Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde, na verdediging van een academisch proefschrift geliteld „Het vraagstuk van Dirichlet" de Weieerw. heer Albertus Josephus Hubertus Thij- wissen, leeraar aan het R. K. Seminarie te Rolduc, geboren te Venloo. Geslaagd voor het kandidaatsexamen in de rechten de heer H. W. Stehouwer j Maassluis). De Royal Irish Academy heeft tot hono rair lid benoemdprof. H. A. Lorentz te Leiden. Zij viel doch bekwam slechts een lie ontvelling aan de knie. Doodelijk schrokken echter keerde zij huiswaa Vermoedelijk tengevolge van de glad heid der steenen viel in de Hooglandsche Kerksteeg te Leiden het paard van een doktercoupé. De koetsiers zullen dit geval aller waarschijnlijkst wel benutten in de nota van toelichting bij hun requesten aan den raad om verandering der bestrating op die plaats. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Derde Lustrum der R. K. „St. Thomas Aquinas" te Amsterdam. Door de lustrum-commissie, beiast met de voorbereiding en leiding der feeste lijkheden bij gelegenheid van 't 15-jarig bestaan van „St. Thomas", waarin zitting hebben de heerenG. P. Duffels, prae- ses G. M. L. Dés, Stassar, ab-actis I J. v". de Smit, ab-actis II; G. j. J. Ml. #els, quaestor ITh. J. J. M. A. esTerwoudt, quaestor II; A. H. L. M. van Beckel.A A. J. M. Fens; J. B. H. M. Heuqst; J. H. M. Hermanli A. J. L. Liesker, is het volgende ontwerp programma der feestelijkheden opge steld Maandag 1 Mei 8 uur ontvangst der reünisten. Dinsdag 2 Mei 9 uur plechtige H. Mis half 3—5 ,uur receptie 8 uur feest- vergadering; 11 uur biercommerz. Woensdag 3 Mei .half 1 uur groote inter-academische R. K. studentenmee- -ting; half 7 uur feestmaaltijd, na af loop reunie op de kroeg. Donderdag 4 Mei 11 uur uittocht naar 't Gooi8 uur feestuitvoering en bal. Uit Stad en Omgeving. Hofberichten. H. M. de Koningin zoo !wordt uit Boskoop gemeld zal morgen Woens dag een bezoek brengen aan de bkc mententoonstelling te Boskoop. Morgenavond zal ten Hove voor H. M. de Koningin en Z. K. H. deni Prins en een zeer kleinen kring van' ge- noodigden de majoor der Infanterie van het Ned. Ind. leger met verlof, H. A. Kooij, een met lichtbeelden toe ie lichten voordracht houden over het leven van het Indisch leger bij expeditiën en ver der over het leven van de inlandsche bevolking. H. M. de Koningin^Moeder za;l Vrijdagmiddag met de Hertogin van Al bany een bezoek brengen aan de blce- mententoonstelling te Boskoop. Eerste Kamer. Wij vernemen dat de Eerste Kamer morgenmiddag ten 2 ure eene openbare vergadering zal houden, tot afdoening van eenige kleine ontwerpen in de atdee- lingen. De Eerste Kamer benoemde tot rap porteurs over het wetsontwerp tot bestrij ding der zedeloosheid de qeeren Sickenga, van Voorst tot Voorst, van Pallandt, Kist en Franssen. met den Christel ijken groet, waarna het woord werd gegeven aan den voorzitter der afdeeling den Haag, den heer Visser, tot het uitspreken van een welkomst groet. Ingekomen was een schrijven der af deeling Purmerend, houdend het ver zoek, dat zij, die wegens uittreden uit den middenstand de Hanze zouden ver laten, lid zouden kunnen blijven. De voorzitter stelt Purmerend Voor dit punt op de vergadering van 5 Juli te brengen. Een schrijven van de afd. Haarlem, verzoekend oin mededeeling o\e." de be strijding der vereeniging Eigen Hulp, en een paar kwestie van huish. aard. De voorzitter zegt een bespreking van het eerste punt toe, wa,t het punt be