Mevr. Wed. Verburgh, Leiden. Barones se Hangest 'd Gooij, Utrechftt1 Oden- kerk, Brieven. Buitenland: M. Klein, Buitenzorg. O. T. Dijke,'Turffortein. W. v. Oosten, Cuijin. Briefkaarten: Williamson, Glas- co v. Miss. E. Fischer, Mass. E. v. Oer- meer, West Ned. O. S. Patembang. E. Epenhuizen de Bruin, Leiden. Reese- ger v. Lennep, Leiden. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 121/2 uur. Gebouw R. K. Volksbond. Verplichte vergadering afd. Leiden van den N. R. K. V. BOSKOOP. Mejuffr. A. Groen, vroeger onderwijzeres aan de openbare school alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de St. Aloysius Jongensschool te Rotter dam. GOUDA. Bij de gisteren gehouden verkiezing van 5 leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, werden alle aftredenden herkozen, nl. de heeren A. van Reedt Dortland, H. Braat, A. Goedewaagen, A. W. Roes en H. Knuttel. In de vacature Hoogendijk, moet nog worden voorzien. L1SSE. Bij de spaarkas ,„St. Thomas van Villanova" is gedurende de maand November ingelegd f97.38 en terugbe taald f306.50. Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 187. LE1MUIDEN. Met ingang van 1 Ja nuari 1911 is benoemd tot lantaarn opsteker in Wijk A. J. van Alfen, ge pensioneerd onderofficier te den Helder. Deze benoeming zal in onze gemeente wel eenige ontstemming wekken, wijl er zich ook sollicitanten uit de gemeente hadden aangemeld, waaronder er waren, die -het hard noodig hadden. NOORDW1JK. De R. K. kiesvereni ging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield gis terenavond een vergadering in café Flora die bezocht was door aanvankelijk 94 later 92 leden, 't Was dus wat men noeint een druk bezochte vergadering. Zoo'n opkomst behoeft in de woelige tijden, die wij te Noordwijk beleven, geen verwondering te baren. Na de gewone administratieve zaakjes a's officieele opening door den voorzitter, den heer dr. A. Kervel, en vaststelling der noiulen, deelde de voorzitter mede, dat het bestuusiid L. Alkemade had ge schreven niet langer lid van het bestuur te willen blijven. De voorzitter betreurde het, dat een ijverig bestuurslid als de heer L. Alkemade, met wien men altijd prettig kon samenwerken, bedankt had. Spr. meende verplicht te zijn een woord van dank te brengen aan den afgetredene voor alles wat hij in het belang der ver- eeniging heeft gedaan. Aangezien het schrijven van den heer L. Alkemade te laat was ingekomen, om de verkiezing van een bestuurslid op het convocatie biljet nog te kunnen aankondigen, stelde het bestuur voor, genoemde verkiez.ng uit te stellen tot een volgende vergadering. De vergadering kon daarmee accoord gaan. De heer C. W. Alkemade, die de vorige vergadering buitenslands vertoefde, en dus niet in de gelegenheid was geweest, het eerder te doen, bracht verslag uit van de a'g. vergadering der Centrale R. K. kiesvereeniging „KatwijkLeiderdorp", welke vergadering in April j.l. te Leiden was gehouden. Applaus der vergadering en een woord van dank van den voor zitter gaven te kennen, dat men het uit voerig verslag op prijs stelde. Het eigenlijke doel waarvoor deze ver gadering bijeengeroepen was, betrof het vaststellen der houding door de roomsche" kiesvereeniging aan te nemen, bij het voorzien in de raadsvacature, ontstaan door het bedanken van den heer Graaf van Limburg Stirum. Daar èn door de Protestantsche èn door de anti-revolutio naire kiesvereeniging den heer W. van Beelen candidaat was gesteld voor deze raadsvacature, meende de voorzitter, dat men in de R. K. kiesvereeniging niets te doen had, dan uit te maken: „Zullen wij ons met deze verkiezing al of niet be moeien?" Officieeier uitgedrukt, komt deze vraag hierop neer, of men zich al dan niet „onthouden" zal. Nadat aan ieder ruimschoots gelegen heid was gegeven, zijn meening te uiten, zeide de voorzitter dat het