Uit Stad en Omgeving. kelijkheid niet berust bij dat bestuur maar bij den secretaris-generaal, die met groote zelfstandigheid optreedt Spr. critiseerde daarna verschillende misstanden. De Minister verdedigde de toestan den aan de Rijksverzekeringsbank, die z. i. met veel overdrijving gecritiseerd zijn geworden. Het zoo afgekeurde vakexa men, dat de Minister alleen heeft inge steld om ieder een gelijke kans op pro motie te geven, loopt niet over diepzinni ge quaesties, maar o.a. over kennis van de ongevallenwet, en van administratie; over het opstellen van een eenvoudigen brief over dienstaangelegenheden en de eerste beginselen van de aardrijkskunde van Nederland. Wie niet in staat is zulk een eenvoudig examen te doen, kan men toch geen hooger salaris dan f 1100 ge ven. Nadat de heer Duys bij repliek hadi geconstateerd, dat de lagere beambten der Bank blijkbaar niets van den Minister te wachten hadden en zij zich daarom be hoorden te organiseeren voor hunne be langen, werd de Landbouwbegrooting zonder stemming goedgekeurd. In, behandeling kwam daarna het wets ontwerp, betreffende uitbreiding van het Staatsmijnveld, waarmede de heer Jans sen (Maastricht) zijn sympathie betuigde in zoover het beoogt ons Staatsmijngebied af te ronden. De heer De Monté Verloren ont wikkelde verschillende formeele bezwaren tegen het ontwerp. Hoewel huiverig om, in 't licht der re sultaten van Staatsexploitatie, ons Staats mijnveld uit te breiden, zou hij echter toch met het ontwerp meegaan, in de verwach ting dat het geen precedent voor Staats exploitatie stelt. De heer Nolens motiveerde z'n stem voor het ontwerp. De heer Schaper hield een pleidooi voor Staatsmijnexploitatie. ,Wat aanhan gig ontwerp betreft, oordeelde spr. dat het bedrag dat de Staat wil geven (nL 3 ton) veel te hoog is, wanneer men er op let dat de werkelijk te vergoeden .bo- ringskosten slechts ongeveer de helft van dat bedrag beloopen. De Minister van Landbouw ver dedigde ontwerp ook wat betreft het door den Staat te vergoeden bedrag. De Mijn- raad was tot ruim een halve ton hooger bedrag gekomen. Maar bovendien is het verkeerd om wanneer men staat voor overneming van een waardevol veld. het onderste uit de kan te willen hebben. Dit 'kan verkeerd werken ten opzichte van particulieren. De stemming ever het wetsontweip werd aangehouden tot Vrijdag na de pauze. Vrijdag ochtend 101/2 uur Justitiebe- grooting. Zitting van Vrijadg 9 December. In behandeling komt de Justitie- begrooting. Bij het algemeen debat bepleit de heer v. V e e n wegneming uit 't wetb. v. Straf- vord. van de verplichte verschijning van een meerderjarigen beklaagde voor de rechters; daarentegen wil hij den rechter of het openbaar ministerie de bevoegd heid verleend blijven zien, om, als zulks noodig blijkt, zulk een beklaagde met den sterken arm ter terechtzitting te doen brengen. Verder kwam spreker er tegen op dat bij geringe overtredingen door jeugdige beklaagden, ten hunnen huize een onderzoek wordt ingesteld of hij, dan ,wel zijn familieleden lijdende zijn aan 'geestesafwijkingen. Spreker wees er ver der op dat de ouders, die opgeroepen worden in een volgens de Kinderwetten behandelde zaak, ten onrechte meenen dat zij verplicht zijn te komen. Spreker wees op de mislukking van de straf door berisping van jeugdige be klaagden, en zou in verband hiermede Wijziging van art. 38 van het Strafwetboek