Uit Stad en Omgeving. Hierop is een amendement ingediend Üoor den heer Carpentier Alting,Juidend als volgt: Aan gemeld ontwerp toe te voegen een overgangsbepaling. Deze verordening is niet van toepassing ten aanzien van leer- leerlingen die op het tijdstip harer Vast stelling reeds de school bezoeken. De heer Carpentier verdedigt de door hem voorgestelde overgangsbepa ling met het oog op de opvoeding van het kind. De oudiers hebben bij de beslis sing van de levenskeuze voor hun kindi hun plannen en beg,noting gemaakt en nu zou men het carrière breken, omdat Vele ouders den toeslag niet kiuuiefi betalen. Spr. geeft toe, dat het financiee- le voordeel van de verhooging, door zijn amendement voor een groot deel verlo ren gaat, maar spr. heeft geen andere regeling kunnen vinden. De Voorzitter zegt, dat de meer derheid van B. en W. tegen het amende ment is. Spr. ziet niet in, dat er eenig moreele verplichting voor deze gemeen te bestaat, om de ouders in deze ter wille te zijn. De ouders moeten niet bij Leiden aankloppen, maar bij hunne res pectieve gemeent-"besluren die beslist wei gerachtig zijn Leiden in iets tegemoet t'e komen. Zij hebben geprofiteerd van de belasting betalende burgers van Leiden en spr. meent, dat de Raad zich niet door weekhartigheid moet laten leiden. De heer Carpentier Alting houdt vol, dat er ten opzichte van de tegen woordige leerlingen wel een moree'e ver plichting bestaat. De heer Aalberse vestigt de aan dacht van B. en W. op het ingediende wetsontwerp, betreffende het M. O., waardoor de buitengemeenten verplicht worden den kostenden prijs voor eiken leerling der H. B. S. aan d'e ge meente te restitueeren. Spr. meent ,dat men hiermede met de event, te sluiten contracten rekening heeft te houdön. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Vergouwen merkt op, dat de ouders Van buiten leerlingen, die niet kunnen betalen, moeten trachten in hiun1 kring een suppletie te krijgen. De ge goede ouders hebben dit niet ncod'ig. Trouwens, de meeste ouders kunnen het verhoogde schoolgeld' wel betalen. De heer Z w i e r s kan niet medegaan met de overgangsbepaling, omdat reeds buitengemeenten zich bereid verklaar den bijslag te geven. De heeren S ij t s m a en Fokker stel len voor, het verhoogde schoolgeld niet te doen betalen door die ouders van do tegenwoordige buitenleerlingen, wie in komen minder dan f 1500 bedraagt. De heer S ij t s m a dit amendement verdedigend, zegt dat qjijcele ouders to taal onmogelijk het verhoogde school geld kunnen voldoen, 't Zal de gemeen te niet veel kosten en uit billijkheid te genover de minder gefortuneerde ouders beveelt spr. het amendement aan. De Voorzitter bestrijdt het amen dement. Juist om d'e minder gefortu neerde ouders moeten de buitengemeen ten een contract met Leiden sluiten, ter tegemoetkoming in de kosten, 't Zou an ders een premie zijn op het onrecht, dat men Leiden wil laten betalen. De heer Fokker neemt het op voor Ide ongelukkige kinderen, die de dupe zul len worden van den onwil der gemeen tebesturen. De Voorzitter wijst op het groote bezwaar van controle der inwoners in d'e "buitengemeenten. Wethouder v. Hamel ,die aanvan kelijk tot de minderheid in B. en W. behoorden, is na de toelichting van het «mendement-Carpentier Alting het ge voelen van de meerderheid gaan aanhan gen. Spr. geeft in overweging, de leer lingen der 4e«klasse uit te zonderen van het verhoogde schoolgeld dan wordt de carrière niet gebroken. De heer Sijtsma wijzigt in bovenge- tioemden zin zijn amendement. Wethouder v. d. Lip kan zich met de uitvinding van den heer van Hamel niet vereenigendit is totaal willekeur. De heer Zwiers kan ook met het amendement Sijtsma niet meegaan. Spr. lacht zoo'n algeineene regeling niet toe. De heer CarpentierAIting trekt zijn amendement in, om een zuivere stem ming te krijgen. Het gewijzigd amendement Sijtsma wordt verworpen met 23 tegen 5 stemmen, die van den heer Carpentier Alting, Fokker, v. Hamel, Reimeringer en Sijtsma. Het voorstel van B. en W. wordt diaar- na goedgekeurd. 