(bijeengeroepen tegen Woensdag 2 Nov. a.s., des avonds.81/2 uur. Wetsontwerp tegen de vervalschingen Naar de „Tel" verneemt is de regee- ring thans bezig aan de samenstelling ee ner „Codex alimentarius" en „Codex cjominercialis", welke reeds sinds ge- ruimen tijd in voorbereiding was. Deze beide reeksen voorschriften, de eerste van de eischen, welke aan de ver schillende levensmiddelen gesteld moeten worden, de tweede van de voorwaarden, waaraan de overige handelswaren moe ten voldoen, zullen tot grondslag dienen van een ontwerp-wet, tegen de verval- scliing van levensmiddelen en andere han delswaren, welke bij de departementen ia voorbereiding is. Oneerlijke concurrentie. In -de jongste troonrede is o.a. een wetsvoorstel tegen de oneerlijke concur rentie toegezegd. Naar men verneemt zal dit voorstel strekken tot wijziging van art. 1401 van 'het Burgerlijk Wetboek. Dit artikel luidt 'als \oigt: „Eke onrechtmatige daad, waardoor aan .een ander schade wordt toegebracht stelt dengene door wiens schuld, die scha de veroorzaakt is, in de verplichting om dezelve te vergoeden." Dc moeilijkheid is echter wat men on der „onrechtmatig'," heeft te verstaan. In een arrest van den Hoogen Raad van '6 Januari 1005 werd daarvan zulk een interpretatie gegeven, dat de oneerlijiké concurrentie er vrijwel buiten viel. De minister van Justitie is nu voorne mens art. 1401 zoodanig te wijzigen, dat oneerlijke concurrentie er zonder twijfel door getroffen wordt. Congres spoorwegpersoneel. Ye Utrecht is een congres gehouden door het hoofdbestuur der Nederland-, sche Vereeniging van Spoor- en 'i rarn- wegpersoiieel, waar drie leden der com missie van beheer van het pensioenfonds ,S,S. de voorstellen zouden bespreken, .welke door de Regeering en de directie der S.S. bij die commissie aanhangig zijn gemaakt, om tot een nieuwe regeling dier pensioenen van het personeel te geraken. Het Congres van spoorwegpersoneel, bijeengeroepen door de Ned. Ver. van iSpoor- en Tramwegpersoneel, waaraan hebben deelgenomen "die volgende orga nisaties: Ned. R. K. Secretariaat van Spoorweg en Tramwegpersoneel, St. Raphael, Bond van KLlerken en Klerkentelegrafen S. S., .Bond van Goederenklerken S. S., Bond van Opzichters van Weg en Werken S.S. Bond van Stationschefs S.S., Bond van •adjunctcommiesen S.S. Bond van Schrijï- vers van Ned. Spoorwegen. overwegende dat door de uitvoering Van ae Thans voorgestelde bepalingen ,(nog geenszins wordt voldaan aan de eischen gesteld, op de 17en November 1907 te Utrecht en 28 Nov. 1909 te Am sterdam gehouden congressen van het spoorwegpersoneel betreurt dat bij het doen van de thans aanhangige voortellen niet voldoende is rekening gehouden met de hierover ge doemde eischen en voorstellen van de commissie van beheer aanvaadit dit voorstel van den Direc- Iteur-Generaal slechts als een eersten stap op den weg om te komen tot algeheefe [verbetering van de pensioensvoorwaar- ■dent en verzoekt den vertegenwoordigers van het personeel in de commissie van be- (lieer die maatregelen te nemen, welke 'kunnen leiden tot het zoo spoedig moge lijk tot stand komen van zulke bepalingen ;ten opzichte der pensionneering, dat zoo wel ten aanzien van de eigen ouderdoms pensioenen ,als van de invaliditeits- en weduwen en weezenpensioenen de hoog uooddge verbetering wordt gebracht." Prins Hendrik. Z. K. H. Prins Hendrik is gistermor gen per auto van Het Loo naar Haarlem vertrokken. Staking te Waalwijk. De pogingen van de. Hanze-commissie om in zake de staking aan de Koninkl. Stoomschoenfabriek beide partijen bij el kander te brengen, zijn