o u d. Op het oogenblik zijn in de Eifel vier groepen bezig met het zoeken naar goud een Dusseldorfsche groep, die 35 velden, een Keulsche groep, die 25 velden, een Nederlandsche groep, die 4 velden, en een Berlijnfeche groep, die 5 velden ontgint. Gezonde steden. Na Londen, dat het wereld-gezondheidsrecord houdt, volgt, wat de wereldsteden betreft, Am sterdam. Op de 1000 inwoners is het p.antaJ sterfgevallen jaarlijks te Londen ruim 11, te Amsterdam 12, te Berlijn en- Brussel 14, te Kopenhagen 15, te Parijs en Ween en 18 en te Petersburg 27. Preventieve hechtenis. Men meldt uit Middelburg: Tegen drie Belgen, die wegens smok kelen van een baal suiker reeds 4 Va |\veek in preventieve hechtenis zaten, werd gis teren voor de rechtbank alhier door den rijksadvocaat f50 boete voor ieder gevor derd. De officier van Justitie eischtc, dat deze bij niet-betaling vervangen zou wor den door 10 dagen hechtenis. De recht bank deed dadelijk uitspraak en veroor deelde ieder tot één week gevangenisstraf metaftrek van het voorarrest en gc- lasttte hun onmiddellijke invrijheidstel ling. De Belgen zijn door de zorgen der Middelburgsche politie over de grenzen gebracht. Politiehond. Een meisje te Half weg had een armband verloren. Hoe men ook zocht, het baatte niets. Men kwam op de gedachte den politiehond Cesar van den veldwachter Rijnders eens te laten zoeken. Hem werd reuk gegeven aan den handschoen van het meisje en binnen 10 minuten was het verlorene opgespoord! De gevluchte kassier. Te Haarlem is bericht ontvangen van fiiet overlijden van den gefailleerden kassier Piët, aldaar, die in 1910 heimelijk met zijn gezin naar Amerika was uitgeweken, zon der orde op zijn zaken te stellen. Een adverteeren'd wereld deel. De regeering van het Austra,- lisch gemeenebest. gaat in 1911 voor f 240,000 adverteeren in Europeesche' bladen, ten bate van Australische, voor Europa gestichte, artikelen. Een cadeautje. Te Old en zaal vei voegde zich een apar dagen geleden ten huize van F. v. D. een vrouw'met een driejarig kind. Voorgevende eenige bood schappen in de stad te moeten doen, ver trok zij eenigen tijd later en liet het kind zoolang in de woning van v. D. achter. Tot nu toe is de vrouw evenwel niet te- riggekeerd. Haar man moet zich in Neu- enhaus (Pr.) in gevangenschap bevinden tot het ondergaan van drie jaar gevange nisstraf. Wie beproeft zijn geluk? Een heer, die den verbaasden redacties van de Beriijnsche bladen eeni bezoek bracht, vertelde daar, dat hij, volgens zijn nieuw, natuurlijk onfeilbaar systeem, de bank te Monte-Carlo zou laten sprin gen. De man is echter geen egoïst en wil niet alléén genieten van den onuit- puttelijken geldstroom, die zich in de speelstad bij uitnemendheid in zijn zak ken gaat uitstorten. Daarom zal de „uit vinder" gedurende een paar weken te Berijn de klogels laten rollen j.n een zaaltje van de „Chat Noir", zoodat alle Berlijners hun voordeel kunnen doen met zijn vinding. lederen middag, nadat er 5 uren zal zijn gespeeld, natuurlijk slechts met fiches in plaats van goud en stukjes papier, in plaats van bank biljetten, komt een beëedigd accountant: verifiëeren, dat de spe'-bedwinger winst heeft gemaakt. De gelukkige weet nu al precies het bedrag fe noemen, dat hij in die 14 dagen zal winnen, nl. een dikke 80.000 mark. Bandieten belegerd. Eenigen tijd geleden werden in Whitechapel (Lon den) eenige politiebeambten bij ent ef fen met inbrekers door dezen gedood. Sindsdien