noeming van plaatsvervangend hoofd bepleitte. Alle onderwijzers moeten der gemeente even lief zijn en, tenzij ze ab soluut ongeschikt blijken, moet dus an ciënniteit bi] het onderwijs de maatstaf zijn om in aanmerking te komen als plaatsvervangend hoofd te worden be noemd. Neen, zei wethouder van Hamel, er komt meer bij te pas. Die waarnemen de hoofden moeten ook andere hoedanig heden bezitten, waarmede men wel ter dege bij het opmaken de voordracht re kent. 't Leek ons een rationeel standpunt van B. en W., Terwijl de toch de oppo nent, een zuiver regatieve maatstaf aan legt, wenschen B. en W. positieve ei- schen te doen gelden. Voor zijn trou wens reeds vroeger in den Raad ontwik kelde denkbeelden vond de heer Sijts- ma geen steun. Een ander punt, door denzelfde ter sprake gebracht, was de wijze van op makender onderwijs voor drachten. Geheel ongelijk had de heer Sijtsma niet, toen hij betoogde dat aan het benoemingsrecht van den Raad te kort wordt gednan, als voor 4 vacatures slechts 6 verschillende personen worden voorgedragen. Maar fei telijk is dit bezwaar toch ook maar van formeelen aard en wethouder van Hamel verschool zich achter formeele argumen ten, zoodat op dit punt eveneens het de bat dood liep. 'i Meest interessante speechje hield de heer Bosch, die zich ineer en meer ont popt als een financieele specialiteit Jt Ging over het bekende voorstel inzake de aflossing der Gasfabriek, waartegen de heer Bosch wel geen overwegend be zwaar had, maar waarover hij toch niet geheel gerust scheen te zijn. Hij weifelde. Zouden we wel den goeden weg inslaan? heeft hij zich afgevraagd, en wat zal er in de toekomst gebeuren? De Voorzitter die de verdediging van het voorstel op zich nam, deed dit op zoo overtuigende wijze, -dat de heer Bosch er zich, hoewel niet con amore bij neer legde. Onze burgerheester, van wien wij krachtens zijn verleden hopen, dlat hij een goed financier is, heeft met dnt voor stel een welverdiend succes te boeken. Zelfs zou de vraag nog kunnen rijzen of met nog minder aflossing kan worr den volstaan. Hulp in Nood. Gisteravond werd in het gebouw van den R. K. Volksbond de eerste uitvoe ring gegeven ten bate van het Comité „Hulp in Nood". De overgroote opkomst van het publiek loonde de moeite van hen, die dezen avond op touw zeiten. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De secretaris van het comité, de heer ,W. J. de Gooijer, opende te half negen precies den feestavond. 'tWas hem een groot genoegen te staan voor een stamp volle zaal; waarin het comité waardee ring voor zijn arbeid ziet. Spr. zette in het kort uiteen het werken van „Hulp in Nood" en van het damescomité, dat bijna elke week een avond bijeenkomt om kleedingstuklcen te naaien voor hen, die daaraan behoefte hebben. Het programma was rijk voorzien. St Caecilia, Vondel en St Gregorius ver leenden hun medewerking. De eerste door een viertal schoone zangnummers waarvan die vooral voor gemengd koor Zeer in den smaak vielen. Vondel voerde wederom met klimmend succes de „Pau selijke Zouaaf" op, St Gregorius deed telkens vroolijke muziek door de zaal .weerklinken. Na de pauze werden een serie nieu we afwisselende voordrachten ten beste gegeven, terwijl de kleppermarsch her haald moest worden op aandringen van het publiek. Een collecte in den loop van den avond bracht niet minder dan f8.35 op. Hedenavond acht uur zal ditmaal weer een uitvoering