tö R.-K. Dienstbode, Afbraak te koop. JET GROENE KRUIS". a. g. woifi Bij L. van Tilburg, jam; L. Kooien, Amsterdam; Mej. J. Heecks, 's-Hage; Mej. J. Oostense, id. P. Brouws, 'sBosch; Mevr. v. d. Heu- Irel, Ro'.terdam; J. Paats, Rotterdam; L. ktafleu?. N. B. De inzenders worden verzocht naam en adres op de stukken te vermel den Buiten 1. Brieven, ferd. Spieker Cerresheim; J. Charles, Gooi Baaij; R. |M. Jonking, Soerabaia; W. Riedel, DB. den Dekker, Briefkaarten: F. de Wilde, Bue nos AiresF. W. C. Mees, Chateau d'Oux; Betty Bodenstein v. d. .Veer, East London. HAARLEMMERMEER. Op de paar- denmonsteringen, Dinsdag in Haailem- mermeer en omgeving door de heeren 'Hertz en Heilbron gehouden, werden te Halfweg aangeboden 17 stuks; ver kocht 3; prijzen van f375 tot f400. Sloten aangeboden 9 stuks; verkocht 6; prijzen van f300 tot f500. Aalsmeer, aangeboden 9 stuksver kocht 3; prijzen van f275 tot f465. Hoofddorp, aangeboden 20 st., ve kocht 9; prijzen van f325 tot f500, en te Nieuwkoop, «langeboden 22 si, ver kocht 5; prijzen van f300 tot f475. in het geheel werden er ter uitvoer naar Duitschland aangekocht 26 stuks, waarvan door den heer Hertz 17 en door den heer Heilbron 9 stuks. RIJNSBURG. Dezer dagen vermeldden wij gezag op van anderen, dat de heer Star, te Rijnsburg 1000 bollen van de E.V.T. Ibis zou verkocht hebbeu f 2.25 per stuk, doch dit bericht had men zegt het Weekbl. v. Bloembollencultuur, geheel en al uit den duim gezogen. Evenwel verkocht de heer Star in 1909 al eene hoeveelheid a f6.75 per stuk en ook later zijn hem belangrijke sommen ge boden. Uit alles blijkt wel dat we met eene Tulp van den eersten rang te doen hebben, die zeer zeker haren weg wel vinden zal, temeer, daar zij zich, zooals te verwach ten was, uitstekend laat broeien. In het café Brinkmann heeft de heer Star een pan met 14 zeer gelijkmatig en bijzonder fraai ontwikkelde tulpen tentoongesteld. VOORHOUT. Heden vierde „Hageveld" feest. De Weleerw' heer G. v. d. Boo gaard herdacht immers den dag waar op hij voor 121/2 jaar de H. priester wijding mocht ontvangen. Geen wonder dus dat allen op Hageveld in feestdos waren en zich verheugden om zijn ge luk. Vanmorgen waren alle studenten en ook de dienstboden (waarover de Eerw. Heer v. d. Boogaard de geestelijke zorg heeft) ter H. Tafel genaderd om Gods zegen over den feestelingfaf te smceken. Tegen het begin van de Hoogmis kwam de moeder van den jubilaris (in den rouw nog om den dood van haar anderen priesterzoon kapelaan v. d. Boogaard uit Amsterdam) met de verde re familie de versierde kapel binnen. De jubilaris droeg de plechtige Hoog mis op geassisteerd door de WelEerw. Heeren A. Hollenberg als diaken en J. P. Huibers als subdiaken. Pastoor G. Bekkers van Stompwijk die den jubilaris als misdienaar naar Hage veld had gebracht om er zijn priester lijke studiën te beginnen was mede in het priesterkoor aanwezig. Na de Hoogmis werd de jubilaris in de ontbijtkamer door zijn familie en de andere leeraren van Hageveld gecom plimenteerd. Daarna begaf hij zich naar zijn leslo kaal, hetwelk natuurlijk in een feesthal was herschapen en werd door zijn leer lingen gefeliciteerd in Hollandscbe en Latijnsche verzen, welke door den jubila ris met eenige haitelijke woorden wer den beantwoord. Den dag werd verder in opgewekte stemming doorgebracht Hedenavond zal de jubilaris een plech tig Lof celebreeren waarna Te Deum tot dankzegging voor de van God ont vangen weldaden. Daarna zal het feest in huiselijk en kring worden voortgezet, waarbij de stu denten zullen opvoeren het zedespel: „Elckerlijc". Rechtszaken. