Men vroeg hoe het staat met de reeds .dikwijls besproken concessie voor een electrische tram Den HaagVoorburg en ook werd gevraagd naar de beslis- ,sing omtrent de lijn AlfenBoskoop Gouda. Wanneer is de opening van de Haarlemmermeerlijnen te verwachten? Het Ethnographisch Museum. In het afdeelingsverslag van Binne/n- landsche zaken wordt gevraagd, of door de stichting van het Koloniaal Instituut te Amsterdam, de regeering niet in de gelukkige gelegenheid komt het zoo moei lijke vraagstuk betreffende het Ethno- grafisch Museum op te lossen, door de gewichtige verzameling aan het Insti tuut af te staan. Verscheidene leden stem den hier niet mee in. De „N. R. Ct." schaart zich aan de zijde van hen ,die gelooven, dat eem bevredigende oplossing van „liet zoo moeilijke vraagstuk betreffende het Rijks Ethnografisch Museum te Leiden" niet eenvoudig is. Het zou bovendien jam mer zijn, wanneer de voorlcopige oplos sing van dat vraagstuk, welke oplossing zal mogelijk worden, indien de plannen nopens het nieuwe Academische Zie kenhuis te Leiden tot uitvoering zijn ge komen, opnieuw op losse schroeven komt door weer eens de verhuizing der .verza melingen naar Amsterdam in overweging te nemen. Maar nog het meest klemt het bezwaar dat het gedachie Koloniaal Instituut toch niet kan worden beschouwd als de aan gewezen beheerder van de prachtige, uitgebreide en veelszins eenige collec tie ethnografica, die het Leidsche we tenschappelijke museum vormen. Ten bewijze hiervan geeft het blad' een uittreksel van de statuten der ver- eeniging waaruit blijkt, dat het kolo niaal Instituut niet zoozeer becogió te zijn het streng-wetenschappelijk instituut dat voor de inbewaarneming der Leid sche verzamelingen aangewezen zou zijn. Voor een 60 tal toehoorders heeft dr. W. van Ravenstein in eene vergade ring, belegd döor de S. D. P., eergister avond1 het kustverdedigingsontwerp van de Regeering bestreden. In de week van 2 tot en met 8 No vember werden uit de provincie Zui<K Holland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gebracht 12 gevallen van typhus en febris typhoidea, 35 ge vallen van roodvonk en 30 gevallen van diptheritus. Hiervan kwamen voor te Leiden 2 gevallen van diptherituste Alfen 1 geval van typhus of febris typhoidea te Aarlanöerveen 1. geval van ty phus of febris typhoidea;'te Bodegra ven 2 gevallen van roodvonk; te Bos koop 2 gevallen van typhus of febris typhoideate L'-sse 1 geval van rood vonk en te Waddings veen 1 geval van roodvonk. Te Haarlemmermeer kwamen voor 3 gevallen van roodvonk. De Vereeniging tot bevordering der Gezondheid in de Grafische vakken in Nederland zal een verloting houden, waarop de Koninklijke goedkeuring reeds is verkregen. De verloting zal die nen èn voor de kas eer vereeniging èn voor het te vormen kapitaal voor het stichten van een rust- en een herstellings oord, dat zal aangewend worden ten ba te van alle arbeiders en arbeidsters in de grafische vakken in Nederland. De loten zijn aan verschillende adres sen verkrijgbaar. Kolonel de Roon zal Vrijdagmor gen 10 uur inspectie houden over het 2e en 4e bataljon van het 4e Regiment In fanterie alhier. Bij besluit van den Minister van Oorlog d.d. 1 November is de heer B. G. A. Smeets, alhier, benoemd tot vaan drig bij het 8e regiment infanterie te Arn hem. ROOMSCHE AGENDA. Zondag van 1 tot 2 uur jaarlijksdie bidstond vanwege de St. Barbarave-ee- niging op de R. K. Begraafplaats. Maandag, 8 uur. St Josephs Ge zellen Ver., Rapenburg 52. Geloof en [Wetenschap. Spreker die Z.Eerw. Heer P. L. Dessens, onderwerp: Dithyrambe yan Broere. AALSMEER. In de gisteren gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd tot onderwijzeres aan de herhalingsschool wijk IV (Kudelstraat) voor handwerken benoemd mej. A. Zuiderbaan. Medege deeld wordt dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd a. een Raadsbesluit tot het aangaan van eene