Gemengd Nieuws. gang van de rivier te Putumayo te be- heerschen. Peru is daar zeer door veront rust. Te Padiham bij Burnley zijn tenge volge van stal ing en uitsluiting in ka- toenfabrieken ruim 4000 arbeiders en ar beidsters werkeloos. Het ontslag van een arbeidster veroorzaakte staking van 350 kameraden en uitsluiting. De vrees is, dat de strijd lang zal duren. De groote machinehal, der Brus- selsche tentoonstelling, waarin de Duit- sche afdee hg was gevestigd, is inge stort. Tot dusver is bekend dat drie men- schen zijn omgekomen en 7 gewond. Bij den brand, die Donderdag de werkplaatsen van de lirma Barker Co. Ltd. te Nottingham Hill vernielde, is de glazen koets, die bij de Engelsche kro. ingsplechtigheden moest gebruikt worden, verbrand, benevens een rijtuig dat aan de Koningin toebehoorde. De koets stond bekend als een pracht werk van kunstnijverheid. Zij was bij de lirma Barker oin opnieuw gestof feerd te worden en het werk was bijna gereed. Verder is ook nog de statiekoets van den hertog van PJchmond ver brand De geheele schade wordt ge schat op 80.000 pond. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van Zaterdag 11 Februari. Alvorens de begrooting van Land bouw enz. voor 1911 aan de orde kwam, werd in behandeling genomen de supplitoire iandbouwbegrooting voor 1 1910, beoogende uitbreiding van het Staatsmijnveld. De heer de Marez Oyens bestreed deze wijze van mijn-exploitatie, welke, in strijd met de bedoelipg van de mijn wetten welke voor een dee! particuliere concessie willen tot staatsmonopolie leidt. Spreker waarschuwde ernstig tegen aan neming van dit ontwerp. Nu geldt het nog siechts 3 ton, maar blijft men dien weg betreden, dan gaan we al verder en verder. De heer d'Aumale van Barden- broek sloot zich in beginsel geheel bij den heer Oyens aan. De heer Lely, verdedigde het ont werp, van oordeel dat, voor een behoor lijke verdeeling van het Staatsmijnveld, toevoeging aan het Staatsgebied van het terrein \an de Eendracht, hetwelk het hier geldt ,noodig is, terwijl hij de te besteden 3 ton een billijke vergoeding achtte voor de waarde welke thans de Staat in bezit krijgt. Spreker had voorge steld dat bij dat ontwerp met de prin- cipieele quaestie van Staatsexploitatie be krachtigen. De heer Havelaar bestreed het, om dat de Eerste Kamer, bij vaststelling der wet betreffende de verdeeling van het mij'nveld, wel degelijk uitgifte van par ticuliere concessies had gewild. De Ministervan Landbouw enz. het ontwerp breedvoerig verdedigende, als voordeelig voor den Staat, ontkende, met den heer Lely, dat het onderha vige ontwerp iets te maken heeft met het beginsel van Staatsexploitatie. Na de replieken werden de wetsont werpen betreffende het Staatsmijnveld aangenomen met 21 tegen 8 stemmen. Hierop kwam aan de orde de begrooting. Landbouw, Nijverheid en Handel 1911. De heerM ichielsvanKesse nich bepleit verbetering der jaarwedden der rijksland- en tuinbouwleeraren. Verder beval hij aan uniforme regeling der positie van de zuivelconsulenten, die overigens rijksambtenaren behooren te zijn en wier salaris gelijk behoort te staan met dat der rijhslandbouwleeraren. Ten slotte wees hij op pogingen van Engeland om de Cheshire kaas van de Engelsche markt te weren en hoopte hij dat onze regeering door geen enkele maatregel dit streven in de hand zou werken. De heer D o j e s bestreed Utrecht als plaats van vestiging voor de landbouw- hoogeschool. Minister Talma erkende, bij de ver dediging zijner begrooting, het