Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. Rechtszaken- Het drama op de Nic. Witsenkade. De zaak tegen lmkje Beetsma en Pie- ter Ronner, die, overeenkomstig den jeisch van het O. M. door de Amsterdam- Ssche rechtbank veroordeeld werden resp. tot 15 en tot 12 jaren gevangenisstraf in yerband met het drama, waarvan mevr. M. J R. Winia op 26 Februari 1910 het [slachtoffer werd, zal op Woensdag 15 Maart a.s. voor het Gerechtshof te Am sterdam in hooger beroep worden be handeld. Raadsheer-rapporteur in deze zaak is mr. W. F. Bijleveld. Als verde digers zullen evenals in eersten aanleg, optreden mr. Th. Muller Massis, voor lmkje Beetsma en mr. J. H. G. Bekker Voor Pieter Ronner. Het socialistische hazelnootje. Voor den hoogen Raad heeft mr. M. 'Mendels, advocaat te Amsterdam, ge pleit in de zaak van A. W., petroleum- 'venter, en W. P. G. Th., magazijnhouder tè Maastricht, die voor het kantonge recht aldaar terecht hadden gestaan ter zake dat zij op 27 Augustus 1910 des avonds n% 6 uur aldaar de courant de Volkstribune hadden gevent voor onge veer 3 cents. Zij verkochten n.l. een ha zelnoot die ongeveer een tiende cent kost voor 3 cents en gaven daarbij een courant cadeau ten einde op deze wij ze te ontsnappen aan de bepaling van art. 30 bis der Maastrichtsche politie verordening, waarbij het venten van cou ranten op den openbaren weg" des avonds na 6 uur verboden is. De kantonrechter te Maastricht ver oordeelde hem en ook de rechtbank, die dit vonnis vernietigde, kwam tot ëen veroordeelend vonnis, en verwierp de verdediger van beklaagden, dat zij niet met de couranten ventten. In casu toch ,was hier volgens de» rechtbank de voorstelling alsof de ha zelnoot hoofdzaak en de courant bij zaak was, niet als ernstig gemeend te beschouwen. Slechts één der couranten was overigens inderdaad ver kocht, aan een werkman, die gevraagd had de courant te koopen doch de ande re couranten waren todi gevent, in strijd met de verordening, aangezien ook een eenzijdige tekoopaanbieding als venten was aan te merken. Beklaag den waren veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Pleiter kenschetste het bewuste arti kel 30bis dat door den Hoogen Raad tot sprekers verbazing*niet in strijd met de Grondwet is geacht als de meest verwerpelijke gelegenheidswetgeving die de colportage van couranten Jeite- lijk onmogelijk heeft gemaakt. Men heeft nu getracht die verordening te ontzeilen door hazelnooten te venten/ voor een exorbitant hoogen prijs welke de verliezen nooit goed maken, geleden op het daarbij cadeau geven van cfe cou ranten. Tegen de handelwijze is nu op last van hoqger hand ^lijkbaar een vervolging ingesteld. PI. wees er nu op, dat in art. 30 het roepen en het schreeuwen bij het aan bieden van couranten verboden is, on verschillig of men die couranten te koop of om niet aanbiedt. Maar artikel 30bis verbiedt alleen het venten na 6 uur 's avonds. Het cadeau geven van cou ranten na 6 uur is dus in artikel 30bis niet verboden. Er had hier dus een ontslag vanl rechtsvervolging moéïen plaats hebben. [Want vast staat dat de venters gewei gerd hebben een courant te verkoo- pen, toen een werkman hun een' courant vroeg. Het antwoord luidde: wij ver- koopen geen courantwij verkoopen al leen hazelnooten. Alleen de hazelnoo ten zijn ten verkoop aangeboden. Wel hebben de requiranten de V o 1 k s t r i- b u u n „aan den man gebracht", maar dat is niet strafbaar. Zeer zeker hebben beklaagden de verordening ontdoken, maar overtreden hebben zij haar niet. Op verschillende formeele gronden drong pleiter verder op cassatie van dit vonnis aan. Conclusie O. M. 27 dezer. Aanbestedingen. H1LLEGOM. Door den heer L. Verkoren, architect alhier is voor rekening van den heer K. Velthuys aanbesteed het bouwen van een bollenschuur aan de Veenen- burgerlaan. Daarvoor was ingeschreven door W. A. Philllppo en Zonen te Hillegom f6890; Louw en