f 11 - fcii ec.i aantal modellen gascomforen en liét de aanwezigen proeven van op gas bereide producten. Inmiddels was een voor 6 personen be staande maaltijd door een andere dame gereed gemaakt, bestaande uit asperge soep, geiiakt, selderie aardappelen en pppeltaart, waarvoor 860 kub. M. gas Inoodig was geweest, vertegenwoordigen de dus een uitgave van 41/2 c. Verscheidene aanwezigen maakten van de aangeboden gelegenheid gebruik ook van deze producten een proefje te nemen. Gistermorgen zijn 59 verpleegden van het rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" onder leiding van zes amb tenaren naar hier overgebracht. Deze overbrenging is geschied, daar „De Kruisberg" wordt ingericht tot ob servatiegesticht, waar alle onder toezicht gestelden eenigen tijd zullen vertoeven alvorens over bun definitieve plaatsing wordt beslist. De afdeeling Leiden van den Ned. Natuurhistorische Vereeniging houdt a.s. Maandag 28 Nov. 's avonds half 8 in den Vergulden Jurk eene ledenvergade ring, waar de heer A. v. d. Hoven van Genderen een en ander zal mededeelen over de rijstcultuur en de heer M. J. Sirks over G. E. Rumphius, de grond legger van het natuuronderzoek onzer koloniën. Voor de voordracht over rijstcultuur werd door de directie van 's Rijks Et nografisch Museum demonstratie mate riaal beschikbaar gesteld. In de week van 16 tot en met 22 November werden uit de provincie Zuid-Holland ter kennis van den Cen- tralen gezondheidsraad ge-bracht 13 ge vallen van typhus, en febris typhoidea,, 42 gevallen van roodvonk en 28 ge vallen van diphteritis. Hiervan kwamen voor te Leiden 2 gevallen van diphteritis, te A a'rl an derveen 1 geval van typhus of fe bris typhoideate Bodegraven 1 geval van roodvonk en te W a a r d e n 3 gevallen van typhus en febris typhoidea. Te Haarlemmermeer kwamen 2 gevallen voor van typhus of fe'or. typhoi dea. De theologische faculteit der Leid- sche studenten heeft den Berlijnschen godsdiensthistoricus prof. dr. Edward Lehmann uitgenoodigd, in ons land eeni ge voorlezingen te komen houden. Prof. Lehmann is onlangs kort na zijn benoe ming aan de Berlijnsche universiteit, door de Leidsche hoogesc'nool tot doc tor hohoris causa bevorderd. Naar men verneemt, heeft prof. Leh- piann de uitnoodiging aangenomen en zullen de lezingen in den loop van de zen winter gehouden worden. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag, 5V2 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 8V2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. Mi. Donderdag, 7i/2 uur St. Josephsge- zellen Vereeniging, Rapenburg 52. Extra opvoering van „Neo, of de Martelaar der Catacomben". Zondag 1 uur Gebouw R. K. Volks bond, Rapenburg, vergadering voor R. K. Handels en Winkelbedienden. Spre kers de heeren A. A. van Hamersveld, voorzitter en A. J. P. Dammers, secre taris van dem Ned. Bond van /R. K. Handels- en Kantoorbedienden. Zondag, 12 uur. Bidstond der St. Barbara-vereeniging op de R. K. Be graafplaats. Zondag, 6 uur Kerk O. L. Maria Hemelvaart (Mon Père) Lof en Liefda digheidspredikatie door den weleerw. heer J. van Kampenhout, kapelaan tc Amsterdam ten bate der R. K. Parochiale jWeezen. Woensdag, 51/2 uur, St. Josephs Gezellen Vereeniging, Rapenburg 52, Bijbelserie geschiedenis met lichtbeelden voor de kinderen der St. Petrusparochie van 915 jaar. Spreker, de W;eleerw. Jieer Th. M. P. Bekkers. ALKEMADE. De motor- en rijwielver ordening dezer gemeente is afgekondigd