Infanterie, is overgeplaatst naar Nieu- wersluis bij de le Compagnie wielrij ders, ter opleiding tot milicien wielrij- der. De dertig kerkschapen brachten bij de gisteren gehouden verkooping gemid deld bijna f 26 per stuk op. ROELOFARENDSVEEN. In plaats van wijlen den heer O. G. Koppers van Hillegom, werd eergisteren als lid van hoofdbestuur der Centrale R. K. Kies- vereeniging in het district Haarlemmer meer gekozen de heer J. Hendrix, hoofd dor O. L .school alhier. ZEVENHOVEN. Op het verzoek van H. J. Straathof, landbouwer alhier, om het Korte Aarsche voetpad af te voeren van den legger der wegen en voetpa den dezer gemeente, hebben Ged. Staten van Zuid-Holland afwijzend beschikt. GEWESTELIJK GEMENGD. Begin van Brand. Bij den werkman T. H. aan de 2de Poellaan te L i s s e ontstond gisteren een begin van brand. Deze was ontstaan in de schoorsteen en breidde zich spoedig uit aan den zoldering. De buren wisten gelukkig den brand 'spoedig met eenige emmers water te blusschen. Mond- en klauwzeer. Door den districtsveearts werd Dins dag bij een 33-tal varkens, aanwezig in een stal van den veehouder L. v. d. He den in het lageland te Oud ad e, mond- en klauwzeer geconstateerd. De varkens werden in beslag genomen en naar het abattoir te Leiden vervoerd, om afgemaakt te worden. Gisteren had de ruim 60-jarige vrouw van den heer S. te W a r m o n d in de Dorpstraat het ongeluk, vermoedelijk expres, door een jonge man omver ge gooid te worden. Hare dochter, die zag wat er ge beurde, kwam haar te hulp en wilde den boosdoener achterna loopen, welke evenwel het hazenpad koos. De vrouw bekwam eenige kwetsuren en kon den volgenden morgen ternau wernood haar bed verlaten. Land- en Tuinbouw. Bloemententoonstelling te Boskoop. Gelijk Prins Hendrik 's morgens, zoo kwam ook H. M. de Koningin precies op tijd, ongeveer half drie uur gister middag aan. Prins Hendrik, die in den tusschentijd belangstellend het tentoongestelde had bezichtigd, trad, toen de beide rijtuigen voor het toegangsbruggetje hadden stil gehouden, met den burgemeester van Boskoop en het bestuur naar buiten, om H. M. te verwelkomen. H. M. was gekleed in een parelgrijs kostuum, bijna geheel bedekt door een donkere blauwgrijze mantel. Een groen fluweelen toque met zwarte veeren dekte haar hoofd, terwijl een voile en een mos groene shawl haar cenigszins tegen den guren wind beschermde. H. M. zag er opgewekt uit, het ge zicht blozende rood door de felle koude. De burgemeester stelde de bestuursleden en de commissieleden voor en weldra ging men het gebouw binnen, waar mej. Margot Kosters H. M. een bouquet rozen aanbood, waarna men verder ging, om dadelijk de rondwandeling aan te van gen. De .Harmonie uit Boskoop, onder leiding van den heer van Erp, van Lei den, speelde bij het binnenrijden der hoo- ge bezoekers, evenals toen tevoren Z. K. Ji. de Prins zijn rondgang aanving, het Wilhelmus. s H. M. de Koningin werd rondgeleid door den heer J. H. van Nes, voorzitter van de tentoonstellingscommissie en Z. K. H., die, hoewel hij de tentoonstelling reeds met veel belangstelling bezichtigd had, de rondwandeling meemaakte, liet zich thans voorlichten door den heer D. A. Koster, .den voorzitter der Pomolo- gische vereeniging te Boskoop. Bij elkeen stand hield H. M. zich even op, waarbij zij zich door den exposant deed voorlichten, terwijl zij voor iedereen een vriendelijk woord van lof voor de schoon e kweekproducten