trachtte de politie de daders anarchisten op te sporen. Toen zij gister morgen gehoord had dat deze zich be vonden in een huis in de Sydneystraat poogden gewapende agenten het huis bin nen te dringen, doch werden met revol verschoten ontvangen. De politie ontbood hulp en het huis werd omsingeld zoodat ontsnapping on mogelijk was. Er ontstond een vuurge vecht tusschen belegerden en belegeraars, dat vele uren duurde. De belegeraars ont boden troepen uit den Tower. De minis ter van binnenlandsche zaken, die om streeks 12 u. ter plaats verscheen, sloeg de operatiën van politie en troepen ge- ruimen tijd gade. De belegercen ontvingen blijkbaar mu nitie uit de belendende panden, waarmede zij het geweervuur geruimen tijd konuen onderhouden. De belegeraars antwoord den bij tusschenpoozen en kregen ten slotte versterking van een mitrailleuse, waarmede zij het huis der anarcïiisten kon den plat schieten. Maar omstreeks 1 uur begon het huis te branden, vermoedelijk hebben de ver dedigers het zelf aangestoken. De brand weer liet het perceel ruslig branden, doch toen het een rookende puinhoop was ge worden, drongen politie en troepen er binnen en vonden twee verkoolde lijken. De politie gelooft, dat de beide lijken die van de moordenaars van Houndsditch zijn. Het is nog niet vastgesteld of zij zelf moord hebben gepleegd, doodgeschoten of levend verbrand zijn. Het beleg van het huis in de Sydney- ktraat, waaraan op een gegeven oogen blik ruim duizend man politieagenten en en soldaten deelnamen, trok duizenden toeschouwers, die overal vandaan kwa men. Spoedig nadat de lijken gevonden zijn, is de vloer ingezaktwaardoor vier brand weermannen ernstig gewond zijn. Twee politieagenten en een soldaat zijti ge dood. Drie toeschouwers zijn gewond. Ongewcnschtc gasten. Met nieuwjaar en on den Ï4en Juli wordtin de Parijsche straten door bedelaars let terlijk onveilig gemaakt. „Gij humt ju- niet voorstellen", zoo verklaar die een commissaris van politie aan een verslag gever van het „Petit Journal", van waar die bedelaarsbende komt. Gij zoudt soms denken ,dat de naaste omi- geving van Parijs: St. Quentin, Pan tin, Aubervilliers, Monireuil s. bois, enz., ze leveren, waar zich bekende koloniën' van bedelaars bevinden, maar dat is niet het geval. Zij komen uit Bretagnc en vooral uit Spanje, Reele spoortrei nen vol, en ik ben juist bezig na te gaan onder welke eigenaardige voor waarden ze in dienst genomen worden door hun ondernemers. De inkomsten moeten .wel hoog zijn, daar er niet ali- .'een de kosten der reis heen en weer en het zeker niet heel goedkoope ver blijf in Parijs afgaan en er steeds nog iets voor de bedelaars zelf overschilj, nadat de impressario zijn percenten ge kregen heeft." Terecht achtte deze politiema nhet dringend noodig, ernstige maatregelen te nemen tegen de ergerlijke kinderexploi tatie en het misbruik dat gemaakt wordt van de openbare weldadigheid, waaron der in de eerste plaats de werkelijke armen lijden. Vermoedelijk zullen bin nenkort voorstellen in dezen zin gedaan worden. Aardbeving. In den nacht van 3 op 4 Januari is aan het Kon. Nod. Instituut te de Bilt een uiterst sterke aardbeving geregistreerd. De eerste voorloopers werden waar genomen om 11 uur 34 acht tiende min1, tijd van Greenwich; tengevolge van de heftige uitslagen worden omstreeks 11 uur 52 min. de schrijfpennen bij de in strumenten van Bosch en Wiechert on klaar, waardoor de verdere registreering