Lubbers te Haarlem f 5995C. J. Jansen te Hillegom f 5984S. de Boer en A. Dedel te Hillegom f 5798J. van derjagt te Hillegom f5710 :J. H. Suijker- land te Lisse f 5450Wassenaar en Van Velzen te Lisse f 5335 N. v. d. Krogt te Hillegom f5170; en C. H. Vis te Hille-. gom f5140. Land- en Tuinbouw. Landverhuizing. Emigratie naar Nieuw Zuid-Wales (Aus tralië) moet worden afgeraden aan hen die geene ondervinding hebben van den landbouw, die geene boerenarbeiders zijn of dienstboden. (St. Ct). Ongc lukk en Op de. reede van Vlissingen is een matroos uit den mast Vafl een schip gevallen, Hij is kort daar op overleden. Hij lijk is naar Vlissingen gebracht en zal daar worden begraven. In de artillerieloods te Diemen is Zaterdagnamiddag een 9-jarig dochter tje van den bewaker, onder een omval lend affuit geraakt. Het kind is kort daarna overleden. Van het stoomschip Hermes is bij stormweer in de Noordzee een stoker overboord geslagen. Men heeft een vol uur lang getracht, den man te redden, maar deze pogingen bleven vruchteloos. Ook is een deel van den deklast ver loren gegaan. Op het Damrak te Amsterdam is eergisteren een bejaarde vrouw, bij het /oversteken van de straat, door een mo torrijtuig overreden. Zwaar verwond werd zij naar het Binnengasthuis ge bracht, waar zij bij aankomst overleden bleek. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de voerman A. Kreuze, van Mep- pel, tusschen Dwingeloo en Uffele, van den hoogen bok van een verhuiswagien gevallen en tengevolge daarvan over leden. Hij had de beide laatste dagen en nachten geen rust gehad en zal ver moedelijk, door den slaap bevangen, ge vallen zijn. Hij laat vrouw en 4 kinde ren na. Gevangene ontvlucht. Uit het huis van bewaring te Breda is Za terdagmiddag ontvlucht zekere Mast. Nieuwlaat, die daar in voorloopige hech tenis was opgenomgen, wegens diefstal. Gelukkig werd zijn ontvluchting spoe dig bemerkt en de politie daarmee in kennis gesteld, met Wet gevolg, dat de vluchteling in een café in de Boschstraat door een politie-agent werd ontdekt en gearresteerd. Zich zelf aan ge ml el d. In September 1900 ging een 19-jarige be diende van Van Gend Loos op den Dam, er van door, na voor een bedrag van ongeveer f2300 op verschillende cheques geïnd te hebben, welke som hij niet afdroeg. Met een vriend van den zelfden leeftijd nam hij de wijk na^ir Amerika. Deze vriend is vandaar terug gekeerd en heeft zich thans bij de po litie aangemeld. De ontrouwe bediende schijnt zich nog in de Vereenigde Sta ten te bevinden. ALLERLEI. Ganzenfokkerij. De Duitschers zijn het, die weten, wat een gans, en speciaal een ganzenborst waard is, en zij weten het zoo goedi, dat hun gerookte Pommersche ganzenbor- sten en hun ganzenleverpastei tot ver over de grenzen van hun land een goe den naam onder de lekkerbekken heb ben. Maar geen ganzenborst en geen gan zenleverpastei zonder ganzen, en daar om zorgen onze Oostelijke naburen niet enkel, dat zij ganzen, doch ook dat zij ganzen met volle, vleezige borsten en abnormaal groote levers hebben. Het zijn de Pommersche en de Em- dener ganzen, waarvan de Duitsche gan- zenfokkers en mesters het moeten heb ben, al worden ook nog duizenden bij duizenden ganzen uit Rusland ingevoerd. De Pommersche gans heeft haar ba kermat in Vóór-Pommeren en de aan grenzende deelen van Mecklenburg. De kleine boertje?, de arbeiders en ande re menschen met een bescheiden bestaan houden bijna allen 3 of 4 ganzen voor den fok. Uit de gelegde eieren kweeken zij de jonge vogels, die zij eiken nazomer afleveren en die hun, bij hun beschei den inkomsten, een voor hen niet onbe langrijke bron van bijverdiensten ver schaffen. De Pommersche gans is een echte nut- ganszij is gehard tegen het klimaat, flink £root en laat zich gemakkelijk mes ten. In gemesten toestand weegt zij tot de 15 K.G. In vleeschkwaliteit wint zij het ver van de gewone tamme of bóeren- gans. In den herfst