Uit Stad en Omgeving. üedeeling van de inlichtingen, hem hier omtrent Verstrekt. Volgens deze mededeelingen zou de laatst gehouden verkiezing wettelijk on geldig zijn geweest, immers de verkie zing is toen bepaald bij de meerder- heid van stemmen, doch niet met vol strekte meerderheid. Door den voorzitter werd een nieuwe wijziging van het reglement, wat bev- treft het verkiezen van personen, voor gesteld, dat door de leden werd aange nomen. In 't vervolg zal volgens dit re glement gehandeld worden. De coöperatieve riet-aankoop kwam daarna ter sprake. Den heer J. Versluis die inlichtingen hieromtrent had inge wonnen, deed mededeeling van zijn be vindingen. Een groote partij 1ste kwa liteit riet kon niet gekocht worden daar dit reeds alles was verkocht of bespro ken. Wel was er kans een partij 2de kwaliteit riet aan te koopen. De kwali teit hiervan voldoet ook aan billijke eischen. Door het bestuur zal verdere in lichtingen hieromtrent worden ingewon nen. Punt 4 der agenda was „Vacaturfe: Hoofdbestuur". Ditmaal geldt het eene tusschentijd aftreding wegens het be danken van den Heer H. Vel'dhuijzen van Zanten Jz. Door den heer Onder water werd als candidaat voorgesteld den Heer W. H. de Graaff, Leiden. De geheele vergadering ging mee met dit voorstel en voelde veel sympathie voor deze candidaat, zijnde een persoon die ieders belangen behartigd zoowel yan exoorteurs als kweekers. i^ïj de rondvraag vroeg cfe lieer Heijl het oordeel der leden omtrent de laat ste bestuursverkiezing, immers volgens wettelijke bepalingen zou deze verkie zing ongeldig zijn geweest. De voorzitter antwoordt hierop dat bij de vorige verkiezing gehandeld is ter goeder trouw in den geest van fiet reglement, toen in gebruik. Wanneer nu een verkiezing mocht plaats hebben zal gehandeld worden volgens de nieuw aangebrachte wijzigingen. De heeren Kouwenhoven en Onder water spreken in den zelfden geest en wezen zeer terecht, dat, indien deze Ver kiezing ongeldig zou worden beschouwd, andere vorige verkiezingen Qvenzoo on geldig waren. Men komt dus op moeilijk terrein en men meende de zaak nu zoo te moeten laten. Na eenige bespreken van huishoude- 1 ijk en aard werd de veigaderlng door den voorzitter gesloten. GEWESTELIJK GEMENGD. Moordaanslag te Rijnsaterwoude. Bij den burgemeester d'er gemeente Rijnzaterwoude is door F. K., te Bodegraven, een klacht ingediend tegen J. L., te Aalsmeer, die in het café van A. Loderus, te Rijnsaterwoude een moordaanslag zou hebben gepleegd op hem, welke alleen door toevallige om standigheden werd verijdeld. Onder Waddingsveen is verdron ken gevonden de 78-jarige kastelein aan de Baars aldaar J. V.. Zijn vrouw, die over zijn lang uitblijven ongerust bleef en eens achter de woning ging kijken, vond hem in de sloot liggen. Op het droge gebracht bleken de levensgeesten geweken. De zoon van den landbouwer E. D. te Nieuw-Vennep, een liefhebber van vogels heeft o.a. ook een partij duiven. Hiervan had den 4 paren met begin van Januari reeds eieren gelegd en waren toen gaan broeden en nu hebben er twee paren reeds jongen. Dit is toch voorzeker erg vroeg en wel een gevolg van den zeld- zamen zachten winter. Aanbestedingen. AMSTERDAM.- Bij de vanwege het Departement van Koloniën gehouden aan besteding werd het laagst ingeschreven voor perc. 4, 15.000 M. diverse vlagge- doek de firma J. en A. Ie Poole te Leiden voor f 5trr Afloop Verkoopingen. Te Hoofddorp werd Donderdag door Notaris Heinsius publiek geveild, een boerderij, waarbij een dubbel arbeiderswoning en ruim 20 H.A. bouw en weiland, gelegen aan den Hoofdweg, nabij den Vijfhuizenweg. De veiling geschiedde in twee perceelen. 1. Een boerderij met tas, stalling erf en boom gaard, benevens een dubbel arbeiderswoning met tuin, alsmede diverse perceelen bouw- en weiland ter grootte van 8 H.A. 1 A. en 80c.A. Geboden tot f 14.600 door Reyneveld te Hillegom. 