Jten en een doosje pillen, waarvan het gebruik werd voorgeschreven. Ze had twee kwartjes op tafel gelegd. Op de vraag of ze zoo ernstig was dat Y-t niet een anderep dokter had kunnen Vragen, „ej ging tot niet bijna dood", antwoordt getuige: „Nou, dat weet ik nog nüet, ik kon niet eten, en als je niet feet ga je dood." Getuige drukte haar spijt nog uit de meer dan 13 0 0 kwijtgeraakte steenen Iniet te hebben meegebracht, dan hadden 1de heeren het kunnen zien, dat de Haas fiaar geholpen had. Petronella Rehl, huisvr. van Oorschot, [was bij de Haas geweest, had hem ge- fcegd, dat zij voortdurend aan hoofdpijn leed, wat beklaagde verklaarde door 'bloedarmoede en zenuwen te zijn ver oorzaakt. Ze had daarvoor kruiden, pillen en druppels gekregen. C. J. C. Pijpers, die eveneens op 6 October 1910 bij de Haas was geweest, vroeg eerst of het verplichtend was den eed af te leggen, daar hij atheïst was; daar hij er echter niets op tegen had, leg de hij toch den eed af. Hij had tegen beklaagde gezegd dat hij een darmscheuring had sedert de kro ningsfeesten, waarop beklaagde hem zalf en hoop op genezing had gegeven. Getuige had de zalï aan zijn dokter laten zien, en deze had verklaard dat lieden, die buiten de medici staan, dik wijls voor een ziekte meer baat weten dan de doktoren. Beklaagde vond „heel goed wat getuige gezegd heeft." Arie Plomp erkende ook bij de Haas te zijn geweest, omdat hij een zeere teen had. Deze teen had hij op verzoek van beklaagde getoond. Dezze had hem daar na een fleschje smeersel gegeven. Elizabeth Prins was bij bekl. geweest en niets gezegd. Bekl. had haar aange zien en haar daarna druppels en kruiden gegeven. De gebruiksaanwijzing was door beklaagde voor haar op een papiertje ge schreven. Ook andere getuigen verklaren van be klaagde een geschreven gebruiksaanwij zing te hebben gekregen. Jan Dirk Harting was op 7 October 1910 ten huize van beklaagde geweest, lijdende aan zware verkoudheid, hetgeen hij op vraag van beklaagde had opge geven. Hiervoor had hij een pak krui den gekregen en een smeerseltje om 's avonds zijn schouderbladen mee in te smeeren. Gerardus Overdevest, verklaarde voor pijn in zijn lendenen bij de Haas te Zijb geweest. Dit tenminste had hij op een vraag van beklaagde, wat hij mankeerde, geantwoord. Hij had daarvoor een pakje kruiden en een pleister gekregen. Gelui ge verklaarde geen dokter te hebben ge raadpleegdAnders was hij al lang bij „lange Hein" geweest." „U zegt?" vraagt de Kantonrechter. „Dan had ik allang in den ijskelder ge legen." Grietje van Egmond vrouw van P. Brussee, erkende den 7den October des vorigen jaars bij beklaagde te zijn geweest. Zij mankeerde het aan „maag en lendenen", wat zij op een vraag van beklaagde had gezegd. Hiervoor had zij kruiden gekre gen en pillen. Getuige verklaarde nu niet meer onder behandeling van beklaagde te zijn,' magr onder behandeling van haar gewonen dokter. Adriaan Vreehout was 7 October ten huize van beklaagde geweest. Hij dacht een soort reumatiek te hebben doch bekl, zeide hij had het water. Beklaagde had hem de beenen doen ontblooten en er een pleister opgelegd. Diaarna had hij kruiden meegekregen^Ge- tuige vond geen baat bij de behandeling en fls er mee uitgescheiden. Willem Hennekam, rijksveldwachter te 's-Gravenhage was op 19 December 1910 bij de Haas geweest. Bekl. had op een vraag van de- Haas gezegd dat hij leed aan de maag. Hij had aan bekl. de me dicijnen getoond, die