willen zien in dien zin dat de leeftijd van 16 jaar, waarop een jeugdige beklaagde yoor straf in aanmerking komt, worde uit gebreid tot den 18-jarigen leeftijd:, zoo- jdat beneden, laatstbedo el den leeftijd geen gtraf wordt opgelegd. De heer v. Hamel besprak de admi nistratieve rechtspraak en wilde die be handeld zien afgescheiden van de invoe- jiingswet, ten einde de gelegenheid te ope nen rustig te debatteeren welke richting behoort te worden opgegaan, die der re geering of die door prof. Struijcken ver kondigd. 1 Ons strafstelsel besprekende, acht spr. o.a. niet bewezen dat de doodstraf hier .te lande noodig is. Het eenigste argu ment dat voor de weder invoering zou pleiten, achteruitgang van onze cultuur, js niet aan te wijzen. Buitendien zou de doodstraf niet uitsluitend kunnen wor ld én toegepast bij moord met voorbedach ten rade, maar ook voor andere misdrijven erger dan het bovenbedoelde. Verder betoogde spreker dat lijfstraf fen, waarvan men ook de wederinvoering Wenscht, eveneens noodig zijn, en ontkende, dat gevangenisstraf niét af schrikwekkende zoude werken. Het af schrikwekkende van gevangenisstraf is en zal altijd blijven het gemis aan vrijheid. De heer Limburg bestreed het ad vies van den heer van Hamel, betreffen de de administratieve rechtspraak; hij begroette met blijdschap de in uitzicht gestelde spoedige behandeling van de herziening van het wetboek van strafvor- jdering, waar herziening van ons straf proces tot de urgentste zaken behoort, drong aan op allerspoedigste indiening Van het wetsontwerp tot regeling der ïechtspositie van de ambtenaren met op neming daarin tegelijkertijd van de rege ling der rechtspositie van de gemeente ambtenaren. De heer Aalberse betoogt de nood zakelijkheid van maatregelen tegen oneer lijke concurrentie. Voorts bepleit hij de wenschelijkheid dat in pro-deo zaken de advocaten de door hen gemaakte kosten vergoed krijgen. Verder bepleit spreker verbetering der positie der deurwaar ders. Spreker wijst eenige fouten in de faillis- sementswet aan. Zoo worden bijv. de rechtbanken misbruikt als incassobanken. De heer Drucker bepleitte eenige wijzigingen in het Burgerlijk Wetboek, o.m. wil hij de gelegenheid openen tot nietig verklaring van woeker- of uitbui- tingscQntracten. Ook op herziening van het artikel van het Burgerlijk wetboek ten aanzien van de onrechtmatige daad, drong spr. aan. (Minister Reg out interrumpeerde hier dat een wetsontwerp hierop betrekking hebbende reeds bij den Raad van State is.) De heer v. Wijnbergen kwam op voor bescherming van modellen der kunstnijverheid, waaraan evenzeer be hoefte bestaat als aan de regeling van het auteursrecht. Onderwijs. Examens L. O. 's Gravenhage. Wiskunde, art. 86. Op geroepen en opgekomen 3 candidaten. Geslaagd allen, nl. de heeren C. Advo caat, te AmsterdamP. W. M. Voncken, te Maastricht; en mej. W. A. De Vries, te Hooge-Zwaluwe. 's-Gravenhage. Wiskunde, art. 86. Op geroepen en opgekomen 3 candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de heer L. Buur man, Arnhem, en mejuffrouw J. W. C. Loewer, Zierikzee. Examens M. O. 