Uit Stad en Omgeving. |n de straten blijven bewegen. De vreemdeling meent, dat er ,wat gaande is en verbeeld zich op ieder ge zicht gespannen verwachting te lezen. Dan verwonderd hij zich weer over dramatischen indruk krijgt, en nog meer over een bruïïoft die hij vergelijkt met een circusparade. Een trouwkoets in Den Haag kan regelrecht naar een bloemen corso rijden. Guirlandes sieren zelfs des koetsiers zweep, en als de jonggehuwden van het feesthuis naar het station rijden, regent het uit de vensters handen vol rijst en pantoffels (sic!). Dan heeft het den man van „Der Tag." ook in hooge mate getroffen, hoe men hier den vreemdeling gastvrij uitnoodigt in de kunstzalen, die tot 11 uur 's avonds open zijn, waar electrisch licht de schilde rijen bestraalt en „uit een hoek viool muziek klinkt". Ongekunsteld als de elegance der „hoofdstad" is 'het eenvoudige huisje van twee verdiepingen, waarin gedurende den winter de Koningin resideert. De witte muren worden, naar goede oud-Holland- sche zede, Zaterdags niet minder ijverig gepoetst en geschuierd dan de roode bak- steenen gevels der bescheiden burgerhui zen, die intiem en vertrouwelijk tegen het paleisje leunen. Ook de gordijnen worden van tijd tot tijd afgenomen en verwisseld en nieuwsgierige onderdanen trachten dan de Vorstin door het venster te zien, als de dienstmeisjes, precies als bij de buren, de ramen wasschen. Dagelijks ziet men ook een groote menigte voor het pa leis, als de Koningin na eénen uit rij den gaat, H. M. stijgt dan ïn en maakt met een harer dames haar dagelijkschen wandelrit naar.... Ostende of naar het bosch. Inderdaad correspondenten van buiten- landsche bladen hebben in Den Haag al veel gezien, waarover wij ons vaak heb ben moeten verwonderen en verbazen. Maar deze man van „Der Tag." spant de kroon. Hij heeft op den weg naar.... Ostende ook het Vredespaleis in aan bouw gezien. Helaas, hij vond de funda menten op zand gebouwd, in plaats van op weerkracht en op staal, het veel ze kerder fundament voor den vrede tus- schen de volkeren. Hij zag echter op het dak ook tal van erkers en dakruiters, die de vredesduiven als het ware tot nestelen nooden, en een woud van schoorstecnen. Slechts uit keukens kunnen wij rook op zenden en daarom fluistert men In Den [Haag, dat Carnegie voornemens is hier te huisvesten de oorlogs- en marinemi nisters der groote mogendheden, opdat zij in dit Capua van geriefelijke wonin gen van het Vredespaleis hun porlogs- budgetten vergeten zullen. Een correspondent die over zoo veel fantasie beschikt als uit zijn laatste re gels blijkt, kan men ook zijai fantasti sche beschrijving van den Haag wel ver geven. 1) Het „vespern" (waarondermen in Duitschland verstaat het gebruik van een vroege avondboterham met de noo- dige koeken) is bij ons niet bekend, daar entegen inheemsch in het vaderland van den correspondent, waar elke vreemde ling zich steeds verbaast over der Ger manen eetlust. Red. Het heilig Land, Over de Missie van het H. Land, welke eerst aan den Serafijnschen Patriarch, den ih. Franciscus van Assisië, toevertrouwd en tot op dezen dag door zijne kinderen voortgezet werd, willen wij onzen lezers een en ander mededeelen. In 1219 had Franciscus het eiland van Cyprus, Syrië, Egypte en Palestina, be zocht. Toen was het, dat hij aan zijne medebroeders de grenzen, binnen welke zij hun apostolischen ijver zouden uit