-jarige J. uit Nijmegen, knecht van schipper Vis, van Rotterdam, ging Maandag 1 dezer te Meppel, tijdens het Julianafeest, van boord en bleef afwezig. Alle moeite, om hem op te sporen, bleef zonder gevolg. Gistermorgen is zijn lijk gevonden jn het kanaal, nabij de Mep- pelersluis. .Vermoedelijk is hij in den la ten avond of des nachts op weg naar het vaartuig te water geraakt. In brand. Kort nadat Zondag middag te ruim 1 uur twee mannen we gens dronkenschap, de een jn het ar restantenlokaal, de ander onder den toren te .Borne onder dak waren gebracht, klepte de brandklok. Er steeg rook uit den toren. De ijlings toegeschoten veld wachter ontdekte, dat de tweede gear resteerde, de slagersknecht J. v. H., jn brand stond naar men meent, doordat een brandende sigaar, die hij bij zich had, het stroo in zijn cel had aangesto ken. ,Een paar emmers water, over den man geworpen, -doofden het vuur, het geen niet wegnam, dat hij met zware brandwonden overdekt, naar het zieken huis te Hengelo moest worden getrans porteerd. Zijn toestand liet hem niet toe eenige ophelderingen over het ontstaan van het ongeluk te geven. Vereenigingszin. Men schrijft uit Kaatsheuvel aan het Hdbl. Een staaltje van waren zin voor het vereenigingsleven, heeft een ruim 60-jarig arbeider hier gegeven. Staker aan de Ko ninklijke Stoom-schoenfabriek van den heer A. H. van Schijndel te Waalwijk, zou hij, zooals we de vorige week meld den, wegens zijn hoogen ouderdom door den Nedelandschen Lederbewerkersbond op pensioen worden gesteld om hem zoo een rustigen ouden dag te bezorgen. Hoe wel hij dit voornemen op grooten prijs stelde, kon hij het toch niet over zich verkrijgen de vereeniging op zooveel kos ten te jagen en.klaplooper te spelen ten nadeele zijner makkers. Met onver moeide vlijt toog hij er daarom op uit elders werk te vinden, wat hem na lang zoeken eindelijk gelukt is. Dit zeldzame voorbeeld van aanhankelijkheid aan zijn vereeniging wat hij hooger stelde dan ei gen gewin, heeft veel indruk gemaakt op onze schoenmakers en de onderlinge so lidariteit en eensgezindheid niet wijnig verhoogd. Heidebrand. In de gemeente Vries jn Drenthe zijn gisteren 20 Hec taren heideveld verbrand. Zwervelingen. Zaterdag mid dag werd aan den Nieuwen Vlis- singschen weg, onder de gemeente Kou- dekerke een.man in bewusteloozen toe stand aangetroffen. Nadat hij door de zorgen der Koudekerksche en jWiddel- burgsche politie naar het Gasthuis te Middelburg Was overgebracht en aldaar eenigszins was bijgekomen, bleek het 'n werkzoekende te zijn, die van Amster dam te voet de reis naar Middelburg had gemaakt en vermoedelijk van gebrek in elkaar was gezakt. Dienzelfden .avond meldde zich een an der werkman, die uit Den Haag was komen wandelen en die in het bezit was van twee goede getuigschriften, bij de politie te Middelburg om onderdak aan. Deze ongelukkige had zijn gereedschap pen hij is namelijk bankwerker en kleederen gedeeltelijk verkocht om eten te kunnen koopen. moest worden uiteengezet. Tegen den- zelfden koopman werden door de ge zellen maatregelen genomen door het verspreiden van een biljet bevattende de zelfde waarschuwing. De gezellen, die zonder vergunning van het stakerscomité nog doorwerken, wor den steeds onder polrtiegeleide naar het werk gebracht en er vandaan gehaald. Bollenveilingen. Op de Zaterdag te Wassenaar ge houden veiling van in het gewas te veld staande narcissen, tulpen en crocusbloem- bollen zijn de volgende prijzen besteed: Crocussen King of the Whites per 5 bedden 24 gulden Gen. Cordon per 5 bedden 15 gulden; Mont Blanc per bed 3 gulden Sir Walter Scott per bed 4 gulden; Purpurea Grandiflora per 10 bedden 52 gulden Josephine per 4 roe- den 12 gulden Albion purper per 