zijn dokter hem ge geven had. De Haas had die medicijnen bekeken en gezegd dat, zoo hij hiermede door ging, hij zou worden als de man die naast hem zat. De medicijnen waren waardeloos voor zijn kwaal. De Haas Ihad hem daarna kruiden gegeven. Arie Groen, veldwachter te 's Gravleh- Jiage was eveneens bij de Haas geweest voorgevende, dat hij ongesteld was. Hij had gezegd gewrichtsrheumatiek te heb- en aan een hartkwaal te lijden. Bekl. had hem kruiden en pillen gegeven en hem gezegd, „over drie weken kom je terug." Hij was natuurlijk niet weer Ddngeman Tromp was in Januari bij beklaagde geweest, omdat hij last van toevallen had. Hij was bij den gewonen dokter geWeest en had er geen baat bij gevonden. De Haas echter had hem op den weg der beterschap geleid. Hij had hem kruiden en pillen gegeven, en hem Jgezegd had alles mocht hij gebruiken in tegenstelling met den dokter. Petronella Hoogendam was bij De Haas geweest, die haar zeide, dat zij aan de nieren leed, waarvoor hij haar kruiden en druppels had gegeven. Na dien was zij niet meer bij bekl. geweest omdat zij er geen baat bij had gevonden. J, Simon Vaartjes was langen tijd lij dende aan fistels. Hij was bij De Haas geweest en had op bekT.'s vraag dirt ge zegd. Bekl. had hem niet aan den lïjlve on derzocht. Hij hagd kruiden en druppels gegeven en een gulden „voor de armen" toegeven, Willem v. d. Poel, was wegens onge steldheid bij de Haas geweest. Hij had veel last van neusbloedingen en wel eens pijn in de borst. Hiervoor waren een smeersel en een pak kruiden gege ven. Johannes v. d. Geest was in behande ling geweest bij bekl., die hem vertelde dat hij aan hoofdpijn leed, hem daarvoor kruiden, pillen en een pleister gege ven. Maria van Hèmert was op 6 Januari voor zenuwen bij beklaagde geweest. Beklaagde had gezegd „we zullen je op knappen" hiervoor had hij kruiden en druppels gegeven. Fokje van Aarsen was bij beklaagde geweest omdat zij het aan de nieren en de milt mankeerde zooals beklaagde haar zelf gezegd heeft. Ze had daarvoor kruiden en pillen gekregen. Alsnu werd gehoord Dr. Th. G. den Houter, inspecteur der volksgezondheid te 's-Gravenhage, die als getuige des kundige gehoord werd. Uit het getuigenverhoor had getuige niet den indruk gekregen dat beklaagde een deskundige was, wel dat hij de ge neeskunde heeft uitgeoefend. Het voorafgaand onderzoek heeft in zooverre ze: is plaats, dat hij getuigen aanziet en ondervraagt, beklaagde stelt een diagnose, hij geeft raad en voor lichtingen, af en toe appliceert hij zelf een pleister. Vermoedelijk zullen de ge neesmiddelen geen kwaad kurrneh doen, hoewel getuige niet kon zeggen of de middelen onschadelijk zijn. De inenschen die hier verklaarden baat te hebben gehad bij de Haas' ge neeswijze houdt getuige niet voor gek. Het is zeer wei mogelijk dat men baat bij hem vindt ,zij het dan door suggestie als anderszinds, maar het is nog veel meer mogelijk, wat hier niet gebleken is, dat herhaalde malen de patiënten dooi de behandeling veel kwaad wordt berok kent en juist hierop meent getuige te moeten wijzen. Getuige wil niet ontkennen dat de Haas een massa menschenkennis heeft, zijn deskundige kennis is, dat zal de Haas zich in kalme oogenblikken zelf willen toegeven, minimaal. De ambtenaar zijn requisitoir nemen de zegt dat menigeen zich aïgtevrjfagd zal hebben waarom die 75 jarige man die altijd met rust gelaten is, nu ver volgd wordt, en hij zou daarop kunnen antwoorden de