moeten de ganzen in Pommeren en het naburig gebied der echte Pommersche gans hun voedsel op de stoppelvelen zoeken, waarbij zij goecf gedijen. De Pommersche gans is wït, wit met grauwen kop, grauw-bont otgefteef grauw. De enorme grootte der levers is een gevolg van de bjjzondere verpleging en voeding gedurende het mesten. De Pommersche gans staat hooger od de Dooten aan ae boerendans. De Emdener gans doet in grootte niet veel voor dc Pommersche gans onder. Deze is een betere broedster dkn ge ne, maar haar jongen zijn in hun prille jeugd niet zoo sterk. De buitengewone ontwikkeling der buikwam is een <ler kenmerken van ec/htheid, doch een wam aan den hals is een fout. De kleur moet zuiver wit zijnbij jonge exemplaren worden enkele verspreide donkere tc- deren niet als fouten beschouwd. Zou in onze weidestreken de ganzen- teelt, mits niet overdreven, ook niet een toekomst hebben? Zeker ja, mits jmen bij den fok maar stelselmatig te werk gaat. Goede ganzenbout vindt ook in ons land wel zijn weg. (De Veldbode). Mantels en costuums voor a.s. voorjaar Golf- of gebreide jaquettes. De pale tots met de kenmerken van het nieuwe seizoen, zpoals matrozenrug en boeren- revers zijn voor dames en kinderen on ontbeerlijk geworden, ze gaan hoofdza kelijk in wit, maar ook in Russisch £rP.en, m^gine4 licjitbl&uwj twee kleurig rood en tabak. In golf jaquettes, matro zenjekkermodel belooft veel om te gaan ze bestaan in witte romp met blauw ef fect en vergulde knoopendito in de sa menstelling van rood-zwart in dit gen re; want deze soort jaquettes van af grootte 40 tot in naar beneden afloo- pende grootte 2 is zoowel een Paasch-, een Pinkster- als een reisartikel. Zóó staat het ook met den meisjes sweater van wol, katoen> en satin voor den overgang en den middenzomer in dikke en dunne materialen. In de overgangscbnfectie speelt d/e tailleurmode een steeds belangrijker wordende rol. Bij de rechtlijnige vormen der voorjaars-paletots-confectie is daar mede rekening gehouden, "zoo b.v. bij de dames-jaquettes van glanslaken, broché zijde, waarop fraaie eïfecten van kralen- strepen in liniaalstrepen zijn aange bracht. Dezen indruk bevestigen ook de van patten voorziene rokkenverder rokken met fluweelen stukken, rokken met plissé-banen, welke laatste afwis selen met strakke lakensche banen. Wandel-toiletten, half paletot, half costuum, zijn in Russisch- en bolero genre weder en voque. Dik kralenkoord, losgeknoopte écharpes met franje-af sluiting en zware, breede treslussen, ma ken het genre bizonder smaakvol. We noemen hier tevens gekleurde uni-ta- mantels en meerkleurige zijden broché rijtuig mantels, (beide een goe'de aan vulling der stofmantels); Verder noe- •cen we nog nfeuwe genres knoopen, 'die bepaald nierknoopen mogen heeten. Groote knoopen in het genre van Per zische ornamenten blouse-garneerknoo- pen in emailciseleerwerk en nage maakte steenen schilderwerk op ruwe zijde, het laatste materiaal voor tulbandi- knoopen. Tulband is de laatste nou veauté voor sportmutsen, en zal allicht wel de „automuts" verdringen. Nog een paar woorden over over* gangs-reversible-paletots. De stoffen zijn solide, vlokkig en gestreept en zien er op het oog soupe'er uit dan ze wel werkelijk zijn. Als hoofdkleur (naast» middelgrijs) fungeert oestrood, olijf en groenachtig-grijs. Ook mélangetinten in twee en meer kleuren zijn verschenen. De stoffen hebben het bekende Inver- ness-tweed-karakter, waardoor zich het geheele-ulster-genre kenmerkt. De stof fen zijn gedeéltelijk doorgeweven, nu eens met gestreepte, geruite of ook af en toe gevlokte keerzijde uitgevoerd/, welke dan gebruikt wordt voor matro- zenkraagrevers, patten, mouwopslagen en langwerpige herrenrokrevers, waar aan het geheel den naam „reversible- artikel" ontleent. Soms ziet men ook weder de pattenboogstrepen tusschen knie- en heuphoogte, die den indrulk van een ingehaalde Tok maken. Ook