2. Een perceel bouw- en weiland, ter grootte van 11 H.A. 08 A. en 50 cA. Geboden tot f21.875 door Buis" te Haarlem. Gecombineerd staande op f36.475, werd het bij afslag niet afgemijnd en werden beiden perceelendoorden eigenaar opgehouden. Rechtszaken. Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd heden gepleit over de Pijlmertol, die door Am sterdam en Weesp van de scheepvaart .wordt geheven, totdat een paar jaar geleden een schipper weigerde de tol te betalen en daartoe voor de Amster- damsche rechtbank gedagvaard, door die rechtbank in het gelijk werd jjesteld1, op grond dat de tol was vervallen, daar ge zegde gemeenten in 1811 niet hadden voldaan aan art. 9 van het Decreet van •Napoleon, d.dl ^21 Oct. 1811, om ypór 1 Jan. 1812 de titels waarop haar recht Van tolheffing steunde, bij den prefect in te zendentol steu,nde <?p eep octrooi der Staten van Holland en van West-Friesland van 15 Oct. 1637, maar was zooals gelijk gezegd, de Amster- damsche Redhtb. besliste, vervallen, om dat Amsterdam en Weesp dat octrooi niet vóór den in het keizerlijk Decreet bepaalden datum aan $en prefect had den ingestuurd. Gezegde gemeenten gingen in cassatie en namens hen werd door Mr. W. A. Telders betoogd, dat het meerbespro- ken decreet slechts heeft een adminis tratief karakter, enkel bevat voorschrif ten in het belang van de orde en regel maat der administratie, ten einde tot een classificatie der wegen en tollen te kunnen komen dat het Decreet geen rechten doet verloren gaan, wanneer art. 9 niet is nageleefd. De laatste meening die van de rechtbank te weten dat art. 9 is een dwingend1 voorschrift, bij niet nakoming waarvan de tol verloren gaat, werd verdedigd door den avocaat van den schipper, Mr. H. A. E. Modderman, uit Amsterdam. Adv.-gen. Ledeboer zal over 14 dagen concludeeren. Heling. (Vervolg.) Get. M. A. B., oud 16 jaar, die een poosje verkeering met bek!, heeft ge had, herinnerde zich, dat zij op Zondag 23 October met bekl. is uit geweest tot 's avonds 10 uur. Er is toen ongeveer f3 verteerd. In de Poort van Cleef beeft hij een briefje van f 10 gewisseld en get. heeft een goud ringetje van hem ten geschenke gekregen. Gedurende zes weken, dat get. nogal veel met bekl. is uitgeweest, heeft hij npgal een tientje gewisseld. Hoe bekl. aan dat geld kwam heeft zij hem nooit .gevraagd. Er is maar éénmaal over de zaak in de Koningstraat gesproken, zooeven maar. Over 't echt paar G. is nooit gesproken Alsnu werden eenige buren gehoord die mededeelingen verschaften over de weduwe Genegten en speciaal over het geen zij gehoord en gezien hebben op den bewusten avond'. Naar aanleiding van de bloedsporen, waarvan ook de get M. A. gewaagde deelde de president nu mede, dat het geneeskundig onderzoek heeft uitge maakt, dat de wed. Van Oenegten aajx een hartverlamming is glestorven. Op een vraag van het O. M. verklaar de ook deze getuige, dat, terwijl men anders van de straat af in de woning van G. kon zien, er dien avond couran ten voor de ramen waren gespannen. Geëscht werd 1 jaar en 3 maanden wegens heling. De moord te Renkum. Het gerechtshof te Arnhem heejrt J. van R., wegens den afschuwelijken moord op de 13-jarige A. P., te Ren kum, overeenkomstig den eisch, tot le- vens'ange gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank had hem tot 15 jaar ver oordeeld. LEIDEN, 27 Januari. Kath. Kiesvéreeniging. In het gebouw van den R. K. Volks bond werd gisteravond eene algemeene ledenvergadering gehouden van de R. K. Kiesvereeniging, onder leiding van JVlr. P. J. M. Aalberse. Nadat de voorzitter de vergadering met den Christelijken groet had geo pend, wenschte hij den leden veel heil en zegen in het nieuwe jaar. Spr. hoopte, dat 1911 ook op politiek ge bied een goed jaar moge zijn dat op het gebied der wetgeving datgene tot stand kome, waarnaar het volk verlan gend