BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Gemeenteraad van Noordwijk. Koninklijke Besluiten. Bij koninklijk besluit is aan dr. L. M. O. Kooperberg, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de R. H. B. S. te Leeuwarden is aan mr. R. Hattink, te Haarlem, eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongeval lenverzekering te Haarlem is de kapitein der infanterie van het leger in Ned.-Indië D. van Geuns eer vol uit den militairen dienst ontslagen. Koninklijk bezoek te Amsterdam. Ten behoeve van het Prins Hendrik fonds wordt 5 Mei a.s. in den Stads schouwburg te Amsterdam een uitvoering gegeven van de „Orfhée" van Gluck, welke ook door H. M. de Koningin zal worden bijgewoond. H. M. heeft echter uitdrukkelijk te kennen gegeven, dat niet de conclusie moet worden getrokken, dat Haar ge wone jaarlijksche bezoek aan de hoofd stad met dit bezoek aan de Stadsschouw burg zal samenvallen. Vermoed wordt daarom, dat H. M. de Koningin er over denkt, ongeveer in den zelfden tijd als verleden jaar Amsterdam te "bezoeken en dan Haar Dochter mede te brengen. (Tel.) Rijkswerklieden. Naar „Het Volk" verneemt, zal de minister van oorlog een commissie be noemen, 'waarin ook rijkswerklieden zit ting zulken krijgen, om te onderzoeken, op welke wijze de nadeelen van de loon regeling van 1906 en 1907 voor de rijks- wierküeden aan de Hembrug kunnen worden weggenomen, nog voor de staatscommissie van 19 Mei 1903 haar werk beëindigd heeft. Ook de achturi- gie werkdag en de loonregeling te Delft zul ben in het onderzoek betrokken wor den. De commissie zal haaronderzoek na 3 maanden moeten volbracht hebben en alsdan den minister van oorlog rapport uitbrengen en voorstellen hebben te doen. Fabrieksarbeid van gehuwde vrouwen Voor rekening van het departement van landbouw, nijverheid en handel is uitgegeven het verslag van het onder lei ding van ue directe van den Arbeid' in gestelde onderzoek naar de fabrieksar beid van gehuwde vrouwen in Neder land. Het rapport is verdeeld in zes hoofd stukken I. Algemeen overzicht van het onderzoek (omvattende alleen loonar beid in werkplaatsenveenderijen en huisindustrie vallen er buiten.) 11. Be schrijving van den arbeid der gehuwde vrouw. 111. Invloed van den fabrieksar beid op de gezondheid van de gehuw de vrouw. IV. Invloed van den fabrieks arbeid der gehuwde vrouw op het gezin. V. D'e invloed van den fabrieksarbeid der gehuwde vrouw op het nageslacht. VI. Samenvatting, waarbij o.a. een kaart, aangevende de verhouding van het aan.-, tal gehuwde fabrieksarbeidsters tot de gieheele vrouwelijke bevolking. De in.- houd wordt toegelicht door kaarten illus,- tratiies en tabellen. De Ziekteverzekeriug. De Commissie van Voorbereiding uit de Tweede Kamer moet voornemens zijn aan de behandeling der Ziekteverze- kerengs- eq, Radenwet te doen vooraf gaan de beantwoording, door de Kamer, van een aantal vragen, zooals (naar aan „Het Volk" ter oore kwam) deze: iWenscht de Kamer arbeidsraden? (Wenscht de Kamer scheiding van zieken kas en ziekenfonds? enz. Aldus zou het verrichten van monnikenwerk voorkomen kunnen worden. Het spreekt vanzelf dat een ontkennen de hoofdbeginselen van minister Talma's de beantwoording van dergelijke vragen voorstellen rakende, ook politieke gevol gen zou kunnen hebben. Zeeuwsche Bookmakers. Eigenaardig is het oordeel van „Truth" een Engelsch weekblad over de bookmakers, die door het wet worden van het ontwerp op de zedeloosheid uit Zeeland zouden verdreven worden „Zoo de wet tegen de weddenschap pen, door de Nederlandsche regeering in-j gediend, en reeds door de Tweede Ka mer aangenomen, wet wordt, zal Neder land ophouden een verblijfplaats te zijn van een horde Engelsche bookmakers, die op onwettige wijze hun zaken drijven met het Engelsche publiek. Natuurlijk gaan zij te keer tegen dien maatregel, en wijl zij vele klerken gebruiken, en bijdra gen in de plaatselijke belastingen van Middelburg en Vlissingen, hebben, naar gemeld wordt, enkele bewoners van die steden zich