Uit Stad en Omgeving. surnumair der posterijen en telegrafie; aan den directeur van het telegraaf kantoor te Groningen C. A. Spruyt, als zoodanig eervol ontslag verleend: R. K. Sociale Propagacdaclubs-. De Nationale Bond van R. K. Sociale Propagandaclubs hield Zondag te Rot terdam zijn eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. C. van Zijp, open de met d'en christelijken groet en een woord van welkom aan den Eerw. advi seur rector A. G. v. d. Berg, den li,eer A. H. J. Engels, ambtenaar van het Cen traal Bureau der K. S. A. en P. J.Ser- rarens, voorzitter van de Volksbond' pro- paganda-unie. De afdeelingen Rotterain, Arnhem Amersfoort, Gouda, Watergraafsmeer, Bussum, Scheveningen, den Haag en Alkmaar waren vertegenwoordigd. Van Leeuwarden, Enschedé, en Heemskerk- was bericht van verhindering ingekomen. Na mededeeling der ingekomen stuk ken werden de weleerw. heer A. G. v. d Berg, als geestelijk adviseur en de heer A. H. J. Engels, als bestuurslid laangcwezen door het Centraal Bureau der K. S. A., welk bureau de heer Engels vertegenwoordigt, geïnstalleerd. Tot bestuursleden werden gekiozen de heeren van Zijp, Teunissen, BurkUnk, v. d. Aa, van Zwet en KLlomp, van wel ke heeren de heer van Zijp werd geko zen tot voorzitter. Een voorstel Bussum om 90k gewone leden en niet enkel bestuursleden ^ls H i'gevaardigden toe te laten, werd inge trokken, oindat daarvoor statutenwijzi ging noodig zou zijn. Amersfoort ziet na een uitgebreide discussie, waarbij vooral wordt betoogd dat het algemeen kiesrecht petitionne ment der S. D. A. P. een verder fel ijken socialistischen ondergrond heeft, een motie met algemeene stemmen aan genomen, waarin het bestuur wordt opgedragen, aan den Bond van R. KL kiesvereenigingen te verzoeken zoo spoedig mogelijk een circulaire te doen samenstellen, waarni het publiek ge waarschuwd wordt dit pititionnement niet te teekenen en deze circulaire in ruimen getale te verstrekken aan de ver schillende plaats, kiesvereenigingen. Arnhem leidde een voorstel in dat de bond pogingen zal doen om in alle plaatsen retraiteclubs op te richfen, ter bevordering van de gesloten retraites. Het bestuur was van meening, dat de ze actie beter plaatselijk kan geschie den, daar de bond' alle bisdommen om vat. Er werd besloten eei? circulaire' te richten aan de aangesloten vereeni- 'gingen in deze richting. Ten slotte werd Utrecht aangewezen als plaats voor de volgende jaarvergade ring. Drankbestrijding. Naar aanleiding van de gehouden volksstemmingen is tot stand gekomen eene Centrale Regelingscommissie voor volksstemmingen. Daaraan nemen deel Ned. Ver. t. A. v. A. D.Nat. Christ. Geh. Onth. Ver.; Pred. Geh. Onth. Ver. I. O. G. T.Sobriëtas Christ .Onderw. Geh. Onth. Ver.Artsen Geh.. Onth. Ver. Alg. Ned. Geh. Onth. Bond en de N. C. G. O. Bond. Secretaris der commis sie is ds. J. Henri Led'eboer, te Bree- devoort. De iVliddenstandstentoonstelling. Het Uitvoerend Comité der Midden- sta'ndstentoonstelling, in 1909 te Amster dam gehouden, heeft thans aan het be stuur van den Middenstandsbond uitvoe rig rapport uitgebracht. Men voldoening wordt in het rapport geconstateerd, dat de geheele voorberei ding en afwikkeling der tentoonstelling zonder eenige ernstige onaangenaamheden is verloopen. Als gevolg der tentoonstel ling kan in de kas van den Middenstands bond een bedrag worden