aan de reeds gevorderde leerlingen het Boekhouden heeft weten duidelijk te ma ken, op eene wijze, die grooten lof ver dient. Spr. dankte dan ook namens leer lingen, Bestuur en Commissie den onder wijzer voor de wijze waarop hij de moei lijke taak tot een goed einde heeft ge bracht. De Heer de la Ric, dankte met een paar korte woorden en wees vooral op den ijver der leerlingen, die zijn taak aanmerkelijk verlicht heeft en zeide toe dat hij steeds bereid was hen met eeni- ge wenken te helpen in de toekomst. De Heer F. v. Noort, dankte namens de leerlingen den leider voor de wijze waarop hij zijn taak heeft opgevat en de voorkomendheid, waarmede hij iedereen ten gerieve was. Alsnu nam de Voorzitter van de Hanze 't woord en betuigde niets meer te be hoeven toe te voegen aan alles wat hier reeds was gesproken. Hij meende echter niet te kunnen na laten dat deze eerste proef uitstekend en boven verwachting was geslaakt.. Spr. wenschte daarmede geluk de 23 leerlingen die hun kennis hadden ver meerderd den onderwijzer, die bewijs had gegeven voor zijn taak volkomen be rekend te zijn, en ten slotte „de Hanze" zelve, die door deze cursus heeft ge vormd een kern van flinke leden, die voor de afd. zullen arbeiden om haar groot te maken. Dat dan een Volgende cursus, een vol gend jaar, op breeder voet in te richten, evenveel belangstelling moge wekken en met even groot succes worden bekroond. Met dezen wensch sloot de Voorzitter deze eerste Boekhoud-cursus van „de Hanze" afd. Leiden. Toonkuust. De uitvoering op Vrijdagavond zal, naar gemeld wordt, n i e t de laatste zijn, die door den heer Daniël de Lange als directeur van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst wordt gediri geerd. De uitvoering, waarop de heer Da niël de Lange afscheid zal nemen van de afdeeling Leiden, zal eerst later plaats vinden, ongeveer 12 Mei. Deze uitvoering zal dan een kleine uitvoering zijn, geheel gewijd aan Bach. Van een huldiging op Vrijdagavond a.s. is geen sprake. Met Staatscourant no. 57 zijn ver zonden de statuten der Coöperatieve Schoenmakersvereeniging „Ons Belang" alhier, onderafdeeling van de Schoenma kersvereeniging „Door Vriendschap ver bonden". Zij stelt zich ten doel de Maatschap pelijke en stoffelijke belangen harer le den te bevorderen door het inkoopen van bedrijfsbenoodigdheden ten behoeve ha rer leden. Bij in- zoowel als verkoop geldt con tante betaling als leden. Als middel tot bereiking van dit doel drijft de vereeniging een winkelnering, waar zooveel mogelijk alles ten dien ste der schoenmakerij verkrijgbaar zal wezen. Ook aan nietdeden der vereeni- gnig kan verkocht worden, mits zij schoenmaker zijn. Het Stbl. no. 81 bevat een Kon. besluit van den 24sten Februari, tot vernietiging van het besluit van B. en W. dezer gemeente dd. 10 October 1910, waarbij is gewijzigd de sub 4 gestelde voorwaarde van het besluit van voor noemd college, dd. 5 Juli 1909, strek kende tot het verleenen van een voor waardelijke vergunning aan A. van den Ouweelen aldaar, tot het oprichten van een koper- en blikslagerij in het perceel Hooigracht no. 103. Naar men ons mededeelt, zal de Directie der „Credietbank voor Neder land" alhier aan de Algemeene Verga dering van Aandeelhouders voorstellen van de winst over 1910 een bedrag van f 14.000 te storten in het Reservefonds en het dividend te bepalen op 6 pCf.> (vorig jaar 4 pCt.) ROÜIY1SCHE AGENDA. Woensdag 81/2 nu» 's avonds. Ge bouw St. Joseph Gezellenvereeniging, Rapenburg 52. Algemeene ledenverga dering van De Jonge Garde. Dinsdag, 8 uur 's avonds, St. Jo- seph-Gezellen Vereeniging, Rapenburg 52, Geloof en Wetenschap. Spreker Pa ter J. van Well S. J., Onderwerp: Het kind en de Lit eratuur. HAZERSWOUDE. Den 15en Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat E. v. d. Wel als gemeenteveldwachter in dienst der gemeente trad. De lotelingen Seepers, v. Gorkum en v. d. Bosch zijn in garnizoen gegaan bij het 10e reg. infanterie te Haarlem, Straver