Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. staan. Kon deze regeling* getroffen wor den, dan zou de Raad wellicht bereidi zijn, om: le. De pachtsommen te verla gen. 2e. Het „badverbod" op te heffen van de perceel en, gelegen tusschen bad hotel Konijnenburg en „Zeehorst". In dit plan zijn voor ieder voordeelen en voor ieder nadeel en gelegen, doch ieder dient wat toe te geven, als men tot den vrede wil komen. Voor den Heer v. Beelen zijn m.i. niets anders dan voor deelen in het voorgestelde plan. Vink doet concessies: thans heeft hij 6 of 7 perceel en, bij de voorgestelde regeling krijgt hij maar ongeveer 90 M. of 41/2 perc. Zijn voordeel is: verminde ring der pachtsom. P. Bedijn krijgt ook 1 of 2 strook en minder. Diens voordeel is echter gele gen in de opheffing van het badverbod op bovengenoemde perceelen, waardoor hij deze ook voor het bad kan exploi- teeren. Verder profiteert Bedijn ook van de vermindering van pachtsom. Voor „Huis ter Duin" bestaat het voordeel alleen in vermindering van pachtsom. Ik stel dan voor, mijnheer de Voorzit ter, dat de Raad zich in beginsel uit- spreke, of hij genegen is, de pachtsom men te verminderen en genoemd bad verbod op te heffen, als een regieling, als door mij bedoeld, tot stand mocht komen, en dat er een Raadscommis sie worde benoemd, me! den Burge;- meester tot voorzitter, waaraan de Gemeentesecretaris worde toegevoegd, om te notuleeren. Deze commissie kan op bovengenoemden grondslag met de pachters onderhandelen, of, zoo noo dig, andere bemiddelingsvoorstellen overwegen en in den raad brengen aan wien natuurlijk de eindbeslissing blijft. Ik zou wenschen, mijnheer de Voor zitter, dat aan een en ander de grootst» mogelijke openbaarheid worde gegeven, opdat de Gemeente kunne zien, wie den vrede wil, opdat bij mogelijke misluk king ik zou dit betreuren, maar 't is niet onmogelijk opdat bij: mogelijke mislukking de gansche Gemeente kunne zien, door wat en door wien de pogin gen tot verzoening gefaald hebben." De heer C. G. j. A1 k e in a d e krijgt hierop het woord en zegt ongeveer het volgende Verleden jaar zijn in denzelfden geest onderhandelingen gevoerd, die toen zijn, afgesprongen op de niet-medewerking van een der pachters. Spreker wil gaarne zijn steun verleenen, om het plan van den Heer Kervel te verwezenlijken, maar hij vreest dat dezelfde .persoon weder oor zaak zal zijn, dat de pogingen zullen falen. Nog voert over deze zaak het woord de heer v. Bee le n die verklaart dat de eigenaren van tuingronden en de pach ters van strand, er bij Vink meermalen opi aangedrongen hebben, met zijn koetsen] meer naar het Noorden te trekken. Zij deden hem daarbij de stellige belofte, hem zooveel mogelijk in de uitoefening van zijn bedrijf te steunen. Als Vink meer het Noorden in wilde trekken, dan zegt spreker, „zou de strandkwestie van de baan zijn." De Bur ge meester zegt, dat zoo het voorstel van d'r. Kervel wordt aange nomen, de bedoelde Raadscomm., waar- Van hij nitusschen gaarne het voorzit terschap zal aanvaarden, ook het idee vian den Heer^v. Beelen zal kunnen overwe gen. Nadat nog de heer v. Beele n er op gewezen heeSt, dat Vink geen nadeel bij de voorgestelde regeling zal hebben hij heeft nu 140 Al. strand zonder bo vengrond, dan zou hij krijgen 90 M. met bovengrond, waarop hij zijn koetsen veilig kan plaatsen worden de .beide voorstellen van (Ten Heer Dr. Kervel zon,- der hoofdelijke stemming aangenomen. In bedoelde Raadscommissie worden door den