BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. De Berlijnsche bladen vernemen uit Rome dat kardinaal Rampolla ernstig ziek is. Zijn toestand moet aanleiding geven tot bezorgdheid. De Spaansche politie heeft de Ba- da joz een ambtenaar van het Portugee- sche ministerie van justitie in hechtenis genomen, in de meening, dat zij met een spion had te doen. De Portugeesche zaakgelastigde te Madrid kon echter ge makkelijk de gewenschte inlichtingen ver schaffen, zoodat de z.g.n. spion spoedig weer op vrije voeten was. De „Kölnische Zeitung" noemt dit i I r.dent ^eekenend voor de Spaansch-Portugeesche verhou ding. Het staatspersoneel te Triest is tot lijdelijk verzet overgegaan, omdat de re geering geweigerd heeft met het oog op de stijging der prijzen en vooral van do huishuren, een zgn. haventoeslag van 20 pet. te geven. De regeering wilde niet meer doen dan 100.000 kronen ineens be schikbaar stellen. Post-, telegraaf-, tele foon- en havenverkeer lijden zeer onder dezen maatregel. Alles is te laat. Dit lijdelijk verzet bestaat in het toe passen van eiken letter der dienstregle menten, hetgeen natuurlijk enorm opont houd veroorzaakt. Het publiek is woe dend. Koninklijke Besluiten. Bij kon. besluit is benoemd tot griffier bij het Kantongerecht te Lemmer mr. J.l .W. R. van Eeten, kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Wijk bij Duurste de; is D. C. Mees benoemd tot burgemees ter der gemeente Vierpolders zijn bij het departement van Waterstaat bevorderd tot commies jhr. H. Strick van Linschoten, c.i., adj.-commies, en tot ad junct-commies P. Gaade, J. A. Weinberg, R. J. van Beek, en J. E. van der Heijden, le klerk. Dc staking te Gouda. De staking onder de zetters en druk kers der N. V. v.h. Koch en Knuttel te Gouda, duurt voort. Men is nog tot geen vergelijk kunnen komen, hoeewl daar wel pogingen toe worden aangewend. De vier mannen, die zijn blijven door werken, werden hedenmorgen vermeer derd met een drukker, die werkloos was en door de directie werd aangenomen. Voor het overige is de toestand dezelfde. Er staan overal posten uit. De stakers komen bijeen in het gebouw van den R. K. Volksbond, alwaar ook de vergaderin gen plaats hebben onder leiding van en kele hoofdbestuursleden en het bestuur der afdeeling. Tweede Kamer. Het afdeelings-onderzoek in de Tweede Kamer van het kustverdedigingsontwerp is eergisteren geëindigd Ned. Lederbewerkersbond. Door tusschenkomst van het hoofdbe stuur van den Ned. Lederbewerkersbond is een dreigend conflict aan de stoom- schoenenfabriek La Vauqueline te Kaats heuvel voorkomen. Met 20 Febr. a. s. zouden de loonen, in verband met een andere indeeling van werk, volgens een ander tarief berekend worden. Oogen- schijnlijk beteekende dit een loonsver- verlaging, en minder aangenaam was dit voor de arbeiders, die het hierbij niet zouden laten. Een onderhoud tusschen het bestuur der fabriek en het hoofdbestuur van den NederlandschenLederbewerkersbond heeft geleid dat La Vauqueline op eigen voor stel eene schriftelijke verklaring voor ge noemde werkliedenvereeniging heeft ge- teekend, waarin zij verklaart, dat, als na eenigen tijd mocht blijken, dat de gemid delde loonen minder zouden bedragen dan thans, zij direct eene nieuwe loon regeling zou ontwerpen, meer in het voor deel der arbeiders. Voor de stiksters wist genoemd hoofdbestuur een cent per paar meer te krijgen. Ook voor deze categorie van haar personeel