4e. Motie van orde van den heer K. Sijtsma, in zake de invoering van eene belasting op publieke vermakelijkheden. De heer Sijtsma opmerkend, dat het" teer moeilijk is nieuwe belastingen in te voeren, zegt dat deze zaak meermalen laan de orde is geweest. In 1905 is een voorstel dienaangaande in behandeling ge weest, maar stuitte het toen aï op de groote perceptiekosten. Sinsdien heeft men in andere plaatsen 'een nieuwen grondslag voor deze belas ting gevonden. Spr. meent, diat deze be lasting, die volgens becijfering van de minderheid van B. en W. pl. m. f5000 zal opbrengen, niet te versmaden is. Zij is 'een be'asting op de weeldie, hetgeen van andere belastingen, b. v. de honden belasting, niet gezegd kan worden. Spr. heeft becijferd, dat de opbrengst I van f5000 overeenkomt met 3 pet. van 'den entreeprijs. Dit acht spr. niet te be zwarend. Kleine café's, waar muziek wordt gemaakt,kan men b.v. f 1.50 per maand laten betalen. Van pub.ieke vermakelijkheden die bij tijd en wijle Leiden bezoeken, kan men gerust eenige belasting heffen. Spr. be veelt zijn motie in de belangstelling der leden aan. De heer Fockema Andreae heeft principieele bezwaren tegen moties als deze, want zij vragen monnikenwerk. Men moet nooit eene regeling in het alge meen vragen, want de Raad kan later die regeling verwerpen. Principieele be zwaren heeft spr. bovendien tegen de voorgestelde belas'.ing. Vcrniakelijkh d.il heeft Leiden maar zeer weinig. Verhoogt inen b.v. bij den schouwburg de entrees dan verhuizen altijd een bepaald aantal be zoekers naar lagere rangen. Neemt men de grootte van lokaliteiten aan, gelijk de heer Sijtsma had gezegd, dan mo£t men rekening houden, dat nier alle plaatsen zijn bezet en men dus voor leege plaatsen betaalt. Spr. zal tegen stemmen. Wethouder v. Hamel sluit zich bij de heer Fockema Andreae aan. B. en W. hebben voor eenigen tijd beraadslaagd over een dergelijke belasting, maar ei- waren tal van bezwaren, van practischen aard, die B. en W. van een voorstel de den afzien. Spr. acht het best, dat die heer Sijtsma komt met een concreet- voorstel, dat kan blijken of het voldoen de ondersteund wordt. De heer Vergouwen herinnert er aan, dat het hoofddoel van de bestrijking de vorige maal was de hoop perceptiekos ten, L'ie het grootste voordeel voor ide gemeente deden verloren, gaan. Spr. meent dat tegen de motie weinig is in te brengen, 't Is de vraag wat B. en W. zullen doen. Blijven zij bij hun stand punt volharden, dan zou de heer Sijts ma een voorstel kunnen doen. Spr. be veelt de motie met warmte aan. De heer Reimeringer apht de mo tie niet in het belang van Leiden. (We moeten de bewoners van Leiden ibnnen de stad houden. Gaan wij de vermakelijk heden verhoogen, dan zullen de men- schen nog meer dan thans naar den Haag gaan, om daar de schouwburgen e.d. te doen genieten. De heer Bosch bejammert de uit spraak van de heer Reimeringer, a'sof den Haag zoo zou uitsteken boven Leiden Er zijn daar publieke vermakelijkheden, veel slechter