over had. Ruim een half uur duurde het bezoek aan de tentoonstelling. Alvorens het ont vangstsalon weder binnen te treden, on derhield H._ M. zich met verschillende der aanwezige autoriteiten, m. n. richtte zij zich t ot den oud-minister mr. de Ma- rez Oyens, voorzitter der jury, tot den waarnemenden commissaris, mr. v. d. Velde, tot den directeur-generaal van An landbouw, den heer P. v. Hoek en tot den burgemeester, den heer Montenberg. Na nog korten tijd in den ontvangst salon vertoefd te hebben verlieten de Hooge Bezoekers het tentoonstellingster rein, uitgeleide gedaan door bestuurs- en commissieleden en door den burgemees ter. H. M. getuigde met bijzondere be langstelling de tentoonstelling bezichtigd tc hebben, en den burgemeester verzocht zij aan de bevolking haar dank over te brengen voor de hartelijke ontvangst. Luid gejuich weerklonk toen de ko ninklijke stoet vertrok. In den namiddag had in Hotel Klaas- fcen een feestmaaltijd plaats, aangeboden door de Pomologische Vereeniging, aan den eere-voorzitter der tentoonfuelling, minister Talma, de leden van het eere- oomjté en de internationale jury. Deze maaltijd was wederom velen een nieuwe gelegenheid om den Boskoop- sche kweekers hun bewondering met het bereikte te toonen. Door den voorzitter werd een dronk op de leden van het Kon. Huis ingesteld terwijl aan het dessert o. m. het woord gevoerd werd door minister Heemskerk, die een dronk instelde op de vreemdelin gen, met wier naties Nederland niet al leen de neutraliteit wil hooghouden, doch de innige vriendschapsbanden wil versterken. Minister Talma stelde een dronk in op den voorzitter der Pomologische ver eeniging. Nog spraken de oud-Minister de Ma- rez Oyens die op Boskoop dronk, Jhr. v. Doorn, afgevaardigde van Gouda die krachtig opwekte alles in het werk te stellen om de regeering te bewogen, Boskoop uit zijn isolement te rukken, terwijl de heer Ernst. Krelage namens de gouden jubilaressen van verleden jaar, de Ned. Ver. voor Bloembollencultuur de zusterverenigingen feliciteerde. Na afloop van het diner hebben velen wederom een rondwandeling gemaakt over de tentoonstelling, die eiken avond zich baadt in een zee van licht en dan' een overweldigenden aanblik levert. Nog seint men uit Boskoop aan het „HJbld." De openingsdag van dc tentoonstelling js voor Boskoop een .goede dag geweest meer dan ooit is geoleken. in welk een isolement Boskoop is gelegen en mi nister Talma en jhr. Van Doorn, de laatste aan het feestmaal van gister avond, en tal van anderen wier oordeel gewicht in de schaal legt, hebben doen zien ,hoe zij doordrongen zijn van de beteekenis van Boskoop voor den Ne- derlandsc'nen tuinbouw. En al mogen :iiet allen het hebben gezegd, en juist de bei de ministers over dit punt hebben ge zwegen, oud-minister De Marez Oyens zelfs tot voorzichtigheid aangemaand hebben, bij allen is toch de overtuiging gevestigdBoskoop moet worden op genomen in het spoorwegnet. Ik verneem dan ook, dat men het niet gewenscht acht, een afwachtende hou ding te blijven aannemen, maar dat van invloedrijke zijde het denkbeeld is aan de hand gedaan om een comité in het leven te roepen, dat die aangelegenheid heeft voor te bereiden, bijvoorbeeld door bekwame ingenieurs de plannen voor de go-ede verbinding te doen ontwerpen ten einde daarmee zich tot de Regeering te kunnen wenden. Een nieuwe actie zal dan met kracht worden aangevat. H. M. de Koningin-Moeder