oefenen, aantoondeen heden nog strekt zich de Custodie van het H. Land over al deze gewesten uit. Het is onmogelijk, den betreurenswaar- digen toestand, waarin deze landstreken bij de aankomst der Franciscanen ge dompeld waren, te beschrijden. De Ko ning van Jerusalem had zijne kroon zien vallen, zijn schepter verbrijzelen, zijn troon zien ineenstorten, zonder dat iemand bij machte was de puinhoopen weder op te richten. De H. plaatsen vielen in de handen der ongeloovigen en werden ontheiligd; de gewijde ge- denkteekenen van onzen heiligen gods dienst omvergehaald; de Christenen ver volgd, nagespoord, gedood ,In waarheid de gruwel der verwoesting heerschte in het ,H. Land. Zoodanig was de toestand toen Fran- ciscus en zijne kinderen daar verschenen. Onverschrokken krijgers en ridders te vens, eener geheel nieuwe orde, zullen zij, volgens de belofte van hun H. Stich ter, geen ander schild hebben dan een grof koordgeen anderen degen dan het kruis van Jezus Christus; geen andere sporen dan het stof en slijk der aarde. Alleen met deze wapenen toegerust, trekt het leger van Franciscus aanstonds ten strijde. De Christenen zijn verspreid en krachteloos; de kinderen van Fran ciscus sporen hen op, bemoedigen en ver sterken hen. De heiligdommen liggen verwoest; met een geduld, een moed en eene volharding, welke op geene beproe ving, hoe zwaar ook, afstuiten, weten zij hen, hoe moeilijk dan ook, een voor een aan te winnen. Wel moeten er vier duizend der hunnen in dezen reuzen strijd als martelaars sneuvelen, doch dit vredelievend leger, dat op een toren ge- pjkt, een toren, die de scheuren hem toegebracht, zonder vrees weet te her stellen, vult zijne leegten aan, vervolgt I zijne heldhaftige onderneming en schenkt aan het Christendom de rijkste juweeleh in zijne kroon van heiligdommen. Ziet hier de stichtingen, welke op deze wijze tot stand gebracht zijn cn thans de J Custodie van het H- Land uitmaken. I. PALESTINA. Judea.1. jafa (Joppe). Woonplaats; parochie; logement voor de pelgrims; twee scholen. 2. Ramleh. Woonplaats; parochie; lo gement voor de pelgrims; heiligdommen van den H. Jozef en den H. Nicodemus. Dit is het oude Arimathea. 3. Emmaüs. Woonplaatslogement voor de pelgrims; heiligdom van de Breking des Broods. 4. S. Johannes in de woestijn. Kloos ter; parochie; twee scholen, college voor hen, die roeping gevoelen voor den kloos terlijken staat; logement voor de pel grims aalmoezenierschap der „Zusters van Sion"twee heiligdommen, een der Visitatie en het ander het Geboorte van den H. Johannes den Dooper. 5. Jerusalem. Kloosters van den H. Verlosser en van het H. Graf; parochie; weeshuis; ambachtsschool; werkplaats, apotheek; logement voor de pelgrims; heiligdommen van de grot des Dood- strijds, van den hof van Gethsemanie en van de plaats der Geese ing. Daarenboven in de basiliek van het H. Graf: lc. op den Calvarieberg, de plaats waar Jesus van Zijne kleederen beroofd werd en Hij aan het kruis werd gehecht; waar de H. Maagd stond gedurende de smart volle kruisiging van haren goddelijke» Zoon en waar zij kwam staan, toen het kruis geplant werd2e. aan den voet van den Calvarieberg, een recht, gedeeld met de schismatieke Grieken, de Arme niërs en de Kopten, ter bewaring van den steen, waarop _het zielloos lichaam van het geslachtofferd Lam gewasschen werd, steen der zalving genoemd; 3e. een recht op het H. Graf, dat tevens met