t Uoor onze Jongens en meisjes. 32 -iiCi,' 4Mb If? 7/ - Aiii v Omdat sommigen van onze jonge vrienden het Zondagsblad al tamelijk vroeg in handen krijgen, heb ik de oplossingen nog maar niet in het nummer van vandaag geplaatst. Nu kan ik briefjes voor den wedstrijd, die de post Zaterdagavond of Zondagmorgen brengt er zijn altijd van die achteraan komenden nog aannemen. Niet prettig als je een briefje terzijde moet leggen, al is het dan ook waar dat de jongelui op hun tijd moeten leeren passen. Vandaag krijgt ge dus nog eenige opga ven die ge niet behoeft in te zenden, maar waarvan ge de oplossingen in het volgende nummer zult vinden 1. Ik ben een ding dat ge aan vele ge reedschappen vindt. Zet een K in mijn naam, en ge krijgt iets waaraan ge u leelijk prik ken kunt 2 Een 1. 2, 2/3, 4 is een lekkere vrucht. Een 5, 6, 7, 8, is scherp. Mijn geheel is een dorp in Gelderland 3. Een 1, 2, 3 is erg glad en lang. 4, 5, 6, 7 is goed gaar. Mijn geheel is bestemd voor arme menschen. 4. 1, 2, 3 smaakt overheerlijk. Een 4, 6, 5, 7 is een gebouw uit de middeleeuwen. Mijn geheel is een stad in Duitschland. 5. Wie kan dit lezen; anlissh,edte kmapltfmveen rddernopnukte 6. Wie kan 68 schrijven met zestien drieën En wie kan 90 schrijveumet twintig vieren? Alles wat voor de Redactie van het Zondagsblad1 bestemd is, te zenden aan de Redactie van het ZondagsbladKindcr- huisvest 29 3? Haarlem Alles wat voor de rubriek „Voor onze Jongens en Meisjes" bestemd is, te zenden aan Mevr. A. M. van de Griendt, Aelbert- bergstraat 14, Haarlem. MERKWAARDIGE ODEF WF1 FSFJ F. IN HET Wt'SH'M VCOR KUNSTNIJVERHEID TE HAARLIM TENTCONGT E7ELD een allermerkwaardigste tentoonstelling in dit Museum be\at een groot aantal kleedi gstukken, welke in de graven van Koptische christenen (5e7e eeuw) zijn gevonden. Deze weefsels, uit hennep, wol, buscum en papyrus als grond stoffen samengesteld, toonen, op welk hoog standpunt de textiel-kunst van dien tijd, waaruit zoo weinig tot ons is g< komen, gestaan heeft. Niettegen staande de grondstoffen in toestand van verwording verkeeren, overschittert op talrijke plekken de kleur: een diep bruin, haast violet purper, een fel rood, een scfci terend groen over den algemeen en toon van vaalheid door ouderdom. Het algemeen aspect der groepeering van kleuren en orna mentiek geeft een denkbeeld van de weelderigheid der kleedingopvatting, welke onder deze Kopten voornamelijk in de r.abijbc id van Kenm heerfchte. Deze kleedingopvatting is het proto-iype van de Liturgische gewaden, die tbans nog bij onzen katholieken eeredienst in gebruik zijn Het eenvoudige en naïeve der ornamentatie met de eigenaardige hoedanigheden der grondstof geven aan deze fragmenten een bijzondere bekoiing. rijdt. „Wat zie ik, ben jij het Tem pelman, oude vriend nu, dat noem ik een geluk „Noem je dat een geluk." „Nu ja, als het een vreem de was, had ik schadever goeding moeten betalen." De gevierde pantoffelheld. Vrienden, ontvaDg mijn hartelijken dank voor de e er die ge mij bewezen hebtl Deze avond zal een der schoonste en onvergetelijk- ste in geheel mijn leven blijven. Uw zoo heerlijk voorgedragen liederen zul len nog zeer lang in mijn hart naklinken. Namens mijn vrouw eeh- ter moet ik u zeggen dat ze mij om de politie zal zenden als dat spektakel niét gauw ophoudt 1 Vergelijking. (Onder jon ge meisjes, die naar school gaan, (afgeluisterd). „Kom, Marie, stap toch wat aan. Je loopt als eene slak, die van eene ziekte herstellen de is." ELISABETH KOOIMAN, weduwe van G Boekei, eerder weduwe van P. Keiser, te 't Zand gemeente Zijpe, die op 2 Fe bruari a. s. haar honderdsten verjaardag hoopt te vieren. Me juffrouw Kooman geni'tnog een goede gezondheid, loopt nog zon der eenigen steun, leest zonder bril, haar geheugen is goed in orde Tot heden is zij nog in staat geregeld hare godsdienstplichten te vervullen Er is niemand in de Zijpe die haar niet ceit J. OTS te O verblokker, die 2 Februari a. s. den dag herdenkt dat hij 50 jaar op de boerderij van den heer J. de Boer daar werkzaam is. De krasse oude, van 73 jaren, verricht nog al zijn werkzaam heden met onverflauwden ijver en toewijding. Een prachtig geval. Pa tiënt (die een ongeluk heeft gehad Is het een leelijke breuk, dokter? Geneesheer (hartstoch telijk chirurgijn.) Leelijk? 't Is een prachtig geval, mijn heer, prachtig 1 't Been is op niet minder dan dertien plaatsen gebroken. Beperking. Zeg. collega, onze directeur is de grootste os, die er loopt onder ons natuurlijk Onbekende gemeente, 't Is toch wat te zeggen 1 zei een gepensio neerd soldaat. Wat heeft'n mensch toch een moeite en geloop met zulke papieren Daar kom ik op het gemeentehuis en geef mijn request af en daar zeggen ze waarachtig, dat ik 't in duplo moet indienen. Wat drommel heb ik ooit van 'n stadje Duplo ge hoord. Waar dat nest ligt, mag de drommel weten. Een ijverige politieagent. Twee dames vluchtten voor een auto op het grasperk van een stads- plantsoen en werden door een agent bekeurd. „En als wij nu overreden wa ren. rDan had ik natuurlijk den chauffeur bekeurd." Dat klopte. Rechter. Wat gebeurde er nadat de beklaagde u een oorvijg gegeven had? Aanklager. Toen gaf hij mij de derde. Rechter. U bedoelt de tweede? Aanklager. Neen, de tweede had ik hem al gegeveu. Te veel verlangd. Een vrouw, bij het afscheid van haar man, die naar de cellulaire gevangenis wordt gebracht. „Niet waar, Emile, als ge daar ginder zijt, stuurt ge mij een mooie ansichtskaart Een vreemde opvatting. Auto. mobilist, die een voetganger over DE GROOTE BRAND TE ROTTERDAM een kijkje op het tooneel der verwoesting na afloop van den brand.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 16