Gemengd Nieuws. flOOO, f600, f300, f150, f100, f60, f 15. Uit Stad en Omgeving. nog, dat beide Hoogw. bisschoppen van Utrecht en Haarlem reeds bepaald had den ,dajt in bestekken van alle aan den bisschop recenclichtige besturen (kerken, scholen gestichten) deze zelfde bepa lingen zouden gelden. T Is waar, 't is anders dan hand (schreeuwen over de rechten der arbei ders, 't is maar handelen in hun belang. Eindelijk is dan ook de kwestie voor jde buitenleerlingen de H, B. S. voor jon gens opgelost Met overgroote meerder heid is een einde gemaakt aan |de schreeu wende onbillijkheid dat de Lektsche bur gers hunne belastingpenningen besteed zien aan het onderwijs van zoovel en die buiten Leiden wonen. De oppositie tegen het voorstel van B. en W. was gering. De heer Carpentier Alting had een Amendement ingediend dat de heele nieuwe bepaling illusoir zou gemaakt hebben. Hij wikle het ver hoogde schoolgeld niet toepassen voor die leerlingen die thans reeds de school bezoeken. Hij werd bestreden het krach tigste door den voorzitter, die aantoon de, dat op deze wijze een premie werd gegeven voor den onwil van de gemeen ten, die geen bijslag wilden geven. En zoo is het, laat die menschen die zoo klagen over de onbillijkheid van Leiden eens bij hun eigen gemeenteraad aanklop pen. De heeren Fokker en Sijtsma wilden vrijstellen de kinderen wier ouders een inkomen hadden beneden f1500, maar vergaten daarbij, dat het zoo moeilijk zou zijn voor Leiden om dat inkomen te be palen van buitenmenschen. Hun amende ment viel, zoodat de regeling van JJ. en W. is aangenomen. Toen nog de motie Sijtsma in zake belasting op publieke vermakelijkheden, Deze werd aangenomen, na eenig heen heen en weer gepraat met de bekende ar gumenten, door de H.H. Sijtsma, Focke- ma Andraee, Reimeringer, van Hamel, Bosch en Vergouwen. 'Het ging rechts tegen links, behalve de heer v. d. Lip die tegen en de H. H. Sijtsma en v. d. Eist die voor stemden. En toen was het uit. De heer Fokker die eene opmerking maakte over het opbreken van straten werd vrij snibbig in den hoek gezet door den heer Kore- vaar, die bepaald een kwade bui had. Bij de besprekingen over het arbeids contract misten we ook zijn gewone dui delijkheid, en de heer Pera werd ook al niet menschelijk behandeld, toen hij opmerkingen maakte over het gedempte Kort Rapenburg. De heer Vergouwen hield nog eens een •pleitrede voor de Leidsche paardenmarkt en toen was het toch neg1 5 uur gewor den, voor de heeren naar huis konden gaan. i dienst en wetenschap berust, volgens spr., slechts op misverstand. De wetenschap, de kunst en de gods dienst, staan onafhankelijk van elkaar, ze sluiten elkander niet uit, sterker: ze vul len elkander aan. Geloof en Natuurwetenschap. De LeidsChe hoogleeraar in de wis- en natuurkunde, prof. P. J. Kuenen, heeft voor de Remonstrantsche gemeente te 'sGravenhage een rede gehouden over natuurwetenschap en godsdienstig geloof. De „N. R. Ct." geeft daarvan verslag, waaraan het volgende wordt ontleend Spr. begon met vast te stellen, dat de meening algemeen verbreid is dat de studie van de natuurwetenschappen nood wendig zou leiden tot vernietiging van het godsdienstig geloof, doch hij is van een andere meening. In. vroeger eeuwen was het weten schappelijk denken beslist godsdienstig. Men scheidde den godsdienst niet van de wetenschap, doch trachtte in de na tuurwetten, die men als resultaat van het onderzoek leerde kennen, Gods bedoeling te verklaren. Dat deden b. v. Keppler en Newton. Terecht is scheiding gekomen tusschen godsdienst en wetenschap. De aard van het wetenschappelijk onderzoek leidde daartoeimmers de natuurkundige staat neutraal tegenover zijn onderzoek, heeft daarmede geen vooropgezet doel. Kan de natuurkundige onderzoeker nu nog goddienstig geloof hebben Het oude geloof in bovennatuurlijke wonderen is voor den wetenschappelijken mensch moeielijk of zelfs onmogelijk, al kan hij dikwijls