en van Tol bij het 4e reg. inf. te Leiden, en v. Waai te Den Helder. KATWIJK AAN DEN RIJN. De R. K. Par. Kiesvereeniging „Plicht en Eens gezindheid" houdt op Donderdag half- negen haar jaarvergadering in de zaal Fennes. Punten van behandeling zijn': Verkiezing bestuursleden; Jaarverslag van den Secretaris en Rekening en ver antwoording van den Penningmeester. L1SSE. De groote druivenkas in den tuin van het Piusgesticht is thans gereed gekomen. Nu weer zal die tuin worden versierd met een mooie draaibare tent ten gerieve van de pensionaires. Deze tent wordt vervaardigd door den heer Herm. Huis in 't Véld te Lisserbroek. =r ln den gisteravond gehouden li sten ontwikkelingsavond vanwege den R. K. Volksbond, behandelde de Eerw. heer Burwinkel voor een stampvolle zaal het liberalisme. Voor een duidelijke uit eenzetting splitste spr. zijn onderwerp in drie deelen, n.l.als levens- en wereld beschouwing, als staatkundig systeem en als economisch systeem. NOORDWJJK. Openbare vergadering van den Raad op Donderdag 9 Maart 1911, des namiddags te 2ty2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Be noeming vanCommissie rekeningen der gemeente en der gasfabriek 1910. Gast- huismeester, Weeshuismeester. Commis sie van bijstand Gasfabriek. 3. Reke ning Weeshuis 1910. 4. Aankoop stukje grond voor Vaartverbetering. 5. Geld- leening voor buitengewone werken. 6. Regeling van uitgaven. 7. Bedrijfsveror- dening gasfabriek. 8. Voorstei tot rui ling van grond met S. van Ruiten en aan koop van grond van J. van Kan te Noordwijk aan Zee, en beschikking op verzoek van M. Verloop om verkoop van grond te Noordwijk. 9. Strandregeling voor 1911. 10. Reclame Hoofd, omslag. 11. Kohier hoofd, omslag. NIEUWKOOP. Gisteren avond waren een 70-tal inwoners in het café van den heer Th. v. d. Bosch alhier bijeengeko men om van gedachten te wisselen over de stichting van een electrische centrale. De heer Rooze, elee- technicus te Am sterdam, gaf een duidelijke uiteenzetting van de inrichting, het bedrijf, de kosten enz., van zulk een centrale naar een maatstaf van 200 lampen. Vele aanwezi gen juichten het plan toestaande de ver gadering werd een voorloopige aanslui ting van 81 lampen toegezegd. Een voor loopige commissie van negen leden zal trachten deze zaak haar beslag te doen krijgen. REEUWIJK. In de ledenvergadering der piaatselijk vereeniging ter verzekering tegen ongevallen in 't Land- en Tuin- bouw-bedrijf voor Reeuwijk en Omstreken is gekozen een Raad van beroep be staande uit de heeren E. J. Mignon als voorzitter en J. van Zoest, L. Vergeer, P. Kraan en Albr, van Griethuizen als leden. Tevens werd met algemeene stemmen besloten de pl. vereenihing te doen aan sluiten bij den centralen bond dier ver- eenigingen gevestigd te Leiden. Mededeeling werd gedaan, dat bij het Bestuur waren ingekomen 39 loonlijsten, aangevende een jaarlijksche loonuitgaaf van pl.m. f 23.000. WARMOND. We raden iederen nieu wen gasaansluiter aan, bedachtzaam te zijn, bij het plaatsen der hoofdkraan. Ter opheldering het volgende: Zeker iemand hier liet bovengenoemd apparaat in zijn werkplaats stellen, een lokaliteit, waarin men zeer gemakkelijk kon binnenkomen zonder door iemaid te worden opgemerkt. Toen op een avond het geheele huishouden van -on zen nieuwen gasverbruiker rondom den tafel zat geschaard, in genot van het kos telijk mooie licht, doofde plotseling de lamp uit. Groote consternatie natuurlijk. In de andere vertrekken ook stikdonker! Met groote moeite wordt een petro leumlampje op gescharreld en de heele gasleiding geïnspecteerd, want d'r moest vast ergens een lek of mankement ont staan zijn. Na een heel tijd zoeken kwam men tot de ontdekking wat er gebeurd was: een niet onaardige kwajongens streek. Kerknieuws. R. K. Kerk te Katwijk. In tegenstelling met ons bericht van gisteren moeten wij melden, dat voor het consacreeren der nieuwe R. K. Kerk nog in 't geheel geen (Jatum is vastge steld. Kunst en