's-Gravenhage. Wiskunde KI. Drie candidaten. Geslaagd A. van Steenis, Utrecht, en P. P. J. Strijens, Bergen-op- Zoom. Staatsinrichting KX1. Vier candidaten Toegelaten de heeren H. F. C. Bercken- kamp. van Rijswijk (huisacte); J. H. Hölscher, van Utrecht, en S. C. De Haas van Dorsser, van Zijpe. Schoonschrijven (N.) Opgeroepen 6. Geëxamineerd 5. Toegelaten de heeren S. Van Gelder, van UtrechtS. Hoekstra; van Amsterdam C. G. Knol, van Zutfen P. B. A. Sprcnger, van Oud-Beierland. Aardrijksknnde (KIX). Geëxamineerd en toegelaten de heer H. N. Ter Veer van Amsterdam. Kerknieuws. Kapelaan H. M. v. d. Boogaard. Gisterenmorgen is overleden de wel eer w. heer H. M. v. d1. Boogaard, kape laan in' de St. Willibrorduskerk „Hert: Duifje" te Amsterdam, Kapelaan v. d. Bogaard werd in 1904 priester gewijd en was tot 1909 kapelaan te Bergen, in welk jaar hij tot kapelaan werd benoemd aan de St. Willibrorduskerk. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het voorbe reidend examen voor den Ned. Ind. ad- minislratieven dienst de heer F. H. C. Stein (Warmond); Overgangsexamen be doeld bij art: 135 wet H. O. de heerE. B. H. Seignette (Haarlem)Doctoraal ex. wis- en natuurkunde de heer P. Klin kenberg (Leiden). De geneeskundige staatscommissie be vorderde heden tot semi-arts den heerj. J. G. Pronk (den Haag). AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Ex perimenteel onderzoek omtrent den in vloed van de menstruatie op het stollings vermogen van het bloed" de heer J. P. A. Hoefnagels, geboren te Neerbosch. Pharmaceutische studenten. Door het bestuur der Algemeene Ne derlandsche Pharmaceutische Studenten- Vereeniging is een adres gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin op de groote onbillijkheid wordt gewezen, d'at studenten in de artsenijbe- reidkunde, afkomstig van' de H. B. S., het juspromovendi missen, en waarin om vele redenen wordt verzocht, het daarheen te willen leiden, d'at alle phar- maceuten aan een Nederlandsche univer siteit kunnen promoveeren. 'Het adres is vergezeld van een' adhe siebetuiging. van op één na, alle hoog leeraren, lectoren en privaat-docenten, die met het onderwijs aan' studenten in de artsenijbereidkunde zijn belast en van een van de Nederlandsche Maatschap?- pijen ter bevordering der Pharmacie. Aan de Tweede Kamer der Statien'- Generaai is een dergelijk adres verzon den, benevens aan alle leden een af schrift van het adres aan' den Minister. De studentenstaking te Utrecht. Omtrent de stand der staking van de studenten aan het Tandheelkundig Insti tuut te Utrecht deelt het „Hbl." mede, dat de minister van Binnenlandsche Zaken inlichtingen heeft gevraagd, waar op de lector, de heer Grevers Z.Exc. in kennis gesteld heeft met den brief der stakers, meldende hun besluit, en die -als volgt luidde „Wij hebben de eer u mede te deelen dat in een vergadering van tandheel kundige studenten besloten is het Tandheelkundig Instituut niet weer te bezoeken, zoolang u daar de positie inneemt van lector, directeur en exa minator. Binnenkort zullen u de mo tieven worden medegedeeld, die geleid hebben tot dit besluit." (w.g.) Het Comité, belast met de uitvoering van den wil der ver gadering. De heer Grevers zet zijn arbeid aan het Instituut gewoon voort. De klinieken zijn open en zijn assistenten verschijnen op de gewone tijden. Hij wacht af of de curatoren een commissie van onderzoek benoemen zullen,- of de rector-magnificus zijnde belast met de tucht onder de studenten, zal ingrijpen. En ten slotte wees hij er het „Hbl" op dat onder de 106 stakers zich 45 nieuw ingeschreven studenten bevinden, die intusschen reeds alle grieven ook als de hunne beschouwen. Van