BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. nog steeds zonder buitenlandsche post. De ook ten onzent bekende automa tische sigarenaanstekers zijn in Frankrijk aan belasting onderworpen. Sedert kort is deze belasting ingevoerd en in enkele dagen bracht zij in het departement van de seine reeds circa 110.000 frs. op. Ech ter dient hierbij in het oog gehouden, dat hieronder ook de belasting is begre pen van reeds in gebruik genomen toe stelletjes, die daarbij van een merk wer den voorzien. De onderhandeling tusschen de mijn-directies en de arbeidersafgevaardig den in het Luaksche kolendistrict hebben tot resultaat gehad dat de meeste direc teuren bereid zi;n de eischen der stakers in te willicen. waardoor dc staking ge ëindigd is -n Je mijnwerkers besloten den ai hervatten. Koninklijke Besluiten. Bij koninklijk besluit is aan den kolonel intendant C. F. Ouwerling, intendant in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie onder toekenning van f 2100 pensioen 'sjaars eervol ontslag uit den militairen dienst verleend is bepaald, dat de vacature van sub stituut-officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Zierikzee, niet zal worden vervuld is bepaald, dat de beide vacatures van raadsheer in het gerechtshof te Leeuwar den, te 's Hertogenbosch en die in het gerechtshof te Arnhem niet zullen worden vervuld is benoemd in de provincie Zuid-Holr land, tot dijkgraaf van den polder Nieuw- Beijerland en Nieuw-Piershil, C. M. van Drie!, te Nieuw-Beijerland. Hofbericht. Aan het gastmaal van diplomaten gis teren door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins gegeven en waaraan de Prins Schönburg-Waldenburg deelnam] waren genoodigdde Minister van Bui- tenl. Zaken, Jhr. de Marees van Swin- deren de gezanten van Zwitserland; te vens deken van het korps Rumenië en mevr. MavrocordatoPerzië, Frankrijk en mevr. PelletItalië en de hertogin De Calvello Japan, Brazilië en mew. Lisboa; het Duitsche Rijk; de Ver. Sta ten en mevr. BeaupréRusland, Colum bia en mevr. Gratierrez-Ponce Turkije Argentinië" en mevr. Tu Guesalaga, Bel giü en Zwedenj vports de zaakgelastig den van Uruguay, den Heiligen Stoel, China, Spanje, Portugal, OostenrijkL Hongarije en Groot-Brittannië en Lady Acton. De tafelbloemversiering bestond uit oranjekleurige tulpen. Het strijkorkest der Kon. Mil. Kapel gedirigeerd door d'en directeur-luitenant Bouwman, luisterde het samenzijn aan den disch met muziek op. Landverhuizersverkeer. In het Weekpraatje is melding ge maakt van de moeilijkheden, die verle den week een aantal Russische landver huizers aan de Duitsche grens onder vonden. Thans is gebleken, aldus de „IN. Crt.", dat de Pruisische regeering den maatregel toepast op alle Russische passagiers, ook op die welke allerminst Ruckwanderer genoemd kunnen worden. In Oost-Londen bjjv. wonen verscheide- nen Russen, d'ie Amerika nooit gezien hebben, en ook deze worden door de nieuwe bepalingen getroffen, gelijk dezer dagen een Rus, die zijn verwanten in de Britsche hoofdstad een bezoek had1 gebracht, _en naar zijn vaderland wilde terugkeeren, op bittere wijze moest er varen. De Pauw. Het gisteren door ons aan de „Rott." ontleende berichte omtrent den verkoop van Huize de Pauw onder Wassenaar aan de Koninkl. Petroleum Maatschappij Wordt door verschillende bladen als een louter verzinsel tegengesproken. Boven genoemde buitenplaatsen zijn nog al tijd niet gekocht. Mogelijk