Kerknieuws, Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch, heeft te Eindhoven een vierden kapelaan aangesteld en daartoe benoemdden Eerw, heer G. M. Hamers, priesters van het Seminarie. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd het candidaats-examen in de rechten door Mejuffrouw M. A. van Houten (den Haag). Land- en Tuinbouw. Meelrechten en Bloembollencultuur' Een der medewerkers van de „Ned. had dezer dagen een onderhoud met Maj. John M. Carson tot voor korten tijd hoofd van het „Bureau of Alanufactu- res", een der afdeelingen van liet de partement „Commerce and Labor", der Vereen. Staten van Noord-Amerika, di thans ten onzent vertoeft, om een on derzoek in te stellen naar hetgeen in de Vereenigde Staten ter kennis is .geko men, n.l. dat de Nederlandsche Regee ring er toe overhelt, althans overweegt om invoerrechten te heffen van' bui- tenlandsch tarwe- en roggemeel en -bloem, plannen die men in Amerika zeer nadeelig acht voor den handel met Nederland. De heer Carson verklaarde uitdruk kelijk dat er geen sprake is van eeni- gen wensch of bedoeling, om invloed uit te oefenen op deze pogingen, even min als er sprake is van het uiten van een oordeel omtrent het al of niet ver standige van dergelijke pogingen. Een invoerrecht op meel, vpn „eenige beteekenis voor de schatkist, zou, ïheen de hij, den bloei van den ^ed. meelhan- del zoo niet vernietigen, dan toch ernstig bedreigen, aangezien Holland naar an dere landen voor zijn graan en meel moet uitzien en als zelf-produceerend1 land niet in aanmerking komthet zou zelfs om de scherpe concurrentie, die de exporteerende meelfabrikanten in Ne derland ontmoeten, de Ned. schatkist niet bevoordeelen. Nederland, verklaarde de heer Car son, neemt wat grootte van export van Amerikaansch meel betreft, van alld landen de tweede of derde plaats in uitgevoerd wordt naar hier jaarlijks circa 31/2 a 4 millioen dollars. Er bestaat in Amerika voor Holland een erroote svmDathie. ook bii de Regee ring, waarvoor de heer Carson als be wijs aanvoerde, dat Amerika het recht op bloembollen, tot dusver 25 pet. der waarde, tot 50 Am. cent per 1000 stuks verlaagde. Het gevolg hiervan was een belangrijke stijging in den uitvoer van bloembollen uit Nederland. Terwijl van Augustus tot December 1909 in Ame rika aan Hollandsche bloembollen voor een waarde werd ingevoerd van ruim 576.000 dollar, bedraagt die waarde over 't gelijknamige tijdperk in 1910 meer dan 709.000 dollar, zoodat er derhalve te Ajermelden valt een meer dere invoer tot een waarde van 133.000 dollar. De invoer is dus met 23 pet. toe genomen. En het is te verwachten, dat Jde stijging veel aanzienlijker zal wor- 'den. De verlaging van deze invoerrechten is naar zijn meening tot stand gekomen tengevolge van den wensch om op Hol land een aangenamen indruk te maken, en ten einde een zoo belangrijken tak van Nederlandsche nijverheid (industry) aan te moedigen. Welke invloeden daartoe hebben mee gewerkt? Antwoordend^ zette de heer Carson uiteen, dat in 1908 een speciale afgevaardigde van zijn departement, de heer Davis, Holland bezocht heeft. De ze heer Davis vermoedde, dat de Ne derlandsche'Regeering van zins was in voerrechten te heffen op meel, iets wat in Amerika geen aangenamen indruk zou maken. Bij zijn bezoek kwam de heer Davis pok in aanraking met den ,heer E. H. Krelage, voorzitter der „Vereenigingi voor bloembollencultuur" en andere bloembollenkweekers van beteekenis, welke zich beklaagden over de hooge invoerrechten op bloembollen in Ame rika en die verlangend naar een verla ging uitzagen. De heer Davis was van meening, dat een dergelijke verlaging in Holland gun stig ontvangen zou worden, en vporal een aangenamen indruk zou maken op de bloembollenkweekers die dientenge- volge („in consequence"), hunnerzijds allicht hun "invloed zouden .aanwenden, om vrijen meelinvoer te behouden. Uitdrukkelijk deed Major Carson uit komen dat hieruit geen verbintenis voortvloeide. Nederland is