plaats hebben. Het co mité hoopt op een even groot succes als gisteravond. De Hol!, electrische spoorweg. Men is sinds geruim en tijd reeds be zig met den aanleg der lijnen van de Jiollandsche Electrische Spoorwegmaat schappij. Deze lijnen loopen, naar men weet van Amsterdam naar Aalsmeer en IJithoorn, van Uithoorn naar Nieuwer- sluis en naar Alfen. Van Haarlem naar 'Aalsmeer en Leiden en van Aalsmeer naar Uithoorn. Volgens het contract, dat de maat schappij indertijd betreffende de con cessie en het subsidie met de regeering heeft gesloten, moeten de lijnen uiter lijk op 5 April 1912 in gebruik genot- men worden. Gelijk toenmaals reeds te Voorzien was, kan men echter tegen dien tijd onmogelijk gereed zijfa'. Men hoopt dat zulks wel het geval zal zijn met de lijnen, die westelijk van Aalsmeer lig gen. Daar is men niet al leen flink ge vorderd {net den aanleg der spoorwteg- dijken, maar is ook reeds van bijna alle bruggen de onderbouw gereed en van al le de bovenbouw aanbesteed. Van de stations te Hoofddorp en Vijf huizen, en de tussdien deze plaatsen aan de lijn gelegen gebouwtjes, zijn dp plan nen reeds gereed, en waarschijnlijk zal in het voorjaar met den bouw begonnen Worden. Het maken van de lijn Uithoora-Al- fen is in October j.l. aanbesteed, en in einde Februari a^., geschiedt de aanbe steding van de lijn Uithoorn-Nieuwer- sluis. Te Nieuwersluis krijgen de élec- tüschfi en d& bestaande spx>oj.w.eE een gemeenschappelijk stationsgebouw. Het station te Amsterdam wordt ach ter de gevangenis aan den Amstelveen- schenweg gebouwd. Vooreerst wordt er hieraan echter nog niet begonnen, omdat men met den eigenaar van een stuk grond onderhandelingen gaande zijn. Van de vereeniging „Nut en Ver maak" is ontvangen voor de kas van „Schoolkindervoeding" de opbrengst der collectie van f 9.08'. Het Bestuur van het gemeentelijk Werkloozenfonds heeft het percentage van den bijslag over de maand December vastgesteld op 50 voor de typografen en 100 voor de andere vakken. De bewoners van het Kort Rapen burg en Noordeinde zien niet genoegen dat de werkzaamheden voor de overwul- ving van het Kort Rapenburg haar ein de nadert Heeft van af de Lustrumfeesten een schutting liet Noordeinde als 't ware af gescheiden van 't overige Stadsgedeelte in de laatste weken, nu die schutting ten deele is geamoveerd, was het door het regenachtige weer op dit drukke ver keerspunt een ware modderpoel. En tot pvermaat van ramp moest tel kens de straat worden opgebroken, om electrische kabels, rioolbuizen e.a. te leggen. Eindelijk is men dezer dagen begon nen met bestrating van het overwuilfde gedeelte en heden is men reeds zoover gekomen, dat de tram .er over rijdt en voetgangers en fietsers er gebruik van kunnen maken. De nieuwe verkeersweg, die hooger ligt dan het Kort Rapenburg, brengfc de woningen aan den kant van het Gal gewater in minder gunstige conditiën., 'tZal echter niet lang duren de erva ring elders leert het bovendien dat de oude panden verkocht en gesloopt zullen worden om plaats te maken voor nieuwe gebouwen. ROOMSCHE AGENDA. Maandag, 8 uur. St. Josephs Gezel len Vereeniging, Rapenburg 52, Lustrum feest der Leidsche Maria vereeniging. Spreker de W.Eerw. Pater Borromeus de Greeve O. F. M. Opvoering van de Sneeuwkoningin. Maandag, 8 uur, Gebouw R. K, Volknsbond, Rapenburg, Liefdadigheids- uitvoering ten bate van „Hulp in Nood", Dinsdag, 8 uur. Lodewijkskerk (Steenschuur) Apologetische cursus, lo. Behandeling van ingekomen vragen. 