Voorzitter benoemd de Heeren iDr. A. Kervel W. v. Beelen en A. v. d. Berg Gz. Hierna gaat de Raad in geheime zit ting ter behandeling van reclames en kohier Hoofd, omslag. Gemeenteraad van Nieuwkoop. Vergadering van hedenmorgen.) Voorzitter de heer H. B. Onderwater, burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen. De heer v. d. W e ij d e n merkt op, dat in de notulen gezegd wordt ten op zichte van de door spreker en nog twee andere leden aangevraagde verga dering, dat de voorzitter niet verplicht, was deze uit te schrijven binnen den ver langden tijd. Spr. meent, dat door den Voorzitter zulks niet is beweerd. Boven dien geeft art. 40 der gemeentewet den raadsleden het recht eene vergadering, aan te vragen en de burgemeester is verplicht hieraan gevolg te geven. De Voorzitter merkt op, dat de le den wel het recht hebben een ver gadering aan te vragen, maar niet zijn zij bevoegd een tijd te bepalen, waar binnen die gehouden moet worden. Hier over loopt de kwestie. De heer v. d. We ijden: En als de burgemeester niet aan het verlangen der leden voldoet? De Voorzit te r antwoordt, dat hij hiet kan helpen dat de gemeente\vet hier in niet voorziet. De heer v. d. W e ij d e n constateert uitdrukkelijk, dat nit^s is voorgesteld omtrent het event, pensioen van de wed. V. d. Bosch (aan den gewezen secretaris is eejn pensioen toegekend ad f 800). De Secretaris merkt op, dat deze zaak in geheime vergadering is bespro kenin de geheime notulen dus zijn de, discussies vermeld. Daarna worden de notulen onveran derd vastgesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken: Proces-verbaal van kasopname bij dén gemeente-ontvanger dd. 19 Januari. Het kassaldo bedroeg f 3388,871/2» waarvan f 1S00 op de spaarbank was gestort. Dispositie van Ged. Staten ten gelei de van de goedgekeurde raadsbesluiten van comptabelen aard. Missive van Ged. Staten ten geleide van een afschrift van het Koninklijk be sluit d.d. 1 Februari, waarbij geschorst wordt tot 1 juli 1911 het raadsbesluit d.d. 17 Januari, om binnen 3 weken een vergadering te doen bijeenkomen, waar in behandeld zal worden eene door B. en W. in te dienen aanbeveling voor de op 1 Mei e.k. te vaceeren betrekkingen van secretaris, onrvanger en ambtenaar van den Burg. Stand. Dit Ku isluit is gegrond op de overweging, dat het wenschelijk is, hangende het onderzoek naar de wettigheid van het raadsbesluit, het in werking treden daarvan te voorko men. Verslag over 1910 van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, dat ter visie zal worden gelegd voor de leden. Dankbetuiging van A. van den Bosch, eervol ontslagen gemeente-Secretaris voor het hem toegekende pensioen, ook namens zijn vrouw en kinderen. Hij: be veelt den Raad beleefd aan, mocht zijn, vrouw hem overleven, ook aan deze pen sioen te willen toekennen. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Met algemeene stemmen wordt goed gekeurd het voorstel van B. en W. om] den borgtocht van den gemeente-ontvan ger vast te stellen op f 1800, welk be drag iets hooger gesteld is dan het tot dusverre het geval was en dan door de wet wordt gevorderd met het oog op de geregelde stijging der gemieen.e- rekening. Voor de benoeming van een gemeente ontvanger hebben B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: le. J. C. Bauman, waarnemend Secretaris en ont vanger alhier en 2o. P. G. Ov'ervliet, gemeente-secretaris van Nederherr.ert. De heer Bauman, op verzoek het woord verkregen hebbend, dankt