volkomen vrij een belasting van Amerikaansch meel te heffen, maar óók de Vereenigde Sta ten fijn volkomen vrij cje invoerrechten öp bloembollen en op andere artike len van Nederlandsche herkomst te ver- hoogen. Wanneer echter de Nederlandsche Re geering blijk geeft de welwillende ge voelens van de Amerikaansche Regee ring op prijs te stellen aldus merkte Major Carson verder op is het zelfs niet uitgesloten, dat geschieden zal, wat de heer Krelage indertijd reeds bij het bezoek van ex-president Roosevelt op de bloemententoonstelling te Haarlem als de wensch der Nederlandsche bloem bollenkweekers te Jcennen gaf, en dat •dug bijgevolg het invoerrecht PB Ne derlandsche bloembollen geheel zou worden opgeheven 11 I,n zijn rapport zou de heer Carson tot die opheffing adviseeren. Tuberculose bestrijding. Vanwege het Departement van Land bouw is een zeer nuttig vlugschriftje uitgegeven over „De tuberculose onder het Rundvee en hare bestrijding." Het boekje beschrijft het wezen der tuber culose en de wijze, waarop zij zich ver breidt, en bevat vervolgens een hoofd stuk over de bestrjjding der gevaarljjke ziekte. Dan wordt eene uiteenzetting gegeven van de taak, die de .Staat ten aanzien van de tuberculosebestrijding! heeft op zich genomen, waarbij ook het Kon. besl. van 1 December j.l. „hou dende bepalingen ter bevordering van de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee", met eene heldere toelich ting is afgedrukt. Het werkje, waaraan ook enkele mo dellen van formulieren zijn toegevoegd', moge zijn weg tot de landbouwers vin den. Kunst en Wetenschappen Euterpe. Genoemd strijkorkest gaf gisteravond een invtiatie-concert het twaalfde in de groote Stadszaal. Er zijn vele or kesten uit dilettanten saamgestekl, doch er zijn nog weinige, die Euterpe even aren. En waarom vindt men in Euterpe's uilvoeringen zoo'n groot behagen? Waar om ondervindt deze vereenig;ng van zoo- velen steun en voorai, waardeering van haar arbeid? Bovenal om de degelijk heid van dat^bne wat wordt ten genoore gebracht. Hier geen zoeken naar banal' effect-muziek; geen streven naar overia ding van het programma, doch ernst zit hier voor. Ernst in keuze der nummers, ernst in studie en voorbereiding en bo venal ernst in uitvoering. Beethoven was aanwezig met z'n eer ste syrnphonie-muziek en wat er van werd gespeeld, droeg de voile goed keuring weg van het aandachtig luiste rend publiek. In het concert voor viool met orkest van J. S. Bach, bleek andermaal de groo te nauwkeurigheid waarmee èn Direc teur èn leden hun taak opvatten. Is de muziek vaii Bach verre van ge makkelijk en worden aan de uitvoering hooge eischen gesteld, het bleek ook hier dat men studeert en voorbereidt met prijzenswaardigen ijver. De solist, de heer E. Polak Daniëls, die de viool-solo vervulde, deed dit op z'n heerlijk instrument, met eene vaar dige muzikaliteit, die bewondering af dwong. Bleken solist en orkest soms niet eens te zijn in maat of kleur, steeds wer den de afwijkingen weer jn het goe de spoor gebracht. Na de pauze kwam vooral de virtuo siteit van den solist uit in „Adagio" van Mozart en „Czarda" van Hubay, werk jes, die aan het slot een daverend ap plaus oogstten. Het tweede deel werd geopend met „Eéne kleine Nachtmuziek" van Mozart en ook deze uitvoering k,on de volle goedkeuring weg dragen. Een woord van lof vooral aan hen die op de .beide vleugels den ganschen ^vond: het orkest aanvulden. En yooral kwam die hulp te stade in het slotnummer vootr strijk „Ouverture con pan tutte" van Mozart Daar klonken de vleugels goed en vorm den met het strijk een geheel, d«at tot de beste momenten van dien avond kan worden gerekend', waar 't geldt van het orkest. Anders staat 't met Mej. Dora dte Graaf, die als zang-soliste haar mede werking verleende. Vol wijding zong zij vóór de pauze „Ave Maria" van Gounod, met viool begeleiding door Jhr. A. Rappard. Deze uitvoering was een juweeltje èn door zang èn door hoogst rerdienlstelijk vioolspeleen geheel