uitziet. Spr. vertrouwt dat de a.s, gemeenteraadsverkiezingen met het noo- dige succes zullen worden gevoerd, dat zij de zeer zwakke en eigenaardige meer derheid' in den Raad moge versterken en doen toenemen, het aantal geschikte krachten in onzen Raad. (Applaus.) Vervolgens las de secretaris, de he,er Jac. J. Ph. de Graaf ,de notulen voor der vorige vergadering, die onveranderd wer den vastgesteld. Een reeks verslagen volgden thans, 't Eerst verkreeg de heer W. Harteveld het woord^ die mededeelde dat in het afgeloopen jaar was ontvangen f301.65 waaronder f232.40 contributie van le den de uitgaven hadden bedragen f 535,511/2» zoodat de rekening een 11a- deelig saldo aanwees van f 233.861/2. Om de schulden te kunnen voldoen, heeft het bestuur een leening aangegaan van f 250.—. De heeren Boekhout, van Tol en Smits werden door den voorzitter aangewezen de rekening na te zien. Den heer v. Tol verslag uitbrengende, deelde mee, dat alles accoord was bevonden, zoodat de penningmeester onder dankzegging voor zijn accuraat beheer, werd gedechar geerd. De voorzitter zeide, naar aanleiding van het minder rooskleurige jaarverslag dat het bestuur naar middelen heeft ge zocht om de financiën der vereeniging te versterken. Uit het bestuur heeft zich een commissie gevormd tot het g,rgani- seeren van een soirée musicale in den Vastenavondtijd. Aldus wil men trachten de schuld gedeeltelijk af te bossen. Nadej re bijzonderheden zullen in de „Leid- sche Courant" worden gepubliceerd'. Het jaarverslag van den secretaris gaf een uitvoerig overzicht Van de werkzaam heden der kiesvereeniging in het afge loopen jaar. Het ledental bedroeg 328. In het bestuur hadden verschillende mu taties pla.ats. Niettegenstaande alle mo gelijke middelen, slaagde de vereeniging er niet in, haar candidaat voor de Prov. Staten de victorie te brengen. Wat d'e reden er van moge zijn, Iaat het verslag in het midden. De secretaris bepaalt zich tot het brengen van hujd£ $an den ijver en werkkracht van de „Oude" Jon ge Garde, d'e secretaris sprak ten slotte den wensch uti, dat Leiden's Katholiek Dagblad zou bijdragen tot bloei der kies vereeniging en tot verhooging der be langstelling in het ^politiek leven te Lei den. Ook voor dit verslag bracht d'e voor zitter den samensteller een woord yan dank onder applaus der vergadering. Van de afgevaardigden ter algemeene vergadering van den Alg. Bond en Prov. Bond van R. K. kiesvereenigingen, de heeren J. M. J. H. Kerstens, Jac. J. P. de Graat en Pieck waren verslagen inge komen, die onder dankbetuiging voor kennisgeving werden aangenomen. De heer Resink maakte daarbij de op merking, dat de Prov. Bond in Den Haag vergaderde in het Z. Holl. Kof; fiehuis. Spr. had liever dat R. IC. ver- eenigingsgebouwen worden benut. De heer Spendel secretaris van den Prov. Bond, zegt dat aan het Voldoen van den wensch van den heer Resink soms be zwaren verbonden zijn. Inwilliging zal niet altijd mogelijk blijken. Het laatste punt der agenda was be stuursverkiezing, wegens periodieke af treding van de heeren J. Bots, en G. P. Timp, het bedanken Van de heer Re sink, het nog voortduren/yan de vacature van wijlen mr. Barge, terwijl de heer J. Kerstens in de voorlaatste vergade ring gekozen, gemeend had' zich te moeten terug trekken, omdat bij zijne verkiezing een informaliteit was ge-, pleegd. Herkozen werden jle heeren J. Bots en G. P. Timp, en gekozen de heer J. M. J. H. Kerstens, W. J. Creyghton en A. H. J. Engels. Bij de rondvraag informeerde de heer Geijer of de kiesvereeniging zich niet be moeit met de verkiezing voor de Ka mer van Koophandel. De voorzitter wil dat punt, dat reeds vroeger aan de orde geweest, nogmaals in het bestuur der vereeniging ter sprake brengen, maar acht deze zaak meer het werk van socia le vereenigingen zooals de Hanze. Na enkele besprekingen werd de ver gadering op de gebruikelijke wijze ge sloten. D ele luit.