BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving, losse locomotieven, die hij achterop reed. Deze twee en de twee locomotieven van den sneltrein ontspoorden. De trein was zeer lang en vervoerde ongeveer vijfhonderd passagiers. Alle rij tuigen, behalve het laatste en de remwa- gen, de slaapwagen inbegrepen, zijn in brand geraakt Het was zeer donker en het ongeluk geschiedde op een afgele gen plek, zoodat er weinig hulp geboden kon worden. Officieel wordt medegedeeld, dat er negen dooden zijn. Een reiziger vertelt dat hij een kind voor de oogen van de ouders heeft zien verbranden. Bij Bolsover in Derbyshire zijn vijf kinderen overreden, waarvan drie ge dood e:i twee zwaar gewond zijn en bij Pyle in Glamorganshire is op den spoor weg een afzichtelijk verminkt mannenlijk gevonden. Bij Bivio di Acqua-Bella, dat aan de lijn Pavia-Milaan ligt, is een sneltrein op een" goederentrein geloopen. Tien perso nen zijn gewond, waarvan een zeer ern stig En ten slotte wordt uit Upper San dusky in den staat Ohio geseind, dat daar op een der lijnen van den Permsyiva- niamaatschappij een botsing heeft plaais gehad, die acht reizigers het leven heeft gekost en tal van anderen verwondingen heeft bezorgd. Koninklijke rSf.siuiten. Bij kou. besluit is toegekend d.e aan de Orde van Oranje-Nass.au verbonden: eere-medaille, in zilver, aan'G. Kikkers procuartiehouder bij de kassiers firma P. Postliuma en Zoon te Harlingen is benoemd tot ridder in de orde va n den Nederlandschen Leeuw, mr. X. J. Sloot, president van den Raad van Justi tie te Makasser is aan den off. van admiir. Ie kl. J. ,M. Langiois van 'den Bergh, eervol ont slag uit den zeedienst verleend on'der toekenning van f 2470 pensioen 's jaars zijn benoemd: tot ontvanger der dir. ibel. en accijnzen te Tegelen, P. E. W. Kok, ontvanger te Schermerhorntot ontvanger te Utrecht, G. J. van Soest, ontvanger te Deventer: tot ontvanger te Blijham, J. E. van Timmeren, ontvan'- ger te Balk iot ontvanger te Roden, D. Fontein, ontvanger te Dievertot ont vanger te Breskens, j. O. C. Bouma, ont vanger thans met verlof te Amsterdam tot ontvanger te Akkrum, C. A. Meijer, surnumerair uit de directie Amsterdam tot ontvanger te 's-GravenpoIder, G. A. Meijer, surnumerair uit de directie Zwol le is benoemd tot adjunct-controleur dei- grondbelasting te Rotterdam, G. van Ingen, surnumerair uit de directie Utrecht; is opgeheven het ontvangkantoor der dir. bei. en acc. te Ouder-Amstelinge steld een ontvangkantoor der dir. bel. en acc. te Watergraafsmeer, omvattende de gemeenten Watergraafsmeer, Ouder- Amstel, Nieuwer-Amstel en Uithoorn'.* Kerstfeest ten Hove. Ouder gewoonte hebben H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins gistermiddag tusschen 4 en '5 uur in de balzaal van het Paleis op den Kneuterdijk te s- Gravenhage persoonlijke kerstgeschen ken uitgereikt ^ari de kinderen, jongens en meisjes tot zekeren leeftijd, van het dienstpersoneel der Koninklijke hofhou ding. De hoofden' der verschillende hof- departementen waren daarbij tegen-i yvoordig en een koor van dames zonlgi drie kerstliederen uit den nieuwen: mu ziekbundel, bewerkt door H. de Vries. Een der voornaamste gezangen was het bekende „Stille n acht, heilige nach t." De ouders der met kerstgeschenken' verblijde kleinen woonden het feest b'ij. Kath. Leeszalen. Naar de „Geld." verneemt, wordt de R. K. Leeszaal te Nijmegen waaraan' te vens een uitgebreide bibliotheek verbon den is Maandiag 2 Januari as. reedJs geopend. Het PI. Comité van de K. S(. A. te Leeuwarden benoemde in zijn Vrijdag avond gehouden vergadering een com missie van drie personen, die, na zich de jhulp van nog eenige heeren te hebben to gevoegd, de opdracht heeft gekregen, een onderzoek te doen naar de mogelijk heid om te geraken tot de oprichting van een Katholieke Leeszaal. \\£anner vernemen j iets van deplan- nen, die te Leiden besta,an; voor