Voorjaar I PEEK CLof pENBURG. i averne's Spekslagerij Op welke voorwaarden wij leveren ftSMII ll—Hlïl Bij de opening van het nieuwe Seizoen willen wij uwe attentie vragen voor onze inrichtingen. Op het gebied van Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding hebben wij ons sinds jaren aan de spits geplaatst. Wat wij onze geachte Cliënteele dit jaar kunnen aanbieden grenst haast aan het onbereikbare. Hetgeen wij daargesteld hebben, wat aanbetreft sorteering, elegance der Stoffen en coupe, de soliditeit en de prijzen, dringt ons, U op de noodzakelijkheid te wijzen onze Etalages Breestraat en Mandenmakerssteeg te bezichtigen. Wij bevelen ons beleefd aan. Met de meeste hoogachting, UEd. dw. Dnr, DONKERSTEEG 17. (3«<> opgericht mi TELEFOON 192. HAM, ROOKVLEESCH, SAUC1SE, OSSEN! ONQ, ROOKWORST, LEVERWORST, BOTERHAMWORST, ONTBIJTSPEK, CERVELAATWORST, BLOKWORST, BANKETHAM, en de bekende rauwe ROOKWORST, HOOFDKAAS en KNAKWORST. der. Dat doen we nooit, zei Mijnheer L o e b. We moeten verdienen, dat is te begrijpen, maar we lokken niet met het een, om op het andere te snijden, dat kunnen wij niet doen, wait zien onze klanten, dat ze 't ergens anders zoo vee! goedkooper kunnen krijgen, dani zouden we weer 't zelfde spelletje hetf- ben en wij ze'.f weer de dupe zip. Marie: Maar als dat alles zoo is, dan is 't toch prachtig. Kitty: Dat is 't ook. En ik zei ook tegen den Chef: Maar mijnheer dan moet uw zaak toch ook reusachtig voor uit gaan. Toen lachtle hij even en zei: Ja mevrouw, we hebben gelukkig ook geen klagen, maar we zorgen er ook voor, dat onze klanten in elk opzicht goed bediend en tevreden gesteld wor den. Al pratend voerde hij ons door de keurig ingerichte .nagazijnen boven en beneden. Wat we daar al zagen is niet te gelooven. Meubels, bedden, gordijn nen, confectie, kortom van alles ruim gesorteerd en smaakvol. Terwijl we zoo rondliepen, zei onze begeleider: Weet u nu wat onze grootste tegenwerking is, \vat zoo onaangenaam is als je een goe de zaak voor hebt, dat is het wantrou wen der menschen en de valsche schaam*» te. Artikelen koopen, waar men voor uit weet, dat men bedrogen moet zijn, doet men liever, dan in een soiled Cre- dietmagazijn gaan. Marie: Toch gek. Kitty: Zie je het nu zelf in? Marie: Ja, 't is waar. En 't is toch ook geen schande om gebruik te maken van een betalingswijze, die in overeen1- stemming is met je middelen en die je in staat stelt zonder zorg tfe krijgen, wat anders onbereikbaar was. Ik vind het ten slotte toch nog veel b*jer in de Bazar te gaan, dan de rekeningen bij leveranciers op te laten Ioopen, niet Omdat je niet betalen kunt tfCiÜ, maar bmdat je ineens niet betalen kunt Kitty: Zie je het nu zelf we Join- ipeid, dat je nog jiiet hehp.eide ,te zuchten. Ik heb dien mijnheer beloofd, dat ik z'n inrichting overal zou aanbe velen waar ik ook maar in de gelegen1- heid was, „Mevrouw, ik wilde dat er meer zoo waren, dat zou niet alleen voor ons, maar ook voor een groot deel van het publiek voordeelig zijn", zei hij. 't Is niets dan een dwaas, vooroordeel, zeg ik je, om niet van de aangeboden gele genheid, als die zoo uitstekend is, ge bruik te maken. Dat vooroordeel zal ik er wel uit krijgen bij al mijn kennissen' zoo langzamerhand. Marie: Maar Kit, nu nog een ding, als je nu in de Bazar a contant wil koo pen, kun je dat en scheelt dat veel Kitty: Toevallig heb ik dat ook ge vraagd. Zeker, zei hij, we hebben zelfs vaste klanten, die nu eens a contait, dan' op afbetaling koopen, naar dat zij mo menteel goed of minder goed bij kas zijn. Marie nieuwsgierig): En scheelt dat veel Kitty: Neen, de prijzen zijn dezelf de, echter ontvangt men bij contante betaling 5 pCt. korting. Weet je wat me nu ook zoo bizonder trof in dit ma gazijn, de orde en regelmaat, die er heerschte. Het systeem is: betaal het personeel goed en behandel ze netjes, dat is in.' het belang van elke onderneming. Er zijn verscheidene personen al lange ja ren in dienst. Die zijn natuurlijk overal