garandeerde het be stuur der fabriek een loon van één gulden bij een 10-urenwerkdag. Mocht dit loon niet behaald kunnen worden, dan zou eveneens deze loonregeling worden herzien De verdiensten van de zwikkers staan er hooger dan op andere fabrieken. De weekgelden toch varieeren er van 12 tot 17H gulden. Thans is besloten op deze voorwaarden de nieuwe regeling aan te nemen. Een conflict, waarbij circa 100 personen be trokken zouden zijn, is op deze wijze voorkomen. Prins Hendrik. Z. K. H. de Prins, commandeur van de orde van de Johanniters, bracht gis termiddag, vergezeld van den heer Gevaerts van Simonshaven, werkmeester van die orde, een bezoek aan een paar patiënten in de diaconessenrichting „Bronovo" te 's-Gravenhage verpleegd vanwege ge noemde orde. Z. K. H., die door den directeur van „Bronovo", ds. Groeneweg, ontvangen en rondgeleid werd, heeft bij deze ge legenheid op de zaal in genoemde zie- keninrichting waar bedoelde patiënten worden verpleegd, de Emmazaal, ook alle overige patiënten van die zaal zeer vriendelijk toegesproken. Een Chineesch gezanschapssecretaris- De „Agence d'Extréme Orient" ver spreidt het volgend leugenachtig bericht omtrent de onlusten op Billiton „In de mijnen van de stad Manggar waren vele arbeiders te werk gesteld. Deze arbeiders zijn door gewetenlooze handelaars daarheen gebracht. Zij worden er slecht gehuisvest, nog slechter be taald en barbaarsch behandeld. Het be stuur bekommerde zich niet om de her haalde verzoeken der arbeiders en zoo kwam het tot een openlijken opstand. Zij hadden een comité gekozen en den gouverneur van Nederlandsch-Indië om hulp verzocht. Hun werd echter geen verhoor verleend, zoodat de uiterste ellendige omstandigheden, waarin zij zich bevonden, hen tot een opstand brachten." Het H.bl. teekent daarbij aan Wij meenen de aandacht er op te moe ten vestigen, dat dit onware bericht niet afkomstig is van een of ander op sensatie bedacht orgaan, maar van een Chineesch nieuwsagentschap, dat door zijne betrek kingen met het gezantschap dier natie te Brussel geacht kan worden een officieus tintje te dragen. Het komt ons niet overbodig voor, dat onze regeering den waarnemenden Chi- neeschen gezant te 's Gravenhage beleef delijk onder het oog brengt, dat zulk een optreden niet in overeenstemming is met het karakter eener beschaafde natie, waar op de Chineesche aanspraak meent te mogen maken. Invoerrechten. Het „N .v. d. D." verneemt uit Den Haag, dat het wetsontwerp tot verhoo- ging van invoerrechten binnen veertien dagen te verwachten is. Kustverdediging. Men meldt uit Londen: In het Lagerhuis heeft de unionist Vis count Volmer aan Sir Edward Grey, den minister van buitenlandsche zaken, ge vraagd, of deze een verklaring zou afleg gen van de opvatting der Engelsche re geering over den voorgestelden bouw van het fort bij Vlissingen en of de bestaan de verdragen Engeland het recht geven in deze aangelegenheid tusschenbeide te komen. Het antwoord luidde, dat er geen aan leiding schijnt te bestaan voor een uiteen zetting van de opvatting der Engelsche regeering Over maatregelen, die door een öuiienlandsche regeering genomen wor den ter verdediging harer eigen grenzen, voor zoover deze maatregelen van zuiver defensieven aard zijn. indien eenig internationaal tractaat, in ternationale rechten of verplichtingen ge schonden mochten zijn, zou deze kwestie er een zijn, die vriendschappelijk door de bij het tractaat betrokken