nut van verbetering van den toestand aan de Hoogere Land-, tuin- en boschbouwschool te Wageningen. De minister zag op tegen een uniforme regeling van de zuivelcon sulenten. De minister deelde mede dat op het oogenblik bij de Regeering geen enkel voornemen bestaat om onze Friesche kaas van het Cheshire-merk te doen voorzien van een merk „Dutch produce", en daar mee mede te helpen aan het bemoeilijken van dit inheemsche product op deEngelsche markt. Of wellicht later, bij uitbreiding van onzen handel of ter vergemakkelijking van kaasexport daartoe zal moeten worden overgegaan, valt op dit oogenblik niette zeggen. De heer Bosch van Drakestein komt op voor Utrecht als plaats voor de Landbouwacademie. Na replieken wordt de Landbouwbe groting aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Bij de behandeling der begrooting van Suriname brak de heer Van Water schoot v. d. Gracht een lans voor betere bezoldiging van de R.-K. geestelij ken in Suriname, wier toestand onhoud baar is. Ook voor het Katholieke onder wijs wordt niet genoeg gedaan. Spreker besprak nog kortelijk het con flict tusschen den chef van het Militaire Hospitaal te Paramaribo en de Eerste Overste der verpleegsters, waarbij, vol gens spr. het gelijk aan de zijde van laatstbedoelde is. De heer Lely deed alsnog een beroep op den minister van Koloniën om de bacovenquaestie nog te trachten tot een bevredigende oplossing te brengen en hoopte dat de minister zou kunnen be vestigen het dagblad-bericht, dat de united Trust Company alsnog bereid zou zijn voort te gaan met de cultuur en daarvoor voorschot te geven, indien de Congo-varieteit bestand blijkt tegen ziekte. De minister erkende de noodza kelijkheid van betere bezoldiging van de R.-K. geestelijken. Hij kon er echter dit jaar nog niet toe overgaan, maar hij heeft het vaste voornemen tot vermeerdering over te gaan. De minister betreurde het conflict in het Mil. Hospitaal, dat ontstaan is door het gemis van een duidelijke omschrij ving van ieders bevoegdheid. De minister hoopte echter dat de zaak nog wel in orde te brengen is door inrichting van aparte zalen voor verpleging door RT-K. zusters in het Hospitaal. Dit acht de minister beter dan het stichten van een afzonderlijk R.-K. hospitaal in Suriname, aan subsidieering waarvan toch niet te denken valt. Ten aanzien van de bacovencultuur was den minister ook bekend, doch uit een aan derden gericht telegram, het voor nemen van de United Trust Compagny. De minister wees er op, dat, al heeft thans directe steun van den Staat aan die cultuur opgehouden, indirecte steun aan de planters geeiszins uitgesloten is. En de minister heeft hoop de planters in Suriname thans de handen zullen ineenslaan, om de cultuur staande te houden. Door kwijtschelding van deschuld der voorgeschoten gelden, zou de indirecte steun, waarop spreker doelde, kunnen worden verleend. De begrooting van Suriname zoowel als die van Curasao werden zonder stem ming goedgekeurd. Ook Hoofdstuk Koloniën. Op het einde der zitting vroeg de heer Sweerts de Landas den minister van Koloniën eenige inlichtingen omtrent het gebeurde, in den laatsten tijd, te Billiton en in Riouw. Wat het eerste betreft gold geen opstand tegen het Nederlandsche gezag, maar een onderling geschil tusschen Chineesche stammen, lntusschen kan verwacht wor den dat de gezonden troepen verder de orde zullen weten te herstellen. Wat betreft Riouw deelde minister o.a. nog inede, dat reeds onder het bewind van gouv.