9 bed- den 48 gulden La Majesteuse per 7 bed- den 33 gulden Baron van Brunow per 17 bedden 72 gulden Caroline Chisholm' per bed" 4 gulden. Tulpen: Murillo (dubbel) per 8 bed- den 28 gulden; La Precieuse (dubbel) per 9 bedden 8 gulden; Rose GrisdelimJ per 48 bedden 20 gulden Scarlet due per \2 bedden 80 gulden La Reine (en kel) per 6 bedden 9 gulden Thomasj Moore (enkel) per 5 bedden 8 gulden Salvator (dubbel) per bed 7 gulden;' Chryselora (enkel) per 2 bedden 5 gul den Blanc Bordé (dubbel) per 6 beddenj 14 gulden; Procerpine (enkel) per bed 13 gulden; Gele Prins (enkel) per 12 bedden 27 gulden Rosam Huikman (en kel) per 21/2 bed 4 gulden; Vuurvlam (enkel) per U/2 bed 2 gulden Kardi naalshoed per I1/2 roede 2 gulden; Im perator Rubrorum (dubbel) per 11/2 bed 7 guldenZilveren bruid (enkel) per bed 10 gulden Couleur Cardinaal per. bed 9 gulden. Narcissen: Golden Spur (enkel) per 15 bedden 125 gulden'; Bicolor yictoria (enkel) per 3 bedden 11 gulden Orna- tus (enkel) per 3 bedden 5 gilden Prin- ceps (enkel) per 4 bedden 5 gulden Excelsior (enkel) per 6 bedden 10 gul gulden Sulpher Phoenix (dubbel) per 2 bedden 10 gulden Orange Phoenix (dubbel) per 8 bedden 7 gulden Poëti- cus (enkel) per 4 bedden 6 gulden; Bi color Emperor (enkel) per 31/2 bed 9 gulden. Gister zijn te Lisserbroek geveild in het gewas te veld staande narcissen, crocussen .en tulpenbloembollen. De vol gende prijzen werden besteed: Narcissen: .Golden Spur (enkel) per bod ƒ6; Queen 'of Holland (enkel) per bed ƒ2; Von Siow (dubbel) per bed f4; Poëticus Omatus (2 jaar vast) per bed f 21/oLorifolius Emperor (enkel) per bed f4; 5ir Watkin (enkel) per bed f3!/2 Sulpher Phoenix (dubbel) per bed f 31/2 Tulpen: Gesneriana Spathulata (enkele Bicolor .Empress (enkel) per "bed f5. late tulp) per 12 bedden f32; Witte Zwaan (enkel wit) per 10 bedden f32; Picotée (enkel) per 3 bedden f32; Tour- nesoll (rood dubbel) per 2 bedden f 22 Van der Neer (E. v. T.) per 2 bedden f23. Crocussen: Baron van Brunow per bed 441/2; King of the Blues per bed f4; Mont .Blanc per bed ƒ6; Crocus Meyer beer per bed f3; Geel per 20 bedden f75; Albion (purper) per 6 bedden f27; Walter Scott per 9 bedden f50; Purpurea Grandiflora per 9 bedden f54. Faillissementen. Uitgesproken: Jan Vis, koopmanen winkelier in boter, kaas en eieren, te Diemer- brug. Curatormr. C. J.. Pekelharing. Coen- raad Moolhuizen, timmerman en aannemer, te Weespercarspei, Curatorals voren. j. van der Vleut, te Kerk-Driel. Curator: mr. S. Rink. M. P. Vossenberg, koopman in boter en kaas,, te Leeuwarden. Curator: mr. A. R. Andringa, Opgeheven: L. Stoel, wed. C. de Vos te 's-Gravenhage. Geëindigd: E. P. Mouissie, teBussum. N. J. Lelieveld jr.. grossier in pijpen te Rotter dam. voor kinderen beneden 13 jaar. Naast de verplichte verzekering bestaat gelegen heid tot vrijwillige aansluiting. Wie onder den yerzekeringsplicht valt kan daarne vens zich vrijwillig verzekeren. Werkman zal zijn, volgens het ont^rp, ieder die den leeftijd van 16 jaar hemt bereikt en in loondienst arbeid verricht binnen het Rijk tegen een loon van niet meer dan 1200 gulden per jaar. De premiën worden betaald door de verzekerden en door de werkgevers van de verzekeringsplichtigen. Gedurende 75 jaar zal het rijk $1/2 millioen bijdragen. De verzekeringsplichtigen worden naar het loon ingedeeld in vijf loonklassen, met premies van 20 tot 48 ets. per week. De verzekerde, die invalide is, heeft, wanneer hij 150 premiën in rekening kan doen brengen, recht op invaliditeitsrente, bij blijvende invaliditeit en tijdelijke inva liditeit van een half jaar onafgebroken. Voor recht op ouderdomsrente moeten 1248 premiën in rekening kunnen ge bracht worden. Over elke week wordt -één premie ge