kruik gaat zoolang te water tot ze berst", maar de zaak is veel te ernstig. Wat i s de aanleiding tot deze aan klacht. Door de volksgezondheid wordt over het geheele laud materiaal verza meld om te komen tot verzwarende bepalingen ter beperking der kwakzal verij. Zoo is ook hier in Leiden een on derzoek ingesteld en daarbij aan het licht gekomen dat verschillende men- schen verergerd of zelfs gestorven zijn door behandeling van de Haas. Een kind met een abces in de buik dat vol gens den dokter had moeten geopereerd worden, was door de Haas met koude omslagen behandeld, waardoor het ab ces was doorgebroken en het kind dien zelfden dag gestorven. Nog andere staaltjes haalt het O. M. aan. Beklaagde is heel kna^, hij weet alles, vindt het niet eens noodig de patiënten te onderzoeken en de ambtenaar is overtuigd dat beklaagde zeer verkeerd doet de patiënten zoo oppervlakkig te behandelen. Ook de doctoren kunhenl zonder nauwkeurig onderzoek zich niet over de patiënten uitspreken. Beklaag de moge al trotsch op zijn stelsel van niet onderzoeken wezen, iedereen kan begrijpen dat dit niet gaat. Hoe komt het dat beklaagde zulk een toeloop heeft. Dit verklaart de am'bte^ naar uit den grooten suggestieven in goed van beklaagde vooral voortkomen de uit zijn smalen op doktoren. Deze suggestie kan vooral bij zenuwpatiënten helpen omdat die er door gerust gesteld worden. Het tegendeel kan pok ge beuren zooals het geschiedde met mejuf frouw de Boer die door de Haas wegens zenuwlijden behandeld is, nu is maeten opgenomen worden in 'n krankzinnigen gesticht. Niet waar is het, zooals uit het getuigenverhoor gebleken is, wat beklaagde gezegd heeft in het inter view in „De Leidsche Courant" dat de mensdhen slechts bij hem komen als ze bijna doöd zijn. Gebleken is dus dat de behandeling van de Haas voor velen noodlottig kan zijn en velen ei- van ai' houdt bekwa me deskundigen te raadplegen, waarbij zij baat zouden kunnen vinden. Als wet tig e n overtuigend bewezen acht het O. M. 20 van de tenlaste gelegde geval len, weshalve hij verzoekt dat beklaagde zal worden veroordeeld tot 20x« 50 boe te subsidair 20X5 dagen. Op de vraag of beklaagde nog iets te zeggen heeft, verklaart deze dat hij in hooger beroep gaat, dat het inzicht „hem „van boven" gegeevn is. Wat zijn kennis en boeken aangaat, moet de ambtenaar maar eens komen kijken. Kantonrechter: „Hebt u behalve de ze mortatie, nog iets te zeggen?" Bekl.„Neen." Kantonrechter„Dan zal ik over veer tien dagen uitspraak doen." De Kantonrechter veroordeelde he den wegens lo'open op verboden grondJohl B. te Katwijk aan Zee tot f 3 of 2 <k C. B. te Hoogmade tot f2 of 2 d. Jac. I Yl Vrijgesproken. W, v. d. Z. en A. A. J. v. d. T. tot f3 of 2 d. Jac. B. tolt 4xf2 of 4X2 d. A. v. d. B. Jzn. tot f3 of 2 d. allen te Noordwijkerhout wegens burengerucht L. H. en N. H. te Noordwijkertiout tot f 3 of 2 d. J. Th. L. te Leiden tot f 2 of 2 d. C. Bt en M. de R. te Katwijk aan den Rijn tot f 2 1 d. wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier H. O. te Lisse tot f 5 of 5 d.; wegens overtreding jachtwet G. L. vrijgesproken. N. de H. tot 5 dagen hechtenis beiden te Leiden. C. H. te Leidschendam tot 2 dagen hechtenis* Jac. B. te Noordwijkerhout tot f3 of 2 d. Joh. N. Czn. te Noordwijk tot f 3 of 2 d. P. N. Czn. te Noordwijk aan Zee tot f 3 of 1 week tuchtschool. C. v. S. te Noordwijkerhout tot f 4 of 2 d. H. G. tot f2 of 2d. J. v. d. P. Jzn. tot f 3 