advies van het bestuur luidde: „Onthouding". Met flinke meerderheid verklaarde de verga dering, met dit bestuursvoorstel accoord te gaan. Dit besluit was gegrond- op de overweging, dat het betreft een vacature ontstaan door het bedanken van een niet- Katholiek. Ingekomen was nog een circulaire van de Arnhemsche R. K. kiesvereen. „Recht voor Allen." Deze kiesvereeniging heeft reeds meer malen getracht, een vereeniging op te richten van Roomsche raadsleden in den lande, die in een studieblad eri op te houden vergaderingen haar leden voor licht omtrent de eischen van een gezon de R. K. gemeentepolitiek. In den alg. Bond van R. K. kirsvereenigingen, die geregeld in de maand Mei te Utrecht ver gadert, heeft de Arnh. kiesvereeniging geen succes gehad met haar voorstel. De thans rondgezonden circulaire noodigt de R. K. Iriesvereenigingen uit, een lid van het bestuur, die tevens hd van den Raad is (als dat ten minste mogelijk is) af te willen vaardigen naar een vergade ring, die in Januari 1911 te Arnhem zal worden gehouden. De vergadering kon bet goedvinden, dat er een feesti^ursUd die vergadering ging bijwonen. Men vond den voorzitter, den heer dr. Kervel, zeer geschikt er voor, al liet men de keuze yan het af te vaardigen bestuurslid, gaarne aan het bestuur over. Aan het slot der vergadering meende de voorzitter een woord van dank te moeten brengen voor de buitengewone opkomst, en voor den aangenamen toon, waarop de discussies waren gevoerd. Zoo toch past het een roomsche kiesveree niging! Hij sprak er verder zijn blijd schap over uit, dat de vergadering met grooie meerderheid met het bestuursad- vies was meegegaan, en hij vertrouwde, dat als altijd de minderheid zich gaarne bij dat besluit zou neerleggen. Spreker herinnerde er aan, dat in het kiesrechtrapport, als antwoord op de vraag, of men de vrouw al of niet het kiesrecht moet verleenen, één der tegen argumenten luidde: De vrouw gaat meer te rade bij het hart, de man raadpleegt meer het verstand. De vergadering had meende spr. dezen avond getoond, prat te mogen gaan op mannen, die het hoofd koel we ten te houden emhet gezond verstand de zegepraal te laten behalen op eventueele roerselen van het hart. Als een partij zul ke mannen bezit, zijn haar belangen in goede handen. Daarna sloot hij de vergadering. VOORSCHOTEN. De gemeente - raad vergadert Vrijdagavond 8 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwer pen 1. Ingekomen stukken. 2. Benoe ming van een lid der Commissie tot We ring van Schoolverzuim. 3. Wijziging, der verordening op het gasbedrijf. 4. Vaststelling der verordening op het Wa terleidingbedrijf. 5. Voorstel tot aanslui ting van de woning van den machinist der waterleiding aan het Rijkstelefooh- kantoor. 6. VaststeUing van het suppl. kohier hondenbelasting. 7. Idem suppl. kohier Hoofd. Omslag. GEWESTELIJK GEMENGD. Te Aarlanderveen is gearresteerd de vermoedelijke dader van kaasdiefstallen ten nadeele van boeren, welke zich naar de markt te Bodegraven begaven. Onder het rijden sprong hij op de wagens, maakte het zeildoek los en verwijderd zich met den buit in de duisternis. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. 't Is vandaag begonnen met een heel ernstige gebeurtenis. De heer Hugen- holtz (S. D.) vroeg het woord voor een persoonlijk feit; hij zeide n.l. dat de Minister van Binnenlandsche Zaken hem gistermiddag heeft verweten, dat hij ge spot heeft met den godsdienst. De Mi nister had dit echter niet gezegd, maar had slechts beweerd, dat men niet moet spotten, als een spreker beweert, dat de regeering vervult haar van God gegeven taak als zij zorgt voor 's lands defen sie. Toen was het geweldige incident geëindigd. De heer Troelstra (S. D.) hield weer zijn gewone rede voor de tribune. Hij bleef hardnekkig volhouden, dat de aniithese slechts een leugen is; een link- sche coalitie acht hij niet noodig; en hij kondigde ten slotte een motie aan, waar bij de regeering wordt uitgenoodigd een onderzoek in te stellen naar de noodza kelijkheid van salarisverhooging voor la gere ambtenaren. Wat de heer De Meester (U. L.) heeft gezegd, was anders niets dan een verheffen van zijn vroeger ministerschap tegenover dat van den heer Kolkman. De heer Roodhuyzen (U. L.) verweet minister Talma, dat hij a'.s afgevaardigde felle critiek had uitgeoefend op de ouder- doms- en invaüditeits verzekeringsplan- nen van minister Veegens.