heven. De premie wordt betaald, hetzij door net plakken van rentezegels op een rente- kaart, hetzij in geld aan den Raad van Arbeid. De uitvoering van de wet zal worden opgedragen aan het bestuur der Rijks verzekeringsbank, aan Verzekeringsraden en de Raden van Arbeid. Voor verdere bijzonderheden moeten wij verwijzen naar een uittreksel uit de stukken onder de rubriek Staten-Gen er aal. Tweede Kamerverkiezingen. De Tweede Kamer-verkiezing voor Roermond (vacature-F. J. Bolsius) zal plaats hebben op 26 Mei, de stemming, zoo noodig, op 8 Juni en de herstem ming op 16 Juni. Internationale zeeliedenstaking. Men meldt, dat als datum, waarop de internationale zeetiedenstaking zal uitbre ken, 29 dezer vastgesteld is. Ook de Duitsche zeelieden zouden thans geneigd zijn, aan de staking deel te nemen. Opiumconferentie. Er bestaat zeer groote waarschijnlijk heid, dat de internationale opiumconfe rentie, welke aanvankelijk in den loop van deze maand in Den Haag zou plaats hebben, doch nader voorloopig werd uit gesteld tot Juli a.s., thans in het geheel niet zal gehouden worden, althans niet meer in het loopende jaar. De houding der Vrij-liberalen in 1913. Naar wij vernemen, zal op 't congres van den Vrij-liberalen Bond, dat waar schijnlijk in Juni zal gehouden worden, ook de houding van dezen Bond bij de periodieke .Tweede Kamer-verkiezing in 1913 besproken worden. (Tel.) Het droogdok voor Soerabaia. Door het Departement van Koloniën werd heden aan d^ Nederl. Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam de bouw en de levering opgedragen van een' stalen drijvend droogdok van 14000 tons licht- vermogen, ten dienste van de haven van Soerabaia. Het voornemen is dit dok, via het Suez-kanaal, naar zijne bestemming te sleepen. Hr. Ms. Gelderland te Tandzjer. Naar aanleiding van het bericht aan de „Köl. Ztg.", dat het bezoek, door Hr. Ms. gezant te Tandzjer aan boord van den kruiser „Gelderland" aan eenige Marokkaansche havens te brengen, den Franschen aanleiding zou geven tot com mentaren, wordt van bevoegde zijde me degedeeld, dat dit bezoek, dat uitsluitend ten doel heeft den gezant persoonlijk in staat te stellen de handelstoestanden in de Maokkaanscher kustplaatsen met eigen oogen waar te nemen, ereds sedert lan gen tijd is voorbereid. Ten overvloede heeft de gezant er zich vóór zijn vertrek van vergewist, dat bij het Fransche ge zantschap te Tandzjer omtrent de zuiver commercieele bedoeling der reis geener lei twijfel bestaat. Waterverontreiniging. Het hoofdbestuur van de Nederl. Ver eeniging tegen water-, bodem- en lucht heeft in zijn laatste ver een commissie van 6 personen benoemd tot het instellen van een uitge onderzoek naar den toestand van water in Nederland. Tot leden dezer zijn benoemd de heeren H. A. Groningen; J. C. H. Fischer, \peldoorn; J. Gelder, Apeldoorn; D. v. Heyst, Scheveningendr. G. Ro- 's-Hertogenbosch, en J. E. Schol Groningen. Vuilvernietiging. In verband met het vraagstuk der vuil- rernietiging heeft zich een combinatie met het doe', bij voldoende deel- van Nederlandsche gemeenten, zaak ter hand te nemen. Blijkens een door de heeren Vermeu- m .en Van der Vijgh, te Amsterdam, ezonden circulaire aan gemeentebestu- stelt de combinatie zich voor, hetzij oor een gemeente afzonderlijk, hetzij een groep van gemeenten, instal- tties te bouwen, waarin het vuil hygië- isch .wordt verwerkt, hetzij tot brand- hetzij tot meststoffen. De gestelde voorwaarden voor jiader beperken zich tot: le. het aan de combinatie afstaan van opgehaalde,' ongesorteerde vuilnis; 2e ,het gratis afstaan van een terrein, aarop de vuilnis wordt gestort; 3e. het vaststellen van een nader te :pa.len .tegemoetkoming in de kosten van verwerking, met f 1.per ton