dat in alle vol heid, de altijd schoone compositie in het herlderst licht stelde. Mej. de Graaf zong na de pauze nog een drietal liederen„Wie Melod'ien", Brahms„Vlinderij Vleierke" „Appel doorn en viooltje" van Tussenbroek. Drie juweeltjes van yoordracht ,en goede zangkunst die de talenten van de ze jeugdige sopraan ten volle deden uit komen. Het publiek^ vol geestdriftige toejuichingen, noopte haar een rransch liedje als „toetje" te geven, waarvoor den dank zich wederom uitte in /en har telijk applaus. Vermeiden we nog Mejuffrouw Ver geer en Mej. Brake!, die resp. den viool- soüst en zangeres begeleidde, en sluiten we dan, met een woord van welverdien de hulde aan den bekwamen Directeur, den Heer Vink, die Euterpe tot steeds hoogere ontwikkeling voert en voor het grootste deel den lof toekomt, welke het publiek na elk orkestnummer, den uitvoerenden bracht. Aanbestedingen. LISSE. Het lood, en zinkwerk zoomede de mastiekbedekking van het te bouwen van woonhuis,stallen en koetshuis van den heer P. van der Rutten, is opgedragen aan den heer F. Timmermans, lood- en zink- werker alhier, als zijnde de laagste in schrijver. CORU-SFONDEN I IE. Een a b 0 n n R. K. V. Ongeteekende stukken worden ter zijde gelegd. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRedactie Hooggeachte Redactie. Vergun mij onderstaand woordje in Uw Blad op te nemen. Bij voorbaat dank. Toen ik in Uw Blad een berichtje las, dat de R. K. Kiesvereeniging een Soirée voorbereidt om te komen tot delging van de schuld waarmede de kas in be zwaard, kon ik mijn oogen niet gelooven en dacht aan een te vroege April-grap. Echter, uw verslag lezende van de Vergadering der R. K, K., yond ik de bevestiging, uit des Voorzitters mond vernomen, opgeteekend. Nu veroorloof ik mij de vraag, of dat nu den weg is om tot het doel te .gera ken. Zijn er niet veeleer ander, ipeer in den lijn van R. K. K. liggende, midde len, om tot verbetering der geldelijke aangelegenheden te geraken. Mij dunkt van wel. Om echter het bekende spreek woord van den stuurman aan den wal te ontgaan, onthoud ik mij er van, die per op de kwestie in te gaan en bepaal mij alleen maar tot het stellen van vra gen. Een lid van de R. R. K Leiden, 30 Jan. '11. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 31 Januari. In het gebouw van den R. K. Volks bond werd gisteravond de eerste verga dering gehouden van de onlangs opge richte Debatingclub, die behalve door de leden ook door eenige niet-leden werd bijgewoond. Volgens rooster werd de ver gadering voorgezeten door de heer D. Lom- bert, die na opening met den christelijke groet het woord gaf aan den inleider van den avond, den heer Schooncferwoerd, die zou spreken over arbeid en loon. Spr. begon met de mededeeling dat hem de gelegenheid had ontbroken de lezing in zijn geheel gereed te maken en bepaalde hij zich daarom tot het eerste gedeelte „Arbeid". Spr. betoogde aan de hand van een definitie van kard. Manning, dat ar beid is de eerlijke volle aanwending onzer geestelijke en lichamelijke krachten om voor ons zelve te werken en voor onzen evennaaste. De arbeid is een der factoren in de voortbrenging zoolang geen arbeid verricht worden heeft de grond geen waarde. Lichamelijke arbeid geschiedt eerst nadat Geestelijke arbeid is voltooid. Arbeid is geen koop waar, evenmin voorwerp van huurcon tract. Spr. behandelde nog de waarde leer van Marx en beloofden op een volgende avond bij de bespreking van loon de valsche theoriën van katholieke economen omtrent dit punt te zullen uiteenzetten. Er volgde een aangename gedachtenwisseling, waarbij de inleider gelegenheidvond sommigezijner denkbeel den te verduidelijken. Aan het einde der vergadering doopte de WelEerw. pater C. Zuidgeest de nieuwe club met den naam „Dr. Schaep- man", en wel, opdat zij op Schaepman's sterfdag is opgericht en Schaepman in zijn tijd wel de grootste debater was. Hierna werd de vergadering gesloten. Op den eerstvolgenden apologeti- schen cursusavond