Gemengd Nieuws. Ongeregeldheden op Menadu. De resident van AA en ado heeft den 12den December geseind: In den nacht van 3 op 4 December werd ter hoofd plaats Paloe het huis van den zelfbe stuurder door kwaadwilligin bratfdi gestoken. De oudste zoon v3n den zeif- bestuurder werd vermoord, de dochter licht gewond inwonende kinderen wer den eveneens gewond. De daders wor den opgespoord. Oogstmislukkingen. Uit het Lamongansche komen be richten van oogstmislukkingen. Tot den Oden December waren er 36.000 tons aanplantingen gedeeltelijk door ratten- plaag, gedeeltelijk door overvloed van water mislukt. Het bezoek van den Dultschen Kroonprins. De regeering heeft voor inrichting, van een paar passende verblijven in het gouvernementshotel te Weltevreden, be stemd vpor den Duitschen kroonprins, een bedrag van f 5000 beschikbaar ge steld. Voorden Krijgsraad. Naar aanleiding van een bericht uit Makassar waarin te lezen stond, dat de assistent-resident Wentholt naar Ma- moedje was geweest, om een onder zoek in te steden naar klachten -ver handelingen door den civiel-gezagheb- ber, een luitenant, aldaar gepleegd, schrijft thans dezelfde correspondent d.d. S December aan het Soer. Hbl., dat naar aanleiding van de fij dat onder zoek aan den dag gekomen teiten, twee officieren voor den krijgsraad te Makas sar zullen terechtstaan. Valsche munters gesnapt. Uit Klaten wordt aan het Soer. Hbl. gemeld Den 8en December, half 9 's avonds, heeft de assistent-resident van Klaten met eenige politiemannen twee Javanen uit Solo gearresteerd, die in de woning van een Javaan in de Klatensche dessa Simgosaren bezig waren valsch geld te maken. De heerschappen werden op hee- te/d-ad betrapt, terwijl ze bezig waren van gipsv-ormen afdrukken te maken, waarmee ze blijkbaar juist waren be-t gonnen. De beide Javanen gingen on middellijk den boei in. Kerknieuws. De inkomsten der Kardinalen. In zijn nummer van Zaterdag i.l. geeft de „Tijd" eenige bijzonderheden aan gaande de salarissen der kardinalen. 't Is dunkt ons heel goed, dat deze zaak ook onzen lezers eens onder de oogen komt, daar een Katholiek gerust dient te weten hoe moeilijk de positie van her pauselijk gouvernement in onze dagen is. „De kardinalen, die niet te Rome resi- deeren, ontvangen van den H. Stoel geen tractement. Sommige katholieke gouver nementen echter geven of gaven hun eer tijds eene bijzondere toelage boven hun traktement, hetwelk zij als bisschop ge noten. Zoo trekt een Spaansch kardinaal nog heden 3000 pesetas of francs boven zijn traktement als bisschop, terwijl eertijds een Fransch kardinaal kardinaal Coul- lié zal er nog wel een gedeelte van trek ken 10.000 francs boven het hem toe komende jaargeld ontving. Deze toe lagen kunnen wij evenwel veilig tot de verdwijnende soort gaan rekenen. De Curie-kardinalen ontvangen van de paueslijke kas „il piatto cardinalizio" het welk in ronde cijfers eene waarde van 21.000 francs vertegenwoordigt. Behalve dit jaargeld, hetwelk den 21 sten van elke maand door den H. Stoel uitgekeerd wordt elke uitkeering belooptl791.65 francs en door gefortuneerde kardina len niet aangenomen wordt ontvan gen de Curie-kardinalen lo. Eene som van 500 francs wegens gemis van vrijdom van port en douane rechten, welke privileges zij eertijds ge noten. 