zigd, dat ook de vrij-leberalen verklaar den, tot de beoogde samenwerking te kunnen toetreden. Als grondslagen voor de beoogde sa menwerking wordt, naar eveneens de „N. Crt." bericht, de volgende algemeen ne beginselen aangenomen: A. De Staat wordt bestuurd met eer biediging van, maar tevens onafhanke lijk van elke kerkelijke richting. B. Het algemeen belang eischt de be vordering van de wegneming der maat schappelijke oorzaken, die de zedelijke verstandelijke en economische ontwik keling van het volk belemmeren, doch het eischtuiet den klassenstrijd, noch op- heffing van het privaatbezit der produc tiemiddelen. C. Aan de vrije ontwikkeling van het individu en aan het particulier initiatief wordt alle ruimte gelaten, voor zoover zulks met het algemeen belang veree- nigbaar is en niet leidt tot onderdruk- king van economisch misdeetden. Als 'program Van actie voor de eerst komende Vier jaar werd vastgesteld 1. Handhaving van den grondwettigen eischVoldoend openbaar onderwijs van Staatswege. 2. Handhaving van 't beginsel „vrij ruilverkeer" 3. Totstandkoming eener grondwets wijziging, teneinde aan den gewonen wetgever over te laten de regeling vani het kiesrecht 4. Verbetering en meer gelijkmaking der ontvvikkelingsvoorwaarden. Speciaal worden genoemdmaatrege len tot leniging van de gjetdelijke zon gen als gevolgen van' ziekte, invaliditeit en ouderdom maatregelen tot beperking van den arbeidsduur; tot bevordering van het klein grondgebruik; tot inrich ting van vakscholen, landbouw- en han delscursussen tot bevordering van de totstandkoming Van credietinsflleingen voor 'den kleinhandel en het kleinbedrijf. Waterschappen in Zuid-Holland. In deze provincie worden sedert eenigen tijd pogingen in het werk gesteld om te geraken tot oprichting eener Vereeniging tot behartiging van waterschapsbelangen. De voorbereidende maatregelen zijn thans, naar het Wbld. voor de Burg. Adrain. meldt, zoover gevorderd, dat op 7 Juli a.s. Ie Rotterdam eene vergadering zal worden gehouden, waarin o. a. aan de orde zal komen de vaststelling van statuten. In een op 22 December jl. gehouden bijeenkomst, waarin niet minder dan 230 waterschappen vertegenwoordigd waren, is een commissie benoemd, die zich on ledig heeft gehouden met het ontwerpen van statuten, volgens welke het doel der vereeniging zijn zal; lo. Verbreiding van meerdere en betere kennis van het waterschapsrecht en het waterschapswezen in Zuid-Holland en daardoor bevordering van meerdere belang stelling hierin. 2o. Bevordering van een gezonde toe passing der beginselen van autonomie en zelfbestuur der waterschappen naar den eisch van de Grondwet. 3o. Bevordering dat ongereglementeerde polders aan een reglement worden onder worpen. 4o. Bevordering van de algemeene en bijzondere belangen van groepen vam waterschappen. Uitgaande van het denkbeeld, dat in de eerste plaatsj het belang van de water schappen en al wat te hunnen nutte kan strekken, op den voorgrond moet treden, ligt het in de bedoeling de waterschap pen alleen als leden der vereeniging aan te merken en dezen volledig stemrecht toe te kennen. Men wenseht echter ook zoogenaamde persoonlijke leden op te nemen, ril. le den van besturen, secretarissen en pen ningmeesters, Van wier kennis men wenseht partij te trekken in het belang van een degelijke