of 2 d. C. V. Azn., J. S. Czn., J. B. en J. v. d. P. Jzn. tot f2 of 2 d., allen te Katwijk aan Zee. E. B. en L. J. B. te Noordwijk tot f 5 of 2 d. wegens overtreding der Drankwet N. W. v. E. te Noordwijk aan Zee tot f5 of 2 d. P. M, B. vr. van H. G. de G. tot f 3 of 1 d. G. A. L. K. tot f 5 of 2 d. beiden te Leiden wegens overtreding der veiligheids wet: J. v. S. te Rijnsburg tot f2Xf5 of 2X2 d. F. J. A. M. v. d. V. te Rotterdam en H. v. K. te 's-Hage tot 6X«C3 of 6X2 d. J. J. v. H. te Leiden tot 5Xf3 of 5X2 d. wegens overtreding der .Spoorweg.- wet: P P.. de J. tot f2 of 2 d. en A. v. E. tot f 1 of 1 d. beiden te Leiden wegens overtreding der Leerplicht wet: P. v. d. B. te Noordwijk f3 of 2 d. M. v .d. L. te Noordwijk aan Zee tot f5 of 2 d. J. v. d. O. tot f3 of 2d. C. v. d. P. en A. d. B. vr. van M. v. d. P. beiden tot f2 of 2 d. C. v. D. tot f3 of 3 d. allen te Katwijk aan Zee. P. G. v. D. te Noordwijkertiout tot f2 of 2 d. J. A. v. d. B. tot f2 of 2 d. D. J. F. tot f3 of 2 d. C. N., W. F .F. en A. W. tot f3 of 3 d. P. N. tot 3 of 2 d. W. F. L. tot fl of 1 d. J. T. tot f3 of 2d. allen te Leiden. H. v. E. te Oegstgeest tot f3 of 3 d. wegens overtreding motor- en rwiel- wet: K. v. d. B. tot f 1 of 1 d. W. L. tot f 3 of 2 d., beiden t,e Leiden. P. C. R. te Voorschoten en J. J. Hzn. te Noordwijk tot f 3 of 2 d. J. L. te .Oegst geest tot f3 of 2 d. J. V. te Katwijk aan Zee tot f 2 of 2 d. J. G. M. D. te Noordwijk tot f3 of 2d.; wegens niet voldoende uiwijkenC. O. Czn. te Katwijk aan Zee, vrijge sproken wegens op in beweging zijnde hon denkar zitten I. v. d. R. en C. D. Z. tot f5 of 2 d. J. K; tot f 2 of 2 d. allen te Leiden. Wegens helm snijden D. W. Jzn., te Noordwijk aan Zee, tot f 3 of 2 d. Wegens te Leiden op trottoirs rijden G. A. B. en C. K. tot f 1 of 1 d. Wegens rijden in verboden richting P. D., J. K. en H. L., tot fl of 1 d. Wegens zich te Leiden in een volks verzameling ophouden P. T. en J. D. T. tot f6 of 2 d., de laatsten allen te Leiden. Wegens te Katwijk op straat met voor werpen gooien M. d. R., te Katwijk aan den Rijn tot fl of 2 d. Wegens te Noordwijk te Iaat in een café zitten M. M. K., A. W. K. en H. J. C., tot f3 of 2 d. en A. J. G. tot f5 of 2 d., allen te Noordwijk. Wegens het te Leiden goederen op den openbaren weg hangen W. J. d. R», te Leiden, tot f 1 of ld. wegens te Voorschoten met woonwa gen op den openbaren weg blijvien' staan. F. S. zonder vaste woonplaats tot f 3 of 2 d. wegens te Rijnburg in een open por taal staan J. P. Jzm tot fl of 1 weieik tuchtschool en J. H. Czn. tot f 1 of 1 d., beiden te Rijnsburg. wegens te Leiden drinkwaren afleve ren die ondeugdelijk zijn J. W. V. en J. v. N. beiden te Leiden tot f 10 of '2 d.; wegens ongekeurd vleesch vervoeren Th. R. te Rotterdam tot f10 of 2 dj; Wegens te Noordwijkerhout /idi niet verwijderen uit een samenscholing N. S. Wzn. te Noorwijk tot f3 of 1 d. Verduistering. Heden had zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden A. H. J. G. de Roos vroeger huisknecht te W a s s e- n a a r die van zijn patroon f 2565 had ontvangen om rekeningen te betalen. Met dat geld ging hij naar Brussel verteerde daar in korten tijd ruim f400 en werd gearresteerd. Reden voor zijne handeling kon de bek!, die een zeer gunstig verleden had, niet geven. Geëischt werd 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Oppenheim had ook vruchteloos naar de oplossing van het raadsel gezocht hoe zijn cliënt