gestort als zui ver batig saldo. Dat het resultaat der tentoonstelling zoo gunstg is geweest, mag naast de hier boven opgesomde omstandigheden zeer zeker voor een niet gering deel worden toegeschreven aan het reusachtig bezoek aan de tentoonstelling. Ruim 180.000 betalende bezoekers heb ben de tentoonstelling bezichtigd en die ontvangsten uit dezen post bedroegen niet minder dan f67.41 2.05^/2 Hoewel, noch direct, noch indirect zenige subsidie werd ontvangen' mocht Set comité er toch in slagen het geheele waarborgfonds zelfs verhoogd met 5 pet rente, over den tijd gedurende welken het door de deelnemers was gestort, we derom terug te betalen. In het batig saldo dat aan den Bond kan worden afgedragen, inbegrepen een bedrag aan schenkingen, waarbij door verschil lende gevers daarvan de uitdrukkelijke wensch werd te kennen gegeven, dat hun bedragen zouden worden aangewend tot het zoo mogelijk in het leven roepen van een fonds, waarvan de rente zou kunnen worden aangewend ter bevordering van het organiseeren en tot het financieel steunen van vaktentoonstellingen van den middenstand hier te lande. liet Bondsbestuur zal dus bij het be palen van de bestemming, die aan het hierbovengaande batig saldo der tentoon stelling zal worden gegeven met deze wenschen dienen rekening te houden. Christslijk-Historische-Unie. Op de buitengewone algemeene ver gadering Christ. Hist. Unie op Vrij idag 10 Febr. a.|s. te '^.Gravenhage te Jiouden, komen ^an de orde Bespreking, van .den a!g. politiiek.eji toestand. Behandeling der motie van den heer Van Koetsveld betreffende de publicatie der organisatie. Oranje Nassau Oord. De Haagsche correspondent van de Std. deelt mede, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken aan zijn ambtge- nooten een schrijven richtte om: ben» te verzoeken zooveel mogelijk te be vorderen, dat lijders aan tuberculose, die voor rekening of met steun van hun de partement worden verpleegd', voortaan in Oranje-Nassau oord worden opge nomen. De minister deed deze aan schrijving, oindat het beheer van O. N. Oord weer in goede handen is deze in- stelling voor het Nederl. volk thans aan spraak mag maken op 'den moreelen steun der regeering, die er krachtig' toe zal bijdragen om het sanatorium weer tot vollen bloei te doen geraken. Mr. J. G. Patijn. De Commissaris der koningin in Zuid- Holland, mr. J. G. Patijn, is vrij ernstig ingesteld. De toestand was gisteren niet onrustbarendevenwel was den zieke strenge rust voorgeschreven. De verdediging der Schelde. Reuter seint ons uit RomeVolgens de „Italië" zullen besprekingen tusschen Nederland en België geen gevoeligheden wekken, vooral niet na de verklaringen van Pichon, waarin hij de kwestie uit eenzette. Pichon is onwankelbaar vrede lievend en hij heeft zich ten deze tot den kampioen gemaakt van de handhaving van het Europeesch evenwicht, KORTE KRONIEK. De gewone audiëntien van de mi nisters van financiën, marine, koloniën, waterstaat, en buitenlandsche zaken zul len deze week niet plaats hebben. Het Lid der Tweede Kamer, mr. Th. H. De Meester, heeft zich voor onge veer U/2 maand naar het buitenland be geven voor een nakuur. De heer de Meester zal aan de Ri viera verblijf houden. Het nieuw-gekozen Eerste Kamerlid voor Noord-Brabant, mr. W. van Lan- schot, zal voorloopig niet als zoodanig zitting nemen, daar hij voor eenige we