Wetenschappen. Alianora. In een geheel ander milieu dan met de Lustrumfeesten, had gisteravond de uitvoering van Koeberg's meesterschep- ping plaats. Immers „Sempre Crescen do", het bekende studenten-muziekge zelschap, had voor dit armenconcert het gewenscht gevonden, de partituur van Alianora nogmaals ten gehoore te doen brengen. Geschiedde 't toen in de open lucht, met ter illustratie het mimenspel aan den overkant van het water, in een omgeving die terugvoerde naar de mid deleeuwen, thans werden binnen de mu ren van de groote Stadsgehoorzaal, ont daan van alle oogenlust, in concertvorm, andermaal deze compositie ten gehoore gebracht, door een geheel ander koor, het Haagsche onderwijzers zangkoor, di rigent Koeberg, en het muziekgezelschap „Sempre Crescendo" zelve, versterkt door het Utrechtsche van Hutschenruiter, als begeleiding. Toen deze wijze van uitvoering bekend werd, waren er velen, die zich angstval lig afvroegen of het werk, ontdaan van het uiterlijk vertoon, wel in staat zou zijn te boeien, en vooral was die vrees ge richt op de tusschenspelen, men meende dat ze in concertvorm te lang, te dor zouden blijken te zijn. En wat is er van die vrees over ge bleven Van de eerste tot de laatste noot heeft het werk van Koeberg geboeid en door z'n talrijke errassende effecten z'n prach tige kleur combinatiën; z'n meesterlijke behandeling der verschillende motieven, een ovti v, eluigende indruk gemaakt. Voor een groot gedeelte valt dit suc ces toe te schrijven aan het meerder uit komen der verschillende instrumentale trekjes, die tevens doen zien, met welk een groot meesterschap Koeberg ieder in strument weet te" behandelen. De stevig opgebouwde motieven tot een onscheid baar geheel in toondicht omgezet, zoo wel als de weekere of hartstochtelijke hebben een rijke bron van genot gegeven. Het is een persoonlijk werk, nieuw in alles; nieuw in oorsprong, nieuw in op vatting, nieuw in uitvoering. Tegen den grauwen achtergrond van het alledaag- sche teekent dit werk zich in scherpe lij nen af, en verovert zich daar onder de polyphone muziek eene eere-plaats. Bleek bij de koren zoo nu en dan eenige on vastheid te bespeuren bij den inzet, spoe dig herstelden zij zich en gaven den gan- schen avond de prachtkoren op zoo vol maakt mogelijke wijze weer. Soms over stemde het voor een zaal reuzen- orkest 't naar schatting twee honderd dames en heeren sterke koor, doch een wenk van den eminenten leider was vol doende om 't klankgehalte de voor bege leiding gewenschte bescheidenheid te doen in acht nemen. Over het algemeen werd uitstekend gezongen. En het orkest allen lof! Niet dat zoo groote moeilijkheden vielen te overwin nen; doch den gekuischten klank van het ensemble viel den ganschen avond in het oor. En koor èn orkest hebben door hun serieuze opvatting van hun taak den knappen dirigent-compönist, den gema len Koeberg, de eer bewezen, een dus danig werk, met die toewijding én nauw gezetheid uit te voeren, waarop het recht heeft. En zoo genietende van een rijkdom van scheppingskracht, dachten wij ons weer terug aan de oevers van het feesterrein, zagen daar de met rijke stoffen omkleede personen, hun spel wederom vertoonen, bestraald door den gouden glans van de heerlijke zon, of het zacht wazig avond licht, en we hoorden aan het einde we derom het daverend handgeklap van hul de voor hen, die dit alles schoone wrocht ten En ook gisteravond werd na elk deel den heer Koeberg de hulde gebracht die hem toekwam en vooral aan het slot was het enthousiasme verbazend spontaan. Het alle plaatsen vullend élite publiek verhidf zich van de zetels en huldigde den heer Koeberg op een wijze, den schrijver van dit opus waardig. S. Rechtszaken. Oplichterij. Een gasfitter oud 25 jaar, en een por tier oud 34 jaar, en reeds vroeger wegens diefstal veroordeeld, stonden gisteren voor de Amsterdamsche Rechtbank terecht, be klaagd van oplichting, Zij boden op 20 Januari 1.1. te Amster dam aan den diamantbewerker