zal mor genmiddag met haar zuster, de hertoglin van Albany, des namiddags half 2 per auto naar Boskoop rijden. Een tweede automobiel is bestemd voor het gevolg, bestaande uit freule van de Poll, hof dame, jhr. de Ranitz, grootmeester, jhr. van Tets, kamerheer en de hofdame der hertogin. Cheshire-kaas. In het Engelsche Lagerhuis vroeg de afgevaardigde Stanier, ot het departement van landbouw zich in verbinding heeft gesteld met den Cheshire rnelkbond naar aanleiding van de onderhandelingen met dien bond met de Nederlandsche regee ring, die beoogen te beletten, dat Neder landsche kaas als Cheshire in Engeland verkocht wordt, en of het departement van landbouw, de Engelsche regeering heeft aangezocht, haar invloed te doen gelden om de Nederlandsche regeering te bewegen Nederlandsche kaas als zoo danig te laten merken. Strachey antwoordde, dat het departe ment op de hoogte is van onderhande lingen gevoerd door den Cheshire rnelk bond en Nederlandsche kaasmakers. Maar aldus Strachney, ik verneem, dat er geen officieele onderhandelingen worden ge voerd tusschen Nederland en den Ches hire rnelkbond. Het departement is niet van meening, dat op het oogenblik offi- cicï.J vertogen tot de Nederlandsche re geering gericht moeten worden. Intusschen kan elke misduiding van de plaats van herkomst van de kaas in kwestie vervolgd worden naar aanleiding van -de wet op de merken van koop waren. Een melkkwestie. in de gehouden raadszitting te Velsen is een melkkwestie besproken, in ver band met het heerschen van mond- en klauwzeer in de gemeente. Art. 2 der onlangs vastgestelde melk- verordening verbiedt den verkooper het vervoer van melk afkomstig van vee lij dende aan ziekten, waarvan met grond vermoed wordt, dat ze nadeeligen invloed op de melk kunnen uitoefenen. Wegens het heerschen van mond- en klauwzeer op onderscheidene hoeven, heeft nu de burgemeester der gemeente den verkoop en den uitvoer van melk van die hoeven verboden. Tegen hen, die zich aan dit verbod niet onderwierpen, heeft hij proces-verbaal laten opmaken om een beslissing van den kantonrechter uit te lokken. Naar aanleiding nu van een adres van veehouders in deze gemeente, om art. 2 niet toe te passen op melk van vee, lijdende aan mond- en klauwzeer, werd door een drietal raadsleden een motie ingediend, om het bepaalde in art. 2 der melkverordening niet te doen gelden voor aan besmettelijke ziekten lijdend vee op grond, dat de veeboeren bij handha ving en toepassing van gezegd artikel enorme schade zullen lijden. B. en W. betoogden, dat aanneming der motie ook verkoop van melk van tuberculoos en aan miltvuur lijdend vee zou toelaten. Zij vroegen den voorstellers daarop hun motie in te trekken. .Voor tde stemming verlieten de wet houders en drie raadsleden dc zaal en werd de motie met 4 tegen 4 sfemmen aangehouden. Met het oog op het groote belang der zaak en de spoed, die voorziening in deze zaak eischt, werd den voorstellers der motie door een der wethouders in overweging gegeven, onmiddellijk voor stellen tot wijziging der verordening in te dienen en een spoedeischende ver gadering aan te vragen. De veehouders en belanghebbende raadsleden zijn van meening, dat, waar de rijkswet verkoop en vervoer van melk afkomstig van aan mond- en klauwzeer lijdend vee toestaat, onder goedkeuring van den districtsveearts, een gemeente verordening niet van kracht is, om zulks te verbieden. Met belangstelling