2o. Eene onbepaalde som„il rotolo", hetwelk hun na een consistorie door den camerlengo van het H. College uitge reikt worct. Om het onbepaalde van deze som noemt men haar ook de „incerti" van de consistories. Behalve het bovengenoemde genieten sommige kardinalen nog op verschillende wijzen emolumenten. Eerstens bezitten 8 kardinalen eene ambtswoning nl. de staatssecretaris in het Vaticaan, de kanselier in het „palazzo della Cancellaria", de datarius in het palazzo della Dataria", de prefekt der „Propaganda" in liet pallazzo della Pro paganda" de vicaris des Pausen jn het „palazzo del Vicariato", de aarts priesters van St. Jan van Lateranen, St. Pieter en „Santa Maria Maggiore" in de paleizen, welke het eigendom dezer balisieken zijn. Tweedens ontvangen de aartspriesters van deze drie basilieken nog de preben de, aan het kanonika;.t dier basilieken ver bonden. De kanselier der Kerk en de prefekten der Congregaties hebben een niaandelijksch inkomen van 500 francs. De kardinaal-groot-prior der Souvereane Orde van Malta te Rome, thans kardinaal Rampolla, ontvangt als zoodanig 30.000 francs, terwijl de 6 kardinaal-bisschoppen van hunne suburbicaire bisdommen in komsten trekken. Hij, die het bovenstaande aandachtig gelezen heeft, zal bemerken ,dat de mees te Curie-kardinalen met 21.000 francs of, als zij prefect zijn, 27.000 francs het moe ten stellen. Niemand zal beweren, dat zulks voldoende is voor prelaten, die met prinsen van vorstelijke bloede gelijkstaan ?en derhalve een hoogen stand te voeren hebben. Er is dan ook ernstig aan ge dacht om dc etiquetten minder kostbaar te maken, doch na lang nadenken heeft men besloten niets te veranderen en met name de equipage met twee paarden niet facultief te stellen en de drie represen tatieve salons uit de etiquette niet te lichten, hoewel men eene meer eenvou dige inrichting we! toelaat." Kunst en Wetenschappen. Vereeniging tot bevordering der wetenschap onder de Katholieken. In Den Bosch had dezer dagen een interessante vergadering plaats van de afdeeling „Letterkunde". Dr. Van Ginne- ken S. J. ontvouwde een grootsch plan van psychologische taalstudie. Dr. Jos. Schrijnen zou spreken over de „Lim- burgsche dialecten"; door verblijf in Engeland kon dr. Schrijnen niet optre den dr. Van Ginneken deed het in zijn plaats. De heer Verbeeten wekte op de onderwijzers te winnen voor het plan- Van Ginneken. Dr. Endepols besprak een Linguitistische leesportefeuille, terwijl dr. De Jong S. J. een belangrijke rede hield over „het subjectieve element in de -gedichten van den H. Gregorius van Nazianze". De jaarvergadering der afdeeling zal in 1912 te 's-Gravenhage gshouden wor den. Land- en Tuinbouw. Een goed jaar voor den boer. De „Veldpost", die een terugblik slaat op het afgeïoopen jaar komt tot de con clusie, dat er voor den boer alle reden is om over de uitkomsten tevreden te zijn. De veeteelt heeft in de eerste plaats een bij uitstek gunstig jaar achter den rug. Hooge veeprijzen, geen besmet telijke veeziekten, en het heele jaar door goede weiden met gras wat kan men meer verlangen? De veeprijzen zijn het geheele jaar door ongekend hoog ge weest, zoowel van jong vee, fokvee, mager vee en vet vee. Op de najaars- markten was de aanvoer weer groot, doch de prijzen hebben goed stand ge houden. De 'buitenlandsclie kooplieden betoonen grooten kooplust. Wat een ver schil bij een jaar geleden. Toen ging het vee voor een appel en een ei weg. Het zelfde is het geval met de vette kalve- veren. Dezen zomer waren ze schreeu wend duur en het vorige jaar waren ze spotgoedkoop. Verleden jaar weinig en slecht gewon nen hooi en schaarsche weiden met gras. Dit jaar een ruimen hooioogst, on der gunstige omstandigheden binnenge haald, terwijl de weiden hel