BUITENLAND. Het lied van Clarens. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 28 Januari. De Week. Als we zoo na een week het wereld- •ïooneel weer eens overzien, blijkt er •vtoor een overzichtschrijver zoo veel merkwaardigs nog niet geschied te zijn. In Amerika bleef het zoo bij het oude geharrewar tusschen de kleine staten die meest alle grensgeschillen hebben. Pe ru en Ecuador die aan het bakkeleien .'Zijn. Paraguay waar een oud-ministelr Van oorlog die inderdaad reeds de baas \Was, nu ook den naam ervan hebben wil en den president en Vice-president wipt óm zelf op den zetel te gaan zittem Mexico, waar nog steeds de opstan- - delingen de regeeringstroepen de han- !den vol geven en waar het net zoo lang 'jihiurt tot d:e Vereenigde Staten tus- ;;schen beide komen en op voor beide partijen misschien onbevredigende wijze een einde aan de kwesties maken. Tot i nog toe vergenoegen ze er zich mee van (den anderen kant der grenzen de rol Van toeschouwer te spelen, maar wat niet is, kan nog komen. In een ander gevlal zijn zij reeds tusschenbeide gekomen. Reeds jaren lagen Haite en San Do mingo met elkaar overhoop wegens 'nu ja, waarover anders dan een .grensge schil. Nu onlangs hebben troepen van San Domingo enkele plaatsen in het be twistte gebied bezet met het geVolg dat van Haitiaansche zijde troepen werden gezonden, om den opmarsch der Domi- nikaners tegen te houden. De Ver. Staten die altijd een vaderlijk oog in het zeil' houden, zonden fluks de kanonneerboot j,Marietta" naar het bedreigde gebied, op het gezicht waarvan president Simon van Haiti aan den Amerikaansclien ge zaghebber verklaarde dat hij de bemid deling van de Ver. Staten gaarne wilde aanvaarden. Dan moest echter San Do mingo zijn troepen terug trékken en de wegenaanleg in die streken staken, een geenszins onbillijke eisch, zou men zeggen. Maar Domingo dacht er anders over en liet de daarna gevormde Hai ti.aansche arbitragecommissie aan de grens op hunne commissie staan wachten terwijl ze zelf hun troepen vooruitscho ven. Lang konden ze er niet blijven staan en daarom trokken ze met de wrok in het hart af, om in hun land te adVisee- ren ook maar met grof geschut te be ginnen. Doch nu kwam de groote repu bliek een woordje meespreken en dé Amerikaansche minister van buitenland- sche zaken Knox zond aan San Domingo een scherp gestelde nota, waarin werd aangedrongen (lees bevolen) het geschil met Haiti onverwijld scheidsrechterlijk te doen beslissen. Denkelijk dat nu de Dominikaners handelbaarder worden. Zooals men uit een exposé der Turk se!', e regeering heeft kynnen vernemen, begint het er voor den Turk steeds sl'echl ter uit te zien in Arabië. Het is nu al' eenige jaren dat in Yemen opstand te gen zijn gezag heerscht, welke onder lei ding van Sjeik Ijtris steeds .aanwast. Zijn plan is niet meer of minder dan geheel Arabië te bevrijden van dé Turk- sche overheersehing en een antonoom vorstendom te stichten. Begonnen met een rondschrijven te zenden aan alle Arabische hoofden, waarin hij verklaart idat ieder die zijn bevelen niet vólgt zal Worden ter d-ood g-ebracht, heeft hij de Arabische boeren, die hurr vrouwen in veiligheid gebracht hebben, om zich ver zameld en de vaste steden in Yemen om singeld. De Turk zal nu een belangrijke troepenmacht op hem uitsturen, waar bij hij op tegenkanting bij een gedeelte zijner soldaten stuit, die het land niet wil len verlaten. Oi