Uit Stad en Omgeving. Oudewater tot den Meerndijk. Wanneer deze beide vergunnigen, waartoe de ver zoeken bereids ingediend werden, ver leend zijn, zal aan de door den minister gestelde eischen voldaan zijn en de definitieve aanvraag om concessie met een renteloos voorschot bij de regeering kunnen ingediend worden. HAZERSWOUDE. —Woensdag 1 Maart a.s. zal er ten huize van de beide genees- heeren onzer gemeente, gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting van des voormiddags van 9 tot 10 uur. Bij de dit jaar te houden loting voor de nationale militie, lichting 1912 hebben zich 33 personen laten inschrijven. HOOGMADE. A.s. Vrijdag 24 Febr. zal door den Eerw. Heer Aalberse, kape laan der parochie, in de zaal van den Heer C. Hillebrand een lezing ge houden worden voor de leden der R.K. Kiesvereeniging en verdere belangstel lenden. Mogen een talrijk gehoor zijn Eerw. beloonen voor de bereidwilligheid, waarmede hij aan de uitnoodiging van van het Bestuur gehoor gaf. HOOFDDORP. Op Donderdag 9 Maart wordt alhier gehouden de keuring voor de toekenning der Rijks- en Provinciale bijdragen en subsidiën voor hengsten vanwege de afd. N. Holland van het Nederl. Paardenstamboek. H1LLEGOM. Gisteravond sprak de heer J. A. de Lebel in een openbare vergadering der R. K. tuinbouw werklie den van „Eensgezindheid". Spr. toonde aan, dat het voor den arbeider noodza kelijk is zich te vereenigen. Daarna wees hij er op, dat gewerkt moet worden, voor het vakblad, vrijgestelden, onver zwakte propaganda, hooge contributie. Met voorbeeld bij voorbeeld bewees hij dat de Katholieke idee van vakorga nisatie door Kerkelijke Overheden en Katholieke Sociologen sterk voorgestaan wordt. Bij het debat werd gewezen vooral op de noodzakelijkheid ook van R. K. Pa- troonsorganisalie, terwijl de kracht van het vakblad als zeer onmisbaar sterk naar voren geschoven wordt. Tevens werd gevraagd, wat verkieselijker was de oprichting eener afdeeling van de St. Jozef-gezellen-vereeniging of van den R. K. Volksbond. Ten slotte werd nog het groote vóordeel van katholieke drank bestrijding voor R. K, Vakorganisatie in discussie gebracht. De heer De Lobel was het met deba ters in hoofdzaak eens en zette nog nader zijn gevoelen uiteen. De vraag over den vorm van organisatie: St.Jozef-gezellen- vereeniging of Volksbond wilde hij niet beantwoorden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Volgens een annonce in dit blad geeft de R.K. Tooneel- club „Weldadigheid" Dinsdag 21 Febr. a.s. een uitvoering ten bate der R.K armen der parochie. Het repertoire vermeldt Een nihilistische samenzwering, klucht spel Het Spookhuis com. kwartet, De koning van Kotrambi com. spectakel scène benevens een zestal voordrachten. Ver trouwende op het ten vorige malen be haalde succes, twijfelen we niet of de Vereeniging zal ook ditmaal haar naam ophouden. LISSE. Gisteravond hield het Kruis- verbönd „St. Jan den Dooper" hare 5e jaarvergadering, welke goed was bezocht. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat het ledental thans bedraagt 76, waaronder 5 geheelonthou ders benevens 15 aspirant-leden en 48 donateurs. De propagandaclub werd een woord van dank gebracht voor haar ijver. Betreurd werd, dat van gemeentewege zoo weinig steun wordt ontvangen, ge tuige het verwerpen van het verzoek om subsidie en ook van het verzoek inzake een vervroegd sluitingsuur. Door de Mariavereeniging werd opgericht een St. Anna-vereeniging. welke thans reeds 437 leden telt uit 119 gezinnen. Uit hel financieel verslag bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 70.60 en dat een uitgave viel te boeken van f 67.09, zoodat de balans een voordeelig saldo aanwees van f 3,51. Wederom werd een vijf-tal nieuwe leden geïnstalleerd en door den voor zitter gelukgewenscht. De geestelijke adviseur spoorde de jongere leden aan zich op te geven als propagandist. De aftredende bestuursleden, de heeren L. Schoorl, M, Buschman en C. van Leeuwen werden bij enkele candidaatstelling her- kozes. Na de rondvraag werd de ver gadering met gebed gesloten. LEIDERDORP. In verband met een adres van den heer H. van Poelgeest, directeur der Naaml. Venn. Steenfabriek „Ouderzorg" alhier, aan Ged. Staten dezer provincie, om in het belang van zijn be drijf het gesloten verklaarde gedeelte Lagen Rijndijk open te stellen, hebben Ged. Staten besloten, de geslotenverklaring van den Lagen Rijndijk vanaf de Oost zijde van den Zijlweg tot aan de Kalkbrug voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen op te heffen. Ged. Staten overwogen daarbij, dat het automobielverkeer sinds 1901, het iaar waarin het gedeelte van den Lagen Rijn dijk onder de gemeente Leiderdorp vanaf de Oostzijde van den Zijlweg tot de Kalk brug voor motorrijtuigen gesloten werd verklaard, meer inheemsch is geworden en het publiek zich daaraan meer heeft leeren aanpassen, zoodat op wegen van eene breedte als die van den Lagen Rijn- \\k thans in het algemeen geen reden eer bestaat tot geslotenverklaring; en i het bovendien, met het oog op de ligging van den weg ten opzichte van den breeden Rijksweg op den Hoogen Rijndijk, is te voorzien, dat het doorgaand automobielverkeer bijna uitsluitend van laatstgenoemden weg zal blijven gebruik maken en de Lage Rijndijk slechts aan het meer plaatselijk verkeer met auto mobielen zal ten goede komen. Belanghebbenden in zake het beroep, ingesteld door J. J. Duynstee te 's Oraven- hage en Chr. den Hollander e. a. alhier tegen het besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van de door het bestuur van den Boterhuispolder op 24 September 1910 vastgestelde keur voor dien polder, worden opgeroepen hunne memoriën eu bewijsstukken in te zenden aan den Raad v. State te 's Gravenhage voor 3 Maart 1911. NOORDW1JK. Gisteravond werd het dorp in eenige opschudding gebracht door een zekeren J. D., die in beschon ken toestand door de straten laveerde en sommige personen nog al last veroorzaakte o.a. de Eerw. Zusters op de Voorstraat, bij wie hij op luidruchtige manier toegang trachtte te verkrijgen. Hier werd hij spoedig door de politie opgepikt en in het arrestanten lokaal opgesloten, om zijn roes te kunnen uitslapen. ROELOF ARENDSVEEN. A. s. Donder dag zal het muziek gezelschap „Liefde voor Hamonie" alhier haar tweede uit voering geven. Voor Eereleden en Dona teurs in het Café Wagenaar alhier. SASSENHELM. Woensdag 22 Febr. n.m. 6H uur, zal in het gebouw „Concordia" eene voordracht worden gehouden be treffend schietoefeningen tot verhooging van landsweerbaarbeid. VOORSCHOTEN. In een ledenverga dering der Vrïjz. Kiesvereeniging „Voor schoten" is aan de orde gesteld het onder werp „De Gemeenteraadsverkiezingen in Juli a. s." Na langdurige besprekingen werd met nagenoeg algemeene stemmen besloten, dat de Vrijz. Kiesvereeniging, ten aanzien van het bezetten der vier nieuwe raadszetels, het stelsel van even redige vertegenwoordiging krachtig zal voorstaan. De wensch was, dat de antirevolutio naire, de Roomsch-Katholieke, de Christ.