heeft een gerucht, dat de directeur der Kon. Petr. Maatschappij het landgoed „Blanken berg", ten W. van Oud-Wssenaar gele gen, heeft gekocht, aanleiding gegeven tot het bericht. De Zeven Provinciën te Kaapstad. Reuter seint uit Kaapstad, 17 dezer: De Zeven Provinciën is naar Durban ertrokken. Daar blijft het schip zes dagen liggen. De gezagvoerder en ver scheiden officieren gaan vandaar naar Pretoria, waar bizondere feesten zullen plaats hebben. Toen het schip van Kaap stad wegstoomde, wisselde het saluut schoten met de batterijen van het kas teel. Bij de ontvangst aan boord boden gisteren de matrozen aan de afd1. Alg. Ned. Verbond een foto van de Ze ven Provinciën in lijst aan, als teeken van dankbaarheid voor de betoonde gast vrijheid. Gedurende het verblijf te Kaap stad zijn de officieren en minderen van het schip buitengewoon gevierd, in het bijzonder door Afrikaanders en Neder landers. Tentoonstelling van Druk- en Bindwerk- Door de jongelingsafdeeling van den Ned. R. K. Typografenbond, afd'. Den Haag, is eene tentoonstelling georga niseerd van fraai druk- en bindwerk, te houden op Zondag 22 en Maandag 23 Januari, in het gebouw van den R. K. Volksbond, Nieuwe Molstraat 22, te 'i Gravenhagen Zoowel voor vakmannen, als voor drukwerk-verbruikers is deze tentoon stelling van belang. Zij zal den vakge- nooten bijbrengen vermeerdering van kennis de verbruikers doen zien, welke eischen aan goed drukwerk gesteld moe ten worden. Een groot aantal inzendingen van al lerlei aard zijn geëxposeerd, o.a. ter op luistering het miniatuur snelpersje, ver vaardigd door den heer G. J. Willemse, drukker te Utrecht, bekroond met de medaille van Z. K. H. Prins Hendrik op de in het vorige jaar te Schevtenin- gen gehouden Nationale Tentoonstelling van Huisvlijt. Dit persje functioneert tot in de fijnste onderdeden onberispe lijk en werd door den heer Willemse in vrijen tijd vervaardigd met zeer pri mitief gereedschap en van minderwaar dig materiaal. Het bestaat uit ruim 1000 deelen. Zijn arbeid hieraan duurde bij na zes jaren. Gereformeerde kerken. In 1910 is het aantal Geref. kerken, in ons land geklommen tot 698, welke in 54 ldasses samenkomen. Er ,zijn thans 168 vacante kerken hiervan trachten ongeveer 40 in de va cature te voorzien. De vacatures zijn verdeeld over de _provinciënGronin gen 12, Friesland 33, Drenthe 9, Over- ijsel 14, Gelderland 17, Utrecht 14, N.- Holland 15, Z.-Holland 23, Zeeland 18, en N.-Brabant 13. Het aantal dienstdoende predikanten verminderde met 16doch vermeerder de door overkomst uit het buitenland' en door toelating met 10, zoodat het aantal predikanten 570 bedraagthet aantal emiriti-predikanten bedraagt 87. Het aantal leden der Geref. kerken in ons land bedraagt thans 424.612. De meeste leden wonen in Zuid-Holland, n.l. 117.173, in N.-Brabant en Limburg te zamen wonen er 11.756. Nederland en Venezuela. In het Oranjeboek 1909191C werd medegedeeld, dat de besprekingen in den loop van 1910 tusschen den minis ter van buitenlandsche zaken en dr. Gri- santi, afgezant van Venezuela, om de diplomatieke betrekkingen met Neder land en andere landen te herstellen en de verhouding op vasten voet te rege len, geleid hebben tot een nieuw proto col, hetwelk in de maand Juni aan d'e regeering der republiek is voorgelegd. Het antwoord daarop, zoo deelde des tijds minister van Swinderen mede, is nog niet ingekomen, maar kon volgens dr. Grisanti eiken dag worden