-generaal Rooseboom contract breuk van de zijde der inlanders had plaats gehaddat zich een partij had gevormd onder de Rijksgrooten, waarbij de troonopvolger zich had aangesloten dat herziening van het politiek contract niet achterwege kon blijvendat de gisting onder de Rijksgrooten toenam en dat eindelijk aan onze lankmoedigheid tegenover het zelfbestuur een einde moest gemaakt worden, toen zelfs de Resident en onze vlag beleedigd werden. Door een kleine troepenmacht werd de uitzetting uit de bestuursmacht aan den sultan aangezegd. Alles is daarbij rustig afgeloopen. De minister deelde ten slotte mede, heden bericht te hebben ontvangen, dat de rijkssieraden enz. zijn ingeleverd. De heer Sweerts dankte voor de inlichtingen, waarna de vergadering tot nadere bijeenroeping werd gescheidew. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Don derdag 16 Februari, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van twee leden der Commissie tot wering van Schoolver zuim. 2o. Benoeming van een onderwijizer met verplichte hoofdakte aan de school der derde klasse No. 1 (vacature-Horree) 3o. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3de klasse No. 1 (vacature-Schunt). 4o. Benoeming van een derde onder wijzeres in de handwerken aan de schooi der derde klasse no. 1. 5o. Vaststelling van het aan Ged. Sta ten uit te brengen verslag aangaande de wijze, waarop het op de gemeente- begrooting voor schoolkindervoeding toe gestaan bedrag is besteed. 6o. Voorstel tot wijziging der begroo ting dienst 1911, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld. 7o. Voorstel tot verhuring van het per ceel Nieuwe Rijn no. 21 aan de firma J. J. van der Pas te 's Hertogenbosch. 8o. Verzoek van J. W. van Wijnen, op zichter bij de gemeentewerken om ver hooging van salaris of toekenning eener personeele toelage. 9o. Verzoek van H. J. J. Labree, e.a., om den toegang tot de perceelen aan het Kort Rapenburg Wz. nos. 7, 9 en 11 te verbeteren. lOo. Voorstel: a. tot den bouw van eene nieuwe Hoogere Burgerschool voor Jongens, waarvan de bouwkosten niet meer zullen bedragen dan f200.000; b. als plaats voor die school te bestem men een gedeelte van het Raamland aan den Hoogen Rijndijk. De H. B. S. voor Jongens. Bij de bespreking van het voorstel be treffende den bouw van eene nieuwe Hoogere Burgerschool voor Jongens, drong de heer Aalberse er op aan, om met de verdere behandeling van het voor stel te wachten tojdaj het wetsontwerp dat de oprichting van hoogere burger scholen van gemeentewege beoogde te bevorderen en hetwelk blijkens de Me morie van Antwoord op hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1911, bereids het departement van Binnenlandsche Zaken had verlaten, bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal zou zijn ingediend. Deze indiening heeft thans plaats ge had en door kennisneming van den in houd \an het ontwerp is B. en W. geble ken, dat bij aanneming in de wijze van subsidieering onzer Hoogere Burger school voor Jongens door het Rijk geen verandering komt. Slechts zal een belang rijk hoogere bijdrage voor de z.g. bui tenleerlingen door de omliggende ge meenten moeten worden be'aald en wel de kostende prijs per leerling, waaronder begrepen 6 pet. van de bouwkosten der school. B. en W. geven mitsdien den Raad in overweging tot de verdere behandeling van het voorstel over te gaan en hebben het voor de raadsvergadering van a.s. Donderdag aan de orde gesteld. B. en W. leggen den gemeenteraad ter