niet geslaagd1. :,De firmanten hadden eenige conditiën gesteld, waarop de R. K. vakvereeniging zegt, niet te kunnen ingaan, wijl zijdaar- 'door zichzelf zedelijk zou ten gronde richten. Het hoofdebstuur schrijft dat zij alleen op zakelijken grondslag wil onder handelen, anders niet. KORTE KRONIEK, rDoor 4 Haariemsche raadsleden wordt voorgesteld mét ingang van Jan. .1911 voor de verbruikers binnen deze ge- (meente, den prijs van het gas met 1 cent pér kub. metejr te verfagen. Vrijdag 28 October, verleen en de de ministers van "Koloniën en Marine geen [auoaëntie. Te Velp is in den ouderdom van ruim 70 jaar, overleden de schout-bij nacht titulair W,. A Arriens. Na een eer- iVollen diensttijd bij de marine, waarin hij zich o.a. onderscheidde op Atjeh, ver tegenwoordigde hij de Nederlandsche zee macht op zeer verdienstelijke wijze bij die Voorlaatste vlootrevue te New-York. De heer Arriens wal» ridldër van de Militaire Wiilemsorde en in de orde van 'den Nederlan'dschen Leeuw. Op de algemeene vergadering van 'die R .K. glas en aardewerkersbond „God1 én ons recht", te Echt gehouden, bleek uit (het jaarverslag daj het ledental ,831 .be droeg. De vergadering van afgevaardigden be sloot er-er tol hel aanstellen van een vrij gestelde met standplaats Tegelen. Aan den Minister van Landbouw, Ng- verheid en Handel zal eene motie ver- zone:.', worden, dezen verzoekende i 1 hit gewijzigd ontwerp-Arbeidswët bepalin gen op te nemen, ten doel hebbende den arbeid van de gehuwde vrouwen te ver bieden in ondernemingen, waaTin die ar beid op het oogenblik nog niet voorkomt en in de glas- en aardewerkindustrie. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 26 October. De zending der Katholieke kerk. Onder nog groofer belangstelling dan de eerste maal, werd gisteravond de tweede Apologetische curcusavond in de St. Lodewijkskerk aan dë Steenscbuur gehouden. Spr. was de weleerw. heer Th. M. P. Bekkers, kapelaan der St. Petrus parochie, het onderwerp der conferentie was de zending der Kerk. Christus heeft een Godsrijk op 4arde gebracht. Heel ons geluk is afhankelijk of wij tot dat Godsrijk behooren en daarom moeten wij weten, door welk middel wij tot het Godsrijk kunnen komen. Wij, Katholieken, antwoorden hierop, dat wij door de Kerk, dat is de gemeenschap van geloovigen onder op perbestuur van den Paus, tot hei: Gods rijk behooren. Velen nemen dit niet aan. Allereerst de orthodoxe Protestanten, voor wie de zichtbare vorm der Kerk niet het maaksel van Christus is. Scheidt ons een diepe en breede klove van hen, nog grooter is de afstand tusschen ons en de z. g. moderne Christenen, die de Godheid van Christus loochenen of be twijfelen. Eindelijk de modernisten on der ons, die in de kerk niet zien het werk van God, maar alleen een stich ting, opgebouwd uit de dubbele be hoefte van den menscli: om het geloof door ervaring verkregen, aan anderen mede te deelen, en om door organisa tie de gemeenschappelijke schat te be waren. Daar elke organisatie een be stuur noodig heeft, is een opperhoofd gekomen. De Kérk is dan opgekomen van onderen en is niet het werk van Christus. Spr. wil de goddeilijke zending der Kerk bewijzen door haar oorsprong, haar inrichting, haar voortbestaan, de vruch ten die zij voortbrengt en den heiligen den invloed' op de maatschappij. Beide eerste punten oorsprong en inrich ting worden hedenavond behandeld'. De vraag heeft Christus een zichtbare kerk ingesteld, hangt af van de Vraag, heeft Christus een gezag ingesteld. Spr. betoogt, dat Christus één Alge meen bindend gezag heeft ingesteld', waarvan op vele