partijen be sproken moet worden, voordat een dezer er een meening over kan uitspreken. R. K. Vakorganisatie. Het bureau voor de R. K. Vakorganisa tie zal een vergadering houden op Maan dag 20 Febr. in het St. Josephhuis te Utrecht. Op de agenda staan o. m.Beslissing omtrent den aard van het conflict te Hengelo in dien zin of de leden van den Ned. R. K. Textielbond „St. Lambertus" die, na opheffing der staking door de firma Stork nog niet zijn teruggenomen, moeten beschouwd worden als uitgesto tenen, dan wel als tijdelijke slachtoffers. Bespreking propaganda voor den Ned. R. K. Bond van Bakkers, Cacao, Choco lade- en Suikerbewerkers, en actie tot wering van de huisindustrie. Ten slotte Pensioenverzekering vrijgestelden. Aan de Mariabonden. Het Kruisverbond van het bisdom Bre da verzoekt ons het volgende te plaatsen: in het laatste nummer van Sobrietas schrijft kapelaan Simonis van Den Bosch „Op 30 April 1910 werd door de „Ne- derlandsche Centrale Vereeniging tot be strijding der Tuberculose" een weldadig heidsbloempje verkocht. De netto op brengst van dezen verkoop in 69 verschil lende gemeenten bedroeg niet minder dan f 47131.631/2-, Met één zoo'n bloemendag was er ons Dr. Ariënsfonds! Ik verbeeldde me al, onze propagandis ten van de Maria-Vereenigingen op den feestdag van O. L. Vrouwe tot verlossing der Slaven (24 September) te zien rond gaan in alle gemeenten van ons land, waar de R. K. Drankweer 'n afdeeling heeft. Ik zag ze voor den minimum prijs van 'n dubebltje ten verkoop aanbieden een mooi blauw Sobriëtas-bloempje. Wat een oogst in onze 700 Sobriëtas- afdeelingen En meteen één nationale propagain- dadag over geheel het land! Blijft 't maar een droombeeld van. mij?" Neen, kapelaan Simonis, dat mag niet een droombeeld blijven van U. Dat moet werkelijkheid worden Omdat wij overtuigd zijn, dat (Onze Mariabonden dit artikeltje maar "behoe ven te zien om dadelijk aan het werk te gaan. KORTE KRONIEK. H. M. de Koningin heeft aan de Werkinrichting voor hulpbehoevende blinden alhier een gift van f 50 ge schonken. Op de sigarenfabriek van den heer H. Vossen te Tegelen, (L.) is een staking uitgebroken. Oorzaak is het ontslagvan een derwerklieden. De stakers hebben voor het meerendeel op andere plaatsen reeds werk gevonden. Op den Vrijdag den 24sten dezer ten Hove te geven muziekavond zullen op de piano begeleid worden de zangeres Julia Culp door mevrouw Rjjken-Culp en de violist Johannes Wolff, door den heer Verhey, uit Rotterdam. Op 56-jarigen leeftijd is te 's Graven hage overleden de heer C. A. Kroesen, oud-Gouverneur van Celebes. De gemeenteraad van Vlissingen besloot gisteren een crediet van f 421.000 te verleenen aan de vereeniging tot ver betering der volkshuisvesting voor den van bouw 180 arbeiderswoningen. De havenarbeiders van Harlingen hebben een verzoekschrift gezonden aan den minister van landbouw, nijverheid en handel om het onlwerp-stuwadoors- wet niet voor die haven in te voeren, daar het volgens adr. zal leiden tot schade, in plaats van voordeel voor de arbeiders. LEIDEN, 18 Februari. Zita=Vereeniging. Onder leiding van mejuffr. C. Gubbi hield gisteravond de Zita-Vereeniginjgi haar 3e jaarvergadering, welke door de presidente met gebed en een woord van welkom aan de leden werd ge opend. Spr. meende dat met voldoening teruggezien mag worden op de afgeloo- pen jaren, met dankbaarheid vooral je gens God, Die alle pogingen om de Zita-Vereeniging tot bloei te brengen deed slagen. Maar daarna moet vermeld worden de W.Eerw. pater Bouters, wien moeite noch offets voor de Ver eeniging te veel waren en die een taaie volharding toonde in het bereiken vanj het eens gestelde doel. Moge 1911 Z.