in de St. Lodewijks- kerk zal de W.Eerw. heer J. Duijmel, kapelaan te 's-Gravenhage spreken over de Biecht. De laatste cursusavond wordt gehouden 21 Februari a.s. Het Leidsch Kruisverbond heeft tegen morgenavond in het locaal aan de Maria Gijzensteeg eene propaganda-avond belegd. Wij maken onze lezers vooral hen, die in de buurt van genoemd lokaal wonen, hierop attent. Op het gebied van drankbestrijding heerschen nog vele ver keerde begrippen en ongetwijfeld zal de spreker, die morgenavond optreedt, trach ten duidelijk uiteen te zetten, waarom drankbestrijding noodig is. Om het nut tige met het aangename te vereenigen, heeft het bestuur eenige stadgenooten bereid gevonden met zang en muziek den avond op te luisteren. Voeg hierbij, dat de toegang, voor mannen zoowel als vrouwen, kosteloos is, dan mag op een druk bezoek worden gerekend. De Minister van Financiën heeft met ingang van 1 Februari 1911 de inspectie Leiden voor de meting van zeeschepen ingedeeld bij het district Schiedam. ROELOFARENDSVEEN. Maandag- aAond gaf de Wielerclub „Het stalen Ros" haar winterfeestavond. De voorzitter, de heer P. de Jong opende deze met een hartelijk welkomswoord, waarbij hij liet uitkomen, hoe het elk jaar moeilijker door de vele tooneeluitvoeringen, welke in ons dorp gehouden worden, iets goeds te laten zien, de wielerclub heeft echter weer bewezen dat het organiseeren van feestavonden haar ten volle is toever trouwd. Het blijspel „Durand en Durana" en De gierige Erfoom" werden uitstekend gespeeld, en de voordrachten konden door geboren „komieken" niet beter worden voorgedragen. Tranen werden er gelachen bij „De arme Schoolmeester", voorgedragen door den heer H. Stipdonk, en bij „Het Kamerlid van Bobbersdorp" door de heeren E. Koek en H. Stipdpnlc,; alsmede bij „Robert en Julia" door de zelfde heeren. Een buitengewone verras sing. was tot het einde bewa.ard, $Vas het programma begonnen met de wieler sport, er werden nl. eenige ronden op den „Home Trainer" gereden, ge- eindigd1 werd het programma met de vliegsport. De wielerclub weet met haar tijd mee te gaan. Tijdens de afwerking van het programma, werd medegedeeld, dat zooeven een telegram ontvangen was van Jan Olieslagers, dat hij met zijn vliegmachien was opgestegen en nog intijds op den feestavond hoopte te arriveeren, en werkelijk kwam Olie slagers, een heusche vliegmachine op 't tooneelwat „pafte" de motor, en wat vloog de schroef ronc^ verlicM door beagaalsch vuur. 't Was een fantas- tieken aanblik, 't Is weer een gezellige avond geweest de feestavond van „Het Stalen Ros". VOORSCHOTEN. Een vol bezette zaal genoot gisteren van de praestaties van Voorschotens Mannenkoor „D. E. V.", directeur de heer Corns. Bonten te Leiden. Het programma, dat verschillende aar dige nummers vermeldde, werd met prijzenswaardige correctheid afgewerkt. Van de nos. voor koor bevielen ons 't beste r Recht door Zee" van S. de Lange, „'t Liedje van den molenaar", en „Die Falsche Pepita". De beide laatste nos. moesten worden gebisseerd. De heer K. oogstte met zijn tenorsolo's „Slapedoe" en „Eentje maar", een wel verdiend succes. Ook hij werd genoopt tot een bisnummertje. Nog vermeldde 't programma eenige nos. voor viool en piano door de heeren B. S. enS.J.M. v. H. Hun keuze was ge vallen op een „Sonate" van Beethoven, de „Berceuse" van Godard, de „Traume- rei" van Schumann, en een Mazurka van Myniarski. Naar 't applaus te oordeelen, viel het spel der heeren we! in den smaak en ontvingen zij daarom den dank van 't publiek, zoodat ook zij zich genood zaakt zagen tot een toegift. Over 't geheeleen mooie avond De gemeenteraad vergadert op Woensdag 1 Februari 's avonds te 8 uur Te behandelen onderwerpen: 1. Ingeko men stukken. 2. Voorstellen comptabiliteit. 