wordt nu de kantonrechtelijkc uitspraak tege moet gezien. Mond- en klauwzeer. Zooals men zich zal herinneren, ver scheen in de „Staatscrt." van 30 Maart jl. een besluit van den Minister van Landbouw, waarin werd bepaald, d^t,. met ingang van dien datum, „het ver voeren o4 doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens werd verboden uit het vasteland van de provincie Noord lo.land naar de overige ge- deeiten des Rijks". Men kan begrijpen, dat dit besluit voor den Haarleintnermeerpolder, met z'n reusachtigen veestapel, reeds een groot bezwaar is en zich ernstig doet gevoelen. Immers, waar zeer vele landbouwers en veeiiandelaars uit „de Meer" geregeld iederen Vrijdag ter markt gaan te Leiden, daar is dit afzetgebied thans afgesloten. Een koe uit de Meer is te Leiden contrabande. Van financicele zijde beschouwd is dit besluit dan ook een slag. Geen wonder, dat men jl. Dondedrag op de Beurs te Hoofddorp bijna over niets anders hoorde spreken. In onze gemeente doet zich thans op slechts één stal deze ziekte voor. En deze hoeve staat voortdurend onder strenge politie-bewaking. In verband met het heerschen dezer gevreesde ziekte is door den burge meester aan de veehouders een publi catie gericht, waarin Z.Ed.Achtb. onder meer zegt: „Allerwegen wordt nu gevoeld, welk een ongerief en schade voor den land bouwer verbonden is aan een „afsluiting der grenzen", gelijk thans het geval is. En nog grooter zal de last en schade voor hem worden, wanneer er meerdere gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente karnen en „alle uitvoer en in voer binnen deze gemeente wordt ver boden." Daarom wordt nogmaals een dringend beroep gedaan op de „medewerking van de allermeest belanghebbende personen", hetgeen kan geschieden door zorgvuldig te waken, dat noch persoonlijk, noch ondergeschikten, noch leden van het ge zin zich begeven naar „plaatsen,waar deze veeziekte heerscht", dat geen personen uit zulk een besmettelijke streek op uw hoeve worden toegelaten en wijders door een spoedig bericht aan den burgemees ter, wanneer er zich bij het een of ander stuks vee verdachte verschijnselen voordoen." Laat ons hopen, dat deze wenken door de betrokken personen stipt worden na- geleerd. Van bevoegde zijde hoorderf we, dat dit bij sommigen nog al wat te wen- schen overlaat. (O. H. Crl) Rijkstuinbouwwinterschool te Aalsmeer. Bij de examens op 4A_pril gehouden, zijn geslaagd voor het eind-examen J. J. C. van Balen, AmsterdamJ. F. van den Berg, den Haag (.net lof); H. H. E. Beuningh, Haarlem H. Eveieens Aalsmeer, (met lof)Joh. Jongkind Kz., Aalsmeer; H. Koftijoerg, Amsterdam; W. van Leeuwen, Aalsmeer, (met lof); H. Maarse Jacz., Aalsmeer; N. C. v. Pad denburg, Ouderkerk K. Spaargaren Cz., Aalsmeer; D. van Zijverden Kzn., Aals meer F. W. C. Ledeboer, Den Haag, (enkele vakken). Afgewezen 1 leerling. Naar de 2de klasse zijn overgegaan C. Eveieens Pzn., Aalsmeer; J. H. Hol- terman, Amsterdam W. C. Keessen Dz., Aalsmeer; N. M. Maarse Kz., Aalsmeer; W. Maarse Azn., AalsmeerA. van der Meij, Velp; H. G. van Os, Amsterdam; A. Postmus, AmsterdamW. van der Schaft, Ede; D. Tas Jaczn., Aalsmeer; H. J. Treur, Hoofddorp, H. v. d. Veen, Haarlemmermeer O. van Zijverden Hoofddorp. Niet bevorderd drie leer lingen STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Opcenten op 's Rijks directe belastingen. Bij een arrest van 17 Febr. 1911 heeft de Hooge Raad beslist, dat naar het