niet bewijzen dat het beweerde wonder onmogelijk is, b.v. de schepping in zes dagen. Maar het godsdienstig ge loof staat en valt niet met het geloof in wonderen. Het oude materialistische be weren, dat de consequente wetenschappe lijke man per se ongodsdienstig moet zijn, is een praatje. Volgens de wetenschap heerscht in het heelal een grondwettelijke natuurorde. Ook wat schijnbaar tegen die orde in- druischt, als stormen, vulkanen, vallende sterren, is binnen die orde, als men alle omstandigheden maar kent. Maar hoe dat mechanisme uit den chaos ontstaan is, vermag de natuurwetenschap niet te ver klaren. Hier komt de theologie en zegt God schiep de orde in den chaos. Sluit de wetenschap alzoo den gods dienst niet uit, te begrijpen is het dat het oude geloof ernstig geschokt werd toen Darwin de wet van oorzaak en gevolg ook toepaste op de levende natuur. De nieuwere wetenschap deed menigeen zijn godsdienst verliezen, maar de gevolgen van de godsdienstloosheid zullen die men schen vanzelf naar den godsdienst te rugvoeren. Het menschelijk instinct doet zich gelden, het hart heeft behoefte aan aanbidding en zal zich niet laten terug houden door het verstand. Allerwege ziet men thans herleving van het godsdienstig De schijnbare strijd tu,ss<^hen gods Verduistering. Gisteren is ter beschikking van den officier van justitie gesteld een bewoner van Rotterdam, ver dacht zich bij een firma op de Nieuwe- haven aldaar, waar hij als procuratiehou der werkzaam was, aan verduistering van ongeveer f 5000 te hebben schuldig ge maakt. Ongelukken. Gisterennamiddag is een 23-jarig stukadoor te Rotterdam, in de in aanbouw zijnde gebouwen van de firma R. S. Stokvis Zoon aan den Westzeedijk door mis te stappen achterover van een stelling gevallen. De man kwam met het hoofd op een beton- vloer terecht, kreeg een schedelbreuk en overleed aan de gevolgen. Aardige s c h oonzoon.TeWalder- veen, nabij Barneveld, heeft de arbeider H. S. zijn schoonvader J. K., naar aan leiding van een erfeniskwestie, met een schop bijna doodgeslagen.Laatstgenoemde bekwam zulk een diepe hoofdwonde, dat hij bewusteloos in een sloot viel, waarin hij geruimen tijd bleef liggen. Gelukkig was de sloot niet diep, anders toch was de man stellig verdronken. Volgens Bartjes. Aut°m°bi- list (die in een hotel overnachtte)Hoe kunt u mij drie gulden voor het bewar- ren van mijn cauio in rekening brengen Ober: Wel, dat 's nogal eenvoudig: uw auto heeft 20 paardekrachten, en voor een paard reken ik altijd 15 cent stalgeld. Ongelukken. Toen Donderdaga vond J. IJlbrecht, kostganger bij den landbouwer J. Kamping van de Klenke bij Oosterhesselen, eenig hooi van de bult wilde werpen had hij het ongeluk daarvan af te vallen, Dr. v. Reemst van Sleen, die gisterenmorgen .aldaar pas seerde, constateerde schedelbreuk. En kele oogenblikken daarna is de man overleden. Op (den trein geschoten. Te Dordrecht heeft gistermorgen iemand die niet wel bij het hoofd was, een vijf tal revolverschoten gelost pp den Hoek van Hollandtrein, gelukkig zonder ook maar iemand of iets te raken. De man is door dfe politie aangehou den en wordt in observatie genomen. Bescheiden re dl der. In de Kerstweek heeft een schippersknecht, woonachtig te Oud-Vossemeer met le vensgevaar een meisje uit het Kanaal te Neuzen gered en op de vraag, wien de reddling te danken was, alleen geant woord „Dirk". Men kwam echter ook zijn woonplaats te weten er er werd een briefkaart naar Oud-Vossemeer gezon den, met verzoek ,die ter hand te stellen aan „Dirk", die deze daad had verricht,i er werd verder in vermeld, dat voor hem een som geld te Neuzen ter beschik king lag. Dirk was weldra gevonden, ofschoon hij met zijn daad niet te koop had ge- loopen en het verrichtte zijn plicht noemde, waarom hij er dan ook geen geld voor wenschte. Hij heeft evenwel aan het verzoek op de.briefkaart gedaan, om zijn nader adres te willen mededee- len, voldaan. Het