- Eerw. brengen de vervulling zijner wenschen, nl. de oprichting van een' meisjes patronaat, en van een kook- en1 huishoudschool. Spr. bracht voorts dank aan de bestuursleden, vooral aan de dames, belast met den knip- en naai cursus. Spr. hoopte, dat allen zouden doorgaan om haar medezusters te hel pen, opdat ook 1911 een gezegend jaar voor de vereeniging moge zijn. Bericht van verhindering tot het bij wonen dezer vergadering was ontvangen van den ZeerEerwaarden heer pastoor Gadet en van de dames Krul en Lefebu re der Centrale Ver. voor bescherming R. K. Meisjes. Nadat de notulen waren vastgesteld, bracht de secretaresse, mejuffr. N. Ba- let haar jaarverslag uit, dat een pauw- keurig en tot in de kleinste bijzonder heden afdalend overzicht van de werk zaamheden der Vereeniging gaf. Het' derde levensjaar bracht de Z. V. een groote schrede vooruit. Er werd een spaarbank opgericht, y/aarin door de leden werd ingelegd f 184.50, terwijl tevens een reserve fonds eraan is ver bonden, grQot f214,74. De - rente (be draagt 3 pCt. De lokalen werden ver groot en verbeterd. Door bedanken ver minderde het aantal dames leden met 2; vermeerdering van het ledental bleek alsnog niet noodig. In den loop van het jaar kwbm de samensmelting tusschen de R. K. Vereeniging tot bescherming van Meisjes en de Zita-Vereeniging tot stand. In het Ziekenhuis werden 36. meisjes geregeld bezocht. Tot het aan werven van meerdere correspondenten .werden stappen gedaanhet resultaat was echter niet overeenkomstig de ver wachting. Verschillende brieven bleven onbeantwoord. Nieuwe correspondenten werden aangesteld te Hazerswoude, Lei- muiden en Katwijk. De Vereeniginig sloot zich aan bij den Bond van R. K. Meisjes-vereenigingen. De meisjes, die selcht of in het geheel niet ter verga dering kwamen, werden door de leden bezocht. Op het plaatsingsbureau kwa men in 60 aanvragen om een. dienstbo de, terwijl 97 betrekkingzoekenden zich aanmeldden. Van de pension-gelegen heid werd door 12 meisjes gebruik ge maakt, terwijl aan 60 tijdelijk nacht verblijf werd verstrekt; in het geheel werd 1080 maal nachtverblijf verstrekt. De bibliotheek leende 347 maal boeken uit. lederen Zondagavond gaf pater Bou ters godsdienstonderricht terwijl eenige dames zich belastten met catechismusles aan achterlijke kinderen. De meisjes bijeenkomsten werden gemiddeld door 57, die van de winkeljuffrouwen door 12 harer bezocht. Over het algemeen be staat over de meisjes reden tot tevreden heid. Slechts 2 behoefden verwijderd te worden. Verschillende feestjes werden georganiseerd. Ten behoeve van het lief dewerk Oud Papier werd een nieuw pak huis gemaakt. Er werd verzameld 39.662 K.G. De ontvangsten bedragen f797.34, de uitgaven f 421.631/2 5 ba tig saldo derhalve f375,71, waarvan de helft nl. f 187,84i/2 ten bate der Zita- Vereen. als pakhuishuur is voldaan. Er werden 12 bestuurs- en 12 leden-ver gaderingen gehouden. Het verslag eindigt met den wensch, dat het nieuwe jaar even vruchtbaar mo ge zijn als de voorafgaande. De rekening en verantwoording van de penningmeesteresse, mejuffr. J. Hof man, sloot in ontvangsten op f 4994,26, in uitgave f 4974,391/2, batig saldo derhal ve f 