plaatsen in de Evan geliën sprake is. De meeste algemeene overdracht van dit gezag had plaats op den avond der Verrijzenis, toen Chris tus tot de elf vergaderde leerlingen zei- de„Gelijk de Vader Mij gezonden heeft zoo zend ik U, Tot die elf leerlingen die Christus aldfts op een bijzondere wijze aan zich bond, sprak Hij: Mij is alle macht gegeven in den Hernel en Op aard. Gaat en onderwijst alle volkeren en doopt hen in den naam des Vaders, des Zoons en van den H. Geest en leert hen onderhouden, alles wat Ik U ge boden heb. Hierdoor gaf Christus aan de leerlingen een drievoudige macfit: het leeraarsambt, het priesterambt, het bestuursambt. Christus gaf zijn Apostelen gezag en stelde dit in voor alle tijden. Ziet lk blijf bij U, tot aan de voleinding der wereld. 'tWas dus geen persoonlijke onderscheiding der apostelen. Zij toch toch konden niet alle volkeren onder wijzen. Christus stelde dus zonder twij fel een ambt in. Hij koos cok een opperbestuur, ten bewijze waarvan spr. de bekende Petra tekst en andere aanhaalt. Bedoeld was dat Petrus het fundament zou rijn, een rotsvast fundament voor alle eeuwen. Petrus moest zorgen, dat de vereeniging in stand bleef, en dit gebeurt door ge hoorzaamheid aan het hoofd. Zoo zien wij ten duidelijkste dat Chris tus bedoeling was een algemeen bin dend gezag in te stellen. Leeft dat gezag voort in de kath'. Kerk? Bij de beantwoording dezer vraag stelt spr. voorop, dat door Christus een kern was ingesteld, die zich moest ont wikkelen. De parabel van het moster- zaadje is hier van toepassing. Hoe ver schilt de uiterlijke vorm van een boom niet van het zaadje? Toch, al moge dé boom dcor bemerking van den tuinman in 't uiterlijk een groote verandering heb ben ondergaan, zal de tuinman direct kunnen zeggen, tot welk soort de boom behoort. Daarom moet men niet te veel letten op den uiterlijken vorm van jiet gezag, meer op het echte wezenlijke karakter eiwan. Het wezen van het gezag moet bin dend zijn het móet in de Kerk worden uitgeoefend door een groep gelijkberech tigde bestuurders, die *uit hun midden een opperbestuurder kiezen en het ge zag is verplicht voor alle volkeren te zorgen. Deze drie kenmerkende eigenschappen vinden wij in de katholieke kerk'. Zij is de eenige organisatie met een algemeen bindend gezag, gerechtigd om als ihees- teresse, aTs rechter der geloofwaard|ighé- den op te treden. De o.'-g-uiisr.tie van het. gezag is de zelfde. Alle msschenrangen (aartsbis schop, primaat, patriarch) geven geen meerder gezag. Ieder bisschop staat c'i- rect onder den Paus, wordt door hem benoemd, de Paus omschrijft liet rechts gebied, waarin de Bisschop zijn gezag uitoefent, en aPec:i de Pa is roept hem ter veraiftwo r: diife De bestiuirsrangen dienen sUchte ie; bevordering van groe ten eenheid, in de katholieke kerk zien wij dus eengroote greep gelijkberechtig de bestuurders, staande onder opperbe stuur van een der hunnen. Spr. schetst de bestuursorganisatie dei- kerk, ft!c zich aansluit aan de meest eigenaardige behoeften van plaats, tijd en vol!:, en die voortdurend alle meu- sc.hen bereikt. De inrichting en de oorsprong van de kath. kerk bewijst, dat zij de eenige is, die van Christus .komt. Spr. wekt daarom op tot eerbied aan het gezag der kerk, ook al kost het ons moeite ons aan sommige bepalingen 'te onderwerpen. Hei groote middel, om trouw te blijven en ons kinderlijk te on derwerpen aan het gezag is de muurvaste overtuiging, dat het van Christus komt. Verbinden wij ons daarom aan dat ge zag, dan zal ons dat leiden tot Jesus Christus, die de weg, de waarheid en het