tijdelijke geld- leening groot f 42,500, b. een Raadsbe sluit tot verkoop van een kapitaal van het Grootboek der Nat. Werkel. Schuld nominaal kapitaal f 24.400, geraamde opbrengst f 17.500, c. eene suppletoire begrooling groot 60,000 in verband met de uitvoering van het onteigeningsbesluit ter uitvoering van het uitbreidingsplan. Besloten wordt zoo spoedig mogelijk behoudens goedkeuring van Ged. Staten eene definitieve geldleening aan te gaan groot f60.000 en daarvoor reeds een inschrijving bij B. en W. open te stellen. Aan den onderwijzer Postema wordt voor «de waarneming van het hoofd schap aan de o. 1. school wijk IV (Ku- delstaart) tijdens vacature een gratificatie toegekend van f100. De gemeente rekening dienst 1909 wórdt voorloopig vastgesteld in ont vangsten op f45.038.36, in uitgaven op 144.M2JTi/s', batjg saldo fl&SS.1/* De gemeentebegrooting dienst 1911, wordt aangeboden in ontvangsten en uit gaven tot een bedrag van f45.635.23*/*. De Raad benoemde eene commissie van drie leden om deze begrooting te onderzoeken. De rekening, dienst 1909, en de begrooting, dienst 1911, van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur wor den goedgekeurd en vastgesteld Ge noemd bestuur wordt voor 1911 eene subsidie toegekend, groot f1900. Beslo ten wordt aan de Bouwvereeniging „Volksbelang'7 te Aalsmeer een voorschot toe te kennen groot f 30.000 voor den bouw van woningen op terrein van het uitbreidingsplan. In verband hiermede zal het rijk eenzelfde bedrag worden ge vraagd, af te lossen in 50 jaren bij wijze van annuiteiten. Naar aanleiding van een advies van de gezondheidscommissie, gezeteld te Aalsmeer, om ter voorziening in de be hoeften aan drinkwater, te gelasten bij de bestaande woningen regenbakken en bij de openbare gebouwen groote reservoiis te doen plaatsen, deelt de voorzitter me de, dat reeds langer dan -een jaar gele den tegen verschillende personen voor die nalatigheid proces-verbaal is opge maakt, doch de rechtbank geen vervolging doet. Op voorstel van den heer Ravestein wordt besloten B. en W. uit te noodigen een staat te doen opmaken van alle per sonen tegen wien, ter zake van overire- ding der verordeningen, processen-ver baal zijn opgemaakt en niet zijn ver volgd om deze zaak nader onder de cogen te zien. De raad betreurt de nalatigheid in het uitvoeren der processen-verbaal door de rechtbank. Nadat B. en W. te vens is opgedragen een onderzoek in te stellen naar de kosten van een brand - vrije kluis, onder het raadhuis, wordt de vergadering gesloten. HILLEGOM. Met het plaatsen van de automaten, systeem Bauduin, is reeds een ybegin gemaakt. Behalve op de proef- plaatsen zijn ze nu ook geplaatst langs de Wilheiminaiaan en den Stationsweg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aange moedigd door het succes, ten vorigen jare behaald, hebben dezelfde jongelie den, versterkt met eenige nieuwe krach ten, weer het plan opgevat, in den aan staanden vastenavond een liefdadigheids uitvoering te geven ten bate der R. K. armen der parochie. Men rekent daarbij op de algemeene instemming der paro chie. Het bestuur bestaat uit de heeren W. Caspers, P. H. v. Paridon, W. v. Wouw en C. P. Grimbergen. LISSE. Door den verkoop van he Post- en Telegraafkantoor aan het Rijk was ook de politiepost op den hoek van den Stationsweg vervallen. Tot heden heeft de nachtpolitie haar verblijf in de remise van de brandbluschmiddelen on der het Raadhuis. Nu zal er echter een houten gebouwtje geplaatst worden aan de Noordzijde van den Broekweg, zoo dat de nieuwe politiepost niet ver van de vroegere zal verrijzen. NOORDW1JK. Gisterenavond vergader de in café „Het Fortuin" de afd. Noordt wijk der algem. vergaderiug van Bloem bollencultuur onder voorzitterschap van den heer C. W. Alkemade. De opkomst was gering, slechts 27 leden. Alvorens de vergadering te openen spreekt de voorzitter een woord van hulde en