hij nu met zulke troepen menschen zal kunnen overwinnen, die voor hun vrijheid vechten Intusschen was dat een sciioone ge legenheid voor Griekenland' om met Kre ta tot een oplossing der nog steeds han gende kwestie te komen, maar nu doen zich daar in het land weer oneenighed'en voor. De zaak van Lapathiotis die onlangs gevangen genomen werd, acht de regee ring niets anders dan een samenzwe ring. Wel verklaren hij en de eevneens gevangen genomen onderofficieren dat zij slechts bijeen kwamen om hun klach ten te bespreken. De onderofficieren zei den n.l. te hebben willen bespreken hoe zij tot den officierscursus kondén wor den toegelaten, wijl zij toch een voldoend examen hadden afgelegd. Maar als het zulk een onschuldige ge schiedenis is waarom vergaderen ze dan in den nacht Het schijnt dan ook wel dégelijk een. intrige tegen Veniselos te zijn, wien men verwijt niet krachtig genoeg op te treden in de Kreta-kwestie. We leven rustiger in ons landje, dat slechts even door een Scheldekwestie in beweging wordt gebracht, een kwes tie, die zich hoofdzakelijk in het buiten land afspeelt en waarover allerlei bui tenstaanders zich druk maken en mét el kaar gaan plukharen. Het verinakelijkst is echter dat, terwijl de Belgen schet teren over de moeilijkheden die wij En geland in den weg zouden leggen, als het hen ten hulp wilde komen bij een eventueel annexatieplan van Duitschland nu e ensklaps tot grooten schrik van Frankrijk, openbaar wordt een plan van koning Leopold II om met hulp van een andere mogendheid (lees Duitschland) een inval te doen in Frankrijk, of liever om die mogendheid een inval in Frank rijk mogelijk te maken. Dit geval doet je even glimlachend denken aan een ver- vermakelijke prent van jaren jier: de oude von Möltke in £ijn werkkabinet, een ordonnans komt aankondigen een' oorlog met.... noem welke buitenplaats gij wilt. Waarop het iakonieke antwoord van von MoltkeArchief rechts, vierde rij, tweede la van boven, een klaar inva sieplan. V. Weekpraatje. Aan het slot van iiet praatje van de vorige week had ik het zoo over al het moois dat we Maandagavond te zien zou den krijgen, ik heb er nu niet veel meer ovér te vertellen, want we konden Dins dagavond in ellenlange verslagen in on ze krant lezen, wat voor schoons opi dien éénen Maandagavond door alle Lci- denaars gezien was. De meesten trok „Lucifer" en die daar heen zijn gegaan, hebben geen berouw gehad van hun geld want... nou enfin u weet 't misschien zelf nog beter dan ik, 't was heerlijk, mooi en je hoort zoo al emer en meer den wensch uiten dat het nog eens voor de derde maal in Leiden opgevoerd zal worden, en me dunkt dat ook Rooyaards daarvan geen berouw zal hebben. Maar 't was toch erg jammer dat we zooveel moois op dien pénen avond hadden, je kan ook te veel hebben van 't goede, de ver gadering van Geloof en Wetenschap leed- er misschien wel wat onder, en het moet daar toch ook heerlijk mooi geweest zijn, prof. Knaapen heeft er slag van zijn hoorders enthousiast te maken voor de opleving en bloei der Liturgie. Niet zoo veel schade heeft de feestvergadering der Jonge Garde daardoor gehad, het is waarlijk e en flink succes ge - weest Voor 'de Jonge Garde dat 4eze vergadering zoo de belangstelling heeft getrokken. Niet alleen echter hier in Ledden, doch ook in de omliggende gemeenten weet men de menschen qp hoogst amusante wijze bezig te houden. Overal leest men van