treft der tijdige toezending in een voldoende hoeveelheid van stukken op de centrale raadsvergadering betrek king hebbende en wordt gewezen op de verhoopte tot standkoming van het eigen orgaan. Schrijven van de Handelsvereniging te Rotterdam, houdc le verzoek om ad- haesiebetuiging aan een protest dier vereeniging tegen het wetsontwerp op het debietrecht De voorzitter stelt voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Huff, Amsterdam, pleit voor een adhaesiebetuiging. Daar het voorstel ondersetund wordt zegt de voorzitter een bespreking in hef hoofdbestuur toe. De Zeereerw. heer Pastoor Ve.hoef (Schiedam), zegt dat ook op de laatste bestuursvergadering dier afdeeling een besluit in dezen zin was genomen. Schrijveh der afd. Assendelft naar aan leiding van voorloopig bericht in de R.K. Middenstander over de vergadering van de afdeeling (zie Midd. 26 Jan.) De af deeling protesteert tegen de voorstel ling in de Middenstander. De voorzit ter deelt mede dat pogingen wonden aangewend om te komen tot oprichting van afdeelingen in Alfen a.d.. Rip, Goes Hillegom, Kwadendam, Lummen, Over- zand, UrsCn, Vlissingen, Zaandam, Uit geest, Beverwijk en Naaldwijk. Ingekomen is- nog een schrijven' vai de Handelsvereeniging Utrecht om den Middenstandsbond te verzoeken tot het bespreken der bestrijding van „Eigen Hulp" zal op het Middenstandscongres behandeld worden. Het gerucht als zou Mgr. v. d. Ven gezegd hebben dat R. K. Middenstan ders lid konden blijven van neu trale vereeniging, deelt de voorzitler mede, voorbarig en onjuist te zijn. Het bericht uit de R. K. Middenstan der over het onderbrengen van de R. K. Handels en Kantoorvereeniging in de Hanze, brengt rectbr Stroomer in het midden, dat het den middenstander niet aangenaam zal zijn om de Handels en Kantoorbedienden in de Hanze te zien. Stappen in die richting zouden; trouwens door de Handelsbedienden' gedaan moeten worden. Z.eerw. deelt mede, dat het hoofdbestuur er tegen is en verzoekt de afdeeling niet op behan deling in te gaan, zonder het H. B. ge hoord te hebben. De voorzitter stellt nu namens het hoofdbestuur voor Mgr. Ko- nings het eerelidmaatschap der vereeni ging aan te bieden, waartoe bij acclama tie besloten wordt. Vervolgens wordt het woord gegeven aan den secretaris tot het lezen der no tulen van de vorige vergadering. Kap. Knuttel protesteert tegen de par tijdigheid van het verslag wat de rond vraag betreft. Spr. had ook tegen het verslag van de „Nieuwe Haarl. Cou rant" geprotesteerd. Spreker verzoekt de woorden als zou ZijnEerw. het eens zijn geweest n et het hoofdbestuur, te schrappen. Ook de heer Boon protesteert. De secretaris geeft toe dat hij door het rumoer verkeerd kan verstaan heb ben. De gewraakte woorden worden weder geschrapt. De voorzitter deelt mede dat Mr. Aal- berse door ambtsbezigheden verhinderd is ter vergadering te komen. Alsnu komt in behandeling het voor stel van het H. B. tot het uitgeven van een eigen orgaan voor de Haarl. Hanze, welk voorstel ingeleid wordt door den voorzitter. Dit voorstel acht de voorzitter bekend genoeg dan dat hij in bijzonderheden be hoeft te treden. Spr. brengt in herinne ring de vergadering in Dec. te Amster dam gehouden, waarop het H. B. op bekende gronden de stichting van een eigen orgaan noodzakelijk achtte. Spr. toont aan hoe in den Middenstan der een vloot leugens en verdraaiin gen tegen het H. B. der Hanze zijn in zee gezonden. Spr. wijst op de brieven en courantenartikelen, te