- Minister Talma interrumpeerde: Wan neer heb ik dat gedaan? Vriend Duys zou 't even nazoeken en even later noem de de heer Roodhuyzen een datum in 1905. Toen de minister weer: Dat kan niet, want die datum was een jaar vóór de heer Veegens met zijn plannen voor den dag kwam. Tableau! De heer Roodhuyzen (U. L.) zorgde nog op het einde voor een aar digheid. Hij vertelde dat op een kiezers vergadering in Zuid-Holland, waarop de heer Roodhuyzen als spreker optrad, een jonge boer, nog voor spreker den mond had opengedaan, begon te roepen: Smijt hem er uit met zijn blanco-artikel. De afgevaardigde haalde een rijksdaal der te voorschijn en beloofde die voor de armen van het kerkgenootschap van den boer, als deze zou weten te vertellen, wat het blanco-artikel was. De armen op die plaats zijn dien avond geen rijksdaalder rijker geworden, besloot spreker. „Weet u het zelf te zeggen?" vroeg mi nister Heemskerk onder gelafch der Ka mer. Daar deze vraag niet vergezeld gaat van een rijksdaalder, op tafel, zal ik er niet op antwoorden, riposteerde onder zoo mogelijk nog meer gelach, de heer Roodhuyzen. Dadelijk haalde de Minister zijn por- temonnaie te voorschijn, wat de vroo- lijkhetd der Kamer ten toppunt bracht De heer Roodhuysen schetterde ten slotte nog eensy het oude deuntje over anti-these en Qir. beginselen. In de avendzrtting begon de heer Pa- tijn (U. L.) den minister een verwijt te maken over diensblijmoedigheid. We kynnen dew minister geiykwenschen met die eigenschap, vooral in deze dagen van voortdurend parlementair gekrakeel. Zoo heeft de 'heer Borge si us (U. L.) weer eens een aanval gericht tegen minister Heemskerk, naar aanleiding van de de coratie-kwestie te Rotterdam, 'tls niet te verwonderen dat minister Heems kerk zich niet kon bedwingen nu de heer Borgesius weer met insinuaties aan kwam, nadat hij deze eerst had terugge trokken. Merkwaardig is een uitlating van den zelfden heer Borgesius; over de benoe mingen van Katholieken. Een van de re denen, dat de Katholieken betrekkelijk zoo weinige posten bekleeden, is, dat er zoovele jongelieden priester worden, 't Is wonderbaar! Van liberale zijde hoort men zoo dikwijls de clerus betitelen als „domperig" en „achterlijk" etc. en nu wordt ze van dezelfde zijde zoo hoog ver heven, dat ze bijna alle krachtige persoon lijkheden in zich opslurpt. Men praat maar wat, zoo het 't beste uitkomt, om den katholieken een hak te zetten. De heer DeStuers (R.K.) zette weer verder zijn helder betoog voort over de achterstelling van Katholieken. Zou het nu eens in slaan? Wij betwijfelen 't. Kerknieuws. Het klooster der Eerw. Paters Francis canen te Heerlen nadert zijn voltooiing. Het zal een zegen voor de lieele mijn streek zijn. Naar wij vernemen, zal als gardiaan optreden de Hoogeerw. Pater Vitalis Keenen, oud-provinciaal. Met Kerstmis zullen er reeds de H.H. Diensten gehouden worden. Te Nieuw-Vossemeer overleed Dinsdag de Zeereerw. heer A. M. Canters in den ouderdom van 65 jaar. De overledene was sinds 1897 pastoor aldaar. Te Ubach-over-Worms overleed in den ouderdom van 68 jaren de zeereerw. heer J. J. H. Schiffelers, sedert 1889 pastoor der parochie. R. I. P. In de ouderdom van 33 jaren is over leden de weleerw. heer L. M. L. M. Meuwese, kapelaan te Baardwijk. Onderwijs. Examens M. O. 