Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelin gen k 30 cents per regel. Het is wenschelijk Uw rijwiel minstens ééns per jaar grondig te laten nazien en dit, zoo noodig, opnieuw te doen lakken en nikkelen. Voor rijwielen van elk fabrikaat bestaat hiervoor gelegenheid in onze herstelplaats. 7216 FONGERS-flliaal BREE8TRAAT 86. ment waarin de lijders aan die ziekte1 zic!h bevinden, niet op te heffen'. Het verleidings-amendement van de heeren Troelstra c.s. bestreed spr. op verschillende gronden, o.a. vrees voor chantage, welke reeds zooveel verwoes ting aanbrengt hier te lande. (De zitting duurt voort.) LEIDEN, 28 Februari. Volgens opgave wordt in de 395e Staatsloterij aan ieder der volgende col lecteurs een aantal loten verstrekt, als achter hun namen vermeldH. W. Spen- del, 100 lotenJ. O. Gostelie, wed H. D. Arentsen, 100 loten; F. van Romburg 170 loten; M. H. Basseé, 100 loten en J. W. Wilbrenninck, 120 loten. Woensdagavond spelen te Rotterdam het Leidsclie en hetRotterdamscheSchaak- genootschap tegen elkander. Bij beschikking van den Minister van Justitie van 28 Februari no. 100, 4e. afd. zijn benoemd tot rijksklerk 3e klasse aan de griffie aan het kantongerecht al hier A. Vilders en tot rijksklerk 3e klasse ten parket van het openb. Ministerie bij het kantongerecht alhier S. Geertsma. ZOETERWOUDE. De heer Weydung is tijdelijk belast met het vacante nota riaat, ontstaan door het verleende eervol ontslag van notaris A. J, Rijshouwer. GEWESTELIJK GEMENGD. Gisteren reed de winkelier van der Krogt van 't Watertje te Zoeterwoude met zijn kar, beladen met winkelwaar en bespannen met 3 honden, nabij de Geer brug, waar hij door onwilligheid van een zijner honden, met de kar en honden in een moddersloot terecht kwamen. Met behulp van andere personen werd de ge- heele zaak op het droge gebracht. De beste trekhond verdronk en ook buiten dien bekwam v. d. K. nog al schade. Zondagavond hebben baldadige jongens een scheepje van zekeren H. te V ij f- huizen dat in de Hoofdvaart nabij Hoofddorp lag, losgemaakt en het in het midden van de vaart doen zinken. Boven dien had men nog eenig touwwerk ver nield. Voor H. die een arme schipper is, veroorzaakt deze lage streek veel schade en ellende. Voor de scheepvaart ligt het scheepje ook moeilijk, doch men zal spoedig trachten het te lichten. De namen van de daders zijn bekend. Gemeentelijke Aankondigingen. Door W. A. Leembruggen, firma J. Par- mentier en Zonen alhier, is vergunning verzocht tot uitbreiding der machinale breierij van wol len goederen aan de Binnenvestgracht, door plaatsing en in werking stelling van 12 draai stroommotoren, ter vervanging van de bestaande drijfkracht. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie tér visie gelegd, terwijl op Vrijdag 10 Maart a.s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. De minister van landbouw heeft de commissarissen der Koningin uitgenoo- digd, de aandacht van de veehouders er op te doen vestigen, dat het, aangezien het mond- en klauwzeer dikwijls wordt overgebracht door personen die in aan raking zijn geweest met dieren, welke laan die ziekte leden, b.v. door veehande laren, aanbeveling verdient geen lieden .op de boerderij toe te laten, van wien men vermoeden kan, dat zij de smetstof .bij zich kunnen dragen. Aan déze kennisgeving aan de veehou ders ware, volgens den minister toe te voegen dat het zeer wenschelijk is, dat zij bijzondere aandacht wijden aan hunne schapen daar deze reeds meermalen het eerst door mond- en klauwzeet worden (aangetast, en. het daarom geraden is, wanneer deze dieren eenig verdacht ver schijnsel, b.v. kreupelheid vertoonen, da delijk den veearts te raadplegen. Ned. Heide Maatschappij. In tegenwoordigheid van vele btalan'g- ktellenden is gisteren op de voormalige buitenplaats „Nieuweroord" aan den Catharijne Singel te Utrecht officieel !geoj5end het museum der N<ed. Heide- piaatschappij. De heer jhr. mr. "Ruys de BejerenH hrouclc, president-commissaris der maat schappij, hield een korte toespraak, Waarin hij uiteenzette dat hetgeen door de Nederlandsche Heidemaatschappij tfiaiig op bfscjieide.n schaal is begoten, vooral geschiedt met het oog op het onderwijs. Dit museuim moet beschouwd worden als eene geheel voorlop'pi'g.e. inrichting. In 1913 hoopt men', dat het nieuwe gebouw der Ned. Heidemaat schappij gereed zal kunnen zijn' en zei men daar over meer ruimte voor bureau en museum kunnen' beschikken. Hierna werd een rondgang door het gebouw gemaakt en werden achtereen volgens bezichtigd de afdeelingön wo ningbouw, boschbouw, bevloeiing en' grondverbetering, landbouwzaderi en mergelsoorten, visscherij- en leermate riaal, en het aquarium. Veefokkerij in Duitschland. A. van Leeuwen schrijft in de „Veld bode" De schrikkelijke tegenslag, door Duitschland's veefokkerij vorig jaar on dervonden bij het zenden van eenige ha- rer beste producten naar de tüntooair stelling in Buenos-Ayres, ligt iedereen! nog versch in het geheugen. Hoe hoog waren de verwachtingen gespannen in fokkerskriiigen, vooral in Noord-Duitsch- land, waar de fokkerij van het laag- landsch vee en het koetspaard zoo'm hooge vlucht heeft genomen. 't Was dan ook bijna niet te verkrop pen. Argentinië telt bijna 30 millioen run deren, 8 millioen paarden en 70 millioen schapen, welke behooren tot -verschillen de rassen en daaronder geen enkel Duitsch ras. 't Is bijna alles Engelsch, wat de klok luidt Van het rundvee in Argentinië zijn on geveer 8 millioen Shorthorns, 6 millioen Herefords, verder nog wat minder beken de Engelsche rassen, Jersey's, Vlaamsch en Zwitsersch vee en een goede 20.000 Hollanders. Van Duitsche rassen geen enkele. Onder de paardenrassen telt men er (Vk millioen) hackney's, Shires, Suffolks, Clydesdaels (1/4 millioen), Percherons Clevelands, enz.; verder Arabieren, hnu- ters, zelfs Andalusiërs, maar geen Duit sche. Van de schapen zijn 9 millioen merino's cn wel 18 millioen Lincolns, be nevens nog eenige andere Engelsche ras sen. Geen Duitsche rassen. Op het gebied van vleeschrassen, wat het rundvee betreft, zag Duitschland de onmogelijkheid in om met Engeland te concurreeren, maar daarentegen kwam er nu meer vraag naar melkvee in Argenti nië, zoodat het Hollandsche vee er reeds aardig naam begon te krijgen, en op dat gebied kan Duitschland ook eenigszins meedoen. Er werden dus bijeen gezocht ieen 45 runderen, behoorende tot de zwart bonte en roodbonte Noord-Duitsche ras sen, waartoe Oost-Friesland, Oldenburg, Oost-Pruisen, de Rijnprovincie en Slees- wijk-Holstein elk het hunne bijdroegen. Men kent de verdere droevige gjo» schiedenis. De arme dieren hebben hun! bestemming nooit bereikt, omdat zij in de quarantainei-stailen in Argentinië bij na alle als verdacht van tuberculose' werden bevonden, en het bij slachting ook werkelijk bleken te zijn. Het zij verre van ons* leedvermaak tel toon en! bij de groote teleurstelling det Duit sche fokkers. Mocht dit geval er echter toe bijdragen om hen iets zachter etn bil lijker te stemmen bij de beoordeeling, van ons vee en onze toesta»dein', dan zou het èn voor hen èn voor ons nog een goede vruGht kunnen afwerpen. Twee kinderen vergiftigd. Een zeer treffend ongeluk trof Zaterdag1 25 dezer het gezin van den veenarbeider Jan Van der Weide, te Vriezen veen. Drie kinderen uit dat gezinJan', oud 10 jaar, Arend, oud 7 jaar, en Johannes, oud 5 jaar, waren der morgens ongeveer 10 uur reeds gaan spelen en gaan varen met een schuitje in de wijk. Die kinderen hebben toen gegeten van een vergiftigde waterplant, de zoogenaamde gemleenö waterscheering, waarvan het gevolg was, dat twee van hen, Jan