heele jaar door -goed van gras voorzien waren. De zuivelproducten stonden het heele jaar door eveneens hoog genoteerd. Bo ter wordt elk jaar duurder en men moet voor de kaasprijzen 15 tot 20 jaar terug gaan om een even hooge noteering te vinden, als waarop ze dezen zomer stond. De pachtsommen van boerderijen gaan elk jaar omhoog. Buitenstaanders mee- nen wel eens, dat de huren veel te hoog zijn. Maar toch gaat het, en wanneer na vier of zes jaar een nieuw huurcontract gesloten moet worden, gaat de pacht niet zelden weer iets omhoog. Dit is het beste bewijs, dat het kan, want een zaak, welke jaar in, jaar uit met ver lies werkt, kan óp den duur niet blijven bestaan. Doch wel is de concurrentie tusschen de huurboeren onderling groot en zijn pachtsommen zoodanig, dat zij geen wind door de hekken kunnen laten waaien. De varkensfokkerij en -mesterij heeft bijna nog betere uitkomsten opgeleverd dan dc rundveeteelt. Dure biggen en duur spek, dat gaat gewoonlijk samen. Ook het omgekeerde is waar. Die duur te zat hem in Engeland, want het zoo genaamde Londensch goed, varkentjes van om en bij de 100 pond, stonden bijzonder hoog. Door de verplichte keu ring voor export, staat ons varkens- vleesch in Engeland tegenwoordig zeer goed aangeschreven, wat veel bijdraagt om hooge prijzen te kunnen maken. Vroeger kwam hier veel ingevoerd Ame- rikaansch spek aan de markt, tot voor weinig jaren geleden nog. Tegenwoor dig is het spek in Amerika zelfs nog duurder dan hier en bijgevolg komt er niets. Zoodoende staat het vette spek tegenwoordig zoo hoog, als in jaren al het geval niet is geweest. Daarbij komt, dat het varkensvoer, gerst, raais en dergelijke, het heele jaar door billijk was te krijgen. De varkaishouderij is voor onze vee houders en zuivelbereiders een mooie aanvulling, zegt het blad. Van de melk houden zij of ondermclk of wei over, al naar gelang zij boter of kaas maken, en deze afvalproducten kunnen uitste kend aangewend worden om varkens te mesten met behulp van wat goedkoop buitenlandsch graan. Door onze ligging in de nabijheid van Engeland, kunnen wij het varkensvleesch in verschen toe stand daarheen zenden, wat veel voor heeft boven het bevriezen. Daarom neemt onze uitvoer van varkensvleesch van jaar tot jaar toe en ligt er «nog een giootere toekomst in. Telkens .weer leest men in de bladen van liet oprichten van export-slachterijen. De paardenfokkerij heeft eveneens 'n goed jaar achter den rug. Ondanks het feit, dat het aantal machines en auto mobielen band over hand toeneemt, is van een verminderde vrjaag naar paar den niets te bemerken. Beste paarden zijn nooit goedkoop en gingen ook- dit jaar voor goede prijzen van de hand. Hetzelfde was het geval met de paar den van middelmatige kwaliteit. Wan neer het niet goed gaat, moeten deze het eerst het gelag betalen. Ook de jon ge paarden, de enters en twenters, de zware soorten onder deze vooral, gin gen op de najaarsmarkten voor beste prijzen weg. De aanvoer van dit soort jonge paarden is op verschillende mark ten belangrijk. De schapenfokkerij en -houderij is dit jaar eveneens goed geweest. Zoo-wiel voor lammeren als voor schapen waren behoorlijke schoon geen buitengewone prijzen te bedingen. Doch in vergelij king met het vorige jaar was de voor uitgang groot. Ook de wol is behoor lijk op prijs. De landbouw heeft ditmaal niet zoo'n gunstig jaar gehad, meent het blad. Door ruime oogsten in het buitenland, staan dc graanprijzen laag. De op brengst van stroo is zelfs gering, doch de hooge prijs