Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor h de rechten op stellingen, de heer A. R. Andrings, geb. te Leeuwarden. L. Uitslag Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de heden door den heer W. Fontein, architect alhier, gehouden aanbesteding van „het afbreken van het perceel Jan Vossensteeg, no. 17, en het bouwen van een vereen!gings^gebouw friet conciërgewoning, enz." waren inge komen de volgende inschrijvingen, t.w.: Het werk in massa. H. van Daal en f18600; J. de Cler f18540; H. Ij. Sloos f17500; C. J. Eggink f17500; }W. van der Hoogt, f17200; J. Ritman, f17162; A. Harteveld en A. de Vrind f16892; G. C. Bik f16745; W. Splinter ien G. Groenendijk te Leiderdorp f16200; jW. F. Marcelis f16005; P. Kooreman, IJr. en G. van Meygaarden f15950; M. E. Groeneweegen f15973; J. van Riet en J. Bekooy f13935. Timmerwerk. H. van Daal en if 8600; C. J. Eggink f7995; H. J. Sloos 'f7250; H. Vorst f6999; W. J. Mar celis f6836; H. Korswagen f 6699; G. C. Bik f6625; M. E. Groeneweegen If 6555; P. J. Ritman f5890; G. Groe nendijk f5800. Metselwerk: D. v. Leeuwen U Zn. f6295; W. Splinter f6200; H. J. Sloos 'f6000; J. van Polanen f5990; firma J. J. Planjer f5976; A. Smittenaar f5966; ',H. J. Smittenaar en J. van Leeuwen f5675 P. Kooreman en G. van Meygaarden f5495; A. Harteveld en A. de Vrind f5498; C. J. van Valderen f5255; J. Barthen en W. Oudshoorn f 5200, W. v. d. Hoogt f4999; J. Volkers f4975. Schilderwerk: A. J. Bleijs f1850; J. v. dL Lek f1650; W. F. VaJlentgoed f1643; W. F. van de Wijngaard f1625; A. de Vos f1600; L. J. Bey f1565; fM. Ziegelaar f1473; J. H. de Jong f1392; J. H. Heus f1295- Steenhouwerswerk: F. Sou- part f 181 J. Osservoort f 162; P. J. van Venetie f157; P. W. Loeber f155; G. de Vink f 130.24. Lood-, Zink- en mastiek werk: D. Beenakker f882; P. van den Broek f820; H. van den Berg f815; L. Beek man f720; J. van der Heijden f683. Smidswerk: J. P. Jansen f1095; J. P. Gesman f1080; P. H. Mooten f1066 J. de Nie f 1041, M. Langezaal f 989,W>. L. J. de Nie f984; P. Vroom f 958.. Gas- en Waterleiding: C. Lan gezaal f275; M. D. Smrts 1193.40; J. Frankhuizen f 186; M. Langezaal f 167. Gas- en W aterleiding, Lood- len Zinkwerk: L. Beekman f890. Stucadoorswerk: J. van den Berg f330; G. F. Bartelsman f323; J. Verhoef f318; G. J. Blankwaardt f316; J. de Best f269. Bedïag der minste inschrijvingen in vakken f 14277.24. Zooverre geen woonplaats vermeld, alle inschrijvers woonachtig te Leiden. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag* 8 Februari. Het algemeen debat over de Begroo ting van Binnenl. Zaken wordt hervat. De heer H a f f m a n s bepleit heffing van een vrij hoog verlofrecht voor bier huishouders, ten einde op deze wijze te komen tot vermindering van h.et aantal bierhuizen in Limburg, De heer Bosch v. Drakestein deed1 den Minister de volgende twee- vragen: le. Is de Minister geneigd1 den post voor subsidie aan openbare lees zalen bij afzonderlijk ontwerp in te die nen het volgend jaar 2e. indien een ver- hooging van dien post wordt voorge steld, is alsdan de Minister bereid dit bij afzonderlijk ontwerp te doen. Van ?s Ministers beantwoording dier vragen maakte spreker zijn stem over de be- grooting afhankelijk. De heer v. Waterschoot vi dv Gracht besprak de woningwet en oor deelde bij de voorgenomen wijzigingi dier wet maatregelen moesten genomen worden om de nadeelen van