zoo in eens van gedrag was veranderd, meende dat het groote bedrag hem in verleiding had gebracht en vroeg het opleggen epner lichtere straf. waardeerende bewoordingen gecompli menteerd door zijn patroon, die zijn trouwe plichtsbetrachting roemde en hem als huldeblijk een couvert met inhoud overhandigde, bestemd om dezen zomer een vacantiereis te maken. Namens het personeel werd den heer Bruinenberg met een fraaie stoel vereerd. Vandaag heeft men de oude boomen, die zoovele jaren een sieraad waren voor de Vischmarkt en dit stadsdeel vanaf de Vischbrug zoo'n bekoorlijk aanzien gaven, gerooid. 't Is inderdaad te hopen, dat B. en W. spoedig mogen besluiten andere boomen ervoor in de plaats te doen aanbrengen. AARLANDERVEEN. B. en W. hebben aan den heer W. Niekerk eervol ontslag verleend als brandmeester aan spuit no. 3. NIEUWKOOP. Na een lezing van den heer W. j. Oldendorp is alhier met aan vankelijk 14 leden opgericht eenafdeeling van den Bond van Smedenpatroons; welke afdeeling allereerst ten doel zal hebben de metaalindustrie in dit dorp uit den cjeerniswaardigen toestand, waarin zij op qoogenblik verkeert, te verheffen. SASSENHEIM. De raad dezer ge meente heeft het kohier hoofd, omslag dienstjaar 1911 voorloopig vastgesteld op een bedrag van f10504,36. ZOETERWOUDE. Door B. en W. dezer gemeeete zijn aangesteld als deskundigen belast met het drijven van den schoor- steenschouw de heeren A. van Bennekom en M. Witsenburg. Eerstgenoemde heeft tot zijn werkkring de wijken AE, terwijl laastgenoemde de wijken H. en G. tot zijn werkkring heeft. GEWESTELIJK GEMENGD. Door de politie te Haarlemmer meer is op inspectie in een depot van de maatschappij „de Automaat nabij Oude Wetering meer petroleum aangetroffen als volgens de algemeene politieveror dening vergund is. Proces-verbaal werd van deze bevinding opgemaakt. Aan den Ringdijk bij Halfweg (H a a r- lemmermeer werden in de laatsten tijd herhaaldelijk kasten vermist en wel van de mooiste exemplaren. Op heeter- daad werd thans de koopman H. uit Haarlem betrapt, terwijl hij een kat mede- nam deze in een zak stopte en met zijn hondenkar in de richting Haarlem ver dween. De eigenares, vrouw P. gaf daar van onmiddelijk kennis aan den veld wachter, die per rijwiel de koopman na bij Haarlem achterhaalde. Poes werd nog in zijn bezit gevonden doch reeds dood en in gezelschap van nog een collega poes. De politie nam een en ander in beslag en nu zal H. zich voor den strafrechter hebben te verant woorden. Gisteravond kregen eenige bezoekers van een volkslogement aan de Nieuwe Beestenmarkt te Leiden twist met de herbergierster over een glas bier. De be zoekers, die reeds te veel aan Bacchus hadden geofferd en daardoor niet meer in normalen toestand verkeerden, namen, volgens zeggen van de herbergierster, een dreigende houding tegen haar aan, zoodat zij zich toi zelfverdediding ver plicht achtte en te dien einde een oud sabel greep. Een der twistzoekers greep de sabel uit de handen der vrouw en bracht daarmede een logeergast, die de partij van de herbergierster koos, een slag tegen het hoofd toe, waardoor hij een vrij ernstige wonde bekwam. Inmiddels was de politie tusschen beide gekomen, die de gewonde logeergasijnaar,- jiet Academisch Ziekenhuis liet brengen en tegen den dader, zekeren F. te Leiden proces-verbaal liet opmaken. In het café was door de ruzie nogal schade aangebracht, terwijl het relletje vrij wat opschudding te weeg bracht. De herbergierster bleef ongedeerd. Verkoopingen Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 13 Eebruari. 