verwacht. In n' onderhoud dat 't HbL gistermor gen met den minister van buitenlandsche zaken, Jhr. Mr. De Marees van Swin deren, had, deelde Z.Exc. mede, dat het antwoord op bovengenoemd protocol thans is ingekomen. Dit antwoord van Venezuela is zeer ongunstig. Op grond, dat zijn pogingen om de diplomatieke betrekkingen te her stellen voorloopig niet tot een bevredi gend resultaat hebben geleid, heeft dr. Grisanti den minister van /buitenland sche zaken medegedeeld, zijn zending als geëindigd te beschouwen en is hij onverrichter zake vertrokken. Men weet, dat Dr. Grisanti als afge zant van Venezuela gepoogd heeft, de diplomatieke betrekkingen tusschen dat land en Frankrijk en Nederland te her stellen, in beide gevallen zooals wij thans weten, te vergeefs. KORTE KRONIEK. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal deze week niet plaats heb ben. Te Zevenbergen overleed plotseling de heer C. van Schendel, lid der Prov. Staten van Noord-Brabant, wethouder dier gemeente, ridder in de Oranje Nas sau orde, voorzitter van den R. K. Kerke- raad en armbestuur. In een drukbezochte vergadering van de afd. 's Gravenhage van den Bond van Ned. Onderwijzers is besltoen, dat de afdeeing zich bij wijze van proef voor den tijd van een jaar, ingaande Januari 1912, zal aansluiten bij den Haagschen Bestuurdersbond. Bij de H. IJ. S. M. moet het plan bestaan tegen den zomer een snellere verbinding tusschen Hoek van Holland en Hamburg tot stand te brengen, welke de reis met twee uren zal verkorten. Ook de Staatsspoor en de Noordbr.- Duitsch S M.. zullen wel niet stilzitten en een snellere verbinding van VMssingen met Duitschland weten te bewerken. Op Vrijdag 10 Februari a.s. zal te 's Gravenhage een algemeene vergade ring der Christ. Historische Unie wor den gehouden. De afd. Delft van de S. D. P. is we gens gebrek aan belangstelling de vorige week opgeheven. De eerste vergadering van den Bond „Heemschut", die in zijn vaan ge schreven heeft „Behoud der schoonheid van Nederland", zal worden gehouden op Donderdag 2 Februari des namiddags half drie in het Muntgebouw te Amster dam. 't Ligt in de bedoeling dat de Bond „Heemschut" in de eerste plaats strijd gaan zal voeren tegen de ontsiering van stad en land door reclameborden en aan dringen op een wettelijk verbod van die ontsiering. Op Wilton's machinefabriek en scheepswerf aan den Westkousdijk te Rotterdam hebben ongeveer 40 nagel jongens het werk gestaakt wegens een geschil over de arbeidsvoorwaarden. De Commissaris der Koningin in Oyeiijsel heeft .ui de beide veldwach ters van Tubbergen, die door het Arn- hemsch Hof zijn veroordeeld, wegens mishandeling, op hun verzoek eervol ont slag verleend. Gisteren zijn aan het bureau van het Hof van Arbitrage de contra-memoi- res van Engeland en Frankrijk overge legd betreffende het aan een scheids gerecht onderworpen geschil over de uitlevering van den Eng. Indiër Savar- kar. Het scheidsgerecht komt 14 Febr. te 's Gravenhage bijeen. De gemeenteraad van Arnhem'heeft op voorstel van B. en W. voor het per soneel der gemeentegasfabriek aldaar eene regeling getroffen, waardoor de werklieden een vrije dag per week kan gegeven worden, welke dan eens in de 8 weken op een Zondag valt. Hiermede was een uitgave gemoeid van f4780. LEIDEN, 18 Januari. Het vervoer en de opbrengst der stoomtram Leiden—Katwijk—Nocrdwijk bedroeg gedurende de maand September 1910: Reizigers (aantal 60,788, opbrengst f 10,737,43, goederen f 1426.89, diversen f185280; totaal f 14..01717. Per dag-Ki lometer f27.10. Sedert 1 Januari 1910. Reizigers (aan tal 563,833), opbrengst f 90,638.104i/2 goederen f 10,462.25, diversen f6349.73: totaal f 107.450.521/2. Per dag-kilometer f 22.83. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag, 5i/2 uur 'savonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 8i/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de Weleerw. Pater J. O. Tesser, O. F. Ml ALFEN AAN DEN RIJN. Onder de Weleerw. Paters, die gisteren als Mis sionarissen uit het Franciscaner kloos ter te Venray zijn vertrokken, behoort ook onze plaatsgenoot, de Weleerw. Pa ter Sylvanus van den Bosch, o. f. m. Na eenige maanden met verlof in de plaats zijner inwoning te hebben doorgebracht was Zondag j.l. de dag van zijn vertrek aangebroken. Samenvallend met d'en dag van Aanbidding voor de Parochie droeg Z.E.W. dien dag voor 't laatst 'n plech tige Hoogmis op voor zijne overleden ouders, geassisteerd door de beide ka pelaans. Na afloop hiervan werd Z.E.W. in de pastorie toegesproken en uitgeleide gedaan door den Zeereerw. Deken, die zich met vele belangstellenden en familie leden naar het siatioir begaf om den ijve- rigen priester missionaris nog een laats- ste hand van afscheid te drukken. Wij wenschen Z.E.W. met zijne mede broeders eene voorspoedige reis toe. Hij moge in de verre gewesten van China nog velen deelachtig maken aan de wel daden van Christendom en Kerk en de heidenen opheffen tot den staat van be schaving en genaden! BOSKOOP. Gisteren om 2 uur zou hier de installatie plaats hebben van dien heer P. H. G. Moutenberg als burge meester van Boskoop. Daar de nieuwbe noemde wegens 't spoorwegongeluk lijn RotterdamGouda niet vroeger kon ko men, heeft de installatie echter eerst om kwartier voor vieren plaats gehad, waar- bij'de heer C. B. Lünnemann, oudste wet houder, den heer Montenberg heeft toe gesproken. BODEGRAVEN (Meije). Door het be stuur der onlangs opgerichte Coöp.Boeren leenbank alhier is bericht ontvangen, dat bij koninklijk besluit van 28 Dec. 1910 No. 28 een subsidie van f 175 is ver leend, ten einde in de kosten van op richting te voorzien. HAZFRSWOUDE. Aan belanghebben den deelen wij mede dat in de maand Ja nuari terug betaling der telegramkosten kan worden verkregen ter gemeente se cretarie. Verplichtend is de omslagen der telegrammen over te'leggen daar anders geen restitutie kan worden gegeven. LEIDSCHENDAM. In de alhier ge houden vergadering van de R. K. Kies- vereen. „Kiesrecht is Kiesplicht" deed de penningmeester, de heer A. van Oos ten, rekening en verantwoording van zijn beheer. De ontvangen contributie van 122 le den bedroeg f43, uitgave f38.11, batig saldo ï'12.79y2. Bij het aflezen der presentielijst bleken van de 122 leden 99 aanwezig te zijn. Na liet jaarverslag van den secretaris werd overgegaan tot het kiezen van 2 bestuursleden, daar de heeren Romijn en van Oosten aftredend waren. Deze wer den met een groote meerderheid herko zen. Bij de rondvraag bleek er docr nie mand iets te zeggen te zijn en werd alzoo overgegaan tot het verloten van 50 prij zen, waaronder zeer mooie. De hoofdprijs, medaillonschilderij werd gewonnen door den heer Marwijk. NOORD WIJK. Een verblijdend teeken is het, dat ook in Noordwijk onze jonge lui, steeds meer beginnen te voelen voor de Katholieke Sociale Actie. Hebben reeds bij de laatste