concerten, tooneel- en .zanguitvoe ringen, feestVergaderingen, en dit piet het minst van Katholieke zijde. Dat alles is natuurlijk zeer goed, want de kunst zin der Katholieken wordt er meer en meer door opgewekt, misschien wel langzaam maar 't gebeurt toch. Onze wensch is dat er spoedig veel van 'die amusante en leerrijke avondjes mogen komen, want gauw genoeg zullen wij ons van vermaak moeten onthouden om ons met meer ernstiger dingen bezig te houden. Bij het noemen van allerhande verga deringen vergat ik er bijna nog .een nl. de verlerlei bloembollen en tuindérsS Vergaderingen die overal in de buurt ge houden worden. Er wordt tegenwoordig weer eens druk werk van bloembollen- prapaganda gemaakt, prachtstukken die 's winters gekweekt zijn, overal kan je die vindén. Voor die beweging op gebied van bloembollencultuur pleit niet 'tminst de tuinbouwtentoonstelling die spoedig in Boskoop zal gehouden worden, wat er eenige dagen geleden Van in ons blad stond was waarlijk prachtig, denk eens aan, een groot deel Van de jury bestaat ook uit niet-Nederlanders, me dunkt het succes zal overweldigend ^ijn. 'n Prachtig bericht opk dezer dagen voor ons Katholieken was* de mededeeling in de bladen dat de oprichting eener Ne derlandsche afdeeiiag van de souvereine Orde van Malta door Kapittel en Groot meester dier orde is goedgekeurd. Een Baljuw Van ciie afdeeliog is volgens de bladen ook reeds benoemd. Voor een groot deel is het aan Dr. Gisbert Brom te Rome te danken dat de onderhandelingen met den Prins-Groot meester der Orde tot een gunstig resul taat geleid hebben. Meent niet geachte lezeressen en lezers, dat dit weer een nieuw Nederlandsch eerepostje zal zijn, neen de Grootmeester heeft er nog na drukkelijk op gewezen bij de oprichting der Nederlandsche afdeeliiig toen hjj zeide dat „hij oor alles verlangde dat het doel ervan niet moet blijven bij een eerepost door de ridders ingenomen doch dat de oude tradities moeten 'hooggehou den worden welke bestaan in het uit oefenen van yv erken van naastenliefde en vooral van ziekenzorg." Het doel is dus precies hetzelfde als het doel der in 1099 opgerichte orde, die zich bezig hield met de verpleging van zieke pelgrims en kruisridders. Dit dus zal de werkkring zijn dér Nederlandsche af- deeling: het stichten van ziekenhuizen en soortgelijke inrichtingen en het ver plegen van zieken en gewonden zoowel in tijd van vrede als in tijd van porlog. Daar is natuurlijk geld voor jioodig, doch ook op dat gebied zal de Neder landsche katholieke adel haar ouden roem weten hoog te houden, dat hjj nl. voor werken van naastenliefde gaarne zijn geld over heeft. En het zal ons niet verwonderen of de fundaties zul len spoedig door de Vrijgevigheid van Neerland's Katholieken zoo sterk zijn, dat geen zieken tevergeefs op dé Sou vereine Orde een beroep zullen doen, zij die déze fundaties stichten, zul! er* zeker zijn, dat hun geld voor liefdadige doeleinden gebruikt zal worden. STAN. Gemeenteraad van Aarianderveen. Voorzitter; de heer j. W. van der Lee, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve de heer C. van Muiswinkel. Na opening der vergadering en mede deeling van de ingekomen stukken wordt goedgekeurd eene wijziging van de po litieverordening, waardoor verboden is pluimvee langs de wegen te laten los- loopen, van welke bepaling B. en ,W. geen ontheffing ineer kunnen verleen en, zooals tot dusverre het geval was. Op