vaststelling voor het aan Ged. Staten uit te brengen verslag aangaande de wij ze, waarop het op de gemeentebegroo- ting voor 1909 voor schoolkindervoe ding toegestaan bedrag is besteed. Uit dit concept-verslag blijkt, dat de uitgetrokken som ad f650 is uitgekeerd aan de vereeniging Schoolkindervoeding, die in den winter 19091910 viermaal per week aan pl.m. 620 kinderen van de diverse scholen in totaal 29936 porties warm voedsel verstrekte. Van deze 620 kinderen waren afkomstig 92 van de R. K. Jongensschool aan de Haarlemmer straat ;95 van de R. K. School aan de Pelikaanstraat en 25 van de R. K. School de Voorzienigheid aan de Hoogewoerd. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van J. W. van Wijnen, opzichter bij de gemeente werken in het bijzonder belast met het toezicht op de bestratingen, om verhoc- ging van salaris of het toekennen van een persoonlijke toe age. Adressant is in ge meentedienst gekomen n a de vaststelling van de salarisregeling voor de ambtena ren van Gemeentewerken en moesi daar dus volkomen mede bekend geacht wor den. De commissie van fabricage komt er dan ook tegen op, dat adressant, ter wijl hij nog geen twee jaren in dienst der gemeente is, reeds om salarisverhooging komt. Voor het toestemmen van een gra tificatie bestaat geen aanleiding, omdat buitengewone diensipraestaües niet aan wezig zijn B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op de verzoeken van de hee- ren H. J. J. Labree Sr., W. Christiaan- se Az. en J. H. de Jong om verschillende verbeteringen door de gemeente te laten uitvoeren aan de panden Kort Rapenburg 7—9 en 11. Naar het oordeel van de Commissie van Fabricage verkeeren die woningen in een overgangstoestand en is de toestand zoo slecht niet als adressanten beweren, terwijl toch de panden door de overwul- vïng aanzienlijk in waarde zijn ver meerderd, iets ,wat adressanten schijnen te vergeten. B. en W. hebben den Raad de vol gende voordrachten voorgelegd voor de benoeming van 2 onderwijzers met ver plichte hoofdacte aan de school 3e kl. no. 1. (Binnenvestgracht) Vacature Horree; 1. H. van Lienden te Wageningen; 2. J. L. van Leeuwen te Amerongen en 3. G. A. van Overbeeke te Krimpen aan de Lek. Vacature Schuit: 1. J. L. van Leeuwen 2. H. van Lienden en 3. G. A. van Over beeke. Voor de benoeming van een derde onderwijzeres in de handwerken aan de school 3e klasse no. 1 (Binnenvastgracht) worden voorgedragen de dames 1. D. Mechelse, 2. H. Plesman en 3. G. J. Konings, allen alhier. Voor de benoeming van 2 leden der commissie tot wering van school verzuim wegens periodieke aftreding 'der heeren P. G. Hocks en D. F, Mayer, worden aanbevolen Vac. Hocks: 1. P. G. Hocks en 2. F. W. Zeelenberg. Vac. Mayer lo. D. F. Mayer en 2e F. A. Dee. Land- en Tuinbouw. Hollandsch vee in Amerika. In de laatste jaren mag het Hollandsche melkvee, de „Holstein-Friesians", zooals het genoemd wordt, zich in de Veree- nigde Staten van Amerika in groote en toenemende populariteit verheugen. In „The Breeders Gazette" schrijft de heer C. W. Wood, President van de American Holstein-Friesian Breeders Association 'n interessant opstel, waaraan het Ned. Land bouwk. Weekblad het volgende ontleent: De heer Wood dan, deelt allereerst me de, dat hij op zijn landgoed eerst melk koeien van de in Amerika populaire Jer sey-, Guernsey- en Ayrshire rassen ge houden heeft, totdat hij, als proef, eenige goede exemplaren van het Hollandsche ras aanschafte; van dat oogenblik af was zijn keus voor goed