behandeling van wa terschapsaangelegenheden en die behal ve ten aanzien van de verzoekschriften', gelijke stem hebben met de waterschap pen. Voorts zullen en kunnen zijn bui tengewone ledeo met een adviserende stem. KORTE KRONIEK. Naar „De Rotterd." verneemt, is jhr. mr. W. F. Rochussen, oud-minister en oud-lid van den Raad van State, ern stig ongesteld. De secretaris der Grondwerkersver- ceniging „Helpt Elkander" te Amster dam heeft een onderhoud gehad met den wethouder van publieke werken, die be loofd heeft zijn invloed te zullen aan wenden om het geschil met den patroon Uitslager tot een einde te brengen, ook met het oog op een mogelijke uitbrei ding van het conflict en het vele grond werk, dat thans te Amsterdam moet worden verricht Uit Stad en Omgeving. LEIDEN. 24 April. R. K Volksbond. Gisteravond had 'n vergadering plaats der vrouwelijke leden van den R. IC Volksbond, afdeeling Leiden. Na opening door de presidentöe en het voorlezen der notulen' door de se cretaresse werden door den voorzitter verschillende nieuwe leden geïnstalleerd. Spr. wenschte haar geluk met haar pesluit en hoopte dat zij de propagandis tische kracht welke in elk 'meisje schuilt zouden gebruiken tot bloei van de vrou welijke afdeeling. fiaarna verkreeg Pater Zjiidgeest 'X woord. Spr. wil heden avond geen pro pagandistische rede houden, of spre ken over vakbelangen, maar wil 'n gewo ne causerie houden over iets specifieks vrouwelijks, over behaagzucht. De vrouw is van nature behaagzuchtig, let maar op 't kleine meisje, dat amir banden van koralen of bloemen maakt, dat zich zoo gaarne siert met lintje en; strikje. I 't Meisje, de vrouw die weet te beha gen is 'n groote kracht zoowel ten kwade als ten goede. Spreker wees op de doch ter van Herodias die wist te behagen aan Herodes en Joannes deed onthoofden' maar ook op Ctotilde die wist tfc behagen aan Clovis en hem en zijn Franken tot Christenen maakte. De behaagzucht, ze» spreker is dan ook in zich niet verkeerd maar zij moet zijn volgens Gods Wil, tot Gods meer dere eer en glorie. Spreker gaf hier eenige voorbeelden van goede behaagziekte. 't 'Meisje moet trachten 't zonnetje in huis te zijn de troost van haar va der de steun van haar moeder, de ban!d in 't huisgezin. Ook de vrouw moet zoovee] als zij kon behagelijkheid om zich heen Ver spreiden. Ook buitenshuis mag 't meisje, de vrouw trachten te b'ehagen, haar vriende lijke verschijning moet blijdschap om zich heen verspreiden. Spr. wees op eenige middelen om te behagen, afs netheid, zindelijkheid, vrien delijkheid, gepaste tooi, maar beslaat 't schoonste middel, waarbij geen mensche- lijke middelen kunnen halen is dat sie raad wat God aan 't meisje heeft ge schonken haar maagdelijke zedigheid, wier bekoorlijkheid men niet kan be schrijven, 'die men toch gevoelt. Met de wensch dat allen mochten toe nemen in behagelijkheid bij God en de menschen besloot spr. zijn rede, waar na de vergadering door de presidente op gebruikelijke wijze werd gesloten. St. Joseph=Gezellen-Vereenigmg. Gisteravond werd onder groote belang stelling het Tooneelconcours voortgezet, ditmaal voor meerstemmige nummers. Toen deze ten einde waren, trok de jury zich terug ora te beraadslagen en den uitslag vast te stellen. Onder groote spanning verbeidde men het binnentreden van de