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting heeft de uitspraak plaats gehad in zake het hooger beroep van G. S„ te Voorburg, tegen de uit spraak van den Raad van Beroep te 's Gravenhage, houdende handhaving der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij hem schadeloosstelling is gewei gerd "ter zake van een ongeval, waardoor hij een bloedende wond aan den duiin bekwam, hem overkomen in dienst eener Tramwegmaatsch. bij het bezorgen van cokes bij een der vaste werklieden dier Maatschappij. De Centrale Raad ver nietigde uitspraak en beslissing en kende getroffene toe genees- en heelkundige behandeling, hem door de Bank te ver- leenen. ALLERLEI. Een doopplechtigheid. Welke beteekenis de adel in het En- gelsche leven nog steeds inneemt, toonen wel de kolommen ruimte, die de Engelsche bladen thans afstaan aan het belangrijke feit van een doop van Viscount Milton, den twee maanden ouden zoon en erf genaam van Earl Fitzwilliam. De doop plechtigheid zelf had plaats in tegen woordigheid van tal van leden van den hoogsten Engelschen adel en des middags kwamen deputatiën van pachters, mijn werkers en andere arbeiders van de uit gestrekte bezittingen der Fitzwilliams den graaf en de gravin gelukwenschen. In het park werd een reusachtig doopmaal aangericht, waaraan 7000 gasten deel namen, vooral talrijk waren hieronder de mijnwerkers en speciaal tot dezen hield graaf Fitswilliam een toespraak, waarin herinnerde dat zijn vader hem als knaap van twaalf jaren de kolenmijnen inzond, opdat hij de gevaren en moeilijkheden van het bedrijf, waaraan het geslacht zijn rijkdom dankt, zou leeren kennen. De graaf beloofde, dat hij op zijn beurt zijn thans gedoopten zoon eveneens het leven in de mijnen zou doen kennen. En de duizenden gasten juichten die woorden toe. Honing. Alin Caillas, Fransch scheikundige, zegt na ernstig onderzoek het volgende van den honing Wat is honing? De honing is een gesuikerde stof, ver kregen van de bijen, door omzetting van den nectar, dien zij halen uit de bloemen. Deze nectar bevat een suiker, die niet verteerbaar is. De bij doet haar een bij zondere verandering ondergaan, waardoor twee andere suikers ontstaan, die zonder eenige moeite door onze maag kunnen verteerd worden. Wat bevat de ihoning? De honing bevat suiker ongeveer 75 die opneembaar en verteerbaar is. Maar hij bevat nog andere belangrijke stoffen, het zijn de minerale stoffen. Wij vinden er steeds inkoolzure, zwavelzure en fosforzure zouten, van ijzer en kalk. De fosfaten van ijzer en kalk zijn zeer be langrijk voor de herstelling van ons or ganisme. Hun natuurlijke en plantaardige afkomst vermeerdert het vermogen om opgenomen te kunnen worden. Waarom moeten wij honing gebruiken Omdat honing meer is dan een nage- rechtje het is een voedsel van de eerste klas en van uitstekende verteerbaarheid. Omdat honing is een krachtig herstellings middel door de kalk en ijzerzouten die er in voorkomen. Doordat de honing- is een antiseptische stof, dank zij het mierenzuur, dat er in voorkomt. Dit zuur tast de schadelijke microben aan, die zich in de spijsverte ringsorganen bevinden. Omdat honing een voedsel is voor lie den met een zwakke gezondheid. Omdat honing zeer veel ziekten voor komt en ze geneest of verzacht, wanneer men den honing tijdig gebruikt. Jichtlijders, lijders aan rheumatiek, ze- nuwzwakken, maaglijders, inenschen met zwakke spijsvertering, ljjders aan En gelsche ziekten, overwerkten, eet honing hij zal u zeker verlichting schenken. Wie welvarend is, gebruike