onbev/ooml baarverklaring eenigszins te verzachten. De Minister van Binnenl. Zaken, de verschillende sprekers beantwoordende achtte op dit oogenblik de noodzakelijk Iheid nog niet gebleken van le. weder invoering van gemeentelijke accijnzen 2e. speciale wijziging der gemeentewet beoogende om nog meer ambten dan tot Idusver onvereenigbaar te verklaren met het burgemeestersambt; 3e. wijzigingi ider gemeentewet ter zake maatregelen om raadsleden die.de orde in de raads zaal verstoren, te kunnen treffen 4e. friaatregelen om uitoefening der zaak- waarnemerij door1 gemeentesecretarissen te voorkomen. Overweging zegde de Minister toe van het denkbeeld om een verlofrecht voor bierhuishouders te treffenop de oplossing van de kwestie betreffende het herstellen van den Kloostergang te Utrecht, blijft 's Ministers volle aandacht gevestigd. De Minister zal zich meer in verbinding stellen met den Centraleni gezondheidsraad, om te trachten tot maatregelen te komen om bij voorkomen van besmettelijke ziekten, de isoleering van lijders of verdachten beter te re gelen. De minister achtte het niet mo gelijk gezien den tegenwoordigen finan- cieelen toestand, te komen met een voor Btel om de pensioneering van ^gemeente- ambtenaren inclusief de commissarissen van politie, Moor rijks rekening te nemen. Ten aanzien yan de kiaghten oyer de woningwet wees de Minister er op, dat men thans wenscht, onteigening met schadevergoeding, meer bepaaldelijk voor hen Se huizen bezaten vóór de wo ningwet in werking trad. Maar het in stituut der onbewoonbaarverklaring is feitelijk niet door de woningwet in het leven geroepen, want de gemeen«e'istu- ren hebben steeds de bevoegdheid ge had tot onbewoonbaarverklaring. Wel heeft de woningwet medegewerkt tot uitbreiding van het aantal onbewoon baarverklaringen. Intusschen wenschte de Minister, die voornemens is met een wijziging van de woningwet te komen en hoopte zulks spoedig te kunnen doen, in dit stadium der zaak, zich over dit vraagstuk thans niet verder uit te laten. Wat betreft het subsidieeren van de openbare leeszalen, raakte de Minister het dat eerst thans van de zijde der te genstanders gevraagd wordt de subsi dies of eventueele verhoogingen van subsidies bij afzonderlijk wetsontwerp aanhangig te maken en men van het ant woord zijn stem over 's Minister's be grooting afhankelijk maakt. Als dat ver zoek indertijd, bij het voorstellen van het subsidie ware gedaan, zou de Minis ter dit zeker hebben ingewilligd. Doch thans heeft de Minister met dit tardie- ve verzoek geen rekening te houden e i wenscht hij geen enkele stellige belofte daaromtrent af te leggen. Voor 't overi ge steeds tot gemeen overleg bereid- verklaarde de Minister te willen over wegen, of voor een volgende maal kan gehandeld worden op de wijze, als door den heer Bosch van Drakesteijn is gevraagd. De minister verdedigde overigens nog eens uitvoerig zijn houding en standpunt in deze zaak en deed uitkomen dat hij zich, ook op dit oogenblik, niet duidelij ker kon uitlaten dan hij reeds gedaan heeft, n.l. dat het zijn bedoeling is geen enkele richting onrecht aan te doen en &at als de Katholieken zich veronge lijkt achten, hij alles zal doen, om te trachten daaraan tegemoet te komen. Verder kan de Minister op dit oogenblik niet gaan. De Minister eerbiedigde volkomen de bezwaren van de Roomsch Katholieken en alle billijke verlangens zoowel