aangesloten bij een beweging om de verwerping dier wet in de Eer ste Kamer te bevorderen. Het is te hopen dat die beweging niet zal slagen. Zeker, een aantal dezer book makers doen hun zaken eerlijk en iji over eenstemming met hun plicht, maar an deren zijn bedriegers en oplichters, en zonder eenige uitzondering is aller doel de Engelsche Betting Act te ontduiken." Hbl. Rijksverzekeringsbank. Ten behoeve van den geneeskundigen dienst der Rijksverzekeringsbank zijn in den loop der jaren sedert 1903 een aan tal controleerend-geneeskundigen aan gesteld, die worden beschouwd als ambtenaren der Bank en als zoodanig een vast salaris genieten, terwijl hun niet is toegestaan andere werkzaamheden als praktijk enz. waar ie nemen. In verband met een te verwachten decentralisatie van den geneeskundigen dienst na aanneming der thans in voor bereiding zijnde ziekte-verzekeringswet en de daarvan afhankelijke technische herziening der Ongevallenwet zullen o.a. assistenten van de controleerend-genees kundigen worden aangesteld. In afwachting daarvan is, naar het „Hbld." meldt, op initiatief van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid cn Handel een nieuw instituut in het leven geroepen in navolging van de in Duitsch- land beslaande Vertrauens-Aertzte. De Minister heeft zich nl. de mede werking welen te verschaffen van een aantal zg. raadgevende artsen, wier ad vies wordt ingewonnen bij eventueele meeningsverschillen tusschen den contro leerend geneeskundige der Rijksbank en den behandelenden geneesheer. Als zoodanig is o.m. aangewezen dr. M. Jansen, alhier. KORTE KRONIEK. In den loop der volgende niaand zal te Utrecht een vergadering gehouden wor den van allen belanghebbende vereeni- gingen in het tabaksvak, ten einde de houding te bepalen ten opziahte van het wetsontwerp tot heffing van een debiet- recht op tabak, en eventueel een centraal comité van verweer op te richten. Alle vereenigingen op dit gebied zijn uit- genoodigd zich op deze vergadering te doen vertegenwoordigen. LEIDEN, 10 Maart. St. Augustinus. Woensdagavond had St. Augustinus een drukbesochte vergadering. Als spre ker trad op de heer Spoorenberg, met „Apologetische overwegingen". Spreker behandelde drie punten, n.l. Intellect, Autoriteit en Innerlijkheid. Hij toonde aan, dat de menschelijke Rede niet door het geloof gekleineerd wordt, doch in en door het geloof tot de hoogste uiting van haar potentie komt; dat Autoriteit een levensbehoefte voor den mensch is, zonder welke hij intellec tueel, moreel en physiek moet ontaarden en dat er buiten de Rerk niet die Auto riteit gevonden wordt, die noodig is om de diepste levenskrachten tot vollen was dom te brengen. Verder betoogde spr. dat geen levensbeschouwing zoo innig de menschelijke ziel ontroert als de Ka tholieke, en dat die innerlijkheid een noodzakelijkheid is om een doctrinaal systeem levenskracht en een intern be wijs van waarheid te geven. De vice-president, de heer van der Eer den, dankte den heer Spoorenberg uit naam van de vergadering, waarna werd overgegaan tot de verkiezing van een voorzitter vacature-Holthaus. Als praeses werd gekozen de heer L. v. d. Eerden en toen door die verkiezing de plaats van vice-praeses open kwam, werd de heer Spoorenberg als zoodanig verkozen. Hierna ging men over tot de wijziging van het huishoudelijk reglement. Met ingang van 16 Maart is be noemd tot brievenbesteller alhier de heer Ch. R. v. d. Walle, thans hulpbrieven besteller te Haarlem. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds, St. Jo- seph-Gezellen Vereeniging, Rapenburg 52, Geloof en Wetenschap. Spreker Pa ter J. van Well S. J., Onderwerp: Het kind en de Literatuur. AARLANDERVEEN. De heer J. P- Ahsman, hoofd der R. K. School alhier is benoemd tot hoofd der nieuw te bouwen R. K. Jongensschool te Gouda. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de zaal Fennis vergaderde gisteren de R. K. Par. Kiesver. „Plicht en Eensgezindheid". Aan wezig waren 30 leden. De Voorzitter de heer P. J. Aarts opende met den christelijken groet de vergadering. Ingekomen was een schrijven van den Secretaris den heer A. G. Apol, dat hij om gezondheidsredenen moest bedanken als bestuurslid der R. K. Kiesvereeniging. Ook de heer H. J. Grimsbergen Mz. be dankte met een schrijven voor bestuurslid. De heer Leesberg alhier, door het be stuur aangezocht om voor de Vereeniging een lezing te houden, had een schrijven ingezonden, dat hij aan de uitnoodiging geen gevolg kon geven. De afgevaardigde voor den Prov. Bond deed verslag van de vergadering van 2 Mei 1910 en 15 Jan. 1911. De lezing op de vergadering van 15 Jan. 1.1. van Baron van Wijnbergen heeft indertijd breedvoerig in „De Leidsche Courant" gestaan, zoodat het onnoodig is, hier nogmaals over uit te wijden. De afgev. naar de Centrale Bond. de heer H. Boskamp deed verslag der vergadering van 23 April 1910. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat de vereeniging 1 Maart 1.1. be stond uit 1 eerelid, 62 leden A en 5 leden B. De Penningmeester de heer A. F. Sluij- ter had een batig saldo in kas van f 38,95. Hierna volgde bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer R. J. Aarts en het bedanken van de heeren A. G. Apol en H. J. Grimsbergen Mz. De heer Aarts werd met 28 stemmen herkozen, de heeren Jac. Meijer Johz. met 14 en J. N. van Heteren met 7 stemmen gekozen. Tot afgevaardigde naar den Prov. Bond werd gekozen de heer G. M. van Bemmel, plaatsvervangend de heer A. C. van Mill. Voor den Cenlralen Bond, de heer H. Bos kamp, plaatsvervangend de heer C. W. Moerel. Op voorstel van het Bestuur werd besloten den heer F.J. Moerel uit te noo- digen om een lezing te komen houden. Ook werd bij acclamatie aangenomen tot die lezing toegang ie verleencn aan alle katholieke mannelijke ingezetenen der parochie, mils door een lid geintroduceerd. Niemand hierna meer het woord vragende, wordt de vergadering door den Voorzitter met den christelijken groet ges'olen. LISSE. Ondanks het minder gunstige weer was de vergadering der Bloemist- werkliedenvereeniging „St. Isedorus" tamelijk goed bezocht. Na het openings gebed deelde de voorzitter mede dat het nieuwe bestuur de functies als volgt had verdeeldC. v. Kesteren, voorzitter, F. Snaar, 2e voorz., J. Salman, secr., J. Wijsman, 2e secr., en C. v. d. Berg, penningm. De notulen gaven geen aan leiding tot op of aanmerkingen. De heer S. Langelaan bracht hierna een breed voerig verslag uit van de op 29 Januari gehouden Jaarvergadering van den Ned. R. K. Bloemist en Tuinliedenbond „St. Deus dedit" waarvoor hij een dank baar applaus verwierf. Aan de leden werd de volgende prijsvraag ter beant woording voorgelegd, waarvan de ant woorden in 't najaar worden ingewacht. „Welke soorten Hyacinthen en Tulpen zijn het meest geschikt om in de kamer vervroegd te worden 2. „Hoe moeten ze in 'talgemeen be handeld worden om goedé bloemen te verkrijgen De GeestAdv. hield een korte be spreking over liet loon der bloemistar beiders. In 't kort besprak ZEerw. het Standaardloon alsook het loon volgens de rechtvaardigheid. Na een pasgegeven loonsverhooging ligt het op den weg der leden van „St. 'lsidorus" te gaan ijveren voor gotdkooper arbeiderswoningen. Om trent dit gesprokene ontspon zich een aangename discusie. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. NOORDWIJK. Gisteren werden door den Heer E. Bakker de eerste Narcissen Gold,en Spur en Henry Irving verzonden, dat is 10 dagen vroeger dan verleden jaar. NIEUWVEEN. De lijst vermeldende de uitkomsten van de meting en schatting der gebouwde en ongebouwde eigen dommen ligt tot 30 Maart a.s. op de secretarie dezer gemeente ter inzage. Be langhebbenden kunnen dien tijd bezwaren inbrengen. Op Dinsdag 14 Maart a.s., des morgens te 8 uur, bestaat er ten huize van den heer B. *Nout, arts alhier, gele genheid tot kostelooze inenting en her inenting. VOORHOUT. Onder voorzitterschap van den heer C. Hogervorst heeft in ca fé Boerhave eene buitengewone verga dering plaats gehad van de werklieden- vereen iging