een Kath. openbare leeszaal KORTE KRONIEK. Door Z. D. H. den Bisschop van' jfjaarlem zijta de statuten en reglementen van den' Nationalen' Bond van R. K. So ciale Propaganda-CIubs goedgekeurd, terwijl tot geestelijk adviseur is .aange steld «ie ZeerEerw. heer .Rector A. Gi Vian den Berg te Rotterdam. De 47 meisjes der zetfelkanier van 'de Koninklijke Weefgoederen fabriek te Jdengelo zijn bij haar besluit om :te sta ken -gebleven. Zij hebben Zaterdagavond feaar loon onfvangen. De politiemacht is nadien1 met tien rijksveldwachters ver sterkt H. M. de Konlnginl-fMoed'er heeft eene gift van f250 doen toekomen' aïan het Militair Tuberculose Fonds. De gewone audiënties van de hi- nisleis van oorlog en financiën zulten Donderdag 29 dezer, niet plants hebben. LEIDEIN, 27 December. Zita=Vereeniging. Nog drukker dan gewoonlijk was het Maandagavond, den 2den Kerstdag, in de ruime lokalen van het gebouw der Zita-Vereeniging. Nadat men eenige oogenblikken gezel lig was bijeen geweest en eenige Kerst liederen hadden weerklonken, werd eensklaps de feestzaal geopend en schit terde de kerstboom in al zijn pracht. Als de meisjes de kerstgeschenken hadden bewonderd, hield de W.Eerw. Pater Eouters een korte toespraak en schetste het kersteest als een feest van liefde en vrede. Kerstmis moet het groote feest .zijn voor onze vereeniging. Liefde en vrede te brengen is hei doel der vereenigir.(g.: Liefde,' ware liefde tot God, die de har ten zal vrijhouden van die zoogenaamde liefde, die zoovel en ten verderve voert, ware liefde tot God, die cjen vrede zal doen blijven in veler vaak zoo wissel vallig leven. Spr. hoopte dat in de Zitavereeniging, steeds hei v;oom gebruik zou blijven be staan, met Kerstmis een kerstboom te doen plaatsen, die ons herinneren zal aan de liefde die ons in den Kerstnacht werd getoond, aan den vrede die onis toen werd toegezegd. Daarna verklaarde hij de schoone be- teekenis van den verlichten met geschen ken versierden denneboom. Vervolgens werden de prijzen verloot en in feestelijke stemming werd den avond verder doorgebracht. Ned. R. K. Volksbond. Gisteravond werd in' het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond ten .tweede male opgevoerd de kinderoperette „Rosa de sciioone slaapster in het bosch". Zeer veel belangstellenden woonden de uit voering bij, dié zelfs beter slaagde dan de vorige keer, omdat men een kleine verandering in de tooneelgroepeering had gebracht. Bovendien was op het pro gramma de verkorte inhoud van de ope rette afgedrukt, waardoor het volgen er van vergemakkelijkt werd. Bij de aanwezigen viel het spel der kinderen'zeer in den smaak, telkens weer klonk een langdurig applaus, vooral na het laatste bedrijf, waarin de bruiloft van den prins met Rosa werd gevierd en een goed ingestudeerde dans werd uitgevoerd. Het dankwoord van den voorzitter aan het damescomité, dat zich zooveel moeite getroostte, zoowel om de kinderen hun rollen te leeren, als in de vervaardiging der prachtige cosiuumpjes, was alleszins verdiend en \yerd onderstreept door de krachtige instemming van het publiek dat aldus het belangelooze werken der dames op prijs bleek te stellen. Ook aan de jongejuffr. Bergers bracht de voor zitter dank voor haar pianobegeleiding terwijl evenmin vergeten mag. worden de heer A. J. H. Comelissein, onder wiens leiding de dans werd ingestu deerd. Na dc pauze kregen we twee aller leukste voordrachten, n.L „De vroolijke Matroosjes", gevormd door een achttal meisjes, die in hun zeemanspakje vroo lijke wijsjes zongen en floten' en kra nig over het tooneei marcheerden, en' „de laatste mode of hoeden op zicht": De twee meisjes en de twee jongens die in de laatste voordracht optraden, heb ben allen' doen schudden van het lachen Onbedeesd waren de meisjes met hun allerzonderlingste hoeden van 't onmo gelijkste model, guitig, origineel de bei de jongens, die als clowns verkleed!, de «James om hun dwaze hoofddeksels en zeer terecht bespotten'. Met hun vieren hebben zij om hun blij- zondere aardige voordracht een extra pluimpje verdiend. Alles te zaam genomen', is het een wel geslaagde avond geweest. Arti et Religioni. De R. K. Zangvereeniging „Aiti et Re ligioni" onder leiding van den heer Corn. A. Bonten, zal eene uitvoering geven op Donderdag 23 Februari a.s. in den foyer der Stadsgehoorzaal. Behalve enkele klei nere stukjes zal ten gehoore worden ge bracht een Mjs van Jos Haydn. Solisten zijn de dames D. de Graaf (Sopraan) en A. Beitels (alt.) en de heeren Th. de Groen van 's Gravenhage (Ltenor) en H. W. Spendel (bas) Pianobe geleiding van mejuffr. M. Batenburg; or gelbegeleiding van den heer S. J. M. van Helvert. Maatsch. Ned. Letterkunde. In de Januari-vergadering van de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde zal als spreker optreden dr. P. J. M. van Gils, te Rolduc, met 'i onderwerp „Eenige opmerkingen over de oudste Annales Rodense s". Posterijen. De Directeur van het Postkantoor alhier brengt ter algemeene kennis, dat op Zondag 1 januari a. s. het kantoor voor het publiek zal zijn opengesteld als -op gewone Zon dagen, n.l. van 7—9 uur des morgens en van 1—3 uur des namiddags. Aangezien op dien dag om 3 uur nog een tweede bestelling zal uitgaan, zal geene gelegen heid bestaan voor het afhalen van corres pondentie. Voorts wordt medegedeeld, dat op 31 December de 5e bestelling later dan ge woonlijk en de 6e bestelling in 'tgejieel niet zal worden uitgevoerdterwijl van af 2 Januari tot zoo lang de buitengewone drukte duurt, het aantal briefpostbestel lingen tot 3 zal zijn teruggebracht. Ten slotte wordt aanbelanghebbenden zeer aanbevolen om naamkaartjes, prent briefkaarten, drukwerken, enz., die in groote hoeveelheden te gelijk worden ver zonden, niet in de brievenbussen te werpen maar die liever aan het postkantoor af te geven. Telefoontarief. Door de invoering van het verlaagd te lefoontarief zullen telefoongesprekken van Leiden met onderstaande plaatsen voor taan kosten 20 c\, per gewoon gesprek van 3 minuten en 65 c. per dringend ge sprek van 3 minuten Alfen, Katwijk aan Zee, Langeraar, Lei derdorp, Leidschendam, Leimuiden, Lisse, Noordwijk, Oegstgeest, Roelofarenclsveen Rijnsburg, Sassenheim, Stompvvijk, Voor burg, Voorschoten, Warmond, Wasse naar, Zoetermeer en Zoetenvoude. Bij koninklijk besluit van 24 dezer is met ingang van i Januari a. s. benoemd tot ontvanger der invoerrechten en ac cijnzen alhier, E. J. W. Romer, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Delft. In de tv/eede helft der maand Januari zal het Leidsch Kruisverbond eene wijkvergadering beleggen, waarin de heer A. H. J. Engels als spreKer zal optreden, terwijl eveneens op muzikaal gebied medewerking is toegezegd. Het Bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds heeft het percentage van de* bijslag over de maand Januari 1911 vastgesteld op 50 voor de typogra fen en 100 voor de andere vakken1. ROOIVÏSCÏÏE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds St. Lode- wijkskerk. Steenschuur. Apologetische cursus, lo. Beantwoording der ingekomen vragen; 2o. De Onfeilbaarheid. Inleider den WelEerw. Heer J. Duijmel, kapelaan te 's Gravenhage. Woensdag 51/* uur. 'savonds. St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging, Rapenburg. 