zijn dan in Leiden. Spr. acht uit opzicht Leiden boven den Haag. Spr. meent dal de bestrijding van den heer van Hamel uit de oude doos is. Waarom zou deze belasting in Zaandam f 4000 kunnen opbrengen en kan zij in in Leiden niet ingevoerd worden. De heer Fokker verklaart waarom hij tegen de motie zal stemmen. Als de heer Sijtsma meent, dat de belasting moet worden ingevoerd, moet hij een concept verandering indienen, 't gaat niet aan B. en W. in dezen een opdracht te doen. De heer Sijtsma bad niet verwacht van den heer Fokker dat hij het voor B. en W. zou opnemen. Deze zijn zelf mans genoeg om te zeggen of zij niet iets kunnen doen. Spr. weerlegt voorts sommige der ingebrachte bezwaren en deelt o.a. mede dat de bioscope-ondeme- mer spr. gezegd heeft, geen bezwaren tegen een belasting te hebben, a's B. en W. maar toestemmin ggeven op Zondag open te zijn. Spr. wil zelf wel een ver ordening ontwerpen, maar acht dit werk beter in .handen van B. en W., De heer P e r a acht dat uit het stem men vóór de motie nog volstrekt piet voortvloeit, dat men ook voor de uitvoe ring moet stemmen. Spr. ziet in h:t aan nemen der motie niets onaangenaams in voor het college van B. en W. Spr. meent, dat het goed is voordemotie te stemmen. De Voorzitter zegt, dat de argu menten van J3. en W. tegen de belasting op publieke vermakelijkheden zich aan sluiten met hetgeen door de heer Foc kema Andreae en Reimeringer in Het midden is gebracht. De perceptiekosten zijn zoo groot niet. De motie wordt aangenomen met 17 tegen 11 stemmen. Vóór stemden alle leden van rechts en de heer Sijtsma (V.-D.)tegen alle ove rige leden van links en wethouder v. d. Lip (C.-H.) Nog wordt goedgekeurd het winkel huis N. Rijn 20, te verHuren aan de fir ma v. d. Pas, sigarenfabrikant te 's Her togenbosch, voor f 600 's jaars. Bij de rondvraag vestigt de heer Ver gouwen de aandacht van B. en W. op de wenschelijkheidi één of tweemaal per jaar een paardenmarkt te houden. De Voorzitter zal het denkbeeldi over wegen. 'e heer P e r a doet eenige mededeelin- gen aangaande verbeteringen van de per- ceelen Kort Rapenburg. De heer Fokker critiseert nogmaals het herhaald opbreken van straten. Er bestaat gemis aan verband tusschen de verschillende gemeentediensten. Wethouder Korevaar antwoordt, dat niet alles tegelijk kan geschieden. De straat kan wel eens voorloopig op gebroken worden 't komt herhaaldelijk voor. Als de straat maandenlang lag opgebroken, zou de heer Fokker ook op de achterste beenen staan. (Gelacih). We kunnen ons aan die kleinzielige opmer kingen niet storen, 't Is al te gek. (Helari- teit). De heer Fokker kan maar niet be grijpen dat het herhaald opbreken noo- dig is. De Voorzitter: Dat is het onder scheid tusschen leek en deskundige. (Daverende hilariteit). Na nog eenig debat wordt de verga dering gesloten. LEIDEN, 27 Januari. Bloembollencultuur, In café „Zomerlust" aan den Stations weg hield gisteravond de „Algemeene Vere.nigjng voor Bloembollencultuur" (afd. Oegstgeest en Omstreken) een ver gadering, waarbij de opkomst der leden getuigde, dat de onderwerpen, die be handeld zouden worden veler sympa thie kon v ege!ragen. De viee-voor?i ter opende d'e vergade ring, wenschte allen veel geluk in het nieuwe jaar en deelde mede, dat de voorzitter wegens ziekte verhinderd was. De notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen was een beschrijvingsbrief voor de a.s. aigemeene vergadering voer de vacature omstaan door het aftreden van den heer W. van Zanten. De heer de Graaf werd