ken in het buitenland vertoeft. Te Heer-Hugowaard overleed de heer P. Wonder Azn., gedurende 32 jaar burgemeester dier gemeente en sinds 1900 lid van de Prov. Staten van Noord- Holland. De „Zeven Provinciën" is gisteren van Durban naar Mauritius vertrokken met verdere bestemming naar Batavia. Het aanta! katholieke vakbladen is weer vermeerderd met „De R. K. Meu belmaker" vakblad van den Nedi. R. K. Meubelmakers-, Behangers en Stoffeer- dersbond „SintAntonius van Pad-ua." LEIDEN, 31 Januari. Uitvaart B. Holthaus. Hedenmorgen had in de St. Petruskerk een plechtige uitvaartdienst plaats voor den ontslapen praeses van de R. K. Studenten Vereeniging, den heer B. E. M. Holthaus. De H. Mis werd opgedragen door den Z.Eerw. H.Gel. Heer P. G. Groenen, professor aan het groot seminarie te War mond en moderator van St. Augustinus, geassisteerd door de WelEerw. heeren J. W. J. J. Jacobs als diaken en A. H. Versondert als sub-diaken, beiden leden der Vereeniging. Op het priesterkoor had behalve de eerw. geestelijkheid der parochie ook plaats genomen de WelEerw Heer J. W. Goessens, lid van St. Augustinus. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer van Velzen de 3 stemmige Messa da Requiem van Perosi uit als mede het Libera van denzelfden compo nist. Onder de H. Mis naderden^ vele le den van St. Augustinus tot de H. Tafel. Tot de aanwezigen behoorden ver schillende notabelen der stad en die heer E. F. M. J. baron Michiels van Verduynen, praeses van het Leidsch Stu dentencorps. In de gisteravond gehouden verga dering van het fabrieksarbeidersgilde, onderafd. Ned. R. K. Volksbond, werd het huishoudelijk reglement vastgesteld en eene regeling getroffen in verband met het abonnement op het „Hoogambacht". Tevens kon de voorzitter de goede mede deeling doen, dat het aantal georgani seerde R. K. textielbewerkers geregeld aangroeid, en het ledental van het gilde, dank zij onvermoeide propaganda, voor uitgaande is. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is met ingang van 30 Jan., op verzoek eervol ontslag verleend aan M. C. E. Stakman, als assi stent bij 's Rijks Herbarium alhier, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist en is van 30 Jan. tot en met 30 Sept. als zoodanig benoemd F. A. des Tombe. ROOMSCME AGENDA. Woensdag 81/0 uur 's avonds. Zaal Maria Gijzensteeg. Propaganda-avond van het Kruisverbond, toegankelijk voor alle Katholieken, zoo mannen als vrouwen. Spreker de heer A. H. J. Engels. Opge luisterd door muziek en zang. Donderdag, Feestdag van Maria Lichtmis, verplichting van Mishooren. Donderdag, 5i/a uur 'savonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 81/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de Weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. Ml HAARLEMMERMEER. Bij koninklijk besluit is benoemd tot kanlonrechter- plaatsvervanger in het kanton Haarlem mermeer met ingang van 10 Februari, mr. A. Slob, burgemeester dezer gemeente. HILLEGOM. Gisterenavond sprak na een kort openingwoord door den heer A. Sluis, voorzitter der K. S. A. alhier, de Zeereerw. heer Kapelaan J. W. Brou wers op den derden conferentieavond belegd door het plaatselijk Comité der K. S. A. en de R. K. Debatingclub over De Waafheid van het Christendom. De gewijde spreker zijn onderwerp inleidende, drukte uit, dat vooral voor den godsdienst van toepassing