geredde meisje is een dochter van den directeur van een suikerbietenfa- briek te Werkendam, en te Neuzen met een zuster in de Kerstdagen gelogeerd. Doelwachters. Onder onze le zers zijn er zeker, die veel voelen voor het tegenwoordige voetbalspel, en dap per meetrappen of met belangstelling den bal op het veld volgen. De lezers nemen met evenveel belangstelling, ho pen we, nota van onderstaande en be denken daarbij, dat, wat goed of nood zakelijk is voor den een, hier voor den doelwachter, even poodig is voor alle werk, al £>etreft dat juist niet de sport, we denken b.v. aan arbeid in fabrieken op trein en tram. Sobriëtas schrijft: De bekende Engelsche internationale oefenmeester Edgar Chadwich heeft in de „Revue der Sporten" een artikeltje geschreven over den doelverdediger bij het voetbalspel, waarin hij o.m. het vol gende zegt„omdat van het zenuwstelsel van den doelverdediger zooveel wordt gevergd, verdient het aanbeveling zich te onthouden yan rooken en alcoholica. Ik heb tal van beroemde doelstelers ge kend, of daartegen gespeeld, als Sut- clifi'e, Moon, Roberts, Doig, Ashcroft, Hardy, doch allen hielden zich aan de zen regel. Laten Hollancische doelwach ters hun voorbeeld volgen.' Eringeloopen. In den grauwen, triestigen wintermiddag leunde hij tegen een der huiezn van de Den Texstraat te Amsterdam, een arme tobber, bevend van kou, klappertandend van koorts. Zenuw achtig bewegen zijn handen heen en weer, en telkens als-ie een paar stappen heeft gedaan, zakt hij weer moedeloos in een tegen den muur, het hoofd op de borst, een toonbeeld van ellende.... Een jongmensch komt voorbij, ziet den stumperd, slaat hem een oogenbilk me delijdend gade en dan op hem toe loopend, vraagt hij wat er aan scheelt Het is de gewone jammer-historie! Een zieke vrouw, zeven kinderen, geen brood geen vuur. Dagen en weken lang heeft- ie gezocht naar werk, tevergeefs. Op Halfweg, waar hij woont, valt niets te verdienen. Toen was het denkbeeld bij hem opgekomen, naar de stad te gaan. Zijn zieke lichaam Jiad hij voortgesleept langs den weg, tot een medelijdende boer hem een plaats had aangeboden qp op zijn kar. Zoo was-ie in de stad ge komen, maar de krachten begaven hemi, hij kon niet meer. En met een moedeloos gebaar valt hij neer op de stoep. Tij dens het verfiaal hebben de „tulle muts jes" uit de naburige huizen zich om de beide personen gegroepeerd. „Zoo'n stumperd toch, Jié", klinkt het medelij dend1. Steeds grooter wordt .de „volksver zameling. De jonge man, diep bewogen door het gehoorde, geeft den ander 'n gulden. Zijn voorbeeld .vindt navolging. In een oogenblik tijds is er een aardig sommetje bijeen. De dienstmeisjes hebben 't haar me vrouwen verteld, overal vertoonen zich deelnemende gezichten. Zóó yerkwikt gevoelt hij zich, glat hij zijn weg nu wel zal kunnen vervolgen. Maar zijn beenen weigeren den diensttelkens weer moet hij al voortstrompelend, steun zoeken tegen den muur. Hoofdschuddend zien de omstanders het treurig schouwspel aan. Dan komt uit een der huizen 'n dienst bode en brengt den armen stumperd een paar stevige stokken. Met tranen in de oogen neemt hij ze aan strompelt verder, de straat uit, het Weteringplant soen in.... De jonge man is hem gevolgd, het hart vervuld van medelijden. Dan, Jot zijn verbazing ziet hij, hoe de rjin zijn pas versnelt, het zieke lichaam richt zich op, de stokken worden weggegooid, de tred is geheel normaal. En als de „stumperd" omkijkend, den jongen man, zijn weldoener, in 't oqg krijgt, zet hij 't op een loopen en in minder dan geen tijd valt nergens meer een spoor van hem te, ontdekken. Wat de Speaker van het La gerhuis krijgt: Een jaarlijksche bezoldiging van 5.00, pd. st., vrij van alle belastingen en reducties, bovendien officieele woning in het Westminster Pa lace. Dan ontvangt hij nog 100 p.st. per jaar voor schrijfbehoeften en 1000 p.st. voor uitrusting na iedere verkiezing. De o ntvolking en