't Was vandaag 25 jaar geleden, dat de heer P. J. Bruinenberg als goud smid bij de firma W. van Rossum du Chattel, thans gevestigd Breestraat, in dienst trad. Deze herinneringsdag ging voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij. Heden middag 3 uur werd hij in hartelijke LEIDEN. 25 Februari en 4 Maart 's avonds 7 uur Notarishuis. 12 heerenhuizen aan de SchtT- penkade. Notaris mr. L. M. j. H. Kcrstens. LEIDEN. 18 en 25 Febr. 's avonds 7 uur Nota rishuis- Winkelhuis Rapenburg 3, 39c.A. tl hui zen Bijleveltshofhuis Oostdwarsgrach» 22, 23, c.A.3 huizen aan den Achterweg te Oegstgeest Notaris mr. J. A. F. Coebergh. LEIDEN. 25 Febr. en 4 Maart 's avonds 7 uur in het. Notarishuis. Huis Haarlemmerstraat 100 2.2Ö A.4 huizen Schutterstraat4 huizen Poef geeststraat; huis Haarlemmerstraat 279, GO c.A.; huis Groenhazengracht 25, 52 c.A.; 2 huizen Sliksteeg 2 huizen Groenepoort; en het Kof fiehuis aan den Haagschen straatweg onder Oegstgeest 7.70 A. Notaris mr.J. A. F. Coebergh. R1JNSATERWOUDE. 16 Februari 's morgens 10 uur. Afbraakveiling. Deurwaarder P. H. Ver sluis te Alfen. BODEGRAVEN. 21 en 28 Februari, 's mor gens 11 uur in „Het Bonte Varken". Koffiehuis en logement „Het Bonte Varken" met waagiiuis en kaaspakhuis 5.63 A. Notaris B. D. Krüseniann. NIEUWKOOP. 14 Februari, 's morgens 11 uur in het koffiehuis wed. Valkcnet. Een huis ver deeld in 3 woningen. 14.2 A; een huis, ver deelt in 2 woningen mei rietland en water. 2.C6.35 H. A. Notaris J. F. W. J. v. d. Heijden te Mijdrecht. BOSKOOP. 22 Februari en 1 Maart 's mor gens 11 uur in hotel Klaassen. 25 huizen met erven. Notaris Maarschalk. VOORSCHOTEN, 16 en 23 Februari 's mor gens 11 uur in „het Wapen van Voorschoten" wei of hooiland aan den Papen weg 6.21.55 H. A Notaris Schoor. Marktberichten. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder zal morgenavond het Thé dansant ten Hove bezoeken. Z. K. H. de Prins is voornemens deel te nemen aan gastmalen, welke deze maand zullen worden gegeven, t.w. op Zaterdag 18 dezer in het Hotel den Ouden Doelen door Baron de Vos van Steenwijk, Directeur van het Kabinet der Koningin, voor genoodigden uit de regeerings- en diplomatieke krin gen en op Woensdag 22 d. a. v. door den Hertog van Calve.lo gezant van Italië bij het Ned. Hof voor leden van het ge zantschapscorps. De Prins is hedenochtend uit Duitsch- land in de residentie teruggekeerd. Tweede Kamer. Behalve de 5e afdeeiing der Tweede Kamer, die, zooals gemeld haar onder zoek reeds geheel heett geëindigd, is in de 2e afdeeling de overweging van het kustverdedigings ontwerp aangevangen. Tot dusver heeft ieder dezer sectiën tot rapporteurs gekozen de leden Duymaer van Twist en van Hoopwaten. Te 's-Gravenhage is op 49 jarigen leeftijd o\erleden de heer Dr. H. J. de Dompierre de Chaufepié, directeur van het Koninklijk Penningkabinet. Gisteren is te Delft, na een rede van den heer Dammers, bondssecretaris, met aanvankelijk 30 leden opgericht een afdeeling van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Ook verschillende dauies traden toe» ROTTERDAM, 13 Februari. Veemarkt. Aangevoerd374 runderen, 109 vette kalveren 0 nuchter kalveren, 216 sciiapen 1049 va keus 0 bokken. Prijzen per H kg. kjeien en oss». i 35 a 41 c. vette kalveren 60 a 65— ct. Schapen 24 a 23 c. varkens 25 a 26Va c. Expo t