's Gravenhage. Nederlandsch KV11 twee candidaten. Toegelaten de heer J. Butter, Haarlem. Examens L. O. 's Gravenhage. Wiskunde, art. 86. Opgeroepen en opgekomen 3 candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de heeren A. Kreikén, Rotterdam: en D.H. Prirts, Helder. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats examen in de rechten de heer G. Engberd (Vriezenveen). Bevorderd tot doctor in de rechtwetenschap, na verdediging van „Stellinggen", de heer Marius Willem Gerard van den Veur, geboren en wonende te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het voorbereidend ker kelijk examen de heer A. E. V. Hoogen- raad. (Leiden.) UTRECHT. Bevorderd lot doctor in de Nederl. letterkunde op proefschrift Bij drage tot de geschiedenis van het natuur gevoel in de Midueleeuwsche Nederlanden mej. A. E. C. van der Looy van der Leeuw geb. te Rotterdam tot doctor in de rechtswetenschap op stellingende heer Th. F. J. A. Dolk, geb. te Zutphen. Familieberichten uii andere Bladen Geboren: Frederica Charlotte Louize, d Van T. W. C. De Grave en J. A. De Grave— van Renesse, 's Hertogenbosch. Getrouwd: C. T. De Roeper en E. M. Frans Appelman, Hoorn. Aanbestedingen. AMSTERDAM. Lij de gisteren vanwege het ministerie van koloniën gehouden aanbesteding werd het laagst ingeschreven Perc. 21. 3000 st. hoofddoeken, de Leidsche Katoen-Mij. v/h. de Heijder en Co., Leiden, f 690. Perc. 22. 5000 st. sarongs gedrukte, idem, idem, f 4350; Perc. 25. 6000 M. treinseinkoord, N.V. Goudsche Machinale Garenspinnerij, Gouda, i 196,80. 's GRAVENHAGE. Bij de gisteren ge houden aanbesteding vanwege het hoofd bestuur der posterijen en telegrafie van het herstellen en verbeteren van qen lijn langs den spoorweg 's Gravenhage— Rotterdam werd het laagst ingeschreven door P. v. d. Berg te Waddings veen voor f 993. Hoogste inschrijver was A. Brouwers te Roosendaal voor f 2245. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. De Rechtbank alhier veroordeelde heden: E. K. wegens diefstal van konijnen te Warmond tot 7dagen gevangenisstraf en Z. H. v. d. V. en J. C. wegens dief stal van dekens te Leiden, ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. Een chauffeur (van B.), door den kantonrechter te Leiden veroordeeld tot f 10 boete omdat door zijn te hard rijden met een auto een lam zou zqn overreden, werd door de Rechtbank van het hem ten laste gelegde vrijgespro- ken. Haagsch Gerechtshof. Bevestigd is het vonnis van de Haag- sche Rechtbank, veroordeelende J. K., zonder beroep te L e i d e n tot 6 maanden gevangenisstraf wegens diefstal van pi oenrozen te Oegstgeest, gepleegd in ver eeniging met een ander die in zijn von nis berustte. Zondagsrust voor apotheken. De rechtbank te Utrecht heeft in hoo- ger beroep veroordeeld den apotheker J. J. P. v. W., te Amersfoort, wegens het niet verzorgen, dat zijn apotheek bij dag steeds toegankelijk is, met vernieti ging van het vonnis van den kantonrech ter (wegens vormgebrek) tot tweemaal ter (wegens vormgebrek) tot tweemaal een boete van f 1, subs. 2 dagen hechtenis. Vernieling en mishandeling. W. van G., te Alk e made, gooide op 25 Sept. 1.1. eenige lantaarns stuk, wat door eenige personen gezien werd' en een hunner, zekere J. S. v. ik Meer had zich daarover tegen de politie uitgelaten. Toen nu v. G. dien v. d. Meer op 27 Sedjl. tegen kwam, had hij hem een paar vuist slagen toegebracht daarbij roepend: ik heb al zes weken te goed, maar jk w5I voor jou nog wel een jaar opknappen. De officièr van justitie bij de JHaarlem- sche rechtbank requireerde 2 maanden gevangenisstraf, omdat er noodig een voorbeeld diende gesteld te worden, waar toch te Alkemade telkens vernielingén en mishandelingen voorkomen, die uit vrees voor eigen mishaudeling maar verzwegen worden. Arbeidscontract. In