het raglan-model wordt gefabriceerd, even- zoo de pelerine-mantel in ouden stijl. („Manufacturier"). LEIDEN, 14 Februari. Overgroot was de belangstelling, die heden mevr. de wed. L. Driessen geb. von Forcenbeck ten deel viel ter gelegenheid var. haar 80sten verjaardag. Al is het geen gebruik van herinne- ringsdagen, die in intiemen kring worden gevierd, melding te maken, wij meenen eene uitzondering te moeten maken voor deze hooggeachte stadgenoote, die, in allen eenvoud haar leven slijtend, in stilte ontzaggelijk veel wel doet. In menig gezin, die haar goedheid ondervond, zal dan ook dankbaar de bede opstijgen, dat mevr. Driessen nog vele jaren voor haar dierbaren gespaard zal blijven. Fabrieksbrand. Hedenmiddag omstreeks twee uur ver spreidde zich door de stad het gerucht van een ernstigen uitslaanden brand aan het Noordeinde te Leiden. Aanstonds kon men een menigte men schen zien stroomen naar het terrein des onheils, terwijl de hand- en stoomspui ten zich gereed maakten om uit te trek ken, teneinde met den meest mogelijken spoed den brand te gaan blusschen. Deze was ontstaan in de Mattenfa- voorheen firma gebrs. Weckwerdt, staan de tusschen Noordeinde en Galgewater. Om half een was het personeel gaan eten en was oogenschijnlijk alles in or de. Toen echter even over half twee de directeur der naamlooze vennootschap de fabriek wilde openen, walmden hem zwa re rookwolken in het gezicht. Aanstonds stelde men een onderzoek in en ontdekte dat de brand op de bovenverdieping was ontstaan. De oorzaak is onbekend. Waar schijnlijk is een vonk uit een der kachels die tot verwarming der werkplaatsen dienen, gevallen. Men had nog slechts den tijd de brand kast naar buiten te brengen. Een half uur ongeveer nadat de brand ontdekt was, weru door de politie met een slang op de waterleiding het eerste water gegeven. Spoedig hierna waren de weesjongens en de kweekelingen der zee vaartschool met de spuiten aanwezig en weldra gaven ook de twee stoomspuiten water. In minder dan geen tijd stond de ge- heele fabriek in lichterlaaie, doch door den geweldigen overvloed van water die in het perceel geworpen werd, was men liet Vuur ongeveer drie uur meester. Een stoomspuit bleef echter het nog, smeu lende nat houden. p,c bovenverdieping brandde totaal uit de benedenverdieping zal waarschijnlijk slechts waterschade hebben. De schade aan het perceel, toebehoo- rende aan den architect van der Laan als mede aan de fabriek zelf wordt door verzekering gedekt. Het huidenpakhuis der belendende chroomleerfabriek zal waarschijnlijk veel waterschade hebben. Voor de leden der St. Vincentius- vereeniging geeft de W.Eerw. pater J. Polman C. S. S. R. in het gesticht der Eerw. Zusters aan de Pelikaanstraat een retraite, welke gisteravond aanving en Donderdag eindigt. De heer Meskes, Vincentiaan, lid der Maria-conferentie, herdacht Zondag zijn zilveren jubilé als zoodanig. Door het bestuur werd de jubilaris ten zijnen huize gecomplimenteerd en als aandenken hem een schilderij aangebo den, voorstellende de H. Vincentius, die een gevangene vrijkoopt. Men verzoekt ons te willen mede- deelen, dat voor den laatsten bioscope- avond in de St. Joseph-Gezellen Veree- niging nog eenigc extra-nummers zijn gereserveerd, zoodat de bezoekers zich ongetwijfeld werkelijk zullen amuseeren. Heden morgen vroeg had de in stallatie plaats van een nieuw lid der Caroussel-Vereeniging. Ter eere van deze installati^zijn 6 Leidsche studenten op paarden gezeten van af het Posthof in optocht met muziek voorop naar de Minerva getrokken. NIEUWKOOP. Bij kon. besluit is tot 1 Juli 1911 geschorst het besluit van den Raad dezer gemeente, d.d. 17 Januari 1911, waarbij besloten werd, dat binnen drie weken een raadsvergadering moet bijeenkomen, waarin behandeld zal moe ten worden een door B. en W. in te dienen aanbeveling voor de op 1 Mei e.k. te vaceeren betrekkingen van secre taris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand. Het kon. besluit berust op de over weging dat het wenschelijk is om hangende het onderzoek naar de wettigheid van het besluit van den gemeenteraad, het in werking treden daarvan te voorkomen. GEWESTELIJK GEMENGD. Uit de woning van den heer M. aan de Hooigracht te Leiden is gisteren een rijwiel ontvreemd. Hedenmorgen omstreeks 71/2 uur ont stond er brand in een perceel aan de van der Helmstraat te Leiden, bewoond dqor zekeren M. K. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in het on achtzaam wegwerpen van een lucifer, waarmede men onder een ledikant iets had opgezocht. Waarschijnlijk heeft eeni- ge houtwol daardoor vlam gevat. De schade, die door verzekering ge dekt wordt, is niet aanzienlijk. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder is voorne mens a.s. Vrijdagavond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen een ge deelte bij te wonen van de voorstelling „Quo Vadis" door de Nederl. Opera- vereeniging. H. M. de Koningin heeft, naar wij vernemen, een schilderij aangekocht van den bekenden Haagschen zeeschilder Christiaan Dommelshuizen, voorstellen de het bezoek aan een gedeelte der Ne- derlandsche vloot op het IJ voor Am sterdam, door de Koningin, den Prins der Nederlanden, den Koning en de Ko ningin der Belgen, 17 September 1910. Het schilderij, dat dit moment terug geeft, is zeer geslaagd en vormt een pen dant van het schilderij, de tocht langs Rotterdam van de Koningin en de Ko ningin-Moeder, eenige jaren geleden door H. M. van dezen zelfden kunstschilder aangekocht. De leden van het scheidsgerecht en de rechtsgeleerde raadslieden en agenten thans hier ter stede aanwezig, in ver band met de beide internationale gedin gen die bij het Hof van Arbitrage thans aanhangig zijn, zijn genoodigd op het „thé dansant", dat hedenavond ten Ho ve gegeven wordt. Billiton. Het heden door de Directie der Bil liton Maatschappij van Billiton ontvan gen telegram luidt: Een Commissie, bestaande uit mijn- hoofden en handelaren van beide stam men, heeft alle mijnen in Manggar be zocht, teneinde verzoening te bewerk stelligen. De tjapgoniehfeestdagen zijn rustig verloopen en de orde werd niet verder verstoord. De mijnarbeid is over al hervat en de toestand laat zich thans gunstig aanzien. Het militaire piachts- vertoon in de Manggarsche mijnen blijft echter nog noodig. Tenten voor Turkije. De Afdeeling Handel van het Depar tement van Landbouw, Nijverheid en Handel deelt mede, dat door het Mi nisterie van Oorlog te Constantinopel op 1 Maart a.s. de levering van 100.000 tenten zal worden aanbesteed. Regeeringsbericht. Blijkens een' uit Nederlandsdi-Indië .outvangen telegram is. jyj het omsinge len van een hun in «k» kamp*.*» Tai Le- leo op het eifind Sikerort eilanden) de 1ste hdierwuit t. j. Jorfreirt door een pijlschot rwaar gewond. Minister Colijn op inspectie. De Minister van Oorlog is voornemen* van a.s. Maandag tot Vrijdag d.a.v. t® vertoeven in de Zuidelijke provinciën» teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van kazernen en andere mili taire inrichtingen en van legertoestanden in dat gedeelte des lands. De heer Colijn zal op deze inspectie reis worden vergezeld door zijn adjudant en eenige militaire chefs aan zijn depar tement. beurs van Amsterdam. 14 Februari 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 /0 Cert. dito 2 4 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 44 Obl.Tabaksnion. 370 Obl. Ie serie R usland.44% Obl. 1909Ned.Rec. 44% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito tie Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 70 Amsterdam 1900-01 4 7o Leiden 1896. Aand. N. West. <SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Laf ói Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «X Muurman» (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorsienl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsnipij. Rescuntre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Leoon^ Alijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v.Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. JV ere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. diio. Aand. Amsterdam Deli Cornp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asalian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoorinij. Aand. Mij. t. Expi. v. Siaatssp. üest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warsciiau-Wtenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Ccrt.v. aand. Chesapeake «SOhio Cert. v.aand. Denv. Ou R10 Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic. Intern. PirorLien Obl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o 'e Hyp. Obl. duo Aand. N.-Y. Ontario <x Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7o Goud Obl. Union P«rc. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam 5 f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% HongaarsLhc Hypb. 1884 47o Theiss. Regulir. Ges. iuho 5 Staaisl. Oostenrijk 1860 37o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Proion pa ut' rente 34 34%. Vorige Koers Koers. heden 884 88? 88 88 4# 72% 724 94 93 974 934 03}i 944 65 934 964 89 89 8-1 8 I'S Slfft iCOh '04 454 «1. 574 58.' 101H 87 175 66,4 574 57% 71%, 7111 81% 121 1214# 117 117 1534 1524 134 1334 187 J» 187 1844 1874' 904 4 910 924 96 4124 4934 234 2334 1874 1664 54 54 174 174 722 727 4 110 1094 4784 4804 734 74,4 476 4804 44 10 10.% 37 4r. 374 794 88 88 97 207 2114 108% .U8H 854 344c 34 744 75 3óh 1024 1024 974 97J» 434 43% 33'jfl 1194 1194 284 1794 I00'4« 174 108'n 2.20 814 82 95% 95 1224 124 1564 l/i h 1G8 684 68*1 514 43.70 73.— 75.— Marktberichten. LEIDEN 14 Febr. Vette Varkensinarkt. Aanvoer 225, vette varkens 175. f 0.53 a 0.52. Lichtsoort 50. fU.51 a f0.50. Handel vlug. ROTTERDAM, 14 Februari. Veemarkt, 43 Paarden; 0 Veulens; ezels; 1193 magere Runderen; 493 vette Runderen; 159 vette Kal veren 543 nuchtere Kalveren Graskalvercn 38 Schapen; 442 biggen 6 Varkens; 0Bokken. De prijzen waren als volgtKoeien cn Ossen 34 a 41c.; Stieren 30-35 c.vette Kalve ren 60—65 c. p. Yi kilo. Melkkoeien f 165—300 Kalfkoeien f 190—380; Stieren fl4(>-260; Pin ken f 70—140; Graskalvcren fVaarzen f120—180; Werkpaarden f90—27ü; Slachtpaar- den f 50—180; Hitten f0; Biggen f 9 a 16; nuchtere Fokkalveren f 14—19; nuchtere Slacht- kalveren f 8.12.Export Varkens c.. Lammeren fper stuk. Biggen 10..0; Biggen per week f 1.80a 2. Op de vettemarkt was de handel zeif redelijk, voor beste spoelingbeestcn werden hooge prijzen besteed, in mindere soorten handel niet vlug, maar flauw, flauwer dan de vorige week. Vette kalveren in alle soorten vlug verhandeld voor ongekend hooge prijzen, voor le kwaliteit zelfs 24 ct. boven noteering. Handel in melk- en kalfkoeien beter dan de vorige week, voor het buitenland vooral voor België flink en vlug verkocht, deze soorten ook duur. De aanvoer was door de mist zeer on regelmatig. en daardoor niet zoo groot als de vorige week. Stieren met geringe aanvoer en weinig kooplust, toch werden de prijzen der vorige week gehandhaaf^. In fok- en slachtkaivercn was de handel on regelmatig, de prijzen Hepen zeer uiteen en er werd minder besteed dan de vorige week. Big gen met beperkten aanvoer en flauwen handel. Slacht- en werkpaarden, door hooge vraag prijzen was er weinig kooplust. ROTTERDAM, 14 Februari. Op de boter markt werden aangevoerd 37 achtste en 26 zestiende vaten en 194 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 68, 2e kw. 164, 3c kw. 60. Per half K.G. 80 a 85 ct. Eieren. Aangevoerd 38746 stuks. Kippen eieren f 4.15 a f5.60. Eendeneieren f 0.—. BODEGRAVEN, 14 Februari. Aangevoerd: 23 partijen kaas. Goudsche le soort f31a 324 2e soort f 29— a 30—. Zwaardere Goudscb# f34. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3