Uit Stad en Omgeving. Winkelsluiting. De Ned. R. K. Volksbond, afdeeüinjgi Amsterdam zond mede namens zijn vak- vereenigingen, tellende 1700 leden, een' adres aan den Gemeenteraad, houdende het verzoek om het ingediende ontvverpi op de winkelsluiting van de gemeente raadsleden Z. v. d. Bergh c.s. ongewij zigd aan te nemen. Duindigt. De heer Abr. Hoboken van Hoede- kenskerken heeft aan de „N. R. Ct." medegedeeld, dat in verband met het gisteren gevallen besluit in de Tweede Kamer, betreffende het aannemen der nieuwe artikelen van het W. v. Straf recht, waarbij het wedden op courses zoowel bij de bookmakers als bij: den to- talisator strafbaar gesteld \ordt, slechts voor de maand April courses te Duindigt uitgeschreven zijn. Als de wet de Staats courant bereikt zal hebben, zal Duin digt voor goed gesloten worden. Nieuwe elevators. Men meldt uit Rotterdam aan de „N. Ct." De Raad van Commissarissen der Graanelevator-Maatschappij heeft aan genomen het voorstel van de directie en gedelegeerden om nog twee eleva tors te bestellen bij de Machinefabrik und Mühlenbauanstalt, G. Luther, te Brunswijk. September a.s. zal de Maatschappij dus beschikken over 16 machines, die samen in gewone werkuren minstens 16 millioen K.G., graan per dag kunnen lossen, wegen en overladen. Suppletoire Landbouwbegrooting De heeren Van Lennep, Fcrf, Pasi- stoors, Van Wichen, Van Wijnbergen, De Visser en De Mont-é verLoren hebben een amendement voorgespeld op het wetsontwerp tot verhooging van hoofd stuk X der "Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1910, strekkende om in ar tikel 2, sub artikel 13b, in plaats van „Deventer" te lezen „Haarlem". Het amendement strekt om de te stichten middelbare Koloniale Land bouwschool te Haarlem te vestigen. KORTE KRONIEK De heer mr. H. Smeenge zal dit jaar, behalve zijn 25-jarig lidmaatschap van de Tweede Kamer, ook het feit her denken, dat hij 30 jaar voorzitter is van de bekende vereeniging „Schuttevaer". Het verzoek van de vereeniging Verfraaiing te Haarlem om de fontein in Den Hout voor haar rekening te mo gen laten restaureeren, wenschten B. en V/. niet in te willigen, omdat de fontein huns inziens daar weg moet. LEIDEN, 4 Maart. Bij Kon. besluit is ingesteld een inspectie der directe belastingen, in- voerrechtene en accijnzen te Leiden 2e aid., en is bepaald, dat de thans bestaan- inspectie der directe belasting, invoer rechten en accijnzen te Leiden voortaan za. worden aangeduid als inspectie te Leiden, le afd. De beide inspecties Leiden zijn als vo.gt verdeeld tot de le afd. behooren de kantoren Leiden (directe belastin )gen, Leiden, (invoerrechten en accijnzen), Noordwijik en Lisse. tot de 2e afd. behooren de kantoren Leiden (buitengemeenten), Katwijk, Al ien, Bodegraven, Nieuwkoop, Alkema de en Boskoop. Tot inspecteur te Leiden 2e afd. is benoemd B. Formijne, thans te Gouda. De heer Alb. Timmermann, Bree- straat, hoek Maarsmanssteeg, verzoekt ons mede te deelen, dat de hooge rood zijden hoeden, waarmede Leidsche stu denten zich te Amsterdam vertoonden, uit zijn magazijn afkomstig zijn. In zijn derde winterlezing heeft pro fessor van Leeuwen een verhandeling ge houden over het treurspel van Sophodes en meer in liet bijzonder over de Ajax. Ingekomen is voor „Schoolkinder voeding" f 1.10, de boetepot van een bruiloft te Oegstgeest; f 0.611/2 ontvan gen op den verjaardag van neef Cloris door kleinen Henk, en f 1.15 gecollec teerd ter gelegenheid van een zilveren jubileum. Onder leiding van den heer J. N. Botermans hield Donderdagavond de Verhuurdersbond van Huiseigenaren voor Leiden en omstreken een algemee- ne ledenvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek het volgende: Uitgegeven werden 1556 verhuisbrief- jes en 122 huuropzeggingen werden ge daan, 74 werden door den deurwaarder behandeld, waarvan 7 eindigden met een volledige uitzetting. Er werd voor een be drag van f3017.9 aan huurschuld opgegeven, waarvan nog in- gecasseerd werd f 548.80. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ont vangsten en uitgaven hebben bedragen f2356.61 met een voordeelig saldo van f8.40. De baten en schulden van den Bond tegenover elkaar stellend, was het saldo op 1 Januari 1911 f539 en f408 op 1 Januari 1910, zoodat de Bond in het laatste jaar is vooruitgegaan. Tot een volgende vergadering werd aangehouden het voorstel tot contributie- verhooging, alsmede het royeeren van 2 leden, die hnune financieele verplichtin gen, niet nakomen, De Bond zal voorloopig voor een jaar nog blijven aangesloten bij den Nat. Bond van Husieigenaren. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 1 uur 's middag^. Gebouw R. K. Volksbond, Rapenburg 10, openb. vergadering der afd. Leiden van den Ne- derl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Bespreking over een wettelijk sluitingsuur. Woensdag 8V2 uur 's avonds. Ge bouw St. Joseph Gezellenvereeniging, Rapenburg 52. Algemeene ledenverga dering van De Jonge Garde. Kinderverlamming te Noordwijk. In het „N. T. v. G." beschrijft C. H. Hermanides.arts te Noordwijk aan Zee eenige gevallen van de ziekte van Heine- Medin (epidemische kinderverlamming), te Noordwijk. Van geen enkele zijner patiënten heeft de schrijver kunnen nagaan, vanwaar de besmetting gekomen was. Er komen evenwel te Noordwijk meermalen ge vallen van ziekte van Heine-Medin voor. En wanneer men zich herinnert, dat het virus zóó levensvatbaar is, dat stukjes ruggemerg,die in glycerine en physio- logische keukenzoutoplossing 3 we ken lang in een ijskast bewaard bleven nog een levensvatbaar virus bevatten; dat de smetstof een temperatuur van 8 graden gedurende 11 dagen verdtagen kan, en dat biet 24 dagen tegen' uitdro ging bestand is, dan laat het zach eenigszins verklaren, dat er zich te Noordwijk af en toe gevallen voordoen, die hun oorsprong vinden kunnen in vroeger aldaar opgetreden ziektegeval len. Reden te meer, om de spinale kin derverlamming niet te beschouwen als iets onschuldigs voor de omgevingen de vraag dient gesteld of men niet ver plicht is, haar in de lijven bij: de be smettelijke ziekten. Daartoe aldus de schrijver is het een eerste eisch, dat bij de betrekkelijk weinig kennis, die men nog aangaande deze ziekte be zit, vooral in haar niet typische vor men en in haar epidemisch optreden, men die kennis tracht op te bouweirdoor liefst alle mogelijke gevailen in een gemeente te verzamelen en op te tce- k'enen. ALFEN AAN DEN RIJN. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei a.s. opgeheven de inspectie der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, al hier en is de inspecteur dezer middelen 1. J. J. van Assum, benoemd tot inspec teur te Groenlo. HAARLEMMERMEER. De heer T. C. Los, lid van den gemeenteraad en dit jaar aan de beurt van aftreding moet voornemens zijn wegens zip hoogeni leeftijd zich niet meer beschikbaar te stellen. HAZERSWOUDE. Onder voorzitter schap van den heer A. H. Goldberg hield de afd. Hazerswoude van de Ver eeniging tot bevordering der Pluimvee houderij (V. P. N.) haar jaarvergadering. Uit het verslag over 1910 van den secretaris, den heer L. Blank, bleek, dat het ledental is gestegen van 41 tot 63, Er werden geveild 74,633 eieren, 66 hanen, 39 hennen, 3 eenden, 15 duiven en 47 konijnen. De afd. verheugt zich in een gestadigen gtoei. De aftredende bestuursleden, de heeren A. H. Goldberg en J, Vellekoop, werden herkozen. Besloten werd het bestuur met 4 leden uit te breiden. Als nieuwe be stuursleden werden benoemd de heeren W. van der Spek Pzn. P. J. Kerkvliet, Jac. Koetsier en J. Noordam. De rekening van den penningmeester den heer J. Vellekoop, sloot met een batig saldo van f 20.Zij werd na gezien door de heeren S. van Rijn, H.J. Voets en J. Noordam en in orde be vonden. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. KATWIJK. Met Staatscourant no. 54 zijn verzonden de statuten der coöpera tieve boerenleenbank alhier. LISSE. Deelden we de vorige week mede dat verschillende bloembollenkwee kerspatroons het loon hunner arbeiders aanmerkelijk hadden verhoogd, thans kunnen wij nog ineedeelen, dat door enkelen de werktijden zal worden ver kort. Zoo deelde men ons uit vertrouw bare bron mede dat bij sommigen tot aan een opneemtijd niet voor 6 uur begonnen wordt, terwijl des Zaterdags avonds om 6 uur wordt- gestopt. Onze R. K. Kerk is weer een ver siering rijKer geworden en wel door liet plaatsen van een prachtig gesmeed ijzer hek voor de doopkapel. NOORDW1JKLRHOUT. Van de lich ting 1911 zijn de navolgende lotelingen deze week bij de militie ingelijfd. J. van Dijl, bij Grenadiers en Jagers, J. Zethof en P .J. Duivenvoorden bij de Vesting- Artillerie en B. Broekhof bij de Huzaren, te Leiden. NIEUW VENNEP. Uitslag der scha- penverkooping ten bate der St. Anto- niusschool en de school met den bijbel alhier. 46 stuks voor de St. Antonius- school, waarvan P. Munsterman van Haarlemmermeer er 30 en J. Bakker uit Noord-Holland 16 hebben gekocht tegen een gemiddelde prijs van f 24.84. 49 stuks voor de school met den bijbel welke zijn gekocht geworden door Kamp uit de Beemster, tegen de prijs van f 26.30. SASSENHEIM. Vrijdagmiddag is de tentppn^telling geopepd va,n bl.oeiejide bol- en knolgewassen. Deze tentoon stelling is georganiseerd door de onder- afdeeling Land- en tuinbouw.knechts van! den R. K. Volksbond. Alle bloemist-knechts van Sassenheim en Warmond hebben kunnen meedingen. De ingezonden bollen moesten in de huiskamer in bloei getrokken zijn. De voorzitter der afdeeling opende de tentoonstelling. De heer A. Weijers heette den geestelijken adviseur, de ju ry en verdere aanwezigjen hartelijk wel kom en vervolgde dan Het is meer en meer een eiseli des t-ijds, tentoonstellingen te organiseeren' om het vak trachten te verbeteren, lief de hiervoor aan te kweeken en reclame te maken. Reden waarom de afd. Land- en Tuin bouw indertijd deze tentoonstel lin'gen' organiseerden. Met medewerking van de heeren pa troons heeft men wederom deze tentoon stelling samengesteld. Hoewel de deelnemers niet zoo groot in aantal zijn, hebben de heeren pa troons door hunne groote en prachtige inzendigen gezorgd, dat deze tentoon stelling lang niet voor de vorige behoef de onder te doen en door deze samen werking zal de liefde voor het vak ook zeker weder bij de knechts worden aan gewakkerd. De voorzitter hoopte dat deze ten toonstelling druk bezocht zal worden, om daardoor aan de jprijswinners een flink en prijs voor hunne moete te kun nen toekennen. Een woord van dank bracht hij aan de heeren patroons, die zoo welwillend geweest zijn de jury te vormen. De heer G. Vlasveld, lid der jury, dankte den voorzitter voor zijn woorden en hoopte dat deze tentoonstellin'g goe de resultaten moge opleveren. De volgende prijzen zijn toegekend 1. Voor de schoonste verzameling van 6 potten enkele of dubbele hj-acinthen in drie verscheidenheden: W. v. Nobelen, le prijs A. D. Meijer, le prijs Bi. W .van Nobelen, 2e prijs D. Meijer 3e prijs en W. van Nobelen, 3e pr. B. 2. Schoonste verzameling van 3 gla zen hyacinthen in verscheidenheid. D. Meijer le en 2e prijs. 