veel om voor te lezen, die instemming met de plannen van het H. B. betuigden, en op den spre ker de Eerw. kap. Hoozemans, die de houding van het H. B. verdedigde. Aan dezen allen wordt de dank van het H. B. betuigd. Uit het verweerschrift van den Mid denstander stipt spr. een paar punten aan, die onderling in lijnrechte strijd zijn en wemelen van verdraaiingen, om te bewijzen dat het blad niet de richlting der Haarlemsche Hanze volgt. Vervolgens zet hij kortelings de strub belingen tussehen het H. B. der Hanze en de redactie van „De Middenstander" uiteen, die leidden tot het afbreken der relaties door de redactie van „De Mid denstander". Spr. wijst op de kwade troyw, dfiot redactie getoond, door het weglaten van belangrijke bescheiden uit het verweer schrift. Voorts bespreekt hij nog de weigering om den redacteur van „De Middenstan der" het woord te doen voeren, weige ring gebaseerd op de gewoonte, dat een verslaggever nooit het woord voert op een vergadering, waar hij q. q. komt. Het bezwaar van het betaalde orgaan (verplicht abonnement van f0.50), waar tegen velen gekant waren, heeft het H. B. uit den weg kunnen ruimen. Tevens heeft het H. B. getracht het blad iedere week te doen uitkomen, om het bezwaar van ouden kost te voorkomen. Als steun hiervoor heeft het H. B. een uitgever gevonden, die geheel voor eigen risico het blad wil uitgeven, zoodat noch voor bond, afdeelingen of leden eenig financieel bezwaar bestaat. Het blad zal uitkomen in formaat van „K .S. W.", bestaande uit 8 pagina's advertenties en 8 pagina's tekst, en zal iedere week gratis en franco aan alle leden worden toegezonden, terwijl iedere week 400 exemplaren voor de propa ganda beschikbaar blijven. Het blad blijft in eigen beheer en het H. B. zal bij toestemming der vergade ring optreden als orgaancommissie. Aan het blad zal verbonden worden geen priester-redacteur, maa reen mid denstander, terwijl men aan MgF. den Bisschop een priester als censor zal vragen. Nog behandelt spr. de vaagheid der convocaties, die door vrees voor prae- mature tegenkanting geïnspireerd waren. De kosten van het blad moeten gedekt worden door advertentiën. Het H. B. stelt dus voor, in iedere afdeeling een correspondent te benoemen, belast met het opzenden van verslagen en berichten en het aanwerven van abonnementen, en advertentiën. Daar dit laatste een be zwaar kan zijn, kan de vereeniging voor de advertentiën zorgen of een colporteur aanstellen. De ondervinding heeft bewe zen, dat bij voldoenden toevloed van ad vertentiën het orgaan daarop kan drijven. Mocht dit niet het geval zijn, dan neemt tot 1913 de uitgever dit risico voor zijn rekening. Na dien datum zal besproken worden hoe dc verdere doorzetting dei- uitgave zal plaats hebben. Eventueele winst zal gedeeld worden tussehen uitgever en bondstaus, waardoor een goede bron wordt verkregen tot het subsidieeren van bondsinstellingen. Met applaus werd deze uiteenzetting ontvangen. Vervolgens wordt gelegenheid gegeven tot het vragen van inlichtingen. De heer Peters, Amsterdam, vindt, dat dit punt niet genoeg toegelicht was op het convocaat, terwijl nog wel een man daat tot voorstemmenverwacht werd. Veel bezwaren van Amsterdam zijn reeds door de toelichting van den voor zitter opgelost, echter vindt die afdee ling, dat een priester in de redactie moet zitten. Tevens zou men rekening moeien houden met de arbeidsvoorwaarden op de drukkerij van den uitgever. Kap. Knittel, Purmerend, keurt af de