voorstel van B. en W. zai aan de Holl. Maatsch. van Landbouw op haar ver zoek, om bij een evcntueele vacature in het onderwijzend personeel bij voorkeur een onderwijzer met iandbouwacte te be- noeenin, bericht wordt, dat B. en \V. aan het verlangen der aid. de nocdiige aandacht zuilen schenken. Het gebed, waarmede de vergadering werd geopend zal voortaan, door den secretaris worden voorgelezen» Besloten wordt den termijn van ont ruiming van de onbewoonbaarverklaar- de woning van de wed. Pieenbrinck met zes maanden t e verlengen. Met 7 tegen 3 st. wordt afwijzend beschikt, overeenkomstig het preadvies van B. en W. op het verzoek der ge meente-werklieden om verhooging van nun loon. Tegen stemden de hoeren M. Muiswinkel, J. van den Bosch en J. van der Knijïf. Eerstgenoemde had voorge- gesteld het loon met 50 c. per week te verhoogen. Eveneens werd afwijzend beschikt op het verzoek dr vereeniging tot afschaf - tien duizend franc, waarvoor u het kas teel werd toegewezen, komt hem op het oogenblik bespottelijk voor, en mits, waar van hij rich overtuigd houdt, zijn bloed verwanten zijn meening deelen, zult u ruimschoots worden schadeloos gesteld. Zij zullen u "het dubbele geven van clen prijs van inkoop." „Het dubbele!" brulde Raffut. „Misschien het driedubbele, weet ik het," zei het ongelukkige meisje, dat niets van dien woedenden kreet van Raf fut begreep „Wees er zeiter van, dat hij geen bezwaar zal hebben, om zelfs het driedubbele te betalen, zoo gij hem het domein teruggeeft" 5,Hem het domein teruggeven!" schreeuv.de Raffut geheel buiten zich zeiven. i,Heb je hem te verstaan gegeven, dat ik hem in het bezit van het domein zou stellen?" „O, mijn God, zou dat dan niet |n uw plan liggen?" zuchtte het jonge meis je, liaar oom aarziende met verschrik te oogen,- alsof zij hem voor het eerst zag. Raffut barstte In zijn gewonen schamperen lach. ï,0 zottin..., jou zottin!*.* Begrijp je dan heelemaal niets!..... Zje je niets?... Dis junkmail mei jjju bgnjKZQftS lejir fing van alcoholhoudende dranken om een gemeentelijke subsidie. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot den bouw van een openbaar slacht huis op grond van de eigenaardige lig ging van de drie gebouwde kommen, waaruit de gemeente bestaat, waardoor alleen de jnwoners van één dier kommen van de voordeelen van een Slachthuis zouden profiteeren en omdat B. en *W. meenen, dat de financieele resultaten on gunstig zullen zijn. De heer Van Dam heeft vreemd op gezien, dat B. en W. botweg adviseeren niet tot den Slachthuisbouw over te gaan en in strijd met het advies der Slachthuis commissie van oordeel zijn, dat de fi nancieele resultaten ongunstig zullen zijn zonder dat B. en W. hun motieven inede- deelen of de door de commissie verstrek te gegevens bestrijden. De heer M. van Muiswinkel is het ook opgevallen, dat B. en W., het ver zoek tot den bouw van een Slachthuis ge heel van de hand te wijzen. Het advies van B. en W. heeft hem verwonderd vooral na de vergadering van de 3 da- geiijksche besturen met de slachthuis commissie, waarin slechts een der aan wezigen n.l. één der wethouders van Alfen zich onvoorwaardelijk tegen den bouw verklaarde. Spr. is geen voorstander van het slecht- huis a tout prix; maar het advies van B. en W. gaat hem te ver. Hij zou zich kunnen vereenigen met het idee, dat de eindstemming thans nog niet gehou den wordt, maar dat de zaak nog eens van alle kanten