B. en W., dat zij hem als nummer één op de voordracht plaatsten, maar verzoekt den leden van den Raad tevens hum stem niet op hem uit te brengen, aangezien hij hier geen benoeming wenscht. De heer v. d. We ijden vraagt, of het volgens de wet is, dat iemand op de aanbeveling staat, die voor de benoeming bedankt. De Voorzitter antwoordt, dat dit niets hindert. Met alg. stemmen wordt daarna de heer P. G. Overvliet benoemd. Voor de benoeming van gemeente-se cretaris leggen B. en W. dezelfde aan beveling over. Wederom wordt de heer Overvliet met alg. stemmen benoemd.' De Voorzitter zegt, in de volgen de vergadering de benoeming van een, ambtenaar van den Burg. Stand aan de orde te zullen stellen, omdat jiet wen schelijk is, dat een en ander zoo spoedig mogelijk geschiedt. Wethouder 11 an Leeuwen merkt op dat de heer Bosch tot 1 Mei a.s. nog in functie is. Voor de benoeming van een hoofd der openbare school te Noorden is in over leg met de gemeentebesturen van Ze venhoven en Wilnis de volgende voor dracht opgemaakt: lo. K. Jager, onder wijzer te Oudshoorn 2o. C. Brussee, on derwijzer te West Capelle en 3o. J. A. Teepe, hoofd eener school te Vasse. De heer v. d. We ijden vraagt of de heer Jager al benoemd is in beide' andere gemeenten. Den Voorzitter is dit niet bekend hij heeft dienaangaan de nog geen bericht ontvangen. De heer Mourits heeft gehoord, dat Wilnis al een benoeming heeft gedaan. Dei Voorzitter herhaalt nogmaals er niets van te .weten; hij heeft van Wil nis de stukken zonder meer ontvangen^ De heer v. d. W e ij d e n keurt af dat feitelijk andere gemeenten de toon aange ven, wie benoemd zal worden. De V o o r- zitter antwoordt hierop, dat de admi nistratie der school te Zevenhoven is. De heer v. d. W e ij d e n wenscht te ver nemen of er een bepaald reglement voor de school te Noorden bestaat. Het ware wenschelijk, dat alsdan de raadsleden af schriften ervan ontvangen om zich be hoorlijk op de hoogte te stellen. De Voorzitter deelt mede, dat er geen apart reglement bestaat. 'tGaat toch niet aan alle verordeningen aan de raadsleden thuis te sturen, zij liggen op de gemeen tesecretarie ter visie; daar kan men ze sazien. De heer v. d. We ijden wenscht evenwel dat de raadsleden de stukken thuis hebben. Van het reglement van or de heeft bijv. nooit iemand een exemplaar gezien. Wethouder v. Leeuwen merkt op dat men het ter secretarie kan nazien. De heer v.d. We ijden meent, dat 't in andere gemeenten toch anders is. Het reglement van orde zou worden herzien, is er gezegd, ook hiervan heeft spr. niets gehoord. Daarna wordt benoemd de heer K. Ja ger te Oudshoorn, met ingang van 1 Mei of zooveel vroeger als hem uit zijn tegenwoordige betrekking ontslag zal wor de verleend, daar het noodig is dat het hoofd zoo spoedig mogelijk in functie treedt. De heer Mourits vraagt, of wij het waarnemend hoofd „kwijt" kunnen als wij willen. De V 0 o r z i 11 e rJa Ze nker zoodra de vacature is vervuld. Herbenoemd wordt tot lid der Com missie tot wering van schoolverzuim, de heer C. Meijer en in de vacature van Dijk wordt voorzien door de benoeming van den heer J. H. Battenburg, hoofd der Bijzondere school met 5 st. tegen 2 st. op den heer G. *D. v. Noort. Tot leden van hét stembureau 1911, waarvan de burgemeester ambtshalve voorzitter is, worden .benoemd de heer B. Kemp, Th. Mourits en G. v. Middel koop. Bij de i rondvraag informeert de heer v. d. We ijden naar het getal leerlin gen op de openbare school in verband