jury, die dan ook weldra, binnen zijnde, bij monde van den heer H. W. Spendel,, het woord nam. Spr. zette uiteen de gronden, waar op de uitslag was gebaseerd en deed uitkomen, dat 't vooral aan de jury was opgevallen, dat de echte, kloeke Hol- landsche taal betere behandeling waar dig was en het voor ons, Hollanders, eerste vereischte is, onze taal behoorlijk I te kunnen spreken. Voorts, werd gelet op mimiek, Weeding, zang' en spel. Vervolgens deed de heer Spendel voor lezing van de behaalde punten van öte eerste afdeeling. Prijzen werden toegekend aan: 35 punten, Mank, met „Onbeschaafde Negers", eerste prijs. 30 punten, P. Klein, met „Terug van de geheelonthoudersmeeting'", tweede pr. 291/3 punten, Ph. Pegt, met idem, der de prijs. 28 punten, H. Klein, met „Ouderling Kunstgenot", vierde prijs. 27 punten, F. Klein, met „Kees de Kosteri', vijfde prijs. 26V3 puDten, J. v. Schie, met „Ameri- kaansch flurtlied", zesde prijs. Tweede afdeeling: 28Va punten, Klein, eerste prijs. 281/3 punten, Verhagen, tweede prijs. 272/3 punten, Werter, derde prijs. 271/3 punten, Slechtenhorst, vierde pr. 22 punten, Vreem, vijfde prijs. 14 punten, v. d. Ploeg, zesde prijs. 13 punten, Luiten, zevende prijs. Met luid applaus werd de uitslag be groet De jury spoorde aan tot vervolma king en vooral hen, die nu geen prijs had den kunnen winnen, werd moed gege ven voor een volgende maal. De Eerw. President hield hierna een hartelijke rede, waarin Z.E. dank bracht aan de heeren Pommée, Spendel en Théonvifle, voor de bereidwilligheid, waar mede zij het moeilijke werk van jury hadden volbracht Een dankwoord ge werd ook den heer Schinck en zijn kra nig orkest voor de aangename afwisse ling beide avonden gebracht Bepaald werd dat de prijzen, bestaande uit voor werpen van kunst en smaak, op een na der vast te stellen dag zullen worden uit gereikt Zondagsrust. In 'de jongst gehouden ledenvergade ring van de afd. Leiden der Ned. Ver. tot "bevordering van Zondagsrust, voor gezeten door den heer H. C. van der Heijde, Werd verslag uitgebracht over den toestand der afdeeling over het vo rig dienstjaar. Daaruit bleek dat die toe stand niet bepaald tot blijmoedigheid stemt Het aantal leden is voortdurend langzaam achteruitgaande. Met ingeno menheid werd kennis genomen van de mededeeling dat de afdeeling het voor recht had het hoofd yan het gemeente bestuur, burgemeester Jhr. de Gijselaar, tot haar ledental te zien toetreden. De rekening van den penningmees ter wees aan eene ontvangst van f 148,28, eene uitgaaf van f 115,53, zoo dat er is een goed slot vah f 32,75. De rekening werd goedgekeurd. Als besfttujsleden werden bij acclama tie herbenoemd de heeren A. J. Binnen dijk en G. C. Mingelen, terwijl tot af gevaardigden ter aigemeene vergadering op Donderdag 27 dezer hier ter stede te houden werden aangewezen de heeren M. J. F. Meiners, C. A. Kouw en Minge len. Den afgevaardigden werd met op zicht tot het behalen hunner stem over de aan de orde te stellen onderwegen eene vrije oieeningsuiting verstrekt. In den loop der beraadslagingen werd door een der leden de aandacht er op gevestigd, 'dat wat Zondagsrust betreft de huurkoetsiers en hun personeel in hoogst ongunstige toestand verkeeren. In "den zomer toch bij gunstig weder en over het algemeen bij ongunstig weder was "b'ij