verloren ging. Dp de magnetogrammen', welke de aardbevingen eveneens hebben opgetee- kend, valt het eind der storing op om1- geveer 12 uur 15 min. De afstand van het epicentrum is ongeveer 5000 kilo meter, waarschijnlijk in oostnoordooste- lijke richting. In aanmerking nemende den grooten afstand en de sterkte der uitslagen moet de aardbeving bijzonder heftig zijn gen weest. in verband hiermede staat wellicht het volgende telegram. Een aardbeving heeft te VVjernoje (ini het Oosten van Russisch Toerkestan) de helft van de steenen huizen vernield. Het aantal omgekomenen is onbekend. Te Kopal (ten NO. van Wjernoje) zijbj scheuren in den grond ontstaan. Treinbrand. Tengevolge van on voorzichtigheid van passagiers der der de klasse met benzine, is in den nacht van JWaandag op Dinsdag op de spoor lijn tusschen Grodno en Soewalki een personenwagen jn brand geraakt. D.e wagen verbrandde. Vele passagiers be kwamen brandwonden. Eenige verkool de lijken zijn gevonden. Treinroof. Dinsdag is, niet ver van Ogden, in den staat Utah, een trein van de Southern Pacific Railway tot stilstand gebracht en uitgeplunderd door twee gemaskerde roovers. Een neger 'conducteur \verd gedood, een ander ge wond. Alle reizigers moesten hun geld en kostbaarheden afgeven. Het pntmask.erde leeuw- mensch. Lionel het leeuwmensch, die op kermissen goede zaken maakte, Is ontmaskerd te Bern. Lionel was half leeuw, half mensch, hetgeen op groote aanplakbiljetten tg lezen stond. De im presario deed zijn uiterste best om nieuwsgierigen in de tent te krijgen, teneinde zich van het natuurwonder te komen overtuigen. Een paar dagen ging alles goed, er werden goede zaken ge maakt. Eenige studenten der universiteit begaven zicli ook naar de tent en kwamen tot de conclusie dat er bedrog in 't spel was. Lionel \vas.... een 18-jarig meisj-e, wier hooki met een kunstof bewerkt haar masker overtrokken was. De po.itie be moeide 'zich met de zaak en arresteer de den spullebaas; toen zij Lionel ook wilde ophalen, bleek deze de plaat te hebben gepoetst. Oud en nieuw. Elke krant geelt met Nieuwjaar een ar tikel ,doch er is toch maar één „Pierre PErmite''. Hij geeft in het Nieuwjaars- nummer van de „Croix" dit mooie artikel Alweer een jaar, dat wegvalt in de eeuwigheid, een nietige droppel van den grooten waterval, die ontspringt uit den Onbekende schittert, dooft en verzinkt in eeii ander mysterie. Alweer een jaar, dat wegvalt, zooals wij het hebben gemaakt... met het goede, dat wij er zeker in gedaan hebben, ide po gingen ertoe, het moedige hervat.en, de tranen, welke wij in de oogen der onge- lukkigen hebben gedroogd. Het valt ook weg dit jaar methetlkwaad dat erin, helaas, aan onze broosheid is ont snapt. Ahes uii*W"a14>our den eeuwigen On derzoeker... wij zullen het eens terugvin den in ons dossier. Het is de bladzijde, die wordt .omge slagen, de bladzijde, waarop wij zoovele menschelijke zinnen geschreven hebben. Ik ben tevreden, roept er een... Ik heb veel geld verdiend... Mijn positie ver beterd... Eer ingeoogst... Een huis ge bouwd! Hoe sta ik tegenover de eeuwigheid, die nadert, vraagt de christen. Ja, zij nadert. Wij zijn een nieuwe dagreis begonnen daarheen. Luistert... Boven het oppervlakkige ge praat van den dag, hoort ge in de verte het zware geluid der eeuwigheid, zooals de rivier de stem van het groote water verneemt als zij den Oceaan nadert. Geen meirsch, die dezen naam waardig is, geen mensch van de verste