honing, het is een middel om lang te leven. Waar vindt men goeden honing Richt u tot de ijmkers of tot de huizen die direct van de ijmkers verkoopen. De honing wordt ongelukkig vervalscht; koop daarom slechts het^uivere product, voorzien van een étiquette, dat den oor sprong aanwijst. (Maandschr. v. Bijenteelt). Winstde-eling voor arbeiders. Uit de Labour Gazette neemt het Maandschrift van het Centr. Bur. v, d. Statisti'ek de volgende opgave over, be treffende de winstverdeeling van Engel sche arbeiders. Voor zoover bekend waren er einde Juni 1910 in Groot-Britanmë en Ierland 69 ondernemingen, die aan de werklieden een aandeel in de winst toekennen. Bij twee ondernemingen werd dit stelzel af geschaft en bij één onderneming tijdelijk niet toegeijast. Het totaal personen, dat in 1909 bij de 69 ondernemingen in dienst was, wisselde tusschen ongeveer 84.350 77.900, terwijl bij 65 ondernemingen, die op denzelfden datum 1909 een stelsel van winstdeeling toepasten, volgens de nieuw ste gegevens 76.763 tot 83.232 personen in dienst waren. Uit de volgende cijfers blijkt, in welke mate het loon van de werklieden bij 51 ondernemingen door het winstaandeel steeg. Bij de 5 onder nemingen (gem, aant. werkl. 1-640) was de stijging in 1909 0 percent; bij 1 onderneming (gem. aant. werkl» 15.9S0) 1 tot 2 percent; bij 3ond. (gem. aant. werkl. 122) 2 tot 3 perc. bij 9 ond. (g. a. w. 21.815) 3 tot 4 perc.; bij 17 ond. (g. a. w. 6.064) 4 tot 6 pet; bij 10 ond. (g. a. w. 9.091) 6 tot 8 pet.bij 3 ond. (g. a. w. resp. 57, 27 en 2.325) resp. 8 tot 10, 10 tot 12 en 12 tot 16 pet; bij 2 ond. (g. a. w. 634) 16 tot 20 pet. en bij 1 ond. (g. a. w. 112) meer dan 40 pet Het aantal deelhebbers in de winst bedroeg meestal iets minder dan het aantal arbeiders, in de 2e categorie (15.980 werklieden) echter was het ver schil zeer groot. Het aantal deelheb bers bedroeg hier slechts 2.167. In de 4e. 5ë en 6e categorie bedroeg dat ver- scml resp. nog ongeveer 3000, 1000 en nog eens 1000. Wanneer de ondernemingen bij welke de werklieden geen toeslag ontvingen niet medegerekend worden, bedroeg de toeslag in 1909 5.2 pCt. van de uitbetaalde loonen, tegen 4,8 pCt. in 1908. Dienstbodenplaag. Het „Utrechtsch Dagblad" vertelt dè volgende vermakelijke historie: Er is een schoolhoofd alhier, wiens echtgenoote de vor.ge week hou giy.open de kwestie kreeg met de meid. Een ge- wel dige kwestie, zelfs zoo geweldig, dat mevrouw de meid op staanden voet wegzond, onmiddellijk, binnen het half uur de deur uit- Mijnheer is in de school en weet van neits; administreert op zijn kamer rustig schoolverzuim en zieke kin deren De meid is weg. Mevrouw gevoelt zich verschrikkelifk overstuur. Ze zal een uur tje gaan wandelen. Dan is ze weer kalm •als straks d'r man thuiskomt. Mevrouw gaat de deur uit. Zonder sleutel. Daar denkt ze in d'r verbolgenheid niet aan. De meid is het „schandaal" dadelijk gaan vertellen aan een kameraad in de buurt. eZ ziet mevrouw uitgaan en een duivelsch plan rijst bij haar op. Ze gaat naar de school. Vraagt het hoofd te spreken. Veitelt: „Och gunst, 'k moest even een boodschap doen, ben de deur uitgegaan zonder sleutel. Kom terugis mevrouw uit. Kan dus niet binnen komen. Mag ik even uw sleutel hebben?" „Zeker, meisje," zegt mijnheer, die van de 'heele scène niets weet. En bij geeft den huissleutel af. De meid gaat naar de woning, treedt binnen e nwacht. Wacht op de terug komst van mevrouw. Na drie kwartier komt mevrouw terug. Ze heeft geen sleutel. En belt. Misschien is 'r man al thuis. Ze zal eens piobee- ren. Gaat