de schismatieke Grieken en de Armeniërs gedeeld wordt; 4e. de plek, waar de Zaligmaker, na Zijne verrijzenis, aan Zijne H. Moeder verscheen5e. de plaats, waar Hij aan Maria Magdalena verscheen, toen deze Hem als een tuinier aanzag; 6e. de plaats eindelijk, waar de H. Helena het ware Kruis wedervond. Bethanië. De plaats, waar het huis van de H. Martha stond en het graf van Lazarus was. 7. Bethlehem. Klooster parochie school; logement voor de pelgrims; hei ligdom der Geboorte van onzen Heer Jesus Christus met volkomen eigendoms recht: le. op den grond der geboorte plaats zelve; 2e. op de plaats, waar het Kindje Jesus in de kribbe werd neerge legd; 3e. op de plek, waar de Wijzen uit het Oosten stonden, om den Nieuw geborene te aanbidden4e. op de ver schillende, vlak naastgelegen grotten van den H. Hieronymus. Op het overige ge deelte der grot hebben de schismatieken een gemeenschappelijk recht met de Fran ciscanen. Verder het uitsluitend eigen dom van de Melkgrot. 8. Galilea. ,S. Jan van Acra (Ptole- maïs). Woonplaats; parochie en school. 9. Jafa (Joppe) van Galilea. Woning van Zebedeus, vader van de apostelen Jacobus en Johannes. 10. Nazareth. Kloosterparochie school; logement voor de pelgrims; hei ligdommen van de grot der Boodschap; van de werkplaats des H. Jozefs; van het rotsblok, waarop de verrezen Jesus een maaltijd met Zijne apostelen nam; van de heuvelen des Schiks en des afgronds. 11. Renneh. Parochie. 12. Sephoris. Heiligdom van de H. Anna. 13. Kanaan. Plaats van het Bruilofs huis. 14. Berg Thabor. Woonplaats; loge ment voor de pelgrims; heiligdom der Gedaante-verandering. 15. Tiberias. Woonplaats; parochie; logement voor de pelgrims; heiligdom van den H. Petrus. II. SYRIË. 16. Sour. Woonplaats parochie; twee scholen. Dit is de oude stad Tyrus. 17. Saïda. Woonplaats; parochie; twee scholen. Dit is het oude Si dom 18. Beiroet. Woonplaats en procura tie-huis der Missie. 19. Damas. Klooster; parochie; schoolarabische leercursus voor Fran ciscaner-Missionarissen. 20. Harissa. Woonplaatsarabische leercursus. 21. Tripolis (stad.) Woonplaats hulp kerk en scholen. 22. Tripolis (haven.) Woonplaats; hulpkerk en 2 scholen. 23 Lattakieh (Laodicea.) Woonplaats; parochie en 2 scholen. 24. Haleb (Aleppo.) Klooster; pa rochie; hulpkerk; school; college enJ aalmoezenierschap der Zusters van den| H. Jozef der Verschijning. 25. Marsch. Woonplaats; parochie en1 2 scholen. 26. Zeïtoen. Woonplaats parochie en,' school. 27. Yeni-Koleh. Woonplaats parochie en school. 28. Sis. Woonplaatsparochie en school. 29. Keriat-elKenich. Woonplaats en parochie. III. HET EILAND CYPRUS. 30. Larnaca. Klooster ;parochie ;school. 31. Limassol. Woonpl. 32. Nicosië. IV. EGYPTE. 33. Alexandrië. Klooster; parochie; school en college, bestu.urd door d« Broeders der Christelijke scholen. 34. Kaïro. Klooster; parochie; hulp kerk; school; aalmoezenierschap der Zusters van den Goeden' Herder in het Schubra; van het hospitaal op het Esbe- kieh-plein en van het college der Broe ders op het Caromfich. 35. Bulak. Woonplaats; parochie; school. 36. Ramleh-les-AIexandrië. Woon plaats; parochie; school. 37. Oud-Kaïro. Woonplaats; parochie; school. 38. Kafr-Zayat. Woonplaatspa rochie school. 39. Damanhur. Woonplaats; parochie; school. 40. Damiette. Woonplaats parochie school. 41. Rosette. Woonplaats; parochie; school. 42. Mansurah. Woonplaats; parochie; school. 