19.861/2. Beide verslagen werden fjnder dank zegging goedgekeurd. Alvorens tot de bestuursverkiezing werd overgegaan, bracht de W.Eerw. pa ter Bouters dank voor de waardeerencle en gewaardeerde woorden tot hem ge sproken, waarbij ZEerw.. inocht consta- teeren, dat er met wederzijdsche waar deering gewerkt wordt. Spr. huldigde de secretaresse en penningmeeste; esse ein hoopte, dat beide nog l&ng de Z,-V. ter iviiik. zullen ziin. AI is niet alles bereikt, wat spr. zich had voorgesteld, toch is 1910 geen jaar van ruste geweest. Veel en goed werk is er geleverd. Spr. somt dat op1, en maakt melding, dat de Z. V. sympathie mocht ondervinden bij hen, die haar aanvankelijk minder welwillend gezind waren. Spr. prijst de dames, die hem zoozeer ter zijde staan, waardoor hij gaarne hier vertoeft en steun vindt in' zijn arbeid Spr hoopt dat het altijd zoo mag blijven. In 't bijzonder noemt spr. het weekbezoek, de cursus van mejuffr. van Alfen en mejuffr. Elshof, die zich zoozeer voor de op te richten kookschool interesseert, dat spr. deze aan geen be te: e handen acht toe te vertrouwen. Er valt nog vee! te doen, voordat het doel bereikt is: in het gebouw der Ver eeniging alles te geven ,>wat de Ka tholieke vrouw en het katholieke meis'- je noodig heeft. Als de dames echter zoo moedig over de financiëele bezwaren heenstappen, zal spr. zich daardoor niet laten afschrikken. Spr. geeft ten slotte eenige nuttige wenken; spoort aan de meisjes te blijven helpen en de eenheid te bewaren. De aftredende bestuursleden, de da mes A. Schmier, vice-presidente, N. Ba- let, secretaresse en J. Hofman, pen ningmeesteresse, werden met alg. stem men op één na herkozen. Pater Bouters deelde nog mede, dat een schuldbekentenis ad f 500 aan de Vereeniging is teruggeschonken, terwijl aan de Centr. Ver. wegens verschuldig de contributie f20 moet worden afge- "dragen. Eenige huishoudelijke zaken werden nog afgedaan waarna de presidente op de gebruikelijke wijze de \ergadering sloot. V oorjaarsweelde. Zij die dezer dagen een bezoek bVen- gen aan het Academisch Ziekenhuis zul len getroffen worden door de rijke bloe menpracht, die ook in dit voorjaar is tentoongesteld. De bekende eerste portier, de heer Bremer toch heeft de vestibule weder om omgetooverd in een fraaie serre. Als een belofte van hetgeen voor ons is weggelegd als straks de wintervorst voor goed is weggetrokken, prijken daar reeds de kinderen uit de bollen streek in lenteweelde. De voornaam-doende narcissen wie gen zich zachtkens op hare ranke sten gels, de witte poëtica naast hare bleek gele zusteren. Crocussen, de meer be scheiden voorjaarsboden, haar klokjes half in de sprietbladeren .weggedoken, vertoonen zich in de fraaiste kleurmen- geling, terwijl de statige hyacinthen hunne bontgekleurde volle trossen recht vaardig opwaarts heffen en exquise geu ren mededeelen aan de omgeving. Het geheel is op smaakvolle wijze ge rangschikt en de te oongestelde bloe men doen door haar wasdom en in de keuze der soorten duidelijk uitkomen dat de heer Bremer voor liefhebber meer dan alledaagsche kennis bezit van op kweeking van Flora's kinderen. Zoo wordt de bezoeker reeds dadelijk bij het binnentreden van het ziekenhuis weldadig getroffen en krijgt als het ware den indruk van het schoone leidende beginsel, dat in een inrichting als deze behoort aanwezig te zijnliefde tot het leven, bescherming en opkweeking van' wat zwak is en teerverspreiding van meerder levensgeluk In den ouderdom van 87 jaar is alhier overleden de gepensionneerde ko lonel der Infanterie, F. Leers, oud-com mandant van het 4e Regiment Infanterie alhier, commandeur in de orde van de Eikekroon. 