wijze van optreden van het H. B. Spr. is niet tegen een eigen orgaan, maar wilde ook wat minder geheimzinnigheid te zien betracht. Spr. had een ruimer onderzoek door een commissie willen zien ingesteld en meer openbaarheid der on derhandelingen tussehen de redactie van „De Middenstander" en het H. B. Pur merend stelt dus voor, alsnog een com missie van onderzoek te benoemen. De heer Creyghton, Leiden, wil zijn spijt uitdrukken met het misbruik van namen van Eerw. Geestelijken in de Pers, waardoor de gewone leeken niet weten wat ze gelooven moeten, daar men toch niet kan aannemen, dat sommigen willens en wetens de zaak in een ver keerd daglicht zouden stellen. De heer Visser, den Haag, vraagt, of het bezwaar heeft den naam van den uitgever te noemen, iemand die toch wel een pluimpje mag hebben. Dc heer v. d. Arend, Delft, bestrijdt nog de oprichting van een eigen orgaan, omdat dit de eensgezindheid niet zou bevorderen. Hij zou derhalve willen aan dringen op hervatting der onderhande lingen. Het aanbod van den uitgever is spr. te gènereus. Hij vergelijkt het met een volontair op een handelskantoor en gelooft niet, dat het blad aan de eischen zal voldoen. De heer Bergveld, Assendelft, gelooft, dat de vele advertenties den trek van koo- pers naar de groote steden grooter zal maken. (De vergadering duurt voort.) Prov. Zuid-Hollandsche Boerenbond]) Zaterdag 1 April hield de Prov. Z. H. Boerenbond hare jaarvergadering in „De Vergulde Turk". Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat in verschillende afdeelingen flink gewerkt was. Na de herkiezing van twee bestuursleden was aan de orde eene lezing van Dr. Ten Heninepe, over de Rijksseruminrichting te Rotterdam waaraan Z.Ed. werkzaam is. Op zeer be vattelijke wijze werd den aanwezigen eerst het leven en werken der bacteriën verklaard en door tal van afbeeldingen aanschouwelijk gemaakt, waarna de ver schillende werkzaamheden der Serum inrichting op het gebied van bacterio logie ,en serumbereiding werden aange toond, vooral in verband met landbouw en veehouderij. Inderdaad eene zeer be langwekkende ea leerzame voordracht, waarvoor den spreker door den voorzit ter (Onder hartelijk applaus werd dan-k' gebracht. Hierna kwam aan het woord de heer J. Wesselingh, directeur der ziekte- en ongeval! lenYvrie'oefini'gY Met recht mocht deze beweren, dat de ze verzekering de mooiste en voorde :!ig- ste inrichting op dit gebied is, zoo als bleek uit het verslag over de eerste acht maanden, waarin zij werk zaam was. De mooiste is deze verze kering, om haar christelijk kaxak'ter, door den spreker uit de statuten aange toond, alsmede om dc groote zelfstan digheid der plaatselijke afdeelingen. Dat ze daarbij voordeelig werken moet, blijkt duidelijk .uit hare inrichting en mag ook wel worden afgeleid uit het feit, dat de werkelijke .onkosten bij: een verzekerd loon van f 90.000 slechts uim f 270 bedroegen. Ten zeerste wordt deze ver zekering dan ook gewaardeerd door de leden en hunne werklieden. Des te meer is het te betie.iren, dait zij niet die deelneming ondervindt, die re verdient en dat de organisatie van den Prov. Z. H. Boerenbond wordt aige- broken, wijl zooveel leden en afdcc in- gen in deze hun eigen \v>; gaan. I e klacht van den directeur werd ten volle beaamd door den Edelac'. heer van Wichen, burgemeester van Alkemade, en bestuurslid der Prov. Z. H. die het be treurde dat de in zijn gemeente opge richte ongevallenverzekering niet was aangesloten. Door den voorzitter werd de verzeke ring nogmaals aanbevolen. Z.Ed. bedank te vervolgens de sprekers voor hunne voordracht, de leden voor hun opkomst en sloot na rondvraag dr vergadering. Marktberichten. LEIDEN 4 April. Vette Varkeiismarkt.Aanvoer 150, vette varkens 150. f 0.55 a 0.54. Lichtsoorj fC.