52 Bijbelsche Gechiedenis met lichtbeel den voor de kinderen der St. Petrus pa rochie van 915 jaar. Spreker de Wel Eerw. Heer Th. Bergansius. Woensdag 71/2 uur 's avonds St. Josephs Gezellen Vereeniging Rapen burg 52, Lezing van den W.Eerw. Heer Chr. Dessing, kapelaan te Rijpwetering over het Kerstfeest met toepasselijke:; zangnummers onder orgel en pianobege leiding. Donderdag 8 uur 's avonds, Ge bouw R. K. Volksbond Rapenburg Pro paganda vergadering R. K. Textielarbei ders en arbeidsters. Spreker de W.Eerw. heer Lambert J. J. M. Poell. V r ij d a g 7 uur 's avonds, Gebouw St. Joseph Gezellen Ver. Rapenburg 52. Vergadering Leidsche Maria-Vereeni- ging. Spreker de W.Eerw. pater Hentzen O. F. M. over de vrouw als martelares en overwinnares. Opvoering van „De Sneeuwkoningin." AALSMEER. H. M .de Koningin heeft afwijkend beschikt op 'net verzoek om gra tie van notaris J. M. Neomagus HILLEGOM. Ter juiste lezing van het gerucht, dat de heer G. Veldhuzijen van Zanten Sr. van het wethouderschap be dankt heeft, kunnen wij het volgende mededeelenDe heer G. Veldhuijzen van Zanten Sr., wethouder (anti-revolulionair) heeft ter bevoegdenplaatse zijn voornemens te kennen gegeven wegens hoogen leef tijd te zullen bedanken als wethouder. Op aanvraag van invloedrijke personen is hij op zijn plan terstond zijn ambt neer te leggen, in zoover terug gekomén, dat hij in ernstige overweging heeft genomen, nog aan te blijven tot September a.s., den tijd zijner periodieke aftreding. Wij vernemen tevens van de best ingelichte zijde, dat het bij den heer G. Veldhuijzen van Zanten Sr. bovendien punt van ern stige overweging is, een eventueele can- didatuur voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, voor welke functie bij in het volgend jaar ook periodiek aftreedt, niet meer te aanvaarden. HOOFDDORP. Een R. K. School, de derde in onze gemeente, zal gesticht worden op een terrein naast de R. K. Kerk aan de Korusweg. LISSE. Vrijdagavond vergaderde in ca fé „Duinzicht" aan den Ruigenhoek (ie Tuindersvereeniging „De Eendracht". Door den heer Jb. Geerlings werd de voorzitter verrast met 'n prachtig nieuwe voorzittershamer, die door dezen indiank werd aanvaard. De opkomst was zeer groot. De voor zitter, de heer G. Schilder, de vergade ring openend, heette de aanwezigen harielijk welkom en zeide hun dank voor de trouwe opkomst. Vervolgens worden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Het verslag over het afgeloopen jaar werd door eenige leden nagezien en in orde bevonden. Geveild zijn gedurende het afgeloopen jaar 6660 zakken snij-en heerenboonen, die tezamen opbrachten f 11035.77k; 15406 kg. Doperwten a f 1512.15; 7131^ kg. witte Capucijnen a f 823,53; 4456J4 kg. bruine Capucij- ners f 497.— en 7383 kg. tuinboonen a f 271.62. Tezamen 34377 kg. met een opbrengst van f 14140.075. Alsnu is aan de orde de verkiezing van leden van het bestuur. De voorzitter, de heer G. Schilder, en de 2e voorzitter de heer G. Geerlings, word-en bij accla matie herkozen, evenzoo de 2 aftr. com missarissen de heeren J. Langeveld Czn. en L. van Berkel. Allen namen hun be noeming aan onder dankzegging aan de led en voor het in hen gestelde vertrouwen De voorzitter had aanvankelijk ver klaard voor eene herbenoeming niet in aanmerking te willen komen, doch was hierop na aandrang uit de vergadering, en na conferentie met de overige bestuur? leden teruggekomen. Het volgende punt ter behandeling is de wijziging van art. 6 van het huishou delijk reglement. De daarna gehouden rondvraag leverde niets bijzonders op. Alsnu sluit de voorzitter de vergadering onder dank aan de leden voor het hem geschonken vertrouwen. Hij hoopte op blijvende medewerking van de leden om de vereeniging „De Eendracht" te doen groeien en bloeien. Na den Voorzitter hield de heer L. de Liefde nog een korte toespraak, ten doel hebbend de bestuursleden te bedanken voor hun kranig en talentvol optreden gedurende het afgeloopen seizoen. NOORDWIJK. De schildersknecht J. W., Zaterdagmiddag werkzaam aan het huis van den heer J.A. in de Voorstraat, kreeg op eens door een onbekende oor zaak een dakpan op het hoofd. Gelukkig was de verwonding van dien aard, dat een door den doctor aangelegd verband voldoende was. De gemeenteraadsagenda van Woens dagmorgen 10 uur vermeldt de volgende punten van behandeling: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaartverbetering (Woensdagsche Watering). 4. 