Uit Stad en Omgeving. L: minister van Justitie, Mr. E. R. H. Regout, gaat de volgende week voor korten tijd naar het buitenland. De afdeeling Haarlem van de Ned. Ver. tot bestrijding der tuberculose heeft besloten dat de verkoop der Juliana- bloem aldaar zal plaats hebben op 30 April, dus op den verjaardag van de Prinses. De anti-rev. kiesvcreeniging te Rans- dorp heeft aan alle anti-rev. en christ.- hist. kiesvereenigingen in Noord-Holland het verzoek gericht de afschaffing te be werken van d£ markten op Zondag, wel ke in enkele Noord-Holl. steden worden gehouden. De „Avp." verneemt, dat de heer J. F. Heemskerk, lid van de Tweede Ka mer voor Rotterdam (district IV) in aan merking komt voor de vacature bij de AI- gemeene Rekenkamer, door het ontslag van den heer Becking ontstaan. Het centraal bestuur van den Ned. Brood-, Koek- en Banketbakkersbond (Ned .Bakkersbond) te Amsterdam, heeft een adres gezonden aan de Tweede Ka mer, met bezwaren tegen de ontwerpen van wet tot regeling van de arbeiders- ziekteverzekering. LEIDEN, 11 Maart. Gistermiddag is onder voorzitter schap van den wethouder M. J. A. van Hamel de jaarlijksche vergadering ge houden van de vereeniging Sted. Muziek corps. Uit de mededeeling van den se cretaris, kolonel M. H. van Waveren, bleek, dat de vereenigng op 't oogen- blik een batig saldo van f 1315.29. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. J. ter Laag en M. H. v. Wa veren. Aan het uitvoerige jaarverslag is het volgende ontleend: De vereeniging ver keert in gunstige omstandigheden en en telt thans 160 leden, 5 donateurs en 6 begunstigers. Het muziekkorps is van nieuwe uniformen voorzien, waarvoor de heer C. H. Krantz gratis het laken heeft ter beschikking gesteld. Het bestuur heeft hem het eerelidmaatschap aange boden. Van den burgemeester is officieus de mededeeling ontvangen, dat hij het be schermheerschap van de vereeniging aan vaardt. De ofTcieele aanbieding zal la ter op plechtige wijze plaats hebben. De ecthgenoote van den vorigen bur gemeester, mevr .de wed. De Ridder- Petersom 'Raniring, heeft der vereeni ging ten geschenke aangeboden, 1 uitge loot aandeel en 4 coupons, en de heer J de. Koster 1 aandeel en 2 coupons. Het muziekkorps bestaat thans uit 32 personen. Tot bestuurslid vanwege vreemdelin genverkeer werd aangewezen mr. A. J. Fokker. Donderdagavond heeft prof. Van Leeuwen, zijn cursus over de Grieksche tragedie vervolgend, de Antigone van Sophocles besproken. De toestand van den oud-hoogleeraar prof. J. M. van Bemmelen, die sinds Vrijdag lijdt aan bronchitus, blijft zorg wekkend. De patiënt had een rustigen nacht, doch weigert alle voedsel. In de commissie voor het toelatings examen als cadet bij de cadettenschool te A kmaar zijn o. a. benoemd de heer F. J. G. W. Leers, kapitein bij het 4e regiment Infanterie alhier en de W.Eerw. pater J. Looymans S. J., leeraar aan het Canisius-College te Nijmegen. De R. K. Studenten Vereeniging St. Augustinus alhier heeft benoemd tot af gevaardigde bij 't plaatselijk Comité der K. S. A. den heer J. Zwetsloot, alhier. Voor Schoolkindervoeding is in gekomen bij de nenpning. f 10.351/2» ge collecteerd op het tienjarig feest van de brugwachtersvereeniging „Verbetering zij ons streven." Tot raadgevend arts der Rijksver zekeringsbank wiens adviezen zal worden ingewonnen bij event, meeningsverschil- len tusschen den controleerend genees kundige der Rijksbank en den behandel den geneesheer is benoemd dr. E. W. de Flines te Leiderdorp, die zich metter woon te dezer stede zal melden. Tot leeraar aan de Christ. Kweek school, alhier, is benoemd de heer H. $tiksema, van Opende Neijega. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds, St. Jo- seph-Gezellen Vereeniging, Rapenburg 52, Geloof en Wetenschap. Spreker Pa ter J. van Well S. J., Onderwerp: Het kind en de Literatuur. Donderdag, 5i/a uur 'savonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 81/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de Weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. Mi AARLANDERVEEN. In de vergade ring van den gemeenteraad werd beslo ten de rekening en verantwoording over .1910 te stellen in hander der finantieele commissie. Ten behoeve van den bouw van een graanpakhuis werd aan den heer M. P. D. Lek, alhier dispensatie verleend van art. 27 der bouwverordening en aan mr. J. G. Brouwer Nijhof te Utrecht ten behoeve van een arbeiderswoning. Een lange discussie ontspon zich over de vraag, o.f direct tftt herstelling der landlioofden en vleugels van de Valbrug zal worden overgegaan, welke, naar de Voorzitter mededeelde^ gevaar voor de veiligheid opleverden. Hierover liepen de meeningen nogal uit een. De heeren van Dam en van der Leewaren voor uit stel van herstelling, omdat het gevaar h. i. zoo graat niet was. Nadat de gp- meente-architect ter vergadering, de ge vraagde inlichtingen had verstrekt, deel de he Voorzitter mede zijn voorstel tot onmiddellijke vernieuwing der vleugels en landhoofden van de Valbrug In te trekken. In verband met de uitbreiding van de waterleiding in wijk III wordt uit den Raad eene commissie benoemd, die na der van advies zal dienen. Tot leden de zer commissie worden gekozen de hee ren J. W. van der Lee, J. van der Knijff, mr. C. van der Lee, A. van Dam, J. H. Ruting en C. van Muiswinkel. ALFEN AAN DEN RIJN. B. en W. hebben aan den heer J. K. van Leeu wen alhier vergunning verleend om zijn, pannenfabriek uit te breiden door het bijplaatsen van een oven huis met twee ovens. HAZERSWOUDE. Aan J. Dekker, al hier is opgedragen het bouwen van een nieuwe watermolen te Hooge-Zwaluwe, voor rekening van het Rantambt Zwa- luwe, der Staatsdomeinen. De aanbesteding geschiedde bij uit- noodfging en 6 deelnemers hadden in schreven waarvan bovengenoemde per soon de laagste was. De heer S. v. Exter, le Luitenant dier genie bij het O. I. leger is opl reis naar Nederland om zijn tweejarig verlof alhier te komen doorbrengen. LANG ER A AR. Gisteren werd het Noordeinde even opgeschrikt uit zijn kal me rust door een ongeval, dat treurige gevolgen had kunnen hebben, doch geluk kig op zeer vermakelijke wijze afliep. A. B., namelijk, die als jongste leerling werkzaam is, in de komkoinmerteelde- rij van den heer J. A. van Tol, zich van den eenen tuin naar dep anderen wil lende begeven, nam den kortsten weg over een praam, die lag in de breede en diepe sloot tusschen belden. Hij had evenwel het ongeluk uit te glijden en viel ruggelings te water. Wel hoorde een an dere knecht op hetzelfde oogenblik he vig gillen en roepen, maar denkend met een aardigheid te doen te hebben van den jeugdigen grappenmaker, ging hij eerst eenigen tijd later op het aanhou dend geschreeuw af, en vond hij daar A. B., zittend als een aapje op een vaar- stok midden in het water, niet in staat zich zelf boven water te werken. Nu spoedig aan wal gehaald, stond de dren keling eenige oogenblikken versuft op den kant, proestend en snuivend en niet in staat zijn toestand te begrijpen, tot de groote huishond, hem bij de broek grij pend op de plaats, waar de rug zijn nam verliest, den knaap voor zich uitdreef en hem den weg wees naar het huis zijner, moeder, onder uitbundig geach en hand geklap der bewoners van de anders zoo rustige buurt. LEIDERDORP. Dr. E. W. de Flines, die zich te Leiden gaat vestigen als keur-Docter oer Rijksverzekering, wordt opgevolgd door dr. J. J. Persant Snoep. Tot onderwijzer aan de Christelijke school 'is benoemd de heer A. C. Groote van Pernis. NOORDWIJK. Gisteravond vergaderde de afdeeling van „Bloembollencultuur" in £afé Flora. De vootzitter opende de vergadering en heette de aanwezigen wel kom. De notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en ongewijzigd goedge keurd. De voorzitter leest een schrijven voor van het Bestuur der Nat, Bloementen toonstelling 1910 te Haarlem, ter begelei ding van de collectie medailles en diplo ma's door de inzenders uit Noordwijk op genoemden tentoonstelling behaald. De voorzitter wenscht de winners ge luk en hoopt dat het behaalde succes eene aansporing moge zijn om steeds de eer van Noordwijk op tentoonstellingen hoog te houden. Hij dankt de inzenders voor hun medewerking, die schitterende resultaat heeft gehad, dat de gouden me daille aan de Afdeeling is toekend. Hierna worden de medailles en de di ploma's door den Voorzitter aan de aan wezige winners uitgereikt. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de Algemeene vergade ring worden achtereenvolgens de volgende voorstellen besproken 1. Voorstel Hoofdbestuur f lOOo be schikbaar te stellen voor tentoonstelling van bloeiende bolgewassen in December. Naar aanleiding van dit voorstel ontspon zich eenige discussie. De heer J. Braan ziet geen nut in het houden van een der gelijke tentoonstelling Z. i. zullen de mooie bollen getoond worden en de mislukte niet. Meer heil verwacht spr. van het oprichten van een proefstation. De heer Chr. v. d. Meer verwacht er ook niet veel heil van. In rondvraag ge bracht, spreekt de vergadering zich uit tegen het voorstel van het hoofdbe stuur. 2. Voorstel Oegstgeest f 1000 be schikbaar stellen voor uitloven van prij zen voor tulpen op buitenl. tentoonstel lingen. Dit voorstel wordt met 12 tegen 13 stemmen verworpen. De heeren J. Brama en N. M. Alke made stellen voor een amendement op het_vp|Orste,l van Oegslgeest bij 't Hop.fd bestuur in te dienen, strekkende om f 1000 uit te loven voor prijzen op bui- tenlandsche tentoonstellingen van tul pen, 'Narcissen en andere gewassen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 3. Voorstel Hillegom (schrijven aan Regeering om bij herziening van het Ta rief de belangen van den uitvoer van bloembollen in het oog te houden). Bij acclamatie aangenomen. Voorstel Hillegom (machtiging van het Hoofdbestuur om kleurenkaar in 4 talen te verkrijgen.) Het hoofdbestuur ontraadt de aanneming van het voorstel omdat er reeds geschikt een werk be staat. De vergadering spreekt zich uit te gen het voorstel Hillegom en voor het praeadvies van het hoofdbestuur. Er wordt besloten een exemplaar voor rekening van de afdeeling aan te schaf fen. 5. Voorstel Rijnsburg (stichting van een fonds om minderwaardige bolge wassen te doen vernietigen). Met 16 tegen 7 st. aangenomen. 6. Voorstel Uitgeest (aandringen bij den Ned. Tuinbouwraad op onderlinge verzekering tegen brandschade.) Het Hoofdbestuur ontraadt de aanne- mjng. Bij rondvraag wordt het voorstel Uitgeest aangenomen. 6. Voorstel Langendijk (wenschelijk- heid om tulpen per gewicht te verhande len). Aangenomen. Tot candidaat voo rlid van 't Hoofd bestuur wordt met 22 stemmen geko zen de heer Reinier Schoo, te HiKIe,- gom. Als afgevaardigden naar de Alg. ver gadering worden benoemd de heeren J. Braun en W. de Ruijter, als plaatsver vangers de heeren N. M. Alkemade en W. Paardekooper. Na rondvraag en sluiting worden eeni ge mooie prijzen waaronder een cïrvïa, een /^zelea en een paar mandjes met Murillo's onder de aanwezigen verloot. NOORDWIJKERHOUT. In het Dorp zal op 23 Maart en in de Zilk op 24 Maart a.s. gelegenheid zijn kinderen kos teloos te laten inenten. Daartoe moet men zich aanmelden vóór of op Vrijdag 17 Maart as., voor het dorp ter gemeente secretarie, voor de Zilk bij het hoofd der school. In de zanderij van de firind Gulde- mond stiet men dezer dagen bij het af graven op een paar muren ter dikte van 2 d.M., en op een afstand van 3/4 M. Men vermoedt dat het fundamenten zijn van een molen uit vroeger tijden. Op de vergadering der afd. van Bloembollencultuur, te houden op Dins dag 14 Maart a.s., in café Brama, komen aan de orde ballotage, verkiezing van •een lid van het bestuurverkiezing af gevaardigden behandeling van den be schrijvingsbrief en uitreiking van medail les en getuigschriften der Nationale bloem ententoonstelling. RIJNSBURG. Op 21 Maart a.s. zal die verkiezing plaats hebben voor een lid van den gemeenteraad (vacature H. van Egmond). RIJPWETERING. Met Staatscourant 110. 