voorgedragen als candi- daat en als zoodanig door de veigade- ring gesteld. Daarna deed de voorzitter verslag der 121e algemeene vergadering, vervolgens kwam aan de orde het verslag van den penningmeester over 1910, daaruit bleek dat bij de laatste verantwoording van den penningmeester in kas- was f200.21, de ontvangsten bedroegen f67.77, de uitgaven f 177.18, zoodat er een batig saldo Wcjs van f 92.80. De rekening werd nagezien door eenige leden en in orde bevonden ,de voorzitter 'dankte daarop den penningmeester voor zijn zorgvul dig beheer. De voorzitter vestigde de aandacht der aanwezigen op de fraaie seringen inzen ding van den heer C. v. d. Wilk, die door allen ten zeerste bewonderd werd. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den heer J. Braun, die een lezing zou houden over: jHulpmeststoffen in de Bloembollenteelt." In zijn gezellige en onderhoudende causerie vertelde spreker eerst hoe hij, eerst zelf tegenstander van kunstmest, later door toevallige omstan digheden, in kennis er mee gebracht, een vurig voorstander en propagandist ervan is geworden. Hij sprak vervolgens van het voedsel hetwelk een plant noo- dig heeft, voedsel uit de lucht en voed sel uit den bodem. Van het bodem voedsel bevindt zich het meeste in den grond zelf, stikstof echter, phosphorzuur, kali e'n kalk bevat de bodem nier, en daarom .moeten die stoffen er worden ingebracht. Dat ge schiedt door de bemesting. De sta'.be- mesting geeft echter niet aan den bodem wat deze noodig heeft, want de onder linge verhouding der vier noodzakelijke stoffen deugt bij stalmest niet, en "daar de oogst zich regelt naar de stof die het minst in de mest vertegenwoordigd was, is het dus te begrijpen dat er veel gekl voor overtollige bemesting wordt ver knoeid; a.'s men echter de ontbrekende stoffen in de stalmest met kunstmest aan vult, dan heeft men een goede volledige bemesting. Daarna kwam spreker tot de behande ling van eenige kunstmeststoffen in volg orde van de vier grondstoffen die wij voor de bemesting in den bodem moeten brengen. Met chiiisalpeter en zwavelzu re ammoniak geven we de stikstof. Chi iisalpeter is echter zeer goed voor blad groenten, doch niet voor boll encu! tuur, da rv x r moetzw-ve ure ammcn'ak wor den gebruikt phosphorzuur worclt s'ak- kenmee! en superphosphaat gebruikt, in slakkenmeel zit echter veel kalk, dus moet men voorzichtig er mee zijn. Wat kali betreft, lis het beste patentkali, kaaniet echter moet in het najaar neergegooid worden en dan is het uitstekend tot uit roeiing van onkruid Vervolgens kalk, daar moet men echter ook wel wat voorzichtig mee zijn, of schoon sommige gronden wel dringend om kalk vragen. Spreker drukte den aan wezigen op het hart er veel over te le zen en vooral proeven te nemen en te blijven nemen, toonde daarna nog eenige cijfers, die ten duidelijkste bewezen, dat het gebruik van kunstmest niet alleen goedkooper is, ma?r ook overvloediger oogst brengt. Misschieh lukt het in het begin minder, doch door het blijven ne men van proeven, krijgt men er de slag van beet en de einduitslag zal schitte rend zijn, en spreker eindigde met de woorden van Tollens: ,,Men rekent de uitslag niet, maar telt het doel alleen." Een krachtig applaus volgde op het gesprokene, en na een kort woordje sloot de voorzitter de vergadering. De afdeeling Leiden van „de Han ze" heeft ingesteld een Commissie van advies voor de Coöp. Centr. Crediet- bank. Deze Commissie is aldus saamgesteld: de heer J. Bots, Voorzitter, W. J. Marti- not; jac. Creijgthon