2o. Conferentie Over de levenskracht der Ka tholieke kerk. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers, kapelaan der St. Pe- truskerk. Toegangskaarten voor den ge- heelen cursus fl voor een avond 10 ct. Dinsdag, collecte langs de huizen voor de R. K. parochiale weezen. Donderdag, 51/2 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 81/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. Mij. Donderdag, 71/2 uur St. Josephsge- zellen VefeenigiJig', Rapenburg 52. Ertra opvoering van „Neo, of de Martelaar der Catacomben". Zondag, 12 uur. Bidstond der St. Barbara-vereeniging op de R. K. Be graafplaats. Zondag, 6 uur Kerk O. L. Maria Hemelvaart (Mon Père) Lof en Liefda- digheïdspredikatie door den weleerw. heer J. van Kampenhout, kapelaan tt Amsterdam ten bate der R. K. Parochiale Weezen. AALSMEER. De gemeenteraad besloot een kening aan te gaan van f60,000 ten behoeve van het uiibreidingsplan der ge meente. De eerste vijf jaar zal niet worden afgelost; de volgende vijf jaar telkens f 500 en het resteerende daarna binnen 50 jaar. Tevens werd besloten nog een tweede leening aan te gaan van f 4000 ten behoeve van het beharden van be staande en aanleg en beplanting van nieuwe wegen. BOSKOOP. In de vergadering van den gemeenteraad, gehouden onder voorzit terschap van den loco-burgemeester, wet houder Lünneinajm, wijdde de heer Endtz een woord van hulde aan de nage dachtenis aan Boskoop's ontslapen bur gemeester, wijlen den heer W. Zwaan. Hierbij sloot zich de voorzlüer aan. Ter tafel kwam o. ni. een schrijven van Ge& Staten aangaande de verbete ring van de aanlegplaats aan het Leege Slop. Uit voorlezing van dat schrijven blijkt dat de kosten in het geheel zullen be dragen f14.200, hierdoor verkrijgt men een betere gelegenheid tot oversriieping van 34 M. lang en 7 M. breed. Ged, Sta ten hebben bijdragen in de kosten ge vraagd van den r Laag Boskoop en de gemeente. .derraad wees ech ter het verzoek 2u. Gevraagd wordt nu of Boskoop f6000 wil bijdragen. B. en W. adviseeren op dat aanbod niet in te gaan, omdat de uitgave niet evenredig is met het belang dat de gemeente bij de voorgenomen verbetering heeft. De heer Oiiolander zegt, dat het polderbestuur van Laag Boskoop als zoodanig niet is gehoord Wat de zaak betreft heeft de pol der er hoegenaamd geen belang bij. Al leen dan zou het Bestuur van Laag-Bos- koop geneigd zijn, in deze Ged. Stalen ter wjlle te zijni als pi et alleen de .üou.wft- kant werd verruimd, maar als ook de toe gang tot de afscbeepsplaats ruimer werd gemaakt, zoodat daar niet maar ëën, doch minstens twee schouwen konden lossen. Met a!g. stemmen wordt conform het preadvies van B. en W. besloten. Eveneens wordt afwijzend beschikt op een adres van de afd. Boskoop der ver eeniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken om gemeente-subsidie. Herbenoemd wordt tot lid van het Burg. Armbestuur de heer G. Panne- baitker Gz. Ter voorziening in de vacature van ambtenaar ter secretarie, ontstaan door het vertrek van den heer J. C. Schuil- werve, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd de heer H. de Haas van Dors- ser, thans in gelijke betrekking te Oude T onge. HAARLEMMERMEER. In den Haar lemmermeerpolder loopt de suikerbieten campagne zoo langzamerhand op een einde. Naar berekening zal binnen drie k vier weken niet. alleen