- Hist. en de Liberale partijen dan elk de beschikking zouden krijgen over één raadszetel. Men achtte dat de meest billijke en gewenschte oplossing. VOORSCHOTEN. Het 15e jaarfeest van de afd. Voorschoten van den Ned. R.K. Volksbond zal gevierd worden op Donderdag 23 Februari en Zondag 26 Februari a. s. 's avonds te 7 uur, in het verenigingslokaal. De R. K. Tooneelver eeniging van Katwijk a. d. Rijn zal haar medewerking verleenen. Deze feestavon den zijn toegankelijk voor de leden en donateurs met hunne dames. WARMOND. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie van het St. Caecilia- Tooneel, alhier, dat Dinsdags a.s. zal opvoereh „Joseph in Dothan", het oud testamentisch „spel van den haat". Dat deze opvoering wel een bezoek waard is, is onnoodig te zeggen, eerstens omdat een werk van Neerlands grootsten dichter genoeg voor zich zelve pleit, twee- dens omdat de tooneelisten, die het ver tolken, zich een eereplaats veroverd heb ben onder de tooneelspelende vereni gingen, ver in den omtrek. De regisseur heeft met dit treurspel een prachtige keuze gedaan. Zulk een drama werkt veredelend en verfijnend op den kunstsmaak, opent het oog voor het schoon e, onopgesmukt en eenvoudig, maar diepgevoelig en blij-verheffend ons Roomsch gemoed, dat zich verwondert en zich getroffen gevoeld bij de heerlijk schoone gedachten van den grooten be keerling Joost van den Vondel. Misschien zijn semmigen geneigd te denken, dat dit treurspel voor Warmond nu juist niet het gewilde genre is. Wij deelen echter die meening niet. Want, staat „Lucifer" niet nog hooger in gehalte? entoch woonden omstreeks vijftig Warmonders de laatste „Lucifer"-vertooning te Leiden bij en allen hebben echt genoten. Natuur lijk komt een dilettanten-club niet in companatie met Royaards' hooge kunst, maar we spreken thans over het stuk zelve. Bovendien geeft de regisseur vooraf een inleiding niet alleen over het stuk zelve, maar ook over Vondel's leven en werken, 't Wordt dus met recht een „ont wikkelingsavond". We wenschen de too neelisten veel succes! ZOETERWOUDE. De gemeenteraad houdt eene spoedeischende vergadering op Maandag 20 Febr. 1911, des voor middags te 9 uren. Onderwerpen ter behandeling-: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvrage van den Boerenbond subsidie stierenkeuring. 3. Voorstel tot het ver leenen van concessie aan de stedel. fabrieken van gas en electriciteit te Leiden tot levering van electriciteit voor licht en kracht. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag omstreeks 5 uur viel een te hoog opgetaste lading houtskool van de wagen der firma wed. W. op de Haar lemmerstraat bij deDonkersteeg teLeiden. 't Duurde een heele tijd eer het zaakje weer opgeruimd was. Hedenmorgen werd brand geailarmeerd ten huize van den heer v. d. B. aan de Breestaat te Leiden. Naar alle waar schijnlijkheid had een 6 jarig jongetje met lucifers gespeeld en aldus het behang aangestoken.Met een brandbluschapparaat van de politie werden de vlammen ge doofd. Tijdens een korte afwezigheid der moeder geraakten de kleeren van het circa zesjarig zoontje van M. K. te Alfen aan den Rijn in brand door dat het in aanraking kwam met de