ernstig wordt bezien. De Voorzitter zegt de verwonde dering van den heer M,. van Muiswinkel eenigszins te kunnen begrijpen. Doch na de gecombineerde vergadering, die de heer M. van Muiswinkel bedoelt, is door het gemeentebestuur van Ouds hoorn gewezen op de te maken verorde ningen inzake het slachthuis. Over de toepassing van die verordeningen moet men niet zoo gemakkelijk denken; de noodslachtingen zullen ook veel last ver oorzaken en daarbij komt het moeilijk toezicht op het invoeren van vleesch uit de naburige gemeenten Zwammerdam en Nieuwkoop. De heer Ru ting heeft in beginsel tegen het slachthuis geen bezwaar, maar hij vreest dat van het slchthuis voor ex port geen gebruik zal worden gemaakt voor goede financieele resultaten is de de exportslachterij onontbeerlijk. De heer D o m p e 1 i n g zegt op den den voorgrond dat hij als slager niet tegen het slachthuis is, als lid van den Raad is hij dat evenwel wel. Met genoe gen heeft hij het advies van B. en W. vernomen. Een plattelandsgemeente als deze is, leent zich niet voor een goede exploitatie van een slachthuis. In plaats- sen waar de bevolking dicht bij lelkaar woont en waar geen landbouwende be volking is, gaat het goed, maar hier niet. Tegen de slachthuisplannen zelf heeft spr. ook bezwaar. Spr. mist in het bouw plan koelcellen, een hangplaats en meer onontbeerlijke zaken. Voorts is de slacht plaats te klein ontworpen. Z. i. zouden de bouwkosten geen f28.000 maar f50.000 bedragen. De heer Van Dam acht het ontwerp te belangrijk, o m dit thans voorgoed van de baan te doen, en stelt voor het onderwerp aan itie houden. Na lange discussiën over en weder wordt het voorstel van den heer Van Dam in stemming gebracht. Vóór stem men de heeren J. H. Ruting, W. C. van der Lee, M. van Muiswinkel, A. van Dam, en C. v. d .Berg; tegen de heeren S. Dompeling, B. W. Knape, J. v. d. Bosch, C. van Egmond en J. van der Knijff. De stemmen staakten waardoor in een volgende vergadering een nieuwe stemming zal worden gehouden. Gemeenteraad van Lisse. Voorzitter de heer Jhr. P. F. A. J. von Bonninghausen tot Herickhave, bur gemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de hee- J. M. D. graaf van Lynden en Hy Prins1,' eerstgenoemde met kennisgeving. gens waardoor jij je hebt laten inpalmen, kwam heel eenvoudig mij bespieden bij jou. Hij is onze vijand. Ónze ergste vij and, zeg ik je. Hij wil mijn verderf. Hij wil me onteeren, me ruïneeren!" „Ik verzeker u „Houd je mond, dwaas meisje, je hebt maar al te veel gesproken. Ik heb mij op de hoogte gesteld. Weet je, dat die mooie markies zich heeft laten schrappen van de lijst der uitgewekenen?" „Wat steekt daar voor kwaad in, oom Dat verklaart alleen zijn verlangen om zijn vaderland terug te zien, om weder Franschman te worden." „Dat is een list, om een beter middel in de hand te hebben om mij te bena- deelen. Hij js bij1 mannen van zaken, bij advocaten geweest.... Hij wil doen geloo- ven üat zijn moeder niet dood is, niet is uitgeweken, dat het kasteel, de gron den onwettig zijn verkocht geworden. Hij wil zich vestigen te Clarens. Hij heeft het request van den bisschop geteekend om den bisschop te doen terugkomen; hij heeft geteekend aan het hoofd van de lijst, op de opengelaten plaats, waar ik zelf had moeten t eekenen, ik, de meester de burchtheer. Hij heeft zich aan pile boeren bekend gemaakt; en jij gelooft Ifjyvfcs.elijk jdai hij hier kqint