boven een raam open. De meid steekt 'r hoofd naar buiten. En mevrouw kijkt naar boven. Ziet de meid. En deze roept „Allo, wat moet je?" „Ik wou er wel in," antwoordt me vrouw nederig. „Dan kan je lang wachten", gilt de meid terug. „Eerst ik er uit, nu jij!" Ze trèkt het hoofd weer naar binnen en sluit het raam Mev rouw trilt van woede. Gaat naar de school. Haalt mijnheer. Mijnheer belt. Taal noch teeken. eZ hooren de meid binnenshuis zingen. Ze bellen nog eens. De meid komt aan het raam. „Zal je eens dadelijk opendoen", commandeert mijnheer. „Ajuus", schreeuwt de meid. En het raam gaat weer dicht. Een volksoploop voor de deur. De bééle buurt loopt uit. Mijnheer woedend en mevrouw buiten zich zelf. Tien sla gersjongens en 20 dienstboden van de huizen er naast. Een schik! - Mijnheer is de politie gaan halen. Ko men 2 agenten. Die sommeerenopen doen. De meid heeft 'r doel bereikt. Er is herrie geewest voor het huis en de hééle wijk weet ervan. „Een mevrouw door de dienstbode 'r tusschen geno men." De meid doet open. Wandelt naar bui ten. Groet de familie. De familie naar binnen. Deur dicht. Afgeloopen. Een leuk bericht voor de krant! De diepste boring ter wereld. Te Szuchow, een Poolsche stad, Is men tegenwoordig met een zeer interessante grondboring bezig. Hiermede is men be gonnen in 1908 en in Juni 1910 had de put een diepte bereikt van 2300 meter Dieper dus dan de beide tot nu toe als de diepste putten ter wereld bekend staande putten van Paruschovitz (Opper- Silezië), welke na tien jaren arbeid de reeds zeer aanzienlijke diepte van 2003 meter bereikt had en die van Schlade- bach (Saksen), weike 1748 meter diep is. De gesteldheid van het terrein, waarin men deze ontzaglijke put boort, doet ho pen, dat er geen beletselen aanwezig zul len zijn, om nog veel dieper te boren. Hierdoor zullen studiën en proeven mo gelijk worden, van veel belang voor de oplossing van geologische en natuurkun dige problemen, welke de wetenschap tot nu toe nog niet heeft kunnen verkla ren. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. De Koningin ontving heden den Minister van Waterstaat in Conferentie. Speelhuizen. Gisteravond is een vergadering ge houden van de Sociëteit de Deliclub aan het korte Voorhout. In die ledenbijeen komst is een besluit genomen geheel conform de voornemens waarmede zij belegd was. Het alternatief: verbod van spelen in den vorm welke tot het politieoptre den tegen de club aanleiding gai', of algeheel verbod van elk spel, in wel ken vorm ook, is in laatstbedoelden zin beslist een in de desbetreffende ali nea in de statuten vervangen door een nieuwe bepaling waarin het imperatief verbod van spel, onverschillig van wel ken aard, is opgenomen. Nog kan gewild worden dat de rou lette-tafel, welke zich in de inrichting bevond, reeds sedert eenige dagen door het Bestuur zelf daaruit verwijderd is. Door bovengeschetste medewerking van het Bestuur, is derhalve thans voor zoover althans deze inrichting betreft verkregen hetgeen politie en justitie zich door aanhoudend en krachtig optre den tot taak en plicht hadden gesteld Hof van Abritage. Heden ochtend werd de openings-ver- gadering gehouden van het speciale scheidsgerecht ter behandeling van het 1M- geschil tusschen Rusland en Turkije om trent de verschuldigdheid van moratoire interessen van een schadevergoeding, door Turkije van den Russisch-Turkschen oo.log ingevolge het vredesverdrag van 1879 van Russische onderdanen betaald. De Minister van Buitenl. zaken, verschil lende leden van het corps diplomatique, 0. a. de Russische