geschiede nis af,... sinds Homerus en Plato tot aan den gewonen Arabier, in het zand der woestijnen knielend voor zijn God... die ontkomt aan het verre gerommel van het hiernamaals, dat nadert. Hoeveel tijd heb ik nog? Hoeveel treden zal ik nog afdalen, vóór ik in het donker stap?... Een?.... Twee?... Meer?... Mysterie. Eu daarna zal het God zijn, de eeuwige Kunstenaar, die zich buigt over het werk van ons leven. Hier ben ik, Heer. Is dat alles? Ja, Heer. En de armen zullen wijd zich openen, of God zal voor eeuwig het hoofd af wenden. Zóó blijft ge een droomer voor hen, die aan niets anders denken, dan aan het li chaam-van-één-dag, en die het kostbare stuk vergeten ,dat zij moeten vormen, snijden, verdiepen tot een beeld, waar God hoopt zich in te zullen herkennen. Maar vandaag begint ook het nieuwe jaar. Een jaar, dat begint, is een schrikkelijk vraagteeken. Hoevele oogen zouden verschriklcen, indien God door een enkelen ruk het gordijn wegtrok, dat alle geheimen' der komende twaalf maanden verbergt. Wij zouden vreugde zien stellig. Doch daarachter den prijs ervoor. Wie tranen oogsten wil, moet liefde zaaien, zegt Goethe. Albert Dürer stelt ons 't nieuwe ja ai als de figuur eener onverbiddelijke vrouw, een zeis in de hand, en langs haar heen trekt in hevigen angst het levende geslacht. Wie onzer zal de vrouw treffen? Wie 7-al zij uit onze armen rukken Welke lieve oogen, welke weispreken den mond zal zij sluiten Welke kampioen van den vooruitga zal zij met 'n glimlach verbrijzelen op den drempel der overwinning? Welk warm hart zal zij verkillen? Welke natie werpen op de andere? Mysterie nu... mysterie altijd. Want God heeft medelijden met ons. Hij geeft ons heden ons dagelijksch brood en houdt de toekomst voor ons verborgen. Maar hoe innig begrijpen wij dien vader daar op de knieën voor het taber nakel, dragend op zijn armen allen, die hij liefheeft, en vragend aan den Mees ter, dat de weg niet te hard zij 'en voor al, dat er, op het einde, niemand moge ontbreken. Verpoozing der suikerbakkers, zeg gen de (Fransche) menschen, doelende op de politieke stilte bij de jaarwis seling. Ik geloof, dat de suikerbakkierij met deze kortstondige wijsheid der volkeren niets te maken heeft. Ik geloof, dat de menschen op het ein de van eik jaar en bij het begin van een nieuw sterk voelen, dat hun bestaansuur sterk aan 't minderen is... dat het uur nadert. En zij zwijgen... zooals men zwijgt, ais men, bij de kromming van een weg, plotseling staat voor de wijd te van een landschap. Wij, Christenen, doen beter. Hebben wij op dit gewichtig tijdstip een gedachte van aanbidding jegens Hem die tijd en ruimte beheerschL. een ge dachte van liefde bovenal. Want God is goed, altijd. Hij is goed in de opwekkende frisch- heid van den morgen. Goed jn de kracht der schitterende middagen, waarop wij Hem zoo ge- makke.ijk vergeten, omdat het bloed dan een beetje sneller door onze adren klopt. Maar God is vooral goed op den -jvonH van menschen en dingen. Men ziet Hem beter op het einde van een bestaan, wanneer de hartstochten zwijgen, de ziel kan losmaken van het jardsche en haar stem kan doen door dringen tot Hem. ..De laatste gedachten van een hart. dat U bemind, schreef mevr. Swetchine gelijken op de laatste stralen der zou, welke inniger worden van warmte en kleur, naarmate zij verdwijnen. Ge hebt gewild, dat het leven schoou zou zijn ten einde toe. Laat mij groeien, en weer groen >vordeu als de plant, die nog eens haar hoofd heft tot U. vóórdat zij haar zaad geeft en sterft. Heffen wij ook ons hoofd omhoog. En ons hart. Leven wij dit jaar, alsof 't ware 't laatste van ons leven, alsof het de handteekening ware van ons, men schen, onder ons menschelijk leven. (D. v. N.