43. Ismailia. Woonplaats parochie school. 44. Port-Saïd. Woonplaats; parochie; schoolaalmoezenierschap der Zusters van den Goeden Herder. 45. Suèz. Woonplaatsparochie ein aalmoezenierschap van het hospitaal. De Pausen, wel doordrongen van het hoog gewicht der Missie in liet Oosten, hebben door verschillende bijzondere Bullen aan alle Bisschoppen bevolen, zorg te dragen,dat er jaarlijks in al de kerken van hun bisdom eene collecte gehouden wordt, wier opbrengst aan de commissarissen van de Custodie des H. Lands moet verzonden worden. Volgens voorschrift van Hunne Doorluchtige Hoogwaardigheden, de Bisschoppen van Nederland, heeft deze collecte in ons Vaderland in de Goede Week plaats. Wij mogen dit overzicht niet eindigen, zonder aan de weldoeners der Missie van het H. Land de voornaamste geestelijke voordeelen, welke zij voor hunne aalmoe zen ontvangen, te leeren' kennen. In het H. Land worden jaarlijks onge veer vijfentwintig duizend Missen (25000,) zonder eenige vergelding, voor de levende en overledene weidoeners op gedragen. Zietdaar, geachte lezers, eene korte uiteenzetting van het leven, de werken' en de offers der Franciscanen, de getrou we bewakers van het Graf van Jesius Christusvan lien, die de vervolgingen; van de fanatieke aanbidders van den Is lam trotseerende, zicli bijne zeven; eeuwen voor het behoud der H. plaat sen en voor de uitbreiding des geloofs heldhaftig opgeofferd hebben. „N. D. Crt." Rechtszaken. Speelhuizen. Proc.-gen. bij liet Gerechtshof den Haag mr. Reitsma concludeerde heden in de zaak van de politieposten voor het perceel Voorhout aldaar, waarin geves tigd de Deliclub. Z.E.G. was van oordeel dat de President der Rechtbank zich te recht onbevoegd had verklaard om in kort geding over het wegnemen der pos ten te beslissen. Want als de President niet oordeelde over het al of niet recht matige van die posten dan zou er niets zijn waarover de gewone rechter kan oordeetenhet is voor een kort geding zeer noodig dat er een hoofdzaak is, waarover de gewone rechter oordeelt. Uitspraak 22 Mei a.s. GEWESTELIJK üEMENGDu Mond- en klauwzeer te Leiden. Hedenmorgen werd door den landbou wer Goedhart aan den Hoogen Rijndijk te Leiden (grenzende aan de gemeen- meente Zoetenvoude) aangifte gedaan, dat onder zijn koeien vermoedelijk een geval van mond- en klauwzeer voor kwam. Het direct door den rijksveearts van Gruting ingesteld onderzoek bevestigde dit vermoeden. Eén koe van een koppel van 5 stuks werd besmet gevonden. De noodige voorzorgsmaatregelen' werden onmiddellijk getroffen; 'tland afgezet en van borden met de bekende opschriften voorzien. De melk van alle koeien is voor het gebruik verboden, en wordt door een crooline-oplossing onnatuurlijk gemaakt. Omtrent het afmaken Van het vee is nog geen beslissing genomen. Heden middag wordt de districtsveearts uit den Haag verwacht. Het voorkomen van mond- en klauw zeer onder runderen, zoowel te Leiden als te Oud-Ade, zal de Regeering hoogst waarschijnlijk doen hesluiten ook de Vrij- dagsche veemarkt voorloopïg te verbie den. Gemeentelijke Aankondigingen. Door L. van der Ven is vergunning verzocht tot oprichting van eene koek-en banketbakkerij in het perceel Heerenstraat no. 43e. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Woensdag 3 Mei a. s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. thans gevorderd is met de verwezenlij king van plannen oin den dienlst der koloniale vaartuigen zoo mogelijk aan particulieren over te doen. Er werd op gewezen, dat deze plannen thans meer dan drie jaren oud zijn en een beslis sing dienaangaande eindelijk wel mag worden verwacht. Gedistilleerd op vruchten. Het wetsontwerp houdende nadere be palingen betrekkelijk de belasting bij: in voer verschuldigd van gedistilleerd op vruchten, gaf bij het afdeelingsonderzoek slechts aanleiding tot de opmerking, dat de aanhef van art. 1 niet juist is, vjoor zoover in de tabel vastgesteld bij art. 1 der wet van 15 Augustus 1862 de post „Gedistilleerd" nog niet voorkwam. Als nieuwe post werd hij in de tabel ge voegd bij art. 9 van de wet van 1 Mei 1863. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Suriname. Bij het afdeelingsonderzoek van' eene aan vu 111igsbegrooting voor Suriname. Ujeuët 190£ vyerd gevraagd li^eyer pep Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Ter gelegenheid van 's Prinsen ver jaardag heeft den Haag weer het gewone aanzien, dat zij op nationale feestdagen biedtvan de gezantschapsgebouwen wapperen de vlaggen, van de openbare gebouwen en vele particuliere huizen waait de driekleur. Ook de trams hebben aan den beugel weer de gewonen vlaggentooi in de na tionale, Mecklenburgsche en Haagsche kleuren. Een paar ambulante muziekkorpsen trekken de stad door en verhoogen met vroolijkemarschen de feestelijke stemming^ waartoe ook de met vlaggen en oranje* getooide straatorgels het hunne bijdragen Op Prinsegracht en Brouwersgracht is de „kleine kermis" weer verrezen, waar draaimolens en poffertjeskramen ook nu hun aantrekkingskracht vooral op de jeugdige feestgangers uitoefenen. De parade in de Maliebaan kan niet worden gehouden, wegens het ontbreken van voldoende geoefende manschappen. Vanavond zal de illuminatie in het feestelijk getooide Voorhout ongetwijfeld weer duizenden kijkers trekken, evenals de verlichtingen voor verschillende open bare gebouwen en hotels. Kon. Bezoek aan Amsterdam. Als datum van aanvang van het gebrui kelijke bezoek der Kon. Familie aan Am sterdam wordt genoemd Dinsdag 6 Juni De vaststelling van het tijdstip van het bezoek der Koningin aan den ko ning en koningin van België te Brus sel, kan eerst verwacht worden nadat het koninklijk echtpaar van hun reis naar het Oosten tegen het einde dezer maand te Brussel zal zijn teruggekeerd. Het bezoek zal echter voorafgaan aan de komst in de eerste dagen van Juli a.s. van den president van de Fransche re publiek hier te lande. Installatie Baron Sweerts De nieuwbenoemde Commissaris der Koningin, Baren Sweerts, is in een ver gadering van Ged. Staten door des voor zittend oudste lid van het collegie geïn stalleerd en heeft zijn ambt aanvaard. Heden ging de Commissaris de ver schillende bureaux der provinciale griffie rond en werden hem de hoofd- en ver dere ambtenaren daarbij werkzaam voor gesteld. Raad van State. In de openbare vergadering van den Raad van State afd. voor de geschillen van bestuur, werd heden mededeeling gedaan van een tweetal ingekomen Kon. besluiten, waarbij inzake geschillen tus- schen de gemeentebesturen le. van Gud- Karspel en Alkmaar en 2e. Lonneker en Borne over de woonplaatsen van twee armlastige krankzinnigen, Wordt beslist dat geene 'gemeenten als woonplaatsen van de bedoelde krankzinnigen kunnen worden aangewezen, zoodat de verple- gingskosten zullen worden gedragen