a,l| vriqnd, dpt De Voorzitter opent de vergade}- ring. De notulen van vier vorige vergade ringen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken behoor de a.s. de goedkeuring van Ged. Staten* betreffende de zekerheidsstelling Van den kassier voor het gasbedrijf. Van het R. K. Kruisverbond was een, verzoek ingekomen om subsidie. Con form advies van B. en Ws. werd beslor ten hierop afwijzend te beschikken. Van de „JuÜanavereeniging" was me de een request ingekomen, met Verzoeld om inkrimping van de kermis met dén laatsten Zondag omreden de „JuÜana vereeniging" anders wel ontbonden kan worden, wijl zij geen vergunning 'kan krijgen voor het houden van een Julianar dag, tenzij de laatste kermiszondag wordt afgeschaft. Het voorstel werd in stemming ge- bracht en met 6 tegen 3 stemmen ver worpen. Voor afschaffing van den laat sten kennis-Zondag stemden de heen ren Tromp, Van Zanten en Van Parijs; Voor behoud van den laatsten Zondag] stemden de heeren Pijnacker, Lefeber, Van der Veld1, Van Graven, Riggel en' Van der Mey. Een voorstel van den heer Pijnac ker tot wijziging van de verordening] in zake den hoofdelijken pmslag kwamj nu aan 4e orde. Voorgesteld werd o. a, om het belastbaar i nkomen in het Vervolg te bepalen op f 450. Voorts, om! het iniddencijfer in de classificatie te veranderen, en ook om vyerklieden-ge-- zinnen met één kind vrij te stellen van een aanslag. B. en W. konden zich ia beginsel vereenigen met dit voorstel# maar meenden dat dit te laat was in gekomen, oin Tiierop met het oog op! 1911 tijdig genoeg dé goedkeuring te kunnen verkrijgen. Een wijziging in de ze verordening werd algemeen als iUr gent beschouwd. In stemming gebracht .werd het voort stel van B. en W. om een besluit hier omtrent uit te stellen tot een volgen de vergadering aangenomen met 8 stemw men tegen 1 stem. Tegen stemde de heer Pijnacker. Alsnu kwam aan de orde een verzoek! van den gemeenteontvanger om in het vervolg zijn borgtocht te doen bestaan! in een hypothecair verband op zijn on roerende goederen met 25 pCt. over waarde, en niet meer in een inschrijving Grootboek. Vervolgens een verzoek om! het bedrag van zijn borgtocht te ver minderen van f4000 op f3000 Qndeaf bepaling, dat het meerdere van het kas geld boven den borgtocht gestort moet worden op de Rijksposspaarbank. Het verzoek om verandering van de wijze van borgtocht werd goedgevonden; zonder hoofdelijke stemming. Dat om] vermindering van het bedrag werd met algemeene stemmen afgewezen. De stembureaux werden vastgesteld als volgt: Stemdistrict I: voorzitter, do burgemeester plaatsvervanger de heer G. van Parijs. Ledende heeren M. van' der Veld en H. van Graven. Plaatsver vangers, de heeren H. Prins en J. C* Zaneveld, vierde lid de heer J. C. Za- neveld. Plaatsvervanger, de heer G. van! der Veld. Stemdistrict II: Voorzitteit de heer Riggel. Plaatsvervanger de lieer, G. C .Tromp. Leden de heeren J. Pij nacker en A. van der Mey. Plaatsveivaiir» gers de heeren J. W. Lefeber en M. Veldhuizen van Zanten. Vierde lid de heer Van Hemerd, plaatsvervanger, de heer J. Bergman. Indertijd was ter gelegenheid van do periodieke salarisverhoging der onder wijzers aan mej. Reijneveld een ver hooging onthouden op grond van min der gunstigen gezondheidstoestand. Het Raadsbesluit inzake de onthouding van' traktementsverhooging was indertijd genomen op grond van de verklaringen' van het hoofd dér school. Nu echter