-Br.) ALLERLEI. Zachte Winters. Dat het milde weer in den' loop der wintermaaard niet als iets mag be schouwd worden, dat geheel nieuw is, moge duidelijk blijken uit de volgende gegeven. In 584, lezen wij in Grcgoire de Tours, een zeer vertrouwd historieschrijver, die naar de verzekering van Guizot, be kwaamheden bezat, die verre boven zijn tijd uitmunten, zag men in Frankrijk op de oevers van de Loire de rozen bloeien in de maand Januari. Het jaar 80S bood een lauwer^ winter met groote stortregens, overstroomin gen en verschrikkelijke verwoestingen. t Zelfde viel te consiateeren in 838, 844 en 1007, met warme „rotte" win ters, die koortsen, griep en overstroo mingen baarden. Iets Jieel bijzonders reserveertien on ze voorouders de winter van 1172. Op 't einde van januari prijkien de boomen in hun heerlijk groenen dos; alles bloei de in veld en tuin als in de lente> en' de vogelen voedden hun jonge op 't einde van Februari. 't Jaar 1229 kende geen winter. Ge schiedschrijvers uit dien tijd deelen me de, dat op 't Kerstfeest en op Drieko ningendag de meisjes te Luik kransen vlochten van viooltjes, korenbloempjes en sleutelbloemen. De vogelen bouwden hun nest in Januari In 1421 bloeiden de boomen in 't be gin van Maart en in sommige streken werden kersen en druiven geplukt in 't midden van Mei In 1495 bloeide de gerst op 't eind der maand Januari. Het iaar 1529 kende geen vorst voor 't midden der maand April, doch toen kreeg men zoo'n strenge rijp, dat de oogst voor een goéd gedeelte werd ver woest. In December en Januari van het jaar 153S boden de tuinen een prachtig bloemenbouquet, en in die maa ndesi werd in 't Luikerland, evenals in den zomer, druk gebaad en gezwommen in de Maas. 't Zelfde verschijnsel wordt geconsta teerd gedurende de winters van T572, 1607, 1619, 1622, 1739.. Men ziet het, de winter van 1910 is van hooge afkomst en telt eeuwienoude voorouders. De nadeelige invloed van kunsttanden bij oude menschen. Douglas Powell, de president van' het college van Engelsche artsen, hield eeni gen tijd geleden bij gelegenheid van een feestmaal onder zijn collega's een rede voering, die overal groote belangstelling schijnt gewekt te hebben. „Het is altijfcl schadelijk", zeide de beroemde arts, te gen de natuur te handelen en volgens mijn meening is een 80-jarige met een onberispelijk gebit een onnatuurlijk iets. Met den toenemenderi leeftijd lijdt toch begrijpelijkerwijze het menschelijk or ganisme eveneens na verloop van tijd en het is bijna regel, dat de tanden voor het grootste gedeelte verdwijnen. Een oude man blijft een oude man en wan neer hij na het bezoek van den tandarts met het gebit van een twintigjarige ver schijnt, is dat iets tegennatuurlijks, waar van zich spoedig de slechte gevolgen! laten bemerken. Met het goede gebit neemt de grijsaard natuurlijk meer vaste voedingsstof»en en voornamelijk vleesch tot zich, dan hij noodig heeft. Hij kauwt beter, maar verteert slechter en de scha de blijft dan niet achterwege. Daarom zullen kunstgebitten bij oude menschen altijd beduidende spijsverterin'gsstoor.- sen en ziekten van lever, nieren en de maag ten gevolge hebben. Tandheelk. Nieuws. 