60 zijn verzonden de statuten \ai de Coöp. Eoerenleenbaiik .te Alkeniade, aid. Rijpwetering, Oud-Ade en Kaag. TER AAR. Door een tiental jongelui aan het Papenveer is het besluit geno men een fanfarecorps op te richten, naar we vernemen onder den naam van „Den gebarsten Ketel." Gisteren hield de Tuindersbond een algemeene vergadering. Op de gewone wijze opende de heer J. Hoogervorst Lz. als voorzitter, met een woord van wel kom. Waarschijnlijk tengevolge der druk ke werkzaamheden in het tuinbouwbe drijf was de opkomst niet zeer talrijk. Door den secretaris, den heer J. van der Eisen, werden de notulen der twee vo rige vergaderingen"'gelezen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedge keurd. De kassier-boekhouder, de heer Th. van Zijl, deed vervolgens rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910. Uit zijn rekening bleek, dat de ont vangsten f230879.001/2 bedroegen bijeen uitgave van 228130.39V2, zoodat een batig saldo aanwezig was van f2748.61. Er zal alzoo 13/j o/0 aan de leden kun nen terugbetaald worden, waarna nog een klein bedrag in kas blijft. De eind- commsisie, die deze rekening, naast boe ken en bescheiden, heeft onderzocht, stel de bij monde van den heer Verhagen aan de vergadering voor, den kassier op deze rekeening te dechargeeren, waartoe onder applaus werd besloten. De voor zitter bracht hierna een woord van hulde en dank aan den Kassier, aan de eind- commissie en aan de permanente commis sie van controle, en stelde aan de orde punt 5 der agenda: mededeelingen van het bestuur. Onder anderen was door een koopman aangeboden, om zaadgoed te geven voor pronkboonen en den oogst dezer boonen te ontvangen tegen f 20 per H.L. Verder was aanvrage gedaan om peulerwten, die aan het kantoor van den Bond kunnen geleverd worden a fl per maatje. Eindelijk werd den tuinders aangezegd dat voortaan voor het gebruik der mest riolen fO.10 per praam zal moeten be taald worden. Nadat nog eenige huishoudelijke za ken behandeld waren, werd de verga dering op de gebruikelijke wijze geslo ten VEUR. De groentenveiling te Veur Leidschendam, zal de eerste veiling hou den op Maandag 13 Maart a.s., des na middags te half drie. VOORHOUT. D'e afd. der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergadert Don derdag 16 Maart a.s. 's avonds 71/2 uur in café de Bonte Koe. Punten van be handeling zijn o.a. candidaatstellingvoor een lid van het hoofdbestuurverkiezing afgevaardigden en behandeling van i'e 1 beschrijvingsbrief. WARMOND. Het Kohier der plaat selijke belasting is voor dit jaar vastge steld tot een bedrag van f 5582,32 te gen f 4516,98 in 1910. De heer G. B. de Vroomen ver zond Woensdag de eerste bloemen van den kouden grond naar het buitenland. WASSENAAR. De leden der afd. van Bloembollencultuur zijn opgeroepen ter vergadering op Dinsdag 14 Maart, waar beschrijvingsbrief der alg. vergadering in behandeling komt. „WOUBRUGGE. De raad dezer ge meente vergadert Dinsdag a.s., voorm. 91/0 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Versla gen commissie tot wering van school verzuim. 3. Bedrag belooningen voor ge trouw schoolbezoek. 4. Plaatsvervangend Kantoorhouder Hulppostkantoor. 5. Af- en overschrijving begrooting 1910. 6. Ko hier hondenbelasting. 7. Kohier hoofde lijke omslag. 8. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. GEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. De vijfjarige Doris de Haas, te W a r- m o n d, geraakte gisterenmiddag in den sloot, nabij zijn ouderlijk huis. Dr. Wa lenkamp en doctor Haaze, waren niet meer bij machte de levensgeesten op te wekken.'Na een uur lang pogingen ip het werk te hebben gesteld, konden zij niets dan den dood van het arme ventje con- stateeren. Dc Lelie. Dit maandelijksch Katholiek Damest tijdschrift bevat allereerst een artikeltje) over Paramentiek van Gustaaf van Kal- chem waarbij een paar prachtige teer keningen voor een altaar kleedrand enf een vaandel. Een praatje over inrichting! onzer woning geeft aardige kijkjes, in; villa „Stoesfell" te Noordwijk aan Zee. Verder geeft het 't begin eener FIo-i rentijnsche novelle van Börge Janssen in! een goede vertaling van D. Logeman—1 van der Willigen, een interessant praat-* je over sterren van V. von Gensau. Met haar tijd meegaande begint de Lelie ooki een Modchroniek met afbeeldingen van mooi toiletten. Van Jozef Simons die „Verzuchting" dichtte in het Liedje van de dagen door Arthur Verhoeven meiodieus getoonzet.' Alles bijeengenomen een zeer \er- zorgd nummer. Onderwijs. Nuttige handwerken. DEN HAAG. Geëx. 15, geslaagd 15 cand., nl. de damesAdriana Koijck, An na Koijck, H. Koijck, allen Mijnsheeren- land G. M. De Kok, M. E. Van Hees, J. M. Van Gastel, A. C. Loos, M. A. W. Bol, allen Den Haag; E. Epker, J. C. Kuyper, H. Groeneveld, j. E. M. Land man, M. M. E. Janssen, allen Rotter-, dam J. C. W. Van Reijen, N. S. Me- demblik, beiden Ursem. I Fraaie ha ndwerken. UTRECHT. Gesl. J. H. Heeres, M. P. F. J. 1. Hegener, C. J. Kan, N. C. J. Lamsveit, M. A. la House, M. C. Hage- man, alien Amsterdam. J. F. M. de Kui per, A. C. Selleilekens, P. H. E. van. Dartel, M. A. C. Fokker, allen Oir- schoL Academienieuws. Men meldt ons uit Warmond: Waar zou m>en zich veiliger achten, dan in een woning, die onmiddellijk grenst aan het huis van een rijksveld wachter? En toch de brutaliteit is groot werd gisterennacht poging tot inbraak gedaan bij den heer Lucien Man- £eau. "Nadat door eenig gerucht de eer ste maal de inbreker zich verwijderd had, kwam hij eventjes later terug en wilde door het door hem opgeschoven raam klimmen. Toen de heer M. liet hooren, dat hij hem bemerkte, gaf de ongenoode gast zijn plan op en maakte zich uit de voeten. Op klacht van C, S. is door de Ge meente-veldwachter P. proces-verbaal op gemaakt tegen H. D. te Rijpwetering wegens verduistering van hout, hetwelk hij naar Kaag moest vervoeren. Kunst en Wetenschappen. Antonio Fogazzaro. Deze week, we meldden het reeds on der het buitenlandsch nieuws, overleed aan de gevolgen eener operatie de groo te Italiaansche schrijver Fogazzarro, die gedurende zijn leven heftig bestreden is om den modemistischen tint in zijn wer ken waarvan sommige op de Index ge plaatst werden. Echter mogen wij aannemen dat hij- verzoend met zijn God gestorven ?s. Volgens de „Univers" bezocht hij, den dag voordat hij in het hospitaal zou wo - den opgenomen, een beroemde kerk o 1 een heuvel nabij Vicenza gelegenhij. biechtte daar en ontving er de H. Com munie. Den dag voor de operatie, drukte hij in een gesprek met zijn dochter er zijinie voldoening over uit, dat hij zich geheel verzoend gevoelde met de Kerk. 