en zal 1 December a.s. in werking treden. Volgens deze verordening is het voet pad langs de N.euwe Wetering voor het verkeer met motorrijtuigen (waaronder ook motorrijwielen worden verstaan) voortdurend gesloten, terwijl voor het berijden van alle andere wegen binnen de bebouwde kom een maximum snel heid van 15 K.M. per uur of 250 M. per minuut is vastgesteld. Onder bebouwde kom wordt in de verordening verstaande weg langs de Oude Wetering, de Langeweg van Oude tot Nieuwe Wetering, de weg door Roe- lofarendsveen, de Achterweg te Nieuwe Wetering tot aan de Kanaalbrug, de weg langs de Rijpwetering, de weg door Oud Ade tot aan de Dompbrug bij den weg naar de Vrije- en Lage Boekhorst en verder tot de brug over de Zevenhuizerwaard door de Vrije- en Lage Boekhorst en de weg of dorpsstraat te Kaag. HAZERSWOUDE. Gisterenavond had de definitieve oprichting plaats van de Katholieke vereeniging „Ontwikkeling en Vreugd". Een flink getal personen had aan de uitnoodiging gehoor gegeven. Het bestuur is samengesteld uit de volgende heerenW. H. C. Düncker, Hoofd der R. K. School, le voorzitter, P. J. Kerkvliet, 2e voorzitter, W. LoomanS Jr., Secretaris en W. C. Bontje, penning meester. Een 45-tal leden en enkele do nateurs zijn reeds toegetreden. Erheersch- te reeds dezen eersten avond een aange name en prettige stemming, moge dit voor velen een aansporing zijn om zich als lid of donateur van deze jonge katho lieke Vereeniging te laten inschrijven, op dat zij het doel bereiken in haar naam zoo juist uitgedrukt „Ontwikkeling en Vreugd". L1SSE. Gisteren en eergisterenavond gaf de Tooneelvereeniging „Nut en Ge noegen" op de groote zaal van het hotel de „Witte Zwaan" voor Donateurs en kunstlievende leden haar 23e uitvoering. Op beide avonden was de zaal goed be zet. Precies half acht ging het tooneel- scherm op en kregen wij het vaandel, dat eerst de vorige week in het bezit is ge komen, te zien. Door een achttal leden werd een vaandellied gezongen. Onmid- middelijk daarna werd opgevoerd „Wol- fang de Zigeuner" drama in drie bedrij ven. Is de reputatie der vereeniging be kend en zijn we reeds vooraf overtuigd dat we mooie boeiende stukken bene vens uitstekend spel te zien en te hoo- ren krijgen ditmaal het moet ons van 't hart, heeft 't onze verwachting verre over troffen. Na» ieder bedrijf brak een luid applaus los, dat bij het einde onbedaarlijk was. Een woord van lof komt dan ook toe aan alle spelers en meer in 't bijzonder aan hen die de hoofdrollen vertolkten. Allen getuigen van een ernstige studie. De costumes van de firma Koningsbrugge te Haarlem als ook de grimeering van de heer Kouwenberg te Leiden droegen veel bij tot een duidelijke vertolking. Na de pauze werd opgevoerd „Knok, de Zuidpooluitvinder te Koppendamme" blij spel in twee bedrijven. Dit stukje bracht het publiek weer in feeststemming. Vooral de bange Kobus wist de lachspieren in beweging te brengen. Tot slot kregen we een voordracht getiteld „Twee slacht offers der Woningwet", dat ook best in de smaak viel. Bij de bloembollenkweeker G. J. Jansen staan reeds twee potten met en kele Due in bloei wat voorzeker buiten gewoon vroeg is, temeer daar deze in de huiskamer bij gewone kachelwarmte in bloei zijn gelrokken. LEIMU1DEN. In de dezer dagen ge houden vergadering van de St. Elisabeth- vereeniging is in de plaats van wijlen Mej. Noordman tot presidente gekozen Mej. C. Kiebert-Bakker. De ljsclub „Leimuiden" heeft hare gewone jaarvergadering gehouden in café „De Sportman" alhier. De voorzitter, de heer G. Heenk, opende de vergadering. De notulen wer den goedgekeurd. Omtrent de ijsschaaf werd besloten, dat het Bestuur eens op onderzoek zal uitgaan, wanneer zoo'n werktuig ergens in werking is te zien. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmees ter bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 186 85 en de uitgaven 1 93.85, zoodat er een batig saldo is van f 93. waardoor de bezittingen der IJsclub thans zijn aangegroeid tot f 673.21. De reke ning en verantwoording werd nagezien door de heeren M. J. Kamp en C. P. Broekhuizen, die ze in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Blommestein, J. C. van Graas en J. C. Omtzigt, werden allen herkozen. Bij de rondvraag drong de heer Kamp aan op contributie verlaging, nu de kas gestegen is boven f 6Ü0 en het reglement zulks dan toelaat. Na enkele besprekingen werd besloten, wanneer er in dezen win ter weer geen ijs mocht zijn, in het voorjaar een algemeene vergadering te beleggen, om te beslissen, wat verder te doen. Daarna sloot de voorzitter onder dank aan de aanwezigen de vergadering. NOORDWIJK. In een Bestuursverga dering der R. K. Kiesvereeniging gister avond gehouden, is besloten een alge meene vergadering te beleggen op Woensdag 30 November a.s. tot het stel len van een candidaat voor den Ge meenteraad, in de vacature v. Stirum1, in café FIofu van den heer P. H. v. di. Voort. Gisteravond vergaderde in de ge zellige achterzaal van café „Het For tuin", de afdeeling Noordwijk der Holl. Mij. van Landbouw, waar als spreker optrad de heer Mr. van Meerwijk, met het onderwerp „Onderlinge verzekering der arbeiders tegen ongevallen". De voorzitter, de heer E. Hooger- vorst, opende de vergadering en gaf het woord aan den spreker, die, aangezien eenige nog geen lidwaren der Land- bouw-onderlinge, eene uiteenzetting gaf van het doel en 'de .strekking van deze verzekering. Uit het verslag over de eerste negen maanden van het bestaan der Landbouw onderlinge, blijkt ook dat op 1 Oct. wa ren aangesloten 6394 leden, met een verzekerd loon van f 9.848.000. 520 on gevallen waren voorgekomen, waarvan 8 met doodelijken afloop (alleen in Zuid- Holland 85 ongevallen). Spr. laschte hierbij in de verblijdende mededeeling dat, indien de overige 3 maanden even redige ongevallen opleverden, de premie van f 15 per 100 zouden kunnen (wor den teruggebracht op f 12 en dat alsdan reeds een bedrag voor 't reservefonds was uitgetrokken. Een vergelijking met „de Schiediamsche" geeft te zien, dat aldaar in de rubriek ongevallen - .verzekering i.s betaald; f 113602,27, en aan arbeiders uitbe taald f 32822,53, zoodat voor adminis tratie en winst ruim f 80000.00 over blijft, eene reden te meer om de Land- bouvvonderlinge te steunen. Spr. behandelde daarna de ziektever zekering voor inwonend personeel. Het blijkt -dat deze verzekering plaatselijk" moet werken en minstens 25 aansluitin gen voor elke plaats moeten bestaan, terwijl een plaats, waar geen 25 aan sluitingen zijn, zich met een naburige plaats kan vereenigen, om zoodoende het getal 25 te verkrijgen, de premie bedraagt f 2 per meid of per knecht. Uit de besprekingen omtrent „Pa troonsverzekering" blijkt dat deze niet is voor een aantal uren per dag, doch voortdurend, en onder afzonderlijke re geling. Volgens maatstaf van f 15 voor arbeiders, zou de premie voor patroons f 20 bedragen. Alvorens te eindigen, worden de aanwezigen door spr. aange spoord lid te worden, opdat ook hier deze verzekering slage. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, wordt door eenige heeren gebruikt gemaakt, waardoor ook de on derlinge verzekering te Leiderdorp ter sprake komt. Het initiatief dezer onder neming wordt door spr. op hooge prijs gesteld, toch moest hij 't stelsel afkeu ren, daar bij blijvende invaliditeit de noodige fondsen zouden ontbreken, en bij herverzekering de voordeden van on derlinge zouden verdwijnen. Daar niemand meer 't woord verlang de, ontving de woordenrijke spreker den dank van den voorzitter namens alle aanwezigen, en werd de vergadering ge sloten. Noordwij-ks Zangkoor gaf gister avond in het Hof van Holland zijn 21e uitvoering, ter herdenking van het 10- jarig bestaan. De presidente, mej. de Graue, deed jn haar openingswoord uitkomen, dat of schoon het feest op 1 Juni door 'tkoor was gevierd, men het nu nog eens wilde herdenken in besloten kring van dona teurs en begunstigers. Zij herinnerde dat in de 10 iaar van zijn bestaan het koor zeer moeilijke tijden had beleefd op verschhillend gebied. Dank zij den steun van den beschermheer Jhr. v. Pan- huys en een flink aantal donateurs, zip de financiën thans buitengewoon toe genomen. Den ijverigen en talentvollen direc- teurh C. B. Duijster, onder wiens lei ding „Noordwijks Zangkoor" in bloei is toegenomen, bracht zij een warm woord van hulde en dankv en bied hem een fraai schilderij in lijst aan. Den accompagnateur werd onder; dankbetui ging een decoratieve palm aangeboden. Dat met het gesprokene door de talrijke aanwezigen werd ingestemd, be- bewezen de luide toejuichingen, toen de spreekster geëindigd had. Terstond werd nu het programma be gonnen. waarvan wij vooral noemen Lob- gesang, eene symphonie-cantate door Mendelsohn Bartholdy. Dit zware stuk werd kranig uitgevoerd. Begonnen met een drieledige sympho nic voor piano, ging deze geleidelijk over in eene zang voor vrouwen, terwijl sopraan-solo's afwisseling gaven. Voor al deze sopraan-solo werd algemeen be wonderd. Misschien tengevolge eener verkoudheid was de tenorsolo niet zoo goed, wat zeer te bejammeren was, doch over het geheel genomen was de uitvoe ring van dit stuk werkelijk zeer verdien stelijk te- noemen, wat ten duidelijkste bleek uit het welgemeend eh hartelijk applaus wat uit de zaal opsteeg. Het bestuur bood mej. de pratid een bloemstuk aan als waardeering voor ha re verdiensten als presidente. Na de pauze werden door het mannen koor nog eenige aardige nummers ten gehoore gebracht. Noordwijk's Zangkoor mag er op bo gen, dat het met het succes van dezen avond, de toch alreeds zeer gunstige reputatie heeft weten hoog te houden. Van harte, tot een volgende keer. NOORDWIJKERHOUT. In Café „De Zwaan" werd de eerste uitvoering gege ven vanwege de Tooneelvereeniging „Hulp der Armen". Een vrij talrijk publiek waaronder wij onzen pastoor, den ZeerEerw Heer W. A. van Halen, onzen Burge meester en Dokter opmerkten, was voor deze gelegenheid aanwezig. Na een woord van welkom door den Voorzitter werden achtereenvolgens de verschillende stukken uitgevoerd. Na ieder stukje werd er luide geapplaudiseerd, zoodat we veilig mogen verklaren, dat het spel der leden van „Hulp der Armen" zeer gewaardeerd werd. Ook Woensdagavond was er een vrij talrijk publiek opgekomen, zoodat wij gerust mogen zeggen, dat deze avonden succesvol zijn geweest voor „Hulp der Armen". De begeleiding der verschillende muziekstukjes, was van de Heeren Beulo, piano en Nijssen, viool, uit Noordwijk. NIEUW-VENNEP. De IJsclub „Nieuw- Vennep en Omstreken" hield haar Jaar vergadering bij den heer A. Duivenvoorde alhier. Door de voorzitter wordt de ver gadering met een toepasselijk woord ge opend, hierbij herdenkende dat deze ver eeniging 20 jaar bestaat; naar aanleiding hiervan zal spr. bij de behandeling der agenda met een voorstel komen. De zeer mooi gestelde notulen der secretaris worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester wordt nagezien door een commissie van 3 personen en na nauwkeurig onderzoek van deze goed gekeurd. Beide functionarissen worden dank gebracht. Bestuursverkiezing voor 3 periodieke aftredende bestuursleden had tot uitslag dat de heeren Jac. Molenaar, P. Rijnbeek en C. Nederveld respectieve lijk werden herkozen met 19, 18 en 13 stemmen van de 21 uitgebrachte geldige stemmen. De Voorzitter constateert, dat de stemming het bewijs levert, dat het bestuur het vertrouwen der vergadering bezit. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Ijsbond „Hollandsch Noorderkwartier", wordt met algemeene stemmen besloten, dat deze vereeniging als zijnde aangesloten bij de IJsb. H N. door bemiddeling van deze, hare werk- menschcn zal verzekeren tegen ongelukken tegen eene premie van 21/* pCt. Nog wordt medegedeeld dat er reeds 125 vereeni- gingen bij den bond zijn aangesloten, en dat er aansluiting is verkregen met de Z.-Hollandsche en Utrechtsche bonden, zoodat de banen bij eventueel ijs overal in orde worden gebracht en gevaarlijke plaatsen en wakken worden afgezet. Alleen IJsclub Abbenes is nog niet aan gesloten, hoewel deze wel hare banen ook in orde brengt. Tot plaatsvervanger afgevaardigde wordt bij derde stemming met meerderheid van stemmen gekozen de heer A. de Zeeuw, afgevaardigde is de heer P. de Jong, terwijl de vergadering van den bond zal worden gehouden te Zaandam. Op voorstel wordt door deze eene commissie van redactie benoemd van 3 personen, zijnde de heeren A. A. Does wijk, H. Du wel en A. de Groot, teneinde door middel van ingezonden stukken in de plaatselijke bladen, waarin op beknopte doch bevattelijke wijze fcal worden gewezen op het genot en voor deel dat verbonden is om, als scbaats- rijder. lid te worden van deze vereeniging opdat het ledental dezer vereeniging eens flink mogen vooruitgaan. Niets meer aan de orde zijnde bedankt de voorzitter de leden voor hunne trouwe opkomst en sluit de vergadering. RIJNSBURG. Met den bouw der re mise voor de electrische tram is men na het afbreken van een gedeelte door het maken eener fout in bestek en tee- kening, weer zoo ver gevorderd, dat de binten e? kappooten weer op hun plaats zijn gebracht, nu echter 0.51 M. hooger. Welk een kolossaal werk dit is, kan men eenigrzins begrijpen, als men weet dat één zoo'11 bint 10000 K.G. weegt. Met het leggen der electrische kabel is men genaderd langs Groenesteeg tot op het Lange Pad. RIJPWETERING. Aan het bestuur der St. Elisabeth-Vereeniging alhier is ver gunning verleend tot het houden van een loterij ten dienste van een liefdadig doel. SASSENHE1M. De heer Mr. N. A. Joncheere, volontair ter gemeente secre tarie alhier, is benoemd tot burgemeester te Heerjansdam bij Dordrecht. VOORSCHOTEN. Bij gelegenheid van de viering van het St. Nicolaas- feest zullen de jongens en meisjes van onze parochiale scholen feestelijk wor den onthaald, bij welke gelegenheid de jongens een tooneelstukje zullen opvoe ren. Ouders en belangstellenden kunnen hierbij tegenwoordig zijn. GEWESTELIJK GEMENGD. Te IJ m u i d e n is gisteren met schade aan de vleet binnengekomen de bomschuit „Noordwijk 32", schipper A. Haasnoot van de reederij „Noordwijk". Onderwijs. Examens M. O. 