andere zijde vernam het „Hbld" nog, dat de regeering reeds vroeger, in 1908, een ernstige klacht tegen de exa men-commissie moet ontvangen hebben. Rechtszaken. Pers-dilect. De Hooge Raad1 verwierp heden het cassatieberoep, ingetseld' tegen' het ar rest van het Hof te 's-Gravenhage, waar bij het Hof bevestigd had het vonnis der Rechtbank te Rotterdam die het Rotterdamsch Nieuwsblad behoudens een nog te leveren getuigenbewijs ver oordeeld had tot schadevergoeding aan den gids bij de Hollandsche Spoor te Rotterdam (Delftsche Poort), wegens beleediging in een ingezonden stuk dien gids aangedaan. De Hooge Raad overwoog, dat het oogmerk om te beleedigen bij een'Naam- looze Vennootschap kan bestaan wan neer dat bestaat bij een natuurlijk per soon, die, haar vertegenwoordigend, de beleedigende handeling verricht. Ook; het beroep van het Nieuwsblad hierop d'at zij had gehandeld in' het openlbaar belang achtte de H. Raad terecht door het Hof gepasseerd', voor zoover het cassatiemiddel de opvatting van'het Hof juist weergeeft. De overige middelen, werden geacht hun' feitelijken grondslag te missen. Gerechtshof te 's Gravenhage. Gisteren is behandeld het hooger be roep van J. van K., huisvrouw van P. v. d. V., zonder beroep, thans woonachtig te Scheveningen, beklaagd van nabij haar vroegere woning te 's-Gravenhage een man vitriool in het gelaat geworpen te hebben. Beklaagde's verdediger, mr. A. Hijmans, advocaat te 's-Gravenhage, vroeg verandering van de gevangenisstraf in eene geldboete, daarbij wijzende op im- moreele handelingen van den man naar wien bekl. de vitriool wierp. Het open baar ministerie eischte bevestiging van het vonnis door de Haagsche rechtbank in deze zaak gewezen tot veroordeeling van bekl. tot 1 maand gevangenisstraf. Ook werd bevestiging geëischt van het vonnis der Haagsche rechtbank veroor- deelende J. G, arbeider teNoordwijk tot 1 maand gevangenisstraf ter zake van mishandeling door zekeren R. te Noordwijk met een mes in den arm te snijden. Mr. J. Kalma, advocaat te 's-Graven hage, pleitte dat bekl. handelde uit noodweer. De Haarlemsche Rechtbank. De rechtbank eischte gisteren tegen H. van G., een polderjongen, die bij W.G., Romkena te Hoofddorp een fiets had gehuurd en deze voor f 3.50 te Rotter dam had beleend, 2 mnd. hechtenis. rechtbank veroordeelde: W. van' 2. arbeider te Roelofarendsveert wegens opzettelijke vernieling tot 6 we ken gevangenisstraf; W. van V. zonder beroep te Haarlemmermeer we gens opzettelijke vernieling en eenvou dige beleeding tot f6 of 6 d. hechtenis en C. A. S., arbeider te Haarlemmer meer wegens beleediging van een amb tenaar van' justitie tot 5 dl gevangenis straf. Poging tot moord. Voor de Arnhemsche rechtbank stond terecht d'en 50-jarige pntslagen onder wijzer, die op 24 Augustus te Ooster beek zijn vroegere leerlinge met een dölklmes in de borst stak. Het meisje herstelde van de verwonding. De eisch luidde: wegens pogin'g tot moord een jaar en drie maanden gevan genisstraf, met aftrek der preventieve •siuajipaq LEIDEN, 9 December. Gisteravond werd in het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond eene ver gadering gehouden van de stakende ket tingsmeden der koninklijke Nederlandsche Grofsmederij. Omtrent het resultaat der besprekingen kon aan de pers geen mededeelingen worden gedaan. Besloten werd morgen middag opnieuw te vergaderen en dan de eindbeslissing