de bieten allen verscheept zijn, maar zal ook de fabriek te Halfweg zijn voorraad er doorgedraaid hebben en alsdan stop gezet worden. De tarra die in het begin van de cam pagne steeds beneden 6 pet. bleef, ja meerendees 3 pet, bedroeg, steeg in de laatste weken tot 20 pet. Het gemiddelde gewicht per H.A. bleef in dezen polder voortdurend beneden 30.000 K.G. Dit mindere gewicht werd weer goed gemaakt door het verbazend hooge ge halte, waardoor de prijs ook steeg. Het hoogste gehalte dat werd gevonden be droeg 18.8 proc. doch gemiddeld behaalde het in deze polder het cijfer 16. H1LLEGOM. Naar wij vernemen, be staat bij de R.K. Bloemistwerkfieden- vereeniging „Eensgezindheid" alhier het voornemen, te geraken tot een coöpera tieve - bouw vereeniging tot het stichten van doelmatige arbeiderswoningen. De vereeniging heeft dit punt reeds lang in onderzoek genomen en meerdere verga deringen aan bespreking ervan gewijd. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den vader van den milicien J. Schrama van het 4e Regi ment Infanterie vergoeding toegekend in gevolge art 113,bis der Militiewet tot een bedrag van f 0.30 per dag. De vereeniging „St. Jozef" van het R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel, be noemde in haar vergadering van eergis- ttren tot afgevaardigde naar den Centra- len Raad den heer G. den Dubbelden en als plaalsvervanger den heer H. Meier. De Zeereerw. Heer Cielon hield een toe spraak over de noodzakelijkheid varfden godsdienst. Een der leden informeerde naar het houden van retraiien door de leden. De Voorzitter deelde mede, dat te beginnen met Januari geiden zullen wor den afgezonderd om de leden zooveel mogelijk aan retraiten te kunnen doen deelnpmen. Een loffelijk pogen van deze spoormannen Wij vernemen, dat vanwege het plaatselijk comité der K. S A. alhier op een nader te bepalen datum een alge- meene vergadering voor Roomsch-Katho- lieken zal worden gehouden, waarop de. Zeereerwaarde Pater Philippona, Direc teur van het Retraitehuis „St. Clemens Maria" te Noordwijkerhout, als spreker zal optreden en zal behandelen het on derwerp: Retraiten. LISSE. Door de Maria-vereeniging is gisteravond in het Bondsgebouw een pro- pagandavergadering gehouden om te ge raken tot de oprichting eener St. Anna- vereeniging. Na de gebruikelijke opening betrad de spreekster, mej. Octavie Arntz, den kauether en zeide dezen avond een lans te zullen breken voor hetteere schep seftje, voor de bescherming van het kind, Onze eeuw, wordt de eeuw van het kind genoemde Willen wij onze kinderen goed beschermd zien, moeten wij ze stel- goed beschermd zien dan moeten wij ze stellen onder de bescherming van de H. zette spr. op de eerste plaats uiteen wat de Marja-vereenigmg is, en wat zij wil. Geleidelijk ging spr. hierna over tot de bespreking omtrent het verschil der mannelijke en vrouwelijke drankbestrij ding. De roeping der vrouw is in huis, is onder hare kinderen. Haar plicht is de kinderen op te voeden en te beschermen tegen alle kwade en schadelijke invloe den. Zij moet de kinderen leeren, om zich op jeugdigen leeftijd iets te ontzeggen, lee ren zichzelf te bedwingen. Hierna bepleit te spr. het groote nut eener St Annaver- eeuiglng. In den breede werd aangetoond met welk een reuzenschrede deze veree- nigingen vooruitgaan. Spr. hoopte dat ook Lisse een dergelijke vereeniging spoedig zou worden opgericht. Een dankbaar ap plaus