Recht en Plicht. In zijn openingswoord zeide de Voor zitter, volgens een verslag in de „N. H. C.", dat er eene beslissing genomen moet worden ten opzichte van deze ver eeniging, omdat 'onder de huidige om standigheden de vereeniging als Roomi- sche vereeniging niet aan de eischen voL doet. Spr. memoreeert het feit dat hij voor eenige jaren terug als bestuurslid van de afd. Voorhout van den Ned. R. K. Volksbond de eer had door Mgr. den Bisschop van Haarlem te worden toege sproken en dat terzelfder gelegenheid Mgr. zeide: „De Volksbond" in mijn Bond en de Volksbonders zijn „mijn kin deren." Dezer dagen is hem weer de eer te beurt gevallen ontvangen te wor den door Mgr. n. 1. toen een deputatie uit het Bestuur der Vereeniging „Plicht en Recht" in audiëntie werd ontvangen om van Mgr. de kerkelijke goedkeuring op haar statuten te vragen. Hoe geheel anders was echter nu de ontvangst bij Mgr. Z. D. H. sprak er zijn afkeuring over uit dat de vereeni ging zoo buiten het Roomsche spoor is geraakt. Aansluiten bij de bestaande afd. van den Volksbond was de eenige weg. Als er grieven zijn tegen die afd. van den Volksbond, tracht die dan op te rui men of breng ze ter mijner kennis en ik zal ze opruimen, aldus Mgr. Door deze ernstige woorden van Mgr. tot nadenken gebracht, zijn de voorzit ter ook meerdere bestuursleden tot de slotsom gekomen, dat wil men Roomsch blijven in het vereenigingsleven slechts één weg open staat. Hij geeft daarop het woord aan den heer de Lobel uit Haar lem, opdat die beter onder woorden brengt wat het geval is, want hij voelt dat zijn welsprekendheid te kort schiet om de aanwezigen verder voor te lichten. De heer Lobei sprak daarna de verga- dernig op zeer duidelijke en bevatte lijke wijze toe. Er is slechts één weg mogelijk, n.l. aansluiting bij den R. K. Volksbond, dan is tevens ook aansluiting bij het Tuin- bouw-secretariaat mogelijk. O.m. zeide Spr. dat hij heeft gehoord dat er te Voorhout bezwaren bestaan tegen het Bestuur van den Volksbond, welnu indien die werkelijk bestaan, zijn die toch gemakeld ijk te overkomen. Stemt niet meer op hen een kies tei be stuur uit eigen boezem. De hoogere con tributie moet niet te zwaar wegen. Van die 5 cent per week kan met goed over leg wel weer wat terugvloeien in de kas van de Land- en Tuinbouw-vereeniging. De W.Eerw. heer Wiemers richtte nu het woord Jgtde vergaderden. ZijqjEeriv. drukt hen op het gemoed dat hij in deze geheel onpartijdig is en handelt op last van Z. D. H. de Bisschop. Hij zal hen als zoodanig op hun plichten wijzen. Het is de wensch van M<*r dat de werklieden, zich vereenigen in echt Ftoomsche ver eenigingen. Gij, mannen van Voorhout, denkt het te weten maar wie weet het beter wat het beste is voor uw zedelij ke blangen, de Bisschop of u. Men zegt wel dat Z. D. H. niet met den toestand bekend is. Dit is niet zoo, want uw afge vaardigden hebben dien voor Mgr. bloot gelegd en het antwoord is u bekend. E)oor een der leden werd opgemerkt dat in zuivere vakkwestie de Volksbond de eindbeslissing in handen heeft, het geen slecht werkt voor de onderafd. Dit werd weerlegd, omdat de verleden jaar in werking gesteide herziene statuien van den Bond een artikel bevatten dat de eindbeslissing in vakkwesties berust bij de vakafdee'ingen. Door meerdere spre kers werd het woord gevoerd, doch de discussies werden echter verward, zoodat de vergadering om 11 uur 's avonds ge sloten werd, zonder dat een beslissing genomen werd. Hiervoor zal een vol gende maal bijeengekomen worden. VOORSCHOTEN. Het Prov. Comité van de Nationale Christ. Geheel-Onth.