deze klasse van medeburgers van Zondagsrust zoo goed als-geen sprake. Was uiteraard hiertegen weinig te doen men was van oordeel dat toch een stap in de goede richting zou worden gezet, indien kon worden verkregen dat het meer en meer gebruikelijke „visites rij den" bp Zondag belangrijk werd be perkt. Dit deftig vertoon toch kwam voor het meerendeel voor onder die klasse der burgerij Voor, wie 't niet het minste be zwaar zou opleveren, om het gewraakt gebruik naar een anderen dag dan den Zondag over te brengen. Deze aange legenheid wenschte men gaarne onder de aandacht van belanghebbenden te brengen en werd besloten de welwillen de medewerking der pers in te roepen, om de burgerij op te wekken, zij het dan door terzijdestelling van eenig persoon lijk gemak en genoegen, tot het door de afdeeling beoogd doe! te geraken. Verder niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Onze Vloot. Voor de Vereeniging „Onze Vloot" trad Zaterdagavond als spreker op de heer G. van Heteren, luitenant ter zee 2e klasse, met het onderwerp „De Zuid pooltocht van Sir E. Shackletou. Spreker beantwoordde eerst de vraag, die misschien op veler lippen ligt: waar toe dient zoo'n tocht naar de Pool? Zulke tochten zijn uiterst nuttig voor de meteorologie (kennis van de winden, na tuur en klimaat), voor de geologie (de kinnis van de daar aanwezige bergen, gesteenten, grond, delfstoffen), vervolgens voor de kennis van dieren en planten, voor zee-onderzoekingen, enz. Vervolgens ging hij meer in't bijzonder spreken over den tocht van luitenant Shackieton. Deze voordracht werd toe gelicht door zeer. schoone lichtbeelden, waaraan ook menigmaal de kunst niet ontbrak. Over de voorbereiding Van het plan van Shackieton het volgende: In stilte werkte luit. Shackieton eraan. Hij wilde geen ondersteuning vragen aan het Engeische gouvernement, daarom kostte het hem des te meer moeite het benoodigde bijeen te brengen. Todi kwam hij zoover, en hij beloofde hun die hem hielpen, de kosten terug te be talen uit de opbrengst van lezingen en voordrachten, die hij na zijn tocht zou houden. Hij had maar 15 deelnemers noodig, terwijl er zich 45b liefhebbers aanmeldden. Uit hen kooS hij die hij het meest geschikt achtte. In Aug. 1907 zeilde hij' uit op den „Nimrod", een ouden poolvaardex, dien hij eerst flink had laten repareeren. De koning kwam het schip inspecteeren en zij ontvingen daarbij een zijden vlag, om die op het meest Zuidelijke punt te planten. Op 1 Jan. vertrokken rij uit N.-Zeeland en begon hun eigenlijke tocht Treffend schilderde spr. de ontberin gen, die zij dikwijls op dien tocht moes ten lijden, en het succes, dat zij met den volbrachten tocht hadden. De voorzitter bracht daarna namens de vergadering zijn wannen dank aan den heer Van Heteren voor zijn boeiende voordracht en sloot de vergadering. Bij Koninklijk besluit is aan den ontvanger der directe belastingen H. J. van Gelder, alhier, op zijn verzoek met ingang vau 1 Juni a.s. eervol ontslag uit 's rijksdienst verleend. Bij Kon. besluit is voor het tijdvak van 6 Mei tot en met 15 Juli 1911 be noemd tot 1 eeraar aan de R. H. B. school te Assen P. Klinkenberg, alhier. Het Bestuur van het Gem. Werk- Ioozenfonds heeft het percentage van den bijslag over de maand M.eï vastge steld op 100 voor de typografen ,en 50 