waardeering aan zijn voorganger, die, de afdeeling als 't ware eene beroemd- he.d heeft doen verwerven, zoodat het voor hem geen gemakkelijke taak zal zijn hem op te volgen. Een eeresalutaan den oud-voorzitter 1 Met de belofte, met den steun der leden de afdeeling in bloei te doen toenemen, opent hij de vergadering. De notulen worden onveranderd gear resteerd. Hierop volgt eene belangrijke bespreking, waaruit volgen belangrijke discussies en voorstellen. Daar deze echter een intiem karakter dragen, wor den ze behandeld in geheime vergade ring. De openbare vergadering heropend zijnde is aan de orde candidaatstelling voor leden van het Hoofdbestuur in de vacatures Koolhoven en Droog. Ingekomen is een schrijven van de afdeelingen Haarlem om hare candidaten te steunen. De heer N. Alkemade stelt voor in de vacature Koolhoven, de heer Reijnierse van Overveen en in de vacature Droog de heer v. Meeuwen, van Heemstede. Dit voorstel wordt door meerderen onder steund, zoodat bij stemming ook deze heeren werden gecandideerd. Bij de rondvraag bespreekt de heer W. de Ruijter de wenschelijkheid een of an dere blijk van waardeering te schenken aan de jonge .heeren, welke de inzending op de groote tentoonstelling hebben be werkt. Een voorstel hierop betrekking hebbend, scheen alreeds bij 't Bestuur besproken te zijn, doch een besluit was nog niet genomen. Nadat enkele leden nog iels in het midden hadden gebracht, wordt de ver gadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Zooals reeds bekend is, was door den heer Graaf v. Limburg Stirum Noordwijk te Noordwijk verzocht, om den Schulpweg, loopende van den Ruigenhoek onder deze ge meente naar zee, af te voeren van den legger der wegen en voetpaden. Door de afwijzende beschikking van Ged. Staten op dit verzoek, zijn vele bewo ners dezer gemeente verblijd, omdat zij langs dezen weg schelpen gingen halen, met welk bedrijf zij hun brood moesten verdienen. VOORSCHOTEN. Bij de R.K. Spaar bank „St. Antonius van Padua" is in de maand October ingelegd f 97.70 en te rugbetaald f 51,30. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 286. De feestvergadering vau „de Jonge Garde", waar als spreker zal optreden de WelEerw. Heer Rector Beukers, Bij dorp, aangekondigd tegen Zondag 13 November, is tot later uitgesteld. WOERDEN. Met Staatscourant no. 263 zijn verzonden de statuten der \Voerden- sche Football-Club ;W. F. C. alhier. ZOETERWOUDE. Zondag, Maandag en Dinsdagavond gaf het R.-K. Aloysius Patronaat op het Dorp ten huize van den heer L. van Leeuwen haar jaarfeest uitvoering. Niet tegenstaande het weer onguur was, was de opkomst van het publiek zeer talrijk. De zaal wasiederen avond goed bezet, op recht hartelijken wijze riep de Zeereerw. heer kapelaan Röben de aanwezigen het welkom toe en sprak den wensch uit, dat allen zouden medewerken tot het welslagen van dezen feestavonden. Het eerste nummer was een heerlijk stukje muziek door de leden der le afdeeling van het Patronaat. Ver volgens werd opgevoerd het blijspel „Twee ruggen uit een varken", dat vlot en netjes werd gespeeld en zeer in den smaak van het publiek viel. De rolver- deeling bleek zeer goed te zijn. Na de pauze kregen wederom een blij spel genaamd „Barbier-Brugwachter" dit stuk vond veel bijval en deed menigeen schaterlachen. Alle spelers hebben op uitstekende wijze hun rol vervuld. Vervolgens werd uitgevoerd het klucht spel getiteld „Men kan geen boer wijs maken hoe een soldaat aan de kost komt. Aan het einde van den eersten feest avond werd een hartelijk woord gespro ken door den ZeerEerw. Deken en Pastoor dezer parochie. ZEerw. was ten zeerste voldaan over het welslagen der uitvoe ring van den le feesiavond. Aan het einde der feestavonden be tuigde der Z.Eerw. heer kapelaan zijn te vredenheid allen voor hun medewerking tot het welslagen der feestelijkheden. Ten zeersten betuigen Z.Eerw. zijnen tevredenheid aan