3enoeming lid der permanente Com missie, bedoeld in art. 10 der verorde ning op de Spaarbank. 5. Wijziging verordeningen Los- en Havengelden. 6. Verandering Politiepersoneel. 7. Adres P. Vink om vermindering van pachtsom strand. OEGSTGEEST. Gisteren vergastte de R. K. Tooneelvereeniging ,.St. Lucas" in samenwerking met de R. K. Fanfare A. M. D. G. ons op een avond van waar ge not. De tooneelvereeniging gaf eerst liet treurspel „Brancomir", een tooneelstuk van aangrijpend dramatische kracht, voor al waar Constantijn Brancomir in zijn strijd tusschen plicht en liefde voor zijn ongelukkig gevailen vader, Michael Bran comir, zich liever zelf opoffert, dan zijn vaders eer prijs te geven. Gaven de hoofd personen, de beide Brancomirs, Benko of Ibrahim Effendi, de bisschop-koning Ste phaan ons vaak zeer goed spel te genieten, ook de mindere rollen werden uitmun tend vertolkt. Uit alles bleek, dat elk der spelers mét ijver had gestudeerd en dat de vereeniging verschillende goede krach ten telt. Den regisseur komt dan ook ze ker een woord van hulde, maar niet minder degenen, die het tooneeldecor op zoo waardige wijze verzorgd hadden. Ge lukkig een vereeniging, die zulke leden in haar midden telt! Na de pauze werd gegeven de klucht „De snakerijen van Hans". Hartelijk heb ben we gelachen bij de vertolking van dit blijspel. Ook hierin waren niet alleen de hoofdpersonen: Hans, Hippe'.dans en Krakman, maar ook de mindere rollen zeer goed op hun plaats. Vlug en vlot van de hand werd alles weergegeven en vaak weerklonk een onbedaarlijk gelach dooi de zaal. Daarna werden we nog onthaald op een paar alleraardigste voordrachten, die werkelijk succes hadden en een aar dige afwisseling aanboden. Alle tooneelnummers werden afgewis seld door muzieknummers, die blijk ga ven dat onze fanfare hare studies met goed gevolg blijft voortzetten. Waren er dan geen feiten aan te wij zen? .Wel zeker. Doch het vele goede, dat wij te genieten kregen, was best in staat de vlekjes, welke door diletanten steeds gemaakt worden, geheel te doen vergeten. De beide vereenigingen hebben de aan wezigen een recht genotvollen avond ver schaft. Geen wonder dan ook, dat de Z. Eerw. Heer Pastoor bij het einde een woord van dank bracht aan allen, die het hunne hadden bijgedragen tot het- weislagen van dezen feestavond, waarop we mochten smaken een rein en edel ge not en dat het Katholiek leven dezer pa rochie verhoogt. Van ganscher harte wen- schen ook wij de beide vereenigingen geluk met het behaalde succes en roe pen haar een spoedig „tot weerziens" toe. OUDSHOORN. De gemeenteraad be sloot een gedeelte van het raadhuis te verhuren aan G. Walgreen voor f 125. Tot gemeente-geneesheer, tevens belast met de vaccineering, werd benoemd de heer W. van der Sluijs. Een lange discussie ontstaat over de voordracht voor de benoeming van een lid in het alge meen armbestuur, waarop geplaatst waren de heeren C. Pannevis, en L. Swart. De heer de Rooy sprak zijn afkeuring uit over de eenzijdigheid, waarmede deze voordrachten steeds zijn opgemaakt. Te genover de heer v. d. Kloot Meijburg hield spr. staande, dat men van de voor dracht wel mag afwijken. De Raad maakte echter uit (met 4 tegen 3 st.) dat afwij king van de voordracht niet geoorloofd is. De verdere quaestie wordt in besloten vergadering uitgevochten. Na heropening deelt de Voorzitter mede, dat in 1911 tot wijziging van het reglement op het alg. armbestuur zal worden overgegaan in dien zin, dat de Raad niet meer aan de voordracht gebonden zal zijn. Alsnu wordt tot de benoeming overgegaan. Uit de stemming blijkt, dat zijn uitge bracht op de heeren C. Pannevis 4 stma- men, A. Verdtiyn 2 stemmen ei blanco. Zoodat is benoema de h nevis, die verklaart de benoer te nemen. SASSENHEIM. Dc klerk derp en telegrafie le kl. C. E. Roux geplaatst van hier naar Krimpen Lek en de klerk 2e klasse H. F van Rotterdam naar hier. VOORSCHOTEN. Vanwege