- Vereeniging zalZateraag 11 Maart, 'savonds een algemeene vergadering houden, waarin als spreker zal optreden de heer H. J. Bulten, met het onderwerpEen halve eeuw van strijd. WASSENAAR. Zooals bekend is ging den le Mei 1910 de gasfabriek over aan de gemeente. In het afgeloopen jaar ver meerderde het aantal gasverbruikers met 13, terwijl 5 aansluitingen plaats hadden voor kcokgas. Aan gasverbruikers werd gelevert 15093 Kub.M. lichtgas en 2148 Kub.M. kookgas. Er brandden in de ge meente 44 avondlantaarns en 8 nacht lantaarns. Op één der lantaarns werd een proefgenomen met een automatisch blusch- en aansteekapparaat. Die proef slaagde uitstekend. Een tegemoetkoming in kos ten van aansluiting of uitbreiding werd aangevraagd vooi 16 perceelen. Schade posten voor de gasfabriek waren behalve het vervluchtingen van gasoline een gas- verlies van circa 5000 Kub.M. veroor zaakt door lekken in de hoofdleiding. Het aantal gloeikousjes gebruik voor de straat verlichting was ook veel te hoog. Door omstandigheden kon nog geen re- geld onderzoek naar de lekken plaats vinden. Dit zal dan in den loop van dit voorjaar geschieden als... hetaerogeen- gas ten minste niet vervangen wordt door steenkolengas. Van de bestaande vereenigingen gaf „Excelsior" tot heden nog geen uitvoering. Naar we vernemen geschiedde dit met het oog op het overlijden van de be schermheer van dit muziekgezelschap, mr. R. baron van Zuylen van Nijevelt. Na Paschen geeft „Excelsior" de eerste uitvoering in dit jaar. Met een zal dan het tienjarig bestaan der vereeniging luiterrijk worden herdacht. GEWESTELIJK GEMENGD. Vergiftiging te Haarlemmeameer. Onder een verschrikkelijk lijden is de patiënt Hoogenhout aan de gevolgen der vergiftiging bezweken. In den loop van Woensdag is de ver giftigde nog een verhoor kunnen Worden afgenomen. Bij de huiszoeking ten huize van v. Exter zijn een aantal fleschjes in beslag genotnen. Vergadering van 9 Maart's namiddags 3y2 imr. Voorzitter: Jhr. van Panhuijs, burge meester. Alle leden zijn aanwezig. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna mededeeling van de volgende ingekomen stukken: lo. Missive van Ged. Staten omtrent een goedgekeurd raadsbesluit. 2o. Procesverbaal van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 31 Janu ari jl. Kas en boeken sloten met een som van f7593.34. 3o. Een adres van de heeren H. Lief- ferink, W. P. de Vreede, G. J. G. van Parijs en van de N. V. Duinexploitatie- maatschij. „De Toekomst". Adressanten verzoeken hierin om rioleering voor den afvoer van rioolwater, enz. van hun eigendommen en panden, gelegen in het zg.. zuidelijk duin, langs den Zuid-Bou levard en den Rembrandtweg. Adressan ten stelien een som van f7401 beschik baar als tegemoetkoming in de kosten. Met het oog op het naderend badseizoen wordt op een spoedige beslissing aange drongen. Na lezing neemt de Voorzitter het woord, om als de meening van B. en W. uit te spreken, dat de tijd te kort is om nog vóór het badseizoen aan het verzoek van adressanten te voldoen en de noo- dige plannen voor te bereiden en uit te voeren. B. en W. stellen voor, de be slissing aan te houden tot na het badsei zoen 1911. Hiertoe wordt besloten. 4o. Een verzoek van bewoners der Schoolstraat te Noordwijk aan Zee, om opruiming van de dikke modderlaag, die de straat bedekt en om verbeterden af voer van het water. De Voorzitter zegt, dat men reeds met de opruiming begonnen is en dat B. en W. zullen trachten ook aan het tweede verzoek te voldoen. 5o. Een adres van de heeren S. van Ruiten, AL Verloop en de firma Erven H. Konijnenburg, waarin zij verzieken dat bij de voorgenomen verbreeding van den Noord-Boulevard een strook van 3 Meter breed worde vrijgelaten, om de passage, die thans vlak langs hun pan den loopt, daarvan te verwijderen. Adres santen bieden aan alle met deze verleg ging gepaard gaande kosten te betalen. Het adres wordt gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. 