te nemen, die volgens het ultimatum der directie Zaterdagmiddag moet vallen. NIEUW VENNEP. Het laatste deel van de bietencompagne wordt alhier ver richt namelijk, het afschrappen en dlaar- na begrinden van de wegen. Het was dan ook meer dan' erg voornamelijk bij de N. H. Kerk, was liet een ware mod- derpoel en velen liepen dan ook maar over het erf der kerk. Het ware te wen- schen dat door het Gemeente- of Pol derbestuur eene verordening werd ge maakt dat het lossen of laden van bieten of pulp in de dorpen verbood op straffe van een: flinke boete. VOORSCHOTEN. Bij de R. K. Spaar bank „St. Antonius van Padua" is ge durende de maand November ingelegd f73.70 en terugbetaald f40. Door J. P. Vreeburg, Verlofhouder alhier is een verzoekschrift ingediend om verlof voor den verkoop van sterken drank in het klein in de voor- en achter kamer van zijn perceel GEWESTELIJK GEMENGD. De werkman Ch. van Rijn van K a t- w ij k, werkzaam aan den bouw der nieuwe R.-K. kerk alhier, trof gisteren het ongeluk, dat een steen vanaf den bovenste steiger der pastorie naar beneden viel en juist op zijn hoofd terechtkwam waardoor hij een gapende wonde opliep, Na door Dr. Hueting verbonden te zijn. kon hij zich naar zijn woning begeven. Gisteravond omstreeks 6 uur ontsnap te een verpleegde van Endegeest aan het waakzame oog der verplegers. Aanstonds werd de Leidsche politie gewaarschuwd die hem nog juist kon inpikken toen hij op het station te Leiden gereed stond per trein zijn vlucht verder uit te strek ken. Op de Rijnsburgerweg, hoogte Maria Poelstraat bij Leiden, zakte hedenmor gen een beladen verhuiswagen in den weg, waardoor hij in zulk een stand kwam, dat de Katwijksche tram van half tien een kwartier vertraging ondervond. Eerstt oen het gevaarte met behulp van eenige paarden uit den grond was ge trokken, kon de tram passeeren. Half negen ongeveer, heden morgen, fietste een dame op de Hooge woerd te Leiden achter de tram aan, doch deze ging haar blijkbaar op een al tejkalni suk keldrafje. Daarom wilde ze er voorbij rij den, doch had door de tram den wagen niet kunnen zien, waarvoor ze nu plotse ling stond. Ijlings sprong ze van haar fiets, die bleef liggen, en lichtelijk werd beschadigd door den wagen. Gemeentelijke Aankondigingen Door J. A. van Vliet, alhier, is een verzoek schrift ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het perceel Aalmarkt 3. Door Johanna Cornelia de Jong, huisvrouw van A. de Groot en door H. Zierikzee, beiden alhier, zijn verzoekschriften ingediend, om ver lof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, resp. in de koffiekamer van het perceel Langegracht 89 en in den win kel van het perceel Heynsiusplein 5. Burgelijke Stand. HAARLEMMERMEER. Bevallen: A. M. van Hooidonk geb. Schering, D. H. Noor man geb. Buchner, D. H. Uithoven, geb. de Rijk, Z. J. van Dalfsen geb. van de Steeg, Z. Overleden: E. van Wijk, wed. J. Noor loos, 8U J. Jew* j. LEIDERDORP. Ondertrouwd: Vermeij, 21 j. te Lisse, en N. S. E. Hoogendljk, 21 j. alhier. N1EUWVEEN. Overleden: Elisabeth, J. van der Vos, 10 j. Marigje Verboom, 50 j., geh. met A. Zuidam. RIJNSBURG. Geboren: Cornelis, Z. van M. Kromhout en A. Noort. Gerritje, D. van Joh. v. d. Gugten en G. A. de Mooij. Catharina D. van W. Hermans en A. Hagenaar. Jacob, Z. van Jac. de Mooij en L. v. d. Eijkel. Ondertrouwd: J. Postmus wedn. 29 j. te Valkenburg en G. de