A. Ruigrok en H. W. Spendel, Secretaris-Penningmees ter, die tevens als Correspondent zal optreden. Bij Kon. besluit van 26 dezer is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks- hoogere burgerscholen te 's-Her- togenbosch, Helmond en Veulo, E. Ver- viers, te Oegstgeest, ambtenaar aan het Centraal Bureau der K. S. A. alhier. Gisteravond heeft Dr. M. C. Hes- selingh de aangekondigde rede gehou den over „een Grieksche roman in de 16de eeuw." Op 't einde der Middeleeuwen is op Kreta een roman in verzen gedicht, die nog heden in Griekenland bij 't volk zoo bekend Is, dat de persp/ina.gese spreekwoordelijk ^ijn geworden eu, ten minste op Kreta, velen talrijke verzen er van uit het hoofd kennen. De Lotge vallen van Erotokriros en Aretouse dit is de naam van den roman i— ver heerlijken de huwelijkstrouw en tevens de Helleensche beschaving, die gesteld wordt tegenover de ruwheid der Aziaten. Aan de literatuur en de beschaving van de Romaansche volken ^ijn enkele trek ken ontleend, maar de oorsprong van den roman is te zoeken in volksverha len die van de oudheid af in Griekenland bekend waren. Een episode die ook in de Metamorphosen van Ovidius voor komt, en vooral een sprookje, dat nog in den mond van het volk leeft, toonen dat duidelijk: De wijze waarop de dichter de oude motieven tot een nieuw en 'schoon geheel heeft verwerkt, verdient de belangstelling van de beoefenaars der literatuurgeschiedenis. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 6 uur. 's Avonds Kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart. Lof en liefdadigheidspredikatie door en ,Wel- Eerw. Zeergel. heer AL W. A. Wijten- burg, leeraar aan het klein-seminarie Ha- geveld te Voorhout. ALFEN AAN DEN RIJN. De ge meenteraad heeft gisteren, overeenkom stig het advies van de raadscommissie ad hoe, besloten, met algemeene stem men, tot dc stichting van een *1 weeden watertoren op het terrein der gemeen telijke aschbelt. Verder werd besloten tot afschaffing van de voor- en najaarsbeestenmafkten, de paardenmarkt uitgezonderd. BOSKOOP. Het vervoer van plan ten naar Amerika is enorm toegenomen in 1910 zijn 25,000 kisten van verschil lende afmetingen met planten geladen naar Amerika verzonden, vertegenwoor digende een waarde van f 2,040,000, en 30,000 kisten met bloembollen, vertegen woordigende een waarde van f 1,522,500 GOUDA. Tot hoofd der R. K. pa rochiale jongens- en meisjesschool te Oud-Beveland is benoemd de heer Th. Bosman, onderwijzer aan de R. K. Par. Jongensschool alhier. H1LLEGOM. De Hillegomsche veree- njging tot bestrijding der tuberculose heeft aan de hoofden van .scholen al hier en in den omtrek, ter uitreiking aan het onderwijzend personeel rondge zonden een aantal exemplaren van „Les sen in gezondheidsleer", door M. Roel- vink, hoofd der school te St. Oedenrode, met teekeningen van Louis Raemakers. Deze brochure verschijnt onder het dub bel roode kruis, het merk der Nederland- sche centrale vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Tevens stelt zij voor iedere school beschikbaar een aantal gegomde etyketter met het zoogenaamde „eikverbod", als mede wandschriften op carton, met dit verbod er op gedrukt. Maandagavond wordt door de com binatie het plaatselijk comité der K S. A. en de R. K. Debatingclub alhier, de derde conferentieavond in de zaal van „Flora" gegeven. De Zeereerw. Heer Kapelaan Brouwers zal behandelen: De waarheid van den ChristeJijken gods dienst. Evenals de beide vorige conferen ties is ook deze gratis toegankelijk voor