ROOMSCHE AGENDA. Donderdag, 51/2 uur 'savonds, ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. !8Vs uur Catechismus voor alle Katho lieken boven 16 jaar. Spreker de Wel- eerw. Pater J. G. Tesser, O. F. M. ALKEMADE. Aan den jnilicie'n der lichting 1911 A. J. van der Zwet van het 4e Regiment-Infanterie is bij Be schikking van den Minister van Oorlog op grond van artikel 96 der Militi.ewet ontslag uit den dienst verleend, wegens inlijving van een ander milicien. KATWIJK. Voor het examen van stuurman op zcil-zeevisschersvaartuigen zijn geslaagd A. de Jong, A. Plug, C. Plokker, A. dc Best en M. de Jong. NOORDWIJK. In het Badhotel „Ko nijnenburg" tc Noordwijk aan Zee hield de Oranje verceniging gisteravond een algemeenc vergadering. Het doel der bij eenkomst was het bespreken van voor stellen omtrent de feestviering in 1911. De voorzitter, de heer J. Dorsman, opent de vergadering met een woord van welkom, en spreekt zijn vreugde uit over de groote opkomst Spreker deelt mee, dat het Bestuur in zijn pogingen, om een geschikten pro pagandist te viuden, nog niet is kunnen slagen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd vastge steld. Tot leden der commissie van contro le werden gekozen de heeren S. van Ruiten, L. Zijp en J. Veerman. Nu komt in bespreking het voorstel van het bestuur omtrent de feestvie ring. Wegens de groote bezwaren aan het houden van een concours voor gym nastiekverenigingen verbonden, had het bestuur dit plan laten varen. Met het oog op de feesten ter gelegenheid van den intocht van den Graaf van Limburg Stirum had het bestuur gemeend te moe ten voorstellen, dit jaar slechts eenmaal feest te vieren en wel op den 31 en Au gustus, het feest des namiddags (onge veer 2 uur) te doen aanvangen en te doen bestaan in een bioscoop-voorstel ling, een muziekuitvoering en vuurwerk aan het strand. De kosten hiervan zou den ongeveer f385 bedragen. Over het bestuursvoorstel wordt door verschillende personen het woord ge voerd. Een der leden meent, dat op de vo rige vergadering aan het bestuur de op dracht is gegeven, zoodanige plannen te maken, dat er op Julianadag een hal ven of heelen dag zou worden feest ge vierd en op 31 Augustus slechts een avondfeest te prganiseeren. De voorzitter zegt, dat er volgens de notulen geen sprake is van een opdracht maar dat er alleen een verzoek tot het bestuur in dien geest is gericht. De heer P. de Groot acht het voor stel van het bestuur niet in het belang der vereeniging. Een groot deel van de bevolking, de visschers en de bloemisten, zullen niet aan het feest op 31 Aug. kun nen deelnemen, zoodat dus bij aanneming van het bestuursvoorstel deze categorie van ingezetenen tegen de Oranje Ver eeniging in het harnas zal worden ge jaagd. De heer de Boer vindt het bezwaar, wat betreft de visschers, gegrond. Ver der vindt spreker het beter de zeven kermisdagen af te schaffen en den eenen dag voor het Koniuginnefeest te be houden. Daarom stelt spreker voor op Julianadag feest te vieren en ook op 31 Augustus. Nadat nog verschillende aanwezigen hun meening hebben uitgesproken, trekt het bestuur zijn voorstel in en neemt het voorstel-de Boer over, om op Julia nadag een halven dag, en op 31 Aug. een avondfeest (aanvang 5 uur), te orga- nise.eren. Dit voorstel wordt met 23 tegen 20 stemmen verworpen. Uit eenige nieuwe voorstellen, die nu ter tafel worden gebracht, maakt het Bestuur een bemiddelingsvoorstel op, dat aldus luidt: Op Julianadag een halven dag feest. Qp 31 Aug. ook een halven dag, met dien verstande, dat het feest be gint om twee uur met een schoolfeest en het eigenlijke feest, buiten, om vijf uur. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen op één na, aangenomen. Het bestuur was van plan op Juliana dag een gymnastiekuitvoering te doen geven te Noordwijk-Binnen en een bios coopvoorstelling te Noordwijk aan Zee. Op 31 Aug. een tractatie der school kinderen en een vuurwerk des avonds aan het strand. Bij de bespreking gaan verschillende stemmen op tegen de bioscoopvoorstel ling; een voorstel in dien zin, in stem ming gebracht, wordt aangenomen. Dus geen bioscoopvoorstelling. Eenige andere plannen worden ge- opperd, maar door de vaagheid der voor stellen, meent het bestuur het nemen van een besluit te moeten uitstellen tot een volgende vergadering. Nog moest worden besproken een ver zoek van de anti-rev. kiesvereenigingaan de Oranjevereeniging om adhaesie te betuigen aan het adres inzake afschaf fing der kermis. Lang en breed wordt hierover ge discussieerd. Zoowel voor- als tegenstan ders laten zich niet onbetuigd. Eindelijk wordt gelukkig gestemd en met groote meerderheid was hiermede aangenomen le. Adhaesiebetuiging aan het adres (inkrimping der kermis.). 2e. Verzoek aan de anti-rev. kiesver- eeniging om een volksstemming door alle mannelijke ingezetenen uit te lokken, om zoodoende door een plebisciet uit te maken, hoe de bevolking van Noordwijk over afschaffing der kermis denkt. Hierna wordt de vergadering geslo ten. Voor het examen van stuurman op zeil-zeevisschersvaartuigen is geslaagd A. Hasenoot. NOORDWIJKERHOUT. Dinsdag avond vergaderde in café „Het Wapen van Noordwijkerhout", dc Kweekers- bond. De Voorzitter, de heer B. C. Vos, de vergadering openend, zegt, dat deze de laatste is, welke hij zal leiden en wenscht den Secretaris geluk met zijn herstel na een langdurige ziekte. Aan de orde is de bespreking over het houden van een groene veiling. Staande de vergadering werd er al 600 Rijnl. roeden opgegeven. Men besloot echter af te wachten, wat de afd. Bot- lencultuur in zijn vergadering van a:s. Donderdag zal beslissen. Op 8 April a.s. zal er alsdan een j)rincipalen ver gadering worden gehouden, om den da tum vast te stellen en een en ander te bespreken. Tot directeuren der Veilings commissie werden benoemd de Heeren H. Bader te Sassenheim en B. de Hoog te Rijnsburg. Vervolgens gaat men over tot het ver kiezen van een Voorzitter. Gekozen wor den E. Oostdam Jzn. en P. Heemskerk Jr., die echter geen van beiden een be noeming aannemen. Tot lid der veilings commissie wordt benoemd den heer P. Heemskerk Jr. die deze benoeming aan neemt. Niets meer aan de orde zijnde, stelt de voorzitter de rondvraag, welke niets oplevert. Alsdan brengt hij zijn dank uit aan hen, die ter vergadering kwamen voor het vertrouweh in hem gesteld. Evenwel spijt het hem, dat men niet tot de benoeming van een nieuwen voorzitter kon komen. Hij geeft daarom het voor zitterschap over aan den heer D1. War merdam, 2e Voorzitter, waarna er wordt overgegaan tot de verloting van eenige werktuigen. VOORSCHOTEN. Gedurende de maand Maart is bij de R. K. Spaarbank St. Antonius van Padua ingelegd f 16.83 en terugbetaald f91. Het laatst afgegeven boekje draagt het nummer 308. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klauwzeer. Tengevolge van de Ministerieele be schikking van 1 April, waarbij ook War mond wordt vermeld als plaats waar geen vervoer van vee mag geschieden, mits de vervoerders zijn gedekt of door een bewijs van den Comm. der Koningin, of door een bewijs van den burgemees ter der gemeente, van waar het vee komt, zullen van gemeentewege zeer strenge maatregelen getroffen worden, temeer daar deze gemeente onmiddellijk met het Lageland grenst aan de Haarlem mermeer, waar mond- en klauwzeer voor komt. Voorts zal tijdelijke uitbreiding van het politiepersoneel plaats vinden. Reeds gisteren werden twee knorsen uit Leiden, welke uit Sassenheim kwa men met een wagen met kalveren, aan gehouden, en bij onderzoek bleek, dat de geleiders niet voorzien waren van bo venbedoelde bewijzen. Tegen lien is door de politie proces verbaal opgemaakt. Met spanning wordt de veroordeeling tegemoet gezien, aange zien de verbaliseering rust op voormel de