als maximum. Waarbij nog wordt opgemerkt, dat de verwerking van de opgehaalde vuilnis ten spoeidgste zal plaats hebben, zoodat elk ongerief, dat het huidige systeem aan kleeft, komt te vervallen. In de circulaire wordt gevraagd, of de gemeentebesturen met het voorstel in beginsel sympathiseer en, in welk geval invulling van de bijgevoegde vragenlijst wordt verzocht. Die invulling verbindt de gemeente tot niets, maar de combinatie acht het van belang, ter vaststelling van het .eventueel benoodigde kapitaal, dat in de onderneming moet gestoken wor den, jn eenigszins ruwe trekken te kunnen, bepalen, hoe groot de jaarlijksche pro ductie zal kunnen zijn. Het standbeeld van Peter den Grooten. De Tsaar heeft op .Tsarskoje Selo een deputa iuit Zaandam omvangen, d e hem kwam bedanken voor het stand beeld van Peter den Grooten en hem een model van het Tsaar Peterhuisje te Zaandam aanbood. Een R. K. Drankbestrijdersdag. Zondag 25 Juni zal te Amsterdam wor den gehouden de R. K. Drankbestrijders dag van den Diocesanen Bond van R. K. Drankbestrijdersvereenigingen jn het bis dom Haarlem. Het voorloopig program is als volgt samengesteld: 's Morgens 11 uur gezongen H. Mis in de O. L. Vrouwekerk, Keizersgracht, waaronder drankbestrijders-predikatie door den Weleerw. Pater Regalatus Hazebroek .O. F. M. uit het klooster te Woerden. 's Middags 2 uur groote openbare pro- paganda-bijeenkomst jn het gebouw van den .Werkenden Stand, Kloveniersburg wal. Op deze buitengewone vergadering, geleid door het diocesaan bestuur, zullen als sprekers optreden: de Weleerw. Pater Regalatus Hazebroek O. F. M- met het onderwerp: „Drankbestrijding een mid- denstandsbelang"de heer G. Bruna, redacteur van het „Centrum" met het onderwerp: „Drankbestrijding voor al len"; mevrouw J. M. Burcksen, van Rotterdam, met het onderwerp: „De vrouw en de drankbestrijding". KORTE KROMEK. Het Nederiandsch mondheelkundig genootschap heeft een adres gezonden aan de leden der Ie en lie Kamer der Staten- Generaal, waarin het zich aansluitende bij den inhoud van de brochure van dr. F. A. Meyer, mondarts, voorzitter van het genootschap, verzoekt, het daarheen te willen leiden, dat de tandheelkunde als onderdeel der mondheelkunde geheel in handen komt van artsen. De uitkomsten van het gemeentelijk beheer over het afgeloopen jaar zijn, vol gens de „Tel." te Amsterdam van dien aard dat ook dit jaar geen belastingver- hooging noodig zal zijn. Evenals vorig jaar, zijn ook thans weer de resultaten van de exploitatie der gasfabrieken vooral zeer gunstig geweest, terwijl ook de andere bedrijven een goed jaar hebben gemaakt. Naar wij vernemen bedraagt de netto-ophrengst van de weldadigheids uitvoering in den Stadsschouwburg Vrij dagavond gegeven ten bate van hei Prins Hendrikfonds ongeveer f8000. (Centr.) 1 Reuter seint uit Santiago (Chili) Uit goede bron^wordt gemeld, dat het contract voor twee nieuwe onderzeeërs met een firma in Holland is afgesloten. Vrijdag 12 Mei zal de minister van Koloniën geen audiëntie verleenen. LEIDEN, 9 Mei. Gisteren is van hier wederom een detachement militairen van het 4de Reg". Infanterie sterk 1 sergeant en 12 sol daten, naar Buiksloot vertrokken! in ver band met de aldaar heerschen(die bje- sim ettelijke veeziekte. Jngekomen bij den heer P. :Wijk- mans, secretaris van „Schoolkirtdervoe- ding" f7.50, gecollecteerd op de uit voering der vereeniging „Thalia Mel pomene". De 2e luit. W. F. Dieniont, van' het 4e regiment Infanterie alhier wordt 14 Juli a.s. gedetacheerd aan den scherm- gymnastiek- en zwemcursus bij de Nor maal Schietschool te 's Gravenhage. Feestelijke intocht te Noordwijk. Heden had de plechtige intocht van; het Grafelijk echtpaar plaats. Van vele woningen wapperde