het bijvoegsel van het „Sociaal Weekblad" treffen wij o.a. de volgende rechterlijke beslissingen inzake de wet op de arbeidsovereenkomst aan: Hooge Raad der Nederlanden 7 Oct. j. I: Indien een arbeidsovereenkomst door een der partijen eenmaal beëindigd is, dan is een actie der andere partij tot ont binding dezer overeenkomst krachtens art. 1302 B. W. ontoelaatbaar. Hooge Raad der Nederlanden 14 Oct j. h: Hei hooger beroep van een vonnis, be treffende een arbeidscontract moet wor den ingesteld bij dagvaarding en niet bij request. Kantongerecht te Haarlem, 1 Juli j.l.: De woorden van den werkgever tot den arbeider gericht: „hoor eens, zoo gaat het niet langer, dan heb ik maar liever dat je weggaat," geven geen ont slag op staanden voet te kennen. Kantongerecht II te Rotterdam 5 Sept. j.l.: i Wanneer een werkgever tegen zijn arbeider zegt, „ik wou, dat je als je blieft maar opdonderde" en deze daarop vraagt: „dus moet ik gaan?" waarop de werkgever antwoordt: „als je blieft", dan kunnen deze woorden niet anders worden opgevat dan een door den werk gever aan den arbeider gegeven ontslag. Kantongerecht te Heerenveen 10 Nov. jl.: Wanneer een werkgever tot zijn ar beider zégt: „jij hadt om mij wel heele- maal kunnen wegblijven" of „jij kunt wel weer weggaan" kan dit niet door den arbeider als een ontslag, maar alleen als een gemoedsuiting van den werkge ver worden opgevat. Kantongerecht II te Amsterdam, 29 Juli 1909: Onder de gegeven omstandigheden (de werkgever bleek prijs te stellen op het in dienst blijven van den arbeider; een betrekkelijk laag loon; een van den werkgever ontvangen douceur gedurende de ziekte) is aoor den rechter de ter mijn, gecurende welke bij ziekte het loon van den arbeider doorliep, op vier weke? bepaald. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo November 1910. Inleggersrekening. 1910 Saldo aanvang der maand ƒ2.482.287.23 Ingelegd97.476.04 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 245.28 2.580.008.55 Terugbetaald 100.760.16H Saldo van het tegoed einde der maand 2.479.248.38VS Aantal inleggers. 1910 Aanvang der maand12.88 Nieuwe inleggers83 12771 Inleggers waarmede is afgerekend 49 Einde der maand12722 STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag I Dec. Het algemeen begrootingsdebat wordt voortgezet met een (dupliek van minis ter Heemskerk, die den heer De Visser toezegde dat hij de kwestie van een nieuwe Zondagswet niet uit het oog zal verliezen, zoodra yrgenten zaken ge regeld zijn. Wat betreft de Rotterdamsche medaille- verleening, deed de minister nogmaals uitkomen, dat de regeering zich in deze niets tc ywsfijtew fcfieft» JWWgtep ÖC gemeentepolitie niet staat onder gezag] der gezag van de regeering, en geen en kel regeeringsambtenaar het onderzoek het onderzoek bij den heer Lils heeft la ten insluiten. Overigens is het reeds ge durende 50 jaar een raste gewooqte dat bij sollicitatiën naar liet kerkgenoot schap, waartoe de sollicitant behoort, onderzoek wordt gedaan. En in hetgeen de heer Borgesius omtrent deze zaak heeft medegedeeld, vindt de Minis'er geen aanleiding om in dit laatste veran dering te brengen. De Minister hield te genover den heer Drucker vol, dat diens opmerkingen omtrent het 'n half uurtje later open stellen op Zondag van het Rijksmuseum, onvrijheidslievende en on verdraagzame opmerkingen zijn. Noch uit dien maatregel, noch uit het wetsontwerp betreffende de gehuwde ambtenaressen mag eenige conclusie ge trokken worden en een beschuldiging te- gend e regeering om de artikelen te ver scherpen. Dat heeft juist de linkerzijde gedaan bij dat geheele algemeen debat en door kleine zaken op geloofsgebied in den lande uit te spele* tegen de Re geering, welke, hetgeen haar plicht is, geen enkele maal prikkelend of uitda gend is opgetreden in baar beleid. De Minister ontkend