varkens 25'c. Lammeren f 15 a 21 p. st. Koeien en ossen werden willig verkocht. Voor België en Zwitserland werd flink gekocht. De prijzen, welke besteed werden, bleven on geveer gelijk aan die der vorige week. Eerste uort vette kalveren duur en vlug ver kocht, mindere soorten langzaam. Wolvee matig aangevoerd prijzen iets hooger dan de vorige week. Varkens zeer ruim aangevoerd, bij den aan vang langzame handel, later veel vlugger. Voor Frankrijk flink gekocht, hoofdzakelijk lichte soorten. ROTTERDAM, 13 Februari, G r aa n m ar Ic t Tarwe wederom ruim aangevoerd; vooral in de afwijkende soorten tager verkoch niet ge-, heel op te ruimen. Extra soorten per 100 K.G. f 10—11,50; overige Soorteu 18—9,40. Haver minder ter markt; onveranderd verkocht. Per 1U0 K.G. f6,60—20. Bruine boonen, flauw onveranderd. Per H.L. f II,5u—13,25. Buitenlandschc Maïs f 115 per iast. AMSTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 307 vette koeien, le kw. 7983 cl., 2ekw.74 78 ct., 3e kw. 60—72 ct. p. kg. 13u niet Ie- en kalikoeten f 145290 per stuk. graskaiveren f 0 per stuk. 88 nuchtere kalveren i 10—15 per stuk. 13 schapen i 20—26 per stuk. 3J0 v.ite varkens, Hol!, le kw. 50—52 c., 2e en 3e kw. 4819 ct. p. K.G. Uciiersche e i Overz. lekw. 50—52 ct., 2e en 3e kw, 43—49 ct. per K.G. Beurs van Ainsierdain. 13 Februari 1911 Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/p Cert. dito 2H dito Hongarije. Goudl. 4yo. Oostenrijk. 570 Obl. April-Oct. Dito 47o Jan-|uli. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 370 Obl. le serie Rusland. 4H7o Gbl. 1909Ned.Rec. 4H ,0 dito Obl. 1909 4 di to bij Hope «k Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 J/0 Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Dec. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 470 Leiden 189Ö. Aand. N. West. tiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car óc Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. V.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «ic Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstcnl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijub.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mtj.aand. Aanü. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v.Petr. Br. a f 1U00 Aand. .Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lint. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lint. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-vVesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «kOhio Cert. v.aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Kw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Ceri. v. aand. Miss. Kans. «S T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam 5 f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 7o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorlgei Koers Kuend 83* if *-8' a 87--, C'b 93 -h *4 97H 93-7 95 WA 64% 65 95H 96'M 89 89 89 81H «1% 101 ir. 00*i 1040j,| 45JH 45 H 58 57 1Ü1H 87 175 66 hf. 67? 8 57 X 71 aw 71% 81 h 121*4 121 117 153H 134 134 1879, 187 "A 181 184* 904 H 9U4* 98 92H 413?, 495Va 234 23-m 186 187 H 5H 17% 17 H 717H 722 110 478H 478H 73 73H 479*4 476 4H 10 H 10 37 he 37% 79 h 7 9H 88 97 211*4 211H 108% 108% 85 H 34*8 34% 31% 74*4 74 X 34% 102*4 36H 97 «4 9794 43H 43H 33H 33*4 U9H 119X 28H 179H 101 100'Ht 17% I7H 108? 108H, 2.20 81H 95% 122* 158H 171 H 68.14 m 51H 42.70 73,- Jl

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3