Heger, jd. 25 j. te Rijns burg. STOMPWIJK. Bevallen: W. E. van Veen geb. Noordermeer, D. Overleden: A. Polderman de Jong, M. oud 86 jr., wedr. van N. den Boon. VEUR. Bevallen: W. Borst, geb. Ouwer- sloot, Z. VOORSCHOTEN. Geboren: Herraanus Jo- hannus, z. van J. A. Mens en W. C. v. d. Kroft. ZEGWAARD. Geboren: Wilhetmina Maria D. van A, Viergever en J, Adriaanse. Arnol- dus, Z. van H. J. Bosmeler en A. Jansen. Overleden: Nicolaas Huibertus van Wijk 3 j. ZOETERMEER. Geboren: Antje, d. van J. Dorst en A. Slootweg. Maria Petronella, D, van J. F. van Dorp en Th. J. M. Tunker. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Koningin en Prinses. De Koningin reed heden weer met Prinses Juliana uit. De Kinderjuffrouw volgt op die toere in een afzonderlijk rijtuig. Gisterennamiddig bracht de Konin gin een bezoek aan Koningin Emma. Verschillende buitenlandsche gezanten wachtten gisteravond hunna opwachting bij de Koningin-moeder. De Koningin ontving heden den Minister yan Binnenlandsche Zaken, waar mede de wettelijke conferenties met de Ministers in de residentie zijn hervat. A a n var i ng. De gezagvoerder van het Engelsche stoomschip „Aire" van Goole te IJ muiden aangekomen, rap porteert 25 menschen gered te ihebben van liet Engelsche passagiersschip Black burn, van Grimsby naar Antwerpen be stemd, dat na aanvaring met het stoom schip Roock is gezonken. De overige op varenden zijn vermoedelijk opgenomen op een in de nabijheid zijnd stoom schip. De 25 geredden zijn te Yarmouth geland. Beurs van Amsterdam. 9 December 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld Cert. dito 23* dito Hongarije. Goudl. 4%, Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 470 Jan-|uli. Portugal 43* Obl.Tabaksmou. 370 Obl. Ie serie Rusland. 43*70 Obl. 1909Ned.R«c. 4H70 dito Obl.. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servic 4% Obl. 1895 Mexico 5 /o Uoudl. '99 Brazilië. Funü. L. 1898 Columbia 3 70 Gcc. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sell. 1905 4% Amsterdam 1900-01 4 /o Leiden 1896. Aand. N. West. öcPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.StcelCorp. Cert. v. pref, Aand. dito Aand. Barge Moormaim (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsteui. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 üew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aaiuL Aand. Great Lobars Gee. Holl. Fetr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1U00 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. üew.aand. intern. Mere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. diio. Aand. Amsterdam L>eli Comp. Aand. Dell Cultuur Mij. Aand. Deli-Mg. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langlcat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. btaatssp. Uest. Obl. Boxtei-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «kObio Cert. v.aand. Denv. ói Rio Gr. Sp. üew. aand. Erie Sp. Mij. 47o General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. ói TV 4 7o le Liyp. Obl. diio Aand. N.-Y. Ontario «li Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Paciüc Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4%G°ud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 23» Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% "Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4° Vorige Koers Koers. heden «9 893* 89?i 89K» 734 72*Kt 93H« 933* 96*4 973* 93«S. 95K 65h« 653* 95 h 95*4 mi mu 88 ïi 889* 79*4 80*3*1 103H 42*-j« 58 101& 87 170 170 63** 64exd. 48>* 493* 59*u» 59)'j 73?