gezant en de Secr. der Russische legatie, de tweede nuntius der Turksche legatie, de Minister van Staat mr. Asser, inr. Beernaert en andere be langstellenden waren tegenwoordig. De voorzitter van het scheidsgerecht, de heer Lardy, lid en oud-president van het in stituut voor internationaal recht enz hield de openingsrede in het Fransch. Hij be toogde, namens den Zwitserschen Bond, dien hij te Parijs vertegenwoordigt, den geschilvoerende partijen dank bracht dat zij hem als opperscheidsrechter hebben aangewezen en constateerde, dat reeds in 1291, toen de Zwitsersche Confederatie werd getéekend, een arbitrageverdrag werd gesloten door al de geconfedereer- den. De vergaderingen van het scheidsge recht zullen in het openbaar worden gehouden, maar de pleidooien zullen eerst in 't najaar kunnen aanvangen. In middels zullen verschillende memoriën en replieken schriftelijk worden gewis seld. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben met betrekking tot de aan A. v. d. Eijk te Overschie verleende vergunning tot demping van een sloot, vernietigd de aan die vergunning ver bonden voorwaarde tot betaling van eene recognitie van f5 ten behoeve van het Gerneeneland van Schieland. Gedep. Staten overwogen o.a. dat de demping van bedoelde sloot, die zoo danig vervuild is, dat het belang dei- openbare gezondheid gedempt moet worden, met geen enkel waterschaps- belang in strijd kan zijn en er dus geem reden kan zijn daaraan geldelijk voor deel voor het Hoogheemraadschap Schieland te verbinden. Beurs van Amsterdam. 15 Februari 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 370 Cert. dilo 2% dito Hongarije. Goudl. 47„. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct Dito 4Jan-|uli. Portugal 4% Übl.Tabaksmon. 37o Obl. Ie serie Rusland. 4h7oObl.1909Ned.Rec. 4h7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope 6c Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Funu. L. 1898 Columbia 3 7» Gec. Schuld Venezuela 3'u/0 Dipl. Sch. 1905 4 70 Amsterdam 1900-01 4v0 Leiden 1890. Aand. N. Wesi. dPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Ceri. v. Amer. c.ur öc Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Mat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge 6c Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand R01. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aanu.>Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Leoon^ Mijnb. Mij.aand. Aand. ureat Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a I 1UÜÜ Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aano. uito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aano. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. txpi. v. utaatssp. Gest.Obl. Boxtei-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Ceri.v. aand. Chesapeake <XUhio Cert. v.aand. Denv. ói K10 Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. 6c T. 4 7o le Hyp. Obl. dilo Aand. N.-Y. Ontario <x Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacihc Atgest. gew. aand. Bouth Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obi. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2h Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5 /o Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Proloneatie rente 3*$%. Vorige Koers Koers. heden 88-H. 88% 884, 72>i 72% 9W» 97X m, 93% 94% 95 96% 89 88% 81% 81% 100% lU4% 45% 58 X 58% ioix 100% 175 66% 65% 57% 57% 71% 71 81% 81% 121% 117 117 152% 153% 133*4 133% 187% 187% [187>4 187 91U 909 96 95% 397 402 485 233% 489 230% 186% 182% 0*1 5% 17 17% [727*$ 109*8 109% 4öt 479 74*4 74% 480** 1480 4<4 4% 10% 10 37*8 37% 79% 88 97 96% 207 206*4 108*4 108% 85% 34 34% 32** 31% 75*8 75*4 35% 34% 102** 36** 36% 97 H 97% 43% 43*8 33% 33% 119*4 119% 28*4 28% 179% 179 100% 100% 17% 17% 108% 2.20 2.20 82 82 95% 124 124% 158% 159% 168 68% 51% 42.70 75.