— a f0.— Handel matig. ROTTERDAM. 4 April. Veemarkt, 40 Paarden; 0 Veulens; O ezels; 1496 magere Runderen; 635 vette Runderen155 vette Kal veren; 1314 nuchtere Kalveren,; Graskalveren 6 Schapen; 305 biggen; 1 Varken; 1 öok. De prijzen waren als vulgt: Koeien en Ossen 35 a 40 c.; Stieren 30-35 c.vette Kalve ren 50—65 c. p. kilo. Melkkoeien f 170—290 Kalfkoeien f 175—131; Stieren f 125—420; Pin ken f 110—120; Graskalveren lVaaizen f 120-170 Werkpaarden f 125-275Slaclitpaar- den f (30—155; Hitten fVt Biggen f 9a 16 nuchtere Fokkalveren f 10—20: nuchtere Slaciit- kalveren f 6.12.Export Varkens c.. Lammeren fper stuk. Biggen fü.—.0; Biggen per week f 1.60 a 2. Wegens dc veetentoonstelling is er zeer veel belangstelling zoowel voor vet als mager vee, de aanvoer zeer ruim. Dc handel in vette runderen was aauvankelijk van weinig bcteekenis, later kwam er meer voeling, en ging de omzet in le soorten vlug met voor enkele nog 1 cent boven noteering, afwijkende soorten met beperkte omzet, toch wordt alles nog wel ver kocht. Stieren ruim aangevoerd, er is veel vraag naar beste en zware met vlugge haddel. Vette kalveren behoorlijk aangevoerd, le kw. goed gewild en vlug verkocht, mindere soorten lang zaam verhandeld. Mager vee met groote aanvoer en veel koop lust, doch liooge vraagprijzen, langzame omzet. Voor België werd zeer weinig gekocht, i/cu enkele buitenlander kocht eetwgc melkkoeien, voor het binnenland was nog al vraag naar goed kalfvee. Jong vee met iets betere handel. Nuchtere fok- en slachtkalveren ruim aan gevoerd, handel iets trager dai> de vorige weck. Paarden inet redelijke handel. Ook in biggen was dc handel matig. ROTTERDAM, 4 April. Op de ooier- markt werden aangevoerd 86 achtste en 20 zestiende vaten en 198 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 58, 2e kw. f55, 3e kw. f51. Per half K.G. 72'a77Wct. Eieren. Aangevoerd 102743 stuks. Kippen eieren f 3.30 a f 4.60. Eendeneieren f 3.904.35 ganzeneieren f 11,50 a 12. Kalkoeneieren f 7 a 9.50 BODEGRAVEN. 4 April. Aangevoerd: 84. partijen k rite le soort f31a32Jz 2e sow le soort Edammer! le so Zwaardere Goudsche f 33.- HA/.>.. April. Veiling V. P. N. Kipeieren J.Ló—t 4.20 per 100. Konijnen f 0,f 0,29 p. stuk, Aalbessenboomen f 0.12 per stuk. Kruisbessen f 0.12 per stuk. Aardbeienplanten f 0.16 per 25 stuks. Slaplanten f 0.10 per 25 stuks. Gruote boonenplanten f 0.12 per 50 stuks. LOOSDUINEN, 3 April. Op de groentenvei- ling werden de volgende prijzen besteed Kom kommers (Eng.) le soort f 15.10 a f 16.50, dito 2e s. f 10.00 h 112.20. Salade 1ste srt f 3.90 i t;».40 dito 2de soort f 1.90 t\ f 3.50. pden-, 1ste soort f 21.30 a f 25.40, radijs f2.20 a 3.20 Raapstelen f 1.— a 1.30, rabarber 1 7.— a 3.30, peterselie i 3.10 a f4.60, alles per 100; Spinazie 36a 5Ï c., boerenkool f 0,17 a f 0.19, stoofsla 25 a 73 c., Komkommerstek f 0.45 a 1.40 alles per ben; kroten f 0.90 a 1.