van Katholieken als van Antirevolutionairen worden door den Minister zooveel mo gelijk bevredigd. Maar dan moet men den Minister ook geen onrecht aandoen en dit nu geschiedde toen men den Mi nister verweet, dat hij, door het subsidie te continueeren, voorstond eene neutra liteit als dje der openbare school. In dat verband zette spreker uiteen dat men die bezwaren aan openbare leeszalen ver bonden genoemd, n;et moeten overdrij ven, want in het gewone leven nemen de Katholieken, hetzij uit couranten, het zij uit tijdschriften of uit tooneelstukken kennis van artikelen en zaken die toch ook niet bepaald en zulks terecht kerke lijk goedgekeurd kunnen genoemd wor den. De openbare leeszalen zullen dit niet te weerspreken feit niet in die mate vermeerderen, dat zij uit dien hoofdje bestrijding moeten ondergaan. De Minister, die er verder op wees dat de practische gevolgen van de sub- sddiëering nu reeds zijn dat de katholieke leeszalen in aantal toenemen, zegde toe, zooveel mogelijk te zullen trachten de uitgaven binnen de perken te houdendat de partijdigheid zooveel doenlijk zal wor den tegengegaan en verklaarde dait hij beslist den eisch zal stellen en daarvan in geen geval zal afwijken dat ook chris telijke I ectuur p n de openbare leeszalen moet aanwezig zijn. Ten aanzien van de besproken omd'er- wijskwesties, verklaarde de Minister dat het zijn bedoeiing is, in verband met het rapport der Ineenschakelingscom- missie, wel degelijk te arbeiden naar een vast stelsel en niet opportunistisch te werk te gaan. Verder deelde de Minister mede, dat wijziging van het ontwerp besluit tot subsidieering van de bijzondere kweek scholen bij den Raad van State is. De Minister, zich beroepende op de Hooger Onderwijs verdedigde de toe kenning van het jus promovendi aan het Nederl. Lyceum fe 's Gravenhage. LEIDEN, 8 Februari. R.K. Middenstanders We meenen onzen lezers nogmaals attent te moeten maken op de vergade ring van hedenavond van „De Hanze" waarin kapelaan H. W. J. Hoosemans eene lezing zal houden. Behalve voor leden is deze vergadering die in het ge bouw van de R. K. Volksbond gehouden wordt, toegankelijk voor introducé's van leden. ALFEN. Onder directie van den heer A. J. Markx gaven het Symphoniegezel- schap en ide Liedertafel St Caeceiïa Maandag- en Dinsdagavond eene goed geslaagde uitvoering in de zaal der St. Josephvereeniging. Het programma ver meldde tal van orkest en zangnummers en toonde dfridelijk aan dat werkelijk het streven was den leden en donateurs van goede musicale composities te doen ge nieten. Ten gehoore werden gebracht velerlei soli voor violoncello, viool, fluit piano, voordracht'ein, koorliederen en tot slot werd uitgevoerd de cantate „Wil lem van Arkel." voor mannenkoor met begeleiding. Alles viel zeer in den smaak van het talrijk publiek, dat telkens door bijval zijn genoegen te kejyiep gaf. Na afloop werd door den Zeereerw. Deken een woord van dank gebracht, vooral ook aan den heer Markx, door wiens ijver en zorg de syraphonie en Liedertafel zulke kunstvolle en aangena me muziekavonden worden georganiseerd! De tooneelvereeniging zal hare uit voeringen geven op Zondag 19 en Maan dag 20 Febr. a.s. Opgevoerd wordt het prachtige treurspel Don Garsia Moreno, gevolgd door eenige blijspelen. De twee de avond is ook voor njetleden toeganke lijk, tegen betaling. HAARLEMMERMEER. De agenten der verschillende fabrieken zijn in onzen polder druk aan het afsluiten van bieten- contracten, wat, naar wij vernemen, heel vlot gaat ofschoon de prijs aanmerkelijk lager is dan verleden jaar, nl. f 10,50 tegen f 12.