de acteurs en de leden van muziekkorps voor het genoegen dat zij die avonden hadden verschaft. Ook de Directeur, den heer Schenk uit Leiden werd door spreker niet vergeten. GEWESTELIJK GEMENGD. De vrachtrijder V. en de koopman L., beiden uit H i 11 e g o m, de eerste met een boerenwagen bespannen met twee paarden, de laatste met een hondenkar, passeerden elkander op de brug over de Ringvaart, nabij Hillegom. Er scheen niet veel ruimte te zijn, zoo- cliat L. leelijk werd aangereden en viel, waardoor hij den wagen van V. oyer zijn arm kreeg en aan kar en tuig nogal eeni ge materieele schade opliep. De man heeft zich wegens zijn arm onder behandeling van het Academisch Ziekenhuis te Leiden moeten stellen en daar er bij deze aanrijding nogal een eh ander is voorgevallen, is tegen den: vrachtrijder V. proces-verbaal opge maakt. Eenige weken geleden werden aan de scheepswerf van den heer D. Boot, aan Gouwsluis te Alfen, ijzerwaren vermist waaronder een flink anker. De gemeente veldwachter van Beek stelde een onder zoek in en wist er achter te komen, dat drie jongens van Aarlanderveen l.z., in den leeftijd van 13, 14 en 15 jaar, deze goederen hadden weten te ontvreemden en ze hadden verkocht. Eerstdaags zul len deze jeugdige beklaagden zich voor den rechter moeten verantwoorden. Kerknieuws, Mgr. Vuylsteke. Maandag 17 Oct, is Mgr. M. G. Vuyl steke, nieuw benoemd'Apostolisch Vicaris op Curacao, met eenige andere R.-K. geestelijken int San Juan met het stoom schip „Caracas" op Curacao aangekomen. In drie rijtuigen reed het gezelschap waarbij zich nog eenige geestelijken had den gevoegd, voorafgegaan door een eere- wacht, langs een vooraf bepaalde ronte naar de R.-K. kerk op Pietermaai. Hier werd Z. D. H. door de geestelijken en eenige R.-K. vereenigingen plechtig ont vangen. Des avonds werd Z. D. H. een serenade gebracht waarna ten zijnen woon- huize een druk bezochte receptie plaats vond. Vastenwet voor Batavia. De provicarius te Batavia, de hoog- eerw. heer Wenneker, heeft van Z.D.H. Mgr. Luypen, in ons land vertoevend, be richt ontvangen dat krachtens indult, hem door Z.H. Paus Pius X geschonken, voor het apostolisch vicariaat van Batavia cle vasten en onthoudingsdagen beperkt wor den tot de 7 Vrijdagen van de grooteVasten en de Vigilie van Paschen en Kerstmis. Op alle andere dagen, dus ook op de Vrijdagen, zal het geoorloofd zijn vleesch te eten. Aanbestedingen. AMSTERDAM. Bij de gisteren door het departement van koloniën gehouden aan besteding werd het laagst ingeschreven perc. 5, 1750 wollen dekens, J. C. Zaal berg Zoon te Leiden voor f 6755 perc. 6, 1750 wollen dekens, dezelfde voor f 6580perc. 8 1730 wollen dekens, dezelfde voor f 6580 en perc. 14, diverse vlaggendoek P. Clos Leembruggen te Leiden voor f 5221,50. Onderwijs. V r ij e en ordeoefeningen, Rotterdam. Geëxamineerd 5 mannelijke en 6 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de heeren P. van Rotterdam, Rotterdam, en A. Hukshorn, 's Gravenhage, T. A. Hoek, AlblasserdamA. M. M. Dulfer, Numansdorp. en de dames M. H.A. Slik' Rotterdam, en P. Dooren, Dordrecht, C, Schutters, 's GravenhageM. Bezemer, StolwijkD. J. Kramer Gouda. Amsterdam. Geëxamineerd ^candida ten. Geslaagd de heerenH. Schulting van Amsterdam C. Pronk en B. T. Ros- kan Haarlem P. Ruiter van St. Maar- tensburg en H. F. Pleging van Velsen, en de damesM. A. van Dalsum en M. E. Draijer van Amsterdam J. C. Duurs- ma van HaarlemT. A. M. Flens van Alkmaar en D. van der Gragt van Hoorn. Kunst en Wetenschappen. Maatschappij van Ned. Letterkunde. Verschenen zijn de „Handelingen en Mededeelingen", alsmede de „Levens berichten der afgestorven Medeleden" der Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde te Leiden. Dr. Sicking bezorgt hierin het levens bericht van Dr. H. Bellaard. Hij schetst niet enkel warm Bellaard's wetenschap- pel ij kè verdiensten (o.a. ontdekte hij fragmenten