G. J. L. van Tubergen een horlogeketting te koop aan, onder mededeeling dat de ketting van goud en het daaraan bevestigde munt stuk een goud Engelsch vijfpond-stnk was terwijl de ketting hoofdzakelijk uit koper was vervaardigd en als bijbestanddeel zink bevatte en het muntstuk een ver guld zilveren vijf-shilling-stuk was. Met allerlei praatjes trachtten zij de diamant bewerker te overtuigen, dat de doublé ketting met aanhangend muntstuk van echt goud waren. De eerste beklaagde fungeerde als verkooperde. tweede be klaagde wende al zijn overredingskracht aan om den diamantbewerker totkoopen te bewegen. Zoo hield hij steeds vol dat de merken op het voorwerp aangebracht ten bewijze dat voor ongewaarborgd goud belasting was betaald, echte 14-karaats- keuren waren. Zelfs stelde hij twee rijks daalders ter beschikking, als inzet voor een weddenschap dat het echt goud was, enz. Uit kracht van al deze argumenten ging de diamantbewerker er toe over, den ketting met aanhanger te koopen voor f 100. Hij gaf een bankbiljet van f60 in betaling en voor het restant van den koopprijs ging hij een schuld van f40 aan. Later bleek het hem hoezeer 'men hem bij den neus had gehad. De beide beklaagden, op wie een aan tal doublé-kettingen in beslag genomen werden, ontkenden het hun ten laste ge legde te hebben gepleegd. Het O. M. eischte tegen den eersten beklaagde twee jafen en tegen den twee den beklaagde vier jaren gevangenisstraf. Diefstal van vee uit de weide Een zaak betreffende diefstal van vee uit de weide, waarin niet minder dan 26 getuigen werden gehoord werd voor de rechtbank te Amsterdam behandeld. Daar stond terecht een 32-jarig inwoner van Muiden, beklaagd dat hij in den nacht van 2 op 3 September uit een meent- weide onder .Huizen, een koe, toebehoo- rende aan Hendrik Bakker, heeft weg genomen. Het feit werd door den beklaagde, die zich niet in de preventieve hechtenis bevond, ontkend. ,Hij bekende, in den ochtend van 3 September op de markt te Utrecht twee koeien te hebben verkocht, doch hij had dit gedaan voor een koop man, wiens naam hem niet bekend is geweest. De rechtbank sloeg weinig geloof aan 's mans beweringen, temeer, waar bleek, dat hij van koeien weinig of geen ver stand heeft. Zoo had hij over het hoofd gezien, dat de gestolen koe moest kal ven. Bij zijn arrestatie gaf hij voor, dat hij in opdracht van een koopman uit Soest de koe had vertoond. Eerst wist hij niet, wat er voor gevraagd was, doch later zeide hij, de koe voor f 124 te hebben verkocht, welk geld hij in een herberg te Utrecht afdroeg. Het O. M., mr. Del Campo, wees er op, dat hij bekl. had vrij gelaten uit de preventieve hechtenis, ten einde hem in staat te stellen naar den grooten onbe kende te zoeken, die den diefstal dan eigenlijk volgens bekl. zou hebben bedre ven. Voorts wijst spr. op de onmogelijke in den veehandel weinig gebruikelijke wijze, waarop beklaagde de koe ver kocht heeft. Ook heeft bekl., nadat de koe verkocht was, voor zijn doen in weelde geleefd. Uit al deze aanwijzingen acht spr. bekl.'s schuld bewezen en vraagt hij zijne veroordeeling tot eene gevangenis straf voor den tijd van twee jaren en zes maanden en onmiddellijke inhechtenis ne ming Na in raadkamer te zijn geweest, gaf de rechtbank bevel den beklaagde on middellijk in hechtenis te nemen. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. Verzorging der ouders. De Amsterdamsche rechtbank behan delde gisteren drie zaken, onderscheiden lijk van een moeder en twee vaders, die, door ouderdom in behoeftige omstandig heden verkeerende, de tusschenkomst van dit .rechtscollege hadden ingeroepen om geldelijken steun te verkrijgen van hunne plichtvergeten kinderen. Eene wekelijk- sche onderstand van f2.50 werd eene be jaarde moeder door de rechtbank toege wezen van de zijde van haar zoon, van wien gebleken was, dat hij minstens f 12.55 verdiende. Een 70-jarige vader, die wegens gewrichtsverstijving niet vol doende kon verdienen, werd