door het Rijk. Behandeld werd vervolgens een geschil over de verplichting tot betaling der ver- plegingskosten ten behoeve van eene arme krankzinnige tusscherf de gemeen ten Zalt-Bommel en Hurwenen. Dit geschil werd van de zijde van laatstgenoemde gemeente mondeling toe gelicht door den burgemeester de heer H. de Visser. Een soortgelijk geschil tusschen de ge meente besturen van Amsterdam en Ambt- Doetichem werd door den burgemeester van Ambt-Doetichem, den heer W. S. J. Tenkink, toegelicht. Verder werden nog behandeld een aan tal ensivenaanvragen en een beroep tegen de intrekking door Ged. Staten van Noord- Holland van eene aan J. B. Jansen, te Haarlem verleende logementsvergunning voor den kleinhandel in sterken drank, De Koninklijke beslissingen volgen later. Vanwege de Koninklijke Nederland- sche Weerbaarheidsvereeniging wordt het volgende medegedeeld. Op Dinsdag 18 April om 10 uur 's morgens marcheerde de troep onder commando van den re serve le Luitenant der Inf. Joh. W. Klein commandant van het korps, vergezeld door de stafmuziek door Duinoord en de Boschjes naar het Artilleriepark aan de Wittebrug te 's Gravenhage, alwaar de le Luitenant van de Mitrailleur Afdeeling A. de Bruijn zoo welwillend was onze leden de werking der mitrailleur uit te leggen en een band patronen te doen verschieten. Daarna werd naar Waalsdorp gemar cheerd en aldaar koffie gedroken. Tegen half twee begon de oefening in het aan vallend gevecht onder commando van den le Luit. der Infanterie W. J. M, Linden, waarbij ingedeeld de Luitenants Bogert» Parmetier en Versteeg. De korpscommandant ontving Z.Ex. den Minister van Oorlog die te kennen had gegeven de oefening te zullen bij wonen en die vergezeld van den Inspec teur der Infanterie en zijn adjudant om half twee op het terrein verscheen. Na deelneming, die zijn hooge goedkeuring mocht wegdragen (behalve het aanvallend gevecht was tevens aanvulling van muni tie beoefend) inspecteerde ZEx. den troep waarna hij vertrok en de troep na een korte rust naar Wassenaar trok, alwaar zij is ondergebracht bij den heer West geest in Cafe Flora. Morgen velddienstoefening ten N.W. van Wassenaar. De Aartshertog-Troonopvolger Franz Ferdinand van Oostemjjk-Estc en zijne gemalin de Hertogin Sophie van Hohenberg brachten gisteravond te 7 uur met klein gevolg en in streng incog nito, een bezoek aan den Grooten Ko ninklijken Bazar der firma D. Boer en Zonen in de Zeestraat te 's-Gïavehftage. De bezoekers werden ontvangen en rondgeleid door de directie en vertoefden ruim een uur in de verschillende zalen, welke buitengewoon electrish verlicht waren. ,Ter burgerlijke terechtzitting van het Gerechtshof den Haag werd lieden beëedigd als rechter in de Rechtbank te Rotterdam, mr. B. M. Taverne. Marktberichten. AMSTERDAM, 19 April.Veemaikt. Aange\ oerd 152 vette kalveren, le kw. 105 a ct., 2ekw. 95 ct., 3e kw. 80 cr. p. kg. 100 nuchtere kalv eren f 7—12 per stuk. 0 schapen, 483 vette varkens, Hol!, le kw. 49—51 c., 2e en 3e kw. 49—48 ct. p. K.G,Geldersche en Overz. le kw. 49—50ct., 2e en 3e kw, 4o—47 ct. per K.G. HAZERSWOUDE, 18 April. Veiling V. P. N Kipeieren t 3.76—f 4.2U per 100. Eendeeieren f4.22 per 100. Appelboomen f u.26 a f 0.30 per stuk. Perenboonien f0.26 a f0.30 per stuk. Kropsla fo.13 a fu.lö per 4 stuks. f0.06 a fO.03 per 3 stuks. WASSENAAR. Veiling 18 April, Radijs per 100 bos 1 3.