voorschrift van art. 24 der wet van 22 Mei 1845, laatstelijk gewijzigd bij de wet van 16 April 1896 (wet op de Per- soneele belasting), de bepalingen dier wet omtrent voorrang, zich niet uitstrek ken tot de provinciale en gemeentelij ke opcenten, doch alleen tot de Rijks- opcenten. Deze opvatting is, volgens de regeering, in strijd met de uitlegging die de administratie tot dusver en naar de ministers van financiën en van binnen!, zaken blijven meeneir, te recht aan genoemd art. 24 heeft gegeven en welke uitlegging in de practijk altijd toepassing heeft gevonden. Hef komt den ministers daarom geraden voor, dat zoo spoedig mogelijk de laatstbedoelde opvatting in de wet uitdrukkelijk wor de vastgestelden te meer achten zij dat wenschelijk, omdat eene verschil lende behandeling van dc rijks- e.i de andere opcenten tot moeilijkheden aan leiding kan geven. Derhalve is bij een daartoe strekkend wetsontwerp voorgesteld, aan art. 2a der wet op de Personecle belasting toe te voegen de bepaling, dat onder opcen ten worden verstaan niet alleen die wel ke ten behoeve van het rijk, doch ook die welke ten behoeve der provinciën en der gemeenten worden geheven. Vrijstelling van vaccinatie. Het Voc.-'.oqpig Verslag is verschenen nopens de voorgestelde wijziging van de vVet, houdende voorziening tegen besmet telijke ziekten. De wijziging beoogt oin toe te staan, dat kinderen, die op me disch advies wegens zwakte niet gevacci neerd mogep worden, toch de lagere school bezoeken. Verscheidene leden zouden er in het algemeen niet op tegen zijn door een kleine concessie aan de bezwaren van sómmigen tegemoet te komen; echter zagen zij- in dit ontwerp een begin ge maakt met de slooping van het heilzame inentingsinstituut en zij konden niet over zien tot welke betreurenswaardige ge volgen'deze eerste stap zou leiden. Binnen korten tijd, zoo vreesden zij, zal aan andere bezwaren worden tocg gjy n het geen tot wetswijzigingen en règelingen van veel verdere strekking zal voeren. Ook betwistten verschillende leden, dat het gebiedend noodzakelijk is, aan dc be zwaren van zuiver medischen aard, thans aan de orde gesteld, aandacht te schen ken. De bekend geworden gevallen, waar in inenting ongelukkige gevolgen na zich sleepte, waren daarvoor niet talrijk ge noeg en een beroep op die gevallen gaat niet eens altijd op, wijl veelal niet kan worden bewezen, dat de vaccinatie, niet de venvaarloozing van de vereischte voor zorgen bij deze kunstbewerking, van na deeligen invloed op de gezondheid der gevaccineerde kinderen is geweest. Sommigen wezen er op, dat zonder wetswijziging aan het bezwaar, dat de vaccinatie in enkele gevallen gevaarlijk is, zeer wél kan worden tegemoet ge komen. Immers kan in die -weinig voor komende gevallen afzónderlijk onderwijs oplossing brengen/Eenmaal aangenomen, dat niet-gevaccineerde kinderen gevaar opleveren in den omgang met ingeente, wordt door het ontwerp het belang der gemeenschap aan dat van enkelen opge offerd. Ook zij, die principieel zoo al niet be slist tegen vaccinatie toch tegen vacci- natiedwang gekant waren, wenschten, waar dit ontwerp slechts beoogt een feit-! ,k bezv/aar van artikel 17 der wet, houdende voorzieningen tegen besmette lijke ziekten, uit den weg te ruimen en in beginselbezwaren niet treedt, zich te onthouden van wijdloopige beschouwin gen omtrent het geoorloofde en de wen- schelij'kheid der inenting. Met instemming hadden zij