's Rijks Ethnographisch Museum alhier heeft van den heer S. L. Brug, officier van gezondheid 2de kl. te La- hat (residentie Palembang), ten geschen ke ontvangeneen koperen sirihstel uit Palembang en een tondeldoos uit Se- mendo aan den bovenkop der Enim-ri- vier (Sumatra.) Donderdagavond werd doori de Zeil-, Roei- en Motorbootsportvereeni- ging„De Kaag" een drukbezochte leden vergadering gehouden. De Voorzitter deelde daarin mede, dat het bestuur door den heer B. C. Schouten te Gouwsluis een clubvlag was aangeboden. Lang en breed werd er gediscussieerd over het oprichten van een boothuis. De pogin gen om geschikt terrein daarvoor te krij gen stieten tot dusverre af op de hooge vraagprijzen der eigenaren. Zoo vroeg de heer Nederburgh maar eventjes f1000 voor een stukje water van 1500 M^; Evenmin was de vergadering het met den Voorzitter eens, dat eerst uitge maakt moest worden op welke wijze men het boothuis zou exploiteeren. Ten slotte werd het bestuur opgedragen op een der volgende vergaderingen met een uitgewerkt plan ter tafel te komen. In de „Levende Natuur" wijdt L. J. van Rhijn een in memoriam aan Mr. H. W. de Graaf, die 23 Januari 1911 te 's Gravenhage overleed. De overledene behoorde met zijn bVoe der tot de natuurvrienden. Bovenal jton' den de heeren De Graaf bekend als or nithologen, hun avilauna, verzameld in de omstreken van Leiden, is meermalen met eere genoemd. De collectie zelf is belangeloos afgestaan aan het museum van de Amsterdamsche diergaarde. Het jachtgebied strekte zich uit van Noord- wijk tot Wassenaar langs het strand en in de duinen; het meeste werd verza meld tusschen 18.4Q en 1855. TaJriike strandbewoners waren er in vertegen woordigd, hiertoe hielp mede dr. H. B. van Rhijn, te Katwijk aan Zee, zwa ger van den overledene, die steeds alle vogels, welke bij stormweer op zee in uitgeputten toestand een rustplaats op pinken zochten en dan buit werden ge maakt. opkocht. In alle wetenschappe lijke Nederlandsc'ie ornithologische wer ken of verhandelingen treft men nu en' dan den naam Mr. H. W. de Graai aan. 's Rijks Etnographisch museum al hier, heeft van den heer J. H. Cohen Stuart te Batavia, vertegenwoordiger voor Australië der Kon. Paketvaartmaat- schappijdoor bemiddeling van den heer P. O. Bodding, te Mqhulpahari (Santal Parganas, Bengalen), eene verzameling van 1S9 voorwerpen uit het district San ta; Parganas (Bengalen, Voor-Indïë) ten' geschenke ontvangen. Deze schenking bevat uitsluitend voorwerpen van stam men, die tot nu toe nog niet in 's Rijks Ethnographisch Museum vertegenwoor digd waren, en is derhalve van groote waarde. Wij ontvingen het jaarverslag 1 Sept. 1909—31 Aug. 1910 van de stichting „Het Leidsch Volkshuis". ROOMSCHE AGENDA. Z o n d a g, 81/2 uur, 's avonds Gebouw. R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Vocaal en komisch concert door de zangvereeni- gingen „St. Caecilia", directeur L. J. W. Beijersbergen van Henegouwen. Maandag, 8 uur 's avonds, Ge bouw St. Josephs-Gezeilen Vereeniging Rapenburg 52. Alg. vergadering „Ge loof en Wetenschap", spreker de Wel- Eerw. pater Raphael Ligtenberg, O. F. M. - iderwerp: Meer Licht. Dinsdag 8 uur 's avonds. Lode- vvijkskerk, Steenschuur. Apologetische Cursus. 