's Gravenhage 23 Nov. KXV Plant en dierkunde, Delfstof- en Aardkunde. Opgeroepen en geslaagd twee caneidaten, nl. de heer P. E. Keuchenius, Utrecht; mej. M. F. A. Affourtit, Leiden. Examens L. O. 's Gravenhage, 23 Nov. Wiskunde art. 86. Opgeroepen en opgekomen 3 candi- daten. Afgewezen 1. Geslaagd de heeren A. Th. Bruens, UtrechtJ. A. Luca, Vianen. Vrije- en orde-oefeningen. Rotterdam Geëxamineerd 6 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de damesM. Eijke- naar, Rotterdam, tn S. W. C. L. Hoppener, 's Gravenhage S. Roodenburg, Delft H. de Boer, Rozenburg; C. van de Vaart Delft. Amsterdam. Geëxamineerd 12 candi daten. Geslaagd de dames: M. C. van Rijn, H P. Scheffer, W. F. Sleef, P. J. Sluitman, W. J. Smies, allen van Amster dam C. Sernee, van Haarlem L. Verheus, A. D. C. Visser, beiden van HelderA. Verwer, van AlkmaarM. J. Wajon, van Velsen en G. J. van Wijk, van Anna Paulowna. Kerknieuws, Licentiaat in de H. Schrift. In het examen voor het licentiaat in de H. Schrift, dat heeft plaats gehad in het Vaticaan, slaagden zeven candidaten in de navolgende orde Otmarus Hellmann, met vermelding. Johannes Smit, priester van het Aartsbisdom Utrecht. Theophilus Witzel. Emilius Claeys en Emilius Gonzales Vila. Eugenius Driessen, O. Ca rm. Antonius Picconi. Nieuwe kerk te Heer-Hugowaard. Gisteren is plechtig ingezegend de nieuwe kerk te Jdeer-Hu^owaard. De gebruikelijke plechtigheden wer den verricht door den HoogEerw. Jieen Th. F. Ebbinkhuijseti, deken en pastoor te Alkmaar, da rbij geassisteerd door diens kapelaan den WelEerw. Heer J. M. C. Nuijen en den ZeerEerw. Heer G. Js Groot, Pastoor te Oude Schild. Beide la tsigenoem Jea verleenden 00M hun assisten.ie bij de eerste plechtige .H* Mis, die na de inzegening werd opgedra gen door den pastoor der nieuwe paro chie. Na de Hoogmis las Deken EbbinkhuiJ- sen den brief van Mgr. CaKier voor, waarbij Kapelaan Hel wig benoemd werd tot pastoor der nieuwe parochie. Daarna had de installatie plaats,- waarbij Deken Ebbinkhuijsen ten toe - spraak hield, waarin hij pastoor Hefwig en de parochianen geiuk wensdhte. De kerk is gebouwd onder leiding van den architect C. F. W. Dessing, terzijde gesta-n door den opzichter, den heer F* K. Defourné, door de heeren Schiphorst en Philips, te Haarlem. In Romaanschen stijl gebouwd, is cle kerk 45 M. lang en 16 M. breed en biedt zitplaatsen voor ongeveer 600 geloovf- gen. Mgr. Meeinriacea. Wij hebben reeds gemeld^ dat Mgr. Meeuwissen Dinsdag te Havre is aange komen. Hier volgen eenige bijzonderhe den van de reis en de aankomst De zeereis, welke ia a_ie optchten een voorspoedige genoemd mag worden, oefende op Mgr. reeds spoecig een gun- stigen invloed uit, zoodat behoudens eenige aanvallen van koorts de hulp van den scheepsdokter kon worden ontbeerd1. Toch belette de loomheid der ledemtN ten Z. D. H. gedurende de reis ook maar eenmaal het H. Misoffer op te dragen. Juist acht uur 's avonds meerde de boot aan den steiger van den Kon. W.