1911. Het nieuw aangebroken jaar is een van 365 dagen, of 52 weken en één dag, waarvan 53 Zondagen. Het jaar 1911 is het 6624ste van de Juliaansche periode, het 2659/60ste van het Narbonassarische tijdperk, het 7419/ 20ste van het Byzantijnsche. het 5671/ 72ste van de lsraëlietische tijdrekening en het 1329/30ste van de Mohame- daansche. In 1911 zullen wij twee zonsverduiste ringen beleven, waarvan in ons land echter geen te zien zijnde maan zal niet aan verduisteringen lijden. De totale zonsverduistering van 28 op 29 April, durende van 8 uur 42 minuten's avonds tot 1 uur 50 minuten's morgens vertoont zich op de oostelijke helft van Nieuw- Guinea, in Nieuw-Zeeland en de zuide lijke helft van Noord-Amerika de ring vormige zonsverduistering op 22 October duurt van 2 uur 13 minuten tot 8 uur 's avonds en is waar te nemen in bijna geheel Azië en Ausbalië en het westelijk dc.l n d i Stillen Oceaan. Voor huismoeders. Om overschoenen langen tijd goed te houden, moet men ze telkens na het gebruik flink met koud water afwas- schen en wel zoo lang, tot het water geheel schoon blijft. Daarna moet men ze afdrogen en met een zachten doek wrijven, totdat ze geheel droog zijn. Als de hoeken van karpeten omkrul len, brengt men ze spoedig weer in or de door er een vochtigen doek op te leggen en daarna met een heet ijzer op te strijken. jollen kousen, mogen niet in heet, noch in koud water gewasschen wor-i den Eerst wascht men ze in lauw wa,-t ter met zeep, en spoelt ze dan in warm schoon water. Hoornen voorwerpen, zooals kammen, 'epels, messen en vorken, mogen niet in warm water worden gelegd, omdarze anders week worden en hun yorm ver^ liezen. Zijn ze echter verbogen, dan legt men ze eintele minuten in kokend wa-j ter, waardoor ze zoo zacht worden, dat ze zich gemakkelijk laten vervormen. Men moet er dan iets zwaars op leggKzn; om 7e in den aangegeven vorm te hou den en zoo te laten drogen. Alen kan de veeren van een bed schoonmaken door het bed voor een open! raam of nog liever geheel buiten flink! uit te kloppen. Wil men ze echter vol komen reinigen, dan moet men ze in een grooten .waschketel plaatsen, die een weinig wordt verwarmd. De veeren wor-, den eenigen tijd met een stokje ontges roerd, waarbij het vuil ojj den boden| zinkt en het vocht verdampt. De veeren' worden op die manier los en zacht. Reuzen Stoombooten. De Cunard maatschappij heeft bij de fir ma John Brown en Co. te Clydebank een nieuw stoomschip besteld van 50.000 ion. De „St. James Gazette" deelt mede, dat dit het eerste zal wezen van een tweetal schepen van hetzelfde type, die uitsluitend zullen dienst doen tusschen New-York en Liverpool. De nieuwe Cunardboot zal dus 5000 ton grooter zijn dan de nieuwe White-Star-booten „Olympic" en „Tita nic" en 18000 ton grooter dan de„Maure- tania" en „Lusitania". De snelheid zal echter iets minder groot zijn, dan die van den beide Cunardbooten, n.l. gemiddeld! 23 knoopen, twee knoopen grooter ech ter dan die van de White-Starliners. Het nieuwe schip, dat turbines krijgt en vier schroeven zal ongeveer twee millioen pond kosten en zal 3790 passagiers kun nen vervoeren. De volgende cijfers geven een denk beeld van de afmetingen van het nietiwc- schip. L. Br. Tonn. v. v. inaat. De nieuwe Cunarder SS5 85.6 50.000 Olympic 840 92 45.000 Mauritania 762 88 32,000 Faillissementen. Uitgesproken: De firma C. G. van Kersen, koek- en banketfabrikanten, gevestigd en kantoorhoudende Wollefoppensiraat 