Nu is men tea slotte echter toch nog tot een oplossing gekomen, die reke ning houdt met de belangen der Neder- landsche Katholieken, en tevens aan de rechtmatige gevoeligheid van den H. Stoel traclii te voldoen. De tegenwoordige Nuntius in Brus sel, Mgr. Tacci, zal in de toekomst ook als Internuntius in den Haag fungeeren en zal zich, zoo dikwijls diplomatieke re denen zijn aanwezigheid noodzakelijk ma ken. daarheen begeven. De functie van de:i te e :\vjordigen zaai gelastigde; Vlgr. Gualteri. vervalt daardoor van zelf, en deze laatste zal dientengevolge met een andere waardigheid of ambt worden be last. De nieuwe President van de algemeene Rekenkamer. De Haagsche correspondent van de „Leeuw. Ct." meldt: Naar wij met zekerheid vernemen, zal reeds zeer spoedig de benoeming volgen van mr. baron Th. Mackay, lid van de Algemeenc Rekenkamer, tot president van dit College van Staat. Tweede Kamer. De Tweede Kamer der Staten-Oeneraal is tot hervatting van hare werkzaamheden opgeroepen tegen Dinsdag 9 Mei, 's na middags 2 uur. Naar men ons meldt, zal worden voor gesteld daags na de wederbijeen-komst der Tweede Kamer in de afdeelingiem te doen onderzoeken' verschillende wets ontwerpen, onder meer: de wijziging en aanvulling van de bepalingen van het /Burg. Wetb. omtrent de verbintenis uit onrechtmatige daad, enz.bepalingen in het belang van personen werkzaam bij het laden en lossen van schepen hef fing van debietrecht op tabak wijziging der wet regelende de bevoegdheid der voorwaarden tot verkrijging der be voegdheid tot uitoefening der tandheel- kunst enz.goedkeuring van het proto- kol nopens de vestiging van een interna tionaal Prijzenhof wijziging der wjet betreffende zeebrievenwijziging der Beroepsvvetwijziging der bepalingen betreffende het straffen ten aanzien van overtreders lijdende aan storing of ge brekkige ontwikkeling hunner geestver mogens invordering van provinciale en gemeentelijke opcenten op 's rijks di recte belastingenwijziging der Mer- ken weten eenige wetsontwerpen van kleinen omvang. Na afloop van het afdeelingsonderzoek zullen aan de orde worden gesteld een aantal wetsont wier pen, o. m.verhoo ging der Indische begrooting 1911 ten behoeve van den aanleg van een stoom tramweg van Tjikampek naar Lemaha- sang enz.onteigening van een deel der Loolaanovereenkomst met het water schap N. O. Noord-Brabant betreffende de verrekening der kosten van de ver- légging van den Maasmond; eenige con- clusiën de motie van orde van den heer Roodhuyzen betrekkelijk het verleenem van steun van rijkswege aan de Vereen, van beneden den rang van officier ge pen siotin eerde militairen van leger, ma rine en koloniën wijziging van de wet houdende regeling der samenstelling en bevoegdheid van den Raad van1 State wijziging der wet regelende de samen stelling van den Hoogen Raad, de ge rechtshoven enz.de visitatie van1 met de post van buitenlands aangekomen brie ven bepalingen tot beveiliging van werklieden bij steenhou'vvtersarbeid Rekking tekort Rijksverzekeringsbank en de motiën Helsdingen en Ter Laan, resp. betreffende tijdelijke voorzieningen teln aanzien van de salarissen van ambtena ren en betreffende het stelsel van pe riodieke verhoogingen bij de salarisre geling der ambtenaren werkzaam aan de departementen van algemeen bestuur. Subsidie gevraagd. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Delft heeft andermaal (voor de 3de maal) tot den Raad het verzoek gericht om subsidie voor haar handels cursus. Vroeg zij voorheen f75, thans zag zij zich gaarne f200 toegelegd. In de toelichting deelt zij mede, dat haar begrooting js gebaseerd op een bijdrage van f200 uit eigen kas, f200 subsidie van de gemeente, f200 van de provincie en f600 van het rijk. Zij brengt onder de aandacht van den Raad, dat haar handelscursus dien van de gemeente geen afbreuk doet, omdat haar onderwijs zich richt tot jongelieden, die een andere bestemming volgen, dan die den cursus der gemeente bezoeken. Deze laatsten worden opgeleid meest voor handelskantoorbediendende jonge lieden van De Hanze zijn meer bestemd voor den kleinhandel en klein-industrie. Het onderwijs van De Hanze voorziet, zegt zij, in een behoefte, waarin de ge meente tot nu niet voorzag, en draagt ten slotte toch bij tot de algemeene volksontwikkeling. KORTE KRONIEK. Hr. Ms. Heemskerck zal ons land vertegenwoordigen bij de vlootrevue, welke ter gelegenheid van de JEngelsche Kroningsfeesten, 24 Juni, ter reede van Spithead zal gehouden worden. Zaterdag besloot de gemeenteraad van Harderwijk de voormalige Klooster kerk te verkoopen aan het R. K. Kerk bestuur voor f2500, onder voorwaarde dat binnen drie jaar met de vereischte restauratie een aanvang wordt gemaakt. De gewone audiëntie van den Mi- nater van oorlog zal Donderdag 4 Mei eerstkomende, niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 1 Mei. St. Hubrecht. Gistermiddag vergaderde in 't Bonds- gebouw de onderafdeeling voor brood koek- en banketbakkerij „St. Hubrecht". De \ergadering, die goed bezocht was, werd met gebed geopend, door den voor zitter, den heer W. J. de Gooyer. De notulen van de beide voorgaande vergaderingen werden voorgelezen en goedgekeurd. Daarna werden de nieu we leden geïnstalleerd, waarbij de voor zitter hul de bracht aan hun besluit toe te treden tot den Volbsbond en ook tot St. Hubrecht als hun vakafdeeling. Spr. spoorde he.i aan trouw te blijven aan hun beginsel, tot groei en bloei van de onderafdeeling. Eenige ingekomen stukken werden voorgelezen. Hierbij was een schrijven van het Nationaal Comité tot afschaf fing van nachtarbeid, dat verzocht om steun voor de laatste zet, die gedaan moet worden om het doel te bereiken. Reeds f 3500 was door dat Comité ver bruikt, doch nu was de kas leeg en er is nog veel werk aan den wjinkel. Be sloten 'werd f 2,00 uit de kas te geven, en verder een persoonlijke bijdrage af te staan staande de vergadering werd f3 opgehaald, zoodat van wege St. Hu brecht f 5 aan het Comité zal worden afgedragen. Er gingen stemmen op, dat de extra Zondagen in gevaar verkeerde, er zou nI. op den 2de.n Pinksterdag weer ge bakken 'moeten worden', door het drijven van depothouders op Wassenaar, maatre gelen werden besproken _£>.m in samen werking met „Ons beginsel", te trach ten dit te voorkomen. Alsnu was aan 't woord de Secre taris, de heer v. d. Aar, die een interes sante lezing hield over het Gildenwezen vanaf de Middeleeuwen tot op heden', daartoe aangespoord door de woorden van den Geestelijke Adviseur, den W.Eerw. pater Zuidgeest, om langs de zen weg de vergaderingen nuttig en aan genaam te maken. De Secretaris oogsttte met zijn leer zame voordracht den dank van de verga dering. Na nog eenige huishoudelijke bespre kingen sloot de Voorzitter deze zeer nut tige vergadering met gebed. „Offenbach". De Leidsche Operette Vereeniging van dien naam, gaf Zaterdagavond in de Graanbeurs haar derde uitvoering, in