en Johannes, ern stig ziek thuis kwamen des middags on geveer I1/2 uur. Beiden zijn na kort, doch hevig lijden bezweken. Feestmaaltijden. In ons land, waar de drankbestrijding in de „betere" kringen nog weinig wortel heeft kunnen schieten, is het begrijpelijkerwijze nog een bizondere gebeurtenis, wanneer er een officiëele ontvangst zonder eerewijn, of een feestmaal met mineraalwater plaats vindt. In Groot-Brittanje gaat in bedoelde kringen de wijn meer en meer terrein verliezen. De theologische fakulteit van de United Free Church in Edinburgh vereenigde op een der middagen der Wereldzendings- konferentie een honderdtal leden aan een diner in de Rayny-hall. Daaronder waren professoren, doktoren en hoogwaardigheidsbekleeders uit alle deelen der wereld. Inderdaad een zeer aanzienlijk gezelschap. In vroeger dagen was het niet denkbaar, zulk gezelschap geen eerewijn aan te bieden, maar hier geschiedde dat niet. Er was slechts keuze tusschen twee soorten limonade, maar dat was geen beletsel om heel wat te toasten. Twee tegenstellingen. Zit hij niet op zijn kantoor, dan zit hij in 't koffiehuis of de sociëteit!.... Meer dan te dikwijls slaakt een vrouw die verzuchting, wanneer zij, heel in ver trouwen bij een vriendin, die zwijgen kan als het graf, haar hart eens uitstort. Zij zegt dat niet om kwaad te spre ken van ha,ar /nap, 0, he,ere neen, daar voor is zij veel te welopgevoed, maar 't is haar een behoefte om aan zoo'n beste vriendin eens te zeggen, hoevteel ver driet het haar doet, dat haar man zoo onhuiselijk is en dat hij bovendien nog durft te beweren, dat hij geen tehuis heeft. Is het niet onbillijk en onrecht vaardig om zoo iets te zeggen, als men, zooals zij op een der beste standen, een geheel huis bewoond Zij wil toegeven dat zij soms niet ple zierig gestemd is, dat zij wel eens al te driftig is, maar dat komt alleen door die onhebbelijke dienstboden, door die ongezeggelijke kinderen iedereen doet ook het zijne om het haar lastig) te maken daarom hoeft haar man tocht niet eeuwig en altijd in 't koffiehuis te zittenhij moest zich schamen, foei Toen ze pas getrouwd" waren, was hij heel anders hij is van lieverlede een uitlooper geworden... en hij durft vol houden dat het haar schuld is, neen 't is meer dan te erg Mijnheer sluit na een vermoeiden dag van ingespannen werken, zijn kantoor hij maakt geen haast om weg te komen, want 't is al zooveel diagen slecht weer geweest in huis, dat hij ook nu niet Veel hoop heeft op zonneschijn. Met loome schreden nadert hij zijne woning; hij steekt met een zucht den sleutel in het slot der voordeur. Nauwe lijks staat hij in de huisgang of hij hoort de kijvende stem zijner yrouw Maak dan toch vóórt, MarieIs 't eten nu nog niet klaar^ mijnheer zal dla- d'elijk thuis komen ik dank er voor om altijd1 door jullie schuld, onaange naamheden met mijnheer te hebben luie schepsels zijt ge allo, toe! voor uit! Een wolk trekt over het voorhoofd1 van den binnenkomenden .man en hij denkt: Wat heeft mijn vrouw toch een onaange name stem; hoe is het mogelijk, dat ik dat vroeger nooit heb opgemerkt. Mam-a-amaatje, gilt een kind uit de binnenkamer! Wat is er nu weer Ma! maatje! .Henri plaagt me. 't Is niet waar, ma Piet stomp me. Och, stoute jongenswees toch eens een oogenblik stil. Mina! Mi- na-a-a-a waarom zijt ge niet bij de kin deren Mina-a-a-a Nu nog mooier, gromt de kinder- meid1,. die als een wervelwind plotseling de trappen komt afstormen. U stuurt me zelf naar den zolder om.... Gij hoort bij de kinderen... Zijn hun handjes gewasschen? Ge weet me neer is er op gesteld en hebt ge ze wat opgeknapt voor het eten Maar mevrouw, hoe kan ik nu?.... Ma-aatje kom nu toch, Piet stompt zoo Ge hebt te doen wat ik zeg, ver staat ge, anders zoekt ge maar een an deren dienst.... stil dan toch, jongens. Mina