beschikking in verband met art. 184 Wetboek van Strafrecht. De vergiftiging in de Nieuwe Meer. De Haarlemsche justitie heeft ook te Amsterdam haar onderzoek in deze zaak voortgezet. Zij is er in geslaagd den dro gist op te sporen, die aan v. E., den ver dachte in het vergiftigingsdrama, arseni cum heeft verkocht. Het is de drogist K, uit de Klinkerstaatdeze heeft inderdaad verklaard een hoeveelheid arsenicum aan den thans gedetineerden v. E. te hebben verkocht V. E., die reeds meermalen bij den dro gist K. inkoopen deed, kwam voor het eerst in het begin der maand Januari van dit jaar om arsenicum te koopen. Op de vraag van den winkelier, waartoe clit dienen moest, zeide hij, dat' dit be stemd was voor een te lastige kat. V. E. informeerde daarbij nog, op welke wijze hij het best met de arsenicum de kat zou kunnen dooden. De drogist gaf hem toen nog den raad de arsenicum op te lossen in melk en dit aan de kat voor te zetten. Ongeveer vijf weken later kwam v. E. wederom bij den winkelier terug, om een nieuwe hoeveelheid arsenicum. Ver wonderd vroeg toen de heer K., waar voor dit weer bestemd was. V. E. ver klaarde dat dit voor een andere kat was die hij zich na den dood van de eersfe had aangeschaft. Ook toen weer heeft de drogist aan v. E. wat arsenicum ver kocht. De justitie is aan den naam en het adres van den drogist gekomen door een zakje, dat ten huize van v. E. is ge vonden, en waarop naam en adres ge drukt stonden. Maandag is de heer K. door den Haarlemschen rechtercommis saris gehoord en met den verdachte ge confronteerd. De heer K. heeft hem niet alleen aan zijn gelaat, maar ook zeer duidelijk aan de stem herkend, als te zijn de persoon, die bij hem twee keer een hoeveelheid arsenicum heeft gekocht. De verdachte v. E. echter verklaarde den drogist nooit te voren te hebben gezien. Brand. Waarschijnlijk door het vallen van von ken uit den schoorsteen op het rieten dak, onstond er Maandagmiddag om drie uur brand bij den kruidenier G. Pauwels e te Bodegraven (Meije). Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat aan blusschen niet te denken viel. De twee brandspuiten, de een gesta- tionneerd in de Zegveldsche Meije, wa ren spoedig ter plaatse, en voorkwamen verdere uitbreiding. Verzekering dekt ge deeltelijk de schade. Bij den landbouwer Maaskant te H a a r- lemmermeer alwaar „mond en klauw zeer" heerscht onder het rundvee, zijn nu een achttal varkens groot en klein, gestorven. Onder politietoezicht zijn ze begraven, na op de voorgeschreven wijze onbruikbaar gemaakt te zijn. Te Hoofddorp heeft men na ver breking van een schuurdeur bij den ar beider K. een rijwiel en eenig akker gereedschap, alsmede een drietai vol wassen konijnen ontvreemd. Het rijwiel is een eind verder op een erf terug gevonden, daar het neergezet was, waarschijnlijk omdat door lekkage der banden het rijwiel niet direct berijd baar was. De politie doet ijverig onderzoek, doch tot heden te vergeefs. Zonder achterlating van adres hebben onbekende dieven ten nadeele van P. de J. in het Westeinde te Zoeterwoude uit een goed gesloten hok ontvreemd 28 kip pen en een haan. De politie die een paar individu's op het oog heeft, doet onderzoek. Door een keurmeester van eet- en drinkwaren te Leiden is proces-verbaal opgemaakt tegen H. G. v. L., landbouwer aan den Rijndijk te Zoeterwoude wegens melkvervalsching. Gemeenteraad van Hazerswoude. Vergadering van hedenmorgen 10 uur. Voorzitter Mr C.. S. van Dobben de Bruin, burgemeester. Aanwezig acht leden. Afwezig Veel en- turf. Er zijn twee vacatures. Nadat de Voorzitter de vergade ring met gebed heeft geopend, leest de secretaris de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde komen voorstellen tot vernieuwing brug aan den gemeente weg en de Oostvaartsluis. Van dit werk is een begrooting dooi den gemeenteopzichter Opgemaakt. De teekening wordt aan de leden ter