51, te Rotterdam en hare individueelc leden C. G. van Kersen, IJsclubstraat 14 b, A. Walters, Speelmanstraat 113b, en M. Fortuyn de Raadt, Jericholaan 4Ua, allen koopman te R'dam Curator: mr. D. E. van Raalte. De nalatenschap van A. dc Kee," gewoond hebbende te Schiedam curator: mr. AL M. van Velsen. j. J. Edei- koort, schilder, Jan Porcellisstraat 12a, Rotter dam, curator: nu. A. C. van Blommesten:. G. A. Jansingh, koopman, handelende onder den naam ot firma G. A. Jansingh «Sc Co. G. A. Broeders, veehouder te Nieuwkoop, curator mr. J. F. E. Claringbould. C. Wentzel, krui denier te Amsterdam, curator mr. Magd. E. F. Ijzenhoed Grevelink. W. H. Uittenbosch, drogist 'c Haarlem. Geëindigd: H. J. Looman, koperslager te Schiedam. Anti-Sociaal Democrrtische Vcr- eeniging van Ncderiandsch Spoorwegpersoneel, onder de zinspreuk: Recht en Plicht, te Utrecht. D. Brussée Gzn., vroeger te Katwijk. H. Noorman, koopman, vroeger te Assen. Opgeheven: M. Monnikendam, diamant bewerker. G. Jacoby, handelsagent, beiden te Amsterdam. J. Fagel jr., handelende onder den naam Incassobureau winkeliers en han delsbelangen, Rotterdam. Gehomologeerd: R. Pullen, Schoenhan delaar te Haarlem. Stoom vaartberichten Het ss Zaanland, van Buenos Ayres naar Roterdam en Amsterdam, passeerde 4Jan. Dover. Het ss B e s o e k vertrok 4 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Het ss Ophir, van Rotterdam naar Java, passeerde 4 Jan. Ouessant. Het ss A m t te ld ijk, van Boston en naar Rotterdam, passeerde 4 Jan. Dover. Het ss G o e n t o e r, van Rotterdam naar Java vertrok 4 Jan. van Suez. Het ss Menado, van Java naar Rotterdam, arriveerde 4 Jan. te Marseille. Het ss Prtnses Juliana arriveerde4Jan. van Java te Amsterdam. Hei ss Rembrandt, van Java naar Am sterdam, vertrok 2 Jan. van Sabang. Het ss Sandhurst, van Batavia naar Am sterdam, passeerde 4 Jan. Gibraltar. Het ss Grotius, van Amsteruam naar Java, arriveerde 4 Jan. te Genua. Het ss Prins F rederik Hendrik, van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 2 Jan. van Demerara, Het ss Hol land ia, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 4 Jan. te Santos. Marktberichten. VOORSCHOTEN, 4 Januari. Op de eieren- veiling waren aangevoerd 1240 eieren, waarvan de prijs beliep t u.Uo a o.— per stuk. Soep- en Braadkippen t 0.4U-f 1.20. Konijnen f 0.30 a f IA-, üuiven f 0.40 het paar. Konijnenvellen f 0.00 a 0.00 per stuk. AMSTERDAM, 4 jan. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes «x Porton). Raapolie per 6/w. f3Uvliegend f29 per hectoliter L ij n o 11 e per 6/w f 44^ vliegend f 43 per hectoliter. AMSTERDAM, 4 Januari. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche olauwe t 3.— a 3,70, muizen groote, f_.0 a ,0 per mud en kleine f0.—a f 0— per mud, borgers 3.1U a 3.30, oonte f3.a 3.70, Zeeuwsche bonte f2,50 a 3.70, blauwe f2.60 a 3.70, eigenheimers f3,50 a 3,90. Eigenheimers poters f 2.40 a f 2,60. Drentsche Eigenheimers f 2,40 a f2,70 IJ pol der dito f —.0. Duitsche roode f2.40 a 2.60. Aanvoer 3 ladingen. SCHIEDAM, 4 Januari. Noteering van de Beurscommissie, Moutwijn f 7— per Ned. vat zonder lust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 1,70. Graan-Spiritus f 14a 15—. Melasse-Spiritus f \2% a 127g. ruwe Spiritus f 6V6 a fO— DELFT, 4 Januari. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 12ö siuks. Prijs per kg. Ie a oort 53 ct 2e soort 50 c.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6