gevestigd. De schrij ver vertelt dan het volgende over de af stamming van ons vee, wat wij natuurlijk geheel voor zijn rekening laten„De overlevering wil', dat, lang voor onze jaartelling uit het Zuid-Oosten runderen, wit als sneeuw, naar de lage landen aan de Noordzee .werden ge\oerd. In deze landen hield de bevolking zich ook reeds met de veeteelt bezig, deze dieren waren geheel zwart en door de kruising dezer bedde rassen werd de grondslag gelegd voor het tegenwoordige wit-zw arte melk vee. De heer Wood brengt dan alle lof aan de Hollandsche veefokkers, die „ge durende meer dan 2000 jaren hebben getoond eene natuurlijke geschiktheid te bezitten voor de ontwikkeling en de ver zorging van hun vee." Bij het ontstaan der eerste Amerikaansche kolonies werd door de landverhuizers een aantal van dit vee naar den Staat New-York overge bracht. De raszuiverheid van dit vee ging geheel verloren, wat niet wegnam dat men gedurende de volgende eeuwen nog steeds eenige kenmerkende eigenschap pen van die eerste „Holstein-Friesians" bij het vee van den staat New-York waar nam. Veel later, het was in de tweede helft der 19de eeuw, werden voor het eerst ernstige pogingen aangewend om het Hollandsche vee in de Vereenigde Staten raszuiver voort te fokken. Het wa ren wederom burgers uit den Staat New- York, die daartoe het initiatief namen. Ondernemende boeren uit andere ooste lijke staten volgden dit voorbeeld en ais gevolg hiervan kwamen aanzienlijke hoe veelheden wit-zwart melkvee over den oceaan. De verdiensten van dit <vee .wer den niet onmiddellijk erkend. Integen deel, vele landbouwers, die voorname lijk Jersey-, Guernsey- en Ayrshire koei en fokten, wilden aanvankelijk van on ze melkkoeien niets wetenalgemeen werd beweerd, dat de melk van zeer slechte kwaliteit was, de hooge productie cijfers werden in twijfel getrokken. Dit alles verhinderde niet, dat het vee gere geld in aanzien won. Plaatselijke vereeni- gingen werden opgericht met de bedoe ling de productiecijfers en de afstamming der runderen te verzamelen en te bewa ren in het jaar 1885 kwam een aantal de zer vereenigingen te zamen en bij die ge legenheid werd het Amerikaansche Stam boek „The Holstein-Friesian Association of America" opgericht. De belangrijkheid dezer vereeniging moge hieruit blijken, dat zij van alle stamboeken het grootst aantal leden bezit en finantieel het best is toegerust van alle dergelijke vereeni- -gingen op de wereld, terwijl ook in geen stamboek ter wereld zoovele dieren zijn ingeschreven. Door geheel Noord-Ameri- ka zijn de leden verspreid ;dertig jaren geleden waren er duizenden landbou wers, die met dit veeras totaal onbe kend warenthans kan men de „Hol- stein", hetzij raszuiver of gekruist, in ieder deel, in iedere streek van de Ver een. Staten vinden. Geen drank meer. Te Vrijhof ve- Capelle is door het overlijden van een weduwe de eenig bestaande vergunning tot het tappen van sterken drank verval- fen. In het geheele dorp bestaat thans geen enkel café of bierhuis. Een spiritistische seanee. Te Groningen is een spiritistische sean ce gehouden, waar het nog al rumoerig is toegegaan. Na eenige inleidende mededeelingen zouden verschillende voorwerpen in het duister uit de zaal verdwijnen, en dit geschiedde ook, maar bij een plotseling ontstoken zoeklicht ontwaarde men aller lei draden, die daarbij behulpzaam moes ten geweest zijn; en ook toen een man langs spiritischen weg zou verdwijnen zag men dien een oogenblik later ergens verborgen. Het