van Maerlants Spieghel Hi- storiael en gaf ze met groote nauwkeu righeid uit in het Tijdschrift voor Ned. Taal en Lett. Dl. XXIV), maar ook zijne maatschappelijke verdiensten„Zoo was Bellaard lid der Vincentius-vereeniging en verrichtte con amore de bezoeken daaraan verbonden de armen zagen „mijnheer Bellaard" gaarne. Hij werd in 1901 secretaris, in 1907 tot vice- president benoemd, betrekkingen, die men niet als eerepostje of sinecure mag beschouwen. Toen een jongenspatronaat werd opgericht in zijne parochie, werd B. daarvan vice-president en bleef dat tot zijn dood. Hij was ook een der mede oprichters van het „Secretariaat der ar men" en 't „Liefdewerk van „St. Fran- ciscus Regis". Artsen in Frankrijk. De Matin" deelt mede, dat men in geneeskundige kringen van plan is, om bij de behandeling der aanstaande be grooting er bij de Regeering op aan te dringen, om te bepalen, dat voortaan niemand tot de artspraktijk zal worden toegelaten, die niet minstens twee jaar als assistent in een hospitaal heeft ver toefd. Katholieke universiteit. De bladen vermelden dat te New- Orleans door den Aartsbisschip Mgr. Blenk de eerste spade in den grond is gestoken voor den bouw der nieuwe Katholieke Universiteit. Een gift van 50.000 dollars heeft het reeds lang ge koesterd voornemen, het reeds bestaande Loyola College tot een Universiteit voor het Zuiden, speciaal voor Louisiana uit te breiden, mogelijk gemaakt. Bij de plechtigheid was een groote schare hooggeplaatste leeken en geeste lijken, waaronder de Provinciaal der Jesuïeten P. O'Conner, tegenwoordig. Sport. Studenten-competitie. Dinsdagmiddag is te Utrecht, in lokalen van de sociëteit Sic Semper, de eerste schaakwedstrijd van de studentencompe titie van dit seizoen gespeeld. Evenals vorige jaren nemen vier clubs aan den wedstrijd deel de Amsterdamsche club Philidor, de Delftsche, het Leidsche Morphy en het Utrechtsche Lasker. Ditmaal trad Delft in het krijt tegen Utrecht met den uitslag UtrechtDelft: 8-2. L. R. V. Ulysses". Hoewel nog jong, ze is eerst 1 Sept. dezes jaars opgericht toont de Leidsche Renners Vereeniging „Ulysses', genoeg durf te hebben om een wedstrijd uit te schrijven. Echter zijn weer en wegen nu niet zoo danig dat een openluchtwedstrijd aanbe veling verdient; daarom besloot men deze wedstrijd te doen plaats hebben a.s. Zon dagavond in de concertzaal van Zomer- zorg op „Home trainers". Aan deelnemers geen gebrek. Niet minder dan 30 renners hebben zich laten inschrijven voor de Nationalen wedstrijd waaronder uit Leiden, Sassenheim, Hazerswoude enz. De amateur P. Straathof zal een match rijden met den Haagschen sprinter Jaap Denzier, terwijl nog een onderlinge wed strijd voor „Ulysses" leden -zal plaats hebben. Ter afwisseling worden eenige voordrachten ten beste gegeven. De prijzen bestaan uit medailles o.a. een verguld zilveren medaille aangeboden door Jhr. G. Bosch van Drakesteijn en een dito van den heer Lempers. De wielerclub „Het Stalen Ros" te Roelofarendsveen gaf een kampioensjerp. De prijzen zijn geëtaleerd in het rijwiel- magazijn van den heer Rooyakkers aan de Langegracht. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van .Stellingen" de heer W. Noien, geboren te Rotterdam wonende te Letden. Doctoraal examen in de rechten door den heer B, E. Holtliaus (Groningen). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de beer A. Th. Hoede, makers, arts, geb. te Maastricht, oji proefschrift.Onderzoekingen over Car- cinoom-anaphylaxie bij kankerlijders". Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der-Redaeti^ Zoeterwoude, 9 Nov. 19101. Mijnheer de Redacteur. Voor de opname van het volgenidtei stukje verzoek ik beleefd eenige plaati- ruimte. Bij voorbaat daarvoor mijn dankfj Dat de heer Paardekooper geen hat gevoelt, in te gaan op de bewering vanj het ingezonden stuk in Uw nummer vajii 2 dezer, begrijp ik. Toch kan het zijn jugfe hebben, de grove onjuistheden aan te wijzen die het bevat. Daarom zal het stukje even nagaan. „Met aandacht heb ik het verslag lezen, van de Raadsvergadering te Zaff- tervvoude op 25 October jj." Dit is sd! niet waar: de schrijver heeft niet met aandacht gelezen, zooal6 ik hieronder aantoonen zal. Dan uit de schrijver zijn afkeuring over „de noodige tegenkanting'7. Nu zou ijc vragenMag een raadslid geen bezwa ren aanvoeren tegen voorstellen van en W. Wanneer een lid van den Ge meenteraad de overtuiging is toegedaan dat een of ander voorstel niet in het belang van de gemeente is, is het dafl! niet zijn plicht, zijn stem tegen zulk! een voorstel te verheffen. Of durft de inzender twijfelen aan de goeéefc trouw van een. raadslid Dan is elk ven der woord aan hem verspild. Dat de heep Paardekooper de wefhowderstoelagon; hoog genoeg vond, gaat den inzender te hoog. Dat kan. Maar de lieflijke opmer king, die er achter volgt, kan er niet door ze is totaal onverdiend. Iedereen, die met Zoeterwoudsche toe standen op de hoogte is (dus ook de inzender?) weet, dat de heer P. veel tijd en moeite beschikbaar heeft voor liet algemeen belang en dat hij zulks voof. heel wat minder dan de helft van 75 gulden doet. Volgt het voorstel, aangaande verhoo ging van loonen der wegwerkers„op de heer Paardekooper acht f9 voor e«|n werkman voldoende". In het verslag staat letterlijk: .[..„Hiertegen worden bezwaren ont wikkeld door den heer Paardekooper. De wegwerkers werken 's winters 7i/2 uür en 's zomers 12 uur. Door verhoogiag-, van dit loon komen de ambachtsHedert in 't gedrang. Waarom zocke ii de wegwerkers dan geen b ij ver diens ten, b.v. door het opste ken van lantaarns. Hoe oodet- wergwerkers worden des te minder pr«5- teeren ze. Moet men dan opslag gaato geven En verder: „De heer Paardekooper merkt op, dat er bij vacatures sollicitanten te over zijn' Wel een bewijs, dat de salarissen niet zoo gering zijn". Dit is alles, wat door den beer P., vol gens het verslag, over deze zaak gezegtd! is. En de inzender van 2 Nov. praalt geen aanmerking op het verslag. Dat is dus blijkbaar goed. Staat daar nu, dat de heer P. f 9 pen week voldoende vindt? Voor iedere®^ die lezen kan, jiristh et tegendeel. Immers juist door de woorden „W a* g- om zoeken de wegwerkers cfanj geen bijverdiensten, b.v. door ;t opsteken van lantaarns?'7 erkent; de heer P., dat het loon voor een gezhjl onvoldoende is en geeft hij teventsj een middel aan, om de salarissen te ver* hoogen. Het spreekt van zelf, dat het volgende deel van het stuk, dat steuirt op zulk een! totaal verkeerde uitlegging van de woon den, van den heer P„ nu ook vervaêf, Het slot van het stuk gunnen we dart inzender. Mijnheer de Redacteur, ik meen, vöi' dioende te hebben aangetoond, dat het ingezonden stuk van 2 Nov. grove on4 waarheid bevat. Me dunkt: iemaral, dit, niet beter een verslag kan lezen, dftq bedoelde inzender, moest zich niet wa/[ gen aan het schrijven van een mgeaon&eoi stuk om een paar met name genoemek Raadsleden aan te vallen. Zoo iemaoo, treft door zijn aanval meer.. ,zich zety dan de aangevallen raadsleden. Nogmaals dankend voor de plaatsing! Uw abonné U. (1) Spatieering van mij. Rechtszaken. Door schrik voor inbrekers doodgebleven. De bejaaFde weduwe Mols, in de Bfcï ningstraat te Hilversum, waar zij eet groente- en snoepwinkeltje hield, is it den morgen van Vrijdag 2 September I.| dood op haar bed gevonden. Familie poli!!": werden gewaarschuwd en al raf kwam men tot de ontdekking, dat er ooi ingebroken was en het bericht versprei^ de zich snel, dat de weduwe Mols dool inbrekers vermoord was. Van Udiameliji geweld ontdekte men niets. De weduwe was steeds voorzien Vil veel halve centen en hadden buren dezj noodig, dan kwam men bij haar inwisselen. De politie vond de achterkamer, wa^ weduwe sliep, in wanorde, zoo ook hi

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2