verkiezin gen verscheidene jonge mannen gepro- pagandeerd voor de Katholieke candida- ten, en bestond er sinds dien tijd een fa cultatieve propagandaclub, gisteravond is door een 13-tal jongelui de propaganda club definitief opgericht. Op de vergadering, welke onder pre sidium van Dj. Kervel, bijgewoond werd, den Weleerw. Heer Niehus, en eenige le den der R .K. Kiesvereeniging werden de werkzaamheden, voor het plaatsen der Katholieken op de kiezerslijsten reeds verdeeld, en kreeg ieder lid dus zijn wijk ter bewerking. Maandagavond zal deze vereeniging weder vergaderen en zal o.a. een bestuur gekozen worden. Wij wenschen, deze vereeniging, welke oprichting weder een nieuw bewijs is van het steeds vuriger Katholiek opleven van Noordwijk, veel succes met hare zware en moeilijke, doch schoone taak, welke zij zich op de schou ders heeft geladen. NOOTDORP. Het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van ster ken drank in het klein is bij Kon. Besl. voor deze gemeente bepaald op 2. NIEUWKOOP. Gisterenavond verga derde de leden der R.K. Kiesvereeniging in de R.K. Par. school, Nadat de ver gadering met gebed geopend was, deelde de voorzitter, de heer Albert P. J. Bots, o a. mede, dat op verzoek van vele leden, de ZeerEerw. heer pastoor aan de Kies vereeniging een naam had gegeven en welR.K. Kiesver. „Eendracht maakt Macht" en dat in den vastenavondtijd een spreker van naam zal uitgenoodigd worden om voor de leden der Kiesver eeniging een spreekbeurt te vervullen. Notulen en jaarlijksch verslag nauwkeurig en onderhoudend opgesteld, werden goed gekeurd. De penningmeester de heer L. Zeyerveld deed rekening en verantwoor ding van zijn gehouden beheer, dat een flink batig saldo aanwees en opnieuw bewees, dat het beheer in goede handen is. De voorzitter, uitvoerig herinnerende aan den strijd die de Katholieken in Duitschland hadden moeten voeren om hun geloof, spoorden de leden aan tot eendracht en samenwerking met het Be stuur in den strijd dien de katholieken in aansluiting met de andere rechtsche partijen hebben te voeren tegen de Liberalen. Vervolgens betrad den heer Swarte den kadether, om in een goed door wrochte rede naar aanleiding van het motto: „men moet van zijn tijd zijn", de leden der kiesvereeniging aan te spo ren het goede, dat onze tijd1 ook vooral op zedelijk gebied aanbiedt, te benut ten en het verkeerde te verbeteren of te vermijden. De voorzitter sloot na rondvraag en gebed de vergadering, die door een hon derdtal leden, benevens de Eerevoorzit ter, de Zeereerw. Heer Pastoor, werd bijgewoond. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de afdeëling Voorschoten van.de Ver eeniging tot bevordering der pluimvee en konijnenteelt in Nederland haar jaar vergadering. De voorzitter de heer W. Lekkerkerker opende de vergadering met een hartelijk welkom, wees op den steeds toenemenden bloei van de ver eeniging en bracht een woord van hulde en dank aan de nagedachtenis van wij len den heer Deurloo, oud-bestuurslid1 die zijn beste krachten had gewijd aan den groei en bloei van de vereeniging. De 2e secretaris, de heer J. Dijkman, las de notulen der vorige vergadering voor, welke onder dankzegging werden vastgesteld en bracht uit het jaarverslag, waarin o.m. in voorkwam, dat in het afgeloopen jaar waren aangevoerd 118.805 eieren en 1469 stuks pluimvee en 145 kalveren. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat er een batig saldo was van f 58.99y2, welke rekening door de verificateurs de heeren Romijn en IJper laan in orde werd bevonden. Aan de beurt van aftreden bij de peri.odieke ver kiezing waren de heeren C. Overkleeft J. Rodenburg en J. van Santen. Er wa! ren twee vacatures de heer J. Rutten en wijlen den heer A. Deurloo. De heer S. de Groen bepleitte op gegronde mo tieven de billijkheid, om in de vacatures te voorzien, door het opnemen van 2 Katholieke landbouwers. Bij de eerste gehouden stemming werden de aftreden den met algemeene stemmen gekozen en bij de herstemming de Katholieke land bouwers de heeren C. Duijmsvelt en J. Vink. Besloten werd dit jaar geen kal- verenveiling te houden. De verloting van pluimvee enz. was voorwaar een amusant oogenblik. Bij de rondvraag wees de heer S. de Groen op de nooidl zakelijkheid, om advertentiën, die be trekking hebben op de vereeniging niet alleen te plaatsen in Het Leidsch Dag blad", maar ook in het Katholieke blad „De Leidsche Courant", anders missen zij hun doel. Naar aanleiding van uitge brachte klachten over het niet schoon zijn van eieren, werd besloten als vroe ger te schouwen. Hierna werd de ver gadering gesloten. De heer Loos had aangevoerd in het afgeloopen jaar 14.837 eieren, de heer Vink 10.879 eieren en de heer J. de Groot, 10.421 eieren, waarvoor zij resp. een premie kregen van f2, f 1.50 en f 1.— ZEGVELD. Op initiatief van dokter Swartsenburg heeft zich een voorloopig comiié gevormd, om eene plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis op te richten. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag ontstond er bij den Heer Conijn, manufacturer in de Kerkstraat te Noordwijk, een begin van brand, welke echter spoedig gebluscht kon wor den. De schade is niet zeer groot. Uit Wassenaar meldt men ons Gistermiddag staple een rijwielhandelaar uit een naburig dorp van zijn rijwiel om in 't voorbijgaan even een familielid te spreken. Hij zette zijn rijwiel onder 't raam en de zoo goed als nieuwe fiets met dito lantaarn was in een ommezien verdwenen. Kerknieuws, In Juni van dit jaar hoopt de Zeereerw. heer J. Kronen, pastoor van Megen, zijn 60-jarig priesterfeest te herdenken. De Zeereerw. iieer Kronen werd in 1825 geboren en werd in Juni 1851 priester gewijd. 395e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. - 3e LIJST. Trekking van Woensdag 18 Januari. Hooge Ppiizen. f 1000 1292 12455 14720 16496 17978 20414 f 400 1238 4736 10872 12868 12976 13545 f 100 5465 5533 7348 11441 12799 16108 Prtlzen vara 70 34 3235 5038 7797 10182 13208 16099 19171 150 37 5108 7801 244 321 309 218 504 84 5564 33 655 35 56 27 68 3523 91 73 63 608 513 319 90 48 5657 7989 738 903 95 413 813 63 5740 8146 11128 14045 700 513 53 78 5853 8324 218 287 02 698 1182 3651 5911 46 45 377 820 766 1512 3747 6216 8415 356 593 17029 84 1754 98 6488 8567 545 785 94 967 1895 3835 6580 8690 873 976 258 20038 2403 39 6744 8759 900 97 441 73 17 3980 6804 9112 12030 15195 18416 89 27 94 C9 250 107 325 60 157 2601 4003 45 52 32 443 99 362 44 4171 6965 73 34 562 552 436 2700 99 7057 361 203 622 646 515 2870 4327 7322 714 349 744 932 679 3055 64 7670 22 12905 64 64 733 62 4436 7701 10116 13072 954 74 44 3188 4960 41 75 140 16017 19149 880 93 NIETEN. 