3. Vaststelling reglement van orde door den Raad. 4. Idem van voorschriften be treffende de inrichting der boekhouding van de boekhouder, kassier bij de Gas- en Waterleiding bedrijven. GEWESTELIJK GEMENGD. Zaterdagnamiddag omstreeks twee uur was de wed. v. <1. Z., te Roelof- arendsveen aan het werk op een wa- terstoep. Door een onvoorzien toeval ge raakte zij daarbij te water. Spoedig werd zij weder door toeschietende personen op het droge gebracht en bij den manufac- turier St. ingebracht' waarna de hulp van Dr. van Dooren werd ingeroepen, hetgeen echter niet mocht baten. Na ongeveer een uur stierf zij aan de gevolgen van dit on geval. Voor de zooveelste maal heeft de stoomtram gisterenmiddag aan haar lust om te derailleeren voldaan. Van de tram, die ongeveer kwart vóór drie uit Leiden te Noordwijk moet arriveeren, ontspoorde een goederenwagen bij den wissel op de hoogte van het Lindenplein. Gelukkig liep ook dit ongeval goed af, zoodat geen persoonlijke ongelukken zijn te be treuren en de dienst slechts een kleine vertraging ondervond. Gisterenmiddag hadden een paar jon gens op de Doezastraat te Leiden de aardigheid elkaar met steenen te werpen, waardoor een projectiel terecht belandde in de spiegelruit van een aldaar geves- tigden groentenwinkel. Deze bleek daar tegen niet bestand en brak. Hedenmorgen heel vroeg wilde een student zijn vriend die op de Aalmarkt te Leiden woont een bezoek brengen. De hospes echter liet hem niet toe. Uit wraak smeet hij toen een Siphon spuit water door de ramen. Een 75-jarig zwerver die wegens dron kenschap in een politieposthuis te Lei den was opgesloten, werd, nog na zijn ontnuchtering vastgehouden, om naar den Haag vervoerd te worden, daar hij nog 3 dagen hechtenis te goed had. ridder in de órde van den Nederbndsch.en Leeuw, onder-voorzitter der Ridderschap van Noord-Brabant. Marktberichten. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Lucifer. H. M. de Koningin-Moeder is voor nemens morgenavond in den Koninklijken Schouwburg de opvoering van Vondel's Lucifer bij te wonen. Mr. J. G. Patijn. Omtrent de ongesteldheid van Mr. Patijn wordt ons uit Den Haag nader bericht: De Commissaris der Koningin, Mr.Patijn, heeft Zaterdag nog op de gewone wijze in zijn kabinet gewerkt en is eerst daags daarna bedlegerig geworden. De aard van de ongesteldheid doet verwachten dat de heer Patijn na eenigen tijd van rust weer zijn ambtsbezigheden zal kunnen hervatten. Tijdens zijne afwezigheid wordt zijn functie waargenomen door Mr. van de Velde, lid van Gedeputeerde Staten. In verband met het zich te Mauri tius voordoen van pestgevallen zal, in afwijking van het voor „De Zeven Pro vinciën" vastgestelde reisplan, in stede van Mauritius, thans Mahé als eerstvol gende plaats van bestemming worden aangedaan. Heden overleed te Breda de heer mr. C. L. M. E. I. E. baron Speyart van Woerden, in den ouderdom van 61 jaren. In leven was hij oiticier van justitie, LEIDEN 31 Jan. Vette Varkensmarkt. Aanvoer 227, vette varkens 192. f 0.52 a 0.51. Lichtsoort 35. f0.48 a f0.46. Handel vlug. BODEGRAVEN, 31 Januari. Aangevoerd partijen kaas. Goudsche le soort f31a 32H 2e soort f 29— a 30Zwaardere Goudsche f33J^. Handel vlug. ROTTERDAM, 31 Januari. Veemarkt, 52 Paarden; 0 Veulens; 0 ezels; 1423 magere Runderen641 vette Runderen242 vette Kal veren; 447 nuchtere Kalveren Graskalveren 2 Schapen; 146 biggen; 0 Varkens; 2 Bo „ken. De prijzen waren als volgtKoeien en Ossen 33-40 a c.Stieren 30-35 c.vette Kalve ren 45-55 c. p. 2 kilo, Melkkoeien f 155—290 Kalfkoeien f 160—315; Stieren 1 120—270; Pm- ken f 120—270; Graskalveren fVaarzen f130—180; Werkpaarden t 60—260; Slachtpaar- den f50—170; Hitten f 40—250; Biggen f9 a 16; nuchtere Fokkalveren f 15—20; nuchtereSlacht- kalveren f7.12.— Export Varkens c., Lammeren fper stuk. Biggen f0.—.0; Biggen per week f 1.70a 2.