loonde haar voor hare moeite. Staande de vergadering werd een St An- navereeniging opgericht waarbij 81 kin deren werden ingeschreven. De bl o emist werk lieden vereeniging „St Isidorus" hield gisternamiddag een goedi bezette vergadering. De voorzit ter gaf, na opening, in het kort de oor zaak aan, waaróm deze vergadering in hoofdzaak was belegd. Na lezing der no tulen verwelk omde de voorz. het Hoofd bestuur van de Ned. Bond van R. K. Bloemist- en .Tuinlieden, hetwelk inmid dels ter vergadering was gekomen. Na de behandeling van eenige ingekomen stukken hield de voorz. een lezing, geti teld: „Iets uit de geschiedenis der Bol lenteelt" In een aangename en gezellige cause rie toonde spr. aan, dat ju de 17e eeuw de tulp alhier het eerst werd ingevoerd. Destijds werden fabelachtige prijzen besteed. In het jaar 1811 begon de heer E. H„ Krelage te Haarlem zich toe te leggen op de meer wetenschappe lijke vooruitgang der teelt In het jaar 1850 kreeg hij een wakker landgenoot in den heer J. H. Krelage, dien wij allen gekend hebben. Spr. schetste in 't kort hoe uitgebreid thans dit bedrijf is. Een dankbaar applaus loonde hem voor zijn moeite. Na de rondvraag werd de quaestie besproken betreffende den R. K. Bond van Tuinbouwknechts. Een besluit werd echter in deze niet genomen. Na een vol uur over deze zaak te hebben gedebuteerd werd de vergadering geslo ten. LEIDSCHENDAM. In de'afdeeling StompwijkVeur van de Holt Maat schappij van Landbouw is uitvoerig ter sprake gekomen het houden van stalwed- strijden. Nadat door den secretaris het nut hiervan uitvoerig was uiteengezet, verklaarden de volgende leden zich be reid aan een wedstrijd deel de nemen. P. Keukemeester, J. Olieman, C. J. van Leeuwen, P. v. d. Eijk, B. den Elzen, J. Beijen, J. Hoogendam, P. J. Dobbe de benoeming van een plaatselijke com missie liet men aan het bestuur over. volgde een lezing over ziekte en ongevallenverzekering in het landbouw bedrijf, van den heer Mr. van Meerwijk uit 's Gravenhage. De vergadering werd besloten met een gratis verloting van landbouwartike- len, zeer tot genoegen der gelukkige win ners. LEIMUIDEN. Dr L. Bouthoorn, arts alhier heeft zich ook beschikbaar gesteld voor het verleenen van geneeskundige behandeling krachtens de Ongevallenwet voor de gemeente Woubrugge en Aals meer. NOORDWIJKERHOUT (Z1LK). Bij de verkiezing voorVoorzitter van den Grooten Zilkerpolder die Zaterdag heeft plaats ge had zijn uitgebracht 279 stemmen waarvan 191 op den heer J. v. Haaster, 82 op den heer R. van Dijk en 6 op den heer A. Pijnaker. De heer Van Haaster is daar door gekozen. Wij vernemen, dat hij deze benoeming heeft aanvaard. OUD-ADE. Men is begonnen aan de beschildering van het presbyterium der kerk, onder de voortreffelijke leiding van den architect Tonnaer. Het werk zal v/orden uitgevoerd door den kundigen decoratieschilder L. Schrijvers. Met be langstelling wordt het einde.verwacht. ROELOFARENDSVEEN. De directeur- generaal der posterijen en telegraphie maakt bekenddat de openstellingsuren, 'op werkdagen, van het post-, telegraaf- en telephoonkantoor alhier voortaan zijn vastgesteld als volgt 1 Juli tot en met 31 Aug. 8 v.m.9 n.m.; 1 September tot en met 30 Juni 8 1, 2—3.30, 6—7.30. De diensttijd op Zon- en feestdagen blijft onveranderd. REEUWIJK. Op het erf van den land bouwer W. Bunnik is aangelegd een wa ter-brongasleiding de eerste in deze gemeente welke in alle