haar ruim eenjarig bestaan. Ruim 8 uur opende de Voorzitter met een gebruikelijk woord en deelde mede, dat er een verandering in de volgorde van het program zou plaats hebben. Het bleek dat daardoor de middenmoot eerst, de staart tweedens en de kop het laatst kwam. Om nu met het begin aan te vangen, moeten wij een complimentje aan den heer J. Ripken, den directeur van „Offenbach", brengen voor de wijze, waarop hij een concert van Seiths voor viool ten gehoore bracht. Mej. Marie van Batenburg, die hem accompagneerde, liet zich vervolgens hoo- ren in een drietal solonummers op den vleugel, uit het magazijn van den heer Valk, en gaf blijk van groote vaardig heid en muzikaliteit, 't Meest voldeed ons de Polacca BriJlante van v. Weebr. Haar viel warmen bijval ten deel. Alsnu kwam voor 't voetlicht het too- neelstukje van Just. v. Maurik „Tooneel- studiën". 'tWerd vlot gespeeld en de spelers gaven blijk van rolvastheid. JEch- ter, 't zijn niet allen koks, die lange mes sen dragenDit bleek ook hier weer. Men hoede zich voor overdrijving, dan zal men er ook niet zoo licht toe komen de creatie van een rol tot een caricatuur te maken. De knecht dient altijd in acht te nemen, dat hij ondergeschikt is, en de meester zoeke niet zijn kracht in voortdurend bulderen. Zij nemen een voorbeeld aan Rosalie, die met smaak haar plaats vervulde en, gesteund door Wolbach, den gang er in hield en het geheel zeer genietbaar maakte. Uit alles bleek ten duidelijkste, dat „Offenbach" over vele goede krachten beschikt. En nu de clou van den avond, de operette „Eureka". Als alle werken van M. Schuil, is ook deze muziek vlot ge schreven en niet moeielijk; aan de mon teering was veel goede zorg besteed. De zanggedeelten zijn goed verzorgd en de begeleiding is frisch. Wat de uit voering van het werk betreft, we kunnen er vee| goeds van zeggen. De intrige is aldus. Een oudje dat een zorgelijk leven heeft doorworsteld, zag zich wederom gaarne jong, schoon en gelukkig. In die overpeinzing overvalt haar de slaap en een Fee komt haar omtooveren in een jong meisje. Nu kan zij wederom van 't leven genieten. Echter, bij al het zoete, in jeugd, rijkdom en schoonheid gelegen, mengt zich de alsem van verdriet en ont goochelingentreedt naast de vreugde, de smart en overschaduwt genot en jeugd. Zij komt dan ook tot de erkenning, dat jeugd, schoonheid en rijkdom 't ware geluk niet brengen. Ze ontwaakt en ziet, lieve meisjes komen tot haar, en met hen de vrede, die in tevredenheid des harten is gelegen. De tooneelen, die veraanschouwelijken wat het oudje droomt, werden jn het tweede bedrijf op zeer te Joven wijze weergegeven. De tuinman, de boerin en vooral de knecht waren in hun rol en de jonge meisjeskoren waren over 't alge meen zuiver en goed voorbereid. Minder goed klonken de gemengde koren; ruw- hcid schaadt altijd. Rcsumeerende, kun nen we constateeren, dat de operette een vertolking te beurt viel, die zeer veel goeds deed zien en den leider tot eer vcsrtrekte. Hem gewerd na 't eind een schoon boekwerk en mej. Batenburg, die den ganschen avond als accompagnatrice veel arbeids goed verricht had, werd een fraaie bloemenhulde gebracht. En met dat al was 't half één ge worden In de pauzen tusschen de bedrijven werd 't geduld wel wat al te lang op de proef gesteld; een half uur te moeten wachten op een volgend deel, valt niet mee en stemt onaangenaam. Het scheen alsof er de vaste hand ontbrak, die alles laat