inzage voorgelegd, waarbij de Voorzitter verklaart met welke bezwaren zijn reke ning gehouden. Gevraagd is aan een drietal firma's de ze werken uit te voeren in gewapend beton in plaats van metselwerk, waar bij bleek dat hierdoor voor de sluis een bezuiniging kan verkregen worden van f4870. Aangaande de brug, zegt de Voor zitter op een vraag van den heer Franken, dat het oorspronkelijk plan was een vaste brug te maken. Hiervoor moest echter de burg belangrijk verhoogd wor den. Daarom is men gekomen tot een draaibare brug, waardoor deze een haive meter zou kunnen zakken, terwijl toch de gewone vaartuigen er onder door zouden kunnen. Hierop schorst de Voor zitter de openbare vergadering om den leden eenige cijfers te noemen. Na her opening wordt het voorstel der ver nieuwing zonder discussie en hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens komt in behandeling het voorstel van B. en W., openbaar aan te besteden het leggen van een noodbrug, het maken van afsluitingsdammen enz. Zonder discussie of stemming aange komen. B. en W. stellen verder voor, het ma ken van de betonwerken op te dragen aan de firma Werninck te Leiden, die de laagste opgave had gedaan, en de voorwaarden, voor een en ander te stellen, over te laten aan B. en W. Al dus besloten. Vepvalgens wordt ter bestrijding der onkosten een afschrijving op het Groot boek, hoogstens groot f28.000 nominaal, van de 2i/2 pets. inschrijving, en deze geldleening af te lossen in 40 jaren, met f700 per jaar, te beginnen met 1917. Aldus besioien. De Voorzitter deelt mede, dat een op gemeentekosten verpleegde krank zinnige in verpleging is overgenomen door het Rijk, en dat men onderhandelde over een tweede. Het geval geldt twee min derjarigen, die meerderjarig geworden zijn. Nu is niet beslist, dat hun woon plaats is de gemeente Hazerswoude. B. en W. stellen verder voor, om met de gemeente Koudekerk een overeen komst trachten te treffen om de kinderen daar school te laten gaan en de bestaande school aan den Rijndijk op te heffen wegens het geringe aantal leerlingen. Deze regeling zou voor beide gemeenten voordeelig zijn, gelijk de Voorzitter met cijfers aantoont. De heer Francken vraagt, wat de gebruikelijke prijs van het schoolgeld in het geval van zulk een overname zou zijn. De V o o r z i 11 er gelooft, dat dit onge veer gelijk blijft met de tegenwoordige. De heer C. dc Bruia vraagt, of de öu-ers kunnen verplicht worden, hun kinderen daarheen ter school te zenden. De Voorzitter antwoordt bevesti gend; ook wat aangaat de vraag des heeren Francken over de bruggelclkwes- tie, die natuurlijk ook ten laste der ge meente komt. Besloten wordt dus te informeeren, of Koudekerk genegen is zulk een rege ling te treffen. De heer Straathof vraagt nog, of de gemeente geen nadeel heeft bij het op wachtgeld stellèn der onderwijs krachten. De Voorzitter zegt, dat slechts de onderwijzeres iets aan de gemeente zal kosten, daar het Rijk de kosten voor het hoofd draagt. Bij de rondvraag wenscht niemand meer het woord, waarom de Voorzitter de vergadering sluit. Gemeenteraad van Voorschoten. Voorzitter de heer E. Vernède, burge meester, tegenwoordig al de leden, afwe zig met kennisgeving de heer J. C. de Graaf. De notulen der vorige vergaderinlgi worden zonder bemerking goedgekeurd. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten betreffende het overlijden van Mr. J. B. Patijn. B. en W» hebben reeds een brief van rouwbeklag verzon den. Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger, met een tonaal van 110S9,363. Missive van Ged. Staten dat het regle ment van orde voor den gemeentèraad voor kennisgeving is aangenomei. Missive van Ged. Staten goedgekeurd raadsbesluit van den boekhouder-kassier van het gas en waterleidingbedrijf. Verslag van het Middelbaar onderwijs. Een schrijven van den heer H. K. Over- diep, met dankzegging voor de verleen de subsidie van de ambachtsschool. Ver slag van B. en W. art. 52 der Woning wet, dat de huiseigenaar de verplichte verbetering aan zijn woning heeft aan gebracht. Op de vraag van den heer Schoor naar aanleiding van het reglement van orde voor den gemeenteraad, antwoord de Voorzitter, dat een dergelijk re glement aan Ged. Staten moet worden medegedeeld. Ingekomen verzoek van de heeren Daalmeijer en van Tongeren om af schrijving H. O. en restitutie voor het te veel betaalde, wordt restitutie ver leend aan den heer Daalmeijer fO.561/2 en f 1,091/2 aan den heer van Tongeren. Ingekomen balans winst en verlies rekening van het gasbedrijf in 1910. De Voorzitter zegt dat deze reke ning vóór de gemeenterekening naar Oed. Staten moet worden opgezonden. Het blijkt dat de behaalde winst f1000 grooter is dan het vorige jaar en thans bedraagt f4622. De rente van het vo rige jaar bedroeg f2503, thans f2843, aflossing vorige jaar f800, nu 1789. Niettegenstaande de meerdere uitgaven voor uitbreiding, meerdere rente en af lossing zijn de uitgaven door de inkom sten gedekt en is a'.zoo wiiTsfbehaling in het vooruitzicht. Voor 3 leden in den commissie tot het nazien der rekening worden gekozen dé heeren J. Mol van Charante, J. van Santen en P. K. J. Schoor. Aan den gemeenteveldwachter C. v. Meurs wordt f 25 gratificatie toege kend voor 52 nachtdiensten in 1910. Aan den gemeente-opzichter, den heer D. IJperladn f70 voor buitengewone, dien sten. Ingekomen een verzoekschrift van den heer H. Wullings, dir. van de inrichting M. O. om gebruik te mogen maken voor één jaar van het gymnastieklokaal van de Openb. school voor het geven van voorbereidend militair en gymnastiek*- onderricht. B. en W. stellen voor ver gunning te verleenen mits tegei tege moetkoming van f 4 per avond. De heer Mol van Charante wenscht een bedrag te bepalen voor een geheel jaar, wat door den Voorzitter ontraden werd. Al dus wordt besloten. B. en W. stellen aan den raad voor een vast tarief te be palen voor het gebruik maken van het gymnastieklokaal en dit te bepalen op f 6 per avond. Aldus besloten. Bespreking pont Allemansgeest. Ingekomen schrijven van B. en W. van Zoeterwoude, waarin mededeeling van f150 subsidie per jaar aan den veer man J. v. d. Lubbe, mits vrije overtocht voor de schoolgaande kinderen, wonende aan de Vliet, de brandweer, gemeente veldwachters en gemeentewerklieden, e i Voorschoten f 50 subsidie wil verleenen Het tarief van overzetten wordt be-» paald door den raad der beide gemeen ten. De Voorzitter zegt, dat Zoeterwoude er meer belang bij heeft, het toch voor Voorschoten ook van belang is. Immers geestelijken, dokters, veeartsen, werk lieden en ambachtsbazen maken er b.V. dagelijks gebruik van. B. en W. stellen voor in tc gaan op het verzoek van Zoe terwoude, met ingang van Januari 1912 mits medezeggingschap in hei vast stel len van het tarief, wat later behandeld zal worden. De heer Koot wenscht, dat de veer man ook 's nachts bereid is over te zet ten, wat voor geestelijken en dokters een gebiedenden eisch is. Wordt aldus be sloten. Vaststelling kohier hondenbelasting op f2 86 en Hoofd. Omslag zal in geheime zitting worden vastgesteld. Voorstel in zake zekerh ei t(ss telling van den boekhouder van het gas- en wa terleidingbedrijf. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld naar de door hem opgegeven persoonlijken borgtocht van f 2000 en deze zeer soiled® bevonden.' De raad kan zich hiermede vereenigenj Bij de rondvraag niemand het woord verlangende, sluit de Voorzitter dc ver gadering. Kerknieuws. De Hoogeerw. heer Vicaris-generaal1 van het Aartsbisdom Utrecht heeft be noemd: tot kapelaan te 's Heerenberg, den Weleerw. heer G. A. van Sonsbeeck; tot assistent te Ijsselstein, den Weleerw. heer G. A. F. Gowth<^rpe; tot kapelaaen te Eist, den Weleerw. heer G. J. C. van Roggentot kapelaan te Soest den Wel