pruttelt binnensmonds en brengt de weerstrevende kinderen, ter reiniging in de slaapkamer. Mijnheer blijft een .oogenblik met dien huissleutel in do hand, op de vloermat sj^an. Hij heeft grooten lust om maar da delijk weer heen te gaan, maar waar heen? Naar een restauratie Neen, diat is toch wel al te dwaas als men hem daar zag, zou men denken, dpt zij'n* vrouw op reis was of.... O! zijt gij daar eindelijk, ge komt weer zoo laat, roept mevrouw met een schotel in de hand uit de keuken ko mende, hem te gemoet. Brommig antwoordt mijnheer: Ja, 't is wat laat geworden op het kantoor. Ja, dat kantoor heeft het altijd ge daan, dat kantoor is toch iets, eh als zij hem voorgaat naar de eetkamer, bromt ze gij komt nooit op tijd. Dag, pazegt een klein meisje, dat met een menigte speelgoed om zich heen, op den grond zit te spelen. Dag, Marietje... goede hemel, kind Wat een rommel Ja, ik heb wel honderdmaal ge zegd dat ze 't op moest ruimen maar ze dóet het niet... voor mij doen de kinde ren nietszij hebben jgeen respect voor hun moeder. Dat is uw eigen schuld„jdan moet ee ze maar beter onder appèl zien te krijgen, pruttelt mijnheer, die knorrig wordt over de ongezellige ontvangst in zijn woning. Onder appèl, onder appèlJagij hebt mooi praten, gij zijt den geheelen dag de deur uit... gij hebt er geen l^ist van, maar ik zit er mee opgeschept en aan die meiden hebt ge niets, totaal niets... daar, zie nu... Mina heeft de gla zen en de messen weer op tafel vergeten. Mina Mina-a-a-a Mevrouw Kom eens hier Mevrouw, ik wasch de handen, van de kinderen. Hoort ge jpiij niet? Kom oogen- blikkëlijk hier! M'iu komt en vraagt kajm: Wat blieft u? Ge hebt .de glazen en de messen weer vergeten. Dat is wel mogelijk, mevrouw, 't zoutvat en 't mosterdpotje staan er ook nog niet, dat komt, omdat u rae van 't tafeldekken afriep, om naar den zolder te.... 't Is goed!, ik heb uw opmerkingen niet noodig, doe „wat ge moet doen en houd verder uw jnond. Oa naar de keu ken en zegt dat Marie opdient. Als de meid vertrokken is, verppfloioW mijnheer zich te zegge/»' Hoe kunt ge toch altijd- zoo op spelen, 't is onverdraaglijk om aan te hoorenzeg het toch bedaard en fat soenlijk. O, zoo, ik ben zeker niet fatsoenlijk, hé. 't Is mooi om dat van qw man te hooren, ik zou het nog liever zeggen als de kinderen er bij zijn. Dag paDag paroepen een paar kleine jongens, die met nog vochtige handjes binnenkomen en aan tafel gaani zitten. Dag, jongens Allo, jullie servetten voor, stoute jongens, doe dan toch wat ik zeg. Hier- zoo, pak dan aan, onhandige groote lummel... zoo... 't Middagmaal wordt opgediend hoewel 't goed is toebereid, smaakt het mijnheer niet. Hij is ontstemd en heeft een alleronaangenaamst gevoel, dat vol strekt niet beter wordt door de verhalen, waarop zijn ega hem onder het eten ont haalt. Nu hebben ze boven op zolder weer een ruit gebroken, die vervelende meiden en de schoonmaakster doet 't geloof ik, expres. Ik heb den slager ook zijn con- gé gegeven, die brengt 't vleesch nooit op tijd en durft me nog brutaliseeren op den koop toeloopt gij toch eens bij hem aan en zeg hem, d'at zoo iets niet te pas komt. Hoor eens, gij moet de jongens eens goed onder handen nemen ik kan ze niet meer regeeren, ze hebben op de logeerkamer 't behangsel afgescheurd. Mijnheer bekijft, om zijn vrouw's pres- stige te bewaren, de jongens een schreeuwpartij is het gevolg er van. Eindelijk is het middagmaal gebruikt en de echtgenoot dankt in stilte den he mel, dat het zoover is. Een middagslaapje doet hij niet, omdat het gewoonlijk eenige malen dbor huise lijk rumoer, gekibbel van de kinderen,- of kwesties van mevrouw met haar dienstboden verstoord wordt. Hij drinkt koffie met een knorrig gezicht en ziet met verlangen naar de klok, of 't nog geen tijd' is om weer naar zijn kantoor