Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. den, om daarna meestal veldarbeid, on der altijd voortdurend zwijgen, te ver richten. Ondanks de strengheid der orde (ontstonden trappistenkloosters in Italië., iontstonden trappistenkloosters in Italië. iDuitschlnad. Engeland, Zwitserland, BeJgtë, Nederland, zelfs in Rusland en ■Noordh Amerika. Maar ook deze mannen, die duizenden 'hektaren woesternij en vaak ongenaakr •bkren grond in welige akkers hebben herschapen, die voor zich zeiven alleen het allernoodzakelijkste voedsel en de grofste kleederdracht vraagden, werden uit hunne kloosters voor en na verdreven en de gebouwen omvergehaald en ^er- woest. En in weerwil van de vervolgin gen, die zij te verduren hadden, nam het getal trappistenkloosters toe. Onlangs bezocht de Fransche bevelhebber Laribe, van de koloniale infanterie een trappisf- tenklooster in China, waarvan hij onder meer het volgende mededeelt. Op 150 kilometer afstand van Peking, in de stormachtige bergketen, die China van Mongolië en de woestijn Gobi scheidt, niet ver van den grooten muur, op den achtergrond van een klein dal, hebben de trappisten hunne woning ge vestigd. Hun eigendom is om de 150 kilometer lang en 2 kilometer breed, waarvan slechts 30 hectaren bebouwf baar zijn, het overige bestaat uit s.teem- rotscn en struikgewas, met hier en daar enge doorgangen. Nog geen halve eeuw geleden stetd eene rijke dame, d e de we reld ging verlaten, om achter de kloos termuren haar levensdagen te slijten, eene belangrijke som ter hand aan Mgr. Deiaplace apostolis vicaris van Tchi li. Hij kon daarover beschikken tot stich ting van een goed werk. De prelaat be steedde ze tot den aankoop van de woe ste bergstreek en trad in onderhandeling met de oversten van trappisten en andere orden. Een Fransche pater Masor Vey- chard, de tegenwoordige abt van het klooster, en een Chineesch priester, wa ren de mannen die zich met de moeilijke taak belasten. Thans reeds telt het kloos ter 8 Europeesche priesters, 50 gepro feste Chineezen, van welke 4 priesters en 2 diaken, 35 leekebroeders en 15 postulanten. Het klooster bestaat iï?fc verschillende langwerpig vierkante ge bouwen opgetrokken uit blauwe tichel- steenen. Boven deze steekt uit het sier lijke kerkgebouw met zijne drie slanke torenspitsen. Is het niet beschamend voor die Tan den in Europa, waar Se kloosterlingen verdreven worden, dat dezen g a s t v r ij- heid moeten zoeken en ze vin den in China en Turkije! ALLERLEI. Geneeskundige raad voor moeders van nerveuze kinderen door prof. Meumann. Zeer groot is het aantal kinderen, dat wegens zenuwlijden onder behandeling van den arts komt. Gewoonlijk wordt ook over last bij de voeding geklaagd, zonder dat de kinderen nu juist belangrijk ondervoed zijn. Onderstaande voorschrif ten zijn zeer belangrijk, bij werkelijk on dervoede kinderen-, die wegens chacexie een mestkuur behoeven, worden zij min der toegepast: maar bij nerveuze kin deren, met bleeke gelaatskleur en afwis selend goeden eetlust zijn die voorschrif ten steekhoudend. Het voorschrift voor de moeders luidt: Uw kind heeft zwakke zenuwen. U moet daarbij op drie dingen letten lo. Veel lucht: in zomer en winter. Laat uw kinderen buiten met andere kinderen van hun leeftijd spelen. Zend hen in de vacantie naar bloedverwanten, die op het land wonen of anders naar vacantiekoloniën. Kamers met veel lucht. Koel hoofd, warme voeten! 