3. 2 pannen miniatuur hyacinten in 2 soorten: E. Franken, le prijs A. en le prijs B. A. Weijers, 2e prijs. 4. Een verzameling van 6 potten en kele of dubbele tulpen, 3 stuks op een: pot. K. Oudshooni, le en 2eprijk. J. Beugeisdijk, 2e prijs. 5. Een verzameling van 3 potten enk. of dubb. narcissen. K. Oudshoorn le enl 2e prijs. 6. Narcissen in kistjes of vaten: 1ste prijs niet toegekend. W. v. Nobelen 2e prijs. 7. Mooiste verzameling bijgewassen, le pr. niet toegekend. H. Hoogervorst,- 2e prijs. De tentoonstelling ziet er mooi uit en is een bezoek overwaardig. Een bijzonder woord van hulde mag zeker wel gebracht worden aan den heer B. Hoogstraten, bloerriist alhier^ die zoo welwillend is geweest, de zaal zoo prachtig te versieren. Ook de heeren bloemisten, die zoo veel schoons ter opluistering hebben ingezonden, mogen wij niet- vergeten' te vermelden, want wat zij hebben inge zonden, is zeer schoon. Bij den heer B. Hoogstraten bloei en op het veld reeds 3 .soorten narcis sen. Het- zijn alle nieuwe soorten. JDit is zeker zeer vroeg en wij gelooven wel, dat deze narcissen voor den handel een goede toekomst tegemoet gaan. Op de rijkspostspaarbank is gedu rende de maand Febr. ingelegd f1042, en uitbetaald f 1626,27. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 456. VOORHOUT. Op 31 Dec. 1909 be stond de bevolking uit 1198 mannen em 727 vrouwen totaal 2125 personen. Ver meerdering gedurende' het jaar 1910 door geboorte met 43 mannen en 35 vrouwen totaal 7S en door vestiging met 121 m. en 59 vr. totaal 180. Geheele vermeerdering1 164 m. en 94 vr. totaal 258 personen. Zij verminderde door sterfte met 10 m. en 13 vr. totaal 23 en door vertrdk1 met 132 m. en 73 vr. totaal 205. Gehee le vermindering 142 in. en 86 vr. totaal 228 personen. A]zoo vermeerdering van 30 personen. Er werden levenloos aangegeven 4 kinderen. Aantal voltrokken huwelijken 10. De bevolking bedroeg op 31 Dec.i 1910, 2155 personen. GEWESTELIJK GEMENGD. Verduistering te Roelofarendsveen. Men schrijft ons uit Roelofarendsveen. Door den gemeenteveldwachter d. JP. alhier is procesverbaal opgemaakt tegen L. v. d. M., de 18-jarige bediende van den kruidenier J. v. d. M., wegens ver duistering. Genoemde L. v. d. M. had in 1910 en 1911 verschillende bedragen bij Wanten van zijn baas geïnd en dit geld niet afgedragen, doch ten eigen bate besteed. De zaak lekte uit, doordat een der klanten, toen zij door de doch ter van den winkelier werd opmerkzaam gemaakt op een flog onbetaald gebleven* post, mededeelde, dat zij reeds lang het verschuldigde had voldaan. Het vermoe den viel onmiddellijk op L. v. d. M., die bij het eerste verhoor van de po litie door den mand viel en bekende on geveer f 50 aan kleine bedragen te heb- beji vej_4.uist.eid. AJs r£d£li gaf.hij .eerst op verteringen te hebben gemaakst, la ter zeide hij evenwel zijn moeder te heb ben willen steunen. Mond- en klauwzeer. Men meldt uit Voorschoten: De landbouwer N. heeft aangifte ge- dan, dat bij hem onder zijn vee een geval van mondzeer heeft voorgedaan. Hen waarschuwing voor anderen. Uit Woubrugge meldt men ons» als een staaltje van de groote nood zakelijkheid om den strijd tegen den vuilhandel krachtig aan te pakken, het volgende Onze gemeente-veldwachter onder zocht bij een z.g. koopman uit Amster dam, die in ons dorp in prentbrief kaarten handelde, zijn taschjes, waarin tal van kaarten geborgen waren. Uit dit onderzoek bleek, dat in een afzonderlijk deel der tasch vuile onzedelijke prent briefkaarten verborgen waren. Die kaarten werden in beslag ge nomen en der koopman's naam ge noteerd. Ingezonden Mededeelingen. a 30 cents per regel. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot assistent te Harmeien den weleerw. heer B. A. W. Kaeter. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's GRAVENHAGE. Geëxamineerd 15 cand. Geslaagd 12, n.l. de dames: G. Poen, Enkhuizen; G. J. van der Weu- den, Lekkerkerk; J. M. Kramer Frcher, Culemborg; E. Mulder, L. A. Gratz, bei den Amsterdam; A. M. Schijf, J. W. Happé, beiden Middelburg; A. M. Klots, M. J. van Meerten, E. J. H. van der Ha ve, M. Carpentier, M. A. Bender, allen Haarlem. Fraaie handwerken. UTRECHT.. Geëxamineerd 12 can- didaten; afgewezen 3. Geslaagd de da mes: A. B. v. d. Heuvel Rijnders, E. C. Franck, C. Heuvel, J. H. Luitingh, M. A. Schuring, Haarlem; W. Welker, A. C. M. van der Blint, 's Gravenhage; M. H. Lans, Arnhem; J. H. Buwalda, Rotter- terdam. Eindexamens Gymna sia. De min. van binnenl. zaken nocdigt hen, die zich dit jaar wenschen te on derwerpen aan een der èx., vermeld in artt. 11 12 en 157 der wet op het H. O. uit daarvan, bij niet-aangeleekend schrij ven, vóór 1 April te doen blijken aan den insp. der gymnasia te 's Gravenhage (Verhulststraat 60), met duidelijke en volledige opgave van naam, woonplaats en van de faculteit waarvoor zij het ge tuigschrift verlangen, alsmede van de vrij stellingen waarop zij recht hebben. Tevens moet worden vermeld, of men leerling der 6de klasse van een openb. gymm of van een overeenkomstig art. 157 der H.-O.wet aangewezen bijz. gymm. is. Academienieuws. LEIDEN. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een Assessor II Colegiën van het Leidsch Studentencorps werden uitgebracht 199 geldige stemmen. Hier van verkregen de heeren W. C. Snouckaert van Schauburg 123 en S. J. van den Bergh 76 stemmen, zoodat ge kozen is de heer Snouckaert van Schau burg, candidaat in het afgetreden Col legium. Het Collegium, thans voltallig, is sa mengesteld uit de heeren J. E. de Vos van Steenwijk (Zwolle) praeses; D. G. Kortenbout van der Sluijs (Almelo) ab-actis; A. J. M. van Wessem (Zaandam) quaestor; P. A. Birnie (Deventer) assessor I, en- bovengen. heer Snouckaert van' Schaun burg, Assessor II. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer F. W. C. Roessingh, geb. te Bols- ward. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren A. Kooyman, geboren te Dor drecht; H. J. Kloosterman, geboren te DeventerP. G. F. M. A. Vermast, ge boren te N. Amstel, en D. Groenhart geboren te Purmerend. Inhoud van tijdschriften. Van Onzen Tijd. In het nummer van deze week gaat A. J. Kropholler voort met zijn praatjes over St-adsschoon, waarbij hij zijn be spreking over het silhouet der huizen met typische illustraties toelicht. Zeer waardeerend bespreekt Maria Viola de Romeo en Juliauitvoerfngen van de Ha- gespelers, die Brom tot een schoone gedichtenreeks inspireerden. Bij een klein bericht over een tentoonstelling in den kunsthandel van Deldein te Am sterdam, reproducties van mooi werk van Maris, Mauve en Allebé. Deze zeer verzorgde aflevering wordt waardig be sloten door de reproductie's van Wil lem de Zwart-'s Trampaarden in dein regen. Kath. Soc. Weekblad. No. 9 dezer jaargang bevat het be gin van een artikel van kop. Joh. C. Aalberse, over Herziening van het be ginselprogram der S. D. A. P., terwijl de Middenstandscoöperatie aan den tand gevoeld wordt door A. Kellenaers. On der berichten vinden wij o.m. afgedrukt de bepa'ingen door den Leidscben Raadt aau£eüomen _b eridi£u.d£ toepassing y_afli Het is wenschelijk Uw rijwiel minstens ééns per jaar grondig te laten nazien en dit, zoo noodig, opnieuw te doen lakken en nikkelen. Voor rijwielen van elk fabrikaat bestaat hiervoor gelegenheid in onze herstelplaats. 