76 3035 5500 7945 11159 13631 15761 18466 83 75 603 97 62 92 81 94 143 98 21 8037 74 771 801 506 73 119 43 108 338 74 27 10 88 67 705 20 64 813 28 25 231 91 22 265 449 56 51 37 62 98 51 342 55 59 55 63 346 251 825 92 78 968 918 73 436 79 53 446 521 14140 39 93 54 410 61 96 25 48 16002 602 604 30 63 99 29 63 49 23 25 72 96 563 59 225 74 37 82 645 993 641 90 42 97 41 742 55 6070 63 624 44 148 740 85 78 88 95 82 50 287 80 839 706 173 741 709 54 88 84 83 824 225 848 74 83 352 87 90 69 36 68 815 304 524 868 902 905 42 77 924 11 39 81 04 63 71 96 31 27 631 966 46 67 94 925 45 45 48 97 1005 82 6303 88 79 401 87 19215 1343 96 455 98 12023 19 739 20 1482 4012 62 9063 35 31 98 41 86 20 93 275 40 509 950 73 502 45 534 308 100 16 60 80 11 50 98 33 03 19 69 343 59 157 647 99 19 45 17065 90 624 257 87 412 83 81 114 425 42 73 708 80 86 95 79 59 46 310 11 585 205 650 211 519 78 85 69 621 10 63 28 39 732 404 848 22 44 79 38 63 808 57 65 719 73 81 41 94 64 98 917 54 382 734 46 601 80 586 80 866 96 815 55 17 910 609 7020 903 499 56 344 34 39 99 83 90 12504 59 72 58 47 4767 115 10040 09 66 418 80 48 85 95 196 708 80 23 82 49 4860 228 207 29 505 79 735 54 32 328 52 56 10 82 892 73 70 41 94 807 67 511 940 86 934 64 392 16 74 16 99 2034 5062 96 409 53 15032 609 20034 36 82 406 41 57 39 716 54 211 93 24 523 935 115 869 69 320 120 65 31 13082 21 18002 189 75 38 66 606 91 44 33 211 432 99 75 52 95 231 67 61 92 201 78 75 102 393 84 399 559 11 514 80 30 413 87 442 60 23 38 788 77 14 118 522 92 28 39 97 223 586 47 78 2603 37 77 827 30 615 87 606 12 76 85 58 40 40 202 39 39 333 90 63 67 65 06 734 91 44 607 99 314 90 07 39 758 50 17 11117 404 93 19 888 822 51 55 36 07 711 327 933 26 88 733 50 27 39 34 39 44 409 68 59 537 45 54 42 929 63 77 252 65 54 67 3000 91 87 54 87 57 405 Afloop Verkoopingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op de gisteren in Hotel „De Roskam" gehouden verkooping bracht een perceel bouwterrein en berm te Katwijk aan den Rijn aan den Noordwijkerweg groot 14 A. 55 cA. f 1.525 op. Kooper de heer Jac. v, d. Kleij, te Wassenaar. Een huis met koeienstal en ert te Katwijk aan den Rijn, aan den Pepersteeg, te zamen groot 4 A. 15cA. f 2150. Kooper H. van Duiven- bode, te Katwijk aan den Rijn. De Perceelen waren in eigen gebruik bij Jac. Schippers, Burgelijke Stand. LEIDEN. Geboren: Elisabeth, d. van P Kooreman en E. van der Wolle. Anna, d. v L, van der Zeeuw en J. Abbink. Anna, d. v J. Laven en C. Star. Gerrit, z. van G. Halder en A. M. Beems. Jacobus, z. van J. de Wolf en L. Crama. Helena Erementiana, d. van M. Vinkestein en F. C. W. Godijn. Hermanns, z. van W. van Voorthuijzen en J. E. Houweling. jan Adrianus, z. van C. M. Hartog en J. L. ten Hoope. Alyda, d. van H. van der Velden en J. de Wolf. Helena Margaretha Theodora, d. van F. A, de Keuning en Th. Hoogkamer. Cornelia, d. van H. C. de Jong en F. W. van der Meij. Petrus Johannes, z. van J. A. van Vliet, en S. D. M. Otten. Adriana Johanna Christina, d. van J. Schouten en K. Schaap. Margareta Gezina d. van G. Bakker en M. Hos. Cornelis z. van J. Eikhuizen en A. Eliëns. Hubertus Gerardus z. van P. H. Snijders en J. B. Doesburg. Catharina Anna Apolonia d. van M. G.Vinkensteijn en E. Neuteboom. Theo- dorus Johannes 2. van Th Akerboom en J. Bin ken. Cornelia d. van P. Neuteboom en O. M. Kop. Johannes Israël z. van H. van Amster dam en M. Eradus. Overleden: M. J. Timp d. 85 j. J. van Putten z. 21 m. J. van der Meij-Brussee w. 72 j. J. Munt z. 20 j. G. Neutenboom- Bavelaar, w 89 j. Frontein w. 68 j. J, W. Pander-Molet v. b4 j, B. T. van Essen, d. 18 j.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2