van dit artikel maakt weer veel goed. Erwten en boo- nen staan hoog, doch de opbrengst viel tegen. Aardappelen zijn duur. De, ver bouw van bieten voor de suikerfabrie ken neemt van jaar tot jaar toe. De uit komst hiervan was ook dit jaar weer goed. Geen hooge opbrengst, doch een bijzonder hoog suikergehalte en hooge suikerprijzen maakten den bietenbouw zeer winstgevend. Stroopers. Men meldt uit ZandvoortDoor den jachtopziener P. Zegwaard werden in de duinen (jacht veld) drie bekende stroopers uit Haarlem bekeurd. Zij scholden den jachtopzichter uit en zochten ruzie tegen hem. Op het tumult kwamen twee daar in de buurt zijnde arbeiders toeloopen, die beiden door de stroopers werden aangegrepen, en er ontstond een vechtpartij, waarbij beide arbeiders bloedend verwond werden. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. Prettig uitzicht. Een der be woners van Monster, wiens woonvertrek uitziet op een breed slop, werd dezer dagen verrast, doordat een groot schut op zoo'n korten afstand van zijn ramen opgeslagen was, dat zoowel licht als uitzicht geheel benomen werd. De achtergelegen grond, alsmede het slop was <?p een anderen eigenaar over gegaan en deze eischte voor het uitzicht op zijn terrein huur, wat niet dadelijk ingewilligd werd. Vandaar die krasse maatregel. Ongelukken.In de papierfabriek van de firma Van Gelder Zonen, te Velsen, is zaterdagmiddag èen ernstig ongeluk voorgevallen. Een zekere Wol- terman, oud 18 iaar' is gegrepen door de rollen van een persmachine. Met den rechterarm vooruit is het lichaam tusschen de rollen doorgetrokken. Daar de ruimte tusschen de rollen slechts 8 cM. bedraagd is het lichaam geheel vermorzeld. De ongelukkige, die "natuurlijk ojimiddelijk dood was, was ongehuwd. Niet juist. Naar aanleiding van het bericht, dat tegen den minister Kolkman proces-verbaal zou zijn opgemaakt wegens jachtovertreding, schrijft de Res.-bode dat de minister met het proces-verbaal niets uitstaande heeft. Bureaustijl. Als sierlijk bloempje van bureaustijl vindt men in de bijzon dere reglementen van Friesche water schappen het volgende bepaald, met wisselenden tijd en maat: „De termijn, waarbinnen, en de afstand van den boven kant van den wal, waarop de in art. 51 van het A. R. bedoelde verwijdering van de specie moet plaats hebben, bedragen één jaar en twee meter. Blauwe mazelen. Men meldt uit Roosendaal In deze streek heerschen de zooge naamde „blauwe" mazelen epidemisch en eischen tal van slachtoffers onder de kin deren. Onder de volwassen komt hier en daar het roodvonk voor doch van sterf gevallen vernamen we tot nog toe ge lukkig niet. Een lange reis. Qp den 20sten Dec. 1909 werd te Hengelo (O.) in een hulpbus een briefkaart gepost voor Borne, die daar 31 Dec. 1.1., dus na 376 dagen, aankwam. Blijkens de afstempeling te Hengelo 30 Dec. 1910 heeft die kaart ruim een jaar in de bus gelegen om met de laatste nieuwjaarsdrukte gevonden te worden. S m o k k e 1 a r ij. Volgens een par ticulier telegram uit Keulen aan het „Berl. Tagebl." is het Duitsche douane- bestuur een groote smokkelaffaire van Duitschers en Nederlanders aan den Neder- Rhijn op het spoor gekomen in welke ook spoorwegambtenaren betrokken moe ten zijn. Zondag is de leider der zaak te Duis burg in hechtenis genomen. In de laatste maanden alleen moet aan het Duitsche Rijk voor niet minder dan 15,000 Mk. aan invoerrechten te kort zijn gedaan. Ontkomen. Zondag gebeurde te Andijk (N.