— bij 14 basisgehalte per 1G0O K. G. Toch is deze prijs nog*heel wat boven den gemiddelden prijs over een reeks van jaren. Dat het contrracteeren in weerwil van den verminderden prijs toch vlot gaat, is voornamelijk toe te schrijven aan den lagen prijs der granen, zoodat land bouwers die in dezen geheel vrijheid van handelen hebben, een groot deel hunner landerijen voor de bietenteelt bestemmen. Nu, het jaar 1910, was wat de bieten betreft uitstekend voor de boeren, daar toch de bieten het hoofdgewas is in dezen polder en als 1911 zoo wordt, kunnen de landbouwers tevreden zijn. Waarschijnlijk uit lage wraak neming heeft men bij den landbouwer M. des nachts drie volwassen eenden doodgeschoten en ze in de sloot laten liggen. Eenigen tijd geleden is dit bij M. nog al eens voorgevallen. Thans is de politie er mede in kennis gesteld, die den vermoedelijke dader op het spoor vermeent te zijn. Daar derge lijke wraaknemingen in deze gemeente meermalen voorkomen, zonder dat de bedrijvers daarvan worden gesnapt, is het te hopen dat de politie thans meer succes zal hebben. SASSENHE1M. Op den cursus gister avond door den Eerw. Adviseur van den Ned. R. K. Volksbond werden op prettige en zeer leerzame wijze de volgende vragen beantwoord 1. Wat is het Jansenisme en wanneer is deze secte ontstaan 2. Wat is Spiritisme 3. Wie was Groen van Prinsteren 4. Waarom mag een katholiek niet gelooven aan den prédestinatie of voor beschikking De laatste cursusavond zal worden gehouden Woensdag 15 Febr. n. m. 7 uur. GEWESTELIJK GEMENGD. Het kindje van V., wonende in de Ha verzaklaan te Leiden, wou met geen mo gelijkheid stil worden en de ouders kon den er niet van slapen. Toen zou moeder in vredesnaam maar opstaan om den klei nen -dwingeland tot rede te brengen. Ze liep nog slaperig tegen een petroleum lamp aan en spoedig stond de kamer in lichtelaaie. Gelukkig kon men zich bij tijds door de vlucht redden. Hoewel het hedennacht omstreeks 4 uur geschiedde, was de brandweer toch spoedig ter plaat se. Echter mocht ze slechts het genoe gen smaken de belende perceelen te vrij waren. Het huisje brandde totaal uit Verzekering dekt de schade. Gemeentelijke Aankondigingen Door W. Z. van der Meij, is vergunning verzocht tot uitbreiding der Broodbakkerij in het perceel Houtstraat no. 1, door het plaatsen en in werking stellen van een electromotor van 4 p.k. en eene deegkneedmachine. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Maandag 20 Febr. ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Dirk, z. van M. Bol_ en E. Kret. lohan David, z. van F. G. Mas tenbroek en A. H. I. Wiersma. Albertus Koop, z. van B. G. Geel en R. van Steen wijk. Joanna Boldewina Maria, d. van B. Spronk en A. M. Vasen. Cornelis. z. van P. P. de jong en P. A. Vijverberg. Apolonia, d. van D. Slijkhuis en A. Keyzer. Johanna Maria, d. van D. Kanbier en S. Bonarius. Dirk, z. van W. F. Meijers en M. de Bruin. Johannes, z. van J. Bavelaar en A. Gulay, Nicolaas, z. van BSpierenburg en M. Hensen. Arie, z. van A, van Soest en J. Zwemmer. Catharina Wilhelmina Frederika, d. van D. Klinkenberg en G, M, Neuteboom. Georg Jan, z. van J. Haarsma en A. M. Onclin. Alida Christina Maria, d. van