met het subsidie. De Voorzitter antwoordt, dat op 15 Januari 92 leerlingen de school be zochten, zoodat het volle rijkssubsidie uit gekeerd wordt. Hiermede schiet de ge meente evenwel niet veel op, want van de gewone rijksuitkeering wordt het meer dere subsidie ook gekort. Daarna gaat de raad in comité-gene raal ter behandeling van de reclames hoofd, omslag. Kerknieuws, Mgr. Dingelstadt. „Het Centrum" meldde gisferen dat Mgr. Dr. Andr. Jansen, heden bij de be grafenis van Mgr. Dingelstadt onzen aarts bisschop zou vertegenwoordigen. Academienieuws. LEIDEN Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdedigiging van „Stellingen" de heer Nicolaas GovertDe Vos van Steenwijk, geb. te Zwolle, wo nende te Wildersheim, bij Zwolle. Geslaagd voor het Kandidaats-examen in de rechten Mejuffr. M. C. Bosman, (Alkmaar). De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts den heer S. Hannik, tot semi-arts den heer P, van Aalst (beiden van Rotterdam). Met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de rechten door den heer W. Kolkman (den Haag). Onderwijs. Nuttige handwerken. 's-GRAVENHAGE. Geëx. 15, gesl. 14 candidaten, n.l. de dames G. Koyck, G. G. Koyck, beiden MijnshcerenlandT. Blomsma, P. van Bergen Walraven, A. Bijls, P. A. Kooijman, P. Ingenhoest, allen Schiedam; A. van Luttevelt, Delft; A. Verhoeff, Westmaas; H. B. Kok, G. H. Pontier, L. C. .J van Alphen, A. M. van Schaick, allen Rotterdam, en J. E. Germans, Haarlem. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. De algemeene beschouwingen over de successiewet zijn gelukkig gisteren teil einde gebracht, en de heerenkunnen,1 nu van de artikelen gaan smullen. Dat de heeren het zat waren blijkt hieruit, dat zij bij de repliek allen nog al kort ge weest zijn, ze hadden blijkbaar geen zin om nog een avondvergadering te beste den aan de contemplatie over de wet in haar geheel. De heer Patijn (U. L.) was in de vo rige vergadering nog niet aan het slot van zijn rede gekomen en begon weer eens in den breede de zaken te bespre ken. Hij kon er niet over uitgepraat ko men, dat de Minister niet wat meer uit de successierechten wilde halen, doch nogmaals zoover als de Sociaali- Democraten wilde hij toch niet gaan, die gingen hem te ver. Leelijk werd de heer Patijn later door den minister aan de kaak gesteld, toen deze zeide, dat zijn speech rook naar 1913. Nu ongelijk kun nen we den minister hierin niet gevein, want in dit opzicht ging de heer Patijn geheel en al mee met de sociaal-demo craten, die overal verkiezings- en pro- pagandamunt uit weten te slaan. Zijn speech had hij met meer succes kunnen afdraaien op een vergadering van een of andere liberale kiesvereeniging om stem men te werven. Het antwoord van den Minister was kort en krachtig, het was in alle ge valle niet zoo zwaar om te slikken. De minister had zeker een bijzonder goede bui, misschien werkte daar ook wel toe mede, dat hij dien dag juist jarig was, dan is men immers altijd wat vroolijker gestemd. Ware dit niet zoo geweest, misschien had hij dan wel den moed vvat laten zinkenvolmondig erkende hij dan ook, dat zijn taak geen aangena me was in het beantwoorden van de sprekers, want „als men door diegenen, tot wie men het naaste staat en meJt wie men jarenlang verbonden is ge weest, wordt aangevallen op de wijze als geschied is in de stukken, buiten de Kamer en in de openbare vergadering dan zou men haast leed krijgen dat men op deze plaats is gaan 'zitten." Doch zoo hevig zal toch