f 5 per week onderstand toegekend, waartoe twee zoons veroordeeld werden elk voor f 2.50 daar gebleken was dat zij elk f15 per week verdienden. Aan een moeder werd de eisch tot geldelijken onderstand ont zegd, omdat zij inmiddels in een armen huis was opgenomen. De Rotterdamsche rechtbank eischte tegen B. A. van W., 20 jaar, melkrijder te Waddingsveen, die op 17 Dec. 1.1., zekeren W. Th. Melchers aldaar een slag in het gezicht zou hebben gegeven, tengevolge waarvan een stuk. glas van Melchers bril in diens gelaat een bloe dende wonde veroorzaakte, f25 boete subs. 30 dagen hechtenis. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. De landverhuizerskwestie. Betreffende de gerezen moeilijkheden bij het landverhuizersvervoer door Duitschland, zijn in de Tweede Kamer door de heeren Verheij en Heemskerk eenige vragen gesteld. Op deze vragen is door den Minister van Buitenlandsche Zaken het volgende geantwoord De vragen der heeren Verhey en Heemskerk hebben dezelfde strekking en kunnen in het onderstaande gelijktijdig beantwoord worden. Ten einde zich (aldus luidt de officieele Duitsche lezing) er tegen te waarborgen, dat uit Amerika terugkeerendejandverhui- zers van niet-Duitsche nationaliteit bij hun doortocht over het Duitsch grondge bied op ecnigerlei wijze aldaar armlas tig zouden kunnen worden, voor zoover ze vervoerd worden door de stoomvaart lijnen, waarop de Duitsche regeering geen verhaal heeft, heeft deze laatste sedert aanvang December een gestrenge toepassing gelast van de voorwaarden, reeds in 1904 vastgesteld voor den door voer van bedoelde reizigers. Die voorwaarden zijn 1. rechtstreeksche biljetten tot een sta tion in het land hunner bestemming. 2. Het bezit van een zekere geldsom, voor zoover de reizigers althans niet in extra-treinen of afzonderlijke wagens ver voerd worden 3. voor reizigers van Russische natio naliteit, het bezit van een regelmatig Rus sisch paspoort. Aan de twee eerste voorwaarden kon door de in Nederlandsche havens aange voerde reizigers voldaan worden. Vervulling der derde voorwaarde bleek echter bijna zonder uitzondering onmo- gelijk. De bemoeiingen van den Minister zijn er dan ook van den beginne af op ge richt geweest om de Duitsche Regeering tot een min letterlijke opvatting dezer derde voorwaarde te bewegen en bij ge breke van regelmatige Russische pas poorten genoegen te nemen met ©eni gen anderen waarborg dat de reizigers niet aan de Russische grens zouden te ruggewezen worden. De pogingen door Hr. Ms. gezant in die richting te Berlijn aangewend, zijn met medewerking in ge lijken zin van den Nederlandschen ge zant te St. Petersburg steeds tot nu toe nog met goeden uitslag bekroond ge worden, zij het dan ook dat telkens een ongewenscht oponthoud in de doorzen ding plaats vond. Er bestaat echter ge grond vooruitzicht, dat de Duitsche en de Russische regeering het thans eens zijn geworden over het document dat voor hen, die zonder regelmatig Rus sisch paspoort in een Nederlandsche ha ven aankomen, dat ontbrekend paspoort zal vervangen en daarmede vertrouwt de Minister, dat alsdan tevens de moeilijk heid zal opgeheven zijn, welke de door reis der Jassen tot nu toe ondervoed. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. Zooals we in ons Kameroverzicht van de zitting van Vrijdag j.l. hebben ver meld werden de algemeene be6chou\vin,- gen over het wetsontwerp tot regeling der successierechten ingeleid door een speech van den heer De Kanter (U. L.), die zich met het ontwerp in zijn geheel' wel kon vereenigen ofschoon hij er toch wel eenige bezwaren tegen had. Thans zitten we in het volle leven van de be lasting op nalatenschappen. Door het nieuwe wetsontwerp zul len voornamelijk twee groote verande ring in ons bestaand successierecht ge bracht worden. De minister heeft ten eerste laten vervallen het recht op den overgang van effecten en rentegevende schuldvorderingen, en vervolgens heeft hij geheel omgewerkt het