deelen geslaagd kan genoemd worden. Geboord op een diepte van 27 M. aan den voet van den ringdijk van den polder Middelburg le vert de bron haar gas aan. een op een paar meter verder staande vergaarketel. Van daar uit wordt het gevoerd tot in de wo ning, zomerhuis en stallen van den heer B. VOORSCHOTEN. De heer W.E., too- neelspeler van beroep, bezocht 22 Oct. j.l. verschillende ingezetenen, om kenbaar te maken, dat hij voornemens was, Maan dag 24 October daaraan volgende een tooneelavond te geven met zijn vrouw in het Hotel Deurloo. Het programma was reeds in café's en coiffeurszaken te lezen en naar vermelding zou het een ware kunstavond zijn. Maandag 24 Oct. bezorgde de acteur de programma's bij hen, die de uitvoering wenschten bij te wonen en inde de entreegelden. Den zelfden avond ontvingen de betaalden een briefkaart, dat de uitvoering was uit gesteld tot Dinsdag. Toen men Dins dag zich naar het Hotel begaf, waar de uitvoering zou plaats hebben, verna men we, dat wegens ziekte zijner vrouw de uitvoering was uitgesteld tot over 14 dagen. Tot heden heeft men nog niets van den acteur vernomen. De laatste dagen zijn het aantal aansluitingen bij het waterleiding bedrijf sterk toegenomen. Niet minder dan 74 perceelen zijn thans aangesloten, waar onder ook het Pensionaat van O.L.V. van Lourdes Bijdorp, alwaar men reeds met het leggen der buizen begonnen is. ZEG WAA RT—ZO ET ERME ER. De veilingsvereeniging hield haar algemee- ne ledenvergadering waarin verslag uit gebracht werd over het afgeloopen, dienstjaar. Daaruit bleek dat het aan tal leden 74 bedroeg. De aanvoer van eieren is ook dit jaar weer toegenomen., Werden er het vorig jaar bijna 100000 geveild, dit jaar is dit getal gestegen tot 119014. Ér werd verkocht voor een be drag van f5018,17, tegen 45S0 het vorige jaar. Een landbouwer had 13687 eieren aangevoerd. De ontvangsten had den bedragen f251,35V2» de uitgaven f227,10, zoodat er een saldo was van f 24,251/2. De heer van Staalduinen is met algemeene stemüien herkozen tot lid van het bestuur. Na een verloting van zes prijzen ge houden onder de aanwezigen, werd de vergadering door den voorzitter geslo- sloten. GEWES1 ELIJK GEMENGD. Men meldt ons uit Wassenaar. Het schijnt, dat de Zaterdagavond dienst moet doen om bij de R.-K. Kerk zijn slag te slaan. Onlangs werd een rijtuig na gesnuffeld niet zonder een leegte achter te laten. Zaterdagavond werd van een kerkganger het rijwiel ontvreemd. Het blijkt, dat het gevaarlijk wordt rijtuigen en rijwielen onbeheerd achter te laten. De landbouwer-molenaar J.V. te L i s s e had gistermorgen het ongeluk, terwijl hij met paard en tilbury bij zijn zoon van den^ dam afkwam, tegen een paal aan te rijden, en om te vallen, waarbij hij enkele beduidende kwetsuren opliep en benevens ook eenige materieele schade bel iep aan het rijtuig. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 88 za- zaken voor openbare behandeling. P. H., 22 jaar, sjouwer te Leiden, had met een merliton 's avonds laat in de Kraaierstraat muziek gemaakt. Hij be- weerde dit niet gedaan te hebben, doch' slechts zijn hand ter voortbrenging van! dit geluid te hebben gebruikt. Bekl. wilde het met alle geweld voor doen, maar de kantonrechter vond dit niet noodig, ofschoon hij hem geluk' wenschte met zijn handighleid, die hem! de eisch tot vrijspraak van den ^mbtie- naar verschafte. Tegen L. G., de schippler die onlangs door