2o. Voeding: Slechts bijzonder ma gere kinderen moeten vetgemest worden, maar alleen .wanneer de arts het noodig oordeelt. „Dik en gezond" gaat niet altijd gepaard. Voor de zenuwen is dik wijls een matige voeding doelmatig. Vol gende zaken zijn vooral verbodenchoco lade, cacao, zoetigheid van allerlei aard, koffie (behalve malzkoffie) wijn, bier (ook niet malzbier) en natuurlijk ook alle an dere alcoholische dranken. Eieren niet da gelijks en dan hoogstens een. Geen krachtige bouillon, in 't algemeen in de plaats van bouillon, dikwijls soep. Slechts eenmaal daags vleesch. Melk hoogstens Liter. Uw kind moet hebbenGroenten en vruchten, ook compot (maar matig zoet) brei- of pudding van gries, rijst, haver meel, enz., kaas, boter. 3o. Opvoeding: Veel slaap is noodzakelijk; ook des middags 111/2 uur. Des avonds precies en vroeg te bed, zoodat de kleinen om 7 uur, de jon ge schoolkinderen om 8 uur, de ouderen om 81/2 uur reeds slapen. De handen moeten boven de dekens worden gehou den. Des morgens vroeg op. Val de kinderen niet lastig met eten of onbe duidende dingenmaar duldt geen leugen snoepen, slechte gewoonten, ongehoor zaamheid bij het slapen en het opstaan. Verg van het kind niet meer, dan met zijn gaven overeenstemt; ook moet het niet „vroeg rijp" worden. Indien het bij geestelijken of lichamelijken arbeid spoe dig vermoeid is of geprikkeld of wordt het knorrig of went het zich bijzondere bewegingen aan, raadpleeg dan den arts. Spreek nooit in tegenwoordigheid van het kind over zijn of over uw eigen ziekten. Wees niet prikkelbaar. Zend het steeds weg van ouderen, die overprik keld zijn en laat het omgaan met kinde ren van zijn leeftijd. Vox medioorum. Een vlooienverzamelaar. De vloo is steeds een dier geweest dat zich maar zeer betrekkelijk in de belang stelling der menschen mocht verheugen. Geen groote dichters hebben den lof van dit insect bezongen zoover wij weten heeft alleen de schoolmeester dit sprin gend diertje in een zijner oden verheer lijkt. En toch wordt de vioo (Alphamp- tèra, Siphonoptera, Pulcidae) niet ge heel en al miskend. Sir Walter Rothschild tc Londen be zat de prachtigste vlooienv'erzialneling der geheele wereld. Hij is met recfht trotsch op deze collectie, welke een drieduizend verschillende soorten telt. In glazen huisjes leven deze dieren, en de grootste aandacht wordt aan de ge zondheid van de zooveel zeldzame soor ten geschonken. Sir Walter Rothschild, die deze col lectie uit een wetenschappelijk oogpunt zoo volledig mogelijk tracht te maken, bezit reeds uiterst zeldzame exemplaren. Van de gewone huis-, tuin- of keukenvtoo (Pulex irritans) af tot de Rhyn chop non penetrans of zandvloo, die in West-Indië en Amerika van 29 graden Zuiderbreed te tot 3 graden Noorderbr. wordt aan getroffen en sedert 1862 ook in Midden- Afrika voorkomt. Zooals het meer met verwoede verza melaars gaat, wil men steeds Zeldzamer exemplaren. En zoo is deze vloloien- verzamelaar reeds eenige jaren doende om de tot voor eenigen tijd onbekende Poolvloo bij zijn verzameling te voegen. De „Gaulois" wist een dezer dagen me de te deelen, dat eindelijk de heer Roth schild in 't bezit is gekomen van een exemplaar dat tot de noordelijkst leven de vlooi en soorten wordt gerekend en on gemeen zeldzaam is. Het betreft de z.g. Witte Pool-vloo. Nadat alle gedane moeiten vergeefsch waren geweest, besloot hij eenige maan den geleden tot plaatsing van een' Ad vertentie in een Canadeesch blad, mel dend dat degene die het zeldzame dier wist te vangen en levend wist op te zen den naar Londen, op een rijke be!o|o- ning staat kon maken. En mü een dezer dagen ontving Rothschild tot zijn on beschrijfelijke vreugde, in een flesch goed verzorgd, een drietal exemplaren van de witte Poolvloo. Men stelle zich de geestdrift voor, waarmede de baron