7216 FONGERS-filiaal brebsthaat se. Waarom is ook de E.R.K. 11 evenals andere instellingen op KATH. SOCIAAL terrein „eeuigen een ergernis, anderen een dwaas heid" en concorrenten een doorn in het oog en daarom soms een voorwerp van afgunst en laster? Vergelijk hare verzekerings- voorwaarden, zoowel van finan- tiëel als moreel standpunt be schouwd, met die van welke Mij. ook en ge znlt het antwoord op deze vraag hebben gevonden. g art. 1638 c en d. bij de gemeentebestek-i ken. Vervolgd worden Geloofsverdedi-i ging en Feuilleton. In het eerste wordt behandeld een overzicht der godsdiens ten vóór de voleinding der openbaring. Sint Antonius. De grootheid van Gods Kerk. Roomsche kleinen en Roomsche groo-r ten. Missienieuws. Boodschap des. Engels aan Maria. Decreet der Eer-i ste H. Communie. Over ons Roomsdi geloof, enz. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. Zooals men gisteren in het Kamer verslag heeft kunnen lezen, is er we derom een besluit genomen. Dit is niet iets ongewoons want meerdere beslis singen weiden er in de laatste dagen! genomen, meestal zonder stemming, eo;if enkele met eenige oppositie, die echter buiten de parlementaire kringen geen' weerklank vond. Gisteren echter is het amendement-van Vuuren (R. K.) aange nomen met 36 tegen 34 stemmen, waar over nog menig woordje in ons schoon' Nederland vuil gemaakt zal worden, want er zullen heel wat menschen op staan, die het met de genomen beslis sing niet eens zijn, ofschoon zij er zich toch aan moeten onderwerpen. Onder degenen die het er niet mee eens wa ren, behoorde op de eerste plaats reeds de minister, en hem vo'.gden vele Katho lieke, eenige Chr.-Historische, een anti revolutionair en de meeste liberale Ka merleden. Krachtig verdedigde de minister zijn stelling, daarin bijgestaan door anderen, doch ten slotte moest hij capituleereu. Nadat nog een artikeltje over het ha zardspel was aangenomen, kwamen we gelukkig aan een ander chapiter, de re geling van successierechten. Me dunkt 't is een mooie volgorde. Eerst wordt er bepaald, dat de menschen hun geld voortaan in den zak moeten houden en' niet meer mogen verwedden, dan bepaalt de minister hoe je dat bewaarde en op gespaarde geld aan den Staat moet ge ven als je dood bent. De algemeene beschouwingen hier over werden ingeleid door een speech' van den heer Kanter (U. L.), doch daac was 't ook mee afgeloopen, en Dinsdag, zullen we daar meer over hooren. Ten slotte kwam er nog een vraag vanf den heer van Lijnden van Sandenburg (A.-R.) Deze wilde eenige mededeelin-* gen omtrent de verbreiding van het mond- en klauwzeer in versdiillenldei gedeelten van het land. De minister van Landbouw stond den afgevaardigde van Kampen bereidwillig te woord, en verklaarde dat sinds een maand gevallen dier ziekte, vooral in Z. Limburg zijn voorgekomen, waarschijnlijk is de smetstof uit Duitschland overge bracht. De minister was echter nog al optimistisch gezind, ook met het oog op, de uitgebreide maatregelen die waren ge nomen. Het aantal aangiften van ziekte gevallen was volgens den Minister in de laatste week verminderd. 't Is echter te hopen, dat dit niet ligt aan de veehouders, die uit vrees dat hun beesten anders afgemaakt zullen worden de gevallen verzwijgen, anders helpen de maatregelen niets. Rechtszaken. De zaak de Haas. „Professor" de Haas, die evenals hef O.M. van het vonnis van den kanton rechter in hooger beroep is gegaan, zal voor de Haagsche Rechtbank verdedigd worden, door mr. E. L. van Embden f* 's-Oravenhage.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2