een verkeerde opening der Viscn- brug in te varen, daarin in aanraking kwam, met een uit tegenovergestelde richting komend voortuig en daardoor in de opening vastraakte, eischtte .de ambtenaar f 5 of 1 dag. W. L. P. IC, 19 jaar, Hi B. schol lier te Leiden, had zonder acte irt een land onder Zoeterwoudc een schot gelost op een vogeltje. Hjjj is hartstoch telijk verzamelaar, waarom hij daar jacht maakte op die beestjes. De amb tenaar eischte i 10 of 4dagen, met ver beurte van het in beslag genomen flo- b'ertgeweer. In de zaak van J. Z., die wegens va ren in Rijnlands boezemwater terecht had gestaan en zich verweerd had met te verklaren dat hij den motor had stop gezet, verklaarde verbalisant dat het va ren in Rijnlands boezemwater, afgezien van het stopzetten der motor, niet geoor loofd is. Eisch f3 of 2 dagen. De schipper L. 13., niet verschenen, had den mast niet willen strijken oti on der ide Pauwbrug te kunnen doorgaan, had, door in het vaarwater te blijven lig gen, den vaart belemmerd. Ook had hij, ondanks herhaalde aanvragen, geweigerd zijn naam op te geven. Na het hooren van drie getuigen, de adjunct-havenmeester en 2 brugwachters eischte, het O. M. f5 of 1 d. en f25 of 5 dagen. Wegens visschen zonder vergunning stond terecht !W. J. Ch. V., 47 jaar, zink- werker te 's Gravenhage, die be weerde en door overlegging van bewijs, trachtte te staven, dat hij vergunning htyd w'aarom het O. M. vrijspraak vrgeg. H. F., 43 j., koffiehuishouder te Kat wijk a.d. Rijn, had in zijn koffiehuis- na bezetten tijd personen aanwezig ge had. Bekl. bekende publiek te hebben aanwezig gehad, maar verwëered zich dat het een societeitsavond was, waar voor hij beweerde vergunning te hebben, Eisch f 5 subs. 2 dagen. W. D.„ 21 jaar, koopman te Leiden^ had zonder bellen den hoek Brandewijn- -steegKorte Mare omgereden en daar- door de veiligheid in gevaar gebracht. Bekl. hield een heele redevoering om1 te doen uitkomen, dat de verbalisant „on tactisch" was opgetreden, ook was hij niet den hoek omgereden ,doch reuh(t door, de brug over, hetgeen verbalisant bevestigde. Hoewel de kantonrechter op; dat omrijden nog al den nadruk legde, eischte het O. M. dit een schrijffout ach tend f3 of 2d. C. K., 24 jaar, arbeider te Noord wijkerhout, stond teredht wegens 't loopen op verboden grond. Bekl. be weerde ais knecht over land van War merdam te hebben gereden, naar landü door zijn principalen van W. gehuurde Er was geen anderen uitweg. Getuige) G. Warmerdam, bouwman te Noordwij kerhout, lichtte het geval uitvoerig toe hoe bekl. voor een ander dan de huur ders van W. had gereden over W.'s land. Dit wilde W. niet hebben. Uit de toelichting bleek nog, dat bekfi getuige zonder achting voor zijn hoogen leeftijd, behandeld had. r F. Duivenvoorde verklaarde dat bekl. voor hem werk verricht had toen hij bekeurd werd. Get. is. huurder van W, Daar bekl. echter behalve voor D« werk verrichtte voor van der Burg, die geen recht op uitweg heeft, eischte het O. M. f2 of 2d'. De verbalisant werd nog gehoord1,- in de zaak van L. de W., bloemist te Noordwijkerhout, beschuldigd vait loopen op verboden grond. De verke ring van verbalisant bewees niet over tuigend de schuld van beklaagde, waar-» om het O. M. vrijspraak vroeg. De Papendrechtsche Rechtzaak. Deze week zal verschijnen het volled^ rapport van de psychiatrische deskundl

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2