de driekleur en het dorp is op verschillende plaatsen versierd. Op de 'grens der gemeente (bij Wild- oord) is eene eenvoudige versiering aan gebracht, bestaande uit rood en \vit, (de grafelijke kleuren) beschilderde palen', door slingers groen verbonden. Op de Schiebrug een Middeleeuw'sche Burchtpoort. Ook bij den ingan'g van „Oftem" een dergelijke poort. Het huis van den burgemeester, Jhr. van1 Panhuijs op smaakvolle wijze met groen en bloe men versierd. In de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee heeft men een reus achtige eerepoort, 150 M. lang, vervaar digd luit vischnetten en' groen. Die stoet van ruiters en rijtuigen;, die in de laan van: het Hof van Hollalnd werd opgesteld, ^verliet ongeveer één| ,uur deze plaats en kwam zonder onge vallen langs den vastgestelden weg op den grenis der gemeente aan. Ruim 2 uur arriveerde het Grafelijk Echtpaar $n, ag&d v^r^d k^md dpi9TjJ$?) Eerevoorzitter van de Feestcommissie, Jhr. van Panhuijs, uit naam der burgerij:, In zijne rede sprak Z.EdelAchtb. deni wensch uit. dat de ionge gade zich spoe dig in 'Noordwijk moge thuis gevoelen!. „De aankondiging van Uw huwelijk", zegt spr., „was een -blijde mare voor Noordwijk. Nu wij: het voorrecht hebben U te begroeten, is het alsof de jonge lente eerst waarlijk haar intocht doet. Zoo straks zult U zien, hoe men! met vreugde U welkom heet en getracht heeft op verschillende wijze hieraan uiting te geven. Moge met dezen feestelijken' in tocht eene reeks van gezegende jaren voor U beiden aanbreken1". Namens de Harmoniekapel „Crescen!- do" werd hierna door Jongej. Wasse naar aan' de Ambachtsvrouwe een' bou quet overhandigd. Nadat nu het rijtuig van het Grafelij ke Echtpaar in den stoet had plaats ge nomen, zette deze zich in beweging. De stoet werd geopend door den' In specteur van politie te paard. Hierop volgden 2 banierdragers op schimmels met de banieren van Noordwijk en van de Ambachtsheerlijkheid. Dan 6 ruiters, „Crescendo" te voet, geëscorteerd door 2 ruiters, weer 6 ruiters, het rijtuig van den Eerevoorzitter, 4 ruiters, eindelijk dat van Graaf en Gravin1, geëscorteerd door 2 ruiters. Hierachter volgde eeii achttal rijtui gen met de Hoofdcommissie en de sub commissies voor de finantiën, de Eere- wacht en de versiering. Dan de verte genwoordigers van de volgende Gor- poratien, allen in rijtuigen, IJsclub, IJs- sport, Bloemist-werkliedenbond, (voor afgegaan door ruiter met vaandel), Bak- kersvereeniging, Kweekersbond, Vreem delingenverkeer, Maatsch. Zeebad. De gymnastiekvereeniging D. O. S.. volgde hierop te voet, verder nog een rjjtuig van de Visschersvereeniging, en een van de Vereeniging tegen Drankmisbruik te N. a. Z. terwijl de stoet door 6 ruite/rs werd gesloten. Tusschen elk tweetal rijtuigen! gig gen eenige leden1 van de Eerewacht te paard. In het geheel bestond de stoet dus uit 20 rijtuigen en meer dan 70 rui ters, waarvan er 7 behoorden tot de Commissieleden en de overigen' tot de Eerewacht. De leden hiervan waren' al len in het zwart gekleed met hoogetn hoed. Op de Schiebrug werd halt gehouden en een bouquet aangeboden namens de Noordwijksche politie, door een doch tertje van den inspecteur, door Mej. Ver hoef, Jongejuffr. Duijster en het zoontje van Jhr. van Panhuys. Op het Linden- plein zongen de schoolkinderen een wel komstlied en Tiadden de graaf eïi de gravin bloemen in ontvangst te nemem. van Mej. Zemrowsky, van de Noordwijk sche naaischool en van: de schooljeugd. Een gecaligrafeerd exemplaar van het welkomstlied, vervaardigd door de Eervv. Zusters, werd hierna aangeboden. Hierna werd de rondgang door het dorp voortgezet. Het huldeblijk, vervaardigd door den Haagschen beeldhouwer August Alexan der, dat later zou worden