verarming van Spanje. Aan een correspon dentie uit Madrid aan het „H. v. A." onlteenen wij de volgende beschouwin gen over de verarming en de hand over hand toenemende ontvolking van het een maal zoo bloeiende en welvarende Ibe rische schiereiland. Er beastaan bij de Spaansche regee ring sinds lang plannen om iets te doen voor den landbouw. O.a. is er een ont werp van besproeiing van 300.000 H.A. in Arragon geraamd op 400 millioen. Zeer schoon, maar het blijft altijd op pa pier en intusschen ontvolkt allengs het binnenland, vooral de provincies Tara- goza en Almeria. Hoe bitter spottend is toch vaak de taal van feiten en toestandenEr zijn dorpen, wier namen nog te lezen zijn op de kaart, maar die in werkelijkheid niet meer bestaan. Soms trekt de heel a-be volking ineens, met pastoor en burge meester aan het hoofd naar Amerika, het land van belofte, waar toch zoo menig maal nieuwe ellende en slavernij wacht! De cijfers der landverhuizers verkondi gen luide den achteruitgang van den landbouw en jde toename van het pau perisme. Van 1 Januari tot 30 September heb ben zich te Vigo 17.924 Spaansche landl- verhuizers ingescheept; te La Coruna, gedurende de acht eerste dagen van pe tober 33.444 en later in zeven dagein derzelfde maand 12.455, terwijl de op boot-gelegenheid1 wachtenden dat cij fer overtroffen te Almeria in eenige da gen ruim 25.0000te Bilbao, geduren de elf maanden 7682; te El Ferrol in acht dagen 1100te Barcelona zijn de twee maandelijksche Spaansche schepen niet voldoende Fransche en Italiaansch,e moeten ter hulp komen om de landver huizers op te nemen, enz. enz., altes volgens officieele statistieken. De dagbladen slaken nu en «dan een noodkreet: „Sin pan" (zonder brood), of: „Espana emigra" (Spanje verhuist), doch de regeering blijft doof, de bewe ging neemt toe en de treurige lijst wordt altijd langer. Gaat men de oorazken na, waaraan het economisch verval van Spanje geweten moet worden, dan denken wij in de eer^ ste plaats aan de achterlijkheid van het Spaansche onderwijs, dat de bevolking niet op de hoogte hield van den voor uitgang der moderne techniek. In den boven aangehaalden brief wordt over de onderwijstoestanden in Spanlje o. in. het volgende gezegd: „Wel zijn er 10 hoogescholen, dbch slechts een zestigtal middelbare scholen. Volgens officieele opgaven zijn er 447 onderwijsgestichten, welke door zusters en 1250, welke door paters en broe ders worden bestuurd en samen geven deze onderwijs aan ongeveer 145.000 leerlingen. Dat verhelpt eenigszins het tekort van het staatsonderwijsniettemin zijn er, volgens dezelfde opgave, in Spanje nog meer dan 10,000 officieele scholen te weinig. Daarenboven moet men zich de bestaande niet voorstellen als ruime, mo derne gebouwenin Barcelona zijn ze in een verdieping van een of ander huis. Onlangs werd in de Kamer geklaagd over het gebrek aan scholen in Barcelo na, en de minister antwoordde eenvou,- dig: „Wij hebben noch lokalen, noch personeel, noch geld;." Zoo openhartig zijn ze overal niet! Het zal dan ook niet verwonderen, dat in vele streken meer dan de helft der buitenbevolking ongeletterd is." Alle betalende abonné's op „DE LEID SCHE COURANT" zijn volgens de be palingen, vermeld op de polissen, tegen ongevallen in en buiten bedrijf verzekerd. Bij levenslange ongeschiktheid wordt uitgekeerd 11000.bij overlijden f 600. bij verlies van een hand of voet f 300.— bij totaal gezichtsverlies van een oog f150.— bij verlies van een duim f 100.— bij verlies van een wijsvinger f60.en bij verlies van eiken anderen vinger f 15-, LEIDEN, 28 Januari. Het bestuur der R.