de bestrijding bij de artikelen niet zijn aan de rech terzijde, want verschillende leden, ook bestrijders, hebben hun steun reeds toe gezegd Afloop Verkoopingen. HOOFDDORP. Door notaris Beets te Haarlem werd ê'steren publiek geveild in café de Beurs, 13 HA. 10 A. en 60 cA. bouw- en weiland, ge legen in het N. deel dezer gemeente nabij den ringdijk. Geboden tot f23,300 door Schrama te Haarlemmermeer. Afgemijnd door J. Baars alhier oD i 1000, di§ alzoo kooper werd voor f 24,300 LEIDEN, 10 Maart. Bij het onlangs gehouden examen voor Sergeant-majoor-administrateur bij het 4e Regiment Infanterie alhier, hebben voldaan de sergeanten le klasse: P. van't Hof, A. E. van der Sluis, W. Malof, J. P. C. tyen- nekers en A. M, Dujardin, Als resultaat der enquête ingesteld door de bakkerspatroons en de Christe lijke Gezellenvereenigingen te dezer stede is op broodfabriek Ceres, te beginnen aan 10 personen, een loonsverhooging van 50 cent per week toegekend. Dit is de eerste schrede op den goe den weg. Wie volgt? HAARLEMMF.RMEER. Voor dat gisteren de provinciale premiekeuring plaats vond te Hoofddorp, had er een keuring plaats van hengsten, waarvan men verzocht had ze in het Nederl. Paardenstamboek te doen inschrijven. Hiervoor had men opgegeven M a t a- d 0 r eigenaar A. v. Wieringen, alhier M y 1 0 r d eigenares Vereen. Oostzijde, alhier; Milo, eigenares, Vereen. Sloter- weg, alhier en Manuel, eigenares Vereen. Hippos te N.-Amstel. Alleen laatstge noemde werd in het N. P. S. opgeno men en ingeschreven. De keuringscommissie voor het stam boek bestond uit de heeren C. Oudijk, te Waddingsveen, N. Welt, te Uithuizer- meede en D. C. Kruimel te Haarlem, NIEUW-VENNEP. Gisteravond werd bij mejuffr. wed. Stapel de jaarvergade- ringl gehouden van het ziekenfonds „Hulp in Nood". De voorzitter, de heer W. Valkenburg, opende de vergadering met gebed f .i heette de 72 aanwezige leden welkom. Spr. herdenkt met een waardeerend woord het overleden lid van de com missie van toezicht, de heer P. Verkuijl, waarna hij den meesten nadruk legt op de royementen, welke ook weder dit jaar moesten plaats hebben. Den leden wordt kennisgegeven, dat de dokter in overleg met het bestuur alleen op Vrijdagen Zaterdagmorgen tusschen 8 en 81/2 uur de ziekenbriefjes zal afgeven. Het verslag van den secretaris, den heer J. Kooij wordt voorgelezen, en 11a eene opmerking van den penningmeester, goedgekeurd. Het verslag van den pen ningmeester de heer A. A. Doeswijk wordt op duidelijke toon voorgelezen. Hieruit blijkt dat de vereeniging een on gunstig jaar heeft gehad, daar er dit jaar f700 ongeveer meer is uitgegeven dan er aan contributie der leden was in gekomen. De cijfers waren f 2349,65 aan inkomsten en f 2116.98 aan uitgaven, alzoo een kassaldo bij den penningmees ter van f 232,67.Er was er dit jaar f450 van het spaarbankboekje afgehaald, zoo dat het zeer duidelijk was, dat de ver eeniging zeer veel steun had verlceid. Door de heeren J. de Jonge, W. Spie- rings en J. de Groot werd de rekening en verdere bescheiden nauwkeurig na gezien en in de beste orde bevonden., Den secretaris en den penningmeester werden ook voor hunne werkzaamheden dank gebracht, en de voorzitter hoopte, dat zij beiden deze werkzaamheden nc£ vele jaren voor de vereeniging zouden blijven waarnemen. De drie altredende leden van het 6estuur. de heeren Broxterman. E. v. d. Pol en Th. Bis schop werden herkozen, en werd in eetn vacature gexozen ae heer O. Eijk met 4*8 stemmen. Het voorstel om geen zie kengelden uit te keeren aan de leden, die van de ongevallen- of een andere ver zekering uitkeering genieten, werd na veel discusien met algemeene stemmen men verworpen. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, meest hier op neerkomende,, dat er wel het een of ander mocht gedaan worden, opdat er wat meer toezicht zou plaats hebben, en had tot gevolg dat er streng de hand aan zou worden gehouden aan .de beüa- ling van het reglement, dat bij ziekte of ongeval He bode moest worden kennis gegeven. Naar aanleiding van een vraag of de vereeniging rechtspersoonlijkheid heeft, werd na eenige bespreking hier van de noodzakelijk vooralsnog niet in gezien. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezige leden voor hun trouwe opkomst, de vergadering. OUDSHOORN. De Gemeenteraad van Nieuwkoop benoemde heden tot hoofd der openbare school te Noorden den heer K. Jager, onderwijzer aan de openbare school alhier. GEWESTELIJK GEMENGD. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft: A. met ingang van 10 dezer: I. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit of naar een kring, omvattende de gemeente Nieuwer-Amstel, alsmede den Oosteinderpoelpolder en den Schinkel polder, gelegen in de gemeente Aalsmeer II. het houden van markten, openbare verkoópingen, tentoonstellingen en ajj- dere vereenigingen van herkauwende dieren en varkens in den sub I omschre ven kring verboden B. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van de sub A bedoelde verbodsbepalingen noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toege staan door den betrokken burgemeester onder de door den districtsveearts te Haarlem aan te geven voorwaarden. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zullen morgen in den loop van den dag het opnieuw in orde gebrachte panorama- Mesdag te 's-Gravenhage bezichtigen, Tweede Kamer. De Commissie van voorbereiding voor de Ziekteverzekering zal. volgens rnede- deeling des voorzitters van 'de Tweede Kamer, den 28en dezer en zoo noodig volgende dagen vergaderen. Naar wij vernemen is thans spoedig te wachten het Regeeringsantwoord in zake het ontwerp betreffende de admini stratieve rechtspraak, waaromtrent het verslag der Commissie van voorbereiding reeds sedert zeer geruimen tijd ver schenen is. Een in financieele kringen zeer bekende en geachte persoonlijkheid, de heer A. Oppenheim, sedert jaren consul- generaal van Perzië, is te 's-Gravenhage op ruim 60-jarigen leeftijd overleden. Amerika en Mexico. WASHING TON, 10 Maart. De corrce- pondent van de Associated Press, di t president Taft op zijne reis naar lies Zuiden vergezelt, bericht in een telegram, verzonden uii Charlottesville (Virginia), dat elke twijfel omtrent het doel waarmee de regeering troepen gezonden heeft naar de Mexicaansche grens, thans is wegge nomen. De regeering van de Ver- eenigde Stalen is tot het besluit geko men, dat aan de revolutie in Mexico een einde moet komen. De Amerikaan- sche troepen, die gezonden zijn, vormen een stevigen militairen muur langs de Rio- grande om de vrijbuiterij te doen eindi gen en te verhinderen dat er verder met wapenen en manschappen gesmokkeld wordt 'over de internationale grens. Men gelooft, dat als-deze bron voor den smok kelhandel wordt gestopt, de oproerige beweging, die gedurende bijna een j iar stoornis in den toestand heeft teweegge bracht, zonder iets tot stand te brengen wat gelijkt op de vorming- van eene ver antwoordelijke regeering spoedig tot een einde zal komen. Marktberichten. LEIDEN, 10 Maart. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulen f —0 a 1 Paard f 105 a f 7 Stieren i 145 a f260, 321 Kalf- en Melkkoeien f 168 a f 339, 224 Vare koeien f126 a f272; 251 Vette Ossen en Koeien f 189 a f 328, per kg. 7o a 30 c„ Graskal- veren f a f 54 dito (vette) f 68 af 131 per kg. 110 a 125 c.117 magere kalveren f 5 f 10; 234 Schapen (vette) f 22a f 32,00,per kg 60 a 70 c.395 Schapen (weide) f 17 a 127 Lammeren f a 742 Varkens (inagere) f 19 a f 50, per kg. 44 a 46 c.591 Varkens (Biggen) f 8— a f 14-, 1 Bokken of geiten f 5 a 0. Ter markt aangevoerd 803 runderen, 171 kalveren, 629 schapen. Kaas. Aangevoerd 21 partijen.Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 2o tot f 33—Derby kaas van f tot f Leidsche kaas de 150 K.G. van f 78 tot f87. Aan de Stadswaag gewogen20 partijen, 705 stuks kaas, wegende 4760 Kg. LEEUWARDEN, 10 Maart. Boercuboter f —.00 a —0. Aanvoer 8/4, 0/8 en 0/16 vaten. Fabrieksboter f 5 a iV'.tX). Aanvoer 1/4 33/4 0/lü vaten. Noteering van de Couiiniss;e f 50. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 50. Nagelkaas: Fabrieks- f 27.50 a 42,Bueren- —.0 a i —0. Aanvoer 23,006 Kg. Handel flauw, LEEUWARDEN, 10 Maart. Veemarkt" Ter markt waren aangevoerd: 59 stieren f 180 a 285; 43 ossen f 180 a 230 307 vette koeien, f 180 a 280; 27 c. a 35 c. per half kilo; 994 melk- en kaifkoelen f 165 a 230; 42 pinken, f 50 a 75; 192 vette kalveren f 20 a 45; 36 a 40 c. per half kilo; 0 graskalvcren af 390 nuchtere kalveren f 7 a 14; 277 vette schapen f 23 a 26; 58 weide schapen f 12 a 14; 0 lammeren f a—408 vette varkens f75a95, 24c. a 25 c. per half kilo; 203 magere varkens, f 35 a 45 889 vette biggen t 20 a 35, voor Londen 23 c. a 23)^ c. per half kilo; 166 kleine biggen f6 a 13; 16 paarden f75 a 150, HOORN, 9 Maart. Kaas. Aangevoerd 24 stapels kaas, wegende 13187 K.G. Hoogste marktprijs voor Kleine f32,00, middelbare fö. Commissie f 30,00 Fabrieks- f 32.— CO: a.xIJENIIE, Abonné H., le Zoeterwoude verzoeken wij naam en adres bekend le maken. Berichten of ingezonden stuiken waar van de namen der inzenders niet be kend zijn, worden in geen geval ge- plaatst. Ongelukken. Op een spoorlijn voor goederenvervoer in 'tStierdal Hon garije, raakte gisteren een met boom stammen geladen spoorwegwaggon los, die in ijlende vaart de helling afvloog en onder in het dal in een bocht uit de rails sprongen. Daar ter plaatse bevonden zich juist een 25-tal houthakkers. De waggon kantelde en bedolf 20 arbeiders, waarvan 17 op slag gedood werden, ter wijl er twee levensgevaarlijk werden ge wond. Een millioenen-erfenis. Goes heeft tegenwoordig ook zijn millioenen- erfenis. Een daar ter stede woonachtige familie Thiery meent, n.l. gerechtigd te zijn tot de nalatenschap van een mon sieur Jean Francois Thiery, die tijdens de Fransche revolutie uit Frankrijk naar Kloetinge, bij Goes, zou zijn overgesto ken, om, nadat de gemoederen in zijn va derland meer tot bedaren gekomen waren zieh opnieuw metterwoon in Frankrijk te vestigen, alwaar hij dan ook ove leed.. Zijn millioenen groote nalatenschap moet bij een Fransche bank berusten, terwijl ten stadhuize te Goes een Fransch stuk gedeponeerd is, waaruit dan zou blijken dat de daar gevestigde familie inderdaad van bedoelden Thiery afstamt Er zullen; dan ook pogingen in het werk gestekt worden, om het rechtmatige .erfdeel U bemachtigen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3