lóópen, lant glijden. Dat men er voor zorge, dat een volgende uitvoering alles beter geordend is, en het is te voor zien, dat het in grooten getale aanwezige publiek nog meer den arbeid zal waar- deeren, die „Offenbach zich getroost op operettengebied en waarmede zij gelegen heid heeft haar naam in Leiden nog meer te vestigen. Voor de betrekking van leeraar in het Duitsch aan het gymnasium te Gro ningen wordt door B. en ,W. dier ge meente aanbevolen de heer H. H. Breu- uing, leeraar in het Duitsch aan het Gymnasium alhier. H. M. de Koningin heeft bekrach tigd de benoemingen van de heeren dr. W. Brede, dr. G. Kalf en mr. G. van Vol lenhoven, allen hoogleeraar aan de rijks universiteit alhier, tot gewone leden der letterkundige afdeeling van de Kon. Aca demie van Wetenschappen, te Amster dam. De commies der posterijen en te legrafie 4e kl. W. A. van Goor is met ingang van heden overgeplaatst van 's- Hertogenbosch naar hier. Bollenveilingen. Veilingen zullen worden gehouden op Vrijdag 5 Mei te Sassenheim, belangrijke hyacinthen-veiling, zie advertentie. De veiling op Dinsdag 2 Mei te Warmond is abusievelijk vermeld. AARLANDERVEEN. De gemeente raad vergadert Woensdag 3 Mei a.s. des morgens te 10 uur. Agenda: voorstel tot vaststelling van jaarwedde gemeente-ont vanger; voorstel wijziging van de rege ling van het gemeenschappelijk beheer van de gasfabriek der gemeenten Alphen, Aarlanderveen en Oudshoornvoorstel intrekking verordening art. 1,14bis Ge meentewet, betreffende begrafenisrech ten voorstel verbreeding straat Lage Zijde bij het huis van den heer A. Qualm, en aankoop benoodigden grondvoor stel verleening van vergunning tot aan leg straat aan den heer W. C. v. G1 es sen voorstel tot het verleeueu van eern voorschot ad f 2500 aan de Bouwver- eeniging „Volksbelang GOUDA. In de Vrijdag gehouden ge meenteraad werd behandeld het voorstel tot uitbreiding van de Markt. Na veel discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 12 tegen 7 stemmen, zoodat dus de markt wordt uitgebreid in de richting zooals door de marktcommis- sie is voorgestaan. L1SSE. Gedurende de maand Apriil js bij de spaarkas St. Thomas v. Villanova ingelegd f48.75, en terugbetaald f46.85 Aantal boekjes in omloop 190. NIEUWKOOP. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is herbenoemd tot Kerkmeester de Heer Th. van der Tol Sr. en in vereenigde Vergadering van Kerk en Armmeesters herbenoemd de Heer J. Slootjes. NOORDWIJK. Zondag hield de heer J. v. Eeden voor de leden van Geloof en Wetenschap eene lezing over „den bouw van het heelal." De eerw. directeur heette alle leden hartelijk welkom en gaf het wjoord aan den heer J. v. Eeden. Deze begon met de opsommin'g der verschillende verschijnselen, die wij aan het uitspansel waarnemen, en behandel de daarna de vraag: welke factoren heb ben meegewerkt de sterrekunde op zulk een hooge trap van wetenschap te bren gen. Als zoodanig noemt spreker de uit vinding van de telescoop in 1608 en de vooruitgang van de wiskundige weten schappen. Na ons de geschiedenis der sterren kunde in korte trekken' te Ji ebben weer gegeven geeft spreker ons verschillende bewijzen voor den bolvorm en de be weging der aarde. Bij de behandeling van ons zonnestel sel geeft spreker de wijze aan Waarop men ^le afstand van de zon tot de aarde kan berekenen en toont hoe de samen stelling der zon kan worden vastge steld. Bij de vraag zijn de sterren bewoon,- baar, moeten wij niet