—. Vette runderen ruim aangevoerd. Handel voor alle qualiteiten iets minder, le klasse spoelings- beesten blijven prijshoudend. Verkoop onregel matig; bij den een vlugger dan bij den ander, schoon niet vlug, zal alles wel worden verkocht Slieren minder aangevoerd met redelijken om zet. Beste soorten duur verkocht. Vette kalveren zeer ruim aangevoerd, waar door langzamer handel cn omzet en direct lager notcering. Melk- en kalfkoeien flink aangevoerd. Er is veel handel, naar alles goede vraag. Ook voor melkvee werden hooge prijzen bedongen. Jong vee goede handel. Nuchtere kalveren ruimer aangevoerd. Voor export minder door lagere Londensche noteeringhandel en omzet traag. Paarden met vluggen handel. Handel in big gen matig. ROTTERDAM, 31 Januari. Op de boter markt werden aangevoerd 44 achtste cn 22 zestiende vaten en 204 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. 1 67, 2e kw. f63, 3e kw. f 60. Per half K.G. 80 a 85 et. Eieren. Aangevoerd 20600 stuks. Kippen eieren f 5.a f 6.65. Eenden f 5.70. ANTWERPEN, 30 Jan. Veemarkt. Betaalde prijzen per Kilo. Verkocht 43 ossen le qual. fr. 1.03 2e qual. 0.93 3e qual. 0.83. 195 koeien 1 qual. fr. 6.— ;t 0, 21 vaarzen le qual. fr. 0,2c qual. 0.90 3e qual. 0.80, 16 stieren le qual. fr. 0.88 2e qual. 0.78 3e qual. 0.68. 49 kalveren le qual. fr. 0.- 2e qual. 1.25 3e qual. 1.15. 0,80. Beurs van Amsterdam. 31 Januari 1911. Nederland. 3% Obl. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 24 dito Hongarije. Goud!. 470. Uostennjk. 5% Obl. April-Oct. Dito 47c Jan-|uii. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 37o Obl. le sene Rusland. 4H7o Obl. 1909Ned.Rec. 4H 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito be Emiss. Servië 47o Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 /0 Ucc. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 4Leiden 1896. Aand. N. West. «üPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer, Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge ët Moorinann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handeisinpij. Rescoatre 5 üeW.aund.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjaïig Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars üec. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 10U0 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. U11. Langkat PI. Cert. v. Aand. ,v\axw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoornuj. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest.Obl. boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weene» £>pw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «SOIiio Cert. v.aand. Denv. ëi Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. MexicJntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. ëi T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 8c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 7eGoud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 10U Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 47o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 70 Staatsl. Oostenrijk 1860 37o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3H i Vorigei Koers Koers. heden 88'g 88'. i« 87 !y 87 72»% 72i'a 93\ 97V,« 93*1 94 94-4 '-'4% 64* 65 95 J4 9ÓH 9U>3 90,'4 82 1101 >4 ko-;4 45% 45',fl 58', 58;i4 '101, 87 175 63 643-4 55% 55' 8 65 Vi 65*i 78% tw* 1I8H 151 151J* IJ2J4 134 >3 I8GH 187 Me i»y 114 914>j 1U4J4 1U3H 394H 494 475H 494 237 H 22ÖH J7ö yin 5% -f» 17 Ht 17'J,® 715 ÏUOH 103H 470H 471 70H 1QH 485*4 486 4J* 10" ,4 10% 37% 79*4 79*4' 87 96>é 215H 216*4 105H 106'f g 843* 84H 31% 31110 28 >4 2'.:' B 74H 743-2 34*. 34.'4 iüi 4 35H 35'14 98 42 42 32*4 32H 118*4 1194 27Ö,4 27 ie 176H 176*4 100*4, 100'He 16% 10H 108*,, 2.10 2.10 81H 95>8 95 124H -158 170H 69 Ö8?4 53»* 42.40 69.90 Gemengd Nieuws. Treinbotsing. Hedenochtend vroeg had op het Stationsemplacement van de Staatsspoor te 's Gravenhage een botsing plaats tusschen een rangeertrein en een goederenwagen, die, na van de locomotief een flinke duw te hebben ont vangen om verder los en op eigen kracht naar zijn plaats van bestemming te loopen van daar weer onopgemerkt was komen terugrollen. De goederenwagen werd uit de rails gelicht en viel tegen een stil staande locomotief. Eenige materieele schade ontstond. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3