alle Katholieken. LISSE. De tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" gaf gisteren voor de Dona teurs en kunstlievende leden hare 24e uitvoering. Zooals gewoonlijk was de groote bovenzaal van de „Witte Zwaan" bijna weer te klein om alle belangstcllen den te kunnen bevatten. In zijn openigs- woord zeide de voorzitter, de heer H. v. Hage, dat het jaar 1910 voor de vereeni ging een goed jaar was geweest. Behal ve dat N. en G. in het bezit is gekomen van een vaandel is het aantal begunstigers aanmerkelijk grooter geworden. Aller eerst werd opgevoerd „Den dood ontko men", drama in vier tafereelen. Dit stuk speelde ten tijd: van Napoleon I. D>c ver schillende rollen, waaronder zeer zware, werden uitstekend uitgevoerd en getuig den van ernstige studie. Daverend was dan ook het applaus, dat de spelers aan het einde ten deel viel. Na een korte pauze werd opgevoerd het kluchtspel in twee bedrijven „De mislukte erfenis". Al spoedig nam dit den ernst van het publiek, ontstaan bij het eerste stuk, weg, om plaats te maken voor vroolijkheid. Onbedaarlijk was het gelach toen het „spook" den gierigan „Gijs van Schrqpenburg" een bekentenis afdwong, die den gierigaard eenige dui zenden kostte. Na een komische voordracht, getiteld „De schoolmeester van Bawel", voorge dragen door C. Elferink, een bekende hier op dat gebied, kregen we tot slot Het openen van het testament", een spec- lakelscène door het heele gezelschap. Aan het lachen scheen schier geen einde te komen en een .onbedaarlijk applaus gold zeker als het beste bewijs, dat men voldaan was. NOORDWIJK. Gisteren is hier eene circulaire verspreid, gericht aan de Inge zetenen van Noordwijk en onderteekend door een tiental personen van allerlei richting. Het doel van den circulaire is giften in te verzamelen teneinde den Graaf van Limburg Stirum bij gelegenheid van zijn huwelijk een passend geschenk aan te bieden. NOORDWIJKERHOUT. Donderdag avond vergaderde in café „de Vlas oven", de Tuindersvereeniging ^Eens gezindheid'". De rergadcrico we.o gevpenti dooi den heer B. Vos cfre a!au* voldeed^ aan den wensch der leden oni dezf vef& gndeHng, de laatste die hij bijwoorde* te leiden. HÜ reide spijt le hebben dal de vergadering door zoo weinigen bezocht, terwij zij toch zoo belangrijk èri voor Eensgezindheid én voor ae tuijsw ders zeiven. j Hierna werd er verslag uitgebracht over het afgelooper. jaar, waaruit jyro slechts vermelden, dat er in kas Is eert batig saldo van f 17.49, ofschoon er nog f 10 moet betaald worden door 2 leden' Nagezien en in orde bevonden. Alsnu is men gekomen tot de be handeling van een zeer gewichtig punt,: waarbij de vorige vergadering blee! ste ken. Dc Voorzitter zegt nl. dat aan de orde is d'e verkiezing van een nieuw be stuur. Daar men hiertoe niet kon kom «ai in de vorige vergadering stelt hij than* voor geen bestuur, maar een Commissie hoofdzakelijk belast met veiüngsweilc- zaamheden te kiezen. De heer W. van der Laan was van dezelfde nieening en stelde nog meer in het licht, waarom: een Veilingscommissie beter is dan cfMi vereeniging. Hij zeidc, dat het toch hier geldt, -het houden van veilingen en dat al het overige slechts bijzaak is. Hij wilde daarom de vereeniging „Eensge^ zindheid1,, omscheppen in een Veilings- coinmissie. Evenwel zal de vereeniging blijven bestaan doch slechts in naam. Men kan dan aan het einde van dit jaar beraadslagen, óf de Veilingscommissie moet blijven óf de vereeniging. Hiermede kan de Vergadering zich uit stekend vereenigen, en daarom ^vordt