slechts denken aan levende wezens zooals wij ze kennen'; maar ook aan levende wezens van ge heel andere samenstelling. Daarna komt hij tot den jnvioed, die de sterrenkunde op ons heeft. Zij geeft ons niet alleen een klein begrip van de groote Almacht van "God maar geeïlt ons daarvoor een niet uit te spreken bewon dering. Zij leert de wereld beschouwen als een puntje in de gansche schepping, de mensch als een onzichtbaar stofje. Maar tevens leert zij ons de grootheid der menschelijke ziel kennen want Jezus Christus de zoon van de Schepper van het Heelal daalde neder op dat zelfde nietige aardpuntje om de zielen van den nietigen mensch te redden, Daarom ge tuigt spreker, dat de sterrekunde een echt katholieke wetenschap is. Pius X heeft meegewerkt de sterrekunde te doen her leven. Moge de sterrekunde in onze katho lieke handen bloeien is de wensch waar mede spreker zï]ne lezing eindigde. Met een woord van oprechten dank werd de vergadering gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Gisteren her dacht de Wielrijdersvereniging „Het Stalen Ros" haar 12H-jarig bestaan. Het bestuur besloot het feit te herden ken door het houden van eene algemeene clubtocht waaraan door ruim 30 leden weid deelgenomen, die ongeveer 2 uur van café v. d. Geest met voorgeschreven gematigde snelheid vertrok. Het weder hoewel niet bepaald slecht, was minder uitlokkend tegen den wind. Na een opge wekte rit keerde de club tegen den avond terug ten einde in het clublokaal bij den heer Wagenaar de feestviering voort te zetten. 's Avonds gaf het fanfarecorps een mu ziekuitvoering in de openlucht op het terrein der coöperatieve groentenveiling, ter gelegenheid dat het de verjaardag was van prinses Juliana. Na afloop had het muziekcorps de beleefdheid, nog eenige nummers extra te geven ter eere van de feestvierende wielrijdersclub „Het Stalen Ros", waar onder het Bondslied. Een en ander bracht gedurende de avonduren eene ongewone levendigheid in ons dorp. VOORSCHOTEN. De viering van het 121/2-jarig bestaan van het harmoniege zelschap Benvenute, is zes weken uitge steld. Het heffingspercentage H. O. zal evenals verelden jaar 11/2 pet bedragen. De aanleg van de waterleiding heeft dus geen verhooging gebracht, zooals sommigen verwachtten. Er zijn geruchten in omloop, dat de ongeorganiseerde kiezers zich met het besluit van de vier kiesvereenigingen al hier niet kunnen vereenigen,wat betreft de verdeeling der vier nieuwe raadszetels en met andere candidaten zullen uitko men. WARMOND. Een vijfde lokaal is aan R.K. school in orde gebracht, wegens toeneming van het aantal leerlingen. Tot onderwijzeres is benoemd mej. Joh. van Ellinckhuizen uit Woerden. De heer J. H. Kruseman zal in hoo- ger beroep gaan naar aanleiding van het afwijzend besluit van B. en W. over de reclame tegen de kiezerslijst. WASSENAAR. Zaterdag werd hier de eerste groene veiling gehouden aan den Oostkant van het dorp. De handel was zeer vlug. Crocussen werden duur be taald. Tulpen waren niet hoog jn prijs maar toch redelijk wel. Narcissen werden 'graag gekocht en waren ook duur. Voor Golden Spur werd besteed van ƒ5fS. De narcis Madame de Graaf werd op gehouden op 1 gld. per regel. GEWESTELIJK GEMENGD. Zaterdagmiddag werd te Leiden door eigen onvoorzichtigheid de 81 jarige invalide P. N. door een wagen aangereden waarop een een transformator der Sted. Electr. fabrieken geladen was. De man werd aan het linkeroog vrij beduidend verwond, terwijl