gloeiende kachel. Het knaapje, dat lijdende is aan ideolisme, heeft ver moedelijk een strijkijzer van de kachel willen nemen, waarbij zijn goed heeft vlam gevat. De moeder, hoewel op het gescheeeuw onmiddejijk toeschietende, kon niel meer voorkómen dat het kind zulke ernstige brandwonden bekwam, aan de gevolgen waarvan het, na nog 24 uren te hebben geleefd, overleed. Heden nacht werden te L i s s e ten na- deele van H. S. 5 groote konijnen ge stolen. De dief (en) hebben, om de bees ten te bemachtige, zich een nat pak moe ten getroosten.daar het erf van den heer S. met een goed en groot hek is afgesloten, zijn ze bij het achter om klim men te water geraakt. Sporen zijn dui delijk zichtbaar de politie doet onderzoek. In de afgeloopen week hebben de kippendieven ook te Hoogmade weer hun slag geslagen. Terwijl bij J. v. d. P. en een ander de kippen werden ge roofd, vergat men ook niet van Th. B. de eenden mee te nemen. Daders on bekend. Toen gistermorgen de vrouw van den heer K. uit het Oosteinde te Warmond haar kippen wilde voeren, kwam zij tot de onaangename ontdekking, dat er noch kippen, noch haan meer-m het hok waren. Brutale dieven hadden van de afwezig heid van haren echtgenoot gebruik weten te maken om hare vijf kippen met haan mede te nemen. mede te nemen. Aangifte bij de politie is gedaan. Kerknieuws, Z. D. H. de Aartbisschop van Utrecht heeft benoemd tot assistent te Irnsum den WelEerw. Heer A. L. Akkermans en tot assistent op Amerongen den WelEerw. Heer A. J. Schaars. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Nieuwendam den weleerwaarden Pater J. Th. Bannenberg O. S. A. Mgr. Aelen. Naar wij vernemen is Z. D. H. Mgr. Colgan, de aartsbisschop van Madras, Engelsch-Indië, overleden. Het is nu vrij zeker dat de aldaar sinds jaren werkzame coadjutor-bisschop, Mgr, J. Aelen, van Tilburg, opvolger wordt van Mgr Colgan. Msb. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's-Gra v en h a ge. Geëxamineerd 15. Geslaagd 12 candidaten, nl. de dames: J. J. Duste, Oostburg; M. J. Domini- cus, Wemeldinge; M. C. J. Rietveld de Hondt, Ierseke; A. E. Roose, Middel burg; H. J. E. H. Borel, Rijswijk (Z.- H.); A. A. J. Bes zei zen, W,ad- dinxveen; E. M. van Heuven, Zoeterwoude; L. J. Jansz, Oude Wetering; B. A. de Langen, Lei den; W. F. Loeber, Zoeterwou de; J. Blok, Scheveningen en B. A. Hoékstra, Sliedrecht. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaat- examen godgeleerdheid 2e ged. de l.eer F. E. Gerritzen, Beusichem bij Kuilen burg. Benoemd bij enkele candidaatstelling tot Praeses-Collegii van het Leidsch Studentencorps de heer J. E. de Vos van Steen wijk (Zwolle.) UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de klass. letteren mej. H. G. W. Boer, geb. te Utrecht, op proefschrift, getiteldDe lulia Mamaea, Sever! Alexandri Matre. AMSTEkDAM. Bevorderd tot arts de heeren J. de Konink geboren te Amster dam R. Th. A. Ie Cavelier, geboren te Rhenen, en J. Samuels, geboren te Paramaribo. Land- en Tuinbouw. Kokxhoom; dr. L. Punt; J. .Groen, mr. C. Fock, J. F. L. Rietdijk, W. Kok, C. J. Leendertsz, kolonel Schumann en ds. Johs. Drost. Van deze bijdragen vermelden wij Fre- derik Kaiser en den bouw van de nieuwe Sterrenwacht te Leiden, door dr. H-: G, van de Sande Bakhuijzen; de Leidsche schutterstukken door mr. dr. J. C. van Overvoorde; St. Jeroen door prof. P. J. Blok, Carel Gabriël Cobet door dr. J. J. Hartmannde