publiek werd nu hoe langer hoe rumoeriger; men eischte het geld terug en de ondernemer was wel genoodzaakt daartoe over te gaan. Hij voegde er echter bij, dat dit jam mer was voor de bezoekers, omdat zij nu het laatste deel van den avond zouden missen. Hij had hun dan juist, zoo vertelt het N. v. d. D., willen uitleggen, dat alles bedrog geweest was om tegen het spiritisme te waarschuwen. De Vr ij dagen van Februari. Gister was het de tweede wolkenlooze, zonnige, prachtige Vrijdag in Februari Wat daar voor bijzonders aan is? vraagt het N. v. d. D. Niet dat de op hem door weervoor- spellers getrokken horoscoop niet uit komt. Neen, men moet het verder zoe ken, men moet terug naar den nacht der vorige eeuwen, want van daar is tot ons gekomen en nog bij enkelen blijven le ven het geloof dat de vier Vrijdagen van Februari ons het beeld van de eerst volgende seizoenen zullen geven, 't Is een onschuldig geloof, waarvoor wel geen twee menschen elkander in de ha ren zullen vliegen, en als de Vrijdagen naar behooren zijn, zooals nu, een aan genaam geloof ook. We weten nu im mers alvast dat we dit jaar een mooie Lente en mooien Zomer zullen hebben, dingen, die we haast niet meer ken nen. Ongelukken. Te Duivendrecht is Zaterdagavond door den personen trein 213 een zestal schapen van den veehouder de V. overreden en gedood. De trein ondervond hierdoor eenige mi nuten vertraging. Op een stoomschip liggende in het IJ nabij de Handelskade te Amsterdam werd Vrijdag een werkman getroffen door een baal tabak, welke uit den strop schoot. De man werd onmiddellijk ge dood. Het lijk is naar het Binnen-Gast- huis overgebracht. In een leigroef bij Go.urin (dcpi. Morbillan, Frankrijk) is een 47 mete^ diepe schacht een rotsblok losgeraakt* Zes arbeiders ^ijn er onder geraakt. De huisgenooten van den veehamj delaar B. Hesscher te Watergraafsmlee* vernamen uit diens slaapkamer een kreuS nend geluid. De geneesheer, die onmicf? del lijk geroepen werd, constateerde gas- verstikking. De aangebrachte hulp mocht niet meer baten. Kinderwerk. Te Etten Leu# heeft zich een jong, paartje tot oncier-f trouw aangemeld, waarvan de bruid 1$ en de bruidegom' 18 jaar is. Vergiftigde Margarine. jJ De justitie te Altona heeft tegen deni kunstboterfabrikant Mohr, wiens waart in Duitschland zulke ernstige vergifti-i gingen veroorzaakt heeft, een vervolgingf wegens vervalsching van voedingsmidS delen en het toebrengen van lichamelijkl letsel ingesteld. Mohr is van meening, dat alleen de scheikundigen van de fabriek de schuld voor het gebeurde treft. Hun taak wasl het, de vetten, die voor de bereiding vafl kunstboter dienen, te onderzoeken. N* het bekend worden van de vergiftigin» gen, heeft Mohr de z. i. schuldige scheiV kundjgen op stel en sprong ontslagen!. Inval in een speelhuis. De Rotterdamsche po'itie heeft Vrijda- avond omstreeks halftwaalf een inval gedaan in de Juliana Jockeyclub, eenj so ieteit, die gëhouden wordt in het be nedenhuis op den hoek van den Oppert! en Groote Kerkplein. Vergunning of ver-: lof is voor die lokaliteit niet verleend* Op het oogenb ji:, dat de politie enj verscheen, waren er geen bezoekers aan wezig. De geheele inventaris, bestaan de it stoelen, zitbanken, buffet, glas werk, een biljart, als ook verschillende voorwerpen, gebei igd bü het uitoefenen; van een hazardspel, benevens diverse dranken zijn in beslag genomen en iiï den afgeloopen nacht met een groote verhuiswagen, waarvoor twee paarden gespannen waren, naar het hoofdbureau van po'itie vervoerd, vanwaar heden aN les naar de giiffie van het kantonge recht is overgebracht. j Tegen den houder van deze' so ieteit! is proces-verbaal opgemaakt. Faillissementen. Uitgesproken: A. Schmets schoen maker te Waubach, gem. Ubach over Worms, curator mr. J. J. H. Klijnen. J. G. van der Meulen winkelier te Valom onder Dantumawoude. cura tor: P.