— per Yi H.L. KAMPEN, 3 April. Aan de botermarkt be droeg de aanvoer 232/8 en 51/16 vn. De prijzen waren ais volgtbij het consortium van botur- handelaren per l/% vat f 24— a 25J4, per vat f 12— a f 12.V, per K> kilo <30 a «.5 et. Gemengd Nieuws. Een tragische gebeurtenis. In de Kogelvangerstraat te Rotterdam woonde de 70-jarige man J. v. P. en diens eveneens 70-jarige vrouw. Hij was zonder werk en zij hadden de laatste week van zijn laatste 20 cents geleefd. Ten einde raad hj&'d de wanhoop den man aangegrepen. Hij schreef een brief, waarin hij mededeelde, ,dal hij zijn vrouw, en zichzelf zou doodéri. In den nacht van Zondag op Maandag nu greep hij een bijl om de vrouw het hoofd af te slaan. Toen hij haar den slag toebracht, brak dc steel, waarvan hij zoodanig schrok, dat hij het op een loopen zette, niet tegenstaande hij alles al in gereedheid had gebracht om zichzelf dooi ophang: ig van liet leven te berooven. hl ij hep naar de politie en deed daar aangifte van, zijn daad. Inmiddels was een politieagent, die hem hard zag loopen cn onraad ver moedde, het huis binnengegaan en vond daar de vrouw met een gapende hoofd wond. Zij werd pe rbrancard naar hef ziekenhuis vervoerd, waar haar toestand ernstig, doch niet bepaald levensgevaar lijk bleek. LEIDEN, 4 April. Hanze. Gisterenavond hield de R. K. Midden- standsvereeniging de „Hanze" een leden vergadering. De opkomst was niet schitterend, daarom heette de voorzitter de opgekome- nen dubbel welkom. Op het program.stonden o.a. verkiezing voor een afgevaardigde naar de heden in den Haag te houden alg^meene vergade ring. Terwijl dit plaats had gaf de voor zitter eenige verklaring van de heden in den Haag te houden bespreking over het op te richten eigen orgaan. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer Hacke, die dus met den bestuurs- afgevaardigde den heer Spendel de Hanze __ter centrale vergadering zal vertegen woordigen. De voorzitter deelde nog mede dat de candidaten van de Hanze voor de Kamer van Arbeid voor de Winkel- en Grossiers- bedrijven zijn gekozen Daarna had de bespreking plaats over de onderlinge glasverzekering. De voor zitter lichtte dat punt nader toe en stelt voor om het bestuur op te dragen een commissie saam te stellen van drie leden. Dit voorstel werd aangenomen. Wat de vervroegde winkelsluiting be treft, verschillende sprekers voelen er veel voor, doch het moet langs wettelijken weg geschieden, het voorstel werd nog geopperd om 's morgens wat later te be ginnen. De tegenstanders beriepen zich op de gevolgen op zedelijk gebied en ook op de uithuizigheid die daar een gevolg van zijn zal. Een ander wenscht geen nieuwe ambtenaren te hebben, die dan de win keliers, die reeds genoegzaam worden gekremd, weer moet betalen. Een voorstel om een algemeene ver gadering te houden met een spreker werd ter tafel gebracht evenals een voorstel dat bedoelt een samenwerking met de winkelbedienden. De secretaris doet een voorstel om de actie meer algemeen te maken en een vergadering te beleggen voor alle R.K. winkel- en neringdoenden in Leiden. Nadat' er nog vele argumenten voor en tegen waren aangedragen, werd ten slotte besloten, het voorstel van den secretaris uit te voeren en dan een spreker uit te noodigen die het vóór en tegen zal be spreken. Bij de rondvraag komt de belasting op de tabak ter sprake. Men wenscht te komen tot een afkeuring van deze be lastingvoorstellen. De meening is dat deze zaak ter sprake dient gebracht in de vak-gilden. Met de christelijke groet sloot de voor zitter de vergadering. De heer G. C. J. Kruisinga, me disch student alhier, is bij Beschikking van den Minister van Oorlog toegelaten tot eene verbintenis als adspirant-reserve- officier van gezondheid bij het 4e Regi ment Infanterie. HOOGMADE. Heden werden alhier de schapen verkocht, die in het afge- loopen jaar ten voordeek der kerk zijn geweid. 