Ridderhofstad „den Tol" door W. M. C. Regt enz. HAZERSWOUDE. De gemeenteraad vergadert op Woensdag, den 22 Febr. 1911, des voormiddags te 10 uren. Onderwerpen ter behandelidgInge komen stukken. Benoeming van stem- bureaux. Brandweer en Af- en over schrijvingen. Marktberichten. Hyacinth enkweekers. Naar het „Kweekersblad" verneemt, is de teekening van het contract voor de oprichting van een groep hyacinthen- kwaekers in het H. B. G. in vollen gang en slaagt naar wensch. Uit den aard der zaak is voor het teekenen nogal wat tijd noodig, daar de onderteekenaars over een groote uitgestrektheid verspreid wo nen. Wanneer de onderteekening heeft plaats gehad, zal een groepsvergadering bijeen worden geroepen, uitsluitend be staande uit onderteekenaars van het con tract, waarin een ontworpen huishoude lijk reglement zal worden behandeld en zoo mogelijk worden vastgesteld. Daarna kan een definitief bestuur worden gekozen. In Westfriesland (N.-H.) zijn de nuchtere slachtkalveren voor uitvoer tegenwoordig matig in prijs: f 9 a f 14. LEIDEN, 18 Februari. Leidsch Jaarboekje. Verschenen is het Leidsch Jaarboekje 1911. Behalve de gewone mededeelingen van de vereeniging Oud-Leiden, bevat het in memoriam van Mr. Nic. de Rid der, door mr. P. E. Briët, pastoor B. C. van Straeten fe Katwijk door dr. Ch. van Dillen, rector te Oegstgeest; mr. M. C, de Vries yan iieijst, do.or _Q, Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeders is voor nemens aanstaanden Dinsdagavond in den Schouwburg alhier bij te wonen de opvoering van „De Veroveraar" van het Nederl. Tooneel. Van bevoegde zijde wordt gemeld Op 31 Januari 1911 kwam in Duitsch- land mond- en klauwzeer voor in 2217 gemeenten en op 5082 boerderijen. De stafmuziekkorpsen der regimen ten worden, te beginnen 1 Mei a.s., ge leidelijk hervormd in fanfarekorpsen. Het eerst komen daartoe aan de beurt de kapels van het 2e, 3e, 9e en He reg. infanterie. De aubade door verschillende ver- eenigingen te brengen aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van haar 12H jarige Regeering, zal plaats hebben op Maandag 6 Maart, des middags tusschen 3Yi en 4H uur. Minister Colijn. De Minister van Oorlog wiens ver trek uit deze stad gisteren tengevolge van een misverstand is gemeld, heeft zijn eerst a. s. Maandag beginnende inspectiereis naar het Zuiden des lands geregeld als volgt: Maandag, 's morgens naar Vlissingen; dan naar Middelburg, Bergen-op-Zoonij Breda, Venlo, Maastricht, Roermond, van waar de minister 's avonds (dit is op Vrijdag a.s.) naar den Ha^g terug keert. De heer Colijn wordt op den geheelen tocht vergezeld door den ma joor van den generalen staf jhr. Alting van Gensau, hoofd der He Afd. aan zijn Departement, en kapitein van den gene ralen staf de Quay, adjudant des Mi nisters en den eersten dag tevens door den kapitein der genie Jhr. van Heems- kerck van Beest, werkzaam aan het De partement. In elke plaats wordt de Minister ontvangen door den garnizoens-CömTnair- dant en zal hij de kazerneering gaan zien, terwijl verzocht is de troepen van het garnizoen in de nabijheid gereed te houden om desgewenscht eenige oefe ningen bij te wonen. Te Breda zal de Minister, na 's mor gens de infanterie- en artilleriegebou wen te hebben bezocht, 's middags de Kon. Mil. Academie inspecteeren en zich het corps cadetten laten voorstellen. Het ligt in 's Ministers voornemen over eenigen tijd ook de garnizoenen 's Hertogenbosch en Willemstad te be zoeken. De pleidooien in de Savarkarzaak geëindigd zijnde, wordt de uitspraak van het scheidsgerecht verwacht tegen het einde der volgende week. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Cornells z' van C. Roelandse en 1. J. Keikes Abraham z van W. C. Hemerik en J. S. C. Ressenaar Leo- nardus z. van L. van Zandwijk en A. H. Berg. Maria Catharina d. van J, P. Lancel en E. Hanselaar Cornelis z. van J. Schagen S. van der Woude Hendrik z. van H. Stol en C. E. van Kampen Willem Johan z. van P Kolff en A. P. de Jonge. Johannes z. van G. Springer en S. H. W. Pardon. Apolonia An- thonia d. van D, Wetselaar en L. J. de la Rie Maria Wilhelmlna Johanna d. van W. Webber en W. Franken. Clasina WilhelminaJohanna d. van J, J. van Benten en H. Schoitze Mar-i garetha Cornelia d. van G. Schardus en M. P. de Waal Nicolaas zn. van C. Braber en N. van der Sar. Overleden: A. A. Wendt m. 49 j. A. F. J. de Does m. 52 j. W. C. J. Hepp d. 72 j. F. J. G. W. LeeJs wedr. 87 j. C. F. Meijeraan- Bursch V. 65 j. A. H. Jongs d. 76 j. J. Meijer, z. 26 j. NOORDWIJK. Geboren: Maria Cornelia, d. van S. Kloos en J. van der Meulen. Martinus, z. van J. van Sprang en F. de Heus. Adrianus, z. van A. de Duin en J. Hoek. Peter Wilhelmus, z. van A. J, Kapel en C. Steenvoorden. Arie. z. van J, van Beelen en W. van Vliet. Alida Catharina, d. van N. G. van den Berg en M. J. Koelewijn. Getrouwd: Jan Koeman, 42 j. te Noord- wijk, onlangs te Heer-Hugowaard en Aagje Bijhouwer, 43 j. te Noordwijk, en onlangs te Winkel. Cornelis van Rooijen 29 j. en Wil helmina Plug, 27 j. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van W. Caspers en M. C. Smit. Hendrik Jan, z. van G. Musegaas en Th. C. Bouwmeester. Wilhelmus Albertus, z. v. J. L. Broekhof en A. M. van der Voet. Johanna Maria, d. van H. Heemskerk en C. van der Star. Getrouwd: J. Brama en P. van den Berg. WARMOND. Geboren: Theodora Alida, d. van J. A. Bengelsdijk en Q. de Jong. LEIDEN, 18 Februari. Graan beurs. Tot vorige weeksprijzen werd een en andei verhandeld. De stemming was flauw. Gedaan werden Tarwe van f 7^10 tot 8.75 per 80 kilo, Rogge 5.— 5.50 „75 Haver 7,— 7,55 100 Erwten 12.— 14,25 H.L. Paardeb. 7.— 7,40 80 kilo. Duiveb. 9.— 9,45 85 Leidsche Eierenveiling van 18 Febr. 1911. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 4731 stuks. De prijzen warenKipeieren van f 455 a f 3.50; Eendeeieren van f4.— a f395, alles pet 100 stuks. Handel vlug. ALKMAAR, 17 Febr. Aangevoerd 139 stapels kaas wegende 69.781 kilo. Prijs voor kleine f33.50, commissie f32.—, middelbare f33 50. Handel stug. LOOSDUINEN, 17 Februari. Groentenveiling. De volgende prijzen werden betaaldbloem kool le soort f20.— a 27,—. 2e soort f —.0 a komkommers le soort f 72.— a 75.—kool: roode f 6.— a 14.00, witte f a savoye- f 3.— a 9.groene f 2,— a 2.50, Salade le soort f 4,— a 5.—, dito 2de soort f 2.— k 2.50, peen lste soort f 20.a 32,50 2de soort f8 u 10, Andijvie f 1,10 a 1.60, Spaansche peper a c. Prei f 1.— af 1.50. radijs f 4.— a 5.knol selderij f 6.a 8.—, Engelsche bleekselderij f 25.