deze drie dieren een plaatsje gaf 111 een zijner vlooi en terraria. En hij: dacht er niet lang over na, maar stuurde den voortvarenden Canadeesch en vlooien ja ger een bedrag van 120 pond sterlinfg voor dezen belangrijken, niet alledaag- schen vondst. Ezelinnemelk. De oudheid kende de ezelinnemelk reeds een groote beteekenis toe. Wij lezen zoo in een vliegend blaadje van het bureau der internationale hyggiëne-tentoonstelling te Dresden, die deze zomer zal gehouden worden, dat Popaea, Nero's gemalin, om haar schoonheid te behouden, zich dage- lijksch in ezelinnemelk baadde en voor dit doel 500 ezelinnen hield, die haar ook op al haar reizen vergezelden. De oude meesters in de leer van het dieet: Euryphon, Hippokratus,Aristoteles Gallenus, Plinius, Celsus en Trallianus, hebben de werking van deze melk als voedings- en.genotmiddel reeds zeer hoog geschat. Zoo vindt men haar bij Celsus als middel tot het genezen van een over laden maag vermeld. Men bestreed er de jicht mee, tuberculose, maag en darm ziekten, benevens de gevolgen van uit spattingen. Toen daarop in den nieuwe ren tijd bekend werd, dat sedert eeuwen de Tartaren van het Zuidelijk Rusland de melk van de ezelin als voedsel voor zuigelingen gebruikten en de opkomende chemie aanwees, dat zij de vrouwenmelk in meerdere mate nabijkwam dan de melk van de koe of andere in aanmerking ko mende zoogdieren, eerst toen werd (van de beschaafde landen het eerst in Frank rijk) de ezelinnemelk systematisch tot voe ding van zuigelingen gebruikt. Zoo slaagde men er 0. a. in 't schrikbarend hooge sterftecijfer onder hereditair syphilitische kinderen in een Fransch instituut met 50 pCt. te verminderen. Het bekend worden van dit schitterende resultaat voerde er toe, dat alle belangrijke steden van Frankrijk deze voeding toepasten. In Holland en België werd ezelinne melk oorspronkelijk gebruik tot bestrijding der tuberculose. Later is zij ook aan zuigelingen gegeven. Een bijzondere waardevolle eigenschap van deze melk is de mogelijkheid haar bijna kiemvrij te verkrijgen. Aan tuber culose immers lijden de ezels zeer zelden, zoodat de bij de koemelk terecht zoo ge vreesde verontreiniging met tuberkelba cillen bij de ezelinnemelk zoo goed als nooit voorkomt. Ook aan andere ziekte- wekkende kiemen is zij zoo arm, dat zij zonder bezwaar ongekookt gedronken kan worden. Dit is een voordeel, waar van de waarde meer en meer geschat wordt. De melk is als het water uit een levende bron, de samenstelling lijdt onder verhitting. Wij proeven het bij de koe melk duidelijk, welke groote verandering na het koken in haar moet hebben plaats gevonden. Kunnen visschen hooren KreidI en Von Körner hebben op grond hunner proeven aangenomen, dat vis schen niet kunnen hooren. Zenneck is tot een tegenovergestelde meening gekomen. Een electrische klok namelijk, die onder water tot geluid geven gebracht weid deed alle visschen, die in de buurt wa ren, op de vlucht gaan, zoodra het ge luid begon. Bezold maakte er op opmerk zaam, dat het volstrekt niet zeker was, of bij deze proeven de visschen het klok gelui wel hoorden, het best zou kunnen dat ze verstoringen, die de klok in het water teweegbrengt door het trillen, een voudig voelden. Hiermee in overeen stemming was het feit, dat de visschen slechts op betrekkelijk korten afstand op het luiden der klok reageerden. Bernoulli heeft nu de proeven van Zen neck herhaald en daarbij gezorgd, dat de klok zelf niet in haar geheel in bewe ging kan komen. Hij kon nu bij ver schillende visschen niet de minste reac tie op het geluid waarnemen. Hij komt derhalve tot de conclusie, dat