-kwartierm. J. Buis, van het '4e Reg. Infanterie alhier, wordt op 30 dezer voor drie maanden geideta-- cheerd bij het korps Pontonniers te Dordrecht. Op 31 Januari a.s. zullen de mili ciens der lichting 1910, diee voor het blijvend gedeelte onder de wapenen zijn geweest, met groot verlof naar hunne haardsteden vertrekken. De spreekbeurt in de eerstvolgende maandvergadering van de Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde te houden op Vrijdag 3 Februari a.s. des avonds te 8 uren in het Nutsgebouw, zal worden vervuld doo. oen K*o, nr. H. E. van Gelder archivaris te s Gravenhage. Het in September van het vorige jaar bij de firma Sala geëxposeerde schil derij van W. C. de Hoedt dat verloot zou worden den bate van een jongmusicus is bij de trekking gevallen op no. 62. Gelukkige winnaar is Notaris Verschraage te Breda. ABBENES. Wegens ziekte der hoofd onderwijzeres Mej. van Zanen is de be waarschool tijdelijk gesloten. Tot 2e voorzitter van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager on derwijs, is in een gehouden vergadering gekozen, den heer J. v. Zijverden en tot secretaris den heer H. J. H. Baijer, die beiden deze benoeming hebben aanvaard. NOOTDORP. Tot lid van het R.-K. Parochiaal Armbestuur alhier is benoemd de heer W. v. d. Meer. NOORDW1JK. Gisterenavond werd in Café „Het Fortuin" een vergadering ge houden uitgeschreven door de Noord- wijksche Bakkersvereenigipg „De Koren bloem". Op deze bijeenkomst werden door den Heer Nic. J. Dijsselbloem, se cretaris der Naaldwijksche B. V. „Ons Belang" inlichtingen verstrekt omtrent het gezamenlijk inkoopen van bakkersartikelen Besloten werd hier een vereeniging te stichten waarbij zich ook alle bakkers uit den omtrek kunnen aansluiten met het doel voor gezamenlijke rekening inkoopen te doen. Een voorloopig Bestuur werd gekozen. ZOETERWOUDE. De commissie tot wering van schoolverzuim in deze ge meente heeft in haar vergadering van gisteren tot voorzitter benoemd de heer A. A. van Gils en tot secretaris de heer C. Renes. GEWESTELIJK GEMENGD. Bij het afrijden van de Marebrug" te Leiden reed een wagen vpn den steen kolenhandelaar de R. hedenmorgen te gen een hek van het hoekhuis aan de Oidde Singel. Het hek en het lemoen van de wagen braken terwijl het p?ard eenige schrammen aan den nek opliep. .Gisteravond kreeg zekere J. H. aan de Haarlemmerstraat te Leid'en een toeval, doch kon spoedig bijgebracht en naar »zijn woning vervoerd worden. De 7-jarige M. B., wonende aan de Aloëlaan, fe Leiden, speelde gis ter e.navpjid op d;e leuning ya,n de M.ofsch poortbrug. Juist toen hjj er afsprong kwam er een rijtuig yan den stalhouder D. aangereden, dat het knaapje over de borst reed. Aanstonds werd hij door de opperman v. W. opgenomen en naar zijn woning gedragen, waar doktershulp voor hem werd ingeroepen. Gemeenteraad van Alkemade. (Vervolg). Goedgekeurd werden de kohieren schoolgeld 4e kwartaal, vastgesteld op f 198.15 en hondenbelasting 1911 op f 187. Alsnu werden overgelegd bestek en teekeningen voor den bouw der brug wachterwoning bij de Fransche brug. Na eenige technische opmerkingen van den heer Strijk, werd een en ander gesteld in handen van den heer Strijk ter fine van onderzoek. Het suppetoir kohier hondenbelasting groot f4 werd goedgekeurd. Voorts werden goedgekeurd af en over schrijvingen tot een bedrag van f34. Bij de benoeming der stembureau voor 1911 werden gekozen voor het 1ste district tot voorzitter de burgemeester, tot leden de heeren v. d. Meer, De Jong en Bondatot plaatsvervangende leden de heeren v. Rijzen, Bakker, Broek- huijzen, Los en Kelder. Voor het 2e district tot voorzitter d'e heer P. v. d. Geest, tot leden de heeren Stuijk, Kokshoorn en Straathof, tot plaatsvervangende leden de heeren Los, v. d. Meer en Leroy. Besloten werd aan Mej. Govers, on derwijzeres aan de school te Oude We tering eervol ontslag te geven Jegen 1 Mei a.s. en een oproeping te doen ter voorziening in deze vacature. Nog werd besloten, dat bij het onder zoek der woning van den heer Weenink, tevens zal onderzocht worden het school gebouw te Nieuwe Wetering, waarna de vergadering gesloten werd. Land- en Tuinbouw. Tuberculose-bestrijding. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald 1. dat de vergoeding, welke zal worden gegeven voor krachtens het Kon. besluit van 1 December 1910 (Stsbl. no. 364), houdende bepaling ter bevordering van de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee, door het Rijk ter slachting overgenomen tuberculeuse runderen, zal worden berekend naar het volgende tarief: Klasse I. Vee ie goeden voedingstoe stand verkeerende en zonder zichtbare ziekteverschijnselen a. dragend en melkgevend fokvee, niet ouder dan 6 jaarf 0.38 per K.G. levend gewicht b. dragend en melkgevend fokvee, ouder dan 6 jaar, f0.35 per K.G. levend gewicht c. andere melkgevende koeienf 0.32 per K.G. levend gewicht; een en ander vermeerderd met f 2 voor elke liter melk, welke het dier per dag geen, um» uM6aift ten minste 6 liter per ddg bedraagt. Klasse 11. Vee niet vallende onder klasse 1 of klasse 111, met of zonder zichtbare ziekteverschijnselen: f 0.30 per K.G. levend gewicht. Klasse III. Vermagerd vee en vee met ernstige ziekteverschijnselen, f 0.20 per K.G. levend gewicht; 2. dat het wegen der runderen zal ge schieden, ter keuze van den belangheb bende, hetzij op zijne kosten door een beëedigden weger in de nabijheid van zijn woonplaats, hetzij op Rijkskosten, zoo spoedig mogelijk na aankomst in het voor de afmaking bestemde slachthuis. De bloembollenvelden. Uit de bloembollenstreek schrijft men: Op de bloembollenvelden zijn de eerste voorjaarswerkzaamheden al weer begon nen. De zachte winter heeft het ontwik kelingsproces der bloemen zoodanig be vorderd. dat de vroege hyacinthen reeds spruiten van ongeveer een halve decime ter lengte boven den grond vertoonen. De bloemisten laten nu overdag het dek wegnemen, want de knoppen, die alle nog geel van kleur zijn, hebben be hoefte aan licht, dat ze groen moet kleuren, waarmee tevens een teschichtig opschieten voorkomen wordt, 's Avonds moeten ze weer toegedekt worden, maar men is reeds begonnen met het z.g. los- dekken. Andere jaren werd met dit werk zelden voor Februari begonnen, soms zelfs eerst in de tweede helft dezer maand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Januari 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand 744.7 Haparanda. Hoogste barometerstand 776.9 Clermont. Verwachting tot den avond van 28 Januari zwakke tot matige, meest zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. L.aatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin zal Donderdag 9 Februari a. s. een gastmaal geven voor de militaire autoriteiten in Den Haag. H.M. de Koningin heeft den heer Willy Martens benoemd tot lid der Com missie voor de Koninklijke subsidien aan jeugdige kunstschilders, ter vervanging van wijlen Willem Maris. Ter burgerlijke terechtzitting van hel Gerechtshof te 's Gravenhage werd heden beledigd mr. J. W. Zijlstra als rechter in de Rechtbank te Middelburg. Keurs van Amsterdam. 27 Januari 1911. inederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland.4%% Obl. 1909 Ned.Rec. 4Y% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 °/o Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sell. 1905 4% Amsterdam 1900-01 4 /0 Leiden 1896. Aand. N. West. ócPac.Hyp.B.C. Am alg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Ün. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moorinann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstcnl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Reseontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Ridjang Lebui» g Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Pctr. Br. a f 10U0 Aand. Moeara Eniin Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mtj. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holi. IJz. Spoor mij. Aand. Mij. t. Lxp). v.'Staatssp. Gest. Obl. Buxiel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen bpw. Cert. v.. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake cVOlno Cert. v.aand. Denv. «S Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. 4 7oIe Hyp. Obi. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgèst. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.KIr. Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 is voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5 /0 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 186b Turksche loten 1870 Congoloien 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3C Vorigei Koers Koers heden 885» mu 88*,', 87% 72% 1 72*4 9344 1 97 yu 93*4 I 93 94%, 645, 96% 89% 82 82%« ïoi !03% 103% 45 45 58 58 101 h 87 175 63%, 63% 54*j« 65 65% 78% 78!$ 119', 119 155) a 153 135 187-^,187 '221 206).* 904 910 105 105'a 379} a 388 473,G 478 219*1 U2óH 172% 177) a 5;-» 5 i# 17%, 17?« 708 lÜ0% I 473 471 69% 70 6$ 485 4% 4jj' IO",. 1 10* i,, 37* 37:l in 79* 79'# M'A 87% 96),, 9-5.% 21(5 f 217% 104 j Q4% 3l>, 31 ■JU'; JC 74* 7% b 3»„ 33 34 34 u 98 41M 41% 31'?* 32% 118% 117% 27% 27", 17^% l'bys 101 16"' |0 107% 107 i$ 2.10 2. t0 81% '35B 95% 124% 170% 63 53% 42.50 69.90 Marktberichten. LEIDEN, 2/ januari. Veem ark i. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veuieu f 0 a ïtaïirti" 3' koeien f143 a f279; löü Vette Ottsen enKütrfên f 186 a f 328, per kg. 7U a dü c„ üras<at- veren f a f 44 dito (vette) f 62 a f 127. per kg. 90 a 105 c.39 magere kalveren f 8 a f 12387 Schapen (vette) f 18 a f 29,00, per kg, 46 a 38 c.Schapen (weide) f a f Lammeren f a 773 Varkens (magere) f 17 a f 46, per kg. 43 a 46 c.350 Varkens (Biggen) f8 a f 12, 4 Bokken of geiten f3k 8. Ter markt aangevoerd: 562 runderen, 83 kalveren, 387 schapen. Kaas. Aangevoerd 30 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 26 tot f 32%, Derby kaas van f tot f Leldsche kaas de l5ü K.G. van f 78 tot f87. Aan de Stadswaag gewogen 26 partijen, 1077 stuks kaas, wegende 6872 Kg. LEEUWARDEN, 27 Januari. V e c m a r kt. Ter markt waren aangevoerd: 60 stieren r !Q0 k 250; 18 ossen f190 a 230; 142 vette koeien, f 170 a 290 29 c. a 37 c. per half kilo; 632 melk- en kalfkoefen f 155 a 28'J; 23 pinken, f 45 a 65; 97 vette kalveren f 25 a 55; 38 a 47 c. per half kilo; 0 graskalveren af 60 nuchtere kalveren f 7 a 12; 505 vette schdpen f 20 a 25; 108 weide schapen f 12 a 14 lammeren f a—237 vette varkens f60 a 75, 24c. a 25c. per half kilo; 100magere varkens, f 40 a 45 737 vette biggen f 25 a 40, voor Londen 22 c. a 23% c. per half kilo; 289 kleine biggen f6 a 9; 11 paarden f75 a 125. LEEUWARDEN, 27 Januari. Boerenboter f —.00 a —0. Aanvoer 5/4, 0/8 en 0/16 vaien. Fabrieksbbter f 57,— a 58.%. Aanvoer 8/4 39/8 0/12 vaten. Noteering van de Commissie f 58.00 Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 58.%. Nagelkaas: Fabrieks- f 32,a 42,Boeren* —.0 a f —0. Aanvoer 16,561 Kg. Handel stadig. UTRECHT, 27 Jan. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 6 wagens met 1080 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qual. f a ,00 2e qual. f26,— a.28,per50kilo.Handel matig Nagekomen Advertentie. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een korstondig lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot^ j en Vader, Broeder en Oom Hendrikus Petrus Trel, in den ouderdom van 53 jaren. Namens de Familie Wed. E. TREL—Dieben. HENDRIKUS TREL. HELENA TREL. Leiden, 26 Januari 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben Maandagmorgen 9 uur. (6879)

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3