te gaan of naar 't koffiehuis. Zoo laat mogelijk, keert hij tot zijn penaten te rug. Zulk een echtgenoot heeft geen thuis en wordt door zijn vrouw onhuiselijk. Een tegenhanger. De dag neigt ten einde, .de kantoor boeken zijn weggelegd, de brandkast is gesloten en met het geld-, de wissels, of de protesten van niet-betaling, sluit ook de koopman, die zijn plicht als echtgenoot kent, de zorgen, die hem kwellen, achter stevige sloten en gren dels De k.antoorjas, met het stof van den dag er op, wordt weggehangen, mijnheer gaat naar huis.. Terwijl hij zich naar zijn woning spoedt, ontrimpelt zich reeds zijn voor hoofd1, en als hij, naderend, voor het venster zijne vrouw ziet staan, die hem met de kinderen vroolijk toeknikt, ver heldert een blijde lach zijn gelaat. Daar is immers zijn huis. Daar wacht hem rust en vrede, na een moeilijken dag, daar is kalmte en geluk. Nauwelijks heeft hij den sleutel in 't slot van de huisdeur gestoken, of hij hoort zijn kinderen juichen Daar is papaDaar is papaen als hij in de gang is gekomen jdribbelt hem een kleine dikzak met roode wan gen tegemoet, toont hem een makke huis poes, die half gesmoord in zijn dikke mollige armpjes hangt en roept: Pa, kijk poes Met het jongste meisje, dat oj) haar arm op en neer wipt en dë kleine hand jes naar hem uitstrekt, komt zijn vrouw uit de kamer, vriendelijk lacht haar mond en guitig tintelt haar oog, terwijl zij hem schertsend bestraft: Manmanwat komt ge weer laat; was 't zóó druk? Of hebt ge op de sociëteit nog een partijtje billard ge speeld1 en moeder de vrouw vergeten 't Was vandaag een drukke, moeilij ke dag, vrouw, antwoordt mijnheer, even zijn werkbrauweh fronsend'. Kom dan maar gauw aan tafel', mandan zal 't eten des te beter sma ken. Kom jongens, aan tafelGauw, ventjes, papa is thuis, roept mama tot een tweetal aardige bengels, die in het tuintje aan 't ravotten zjjn... Wacht, sna ken, kom eerst eens mee met zulke han den aan tafel gaan? Foei! Een oogenblik later zijn allen veb- eenigd' aan den met zorg en smaak ge- dekten disch. 't Is een lust om er aan te zitten't eenvoudige servies, het glaswerk, de servetten, alles blinkend helder, en hoe gewoon de spijzen ook' zijn, met zorg toebereidi en goed voor- gediend, smaken ze echtgenoot en fa milie zóó goed', dat bij het einde van 't •maal alle zorgen zijn vergeten en het vroolijk gesnap van de kleinen zelfs' zoo luidruchtig wordt., dat mama ein delijk zeggen moet: Nu een beetje stil zijn, kinderen het woröt waarlijk al te erg; ge zoudt I>apa kwaad maken. Vader denkt er ech ter niet aanhij is in een aangename stemming gekomen, lacht en schèrts met de jeugd en speelt eindelijk met hen, als ware hij zelf nog een kind, dat voor den indruk van het oogenblik alle moei ten en zorgen vergeet. Na 't eten doet papa een dutje waarom zou hij 't niet dben 't Is een behoefte voor hem, want schoon die? dag ten einde loopt, zijn werk is nog niet gedaan. Hoe weet mama, die hem zoo gaarne dat verfrisschende slaapje gunt, de jeugd gedurende dien tijd stil tc houden en ontsnapt haar eens een van dë jongens, aanstonds is zij bij de hand en met een „Stil ebste jongen, pa slaapt, ge moet hem niet storen; komt hier bij mij zoo; lang", troont ze hem mede. Zij regeert in huis döor liefde, door zachtheid, maar ook gestreng, al naar het noodig is en daardoor heeft ze de kinderen onrier dwang, terwijl ze niettemin verzot op mama zijn. Zij weet juist hoe lang haar echtge noot gewoonlijk slapen wil en rekt zich zijn siesta iets te lang, dan komt zij met een kop thee in de hand naar hem toe en 't is haar vriendelijke stem, die hein wekt met een „Manlief, 'tis over achten, je thee wordt koud". Zoo'n man heeft in waarheid een „te- huis" en wordt door zijn vrouw huiselijk. Berichten7 (Gedeeltelijk gecorrigeerd). De tot ambassadeur Ie Madrid be noemde Oostenrijksch-Hongaarsche ge zant, Graaf de Wijdenbrack, zal tegen het einde dezer maand zijn standplaats alhier verlaten tot vertrek naar zijn nieuwen post. Beurs van Amsterdam. 