is het spreekwoordOnbekend maakt onbe mind. Door den modernen tijdgeest, die zich verzet tegen alle natuurlijke open baring, is op godsdienstig gebied een nieuwe Babylonische verwarring ontstaan. De taak van den Christen ten deze is het, den Christelijken godsdienst te ken nen om hem te kunnen verdedigen. Na de vorige beide conferenties over de noodzakelijkheid van den godsdienst en het algemeen en in de maatschappij rijst thans de vraagwelke Godsdienst is de ware In groote lijnen zal spreker aantoonen op dezen avond, dat het de Christelijke Godsdienst is als leer van Christus zelf en niet van den mensch. De strekking van het le betoog zal dan gaan over de waarheid van den Katholieke godsdienst. De bewijzen bracht de Zeereerwaarde spreker tot twee soorten tot de innerlijke en de uiterlijke. De eerste zijn ontleend aan de geopenbaarde leer zelve. De tweede vloeien voort uit teekenen voor ieder verstaanbaar. Uit de verhevenheid en de schoonheid van den christelijken gods dienst bewees spreker zijn waarheid. In een uitvoerig, klaar betoog ging spreker de verhevenheid en de schoonheid van het Christendom na, in al zijn groote ge loofswaarheden en instellingen. Bij het debat werden vragen gesteld in verband met de waarheid van het bestaan van Christus, met het leven van Petrus te Rome, met de regeering van meerdere pausen tegelijk en van een pausin, met de mogelijkheid dat staatswetten over het recht ontsprongen uit het Romeinsche recht. De Zeereerwaarde spreker stond bij deze verschillende punten uitvoerig stil, terwijl een en ander hem aanleiding tot bespreking zal zijn op de volgende con ferentie. Het applaus dezer goed bezochte ver gadering vertolkte de instemming waar mee de spreker werd begroet en was overeenkomstig het warme woord waar mee de voorzitter den spreker dankte. LISSE. Tegen zekere W. alhier, die door de politie wegens openbare dron kenschap werd gearresteerd, is proces verbaal opgemaakt wegens verzet tegen de openbare macht. Door den ingevallen vorst zijn ver schillende bollenkweekers alhier gisteren weder begonnen met het reeds afgedra gen id ek weer op de .Hyacinthen te doen brengen. Bij beschikking van den Minister van oorlog is aan den milicien C. Huls bos van het 4e reg. infanterie toestem ming verleend om zich in Noord-Ame- rika op te houden tot 1 Maart 1912, met vrijstelling van het jaarlijksch onderzoek en v.m opkomst voor herhalingsoefenin gen. Tot hulptelefonist alhier is be noemd F. G. Maathuis. NOORDWIJK. Deze week is in ons dorp een begin gemaakt met het Liefde werk „Oud Papier". De opbrengst is voor de Katholieke Missiën. De mooie resultaten, in nadere plaatsen bereikt, en de gemakkelijke manier, waarop ieder een tot een schoon en liefdadig doel kan meewerken, zullen voor de Katho lieken een aansporing zijn, om dit lief dewerk zooveel in hun vermogen is te steunen. NOORDWIJKERHOUT. Zekere T. had gisteravond omstreeks 7 uur het on geluk van een zandbak der firma Gul- detnond in het water te vallen. Spoedig werd hij weer op het droge gebracht. Of hem dit bad, en reeds zoo vroeg in den morgen, bevallen is, betwijfelen wij zeer. Het gebeurt den jaatsten tijd en vooral in den nacht van Zondag op Maan dag meermalen, dat er door verniel- zuchtigen, baldadigheid wordt bedre ven. Voor een paar weken vernielde men een regenwaterpijp aan het huis van den heer