6o. Een verzoek van de Holl. Maatsch. van Landbouw om steun voor de ten toonstelling, die dit jaar te Leiden zal worden gehouden. Ook gesteld in handen van B. en W. ter fine van advies. Aan de orde is thans de benoeming verschillende commissies en functionaris sen Tot leden der commissie van bijstand voor dj gasfabriek worden gekozen de heeren J. de Groot Sr. en W. N. Alkema de. Tot leden der commissie belast met het nazien der gemeenterekening 1910 en, de rekening van de gasfabriek de heeren Dr. A. Kervel, C. Paschier en A. v. d. Berg. Tot Gasthuismeester werd herbenoemd de heer C. v. d. Niet Dz. Op het tweetal, door B. en W. opge maakt, stonden de heeren C. v. d. Niet Dz. en Th. Admiraal. Tot weeshuismeester werd herbenoemd de heer J. de Groot Sr., die met den heer C. G. J. Alkemade op het tweetal stond. Uit de rekening van het weeshuis over 1910 bleek, dat een som van f866.93 op de nieuwe rekening kon worden over geschreven. Voort.': dat het weeshuis op 1 Januari 1911 te beschikken had over een kapitaal van f 68.600. Omtrent punt 4 der agenda, aankoop van eenige stukjes grond voor vaartver betering, zegt de Voorzitter, dat de on derhandelingen nog niet geëindigd zijn. De beslissing wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. om een geldleening voor buitengewo ne werken aan te gaan, van ten hoogste f21000, rentende 4'/o pet. met jaarlijksche aflossingen van f 500. Aangenomen zonder discussie of hoof delijke stemming. Na de regeling van enkele uitgaven, worden eenige, door Ged. Staten ge- wenschte veranderingen in de bedrijfsver- ordening ojj de Gasfabriek, zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Deze ver anderingen betreffen hoofdzakelijk de jaarlijksche afschrijving op gebouwen en ma'teriaal. Een uit 2 artikelen bestaande concept verordening tegen overlast van honden, wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Hierna is aan de orde Voorstel tot ruiling van grond met S. van Ruiten en overdracht van grond aan J. v. Kan te Noordwijk aan Zee, en be schikking op verzoek van M. Verloop om verkoop van grond te Noordwijk aan Zee Daar de onderhandelingen over dit punt wel vergevorderd maar nog niet ge ëindigd zijn aldus de Voorzitter wordt het van de agenda afgevoerd. Strandregeling 1911. I De Voorzitter neemt hierover het woord. B. en W. zijn voornemens, zegt spreker, gedurende 30 achtereenvolgen de dagen, den stand van den vloed te doen opmeten, als deze het hoogste is, op het strand te Noordwijk aan Zee.« Rechthebbenden van aan het strand gren zende duingronden zullen worden uitge- noodigd, zich bij opmetingen te doen' vertegenwoordigen. De hieruit be paalde grensregeling zal door de betrok ken partijen worden erkend, totdat er eene definitieve oplossing zal zijn ver kregen. De Heer Dr. A. Kervel vraagt hier over het woord „In de Vorige vergadering", zegt spre ker, „zijn door Wethouder Alkemade verzoenende woorden gesproken inzake de kwestie die, vooral op de badplaats, de gemoederen warm houdt. Ik breng gaarne hulde aan Wethouder Alkemade voor het woord van vrede, door hem in den Raad gesproken. Ik ben echter van meening, dat met het idee arbitrage, hetwelk ook B. en Wq blijkbaar hebben laten varen, weinig te; bereiken zou zijn. Ik heb daarom, hoei wel aarzelend, getracht, een regeling te bedenken, die de mogelijkheid zou openen, dat ^ller belangen behartigd1, werden, hoewel allen wat toegeeflijk zouden moeten zijn. Ik heb een denk«i beeld, waarvan ik hoop, dat het voor ver wezenlijking vatbaar zal zijn. Met aar zeling opper ik dat denkbeeld, omdat men mijn voorstel misschien met zekere achterdocht zal ontvangen. Misschien zal' men er een poging in willen zien, orrt' den een boven den ander te bevoordce- len. Mijn eenig doel is echter, om tort eene bevredigende oplossing te komend Ik heb het volgende idéé Het moest bereikbaar zijn, dat door onderling goedvinden van de pachters de terreinen vóór „Noordzee" van derii heer W. van Beelen door dezen heer worden gepacht. Vink komt dan met zijn koetsen op een terrein, gelegen tus schen de Zuidzijde van pension „Noor<t-t zee" en de Noordzijde van badhotel Kotf nijnenburg. De heer v. Beelen zou hemj, dan moeten toestaan, om, als er z.gj.l muien zijn, wat noordelijk uit te wijkertj P. Bedijn zou dan komen op een tern rein gelegen tusschen de noordzijde van! badhotel Konijnenburg en de zuidzijidei van „Huis ter Zee", of zooveel zuide-L lijkera als „Huis ter Duin" he© ffiil to^H

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2