28 Februari 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 /o Cert dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4°/o jan-|uli. Portugal 44 Obl.Tabaksmo». 3% Obl. Ie serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazi.ië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3 /o Leiden 1896. Aand. N. West. <£Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Uew.aand.„Ketahocn"Mijnb.Mij. Redjang Lebon^ Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. L5r. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. A&nd. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. jV ere. Mar.Cy. Pref. aancL dito. c!iru. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lini. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake <SOhio Cert. v'aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <4 Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 °/o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 /o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3*£ i 4 Vorigei Koers Koers. heden. 88% 87 H 874 72H6 72% 94 944 97>4' 93% 93 4 94 4 94% 65* 95% 96 H 89 h 884 883-4 814 81% ÏOÜH 1004' 104*4 1044 45*4 58% 101 87 180 H 1814 63*4 623-4 54'**, 37 i* 6866f!„ 76" ,6 77% 120 119 117*4 1514 152 133H I33J4 188'-» 179*4 17934 910 905 904 9034 382*4 367 474j., 475 2274 223 1804 179 04 5% 16 "4 16% 7244 726 1084 473X 474.4 72 72*4' 4754 478 4Q4 4% 10 10% 374 37 H 774 77 88 97 964 2114 106% 1054 864 33% 31% 28*4 7434 344 33*4' 102 101% 324 324 97 4 41*4 41H 294 30% 11634 1154 264 264 173;4 1744 1004 17% 164 108% 108% 2.20 8434 84*4 9534 124 160 1694 67 h 514 42.30 78.— Marktbericnien. LEIDEN28 Febr. Vette Varkcnsmarkt. Aanvoer 295, vette varkens 220. f 0.55 a 0.54. Lichtsoort 75. f 0.52 a f 0.50. Handel vlug. ROTTERDAM, 28 Februari. Veemarkt, 32 Paarden0 Veulens0 ezels1570 magere Runderen692 vette Runderen188 vette Kal veren; 1096 nuchtere Kalveren Graskalveren 1 Schaap; 176 biggen0 Varkens; 0 Bokken. De prijzen waren als volgtKoeien en Ossen 35 a 40 c.; Stieren 30-35 c.vette Kalve ren 50—60 c. p. 4 kilo. Melkkoeien f 150—225 Kalfkoeien f 190-300; Stieren f 150-290; Pin ken f 80—120; Graskalveren fVaarzen f 110—160; Werkpaarden f 120—200; Slachtpaar- den f60—140; Hitten f0; Biggen f 10 a 18; nuchtere Fokkalveren f 12—24; nuchtere Slacht- kalveren f 5.10.Export Varkens c.; Lammeren fper stuk. Biggen f0.—.0, Biggen per week f 1.80a 2.20. Koeien en ossen waren zeer ruim aangevoerd; bij den aanvang was de omzet,/raag, later Iets williger, zoodat alles wel veracht zal worden. Vette kalveren vooral in eerste soorten handel vlug; overige soorten handel blinder vlug. Op de magere markt was de handel in melk en kalfkoeien traag; aanvoer ruimhooge vraag prijzen en weinig kooplust. Beste stieren duur verkocht met redelijken omzet; mindere soorten langzamer van de hand te doen. Jong vee minder aangevoerd met vluggen handel. Nuchtere kalveren handel zeer traag prijzen lager dan de vorige week. Fokkalveret, duur verkocht. Biggen matig aangevoerd ei vluggen handel. Slacht- en werkpaarden tragen handel, tengevolge van de hooge vraagprijzen ROTTERDAM, 28 Februari. Op de boter markt werden aangevoerd 54 achtste en 31 zesbende vaten en 194 stukken van een haV K.G. Prijzen le kw. f 68, 2e kw. f64, 3e kw 59. Per half K.G. 80 a 85 ct. Eieren. Aangevoerd 58765 stuks. Kippen eieren f 3.a f4^0. Eendeneieren f 4^0—4.7i ganzeneieren f 8.50—12. BODEGRAVEN, 28 Februari. Aangevoerd: K partijen kaas. Goudscbe le soort 1314* 33-**. 2e soort f 294 a 304- Zwaardere Goudsch* 1334- Handel vlug.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3