voor de andere vakken. In de kleine Stadsgehoorzaal te Leiden had de uitreiking plaats der di ploma's aan de leerlingen van den Rijks- TuinbouwteekencuTsus,die alhier onder toezicht van de afdeeling Leiden der Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde is gehouden, benevens de opening van de tentoonstelling van teekeningeo, door de leerlingen vervaardigd. De bijeen komst werd, behalve door de leerlingen en leeraren, de heeren Q. Ballego alhier, I. G. Hoytïngh en J. van Zelem te 's-Gravenhage, door vele belangstellen den op het gebied van tuinbouw bijge woond. Ook was aanwezig de Rijkstuin- bouwleeraar voor het BoDendistiict, de heer H. Volckersz, terwijl het'gemeente bestuur vertegenwoordigd Was door den wethouder mr. J. C. van der Lip en den gemeente-secretaris mr. dr. E. G van Strij'en. De voorzitter, de heer E. Th. Witte, opende de bijeenkomst met een toespraak, waarin hij de waarde en beteekenis van een cursus in tuinaanleg schetste, in het bijzonder voor een stad als Leiden, die terecht een tuinstad wordt genoemd en die omgeven is door warmoezerijen en bloemkwekerijen. Het verjieugde het be stuur zeer, dat er zooveel belangstelling voor dezen cursus was, ook hieruit blij kend, dat mannen op rijperen leeftijd met goed gevolg aan den cursus hebben deelgenomen. Hij dankte voor dezen fi- nancieelen steun van Rijk, provincie en gemeente genoten. Hierna werden de diploma's uitgereikt door den Rijkstuinbouwleeraar, den heer Volckersz bovengenoemd, aan de leer lingen W. Huner, A. van der Kloot, H. Zwaan, N. Verboog, F. Hemerik, A. Hen- driksen, F. M. Kwaadgras en H. J. van den Broek. Aan twee leerlingen werd als onderscheiding een geschenk aange boden. Schuttevaer. Het Hoofdbestuur heeft het volgende adres verzondeir: Aan het hoogheemraadschap van Rijn land, houdende verzoek: op den weste lijken arm van het remmingswerk in den Rijn bij 's Molenaarsbrug een seininrich- ting te willen doen aanbrengen, uit wel ker verschillende standen de schippers de zekerheid verkrijgen, dat de brug al of niet genaderd kan worden. ALKEMADE. De Raad vergadert Donderdag 27 April, v.m. 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken era mededeelingen. 2. Vaststelling kohier hoofd, omslag 1911. 3. Benoeming oi* derwijzer te Rijpwetering. 4. Eervol ont slag onderwijzer Nieuwewetering. 5. AP- en overschrijving begrooting 1910. 6. Adres Directie Electriscli bedrijf Lei den en bespreking Electrische verlich ting. 7. Adres ingezetenen verplaatsing kermistijd naar de week, waarin 15 Sep tember valt. 8. Rekening Gezondheids commissie te Alfne 1910. BODEGRAVEN. Het telegraafkantoor van de Mij. tot Exploitatie van S.S. alhier zal met ingang van 1 Mei op Zon- en feestdagen geopend zijn 9.30 u. 10 u. voormiddags. HAZERSWOUDE. Zaterdag j.I. slaag de te Breda voor het lager onderwijs W. Düncker, alhier, leerling van de kweekschool St. Louis te Oudenbosch. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal het Muziekgezelschap „Harmonie Kat wijk" een concert geven in de tent bjij Hotel de Roskam. Voor opleiding aan. de Rijksnor maalschool voor onderwijzer(es) hebben i zich 6 leerlingen aangemeld. NIEUWKOOP. Vrijdag 28 April a.s. vergadert de Raad der gemeente. Agenda1. Ingekomen stukken. .2 Ko hier hoofdelijke» omslag, dienst 1911. 