-H.) het volgende :De heer S. B. was bij zijn huis werkzaam, toen hem een kieviet op den schouder vloog, om zich te redden voor een grooten valk, die nu zijn prooi verliet. Na een paar uur in de kamer van den heer B. te hebben rondgestapt, is de kievit weer het veld ingevlogen. Vroege Lente. Zaterdagnamid dag 'heeft iemand een levenden meikever gevangen uit een schooltje, dat buiten de Langepoort van Den Briel aan het rondvliegen was. De meikever is ni t zoo tierig en niet zoo groot a's een exemplaar in de Meimaand, doch overigens een ge woon ontwikkeld insett Patiënt ontvlucht. - Uit het Rijkskrankzinnigengestlcl t 12 Medemblik, is Zendag weer een verpleegde ontsnapt. Waarschijnlijk maakte hij zich 's middags tusschen 4 en 5 uur uit de voeten. Eerst 's avonds bij het avond-appel, werd zijn afwezigheid ontdekt. Treurig. Eergisteravond omstreeks haif zes viel een man in de Anegang te Haarlem, hij scheen een zinuw-toeval te hebbeneen agent dit ziende ging naar den man toe en vroeg wat hem scheelde hij verklaarde van Muiden te zijn komen loopen en niet meer kon, hij zocht naar werk, daar hij een vrouw met zes kinde ren had. Een heer, dit hoorende verschafte den man reisgeld waarna hij met den politie agent naar het station ging. Een mooi beestje. Een var ken van anderhalf jaar dat te Termunten (Gr.) door den heer R. Reinders wordt gemest, heeft een zwaarte van ruim 1020 pond. Het is 2.20 meter lang en 1.2Q meter hoog. Gepakt. De Zondag uit 's rijks krankzinnigengesticht te Medemblik ont vluchte verpleegde is Maandagmorgen al aangehouden, in de Beemster. Diefstal. Bij den juwelier Boers aan den Oppert te Rotterdam kwaml gisteren een jongmensch broches uitzoe ken en verzocht die op zicht te zenden bij den heer Kramer, Groote Kerkplein Daar wist men van niets af. Intusschen had de juwelier ontdekt, dat een broche met diamanten steen verdwenen was. Het handelskantoor inden trein. De London and North-Western Railway Company heeft sedert eenige maanden in de snellreinen tusschen Birmingham en Fuston de proef genomen, om een stenograaf en machineschrijver ln den trein mede te nemen, die ter be schikking van de reizigers worden ge steld voor het schrijven van brieven tijdens de reis. Thans zal deze proef worden uitgebreid tot de treinen tusschen Manchester en Londen, indien, er althans genoeg reizigers zich aanmelden, die verklaren op de invoering van deze nieuwigheid gesteld zijn. De mannen van zaken in den trein zullen dan in staat zijn tegen een vast, niet te hoog tarief, tijdens de reis hun brieven te dicteeren aan den spoorwegstenograaf, die daarna de brieven in machineschrift overbrengt, zoodat bij aankomst van den trein de brieven onmiddelijk gepost kunnen worden De reisuren zullen dus voortaan niet meer verloren zijn. Internationale Club te Sin gapore. Ongeveer 5 minuten van den Botanischen tuin te Singapore, ligt het paleis van den sultan van Johore „Tyer- sall" genaamd. Daar de sultan het pa leis slechts zeer weinig gebruikt, is, naar de correspondent van de „Loc." te Singapore mededeelt, bij eenige En- gelschen het plan opgekomen dit paleis in te richten tot een groote Internatio nale Club. Tot dit doel werden eenige bestuursleden der Duitsche en Holland- sche clubs uitgenoodigd zitting te ne men in een voor'oopig bestuur, ten einde met den sultan van Johore te onderhan delen over de huur van het paleis. De sultan is bereid het paleis in huur af te staan voor den tijd van 21 jaar, tegen 150 doll, per maand^ voor de eer ste 7 jaar, 250 doll, per maand voor de 2e 7 jaren en 350 dollar voor de laat ste 7 jaren. Het