-K. Studenten Vereeniging „St. Augustinus" deelt mede, dat de plechtige uitvaartdienst voor haar overleden president, den Heer B. E. M. Holthaus, jur.docts. zal gehouden worden op Dinsdag 31 Januari a.s. te 10 uur in de parochiekerd van den H. Petrus. GEWESTELIJK GEMENGD. Er is te Leiden weer valsch geld in omloop. Bij de politie is gedeponeerd een valsche gulden en 2 valsche stui vertjes. De gulden droeg de beeltenis van de Koningin met opgestoken haar en het jaartal 1906. Men zij op zijn hoede. Bij de politie te Leiden is aangifte gedaan, dat lood ontvreemd is van de schoorsteenen van een complex woningen aan de Heerenstraat. De politie slaagde erin den dader te achterhalen, nl. een 17-jarigen jongen, .tegen wien proces-ver baal is opgemaakt Gisteravond wilde de 14-jarige jongen P. B. O., in dienst van den sigarenhande laar Somerwil aan de Hoogewoerd hoek Watersteeg te Leiden brandstoffen halen uit den kelder, waarheen hij zich met een brandende kaars begaf. Bij het opgaan der trap is zijn kiel waarschijnlijk in aanraking met de vlam der kaars ge komen en in brand geraakt. Gillend snelde de jongen de straat op, waar een knecht van den Stichtschen Glashandel toeschoot en het vuur met eenige kleedingstukken doofde. De jongen had evenwel zulke ernstige brandwonden bekomen, dat hij op last van een geneeskundige naar het Acade misch Ziekenhuis is vervoerd en daar ter verpleging is opgenomen. Gemeentelijke Aankondigingen Door Johannes Philippus van Schooten, alhier, is een verzoekschrift ingediend, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop en elders, in het benedenlokaal van het perceel Heerensteeg no. 4. Am dn firma Alberts Co-, is vergunning verleend tot het oprichten van eene Droua^ bakkerij met heete luchtoven op het open terrein achter het perceel Morschstraat no. 31. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin ontving hedenvoor middag den Minister van Koloniën, den heer Waal Malefijt, in gewone conferentie. Z. K. H. de Prins, die gisteravond naar Mecklenburg vertrok, zal tot 5 Februari in Duitschland blijven. Eerste Kamer. De Eerste Kamer der Staten-Generaal zal Woensdag voormiddag ten 11 uur met de algemeene beschouwingen om trent de Staatsbegrooting aanvangen. Men meldt ons uit 's Gravenha :ge De Duitsche gezant bij ons Hof, de heer von Müller heeft gisteravond aa;n het diner, door hem ter gelegenheid van den verjaardag zijner landgenooten in het gezantschapsgebouw aangeboden, 'n rede gehouden, waarin hij erop wees, dat deze verjaardag dit jaar gevierd werd onder de herinnering aan de groo- te geschiedkundige gebeurtenissen die zich 40 jaar geleden hebben voorgedaan en die aan Duitschland, na geweldiegn strijd, de zoo vurig begeerde eenheid brachten. Hij stelde verder in het licht, dat "men vooral na de aanvaarding der reged- ring door keizer Wilhelm II, in de omK ringende landen herhaaldelijk de ver dachtmaking heeft voorbereidj, dat in Duitschland de verborgen bedoeling had om als de gelegenheid schoon was, nieuwe oorlogslauweren bij de reeds behaalde te voegen. Sedert is de wereld echter ken baar gemaakt dat de vrees voor een ver storing van den wereldvrede door den Duitschen keizer en zijn volk ongegrond is geweest. Toch zijn er zeide de Ge zant tot zelfs in de jongste dagen krachten aan het werk om twijfel te wekken aan onzen vredeszin en ons aanslagen toe te dichten op de vrijheid van ande ren die nooit bij ons zijn opgekomen. Van de moderne vooruitgangsmkldelen kan slecht dan voordeel genoten worden, als het ons gelukt den in- en uitwendigen vrede te handhaven. In dit verband bracht hij hulde aan den verjarenden Souverein, en hoopte hij dat het hem gegeven moge zijn, dat zijn streven naar vrede ook yerder in,et den pesten ujtslag zal .worden bekroond, waarbij de Keizer op den onveizwakten steun van zijn volk zal kunnen rekenen. Dan zullen wij aldus eindigde de Gezant die hier leven onder de gast vrije bescherming van eene lieftallige Koningin en haar vaderlandslievend en stamverwant volk, volkomen begrepen worden in ons bijzonder karakter en in het bezit blijven van de achting waarop wij aanspraak hebben. Hij stelde hierop de gezondheid des Keizers in en bracht een „Hoch" uit op zijn Vörst, waarmede de gasten geest