het rechter been ontveld werd. In het Invalidenhuis werd voor geneeskundige behandeling gezorgd. Gistermorgen ongeveer 7 uur bemerkte eenige voorbijgangers in het Rapenburg bij de Nieuwsteegbrug te Leiden iets drijvende, dat naar een menschelijk lichaam leek. Zij waarschuwde de politie die bevond dat het inderdaad het lijk van een vrouwspersoon was. Aanstonds werd het naar het lijkenhuis getranspor teerd waar vastgesteld werd dat het was •de 73-j. M. V., die reeds geruimen tijd aan zwaarmoedigheid leed. Hedenmorgen waren twee zoons van Jac. van Diemen te Zoeter w oude in hun weide bezig werkzaamheden te verrichten met twee paarden bespannen voor een voertuigde dieren maakte zich op een gegeven oogenblik angstig en gingen op den hol. De geleider van dit span was niet bij machte hun te be dwingen, het gevolg was dat de paarden en voertuig te water geraakte en alvorens de paarden uit het water waren gehaald, was een hunner verdronken. De dienstbode van den landbouwer P. den H. te Wou br ugge verliet giste ren haar dienst, haar vader zou haar hel pen verhuizen. Om haar kast van den' zolder te laten werd de zoldertrap verzet achter de war ning en haar daarvan kennis gegeven, doch of zij dit niet verstaan heeft of er niet op heeft geVet, zij liep als gevvoon|te naar het zolderluik en storten' naar bene den. De plaatselijke geneesheer constateer de dubbele beenbreuk, onder veel pijn' is zij naar het academisch ziekenhuis ver voerd. Gemeenteraad' van Oegstgeest. Voorzitter de heer J. van Griethuysen burgemeester. Aanwezig 10 leden. Af wezig de heer J. Lubbe. De voorzitter opent de vergadering. De notulen worden gelezen en vastgesteld-. Ingekomen stukken: Het 'door B. en W. opgemaakt verslag krachtens 'de Woningwet. Ligt ter visie. Adres van Mr. D. A. va,n Eek, o/n verbetering te krijgen 111 hel voetpad langs den Rijnsburgerweg. Wordt term* gezonden, naar B. en W„ die de zaak zullen onderzoeken. Verslag 'der gemeente over 1910. Ligt op de secretarie ter visie. De Voor zitter las het voornaamste voor. i>e bevolking nam met 93 personen toe en bedroeg 31 Dec. 4595. De bevolking der gestichten 'bedroeg 473. Er werden 111 kinderen geboren, waarvan 5 levenloos; er stierven 85 personen en er werded 23 huwelijken gesloten. Er deden zich 2 gevallen van tvphus voor, 2 van dsph- theritis. en 6. van roodvonk. waar\a»i geen enkele met doodelijken afloop. Op liet R. K. kerkhof werden 27 lijken be graven. Op het Ned. Herv. kerkhof 39, op het bijzonder kerkhof aan de ZaïKl- laan 16 en op het nieuwe door de Ned. Herv. Gen. te Leiden aangelegde „Rlnjn- hoi" 302. Er werden 300 kinderen ge vaccineerd tege.i 53 in 1909. De kosten van het onderwijs bedroegen f7205. Dit onderwijs werd gevolgd door 67 jongens en 48 meisjes, waarvan 26 jongens en! 27 'meisjes kosteloos werden toegelaten. De vier bijzondere scholen werden resp. 'bezocht door 115, 166, 57 en 55 leerlingen. Op de 3 bewaarscholen gin gen 125 kinderen. De toestand der "ge meente 'was in bijna elk opzicht gun stig. Adres van A. J. Kat, om ontheffing van den aanslag in den H. O. Op voor stel 'van den Voorzitter wordt de ge vraagde ontheffing verleend. Het praeadvies van B. en W. op het verzoek van een aantal ingezetenen aan den Morsch (reeds de vorige zitting in gekomen luidt afwijzend. De vergade ring was het er echter niet mee eens na «een breedvoerige discussie werd ten slotte (bij acclamatie aangenomen een voorstel van den heer