— a f 30.Selderij 1.25 a 1.75 c. Peter selie f 4.a f 5.per 100; Kervel f —.0 a —.0, Spinazie 70 a 100 c. Boerenkool 10 a 13 c. Broed- vet 75 a 100 c. Stoofsla f 0.35 a 0.50 per ben, appelen f 1.30 a 1.60, peren f 1,20 a 1.50 per ben Schorseneeren le soort f 7.20 a f 8.10, 2e soort a f3.80. Tomaten le soort f 25.00 a f 30, 2e soort f —.0 a —.0 per 50 Kilogram. Rabarber a f9.Druiven le soort f 1.50 a 1.70, 2e soort a c., Hollandsch lof 16 a 24 c. kilomolsla 28 a 32 c. per ben, koolrapen 60 a 65 c. en kroten f 0.65 a 0.70 per 4 11.L. Raapstelen f2 a 3 per 100. ZWOLLE, 17 Febr. Aangevoerd ter Veemarkt 1465 stuks, als: 516 runderen, 148 kalveren, 15 schapen en lammeren 106 varkens, 68U biggen. Alles blijft prijzig. Men besteedde voor neurende en versch ge kalfde koeien f 125 a 290, dito vaarzen en schot ten f 120 a 240, gustekoeien voor de vetweide f 110 a 190, dito vaarzen f 100 a 180, voorjaars- kalvende koeien f115 a 220, ossen voor de vet weide f 130 a210Da-jarigespringstieren f 75 a 130, 14-jarige pinken f 50 a luO, jarige fok- kalveren f40 110, nuchtere kalveren f8 a 24. vette koeien en ossen aan bouten 58 a 73 c. dito stieren 58 k 68 c., dito kalveren 74 a 96 c., dito schapen 40 a 60 c. per kilo, lammeren f 15a 25 6-weeksche biggen f 7 k 10, 10-weekschc dito f 12 k 20, drachtige varkens f 45 k 70, magere dito f 30 k 55 per stuk; vette dito 47 a 49 c\, dito voor Londen 45 a 47 c., per kilo. Aardappelenf 2.75 3.75, kleine f 0.— a 0.— per H.L Boter. Aanvoer 5500 KG. prijs f 1.30 a 1.45 per kilo per Jé vat van 20 kilo, prima f 28.50 a 29.— afwijkende f 27.50 a 28.00 2ae soort f 27.— a 27.50 per vat van 10 kilo f 13.50 a 14.50 naar qual. Handel vlug. Kipeieren f 3.75 a 4,51) per 100 stuks. AMSTERDAM, 17 Februari. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe 3.— a 4,25, muizen gruote —.0 a ,0 per mud en kleine f 0.— a f C— per mud, borgers f 3.25 a 3.60, bonte f 2.75 a 4.00, Zeeuwsche bonte f2,75 a 4.—, blauwe f2.80 a 4.00, eigenheimers f3,50 a 4,20. Eigenheimers poters f 2.40 a f 2,60. Drentsche Eigenheimers f 2,40 a f2,70 Mpul- ler dito f —.0. Duitsche roode f2.40 a 2.60. beurs van Amsterdam. 18 Februari 1911. .TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Februari 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 772.9 Biarritz. Laagste barometerstand 740.1 Dunrossness. Verwachting tot den avond van 19 Februari, meest stormachtige tot krachtige, zuidwestelijke tot westelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarscbijniyk regeabuien, zelfde temperatuur. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 44% Obl. l909Ncd.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 19U5 4% Amsterdam 1900-01 4 Leiden 1896. Aaud. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteeICorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holt. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1U00 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoorinij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake ócOhio Cert. v.aand. Denv. ói Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.44% Cert. v. 'aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Ceri.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten 87%: IVi 93% 98 93% 944 654 954 964 894 89% 81 4 11)1 104?, 454 584 1014 644 564 704 Koera heden 884 87% 72,Ji« 'i 174 i 154 (1534 133 .13 1874 186% 1804 1180 yuo 934 (394 227 [2254 184 11794 5% 5% 74 16% 10 »7I7 1094 1U8 4784 4774' 734 724' 478 4% 10%- 37%' 78 H' 97 X [2084 1064' 84 4? 334* 754 16X COKiV'-^OlNL/E.lN 1 l£. Kiezer te Leiden. Gelieve uw) naam .a&n de; redactie gekend .t§ löjiJtèlL j

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3