idee is thans om de zich in het paleis bevindende 24 slaapkamers met bijbehoorende badkamers en salons te verhuren, welk systeem o.a. met veel succes in Hongkong wordt toegepast. Voorts bevinden zich 2 eetzalen in het paleis, waarvan er één voor de bewo ners beschikbaar blijft een biljartzaal met 5 biljarts en een groote balzaal, ter wijl de bij het paleis behoorende gron den geschikt zijn voor alle mogelijke soorten sport. O. a. zijn er 12 tennis- courts, een polo-véld, cricket- en cro- quetvelden, benevens een aparte tuin voor kinderen. Voor een en ander is een kapitaal be- noudigd van 175.000 doll., doch dit zou eventueel wel tot 120.000 doll, be perkt kunnen worden. De lieden, die in de club willen wonen, zullen zulks kun nen doen tegen een vergoeding van '10 doll, per maand alles inbegre pen, welk tarief aanzienlijk minder is dan dat van het Raffles-hotel. De kosten van het lidmaatschap zijn op 6 doll, voor heeren en 2 doll, per maand voor dames vastgesteld. Er is wel ^nimo voor deze clu'b en m. i. heeft de club wel levensvatbaar heid. Met het oog op de prachtige lig ging en omgeving is het te voorzien, dat vele jongelui gebruik zullen maken van het aangeboden voordeel om in de club te kunnen wonen, te meer waar de ho tels hier blijkbaar de vplgende zinspreuk in hun w .penschild yocriuDuur en slecht". Ten einde de club geheel tot zijn recht te doen komen, xul aan den gou verneur worden voorgesteld een wet in te voeren ter verkrijging van meer dag licht, m a. .w. de Singaporetijd zooda nig te verzetten, dat meer van het zon licht geprofiteerd kan worden. Waar dc kantooruren hier om 5 uur eindigen, en om 6 uur de duisternis invalt, zou een tijdverzetting van 1 uur reeds een gro<<t voordeel zijn. Stoom vaartherichten." Het ss W ac h e r e n, van Rotterdam naar Java, passeerde 10 |an. Kaap Blanc Het ss Koning Willem III, van Amster dam naar Batavia, vertrok 10 Jan. van Soulhamton Het ss Me n ado, van Java naar Rotterdam, passeerde 10 Jan. Kaap Carvoeiro. Het ss Koningin Regentes, van Amster dam naar Batavia, vertr. 9 Jan. van Southampton. Het ss O r a n i e, van Batavia naar Amsterdam vertrok 9 Jan. van Algiers. Het ts Java, van Amsterdam naar Batavia arriveerde voor 9 Jan. te Singapore. Het ss Bulow arriveerde 9 Jan. van Rotter dam te Yokohama. Het ss Postdam, arriveerde 9 Jan., des nam. van Rotterdam te New-York. Het ss Carriganhead van Amsterdam naar Java, passeerde 9 Jan. Gibraltar. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Johanna Catharina, d. van J. van Nieuwenhoven en Alfinjaar. Adri- anus, 7. van W. Jansen en M. Schouten. Johannes Cornells, z. van T. Hogewoning en S. L. P. Weeber. Catharina, d. van W. F. van Klaveren en M. Ouwerkerk. Maria Jo hanna. d. van J. A. Oufiels en A. Mierernet. Arie Abraham, z. van T. J. Smits en J. C. van R0011. Reinier, z. van N. Massaar en J. W. Bavelaar. Theodorus Dirk Christiaan, z. van H. O. van Tongeren en C. H. van Bentem. Elisabeth Maria, d. van A. Zwart en H. M. Krijt. Hendrik Willem, z. van R. den Hertog en J. Neutebo m. Gabriel, z. van G. Gressie en H. Brouwer. Jacob, z. van J. Kambier en P. van den Bos.'Reinier Willem, z. van W. F. de Jonge en C. W. Stol. Marlinus, z. van T. W. Sommeling en J. Otidshoorn. Willem, z. van J. Ouwerkerk en M. J. Korswagen. Lodewijk Arnoldus en Peter Gerardus, zs. van A. van Iterson en E. M. de Heijde. Overleden. C. van West w. 77 j. K. Visser w. 76 j. J. Crama z. 26 j. D. M. van Erkel, d. 70 j. J. Lut-Doesburg Lam worp .V. D. T. Leembroek Becking, w. 