overgegaan tot het verkiezen van de Commissieleden, wier aantal op 5 wordt gesteld. Benoemd' worden met groot? meerderheden van stemmen de hecn-n C. de Groot, W. v. d. Burg, W. C. v. d. Berg, A. Geerlings en M. Geerlings Gzn. De 4 eersten nemen hunne be noeming aan, terwijl de meening van; den laatsten hieromtrent zal worden geJ vraagd, daar deze afwezig is. Alsnu neemt de Voorzitter het woord'. Hij dankt de leden voor het vertroaii wen, dat zij dezen avond in hem heb ben gesteld, wenscht de nieuwbenoem- den van harte geluk en hoopt, dat onder hun bestuur de tuinders van Noordu ij kerhout en Voorhout een goede toekomst tegemoet mogen gaan. Vervolgens stelt hij de gebruikelijke rondvraag. Een der leden vraagt c\en het woord. Hij dankt den Voorzitter voctf de goede leiding dezer vergadering cru voor zijn ijver, wat betreft de Tuinders- belangen. Door anderen worden pog; verschillende moeielijkheclen te berde gebracht, die aan het veilen zijn verbon den. De Voorzitter antwoordt, dat de pas benoemde Commissie deze ad na- tam zal nemen en sluit alsdan, de leden nogmaals dankzeggend de vergadering. Naar wij vernemen komt de heer H. D. Fritsma, hoofd der school in het Dorp, onder nummer één voor qp de voordracht voor hoofd eener Openbare School te Alblasserdam. STOMPWIJK. Gisteravond had in het Café „Het Blessepaard" de jaar vergadering plaats van de leden der vei ling van de V. P. N. Een 34taJ prijzen die onder de leden werden verloot, had er zeker niet weinig toe bijgedragen, uat deze vergadering zeer druk was bezocht. De voorzitter, de heer J. H. Fleuren, wees bij de opening op het nut der ver eeniging, die hier bovendien door velen zeer gewild scheen. Daarom spoorde hij allen aanwezigen nog eens aan om! voort te gaan op den ingeslagen weg en mede te werken aan haar bloei. Uit de rekening en verantwoording van den heer Wijsman, Secretaris-Penning meester, die nagezien en accoord bevon den werd door d: heeren J. v. d. Zijden en J. Abel .Meek, dat waren geveild1: 70987 eieren voor 13234.90 en diverse andere koopjes voor f 1089.31. Totaal f 4324.21', terwijl een winst werd be haald van f 169.40. De voorzitter brengt den Secretaris- Penningmeester een woord van .dank voor zijne accurate boekhouding, waar na hij voorstelt de rekening goed te beu ren. Na de verloting werd nog een tijd lang gewerkt met een projectielantaarn, waarna ieder welvoldaan huiswaarts keerde. WARMOND. De afd. Warmond der Algem. Vereeniging voor Bloembollen cultuur kwam gisteravond bijeen in het lokaal „De Zon". De vergadering werd geleid door den voorzitter, den Heer J. H. Kruseman. Door den Secretaris werden de notu len der vorige vergadering voorgele4 zen en goedgekeurd, na eene opmerking van den heer G. Onderwater. Door den penningmeester werd) vefl- slag uitgebracht over het afgeloopert jaar. Aan inkomsten werden vermeldl f 10524. Uitg,aven f 73,73V2aldus een batig saldo van f 27,501/2- De vele bui tengewone uitgaven tijdens de tentoonj- stelling enz. waren oorzaak dat het ba tig saldo zoo belangrijk-minder was dan verleden jaar, toen liet f 72.0^ bedroeg'. Punt 2 der agenda was Jfijzigingf huishoudelijk Reglement". Naar aanlei ding d'er vorige bestuursverkiezing meen!- de de voorzitter dat Art. 8 van het huisli.- reglement gewijzigd moet worden, opdat we in 't vervolg niet meer in moeilijkheh den zulien komen. De heer W. K. Heijl had omtrentf den uitslag der bestuursverkiezing vanl 12 Dec. advies ingewonnen en deed nifjH

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2