in zijn verder betoog nog dat de grondwetscommissie een kap stok zo uzijn, waaraan de herziening zal' worden opgehangen en verdedigde ver der de houding van de regeering tegen over de kustverdediging. De Minister eindigde met de conclu sie dat dit geheele algemeene debat fei telijk is geweest een vermorsen van |;jd dat het strekte om de aandacht van gr.' o- te belangaen af te leiden en dat men; niet heeft bijgedragen tot het bevorde ren van een goede verstandhouding tus- schen rechts en links. Het is thans ein delijk tijd eens ernstig aaa het werk ie gaan. De Min. van Financiën dupli ceerde, waarbij hij het feit dat de heer Roodhuijzen het als een beleediging be- schoMwd had de Minister gezegd had, dat hij, de heer Roodhuijzen, kon weten wat volksmisleiding is, getuige zijrf blanco-artikel, wraakte. De Minister had volkomen het recht overigens om het verwijt van volksmisleiding, dat de re geering naar het hoofd geworpen is in verband met het z.g. „potje" voor sociale hervormingen, te receproceeren. De heer R o o d h u ij z e n vraagt weer het woord voor een persoonlijk feit. Hij heeft weer in de woorden van den minister een beleediging gezien. De Voorzitter ziet dat karakter niet in het door Minister Kolkman ge zegde. Het algemeen debat wordt gesloten. Bij hoofdstuk I (Paleis der Koningin) bestrijdt de heer Troelstra de post op deze begrooting uitgetrokken (nïrf eerste termijn van een bedrag van f 500.000) voor verbouwing van het Paleis het Loo. De heer Patijn achtte het paleis het Paleis het Loo volmaakt onvoldoende, ook om er .een vreemden souverein tö huisvesten. De eer des lands is er dus mee gemoeid. Intusschen acht spr. het niet erg tactvol in deze tijden dit ge'dl aan te vragen. Beter acht hij het deze post terug te nemen en later bij supple- toire begrooting de geheele som aan te vragen. De Min. van Financiën verdedig de den post, daar de toestand op hetj Loo inderdaad ingrijpende verbetering! eischt. Ook het gevaar voor de bewo-i ners van het Paleis is groot. Het Paleis verkeert in zoodanigen toestand, dat hef tot de categoriën van onbewoonbaar ie verklaren woningen behoort. De Minister bestreed het momenteel terugnemen van den post en zijn ver vanging door een supplefoire begrooiingj De verbouwing 'in gedeelten zal niet) duurder komen, zooals de heer Patfjail vreesde. Alle overtollige weelde bij derf bouw zal worden vermeden. Na repliek van den heer T r o e 1 s t r a, werd de post tot verbouwing van hef Loo aangekomen met 67 tegen 7, stem men. De sociaal-democraten en de heer Ke telaar stemden tegen. Hoofdstuk I werd daarna zonder stem. ming aangenomen. De Papendrechtsche strafzaak. De Minister van Justitie heeft geaflfv woord op de reeds gepubliceerde vrat gen van het Kamerlid Ankerman betref fende de rapporten der deskundigen in de Papendrechtsche strafzaak. Waar het hof het noodig heeft geacht omtrent de betrouwbaarheid van getuit den deskundigen te hooren, is uit derf aard der zaak het uitgebrachte rapport uitsluitend ten dienste der justitie. De onkosten ter betaling der deskun digen en voor het drukken der rapport ten worden bestreden uit het IVc(jehoofdL stuk der Staatsbegrooting. Onmiddellijk nadat de minister door, een bericht in de dagbladen kennis kreeg! van het voornemen der deskundigen, hurf rapport voor het publiek verkrijgbaar tö stellen heeft hij den procureur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem ojxiradit gegeven, met alle hem ten dienste staant de middelen de publicatie te voorkomen* Ofschoon een besliste mededeeling, dat; de bedoelde uitgave door of vanwege de deskundigen achterwege zal blijven, derf. minister nog niet heeft bereikt, schijpi. het wel gerechtvaardigd te vertrouwen* dat 's minister's inmenging in deze doel niet gal missen»

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2