H. Huner en K. des Tombe. Maria Johanna Susanna, d. van A, 1. Castelein en S. E. Sloots. Agatha Margaretha, d. van A. Pouw en K. Pekelhof. Wilhelmus Anto- nius Maria, d. van H. F. A. M. Walen en G. H. Dooremaalen. Neeltje, d. van G. Kop en P. M. Penseel. Wilhelmus Antonius Jacobus, z. van A. J. Casteleijn en J. W. Oudshoorn, Anna Henrica Hermina Paulina Maria, d. van A. P. K. H. J. Kellenaers en A, K. J. Damerau. Getrouwd: J. F. Kriek jm. en C. Keereweer B. stijger jm. en G. Sommeling jd. Overleden: M. J. Arbouw d. 3 d. A. Betgem-Dionet v. 73 j. A. Stijger z. 72 j. A. van der Steen z. 72 j. L. Segaar-Riebeek w. 81 j. M. C. van Steenwijk-Laterveer v. 69 j. P. J. Grevers z 43 j. W. de Koning w. 86 j. M. L. F. v. d. Worm-Darlang v.43 j. A. W. Smits d. 3 i. F. Kasteel m. 65 j. S. H. Maartense d. 90 j. J. C. Wasserraan- Wyting w. 86 j. G. Zinkveyl-Moonen w. 88 j. C. van Golde-Vervoorn w. 55 j. T. de Jong m. 66 j. L. P. Hemerik m. 43 j. In den laatsten tijd werd herhaaldelijk bemerkt, dat paketten in de goederen loods op het Holl. spoorstation te 's-Gra- venhage waren beschadigd en dat een gedeelte van den inhoud ontbrak. Aan gifte volgde bij de politie, die gister avond twee stationsarbeiders op heeter- daad betrapte, toen zij in de loods appelen stalen uit een mand. Zij werden onmiddelijk gearresleerd en overgebracht naar het politiebureau aan het Huygenspark. De Haagsehe speelhuizen. Na het arrest van het gerechtshof in' den Haag, vernietigende het vonnis van den president der rechtbank aldaar in zake de bekende speelhuiskwestie, heeft de Haagsehe politie onmiddellijk haar krachtige actie tegen de speeigelegen- heden hervat. Wel is waar bleven, tijdens het ge ding, de politieposten voor de speelhui zen gehandhaafd, maar de agenten had den, zooals men zich wellicht herinneren zal, sledhts een lijdelijke rol. Zij hadden niets te -doen dan zich eenvoudig vóór de speelinrichting te posteeren, maar mochten niemand der binnentredendeai weerhouden van een bezoek of op eeni- gerlei wijze lastig vallen. Thans echter zijn de vroegere scherpe instructies wederom in kracht getreden. Nu wordt voorde Deliclub in het Kor te Voorhout, de Sportingclub, aan den Gevers Deijnootweg te Schevjeningen, de Royalclub aan de Prinsegrarfit en de Zuidhollandsche Heerensocieteit in de Gortstraat dag en nacht gepost door 2 a 3 agenten. En thans mogen uitsluitend! binnen treden de bewoners van het geposte perceel, dienstpersoneel tot de inrichting behoorende, croupiers, artisten jdie in de inrichtingen uitvoeringen geven', en dergelijke personen, maar geen enkel liiid van de „sociëteit", noch geïntrodu ceerde, kortom noch eenig persoon, die blijkbaar komt als bezoeker of bezoek ster van de speelgelegenheid. Laatstbedoelde categorie van zich aan meldenden wordt onverbiddelijk ge weerd. De Nederl. meldt: Wederom heeft een der Haajgsthe- speelholen, de Deli-club aan het Korte Voorhout, de vernietiging van een posi tie tengevolge. Men deelt ons mede, dat een zeer gefortuneerd officier van het Nederlandsche leger eenige weken ge leden in de Deliclub twee ton heeft ver speeld. Tegen zulk een aderlating was zijn fortuin niet bestand en de geruï neerde man is genoodzaakt geweest ont slag uit het leger te nemen en de plaats zijner inwoning te verlaten. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. Z. K. H. de Prins vertrekt Vrijdagavond ten 7 u 40 via de Hollandsche spoor naar Berlijn. H. M. de Koningin ontving heden den Minister van Financiën, Mr. Kolk man, in conferentie. De Koningin en de Prins rijden in de laatste dagen naar Scheveningen en wandelen dan geruimen tijd aan het strand. De Koningin-Moeder doet dage lijks haar rijtoer naar Scheveningen. Mr. Patijn. De toestand van den Commissaris van de Koningin, Mr. Patijn, blijft vooruit gaan en geeft hoop op zijn herstel. Uitbreiding Tweede Kamer. Zoodra met Mei a. s. de ten behoeve der uitbreiding van het gebouw der Tweede Kamer door het Rijk aangekochte perceelen op het Hofsingel door de be woners ontruimd zullen zijn, zal dadelijk begonnen worden met de afbraak van het aangrenzend koffiehuis „Flora" ten einde op het vrijvallende terrein een ge bouw op te trekken dat bestemd is om tot tijdelijke leeszaal voor de Kamerleden te worden ingericht. Het hoekgedeelte tot aan de Hofpoort is bestemd voor lokalen ten behoeve van den Raad van State. Tweede Kamer. De afdeeiingen der Tweede Kamer die heden de werkzaamheden aanvingen hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsontwerpen tot wijziging van de Gezondheidswet en nadere wijziging en aanvulling der wet van 4 Dec. 1872 houdende voorziening tegen besmettelijke ziekten, de heeren Goeman Borgesius, Bolsius, de Vlugt, Vliegen en Kooien. De volgorde van de van heden af in de sectiën der Tweede Kamer te onder zoeken wetsontwerpen is gewijzigd en thans aldus vastgesteld Wijziging der wet tot regeling van het lager onderwijs (2 ontwerpen) Regeling der arbeiders-ziekteverzeke ring: I. ontwerp-radenwetII. ontwerp- ziektewet Nederlandsch-Indisch muntwezen; Stoomvaartdienst tusschen Java en Australië Rekening van Ned.-Indië en Surename over 1907 Voorstel van wet van de heeren van Hamel en Limburg betreffeude het hooger beroep van het openbaar ministerie in strafzaken Verklaring van zeeoorlogsrecht; naturalisatie exploitatie van den spoorweg van Oouda naar Schoonhoven eenige kleinere wetsontwerpen; wering en bestrijding van ziekten van cultuurgewassen en van voor cultuurge wassen schadelijke dieren; en eindelijk: instelling van een fonds ter verbetering van de kustverdediging. Het laat zich aanzien, dat de aldeelingen behalve deze nog de volgende week op een gedeelte daarvan bezig lullen zijn. Hof van Arbitrage. De Regeeringen van Rusiand «u Turkije hebben aan een scheidsgerecht de vraag onderworpen of door Turkqe tateresten verschuldigd zijn aan de weftns den oorlog van 1S76 77 tot sclMé«k>osstel- ling gerechtigde Russen, en zo« ja, tot welk bedrag. Het Scheidsgerecht zal op Woensdag 15 Februari a.s. des vooraudcUfs alleen eene zitting houden ter vaststelling van regelen, die toepasselijk zuttaa zijn op de Arbitrale Rechtspleging. De beraadslagingen over het geschil zullen eerst later aanvangen, nadat de stukken, die de in het geding voorgedra gen middelen bevatten, zullen xijn over gelegd. De openingszitting van het scheidsge recht in zake de uitlevering van den Engelsch-Indiër Savarkas is bepaald op Dinsdag 14 Febr. a.s. des namiddags. Met 'betoog op de bijeenkomsten te houden vóór de zittingen is voor de leden van elk Scheidsgerecht eer.e kamer in het Bureau van het Hof van Arbritrage be schikbaar gesteld. Marktberichten. STOMPW1JK, 7 Febr. Op cle veiling waren aangevoerd 2254 eieren waarvan de prijzen waren van 5.35 tot 5.65. per honderd. Goudsehe kaas en Leidsche kaas 20 a 28 cent per pond. Savoye kool 5 cent per stuk, Roode kool 5 tent p. stuk. Spruitkool 45 cent per ben. Oude kippen 00 cent per stuk. WASSENAAR. Veiling van 7 Februari 1911 Roode kool per 100 f4.