tarief waarnaar hel successierecht thans berekend wordt. Wat dit laatste betreft wii de minister progressie naar gelang van de grootte der verkregen bedragen. Ook het succes sierecht in de rechte neerdalende linie wat vroeger 1 pCt. bedroeg, wordt \er- hoogd tot 1,5 pCt. a 2,5 pCt., wisse lend naar de grootte van de verkregen erfenis. Dit laatste zal wel bij velen eeni- geii tegenstand ontmoeten, daar de ge leerden het er ook nog volstrekt niet over eens zijn of de successiebelasting, wat betreft de rechte neerdalende linie, een rechtvaardige belasting is. De so ciaal-democraten zijn het ook met deze laatste regeling niet eens, doch om een juist tegenovergestelde reden. Zij mee- nen immers dat deze belasting die nu eens lekker, het groote kapitaal druk ken zou, lang niet ver genoeg gaat. Dui delijk deed de heer Viiegen (S. D.) dit gisteren uitkomen. Hij stond daar bru taalweg te beweren, dat de ministers, het groote kapitaal niet durft aantast ten. Net of minister Kolkman bang zon zijn. Tot degenen die behooren tot de te genstanders van een verhooging in de rechte neerdalende linie behoorden de, heer Van den Bosch van Heemstede (R. K.) en de heer van Asch van Wijk (A.R.) schaarde zich aan diens zijde. De heer Treub (V. D.) vend -echter veel voor het wetsontwerp te zeggen, doch kon niet uitgepraat komen, want morgen zal hij zijn rede voortzetten. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 15, geslaagd 12 candidaten, nl. de dames: G. M. D. Staalman, P. Hiilebrand, R. G. Leggedoor, W. J. Nieuwkerk, J. M. van Breukelen, M. Edeling, A. van Driel, allen Rotterdam C. Zuurmond, Scheveningen G. M. A. Gelens, Den Haag; A. A. M. van Pareeren, M. A. Boon, beiden Leiden; P. J. Goedeljee, Katwijk aan Zee. Sport. De Europeesche rondvlucht. In dezen monsterwedstrijd zal een eind-overwinnaar zijn, welke te Parijs minstens 100.000 francs ontvangt. Voor den^eindprijs is nu reeds 225.000 frs.- bijeen, waarvan de eerste 20 pCt. zal) krijgen, de tweede 15, de derde 10, de{ vierde 7 enz., hetgeen ook voor de eta-i pe-prijzen geldt. Verder zijn er voor de eerste etape 40.000 frs., voor het com.-i plex etapes ParijsBerlijn 100.000 mark! Brussel 25.000 frs., de Standard te Lon den 62.500 francs. De voor etape prijzen! aangeboden sommen moeten voor min stens 60 pCt. verdeeld worden onder de regelmatige deelnemers aan de rond vlucht, en mogen geen andere voorwaar den bevatten dan de hoofdprijzen, zoo-i dat hier de snelheid beslist. Zoo heeft1 Berlijn van haar 100.000 Mark er 40000 gereserveerd voor Duitschers of Duit-' sche toestellen onder bijzondere voor-i waarden. Nederland een vierde gedeelte voor landgenooten. Door tusschen gelegen plaatsen gelijk1 Rheims, Charlesville, Aken, Dusseldorf, Hannover, Hamburg, Bremen, Olden burg, Lille, enz., werden nog meerdere prijzen bijeengebracht. De totaalprijzen zullen minstens 1.000.000 francs bedra gen, en onmogelijk is het niet, dat zij- zullen stijgen tot anderhalf of twee mit- lioen. Faillissementen. Uitgesproken: C. D. van Cleemputton, winkelier in sigaren, te Vlissingen. Curator: mr. P. J. van Bortel, te Oostburg. Geëindigd: J. A. van der Heyden, te 's- Gravenhage. J. W, Worsteling, indertijd wonende te Amersfoort. P. S. van der Staal, kassier en commissionnair in effecten, te Gouda, A. van leperen, steenkolcnhandelaar, te Ben schop. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart 1911, medegedeeld door het Kon, Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773.7 Horta. Laagste barometerstand 746.7 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 9 Maart, Zwakke tot matige zuidwestelijke tot weste-, lijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waar schijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Land- en Tuinbouw. Verbod van invoer. Reuter seint uit ParijsIn het „Journal Officiel" is een decreet opgenomen, waars b(j de in- en doorvoer van rundvee

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2