he H. I. N. van den Volksbond,' wen 24 leden, hoofden van gezinnen en steenkolen uitgereikt. Ieder een half mud steenkolen er, 3 wittefc Sedert jaren is het bij de Eerw. Dominicanessen, gebonden aar. d meisjes- en bewaarschool een zt zenswaardig gebruik, om bij gele van het H. Kerstfeest enkele k van minder gegoeden ouders g< - kleeden. Die kleedingstukken vervaardigd door de dames pensic van het pensionaat van O. L. Lourdes Bijdorp, die de kindei zelf geheel kleeden, zelfs mutsjes, nioljes en schoenen werden niet v> Zaterdag heeft wederom dit p waardig gebruik plaats gehad. De der kinderen worden dan ontbod de kinderen in ontvangst te nemen aan de Eerw. Zusters Dominica maar niet minder aan de danu sionaires van Bijdorp, die deze 1« gewoonte steeds gestand weten t< De WelEerw. heer j. v. d. kapelaan alhier, die eenige dag bed moest houden wegens lijder influenza, heeft met de' beide Keri wederom het H. Misoffer opgedn ZEGVELD. In de vergadering v gemeenteraad werd een schrijven .in., deld van het gemeentebestuur van koop betreffende verleening van l biand in de Nieuwkoopsdie Meije. schrijven bleek o. a., dat de ge Nieuwkoop genegen is voor het 1 van het materiaal bij iederen brand uit te gaan betalen. De Raad beslo op in te gaan met behoud van de 1 vastgestelde voorwaarden. Zooais is bestaan deze in hoofdzaak hie de gemeente Nieuwkoop voor het j sche onderhoud van het brandwe teriaal f10, uitkeert aan deze ge en eventueel aangebrachte schade materiaal vergoedt. Op een verzoek van de nacht om van gemeentewege een vast ,s te ontvangen werd afwijzend bc Voor inschrijving voor de Ne militie zal ten gemeentehuize we ciaal zitting worden gehouden op dag 9 Januari a.s. van 's Morgens 's Mkldiags 2 uur. GEWESTELIJK GEMENGl De boete van een politie=inspect en nog wat. Van bevriende zijde vernemen volgende niet onvermakelijke geva Een gemeente in den omtrek v den stond onlangs voor de groott lijkheid zich een politie-inspecteur zen. Na lang zoeken en veel gerede 1 den raad over de geldkwestie prcr de de Burgemeester zijn gem eer die, blijkens zijn benoeming na 1 zoeken, wei een specialiteit op bied moet zijn, tot deze 11a die va gervader hoogste politie waardigh Nu schijnt deze bewuste autorit te verbeelden door deze uitverkiezi den mantel der onschenbaarhe hangen te zijn. Immers 11a eene ver< ling voor eenig strafbaar feit, (h het, zou men meen en) bleef hij in ke -en weigerachtig de hem opj boete te betalen. Dit was niet naar den zin der r tie,- die meende dat cie wet 00 dezen gepatenteerden handhaver van kracht was en hem derhalve ee veldwachter op zijn dak stuurde i bevelbetalen of de nor in. Dit was den scepterzwaaier v sche politiebureau te machtij trok zijn portemonnaie uit den za Edoch d'e rijksveldwachter ver zich niet gerechtigd den lo prijs vangst te nemen en ondanks teg beien geschiedde her in den jai dal v.en politie-inspecteur onder dige bewaking van den rijksveldi h naar het registratiebureau werd g waar hij, handhaver der wet, a schenner zijn tol aan het recht rr t talen. Wie lacht daar? Sedert 18 December 1910 is Rijksopvoedingsgesticht voor jor Leiden ontvlucht Anthonius Jacobus Verhoeven, jaar, lang 1.76 meter, aangezic Kl, voorhoofd hoog, mond groot, di pen, oogen, haar en wenkbrauw kerbruin, neus stomp, kin rond, 1 gelaatskleur, litteeken op het vo kale plek op het hoofd en kromme Adrianus Johannes de Gelder, jaar, lang 1.70 meter, aangezichl vol, voorhoofd, mond en kin oogen midaelblauw grijs, haar c brauwen donkerblond, neus gro bleek. Beide jongens waren gekleed kergrijs buis met koperen knooj kergrijze pantalon en donkerg met het monogram R. O. G.. o buis een blauwe trui Namens den directeur van ge sticht verzoekt de Commissaris v te Leiden opsporing en ovei derwaarts. In verband met een, Zondag dezer aan „de Lijnden" geplee*

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2