driftig instemden. In de jaarvergadering van R. K. Kiesvereeniging II te 's-Gravenhage bleek dat dc vereeniging thans 594 leden telt. De rekening sloot met een batig saldo 169.11 4 Herkozen werden a.s bestuursleden de Lheeren A. C. A. van Vuuren (tevens als voorzitter), W. Kouwenhoven en J. J, Verburg. De heer Jos. Teulings als nieuw, bestuurslid gekozen, hield die benoè- ming in beraad. Besloten werd vooralsnog geen voor stellen fe doen tot Statutenwijziging der Centrale Kiesvereeniging. Uit het jaarverslag uitgebracht in de vergadering van de R. K. Kiesver eeniging III, te 'sGravenhage, bleek dat het ledental is gestegen van 550 op 590 Het batig saldo der rekening bedraagt f87.30. Herkozen werden als bestuurs leden de heeren^ Mr. L. J. M. Basquin (tevens als voorzitter), C. A. Gerritsen jr., W. Heijne, J. M. Mary en Th. J. J. G. Vinkesteijn. De weleerw. heer Binnewiertz, Kape laan der St. Agneskerk hield daarna een rede over het hedcndaagsche katholieke leven waarin hij aanspoorde tot krach tige actie op elk gebied. Marktberichten. LEIDEN, 28 Januari. Graanbeurs. Handel traag. Prijzen nagenoeg als voren. Tarwe van f 7.20 tot f 8.75 per 80 kilo, R°gge n n 5-— 5.60 75 Haver 6.80 7,50 100 Erwten 12.25 „14,75 H.L. Paardeb. 7.7,40 80 kilo. Duiveb. 9.— 9,40 85 LEIDEN, 28 Januari. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 2524 stuks. Prijzen waren kipeieren f 5.50 a f 6,40 Een deeieren f4.50 per 100 stuks. Handel zeer vlug. LEIDEN, 28 Jan. Boter. Aangevoerd 4390 K.G. per Y\ vat, 1st qual. f64 a 68, 2de qual, f58 a 62. 1ste kw. per K.G. f 1.60 a 1.70, 2de kw. per K.G. f 1.45 k 1.55 Turf. haardbr. 1ste soort stuks—.— (grauwe) —0000 stuks f—.0 a fO.— per 1000 stuks. Lange Zwarte 180000 f 4.00 4 f 4.25. MEPPEL, 27 Jan. Aan de botermijn was de aanvoer lieden 4575 kilo.- Hoogste prijs f 1.42. laagste prijs f 1.37, middenprijs f 1.41 per kilo. AMSTERDAM, 27 Jan. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes «1Porton). Raapolie per 6/w. f32—; vliegend f 31— per hectoliter L ij n o 1 i e per 6/w f 494; vliegend f 484 per hectoliter. beurs van Amsterdam. 28 Januari 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2 4 dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 47o jan-|u»i. TOTTUgai 4^5 Oüi.Tabaksmou. 37o Obl. Ie serie Rusland.4y2%0bl.1909Ned.Rec. 44% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope «Si Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Enuss. Servië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 47o Leiden 1896. Aand. N. West. «kPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 6c Moorniann (üq.) Anist. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsinpij.Kescontre 5 Gew.aanQ.„Ketalioen"Mijnb.Mij. Radjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a 1 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoornuj. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxiel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen 3pw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake öcühio Cert. v.aand. Denv. 6c Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.447o Cert. v. aand. Miss. Kans. 6c T. 4 7o le ttyP- Obl. dito- Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 47o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Yi Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3%, Vorige Koers Koers. heden 88% 88 «7% 87% 72?* 724 93*4 934 97% 934 934 64*» 954 m* 89 894 89% 82% 82 1014. ioi Hi lU3«4 454» 45% 584 584 1014 1014 87 175 634 544. 54% 654 §5% 784. 1194 194 119 118 153 1534 135 1334 187 1864 2064 2154 910 913 1054 1054 3864 4764 2234 1774 1784 5% óK 174, 17% 703 712 1064 471 469 704 724 4854» 44 10*,. 10% 374, 37% 794 79.4 874 87 964 2174 2184 1044 1044 834 31 31% 26*4. 744 744 334 1024 344 98 414 414 324, 1174 1184 27% 1754 101 ïooK 16 1074 16.4 2.10 «14 954 1244 158 1704 69 534 42.50 42.40, §9.90

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3