3. Verlof van den nieuw benoemden se cretaris. 4. Inter locale telefoon. 5. In tercommunale electrische centrale in het district Alfen a.d. Rijn. 6. Af- en over schrijvingen. VOORSCHOTEN. De R. K. Tooneef- vereenigïng „St Genesïos",, die zich in hoofdzaak ten doel had gesteld cfe feest- vergaderingen van den Volksbond op te luisteren, heeft zich ontbonden. VOORHOUT. De bloembollen, ge veild ten voordeele van de R. K. kerk, hebben opgebracht f885r die voor het fonds van hef nieuwe orgel f287. VOORBURG. Het telegraafkantoor der Mij. tot Exploitatie van S.S. alhier zal met ingang van 1 Mei af op Zon- en feestdagen geopend zijn van 8 u. 9 u. voormiddags. WOERDEN. Het telegraafkantoor der Mij. tot Exploitatie van S.S. alhier zal van 1 Mei af op Zon- en feestdagen ge opend zijn van 8 u. 9 u. vooriniddags en van 7 u. - 7.30 u. namiddags. GEWESTELIJK GEMENGD. De vergiftiging in de Nieuwe Meer. De beide verdachte personen, v. Exster en vrouw Hoogenhoirt, blijven ook nu nog, naar de „Haarl Ct." meldt, hoewel door het chemisch onderzoek arsenicum in het lijk van vrouw v. Exster is ge vonden, halsstarrig alle schuld ontkennen. Op last van de justitie is in beslag genomen en naar Amsterdam overge bracht het lijk van den koopman Lake- man, te Haarlemmermeer, die Woensdag door de auto van den direc teur der Haantjes-BierbFOttwerij te Am sterdam zoodanig werd aangereden, dat hij na 10 uur overleed. De bestuurder van de auto zou volgens getuigen schuld hebben. De aviateur Merens, van Warmond, is gisteren bijna verongehikt, niet in de fucht echter, maar... te water. Toen hij n.l. met zijn echtgenoote en een paar gasten aan het varen was op het Kager- meer, is de boot omgeslagen. Allen zijn gered en door een behulpzamen Kage- naar per as naar huis getransporteerd. Zaterdag zagen we te Warmond een aardig toome eitje, veroorzaakt door de mond- en klauwzeer-bestrijding. Een ambtenaar ter secretarie aldaar passeerde de straat met een hondenkar, beladen met nuchtere kalveren. Hij had den „knors" S. uit Leiden betrapt op vervoer van niet aangegeven kalfjes, weshalve de ijvervolle ambtenaar de kar in beslag bad genomen. Zaterdagmiddag speelde te Warmond een 2-jarig kind van v. G. op den z.g. Breuninghoffdam. Plotseling geraakte het kind in de moddersloot en verdween. Gelukkig kwam juist de postbode Berg man op zijn fiets aanrijden. Direct begaf hij zich gekleed te water ea mocht er u* slagen het kind leve/ui aan zijne ouders te kunnen teruggeven. Een zekere H.. die een week of drie in het hotel Deutlo te" Voorschoten onder een vaischen naam had gelogeerd, is vertrokken niet twee weken scliuklii Hij zou eenige dagen op reis gaan en' dan het verschuldigde bedrag oVcnna-i ken. Tot heden toe beeft men nog niets! vernomen. Naar v/ij '.ernemen behoort! hij in den Haar; thuis, waar hij geen on bekende van de poütie is. Gemeentezaken. Belasting publiek: vermakelijkheden. Lioo, de heeren prat. tor. S. j.Foekenta Andreae en D, Harteve't Hzn., respec tievelijk voorzitter 'en secretaris van de Leidsche Schouwburgvereeniging, is een adres gericht aan den Gemeenteraad, waarin zij verzoeken, het ontcverp-belas- ting op de openbare vermakelijkheden niet aan te nemen. Volgens het ontwerp zal de schouwburg jaarlijks fSOO moeten opbrengen. Dit zou de expioHatic niet kunnen dragen en de schouwburg zou in gevaat komen, wat adressanten voor lei den een ramp zonden achten. 