ÏC 73** 1181» 115 146*4 146H 127 1264 177*» 1773* 167*4 167** K50 845 110 2583* 251 423*4 422 2U54 204 li 160} 1594 5 15^6 154 663 933*4 943* 451H 450 62 623* 473 472 4'Ji* 104 10** 37*3 jY, 78*4 87J4 87 94 21835 218)* 100*4 100** 79>* 80'. 8 273* 284 264,, 26)* 74*. 29*311 30 101 Yi 30)* 30 "*4 979* 40 2934 i. 29>4 1113* 111 ïi 24 245,. 1893* niH 101 4, 15.4 16! i 108) 1.90 79 96,»» 1193a 157 **4 1734 713 a Wu 51,4 44,50 68. Uitlotingen. TURKSCHE SPOORWEGLOTEN i fr. 400 van 1870. Trekking 1 Dec. Betaalbaar 1 Jan. 1911. No. 1015714 fr. 400,000; No. 1458892 fr. 30,000; No. 524791 en 1887271, elk fr. 10,000 De volgende Nos. elk fr. 2ö0t 308089 1206393 1254364 1750624 1876776 De volgende Nos. elk fr. 2C0t: 1Q1870 177756 567903 7652bz nTson 1695479 1974008 De volgende Nos. elk 139908 542848 793600 0366*7 632249 1825567 47328 271897 656060 929542 1562875 176065 118675 405000 705318 1001913 1366691 fr. 1008: 231279 62937© 856753 140U409 1679479 260026 •42384 906391 1462193 1723271 Marktberichten. LEIDEN, 9 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 1 Veulen f 120 a 0 Paard f 0a f 11 Slieren f 132a f243,125 Kalf- en Melkkoeien f 175 a f 327, 140 Vare koeien f 128 a f 236; 142 Vette Ossen en Koeien f 193 a f 327, per kg. 72 a 80 c„ üraskal- vergn fa f 37 dito (vette) f 64 a f 122, per kg. 90 a 100 c.41 magere kalveren f 6 A f 14; 1434 Schapen (vette) f 20a f 30,00,per kg. 44 a 58 c.Schapen (weide) f a f Lammeren f 5 264 Varkens (magere) f 16 a f 40, per kg. 46 a 47 c.; 397 Varkens (Biggen) f7— a f 12—,5Bokken of geitenf 4 A 7. Ter markt aangevoerd 418 runderen, 78 kalveren, 1438 schapen. Kaas. Aangevoerd 55 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 26tot f 34,—Derby kaas van f tot f Leidsche kaas de 150 K.G. van f 78 tot f91.50. Aan de Stadswaag gewogen: 54 partijen, 2047 stuks kaas, wegende 13182 Kg. LEEUWARDEN, 9 Dec. - Pluimvee. 450 slachtkippen 40 a 60 c.; 200 juage hanen 40 c. a 55 c.; 200 piepkuikens f 1.a 1.50. LEEUWARDEN, 2 Dcc. - Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd76 stieren f 80 250 8 ossen f 180 a 190; 163 vette koeien, f 160 a 260 27 c. a 37 c. per half kilo; 427 melk- en kalfkoefen f 145 a 280 2® pinken, f 45 a 75; 91 vette kalveren f 35 a <50; 38 a 42 c. per half kilo; 37 graskalveren 40 a f75; 48 nuchtere kalveren f 8 a 12; 1505 vette schapen f 33 a 35; 120 weide schapen f 18 a 24; 291 lammeren f30 a 32; 105 vette varkens f85 a 95, 243^ c. a 26 c. per half kilo; 190 magere varkens f 45 a 50 731 vette biggen f 25 a 35, voor Londen 224 c. a 23 c. per half kilo; 413 kleine biggen f8 a 12; 9 paarden f 150 a 170. Rundveehandel van weinig beteekeais voor het buitenland geen kooplust, melk- en kalf- koeien voor binnenlandschen handel behoorlijk. Wolvee veel aangevoerd, zoowel voer uitvoer als geslacht stadige handel, varkens fleurig ge kocht, doch voor Londen lager noteering. LEEUWARDEN, 9 Dec. Boerenboter f 5i a o. Aanvoer 6/4, 2/8 en 0/16 vaten. Fabrieksboter f 50,52 a Aanvoer 38/3 22/6 0/12 vaten. Noteering van de Commissie f 54. Noteering van de vereeniging van boter- en kashandelaren in Friesland f 53.—. Nagelkaas: Fabrleks- f 30,— a 42,— Boeren- f_Ü a |_o. Aanvoer 12,862 Kg. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3