't Is jammer dat dit niet eer geschied is. In Foggazzaro is een der grootste Ita liaansche romanschrijver van :dezen tijd gestorven, maar den rouw om 't heen gaan van zijn groote gaven, wordt bij katholieken sterk getemperd om de dwa lingen, waarmee hij in een dec gevaar lijkste geestelijke stroomingen van de jongste geschiedenis vele Roomsch ge doopte maar bijster geworden geesten heeft verward! Inhoud van tijdschriften. Van Onzen Tijd. Naast een fraai geïllustreerde be schrijving der Idjen op Java's oostkust van L. Feber, bevat het nummer van de ze week zeer interessante literaiie ar tikelen over Milton van Prof. H. Wis- mans, over Rainer Maria Rilke van G.. v. Poppel. Marie Gijsen eindigt haar mooi gevoeld verhaal van .Grada het Brabantsche meisje dat naar stad ging „om veur moeder te verdiene". Peerke den Belg zingt weer grappige liedjes. Een zeer mooie prent, Benares, waar een aquarel van Bauer, sluit waardig dit nummer. Kath. Soc. Weekblad. Joh. C. Aalberse vervolgt in No. 10 Xde Jaargang zijn artikel: Herziening van het beginselprogram der S. D. A. P. Het Noorsche stelsel van werkloosheids verzekering in den Haag behandelt Mr. A. Tepe. Verder bevat het de gewone rubrieken: Geloofsverdediging, Feuille ton en jkrichte.n, AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren T. Wieoerdink, geb. te Amster dam E. J. Bok, geb. te Amsterdam M. E. Goudsmit, geb. te Rotterdam j. W. Hoxel geb. te Amsterdam en geslaagd voor het le gedeelte aris-examen mej. P. B. Wolbers, en de heeren L. H. F. Chaiilet en P. De Jong. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid op proefschriftHet ul- iramontanisme en de Christenen van Ne derland sinds 1853, de heer J.P. Canne- gieter, Nederlandsch Herv. predikant (geb. te Westerbroek), en tot doctor in de rechtswetenschappen op Stellingen, de heer W. P. A. Smit, geboren te Doelin- chem. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. De zitting van gisteren is gelukkig niet verloren gegaan in te veel noode- loos gepraat, het reclame-amendement van de socialisten werd meedoogenloos door alle aanwezige iiiet-socialisten den kop ingedrukt. Het grootste gedeelte van het debat was toen afgeloopen en de vol gende 7 paragrafen gingen zonder hoof delijke stemming rustig onder den voor zittershamer door. Bij 9 kwam de voormalige predikant, de heer Roessmgh (U. L.) nog weer het noodige zeggen over den eed, doch minister Kolkman wilde den eed behouden, en de Kamer was het met hem eens, dus de successie- eed blijft behouden. Bij 14 ontspon zich weer eenig de- s::l naar aanleiding van het amendement van Asch van Wijck (A. R.) Dit amen- e lent wilde het successierecht voor ze el; .j lichamen wat verlagen. Daar kwam natuurlijk de heer Patijn (U. L.) tegen op, en voornamelijk oindat er nog al vele kloosters onder deze bepaling zou den vallen. Hij vergat echter dat ook de loges en Protestantsehe vereenigingen van dien maatregel zouden profiteered Hij wilde het echter de kloosters niet moeilijk maken, want we leven in 'n land van godsdienstvrijheid, maardoch zoover kwam hij niet, men kan er ver der wel bij denken, hoe hij over de kloosters dacht. Ofschoon de minister het niet met het amendement eens was, zet te hij toch den heer Patijn in zijn oor deel over de kloosters eens terecht. Da heer Vliegen (S. D.) had, toen hij het woord „klooster" hoorde uitspreken, een rilling door zjjn leden gekregen. Ver woed stond hij op en ging ook nog eens staan schelden op onze Katholieke religi euzen. Doch we weten wie het zegt, en het laat ons gelukkig koud. De heer van Idsinga (C. H.), die ook tot de onderteekenaars van het amende ment-van Asch van Wijck behoorde, kwam het natuurlijk ook nog eens ver dedigen, doch op een onhebbelijke ma nier ;hij kreeg dan ook een reprimande van den voorzitter en later werd hij nog eens op zijn plaats gezet door den mi nister, die zoo den buik vol had van het debat met den heer van Idsinga, dat hij zeide„Ik hoop d'en heer Idsinga bij de ze successiebelasting niet meer te ont moeten." Doch verder verliep alles 111 de vol- maakste orde en zeer voorspoedig, zoo dat nog meerdere wetsontwerpen konden worden aangenomen, n.l. aansluiting bij de Berner Conventie, en een wetsontwerp, op het merken van kaas, en eenige klei nere wetsontwerpen, daarna konden de heeren tot Dinsdag a.s. naar huis gaan.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2