—. Spinazie per ben f0.22 a f0 26. aardappelen per kin f 1.50 a 2.—, Eieren per 10'J f 4.üü a 4.25. A.VISTERDAM, 18 April. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Eriesche blauwe f 3.40 a 4,60, muizen groote- .0 a ,0 per mud en kleine f 0.—a 10— pcr- mud, borgers i3.3U a 3.75, bonte f a 0,00. Zfeuwsche bonte f3,75 a 5.blauwe f3.50 a 4.60, eigenheimers f4,40 a 4,90, bravo's f0. a —.0. Eigenheimers poters lU,a 0, Drentsche Eigenheimers i a t IJpol- der dito i —.0. Duitsche roode f 2.40 a f2,60 Malta 9— a 10— c. per k.g. Aanvoer 8 ladingen. AMSTERDAM 13 April. 11 e. Bericht van de makelaars Matthes Porton. Raapolie per 6 weken f1324. dito vliegend f1311,,. Lijnolie per 6 weken f1504» dito vliegend f1494. Alles per Hectoliter. FURMEREND, 18 April. Heden waren aan gevoerd 83 stapels hoogste prijs voor fabrieks- f 31.—, boeren- f 31.50, middelbare f 28.— volvette met rijksmerk f34.—. Handel matig. beurs van Amsterdam. 19 April 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 u/o Cert. diio 24 dito Hongarije, üoudl. 4/0. Oostenrijk. 5"/0 Obl. April-Oct. Dito 4 70 jan-)uil. Portugal 4L» Obl.Tabaksmon. 3 7o Obl. le serie Rusland. 44% Dbl. lQOyNed.Rec. 44 /0 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servie 4% Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazi ie, Fund. L. 1898 Columbia 3 <0 ucc. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 /0 Amsterdam 19G0-01 3 7o Leiden 1896. Aand. is. West. «Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car 6i Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Ccrt.V.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge tk Moorniann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Ban:. Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aancL„Ketalioen"Mijnb.Mij. Redjang Leooog ivlijnb.Mij.aand. Aand. Great Cooars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Sr. a f 1Ü0U Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. tvtaxw. Land ür. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lirn. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. V-. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Wecnen Spw. Cert. v. aanu. Atchison Topeka Cert.v..aand. Chesapeake tkühio Cert. v aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4/o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLieuÜbl.44 y0 Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4°/0 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Islanü Gew. aand. South Pacific Atgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 L Hongaarschc Hypb. 1884 4 /0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% StaatsL Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 anama-kanaal loten Vorigei Koers Kuersqheden. 85öi6 «5 85",,. 83" u 7l.Vi 71», 93l 96^„ 93:Ti. 93& 94^ 944 65* j,. <5 95% 95'4 95H 87 V 87"J 87 82»'„; 1 82» 100 1 1031»; 48? 48 S, 87 170" g 62*8 6QK 53?8 I 52 57'g 1 56» (e 764 74»« 119V„, 121- 150,4 1551 Hd 'l034 1844 |RH4 65' |1724 75 773 894 89.H 191 '370 468 470 224 1744' |!774 5V '4 17*1C| 1/4 700 1705 107 '1084 4914 494 631, 804 644 475 [477 54 119fe 1144 434 434 79%, 794 884 I 89W 97 974 2234 1 1084 1071..; 814 314 29 He I 29 754 334 I 334 964 1 414 I 294b j 2öWl 1154 ll 14% 26*'" 26* 173* 1004 164 1074 85 91% 124 |ioS4 914 121 1574 167 I 664 514 I 43*~ ai 74.90 I 43— Prolongatie rente 3li a 3V£

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3