doorkneed in, zooiets is ook van belang] voor den klant. Zie je nou, dat die Bazar een uitmun tende ingerichte zaak is? Marie: Een ding zeg ik je Kit Ikj ben je dankbaar, je hebt me weer hoop gegeven. (Er wordt gebeld). Oh hé, daar zal Eduard zijn, ik1 izal hein onder- Sitrqff er direct over spreken. i\j±tty: Doe dat, maar laat je nietfl reet door hem overpraten, neem hem maar ineens mee naar de Heerengracht 7, als hij de mooie modelkamers ziet, zal hij jkoI begrijpen dat je gelijk hebt ,en dan dansen we binnenkort op je bruiloft, Marieke. (Ze kust huur. hartelijk). Marie (zenuwachtig): Hé wat zou dat heerlijk zijn! Er wordt geklopt. Kib- ty en Marie roepen beiden: „Binnen".! Eduard binnenkomend, begroet eerst Marie): Zoo wijfke (dan Kitty de hand gevendZoo- mevrouwtje, hoe gaat het er mee. Ik kom u m'n praatstertje weghalen. Kitty: Uitstekend mijnheer Voor- steijnse. Wij hebben onzen tijd heel nut tig besteed, en al wat in voorraad gebab beld. Ed uard: Dat lijkt me u beiden wel toevertrouwd. Marie: Foei, brutale jongen, zeg liever eens, hoe je het hier vindt uitzien, Eddy? Eduard (kijkt goedkeurend rond): Heusch, zonder complimenten, magni- fique, degelijk, netjes, zoo zou mijn ver langen ook zijn. M a r i e(opgetogenOh, Eduard, ik moet je onderweg zoo veel vertellen. Eduard: Dan zullen we maar gauw zien verder te komen. Kitty (met bedoeling)Ja, ja, pro*- beer dat maar met je beidjes, dat ver der komen. Marie (kust Kitty): We zullen ons best doen, hoor. Kitty (tot Marie met, nadruk): En houd voet bij stuk. Eduard: Dat lijkt wel eene samen zwering. (Lachend van Kitty afscheid nemend): U maakt toch geen dynamiet? Kitty (lachend: U zult eens zien mijnheer Voorsteijnse, dat wordt een heele omwenteling, maar zonder bom men of lydiet Inplaats bloed, champag»- ne. Pangv Ed uard (lachend): U 'doet me jya- tertanden. Het scherm, valt. 1 TWEEDE BEDRIJF. Hetzelfde tooneel. Kitty en Jan zift ten te ontbijten, Geertje Hopt, brengt de post binnen en geeft die aan. Jan Jan: Dank je, beste meid. (Hij kijkt de post door en geeft een gekleurd du nnes brief je aan Kitty, Geertje af. Jan en Kitty kijken hunne brieven in.) ICitty (blij opgewonden): Heerlijk, heerlijk, ik heb m'n zin, alweer een ziéfl- tje gewonnen. Jan: Wat is er kind, waarom ben je zoo blij ineens. Kitty (als voren): Lees zelf maar eens. Jan feest. Lieve Kitty, In haast een paar woorden. We zijn het eens geworden, het heeft vneelijk veel moeite gekost, maar Eddy heeft toegestemd. Wij zijn naar de Heeren gracht 7 Ct is vlak bij de Nieuwe Rijn) gegaan en hebben den Chef van den Bazar gesproken. Alles komt in on- de. Wat is me dat meegevallen. Wie weet hoe gauw we nu al trouwen kan nen. Je overgelukkige en dankbare MARIE. Jan (lachend): Weer aan het zielL tjes winnen? Kitty: Ja natuurlijk. Jan: Je bent onverbeterlijk. Kitty: Wil jij dan andere menschen ook niet zoo gelukkig zien als wij zijn, manneke. Jan: Maar wis en zeker. Kitty (knus bij kern schuivend met de armen om z'n hals): Heb ik dan geen gelijk? Jan (haar op zijn schoot trekkend): Natuurlijk, zoo'n flink wijfje als jij, die durft doen wat goed is, ook al lachen er, anderen om, heeft altijd gelijk. 1Het scherm valt. toont U onderstaande opgave! Bij contante betaling geven wij 5 pCt. korting. Bedragen tot f 20.leveren wij ZONDER VOORUITBETALING te gen betaling van f0.75 per week. Bij het koopen van een bedrag tot: f 12.betaalt men per weekt0.50 of per maand f 2. f20.betaalt men per weekt0.75 of per maand f 3. f 25.betaalt men per week f 1 of per maand f 4.— f40.betaalt men per weekt 1.50 of per maand f 6. f75.— betaalt men per week f2. of per maand f 8. f 100.betaalt men per week f 2.50 of per maand f 10. Hoogere Bedragen tegen extra lage conditiën, nader met ons overeen te komen. Aan oude klanten leveren wij ZONDER vooruitbetaling. De gelden kunnen naar verkiezing bezorgd of afgehaald worden op een dag ter Uwer keuze. DE BAZAR. Heerengracht 7

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 4