75 j. ALFEN. Geboren: Wilhelmina, d. van J. v. Egmond en M. v. d. Haorn. Mathilda Johanna, d. van J. G. v. d. Sloot en J. M. Binker. Adriana Hillegonda, d. van A. de Lange en M. Okkersc. Willem, z. van W. v. Deeuwen en J. P. v. Or. LEIDERDORP. Geboren: Cornelia Hille gonda, d- van C. v. Dommelen en M. S. v. d. Sijs. Anna, d. van C. v d. Zwel en M. J. Koenderman. LISSE. Geboren: Samuel, z. van W. F. de Vink en B. J, B. Verhoeff. Reinier, z. van F. R. J. Knetsch en P. de Jager. Baafje Gijs- bertha, d. van R. H. C. Tromp en G. Slottie. Getrouwd: C. de Vries en J. Ram. OUDSHOORN. Bevallen: M. Hoogendijk geb. Bol, z. Overleden: J. G. Vrolijk, jm. 2 m. REEUWIJK. Bevallen: M. v. d. Smit geb. Koster, d. v. d. Berg geb. v. d. Kaa, d. E. Heemskerk geb. de Bruin, z. Getrouwd: G. J. Brauns en L. Marchand. RIJNSBURG. Geboren: Jacob, z. vail C. Zuijderduijn en E. Kralt. |acoba. d. van A. Zandbergen en D. v. d. Vijver. STOMP WIJK. Bevallen: M. C. Vermeer geb. v. d. IJsse, d. Overleden: R. H. Gerretsen, z. 10 m. TER AAR. Bevallen: M. Wassenburg geb. Snabel, z. C. Th. de Frankrijker geb. Klomp, d. Overleden: M. W. van Tol, jd. 7 m. VEUR. Overleden: C. S. van Dijk, v. 75 j., echtgen. van F. A. v. Egmond. ZEGVELD. Overleden: Neeltje van Hels- dingen 78 j. wed. van C. Versluis. ZW AM 4ERDAM. Overleden: M. Oskamp 63 j. echtgen. van J, Bosman. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. H. H- Sonneveld en gez., Morschweg 49, brievenbestellei J. M. de Bruijn, Breestraat 84, dienstbode. J. W. van der Drift, Steenstraat 27. C- E. Hoorens van Heijningen, Hugo de Groot straat 19, leeraar H. B. S. Ned. Ind. met verlof, thans tijdelijk leeraar. M. Boswijk, Witte Singel 65, dienstbode. Wed. de Beijl, Haarlemmerweg 44c. J. H. J. Sengers, Vrecwijkstraat 16a, onderwijzer L. de Graaf, Rijnsburgerweg 42, dienstbode. M. A. van Houten, Oude Rijn 81. G. Varkevisscr, Donkersteeg-6, dienstbode. H. van Overdam, Aalmarkt 28. J. Kolff en gez., Steenstraat 37, arts. A. B. van Deinse, Rapenburg 34. D. Bourgonje, Kort-Galgewater 4, dienstbode. C. M. G. van der Kemp, Hópital Wallon, leerl. verpleegster. Th. H. L. M. Meuwese en gez., Hoogl. Kerk steeg la, adj. inspecteur gasfabriek. Wed. Blonk en gez-, Hooge Rijndijk 33. P. Erkelens, Pasteurstraat 38a. J. Krab, Hoogewoerd 144. H. H. A. van West, Rapenburg 27. W. I. Raaphorst, Oude Rijn 188, drogist- bediende. J, van de Water en gez., Waardstraat 28, boomkweeker. E. L. Soonius, Hoogewoerd 71. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. B. Th. Rutgers, Rotterdam Papegaaistr. 5a. Mej. W. de Beijl, Amsterdam. Vinkestr. 35. Fred. J. Erdtsieck, Haarlem Kruisstr. 2. Mej. J. P. Godijn, den Haag, Regentesselaan 340. Wed. Mooten, Mekkes, Voorschoten. J. J, Buiiers, Amsterdam, kellner. Joh. C. v. West, den Haag, Blitonstr. 19. Mej, J. v. d. Horst, Voorschoten, bij den heer C. A. Paap. A. J. Pape, den Haag, 's Gravenzanderlaan 83. H. Spierenburg, Zoeterwoude, Haagweg 74. Mej. G. Broeze, Delft, Verversdijk, Tehuis voor kinderen. Wed. Dorrepaai geb. v. d. Nouwland, Oegst- geest Morschweg f no. 2. Mek J. Reinders, Henge'o(o). Mei. E. Fonteijn, Amsterdam, Kloveniers burgwal 45. j. H. Dörr, Hilversum, Heiversweg. A. "j. Groen, den Haag, Kraijenhofstr. 54. H. L. van Tol, den Haag, Molensteeg 49. W. Lut, Amsterdam, Kleine Wittenbuiger- straat 67. G- A. Hermans, Nijmegen, Jan van Gulen straat 52. P. Tichelaar, dtn Haag, Van Merlestr, 106 A. van Helvert, Oegstgeest, Morschweg 52

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6