>de Vries te Dokkum. Weduwe J. W. Vernoois geb. Walke, broodbakster te Weesp curator mr. Riphagen. J. Roos. timmerman Amsterdam curatormr. H. W. J. M. Keuls Geëindigd: A. L. Quant; gehandeld heb bende onder de firma L. C. Quant te Leiden. H. Dalmolen te Enschede. In de Sted. Werking. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. Kin To pers. deren. taal. 5 Febr. Zondag 63 18 81 6 Maandag 7Q 14 93 7 Dinsdag 76 21 07 8 Woensdag 70 21 100 89 9 Donderdaq 76 13 10 Vrijdag 72 16 88 11 Zaterdag 74 16 90 Stoomvaartberichten. Het ss Oranje, van Amsterdam naar Bata via, vertrok 11 Febr. van Tanger. Het ss Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Febr. van Singapore. Het ss Koning Willem 111, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 11 Febr. te Sin gapore. Het ss N i a s. van Batavia naar Amsterdam, passeerde 11 Febr., nam. 3 uur 30 min.. Dun- geness. Het ss Clan Robertson van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Febr. van Marseille. Het ss Z ij 1 d ij k arriveerde 31 Febr., vaa Rotterdam te Philadelphia. Het ss Menado, van Rotterdam en Ant werpen naar Java. passeerde 11 Febr. Vlisslngen. Het ss Medan, van Java naar Rotterdam, vertrok 10 Febr. van Sabang. Het ss Kawi, van Rotterdam naar Java, pas seerde 11 Febr. Salina. Het ss Pyrrhus, van Amsterdam en Liver pool naar Java, passeerde 9 Febr. Gibraltar. Het ss G o r r e d ij k, van Rotterdam naar Bos ton passeerde 10 Febr. Dover. Het ss Tantalus, van Batavia naar Am sterdam, passeerde 10 Febr. Gibraltar. Het ss S i n d o r o vertrok 11 Febr. van Rot terdam naar Java, vertrok 11 Febr. van Colombo. Het ss Koningin Regentes, van Am sterdam n. Batavia, arriveerde 11 Febr. te Sabang. Het ss Maasland, van Amsterdam naa» Buenos Ayres. arriveerde 10 Febr. te Santos. Het ss Soestdijk vertrok 11 Febr. van Rotterdam naar New-York. Het ss Zaandijk vertrok 11 Febr, van Rotterdam naar Baltimore. Het ss Pa than, gecharterd door de N. A. Si. M., van Baltimore naar Rotterdam, passeerde 11 Febr. Lizard. Uitlotingen. LOTEN STAD ANTWERPEN 2 pet. van 1603. Trekking 10 Febr. Betaalbaar 1 Mei. l^perieën 179 1030 lift 7962 13594 14972 19033 20734 22196 30694 30788 30804 31107 32324 32942 33400 35602 36026 39189 Serie 7962 no. 11 fr. 25.000; serie 14962 no. 12 fr. 1000; serie 1030 no. 22 fr. 500; serie 19035 no. 23 cn serie 30788 no. 25, elk fr. 250. De volgende elk fr. 200 Serie 179 no. 22, serie 1030 no. 14, serie 1175 no. 12, serie 7962 no. 9 en 22, serie 13594 no. 12, serie 19035 no. 15, serie 20734 no. 3, serie 22196 no. 17, serie 30788 no. 1 en 12, serie 32324 no. 9 en 13, serie 33400 no. 5, 16, 21 en 25, serie 35602 no. 14 en 21. serie 39189 no, 24. De volgende elk fr. 150: Serie 179 no 2, serie 1030 no. 16 en 19, serie 1175 no. 1. 8 en 17, serie 7962 no. 23, serie 14962 no. 13, serie 20734 no. 19, serie 22196 no. 6, serie 30694 no. 24, serie 30788 no. 3, serie 30804 no. 8, serie 31107 no. 20, serie 32943 no. 2, 20 en 22, serie 36026 no. 10 en 14, serid 39189 no. 14. De overige Nos. vervat in bovenstaande scrieq elk fr. 110.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6