- Indischen Maildienst te Amsterdam, waar Mgr. reeds werd opgewacht door den Hoogeerw. pater-provinciaal j. Lohmeij- er, pater F. Schweigrnan, procurator der missie, mgr. L. C. L. Eijgenraam en rec tor P. Geuris. Na een hartelijke begroeting en den zegen van Mgr. over de aanwezigen^ werd naar het klooster der Eerw. paters Redi.ip.oristen gereaen alwaar Mgr. zijn intrek genomen heeft. Omtrent een duur van het verblijf zoo Mgr. althans nog naar Zijn Missie terugkeert kan nog niets met zeker heid worden gezegd, hoewel het in de kolonie de aandacht geirokken heeft, dat Mgr. bij zijn vertrek per advertentie heeft afscheid genomen van zijn vicariaat. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. P. Vermond en gez.. Gortesttaat 54, gröfsmid. A. Oskamp, Maarsinansstaeg 2, dienstbode. J. M. M. van Wijk, Hoogewoerd 175, kinder juffrouw. M. ten Have, Schelpenkade 10. J, van ingen ScJienau en gez., Maredijk 31a, brievenbesteller. Ph. W. van L.euwcn, Wasstraat 36. C. den r oed, Doelensteeg lz. C. Wijnties, Haven kade 2a, bloemist. G. Postnumus, Heerensiraat 33a, slager. Reijndorp, Oude Vest 181, kellner. A. Faas en gez., Langegracht 128, grond werker. H. A. van Kerkhoff, Pr. Hendrikstr. 17. J. H. van der Hoop, Woordeinde 4, cand. arts. P. Laverman, Rijn- en Schiekade 76, kantoor bediende, J. van Leeuwen en gez., Musschenbroekstr. 6 beambte Rijks opvoed, gest. F. J. M. Panden, Uoezastr, 19, banketbakker, H. van Hoff, Oude Si-ngei 58, dienstbode. J. van Veen, Koningsslr. 11, blikslager.- J. H. Bellof en gez. Willemsstr22 grufferskn. J. Kersten en gez. Van der Heimstr. 16 arbeider, G. Lansberg, Rijn en Sch.ekade 121 dienstbode, C* Serrurier, Jan van Goyenkade 10. C. M. Visch Uieperink. Wasstraat 12. M. Koert, Pieterskerkgracht 14 bouwkundige, J. E. Jonkers. Oude Singel 224. G. de Lange en gez., Koningsstr. 12 Contro leur Petrol. Maatsch. „de Automaat". A. C. Juffermans Zoeterw. Singel 92 dienstb J. Roos, Oude Singel 24 veearts. C. E. de Wijn, Hoogewoerd 150. C. Kijsdam, Stationsweg 3-1 dienstbode. J. Sass, Heerengracnt l operettezanger. H. Broek en gez., Maresingel 32 a smid. Opgave van Personea die uit Leiden zijn vertrokken. J. Bodijn, Rotterdam, Hofstraat 27a. E. Scheffer, den Haag, Columbustraat 270. Mej. G. J. Sampion, Lisse, v. d. Veldstr. 42a, H. Martijn, Rotterdam, Binnenweg 59a. J Ambagtsheer, den Haag, Copernlcusstr. 188. G. Dirkse van den Bos, Veenhuizen, werk- Inrichiing. J. fr. Mieloo, Schiedam, Maashofje. Johs. Siera, Zoeterwoude, H. Rijndijk 249 H. W. Does, dtn Haag. Mej. A. v. d. Meij, Sloten, (N.-H.) Mei-. A. Oudshoorn, den Haag,Riouwstraat 186. Mej. L. j. Gerrilse, den Haag, Steijnlaan, 95, Jacob v. 't Zand, Hoorn, Mouderbakstr. 3, Mej. J. P. Faber, Haarlem, Geérstraat 2. W. v. d. Broek, Amsierdam Brouwersgr. Wed. v. Klingeren den Haag Noordstr. 12 Mei. P. C. M. Nieuwkerk, Roermond Willem 11 Singel 21 Mej. M. A' v. Kloppoel, Zierikzee. 395e Staatsloterij. EERSTE KLASSE. 4e UJST. Trekking van Donderdag 24 November. Hooge PriiiM. f 1500: 17723. f 400: 12304, 20334. f 100: 13943. Prijzen van f 20 37 3186 5131 7635 8509 11550 15396 19291 383 3217 5421 60 8680 12353 16986 659 514 3446 96 7760 8903 903 17028 919 663 3544 5502 7881 9608 98 659 20044 1069 3730 6124 7964 43 13860 965 86 1377 4059 6704 8012 10071 898 18197 191 1490 4107 7313 92 477 15056 284 326 1725 4301 38 8292 551 79 94 429 1856 4575 7413 8424 620 88 368 70 1937 4689 7558 64 867 160 627 (46 2373 4o30 7600 85uZ 11005 367 715 737 2690 4998 26 04 391 76 19U8

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2