Schuitema- k er, (waarbij B. en W. wbrden uitgeno digd een onderzoek in te stellen of er in wijk F een goed lokaal is te krijgen! om er het stembureau te vestigen. In behandeling komt het voorstel om met Leiden een overeenkomst aan ie gaan inzake het schoolgeld van leerlin gen «uit deze gemeente, die de H. B. S. voor jongens te Leiden bezoeken. De Voorzitter zegt dat Leiden' Voor !de buitenleerlingen extra school geld -van f 90 eischt. Indien de gemeen tebesturen een contract aangaan, is 60 voldoende. Met algemeene stemmen nam de ver gadering .een besluit volgons praeadvies van 'B. en W. Hierin adviseerde B. en W. <le overeenkomst aan te gaan, alleen op voorwaarde dat de verordening wel ke het karakter heeft van belastingver- ordening 'door de Koningin wordt goed- keurd. Het geld wat de gemeente be taald wordt aldus op de ouders terug gebracht. Voor ouders die minder dan f 1500 inkomen hebben wordt de volle f 60 betaald en verder wordt een re tributie geheven van f 10 voor inko mens van f 1500 tot f 1750; van f20 voor f 1750 tot f2000. f30 voor f 2000 tot f 2250. f40 voor f2250 tot f2500; 150 Voor f 2500 tot f 2750boven de f 2750 het volle bedrag. De 'heer Boon kon niet met 't voor stel van B. en W. meegaan. De mindere man moet o.a. belasting betalen voor ouders die niet het volle bedrag stor ten. Ook had hij practische bezwaren er zouden misschien te veel kinderen ko men wier ouders f 1500 inkomen hadden. De heer v. d. Hulst stond hierin aan! de zijde van den heer Boon. De andere leden verklaarden zich echter voor het voorstel van B. en W. De Voorzitter bracht daarom eerst het beginsel in stemming, dat aangenomen werd met 8 tegen 2 stemmen die vanf de heeren Boon en v. d. Hulst. De heer Boon stelde daarop de vol gende (regeling voor. Ouders met inko mens beneden f1500 betalen f 10 en| verder bij f 250 inkomen meer, weder om f 10, zoodat ouders met f2500 het volle 'bedrag betalen. Hierover staakten de stemmen'. Er voor. waren de heeren v. d. Hulst, Juffer- mans, Kromhout, Boon en de Haan. In de volgende vergadering zal dit voorstel dus opnieuw in behandeling komen. De verdere discussie over dit onderwerp werd hiermee gesloten. Nog werd de levering van bazalt ge gund aan de laagste inschrijfster Mij. van Bouwmaterialen te Leiderdorp. De levering werd gegund aan Samson te Nijmegen, als zijnde eveneens de laagste inschrijvers. Bij de rondvraag informeerde de heer Den Haan of er geen termen bestonden om een Rijksveldwachter, die te Rijnsburg is gestationneerd en die aan de gemeente Oegstgeest nogal eens diensten bewijst, een gratificatie toe te kennen. De Voor zitter antwoordde dat als hij van oordeel is dat voor een gratificatie termen be staan, hij dit zal voorstellen. De heer S i x wees op het gevaarlijke van den Rijnsburgerweg wegens de on voldoende verlichting. Er branden sinds 15 April in het geheel geen lantaarns meer. Men moest zich nu eens los maken van het denkbeeld dat wij in een gehuchttje wonen. De Rijnsburgerweg is een der drukste verkeerswegen om Leiden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. geen verwijt kan treffen. De verordening schrijft voor, dat alleen van 15 Sept. tot 15 April de verlichting plaats heeft. Maar. gaarne willen zij aan de .wenschen van den interpellant tegemoet komen. De heer Bakker vraagt nog, o\ B. en _W. al werk hebben gemaakt van de Zandsloot, waarover in de vorige vet<

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2