63 stuks werden aangevoerd, die door elkander f 26,50 per stuk op brachten. Koopers wanen D. de "Rijns- burger, J. de Graaf en F. de Rijnsbur- ger. Als bijzonderheid .kan worden ge meld, dat 63 Jammeren waren aanp^e- kocht s GEWESTELIJK GEMENGD. Gisteravond ongeveer 8 uur werd een juffrouw S. genaamd aan het Kort- Rapenburg te Leiden, waar zij tevens Moonachtig is, duor een auto aangereden. Commissaris Zuid-Holland. Men seint ons uit den Haag Met ingang van 18 April is benoemd tot commissaris der Koningin in Zuid- Holland E. C. Baron Sweerts de Landas Wijborgh, burgemeester van 's Gravenhage. Tweede Kamer. De Tweede Kamer hield hedenmiddag half twee een korte openbare bijeenkomst alleen om aan den sectie-arbeid enkele wetsontwerpen toe te voegen, waartoe besloten werd. Voorts werd besloten om morgen, in plaats van ten half vier uur, de eind stemming over de wijziging der arbeids wet morgen ochtend ten 11 ure te doen plaats hebben. Hierna werd de vergadering tot mor gen op dat uur verdaagd. De gouverneur van Cura9ao, in ge zelschap van den waarn. directeur der openbare werken, den advocaat-generaal en zijne adjudanten, is met de „Prinses Juliana" naar Aruba vertiokken. Bij proclamatie heeft de Gouverneur ter kennis van ingezetenen gebracht, dat het dagelijksch beleid van zaken gedurende Z. H. P. G 's atwezigheid aan den onder voorzitter van den Raad van Bestuur is opgedragen. Dinsdagmorgen is H. M. „Utrecht" naar Haïti en Cuba vertrokken. Tariefwet. De opbrengst van het nieuw voorge stelde tarief van invoerrechten wordt blijkens recapitulatie geraamd op een totaal generaal van f 19.302.040. Pest in Indië. Bij het departement van Koloniën is ontvangen het volgende, nadere telegram van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië d.d. 3 dezer, betreffende het heerschen van pest op Java „De grenzen der afdeeling Malangzijn gesloten, maar voor het spoorwegverkeer open. Van het begin van Februari tot gisteren waren er totaal honderdvijf gevallen, waaivan vijf en zeventig overleden en dertien genezen zijn. Het dagrapport van gisteren vermeldt dertien gevallen en zeven dooden. De ziekte is gelocaliseerd in de berg- districten Penanggoengan en Karanglo. Heden een verdacht geval te Tjepoe in Rembang. De Koningin zal a.s. Zaterdag in bijzonder gehoor ontvangen eene buiten gewone missie van den President van Mexico, welke aan H. M. den dank van den president komt betuigen voor de zen ding van onzen gezant den heer Loudon bij de jongste nationale teesten in Mexico. Vanwege de Koningin wordt aan de missie toegevoegd de adjudant luit. ter zee le kl. jhr. von Mühlen. Na afloop der audiëntie wordt het hoofd der zending, de heer Gamboa, afzonderlijk door H. M. ontvangen ter overhandiging zijner geloofsbrieven als gezant der Mexicaansche Staten bij ons Hof en ter eere van de missie zal des avonds een galamaaltijd ten Hove plaats hebben. Centrale raad „De Hanze". (Van onzen speciaten verslaggever.) Heden hield de Centrale Raad van „De Hanze", bond van R. K. vereeni- gingen van den han'deldrijvcnden en in- dustrieeJen middenstand, zijn 13e ver gadering in de Arti-zaal van het Zuid- Holl. Koffiehuis in Den Haag. Vertegenwoordigd waren lö afdeelin gen. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den. heer J. A. .VerbeeK

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3