de visschen niet het geluid kunnen hooren. {De Natuur.) LEIDEN, 30 Maart. Landbouwtentoonstelling. Het voornemen bestaat aan de Land bouwtentoonstelling een wedstrijd te ver binden van brandbluschmiddekn. HAARLEMMERMEER. De tweejarige tuinbouwwintercursus, die aan den ring dijk bij Halfweg in de o.L school no. 9 wordt gehouden, is thans afgeloopen. De laatste les werd o.a. bijgewoond door den Rij kstuinbou wieeraar Volkerts te Aalsmeer en eenige bestuursleden van de afd. Haarlemmermeer van de Holl. Maatsch van Landbouw. Van deze afdeeling ont ving bedoelde cursus gedurende die twee jaren subsidie, zoodat het Bestuur zich wel interesseerde voor de behaalde resul taten. Aan een vijftal leerlingen kon het volledig diploma worden uitgereikt. De lessen stonden onder leiding van de heeren Huisman hoofd van school no. 9 alhier, Maarse te Aalsmeer en Halm te Amsterdam. VOORSCHOTEN. Bij genoegzame deelneming zal voor jongelieden van 18 24 jaar alhier voorbereidend militair onderricht gegeven worden. Aanmelding tot 1 Juni a.s. GEWESTELIJK GEMENGD. Aan den Ringdijk nabij den Vijfhui- zerweg O. Z- te Haarlemmermeer is hedennacht door onbekende oorzaak afgebrand een arbeiderswoning met daar aan gebouwde houten schuur, bewoond en in eigendom toebehoorende aan H. Resoort. De bewoners, die nog Otü lagen, konden zien slechts met moeite redden. De geheele inboedel, benevens ongeveer 25UQ K.G. hooi, dat in de schuur was geborgen, ging geheel ver loren. Alles was tegen brandschade ver zekerd. Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. B. en W. hebben besloten, de aan A. van den Ouweelen vergunning tot het oprichten van eene koper- en blikslagerij te wijzigen als volgt: „dat in de inrichting tusschen des avonds 7 uur en des morgens 7 uur, alsmede op Zon-en algemeen erkende Christelijke feestdagen geene geraasmakende werkzaamheden worden ver richt". Door B. en W. is vergunning verleend aan den Dir. der Kon. Ned. Grofsmederij, Zijlsingel, tot plaatsing en in werking stellen van een stoomwerktuig van 350 I. p.k., direct gekoppeld aan een dynamo van 240 volts spanning en 200 K.W. capaciteit, benevens van 3 electromotoren ieder van 25 p.k. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin heeft heden als gasten aan tafel genoodigd: luit.-generaal Rooseboom, oud-gpuv.- gen. van Ned. Indië en Mevlrouw, Mr. Hulshoff, president van en Mr. Reitsma, proc.-gen. bij het Gerechtshof alhier Baron van Ittersum, kamerheer i. b1. d., referendaris aan het Departement van Waterstaatde Kolonels Froger, Bors- boom en Twiss, onderscheiden lijik com mandant van het reg. grenadiers en ja gershet 2e regiment veld-artillerie en het 3e regiment huzaren. Z. K. de Prins Albert de Ligtie, ge- zantschapsraad van België alhier, wordt a. s. Maandag met de Prinses, Zijne ge malin, alhier verwacht ter aanvaarding van zijn post. De legatieraad zal hier komen wonen in het huis van zijn voorganger graaf de la Faille, in de Parkstraat. De Russische gezant alhier, graaf Pahlen, is heden tot het midden der vol gende week naar het buitenland vertrok ken. Begrafenis mr. J. G. Patljn. Onder zeer groote belangstelling is heden op Oud Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. J. G. Patijn, in leven commissaris der Koningin in deze provincie. Vóór het vertrek van den begrafenis stoet, waarin de galakoetsen voor de vertegenwoordigers der Koninginnen, was in het sterfhuis door ds. Cramer een lijkdienst gehouden. Zoowel het gou vernementsgebouw als het stadhuis wa ren ten teeken van rouw gesloten. Op de lijkkist lag een krans met het naamcijfer van Koningin en Prins. De