van dit wetsontwerp kennis genomen, toejuichend, dat van regeerings- wege wordt erkend, dat inenting kwade gevolgen kan hebben. Terwijl eenigen meenden voorshands met dit wetsvoorstel genoegen te kun nen nemen, betreurden anderen echter zeer, dat de Minister er tegen op heeft gezien dieper op het vraagstuk in te gaan en dat door hem niet een oplossing aan de hand is gedaan, waarbij de vrijstel ling van inenting niet afhankelijk wordt gesteld van den gezondheidstoestand van het kind, maar volledige vrijheid ten de ze aan de ouders wordt voorbehouden. Enkele leden opperden het denkbeeld aan een staats- of enquêtecommissie op te d ragen een onderzoek in te stellen, teneinde tot definitieve oplossing van het vaccinatievraagstuk te geraken. Ook van de zijde van hen, die het nut der inenting ten volle waardeeren, kon, naar zij meen den, daartegen geen bezwaar bestaan, omdat langzamerhand bij den vooruit gang der medische wetenschap nieuwe middelen kunnen worden ontdekt, die de pokziekte en haar verbreiding tegengaan en er dus zeer wel ook op medische gronden goede reden kan zijn om Nden tot dusver opgelegden vaccinedwang op te heffen. Vele anderen verklaarden zich echter tegen het instellen van een commissie, welke zij voor het doel niet noodig acht ten en waardoor de hoofdvraag toch nooit tot oplossing wordt gebracht Kerknieuws, Dinsdag is te Hervekl overleden de Zeereerw. heer G. J. ten Dam, pastoor aldaar. Pastoor Ten Dam was geboren te Delden, den lSen Maart 1842, en na pastoor te Zuidhom geweest te zijn, in 1889, naar Herveld overgeplaatst. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 15, geslaagd 10 candidaten, nl. de dames M. H. van Beynen, M. H. v. d. Vegt'. beiden Haarlem A. Boersma, Schoten M. F. de Grooth, J. J. van der Linden, beiden Rotterdam G. A. de Raad, J. H. Schotel, beiden Dordrecht; P. van der Waal, Ridderkerk; E. Huyser, Slikker veer, en J. de Vries, Hendrik-ldo-Ambacbt. Academienieuws. BEIDEN. Na verdediging van een aca demisch proefschrift getiteld ,(De oud- Christelijke Sarcophagen en hun gods dienstige beteekenis" werd heden bevor derd tot doctor in de godgeleerdheid; dc heer Heiko Tiberius Oberman, gebo ren te Ommen (O.), predikant bij dc En gelsche gemeenten te Middelburg en! Vlissingen. In het voorwoord Van het zeer om vangrijk geschrift, met 39 lichtdrukken verlucht, wordt warmen dank betuigd o.a. aan Mgr. Wilpert, Protonotiarius-aposto- licus en aan den W.Eerw. Z.Gel. heer Dr. G. Brom, Dir. der Holl. historische School, beiden-te Rome, voor de hoogst welwillende en belangrijke voorlichting en medewerking bij de samenstelling van het proefschrift den schrijver be wezen. Geslaagd voor het kandidaats-examen in de rechten, de heer H. Harmens (Sant poort bij Haarlem); doctoraal examen in de Scheikunde de heer J. Milikan (Lei den) theoretisch apothekers examen de heer M. Duijster (Leiden). Voor de Litterarische faculteit der Leidsche studenten zal prof. dr. H. Kerrf- kamp uit Utrecht op 4 Mei a. s. een le zing houden over een nader te bepalen! onderwerp. GRONINGEN. Op stellingen bevor derd tot doctor in de rechstweitenschap de heer A. W. Scholtens, geboren te GrcK- hingen. Afloop Aanbestedingen. NIEUWVEEN. Gisteren bad de aanbesteding plaats van de bc.uwing van een nleirw woonhuis voor den heer Habermehi, alhier. Het werk werd gegund aan deu timmerman en aannemer Schraverus alhier voor de soni van 7700 gid. Faillissementen. Uitgesproken: J. G. Staarink, schilder en behanger te Didarn. Curator mr, W. F. E. baron van der Feltz. H. J. P. Versaan, koop man te Echt. Curator mr. Paul Tripels. W. Leemans, stoomkorenmolenaar, te Vriezen- veen. Curator D. G. Kortenbout v, cL Sluys. H. Buis, koopman in. boter cn eieren, Amster dam. Curator mr. I. G. Stibbe. P. vau Eg- mond, reiziger Amsterdam, Curator als voren. J. C. Wijnen,, vroeger handelaar in gedistil leerd thans kantoorbediende ie Rotterdam. Curator mr. A. C. van Blommesttin, D. van Belle, winkelier in koek- en Suikerwerken ie te Rotterdam. Curator nir. D. E. van Raalte. B. de Kromme, koopman in galanterieën, te Rotterdam. Curator mr. W. C. Mees. B. J. A. Uuvilius, koopman in sigaren te Rotterdam. Curator mr. J. C. Brons. Opgeheven: J. C. Oeempntte, winkelier te Vlissingen. Geëindigd; W. H. Lettinga, veehouder, vroeger te Sybrandahuis thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. üenteeiitenike Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 25 uren, des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Reiziger; 5 Timmerlieden; 1 Timmerman kistenmaker; 1 Metselaar; Stoker2 Machinist- Bankwerkers; 1 Hulp-monteur; 1 Constructie- bankwerker; 1 Grof-Bankwerker1 Vuur-bank- werker; 1 Gas- en Waierfitier; 1 Loodgieter; l Lettergieter1 Letterzetter 1 Banketbakker 1 Bakker; 1 Motor-schippersknecht; 1 Oppasser; 1 Nachtwaker; 1 Rietvleehier7 Loopknechten 2 Loopjongens; 11 Losse Werklieden; 2 Ver- stelnaaisters1 Dienstbode 5 Werksters1 Waschvrouw. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 April 1911, medegedeeid door hei kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt Hoogste barometerstand 777.7 Stornoway. Laagste barometerstand 752.3 Horta. Vei wachting tot den avond van 7 April: afnemende tot matige noordoostelijke tot noor delijke wind, neveiig tot zwaarbewolkt, waar schijnlijk sneeuw- of regenbuien, zachter. Rechtszaken. Het gerechtshof te }s Gravenhage heeft heden de gevangenisstraf van één week, door de Middelbtirgsche rechtbank op gelegd, aan den notaris H. A. van D., te Hulst, wegens smaadschrift jegens den' burgemeester dier gemeente, veranderd in f 300 boete of 60 dagen hechtenis. Een nog jeugdig zwerver, j. v. D., die te Leiden zonder werk en zonder geld rondliep, stal uit de gang van een ef fectenkantoor aldaar, een rijwiel en ver kocht-dat te Assendelft voor f 22. Ter zake van dien diefstal had hij zich heden; voor de Haagsche rechtbank te verant woorden. Daar de bekl. in korten tijd vijf rijwielen had ontvreemd, vorderde het O. M. waargenomen door SubsL- Off. Just. Mr. Brantjes, 6 maanden ge vangenisstraf. Voorts vorderde het O. M. in dc he den gehouden strafzitting tegen H. K. die te Leiden, na een burenstandje moed willig een ruit had ingeslagen f lOboe- tetegen K. F. E. v. B., te 'sGravert- hage, die door een agent van politie betrapt was op kaartspelen langs derf weg, den man uitschold, f 5tegen G., J. B., uit Leiden, die aldaar van eet» melkwagen twee flesschen melk stal, 4 maanden. Een weduwnaar N. v. E. te Leiden'J die met 6 minderjarige kinderen was achtergebleven, liet de kinderen aan hunf lot over, zonder eenige maatregelen voor hun onderhoud of verzorging te nemenl en ging naar den Haag. Nadat de kinr deren door de zorg der diaconie te Lei den waren verzorgd, keerde de mart naar Leiden terug. Wegens het verlatept

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2