— 78.- Marktberichten. WOERDEN, 15 Febr. Aanvoer ter kaasmarkt 11 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort f 30.50 a f 32,50 id. 2e soort f 29,a f 30,id. zwaar dere f —.00. Edammer le soort f Alles per 50 kilo. Handel matig. STOMPWIJK, 14 Febr. Op de veiling waren aangevoerd 2323 eieren waarvan de prijzen waren van 4.50 tot 4.95. per honderd. Goudsche kaas en Leidsche kaas 25 a cent per pond. Oude kippen 50 cent per stuk. Hanen f 1.30 per stuk. Geen aanvoer van groenten. ADVERTENT1EN. Heden overleed te Wouw tot onze groote droefheid, zacht en kalm, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 43 jaren, onze dierbare Broeder en Behuwcl- broeder, de EdelAchtbare Heer Petrus Cornells Daverveldt, Burgemeester der gemeente Wouw, 7182 M, J. H. VAN GILS- Daverveldt. A. A. VAN GILS. Zoeterwoude, 11 Febr. 1911. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na eene langdurige ziekte, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Sterven den, in den ouderdom van 39 jaren, onze geliefde Zoon en Broeder den Heer Jacobus Theodorus van den Bnscb. W. VAN DEN BOSCH. J. M. VAN DEN BOSCH- van overeem, 7204 en hunne kinderen. Nieuwkoop. It Febr. 1911. Met Mei gevraagd eene kunnende koken en werken. Br. fr. letter J., Boekhandel H. J. DIEBEN, Maarsmanssteeg 9, Leiden. (7206) Groote partij Rijn-, IJssel- en Waalsteen, Pannen, marmeren Schoorsteenmantels, vele soorten Hout enz. Te zien en te bevragen Voorburgstraat, Wijk 7, DEN HAAG. BrievenNieuwe Haven 356, Den Haag. Telf. 1020. (7194) St. Viiiceiitius-Vereenigifig. Bijzondere Raad. Hartelijk dank aan den onbe kende die ons gisteren een groot cadeau in geld voor onze liefde werken schonk. 7209 Het bestuur der St Vincentius-Ver. JAC. CREYGHTON, President. J. P. J. DR1ESSEN, Penningm. H. J. DAMEN, Secretaris. AFD. LElDtN DER Z.H. VER. Het BESTUUR maakt er den leden en hen die eene circulaire ontvangen hebben, op attent, dat vergoeding voor doorloopende verpleging, slechts wordt gege ven aan on- en minvermogen den. Dit geldt niet, voor de bij voldoende deelneming te geven verpleging in kleine prestaties. 7178 blijft zich bij voortduring aanbe velen tot het leveren van alle soorten TABAK, zooals die voorheen door de oude Firma geleverd werd in rood en zwart wapen, 7215 lange: MARE 32. 54b Haarlemmerstraat 54b. LEIDEN. TER OVERNAME een moderne canapé, twee fauteuils, vier stoelen trijp naar keus, een eikenh, tafel, een eikenh. spiegel, een eikenh. buflet, twee eikenh. schilderijen, 12 stuks te zamen f 17500 een mahonie salontafel - 10.00 zes noten of mahonie stoelen met riet - 10.50 zes noten kussenstoelen - 21.00 een eikenh. schrijftafel - 14.50 een eikenh. cylinderbureau -50.00 bureau stoel - 10.00 een eenpersoons ledikant - 6.50 een tweepersoons ledikant - 8.00 een tweepersoons wascb- tafel met marmerblad en spiegel - 17.50 nachtkas met marmer - 6.00 Verder een reuzen sortee ring meubelen iu alle hout soorten tegen prijzen waar tegen Concurrentie onmoge lijk is. 7214 op Kloosterschuur teRIJNSBURG, staat ter dekking de goedgekeurde Hengst Thorward Goud vos bekend van goede afstam melingen. Alle dagen behalve Zondags Bij de eerste dekking te voldoen f6.en als de Merrie drachtig is nog 14,7203

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3