3^6e Staatsloterij. DERDE KLASSE. - 3e LIJST. Trekking van Maandag 24 April. Hooge Prijzen. f 2000 12953 f 1500 1952 9637 f 1000 308 8535 f 400 8766 f 100 2700 5671 14367 |5800 18338 Prijzen van 145. 111 2461 4872 7713 10620 14056 16471 18910 54 66 904 96 39 121 531 72 270 79 12 937 56 43 97 19134 306 760 49 60 733 45 649 42 41 66 5022 77 68 Z3o 763 51 84 67 65 8019 88 55 841 214 93 89 73 30 889 72 909 26 401 834 86 IU4 .989 338 T7 27 07 36 87 12 llOUO 4Ï 55 ü8 513 99 89 57 64 4U> 17045 74 32 913 91 225 151 lo 129 81 79 3041 111 323 231 42 50 312 601 53 84 78 36 534 55 38 16 59 264 403 91 46 218 45 35 171 68 21 300 57 47 94 73 202 372 71 87 01 74 488 707 10 510 542 435 626 302 561 33 17 44 45 78 28 19 33 86* 45 669 59 519 740 42 637 90 61 711 72 88 824 440 56 999 96 14 88 92 48 87 707 1008 320 29 649 627 75 523 57 14 49 810 52 y, is0i4 604 68 «34 48 505 33 97 785 79 9!7 49 37 52 98 803 142 83 21 53 628 73 8722 90 12 97 72 131 41 914 28 12036 213 704 20^51 44 51 47 2S 169 -K> 07 63 74 53 58 8o 276 73 824 90 92 726 87 84U 89 313 76 171 218 812 6014 42 97 o4 915 410 51 4021 25 900 319 19 42 16 336 44 72 50 91 404 43 97 418 86 94 67 446 36 52 343 36 95 201 9U5 03 82 77 415 504 4106 23 60 514 95 80 53 05 14 48 284 768 52o 94 63 70 43 68 360 91 32 18012 64 605 53 316 579 833 11 23 511 12 219 55 81 39 buu 104 59 801 350 88 645 48 07 32 63 24 64 438 74 905 43 40 601 49 67 520 724 13UI3 74 66 17 51 74 23 83Ö 53 7*23 253 49 62 88 629 39 88 ai 347 75 64 90 55 79 111 837 48 81 923 475 79 915 220 23 49 m 2012 553 775 44 29 937 60 771 28 76 849 56 42 79 410 75 84 60O ma 77 80 16112 17 93 98 02 193 10084 333 42 22 809 103 51 99 158 451 88 84 19 37 54 260 92 55 237 514 907 78 58 303 288 553 84 44 40 92 79 34 99 678 300 57 45 281 706 444 355 782 14 622 55 84 51 68 426 85 26 67 92 60 506 33 825 36 79 94 64 617 74 54 45 747 400 84 37 524 75 82 83 26 804 44 85 86 89 818 59 31 85 612 951 465 902 Onderwijs. Examen lagei onderwijs. ROTTERDAM. Geëx. 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: M. r. Doorene, A. Schottens, A. Miog, M. Krijgsman, allen te Rotterdam, en L. P. A. de Graaff, te Dirksland. 's-GRAVENHAGE. Geëx. 8 manne lijke candidaten, afgewezen 4. Geslaagd de heeren: F. J. Logjes, A. Lnitinckj G. B. N. Luken en W. D. Marchant; allen te 's-Gravenhage. HAARLEM. Geëx. 8 mannelijke can didaten. Geslaagd de heeren: W. Beyer te Beverwijk, A. H. Bloem te Leiden, J. Blad, te Haarlem, G. de Boer, te Zaandam, G. de Boer te Haarlem. UTRECHT. Geëx. 8 candidaten, af gewezen 2. Geslaagd de dames: Ch. f. Bak te Utrecht, J. M. van der Beek te Woerden, A. Broertjes te Maarsen, H. W. H. M. de Bruin te Eemnes, J. J< M. van der Made te Woerden, A. j. Mulder te Amersfoort. Sport. Schaken. De uitslag van den schaakwedstrijd LeidenRotterdam was, dat Leiden 2i/a en Rotterdam 10i/2 punten behaalde. Biljarten. Den lOen Mei zal te Haarlem in het café van den heer L. A. Metz een biljart wedstrijd worden gehouden tusschen vijf van de sterkste Haarlemsdie en evenveel van de beste Leidsche spelers. Als prijzen worden medailles beschikbaar gesteld. Land- en Tuinbouw. Bloemententoonstelling te Boskoop. De Matste dag der bioemenkatoo»

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2