Prins wachtte den stoet bij den ingang der begraafplaats en richtte zich daar terstond tot den oudsten zoon des overledenen, het Kamerlid Patijn, om hem, de hand drukkend, zijn (Jejjneniing te betuigen met het overlijden van diens vader. Op Oud Eik ene Duinen schaarden zich verder achter de baar, behalve de Prins en de vertegenwoordigers der Ko ninginnen, veie hofdignitarissen, de Mi nisters van Binnen!. Zaken, Justitie, Wa terstaat en Landbouw; de voorzitters en verschillende leden van Eerste en Tweede Kamer; de vice-president en eenige le den van den Raad van State; vele leden van andere hooge colleges en een groot aantal autoriteiten, onder wie leden van Oed. en Prov. Staten, het dageüjksch bestuur van den Haag e.d. de burge meesters van Rotterdam, Delft, Leiden en Loosduineu. Aan het graf sprak dr. Cramer, waarna de oudste zoon een dankwoord richtte tot den Prins, de Koninklijke vertegenwoor digers en de verdre aanwezigen. Broederschap ontvangers Directe Belasting, Invoerrechten en Accijnsen in Nederland. Men meldt ons: Den 25 Maart j.l. vergaderde te Am sterdam het Algemeen Bestuur van de Broederschap van Ontvangers der djrec- te belastingen enz. met Afgevaardigden der provinciale Afdelingen dier Ver- eeniging ter bespreking van de promcv tie in het Ontvangerscorps. De vergadering was eenstemmig van oordeel, dat de te dien aanzien door de 111 het jaar 1904 ingevoerde reorganisatie opgewekte verwachtingen op verre na niet in vervulling waren gegaan' e:i dat eene regelmatige en eenigszins spoedige promotie steeds veel te wenschen over laat. Na een zeer geanimeerde discussie werd men het ten slotte eens over de maatregelen, die genomen zouden kun nen worden om afdoende verbeteriujg in den inderdaad onhoudbareti toestand te brengen. Deze zullen in eene vermoedelijk op 13 Mei a. s. te houden buitengewone algemeene vergadering aan het oordeel der leden worden onderworpen om ma bespreking den grondslag te kunnen vor men van een aan de Regeering voor ver betering der ontvangerspromotie in te dienen adres. Ziekteverzekeringswet. Ook hedv zette de Commissie van Voorbereiding der Tweede Kamer, over het Ziekteverzekeringsontwerp hare werkzaamheden voort. Marktberichten. DELFT, 30 Maart. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 4.50 k 5.25, Zeeuwsche rogge f 0.— —.0, Westlandsche tarwe f 6.50 5 8,25, Zeeuw- sche tarwe f 0.— a 0.—, Chevaliergerst f 5,00 a 5.60, Westl. zomergerst f 4.50 5 5.50, korte haver f 0.— k —.0, duivenboonen 7.75 k 8.90 paardenboonen f 6.80 5 7.25, bruine boonen f 11.—a f 13.25, groene erwten f 10.50 5 f 15, kool zaad f 10.— a 11.25, mixed mais f 4.75 a 5.25, lange haver f 0.— 5 f —.0. Boter f 52 a 64 per H vat van 40 Kg. Aan voer 24518, 79/16, wegende samen 5690 Kg. Lijnolie vliegend flijnkoeken f k 30Maart. Veemarkt, vette koeien le kw. f 200 5 315, 2e kw. f 150 5 200, kalfkoeien le kw. f 200 5 300, 2e kw. f 150 5 200, vaarkoeien f 150 5 230, 2e kw. f 90 5 150, vette kalveren f 80 5 110, 2e kw. f50 5 80, vette schapen le kw. f 5 f—Lamschapen le kw. f34 5 48, vette lammeren le kw. f a magere varkens le kw. f 16 a 46 Biggen f85 15, nuchtere kalveren le kw. f 5 5 26, Paarden f50 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.82 5 0.74 5 0.66 vet kalfsvleesch per kilo f 1.20 5 1.10 5 1.—. Aanvoer 341 runderen, 3 paarden, 18 vette kal veren, 409 magere kalveren, 344 schapen en lammeren, 320 varken6, 685 biggen, 17 geiten of bokken. GOUDA, 30 Maart. Kaas. Aangevoerd 23 partijen; handel matig; le qual. f31.— 5 32.50 2e qual. f 28.— 5 30,—. Boter. Aangevoerd 1052 kg. Handel afloopend Goeboter f 1.15 5 1.25; weiboter f 1.05 5 1.10. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel vlue, prijzen zeer hoog. Vette varkens wei nig aanvoer. Handel vrijwel, f 0.23 5 0.26 c. p. Yi kilo. Biggen voor Engeland redelijk aanvoer, Handel vrijwel, f 22 5 f 24Magere biggen goeden aanvoer, Handel matig, f 9.— a f 10.50 Vette Schapen goeden aanvoer. Handel matig. f 25 a f 28, Lammeren geen aanvoer. f 5 Nuchtere kalveren goeden aanvoer, Handel beter f 7 5 10. Graskalveren Peen aanvoer. Handelf— a okkalveren goeden aanvoer, Handel goed f 10 5 f 20. ZOETERWOUDE. 29 Maart. Eierenveiling Aangevoerd 1530 stuks. Prijzen der kipeieren 3.50 a 4.00, Eendeieren f 3.80 a 3.90. VOORSCHOTEN, 30 Maart. Op de eieren- veiling waren aangevoerd 3485 eieren, waarvan de prijs beliep f 3.45 a f3.90. per 100.^eend- eieren f 3.80 a f 4.05 per 100, 5 kippen f 0.90 a f 1,10 per stuk, 2 hanen f 1,15, f 0.40 a f2.— duiven f 0.30 a f 0.40 per paar. WASSENAAR. Kalverveiling. Aangevoerd werden 19 kalveren. Bij redelijke handel werden prijzen van f 4.75 tot f 16 besteed. HOOFDDORP, 30 Maart, Graanbeurs De noteeringen waren heden: Witte Tarwe f 6.75 5 f 7.50. Roode Tarwe f 7.00 a f 7.50, Binnen!, haver f 6.80 a 7.20, Buiten), haver f 6.50 a 7.Rogge f 4,60 a f 4,85, Winter- gerst f4.25 a 5.Zomergerst f5.— a 6.25, Groene erwten f a Wijker vale erwten f a f Petersburgsche erwten f 6,30 a 6.50, Paardeboonen f 7.— a f 7.25, Duivenboonen 8.75 a 9.75 Bruine boonen f 12.50 a 13.00 Kar- wijzaad f 12.— a Mais per 75 k.g, f4.40 a f 4.60. LOOSDUINEN, 29 Maart. Op de groentenvei- ling werden de volgende prijzen besteed Kom kommers (Eng,) le soort f 13.10 k f 16.20, dito 2e s. f 9.70 a t 12.70. Salade 1ste srt f 3.30 a f 5.50 dito 2de soort f 1.20 k f 2.60. peen, 1ste soort f 20.80 a f 26.90, dito 2e soort f 9.70 a f 16.80 fadijs f 1.70 a 3.60 Raapstelen f 1.30 a 1.50, sel- rerij f 2.70 a 2,90 rabarber f 6.20 a 7.40, peterselie f0.— a 0.— per 100, Spinazie 24 a 39 c., stoofsla 16 a 56 c., Komkommerstek f 1.35 a 2.60 p. ben. kroten 78 a 86 c. per H H.L. AMSTERDAM 29 Maart. Olie. Bericht van de makelaars Matthes Porton. Raapolie per 6 weken fl32H, dito vliegend A31H. Lijnolie per 6 weken fl 49—, dito vliegend 48—, Alles per Hectoliter. VVohnarkt te Amsterdam. De in de iaatste jaren in het kfeia gehouden proeven om een kaapwolmarkt te Amsterdam te vestigen, hebben een zoodanig resultaat ge had, dat zich thans een syndicaat gevormd heeft van Amsterdamsche kooplieden, lurtwcik zich ten doel steit in het vervolg regelmatig kaapwollen aan te voeren. Het genoemde syn dicaat bestaat uit de navolgende firma'sde Nederlandsche Handelmaatschappij, de herren Vau Eeghen 6 Co., Hofmann bcbófter 6 Co., Mirandolle Vofite 6 Co.. W. H. Milller Co. Het voornemen bestond bij deze heeren ont aanvang April eene veiling te houden van circa 3000 balen. De tegenwoordige markttoesfaud van het artikel heeft echter dc inkoopen in de Kaap zeer bemoeilijkt, zoodat ditmaal een kleiner kwantum aan dc markt gesteld zal worden. Dc eerste veiling is vastgesteld op 4 April a.s. en zullen daarbij 1502 baten prima soorten kaap wollen aangeboden worden. Indien deze veiM een even gunstig verloop heeft als de tut nu toe gehouden proefveilingen, verwachten wij, dat binnenkort aanzienlijke partijen wol naar Amsterdam verscheept zullen worden. O* Di rectie der veilingen is opgedragen aan de make laars Gebrs. van der Vies, Amsterdam. Beurs van Amsterdam. 30 Maart 1911. Nederland. 3 Obl. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2k dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4k Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4 Obl. 1909Ned.Rec. 41* dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Cc Co. a. G. R. 125 4 dito 6c Erniss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 /0 Dipl. Sch. 1905 4 y0 Amsterdam 1900-01 3% Leiden lS9u. Aand. N. West. «ScPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car 6 Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 6 Mourmann (liq.) A met. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand,„Ketalioen"Mijnb.Mij. Kedjang Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aitnd. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Ali;. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkal PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. staatssp. ücsl. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v..aand. Chesapeake ótOhio Cert. v aand. Denv. 6 K10 Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 7o General Lien bonds dito Gew. A. Kans. City South Uw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4jra% Cert. v. aand. Miss. Kans. 6 1 4u/0 le Hyp. Obl! dito Aand. N.-Y. Ontario «li Western Cert. v. gew. aand. Roek Island Gew. aand. Soutli Pacific Afgest. gew. aand. South Riw. Cert. v.gew.aand.Union Pac.RIr. 4% Goud Obl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2k Antwerpen 1887 4% Hongaarschc Hypb. 1884 4Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3M Vorigt Koers Koers heden* 857* 85.4 85?S 854' 71 Lé 7!tfr 97 96*6 93,-4 93.4 94 65 t 6516 95/;j 954 87.44 87k> 87H 83*6 83*6 IOOk look,, 104 h 48 48? 58 57» 6 101 101 87 186 I86K 639$ 54fc 54*6 59 57 4 80-b 116 122*4 122 155 1554' 134H 1344 187*4 187V 174 174 910 390 35,4 85 399*4 4784 225.4 2254' 1797 a 180kg 5,4 5.4 17 u 16 174 714 702k 1084 10? 4 481 4H14 747 73 473*4 472 5 11S 114 414 41H 73 874 964 964 2124 213 109 109M 824 324B 294 754 75 34 k 1014 334 97 k 41'kV, 414 3041e 1174 264 1784 100k 1004 17 H 174 1084e 2.05 85 84H 91 He 91 k 1584 166 664 524 52% 42.50 74./0 Een arrestatie. Gisteren is in! een pension te 'sGravenhage gearres,- teerd mevr. de wed. van H.de B.J wier man in den nacht van' den 4denl Maart j.l. te Rijswijk is overleden. De heer v. H., was 's avonds te vo,- ren naar een babmasqué geweest. Den' volgenden morgen werd hij, dooi een' schotwond getroffen, dood op zijn bed! gevonden. Naar verluidt houdt deze ar restatie verband met dezen pfotselingen doodj De vermiste student. De ouders van den vermisten Ernst Joscphr son, den student uit Barmen, die voor eenigen tijd te Dinxperloo werd gezien! zijn weer begonnen nasporingen te doenj Ze hebben 1000 mark voor zijn ontr 1 dekking uitgeloofd, en verzoeken eem ieder, bij wien hij zich, zooals zijn ge,- woonte is, komt aanmelden om vocdsell hem tijdelijk verblijf te verleenen, tot! men de politie heeft gewaarschuwd. G a sver stikking. Gisternacht heeft zich in een perceel aan het Asser- dorperplein te Zwolle een geval van gas; verstikking voorgedaan, dat nog geluk'r kig is afgeloopen. Een heer, die daar logeerde, had es avonds dc gaslamp uitgedaan, maar vermoede!ijk met den! haak, waarmee hij het kettingkje vani het gaskraantje omlaag trok, dit ook| weer opengestooten. Toen de bewoners gistermorgen omstreeks zeven uur in het! aan zijn kamer grenzend vertrek kwamen! roken zij een sterke gaslucht. Daar de logé de deur had op slot gedaan, moesti men over de binnenplaats zijn' kamer, binnendringen, nadat eerst een paar ru4 ten waren ingeslagen, pm al vast wat lucht te geven. Gelukkig bleek de gast nog in leven. Met een zuurstofapparaat werd hij tot .bewustzijn gebr&cjit.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3