— a f5.—. Boerenkool per ben fU.03 a f0.10. Spruitkool per ben f 0.30 a f0.40. Eieren per 100 f 5,— a f5,50. HAZERSWOUDE, 7 Febr. V^g V.P.N. De eieren zijn gestempeld V.P.N. Kipeieren f 5.50 k f 5.68 per 100. Konijnen f0.72 per stuk. Knolrapen f0.05 a fü.07 per stuk. Savoyekool f 0,08f Q.U9 per 5 stuk. Roode kool f0.08 a f0.10 per 4 stuk. PURMEREND, 7 Februari. Heden waren aan gevoerd 37 stapels kleine kaas, hoogste prijs t 34,50, stapeis commissie r 1 stapels middelbare f 31.0 stapels labrieks f— SCHIEDAM, 7 Februari. Notccriog vaa de Beurscommissie, Moutwijn f 6/4 per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel 12,00. Graan-Spirilus f 13*4 aMelasse^Spirilus f 12a 124, ruwe Spiritus f 64 a f#?». SNEEK, 7 Februari. Marktboter, lste keur f a aanvoer 0/4 en 2tó vn, Bij de Vereeniging: le keur f a 2e keur fa t 3e keur f 4e keur f a 5e keur f laatste keur f Fabrieksboter. Aanvoer 1/3 en 22/6 van. Prijs f 55. a 58 Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- eu kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 58, beurs van Amsterdam. 8 Februari 1911. Nederland. 3Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 470 Jau-|uli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.4H7oObI.1909Ned.Rec. 44 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito be Euuss. Servië 4 7© Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 üec. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 47o Leiden 1896. Aand. N. West. <&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pret. Aand. dito Aand. Barge et Moormaan (liq.) Arast. CulL .Vlij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handeismpij.Rescontre 5 üew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Kedjang Leuoog Mijnb.Mij.aand. Aand. Ureal Lobars üec. Holl. Petr. A. Aand tv. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1U00 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Uew.aanü. intern. Merc. Mar.Cy. Prei. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mtj. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. üest. Obl. Boxiel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake CtOhio Cert. v.aand. Denv. <Jt K10 Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Kw. Mexic.lntern.PirorLienObl.447o Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 4 7o te Byp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <2 Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 /o Staaisl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4 Vorige Koers Koers. heden 88% 864, 88 «8 72** 724 934 97*4 94 934 944 94% 64*4 64*4 954 054 96*v «y,'4 90 89*» 82 101*, 1034 44 4 454 584 574 101 4 IOI4 87 173 67 Vj 57 574 744 744 81% 814 120 1174 118 1514 1534 134 134 187*é 188% 22U 223 936 «5 1074 1054 410 411 483 i486 232H 233 1824 183 54% 5% 17"»* 17*4 715 f7214 1074 1084' 4764 14784 71 714 468 4664 44 10*16 10% 37** 37'Ho 80 80 884 88 96*4 215 213 108 1084 844 854 34 344 304 314 74*4 34'Kg 354 1011>* 102 354 364 974 974 434 434 33*f, 33% 121 120% 284 284 179*4 180 101 17 K. 174 1084 2.05 2.20 82 95% 122 158 1714 684 52 42.90 70.- 70.10

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3