M. Gisteravond moesten het die te lefoondraden ontgelden. Althans men sneed er één door. Het is te hopen, dat er aan die flauwe aardigheden een spoedig einde komt. NIEUWVEEN. Het liefdewerk „Oud Papier", dat hier een half jaar bestaat, heeft wel succes met zijn arbeid. In dat tijdvak werd door deze afdeeling 1670 ki lo verzameld en naar Amsterdam ver zonden. Met het vervoer heeft zich ge heel belangeloos de stoomboot maat schappij „De Volharding" belast. Ver meld dient hierbij, dat namens de Nieuw- veensche afdeeling ook in Zevenhoven he,t oiijd papier .wordj yerz^mekl. £00 komt het anders waardeloos weggewor pen papier de goede zaak ten voorde el e. TER AAR. De vereeniging tot „On derlinge verzekering tegen brandscha de", hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer L. van der Laan, te Langeraar. Aanwezig waren alle be stuursleden en 35 leden. De voorzitter de heer P. W. Kroft, heette de aanwezi gen welkom, herinnerende eraan, dat wij door Gods zegen tot nu toe voor groo te en zelfs voor kleine schaden werden behoed. Sprak den wensch uit en de hoop, dat ook het nieuwe dienstjaar de zegen des hemels moge rusten op onze jeugdige „Onderlinge", en verklaarde daarmee de vergadering geopend. Door den secretaris penningmeester den heer J. A. van Tol, werden de no tulen gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. In zijn jaarverslag merkte de secre<- taris op, dat het heden de eerste alge meene vergadering is, ofschoon de ver eeniging reeds twee jaren gewerkt had', aan het eind van het eerste dienstjaar is de toestand der vereeniging per cir culaire meegedeeld aan de leden en geen jaarvergadering gehouden. De „Onder linge" telt thans 103 leden. Tot heden zijn afgegeven 92 polissen. Het totale verzekerde bedrag is f 600.000. Hiervan zan 29 posten van f 10.000 tot f32000 tot een totaal van f444.000 gereassu- reerd, waarop door de vereeniging een jaarpremie van f460 wordt' betaald'. Het totaal der prerniën door de leden over 1911 verschuldigd bedraagt f1260 zoodat na aftrek der herverzekerings premie nog f800 in onze kas komt. In 1911 zullen minstens nog 36 nieu- inschrijvingen plaats hebben, waarvoor de opzeggingen bij andere maatschap pijen of reeds zijn geschied of spoedig kunnen geschieden. Te zamen beloopen deze 36 polissen weer pl.m. f300.000. Daarenboven zijn in ,1911 nog 33 op zeggingen te dpen tot een gezamenlijk bedrag van pl.m. f200.000. Alzoo zal omstreeks de volgende jaarvergadering een bedrag van pl.m. f 1100.000 zijn ingeschreven, behalve de nieuwe in schrijvingen, die wellicht evenals dit jaar nog zullen geschieden en nu nog niet kunnen worden voorzien. In alle deele hebben wij dus reden om tevre den te zijn, ja meer dian voldaan te zijn. Uit de rekening van den Penningi- meestei bleek, dat tegen eene ontvangst van f 3598.20, de uitgaven f3560.856 bedroegen. De Voorzitter bracht den Secretaris- penningmeester hulde voor zijn uitge breid en keurig verslag, en d'ankte hem voor zijne accurate rekening enf zijïl beleidvol financieel beheer. De reke ning en verantwoording was bereids door. eene commissie uit het Bestuur met zorg nagezien, goedgekeurd' en ge- teekend. Was aan de orde de verkiezing van: drie bestuursleden, de Heeren C. Mo lenaar, Jac. Blommesteijn en W. Visser, die met bijna algemeene stemmen wer den herkozen. Bij de rondvraag verkreeg het