1. Beantwoording van ingeko men vragen. 2.Conferentie over de leer der Katholieke Kerk. door den Welee \v. Heer Th. M. P. Bekkers. 3. Slotwoord van den Zeereerw. Heer A. M. J. Haf- kenscheid, Pastoor van St. Petrus. Dinsdag, 8 uur 's avonds. Stads gehoorzaal. Soirée ten bate der R. K. Kiesvereeniging, met medew e.king der dames D. de Graaf, A. Bertels, M. Pi eek en de heeren H. W. Spendel, J. de Graaf en A. Timp. Woensdag 5i/o uur. 'savonds. St. Jozefs-Gezelien-Vereeniging, Rapenburg. 52 Bijbelsche Geschiedenis met lichtbeel den voor de kinderen der St. Petrus pa rochie van 9—15 jaar. Spreker de Wel- Eervv. Heer Th. M. P. Bekkers. BODEGRAVEN (Meije). Woensdag hield de Coöp. Boerenleenbank alhier haar tweede algemeene vergadering. De Voorzitter, de heer j. B. van der Wind opende en heette allen welkom. De notulen der vorige alg. verg. werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld, waarna eene commissie werd benoemd tot nazien der rekening en balans over 1910, die bij monde van den heer J. de Rijk een gunstig rapport uitbrachten. Aan het jaarverslag van den kassier ontleenen we het volgende. Op 31 Dec. bedroeg het ledental 72 en het aantal spaarders 60. Het saido der spaargelden op dien datum bedroeg f26191,10, der voorschotten f 2017,78 en de uitgaven aan hen, met wie de bank loopende rekening heeft geopend f5150,90. Bij de Centrale Bank was op het einde des jaars gedeponeerd f 5124,02. De omzet bedroeg ruim f67000. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Ant. den Bruinen, A. Nab en de plaatsvervangende bestuursleden, de heeren W. Bakker en P. Notenboom werden herkozen, terwijl tot afgevaar digden naar de Centrale Vergadering ge kozen werden de heeren j. B. van der Wind, A. de Bruinen en Th. Hone. Hierna werd de gratificatie aan den kassier over 1910 en zijn salaris voor 1911 vastgesteld, waarna een eindcommissie werd benoemd, bestaande uit de heeren H. Hooger.doorn, C. Verduijn en W. Zegveld, tot nazien der rekening en balans over 1911. Bij de rondvraag bracht een der leden een woord van dank aan den voorzitter voor diens aangename leiding; deze dankte allen voor de trouwe opkomst, hoopte de volgende vergadering allen weer te zien en sloot de vergadering. Donderdag had de teraarde bestel ling plaats van het stoffelijk overschot van den heer P, van Dam Kz., in leven lid van den gemeenteraad, welke functie door hem 39 jaar lang werd bekleed. Gedurende 8 jaar had hij als wethouder zitting. Bijna 53 jaar maakie hij deel uit van het college van hoofdingelanden van het Groot-Waterschap Woerden, was pre sident-kerkvoogd en tot het vorig jaar Waterschout van den Noordzijder Polder. GOUDA. Omtrent den stand van de werkzaamheden voor de motortramlijn Gouda—Utrecht meldt men Voor deze verbinding ziin de noodige consessies met subsidies verkregen van de Gemeente Gouda, Reeuwijk,Haastrecht, Keekendorp, Hoenkoop, Williskop, Mont- foort en Linschoten, van den Polder Stein en het Waterschap Williskop, en de ge meente Oudewater heeft vergunning ge geven, de baan op haar grond aan te leggen en zal een stuk terrein voor sta tionsemplacement in huur afstaan. Thans resten nog de vergunningen van het grootwaterschap van Rijnland, voor den aanleg van de baan tusschen Gouda en het Noorder-IJseljaagpad, en van het Provinciaal Bestuur van Utrecht, voor het cebruik van den orovincialea wea van

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2