aangeboden, bestaat uit een zandsteenen vaas, op een voetstuk van blauw graniet. Op dit voetstuk ziet men aan de eene zijde in bas-relief het wapen van' Noord wijk en aan de andere zijde: ,K>erï. 27en Februari 1911 aangeboden'door de' ingezetenen van de beide Noordwijken." Het geheel wordt geplaatst op een gazon voor het kasteel „Offem". Gevuld met bloemen en hangend groen, maakt" het monument eert fraaien indruk. NIEUWKOOP. Door het bestuur der Polder Nieuwkoop en Noorden: is voor Ingelanden een buitengewone vergade ring uitgeschreven op 27 Mei a.s. Alsdan is aan de orde verkiezing van een Dijkgraaf. (De heer P. A. Th. v. d. Weijden treedt volgens rooster af) en' van een Heemraad in .plaats yan den heer J. Sanders, overleden. OUDADE. Tegen Donderdag 18 Mei des namiddags 61/2 uur is ten huize van1 S. van Benten te Rijpwetering een ver gadering belegd van ingelanden van den Akerslootpolder. RIJNSBURG. Met Staatscourant no. 108 zijn verzonden de statuten der Naaml. Venn t.ot exploitatie van bloembollen en groenten, voorheen J. van der Vijver Cz., alhier. Doelhet kweeken van bloembol len en groenten, het inleggen van groen ten en de handel in die artikelen. Duur: tot ,31 Dec. 1935. Kapitaal: f13.500, ver deeld in 54 aandeelen van f250, alle geplaatst. De vennootschap wordt be stuurd door een directeur, onder toezicht van 3 commissarissen. RIJPWETERINO. Tegen Donderdag 18 Mei a.s. des voormiddags is ten huize van Zoetemelk alhier een vergadering be legd van stemgerechtigde ingelanden van den drooggemaakte Veender- en Dijker* polder. VOORHOUT. De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben 19 Mei a.s. ter Gemeente-secretarie tusschen 91/2 uur v.m. en 1 uur n.m. GEWESTELIJK GEMENGU Mond- en klauwzeer. Gisterenmorgen is door den Rijksveearts den heer K. de Vink, onder het vee van den landbouwer W. B. Bontje te Ha- zerswoude, mond- en klauwzeer ge constateerd. De boerderij wordt bewaakt. Tegen werkwilligen. Zater dagavond werd de werkwillige schilders gezel Keijzer in de Walstraat te Ensche dé door een grondwerker op ergerlijke wijze mishandeld. Tegen den dader is proces-vHrbaal opgemaakt. De vader van den werkwilligen gezel, die met een vleeschwarenkraam op de markt staat, werd gisteravond wederom in zijn ne ring geschaad door stakende gezellen, die den lieden waarschuwden niet bij hem te koopen, omdat zijn zoon een onderkruiper is. Het geval veroorzaakte e^n, volksoploop, die; door .de politie Gemeenteraad van Alfen. Vergaderitig van hedenmorgen Voorzitter de heer C. Visser, burgy meester. Aanwezig alle leden'. De Voorzitter opent de vergade^ jing. De notulen der 2 vorige vergade ringen worden gelezen en onveranderd' vastgesteld. ingekomen zijn Een adres van het bestuur der afd. Al fen en Oudshoorn1, tot afschaffing vani alcoholhoudende dranken ter bestrijding en afschaffing van het drinken op lo,- tingsdagen en op de paardenmarkt. Reeds lang zijn in dien geest beslui-^ ten genomen, de Voorzitter heeft dus! geen plan nieuwe maatregelen te treffen!. Aldus wordt besloten. Een schrijven van het bestuur van St. Jozefgesticht om de vrijkomende strookj grond voor het gesticht tc doen, bestra ten. Deze strook zal vrijkomen doordat het hek eenige meters achteruit zal wö& den geplaatst. De meerderheid van het dagelijksch! bestuur stelt voor op het verzoek afwijk zend te beschikken, de Voo rzi tte;fl echter geeft een gunstig advies. De heer Vlasman kan niet begrijk pen waarom de wethouders tegen' hetj verzoek zijn. De woningwet schrijft voor 10 M. breede straten. Als we njil de gelegenheid niet aangrijpen dan zat men nooit meer zoo iets kunnen do enk J2e heer, v, d. Lin des is steek ïg«f

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2