eerst het woord de ZeerEerw. Heer Pastoor Kersbergen van Nieuwveen. Spr. ver klaarde de reis van zijne woonplaats hierheen gedaan te hebben, om daardoor zijne belangstelling te toonen, gelijk spr. dat ook deed door in de gemeente Nieuwveen propaganda te maken voor de „Onderlinge". Thans wenscht Spri. het Bestuur uit te noodigen om dloor1 persoonlijke bezoeken in Nieuwveen voor de vereeniging te komen werken. Kennis der plaatselijke toestanden geeft Spr. het vertrouwen, dat van ijverige propaganda wel wat is te verwachten. Het Bestuur aanvaardt dankbaar deze opwekking en de Voorzitter dankt den ZeerEerw. Heer Pastoor. De Heer O. Verburg geeft in over weging om in het vervolg een presentie lijst door de aanwezige leden te doen teekenen. Wijzend op de belangstelling van den Z.E. Heer Pastoor van Nieuwveen, con stateert de Secretaris-penningmeester met voldoening, dat ook door de R. K. Kerk- en Armbesturen van Langeraar reeds vele panden bjj de „Onderlinge" verzeke.d zijn en jveldra nog meerdere zullen ingeschreven ^worden. En naar aanleiding hiervan wekt spr. dë aan wezige leden van andere kerfegenoot- schappen of colleges op tot het maken van propaganda waar zij invloedl kun nen oefenen. Het Bestuur stelt zich voor om stappen te doen bij de gemeentebe sturen van Ter Aar en omliggende ge meenten ten einde de gem eentje eigen dommen in onze maatschappij te doen inschrijven. Nadat nog eenige zaken van huishou- delijken aard zijn behandel du dankt de Voorzitter alle aanwezigen voor hqnne Itrouwe opkomst en voor den- opge;-' wekten, aangenamen toon. waarmee 'de zakelijke en vruchtbare besprekingen werden gevoerd1. Hij spreekt den wensch uit dat de „Onderlinlge" onder Gods zegen moge groeien en bloeien en sluit deze vergadering. Daarna deelt de Voorzitter nog mede, dat door de afdeeling Rijnsaterwoude van de Hollandsche Mij. van Landbouw op Woensdag 1 Februari eene verga dering zal gehouden y/orden, ten einde de mogelijkheid' en wenschelijkheid te bespreken van het stichten eerter on derlinge landbouw-ongevallen-verzeke- ring, en hij noodigt alle belanghebben den uit tot het bijwonen dezer verga- .derüig. t ^.j _wLa_i_ Door 9 firma's waren bij den tuin- dersbond de inschrijvingsvoorwaardcn aangevraagd voor het contracteeren van doperwten. Door den Bond werden aan geboden 4 maal 10.000 zak, zoo mo gelijk voor de hei ft eerste en voor die andere helft tweede soort. Vijf firma's hadden hunne inschrijvingsbiljetten in geleverd. De hoogste inschrijver .was de Heer L. Bosman te Ter Aar. die 40.000 zak heeft gekocht tegen f 112,75 per 100 zak eerste en fgfr.lO per 100 zak tweede soort. De prijzen zijn al- zoo belangrijk hooger dan het vorige jaar. Bij dezelfde levering toch zal de tuindersbond ruim f3000 meer voor de gecontracteerde doperwten ontvangen. 395e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. - 10e LIJST. Trekking van Dinsdag 31 Januari. Hooge JPriiasesi. f1000 5021 7351 18825. f 400: 7167 13449. f 200: 6221 11691 13932 17153 18282, f 100 2605 2888 3761 4005 5769 8993 9567 9883 12714 13386 15202 15904 17461 19521 19888. •ÏPrnizeES van i 127 2218 5024 7602 9935 12778 15724 18558 250 348 54 51 36 877 84 86 381 509 73 771 67 95 802 631 90 614 132 84 77 912 16026 862 94 757 98 851 10006 13020 75 71 495 914 318 977 89 53 154 19047 507 53 87 8125 97 149 88 177 762 82 437 240 243 247 