Allerlei. 1Ö9 Zoo eenvoudig mogelijk. Conducteur (tot een reiziger die hem een duchtige fooi gegeven heeft) Gaat u maar niet in den laatsten waggon zitten, meneer. Bij een botsing loopt men daarin altijd het grootste gevaar I Reiziger. Zoo 1 Wat drommel, waarom laat u den laatsten waggon er dan ook niet af! het station A. naderde. Op een ongewoon punt stopte de trein en het gerucht verspreidde zich dat de weg versperd was door een déraillement dat een uur te voren had plaats gehad. Verschillende reizigers, waaaonder ook Willem, verlieten den trein en gingen te voet naar de plaats van het onheil. Hoe nader zij kwamen, hoe meer hun het rumoer in de ooren klonk. Voorbij een bocht in den weg stonden zij plotseling voor een chaos van vernielde waggons en vernamen de jammerkreten der gewoD- den. Willem liep met een angstig voorgevoel den trein langs en zag tot zijn schrik dat het die was, welken hij gemist had. Hij zocht en zocht en vond eindelijk het lijk van zijn vriend 1 Als een bliksemstraal schoot hem het woord zijner moeder door den geest„Als je eens door een plotselingen dood werd overvallen," en hij rilde. Hij kon het lijk van zijn vriend niet langer aanzien en ging langzaam verder. Hulp was er in over vloed, dus hij kon ge rust den terugweg aan nemen. Diep in ge dachten vervolgde hij zijn weg en bereikte na een paar uren een station, waar hij spoe dig een trein vond, diq hem weer huis waarts bracht. Wat hem op zijn wandeling en op de terugreis al zoo door het hoofd ging, wie zal het zeg gen, maar toen hij, veel vroeger dan hij verwacht werd, thuis kwam, zagen zijn moe der en zuster dadelijk dat hem iets overko men was. Hij vertelde intusschen niets maar ging tegen den avond uit en toen hij een paar uren later thuis kwam, vroeg hij zijn moeder en Anna den volgen den morgen met hem naar de kerk te gaan. Hij verhaalde nu wat gebeurd was, en waren de beide vrouwen eerst verschrikt en ontsteld, spoedig vloeiden hun harten over van dank OM DEN ZILVEREN BEKER TE HAARLEM: de twee Haarlemsche voetbalclubs, H. F. C. en Haarlem, streden j 1 Zondag een spannenden wedstrijd in de seriewedstrjjden cm den zilveren Beker. H. F C. dat Francken miste, die als international te Dor drecht speelde, bleef in de minderheid met 0 tegen 2 punten. Onze fotograaf kiekte een van de meestspannende momenten uit den wed strijd. hebt voor de heenreis! De terugreis betaalt immers je schoon zoon wel I Slagvaardig. Een stamgast komt eens voorbij een herberg, waar hij om goede redenen al lang niet meer geweest is. „Zeg," roept de kas telein hem toe, „hoe lang moeten die twaali glazen bier van jou hier nog blijven staan „Och," is het leuke antwoord, „ik zou ze maar wegwerpen. Ze zullen toch niet meer om te drinken zijn!" In een rariteitenver zameling Bezoeker. Is dat nu iets bijzon ders! 't Is een gewone opgezette kip! Eigenaar Maar mijn waarde heer, dit is de beroemde kip, die het ei van Columbus gelegd heeft DE MALTEZER-RIDDERS IN NEDERLAND: in ons vaderland was de katholieke adel tot nofrtoe uit de oude, nog bestaande, en van rechts wege katholieke ridderschappen als de rijke „Balije-Alrecht» en de pas-opgerichte Johanniter orde geheel buitengesloten. Dat heeft geleid tot de oprichting van een Nederlandt-cbe afdeeling der aloude, schitterende Orde van Malta, waarvan de katholieke adel lid kan zijn. De souve'reine Prins-Grootmeester dezer orde, die te Rome zetelt, benoemde tot Baljuw der Nederlandsche afdeeling den Generaal baron J. G. G. van Voorst tot Voorst, en tot griffier van het kapittel Jhr. Mr Wittert van Hoogland te 's Gravenhage, welke beide functionarist-en onlangs aan H. M. de Koningia het grootkruis der orde hebben aangeboden, dat door H. M. welwillend werd aan vaard. Onze foto geeft de beide heeren weer, terugkomend van het koninklijk paleis van deze plechtigheid. Rechts: Generaal baron van Voorst tot Voorst, links: Jhr. Wittert van Hoogland, de laatste in het weeldeachtige costuum der Maltezer ridders. baarheid jegens God, die den nu teruggekeerden zoon zoo vaderlijk beschermd en bewaard had voor een plotselingen dood die zijn ziel in eeuwig heid noodlottig had kunnen zijn. Dat den volgende morgen een gelukkig drietal aan de Tafel des Heeren aanzat en dat de moeder God nogmaals en nogmaals dankte voor het dubbel behoud van haar zoon, zal de lezer wel kunnen begrijpen. Het aanhoudend smeeken der moeder en de dagelijksche communie der zuster hadden rijke vruchten van genade voortgebracht. EEN MOOI KIEKJE VAN HET SCHUITJE VAN EEN BESTUURBAREN LUCHTBALLON: de Fransche fabrikanten van bestuurbare ballonshebben aan het Fransche leger, in plaats van den verleden jaar veronge lukten ballon „République," een nieuw luchtschip aangebo den, dat met de nieuwste toestellen en hulpwerktuigen is voorzien. Van de opstijging daarvan geeft onze foto, die vooral de onderdeden van het schuitje duidelijk weergeeft, een aardig kiekje. Goedkoope troost. Dame. Ik zou graag mijn dochter willen gaan bezoeken, maar ik heb geeD geld genoeg voor de reis 1 Vriendin. Welnu, als je maar geld genoeg

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 15