was er weer een schrijven ingekomen van het hoofd dier schoolv waarin hij ver klaart, dat hij meent nooit een verkla ring aan B. en W. te hebben afgeleg<d> dat de gezondheidstoestand van mej. Reijneveld minder gunstig was. Ten gevolge van deze laatste verkla ring meenden B. en W. terug te moeten hij niet zal opeischen wat hij nog als zijn rechten beschouwt, en uat met alle hem ten dienste staande middelen. Ik zeg je,- dat hij onze vijand is, een verschrikkelijke vijand: overal kondigt hij aan, dat hij zijne moeder zal wieken!" Bij dien kreet, welke hem in een vlaag van toom ontsnapte, riep Geneviève: „Maar is dat dan zijne plicht niet?, Moeten wij hem daartoe niet helpen uit al onze krachten? Ik heb hem al mijn hulp beloofd,.... en ik zal hem helpen..."* „Hebt jij hem dat beloofd?.... jij?... jij! Raffut bracht zijn beide handen aan het hoofd, alsof zijn slapen dreigden te barsten. Hijgend, half gestikt, brulde hij opnieuw „Ga heenja, ga heen.... Laat mij alleen.... Je zegt me dingen, die me bui ten mijzelve brengen.... Ik ben mijzelveu niet meer meester... Ga heenIk ben ruw.... ik zal je slaan!.... Ik zal je kwaad doen!.... Ga heen!.... „Ik zal niets meer zeggen, oom, maar u bent ziek.... Laat mij bij u blijven.».. Ik zal u kalmeeren, ik zal u genegen...." ï,Neen, ga heen, zeg ik jeje martelt me, je doodt me...." (Wordt vervolgd,)' FEUILLETON. Een verhaal uit de Fransche revolutie. 49) „Hij vraagt evenwel op de dringendste wijze, ze u zoo spoedig mogelijk te be tuigen.' „Ik wil niet.... neen, ik wil hem niet zién", antwoordde Raffut weder op 'n woesten toon, opnieuw door woede aan gegrepen. „Ik wil hem niet ontmoeten; daarom ben ik zoo laat teruggekomen, en Bieb mijn weg door het park genomen, ben ik steelsgewijs te werk gegaan; wat kan hij mij te zeggen hebben? Wat wil !hij van mij?" „Niets wat u verontrusten kan, her- Biaal ik u oom," zuchtte Geneviève be droefd over de voor haar onverklaar bare opgewondenheid van Raffut. „O, fcoo u den jonkman kende, dan zoudt gij U niet ongerust maken, dat verzeker iku. [Hij is zoo zacht als iemand bij .mogelijk heid wezen kan: hij houdt van studie,van boeken, en zijn grootste genot is droo- merij. Hij vraagt rï.ets meer dan te slen teren in het pack en langs den vijver,." „En wat heb je hem geantwoord, jij?" „Maar oom, het stond heelemaal niet aan mij, om hem te antwoorden." „Toch heb je hem iets geantwoord." „Ja, maar ontwijkend, en zooals ik moiht veronderstellen dat uwe bedoe lingen waren." „Verklaar je nader; ik ben nieuwsgie rig te vernemen, welke bedoelingen je mij toeschrijft." Op den meest natuurlijken toon ant woordde Geneviève. „Ik heb hem verzekerd, (dat gij u zeker met hem zoudt verstaan; dat wij het kasteel zouden verlaten, zoodra de boerderij klaar zou wezen, en dat uniets verkocht hebt van alles, wat zich op bet kasteel bevond, ten einde alles terug te geven." „Heb je hem dat gezegd?" riep Raffut uit, met dreigend oog en woedenden blik. „Zeker. Was dat niet tiw bedoeling?" vroeg Geneviève onthutst^ en meenende hem te kunnen sussen voegde zij éröian- 1 stonds aan toe: „Maar wees gerust, hij zal er een eer in stellen,- even (edelmoedig te zijn als gij. Hij weet datjde wegen van verkeer, het aanleggen van de leigroe ven en van de zagerijen aan het domein een aanzienlijke overwaarde hebben ge geven. Het reujbQürseerpa y&a 4e vijf-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 5