286 82 84 3037 52 42 75 79 328 223 865 81 655 46 315 342 96 61 943 179 88 337 735 468 409 353 86 267 96 59 76 552 25 443 1007 346 871 93 825 807 74 562 89 403 988 448 79 901 537 75 133 500 6036 564 87 14323 839 642 41 617 66 689 906 420 90 787 429 23 85 735 47 525 971 808 57 48 640 71 11152 33 17146 64 513 737 728 832 216 747 86 949 27 868 844 33 335 48 350 66 34 4007 67 89 41 82 504 20025 48 86 952 9168 512 927 682 245 62 104 7006 89 84 15112 816 87 625 231 71 395 93 79 70 94 63 61 92 427 646 88 18022 328 744 322 307 34 776 374 44 96 59 599 14 540 12C07 477 53 521 874 615 16 741 90 529 224 603 911 700 34 46 334 91 436 37 2031 40 35 52 71 95 49 67 62 73 72 898 462 648 532 732 162 5015 433 921 673 706 36 21000 NIETEN 23 845 759 957 10431 13191 1C0I1 18616 31 78 62 68 38 260 58 39 53 98 82 76 53 89 61 93 88 3063 823 8008 534 329 110 747 131 95 36 77 651 '39 12 48 44 132 75 111 65 71 34 51 60 40 97 13 724 402 45 64 61 41 903 24 33 08 52 70 75 56 44 35 94 54 67 81 270 206 63 228 812 79 73 809 329 74 6072 61 80 522 77 10 87 372 95 84 919 27 99 16 99 400 112 316 23 620 230 41 473 542 55 17 43 61 83 944 572 97 203 28 76 79 337 52 74 610 22 58 11063 702 45 19041 84 43 23 74 68 48 49 55 657 59 68 76 82 72 70 111 67 99 86 80 111 88 75 40 705 714 301 94 42 826 423 217 27 32 20 96 48 75 80 58 54 43 99 474 61 14001 557 97 57 97 421 83 200 96 99 308 98 800 45 85 372 126 633 16 841 20 48 92 429 33 37 29 49 28 66 514 66 44 51 41 56 33 69 29 69 51 57 42 72 42 97 44 98 213 77 420 74 73 518 55 554 68 97 21 78 909 33 92 614 78 735 47 97 24 52 96 725 301 70 63 934 37 81 601 96 12 806 77 83 39 603 13 807 32 21 79 86 4026 84 54 20 34 25 94 91 165 93 86 23 82 27 509 99 66 96 93 37 86 53 16 1048 86 762 736 39 407 96 36 52 201 89 38 43 17 99 41 80 28 806 49 59 38 993 67 83 81 46 62 65 52 17031 79 262 82 93 809 72 55 33 643 82 400 930 59 96 92 54 731 303 14 36 82 911 510 154 43 14 33 40 960 14 73 75 86 18 45 44 69 43 98 247 845 554 66 56 83 57 99 50 916 617 507 87 9021 99 636 367 19 45 32 7086 93 12015 39 409 27 751 649 102 144 25 83 10 39 89 56 07 70 94 795 13 43 865 93 29 95 118 840 59 83 944 702 70 201 45 98 73 027 55 19 215 35 48 928 85 on 39 61 53 18 49 81 38 86 56 81 82 35 56 95 15023 519 115 92 805 39 316 262 145 93 20 2017 86 40 97 78 242 663 26 49 916 75 405 95 46 709 39 91 52 76 52 97 80 13 63 105 92 87 66 417 89 31 81 18 5019 325 67 19 93 55 84 63 77 39 539 52 318 59 90 70 98 58 663 525 27 60 331 79 115 62 814 65 401 74 88 206 41 81 18 81 05 809 446 15 61 85 65 82 19 49 83 70 206 400 87 649 50 50 541 89 14 48 924 51 75 55 82 306 20 87 42 62 90 56 91 45 26 500 81 70 95 66 619 69 60 44 95 709 501 75 24 77 70 68 96 17 18 93 54 83 75 609 10025 42 46 18007 56 488 308 68 14 47 52 56 39 72 553 22 60 836 619 56 86 618 407 23 139 71 37 171 730 34 18 42 42 941 99 93 37 49 41 93 48 66 703 216 54 57 504 96 64 13022 19 66 95 63 09 718 97 32 33 346 829 727 22 92 224 46 36 81 42 33 50 806 88 58 37 439 50 43 60 37 90 67 816 59 955 44 86 59 93 117 38 95 84 602 72 329 36 81 578 86 44 74 32 54 89 92 802 708 86 67 88 Leger en Vloot. Bij beschikking van den minister van Oorlog is bepaald dat op 8 Februari a.s. en zoo noodig op volgende data het toe latingsexamen voor het Reservekader zal plaats hebben bij de Staven der korpsen Infanterie en Vesting-Artellerie.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2