eerw. heer J. P. G. van Rooijen; tot assistent te Soest den Weleerw. heer J. Galama; tot kapelaan te Zeddam den Weleerw. heer W. F. A. Overmeer; tot kapelaan te Sensmeer den Weleerw. heer J. F. V. Reith. Onderwijs. Examens nuttige bandwerkenj 's-GRAVENHAGE. Geexamineerd 15, geslaagd 12 candidaten, nl. de dames: M. A. Broeren, W. H. van der Jagt, G. P. Weyerman, E. A. Pieters, C. M. de Munck, allen Den Haag; R. Merkclbaeh, E. M. Schouten, bei .ei A ï-erdam K. v. Heyst, VJaardir.genj. C. Yserink- huijsen, Amsterdam J. Th. van Driem', C. M. C. Barras, M. A. Broeren, allen Den Haag. Acadernienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het 2e natuur kundig examen Mej. J. A. van Marle (Rot terdam) de heeren K. C. J. Veraart (Rot terdam) en W. j. D. van Hoven van Gen- deren (Leiden); Kandidaats examen Ne- derl. Letteren de heer G. E. Opstelten (Leiden)Kandidaats examen godgeleerd heid 2e gedeelte de heer K. P. Proost (Egmond aan Zee). Geslaagd voor het theoretisch apothe kers examen de heer J. J. C. Bakker (Hof van Delft). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de artsenijbereidkundc de heer P. H. Wirth, mil apothek.er 2e kl. O.-I. leger, geb. te Utrecht, op proefschrift: Onder zoekingen over blauwzuur-benzaldelyde oplossingen in verband met laurierkers water. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde^op proefschrift: Over de bacteriologische chole ra-diagnostiek, de heer P. J. J. R. T. Pilon, geboren te Heerr.se. Land- en Tuinbouw. Paaschtentoonstelling te Rotterdam. Gisteren werd op de Veemarkt te Rot-1 terdam, de jaarlijksche Paaschtentoon stelling gehouden van geniest, piet ge mest, melk- drachtig- en aanfokvee en paarden, vanwege de afd. Rotterdam, Schiedam en omstreken der HolL Maat schappij van Landbouw. Aan het programma waren een viertal nieuwe onderafdeelingen toegevoegd, als bij de afd. A gemest vee, 3 a. ossen met spoeling in het Z.-H. spoelihg gemest, niet ouder dan 3 jaar en 10 a» v-arkensj gekruist Yorkshire ras, niet zwaarder dan 175 Kg. ieder. Bij de afd. D. Aanfokvee: 28 a. Pink- huiskalveren, geboren 1910, zwartbont Hollandsche veeslag. Inzendingen vaaj zes stuks, ingezonden door een Fokver- eeniging, erkend door het Ned. Rund veestamboek. De moeder dezer Pinkhuis- kalveren in het register dier Fbkver- eeniging ingeschreven. Nog was hieraan toegevoegd no. 37 a. spi'ingbokken en 376 melkgevende gei ten. Dat deze toevoeging aan het pro gramma goed gezien was, bewezen de deelnemingen in deze onderafdeelngenL In afd.* A gemest vee, waren inge^ schreven 139 runderen, 14 kalveren, 16 schapen en 42 varkens. Afd. B niet gemest vee, IS rundered. Afd. C melk- en dachtfg vee, 66 run deren. Afd. D aanfokvee, 46 kalveren, 45 rijstieren, 44 schapen, 6 springbokken en) 11 varkens. Afd. E paarden, geboren in Nedei> land, 78 paarden. Totaal waren ingeschreven 528 iiitmx m ers. In enkele afdeelingen waren kleine gapingen, door het niet opkomen, doch" overigens was het een fraaie tentoon stelling. Er was veel fraai vee iii de ver-, schillende afdeelingen te bewonderend Het terrein was als vorige jaren inge richt. Het vee stond in lange rijen, ter wijl ter linkerzijde van den ingang de paarden waren tentoongesteld. Langs de zijden van het terrein waren hokken, waarin de varkens geborgen. Ook daar onder kwamen fraaie exemplaren voor,! vooral ook wat de zeugen met nesten' betreft. Verder hadden weder aan aantal fir ma's fraaie étalages met landbouwge reedschappen tentoongesteld. Al vroeg in den morgen was het zeep druk. Te 11 uur bracht de burgemeester een bezoek aan het terrein. Prijzen zijn o.a. behaaid in de afd. A. Gemest vee, voor de fijnste en! zwaarste koe, uitsluitend met hard voe*. der gemest, de le prijs door C. C. Breuf kink, te Voorschoten, de 4e prijé dopr fiebr. porrepaal te K 0 u d e k e r kj

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2