leven is. Bij den aanvang had de W.Eerw. lei der naast zijn vreugde over de groote opkomst cok den wensch te kennen ge geven, dat er zooveel vragén gesteld worden als men wil. Dit vragen-instituuft completeert den cursus. Echter moeten de vragen verband houden met het be handelde onderwerp. Verscheidene vra gen werden daarna door spr. beant woord. Over 14 dagen treed kapelaan J. Duij- wel van 's-Gravenhage op. riet onder werp zal tijdig in onze courant onder de rubriek ,Roomsche Agenda bekend wor den gemaakt. Aanvaarding Lectoraat. De heer W. C. de Graaff aanvaardde heden zijn ambt als lector in de Pharma- cographie en Galemisclie Pharma'cle aan de Leidsche Universiteit met eene ;e!e over „Organopraeparaten." De Onderofficiers-Vereeniging „Door Vriendschap Vereenigd" hoopt Zaterdag 26 November a. s. eene uit voering te geven in de groote zaal der stadsgehoorzaal. Het strijkorkest der stafmuziek van het 4e Reg. Inf., ka pelmeester de Heer van Erp, zal zijne medewerking verleenen; evenals het ge mengd zangkoor der vereeniging, direc teur de heer Burgdo^ïfer. Aan de „Std." wordt van hier ge meld, dat de bij B. en |W. in voorberei ding zijnde belasting op de publieke vermakelijkheden vermoedelijk geschoeid zal zijn 'oc dë grootte dér lokaliteiten, evenals te Zaandam het geval Is. Men zal deze maatstaf nemen, om de in- ningskosten te beperken. Het 12e Invitatie concert van het Strijkorkest „Euterpe" alhier is bepaald op Dinsdag 29 November 1910 in de „Graanbeurs" Als solist zal daarbij op treden de heer S. M. Frijtei, l:e violist bij het Concertgebouworkest te Amsterdam terwijl door het orkest onder leiding van den heer J. Vink als hoofdnummers de le Symphonie van Van Beethoven en L' Ar- lésiénne 1 van Bizet zal worden uitge voerd. Bij Kon. Besluit van 22 dezer is benoemd, met ingang van 16 November tot tijdelijk directeur over het tijdelijike Rijksopvoedingsgesticht alhier G. van Breda Kolff, thans fijd'elijk hoofdcom mies ter directie aan het Rijksopvoe dingsgesticht te Doetinchem. Aan de telefoon zijn aangeslo ten onder 110. 1045 J. B. Bouwer, Vrees wijk 52. No. 1046 Mevr. de wed. Mr. Bolle van Vessem, Oegstgeesterlaan 8. No. 1047 Mevr. de Wed'. G. L. Korsse, Witte Singel 24. No. 1048 Consultatie bureau, Hooigracht 46. No. 1049. L. Haitz, Oegstgeesterlaan 6. No. 1050. Jac. J. Stephanus, Oude Singel 110. No. 290. H. J. van Leeuwen Jr. Lange- brug 75. No. 431 Joh. Dekker, Haar lemmerstraat 232. No. 1031. Wed. P. de .Wilde Breestraat 93. No. 1030 Be graafplaats, Rhijnhof. No. 995. A. v. d. Kwast Co., Jan Vossensteeg 42. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag, 51/2 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg, Bij bel che geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 8V2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 j., toe gang vrij Spreke.r de weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. M. ALKEMADE. De schouw over de toch ten slooien kaden en kunstwerken in de Drooggemaakten Veender- en Lijkerpol- der zal gehouden worden op Donderdag 17 November a. s. Door de lotelingen T. C. Los en J. A. Vaneman zijn bezwaarschriften in gediend tegen de uitspraak van de Mili tieraad te Leiden van 15 October j. I. waarbij zij tot de dienst bij de Militie werden aangewezen. BOSKOOP. De heer J. Schuilwedide, ambtenaar ter secretarie alhier, komt als eerste op de voordracht voor de benoe ming (van een. gemeente-secretaris te iGort- gene. 1 HILLEGÖM. De Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Haarlem heeft .behandeld het ber.o.eB van H. J±. van Waveren te Haarlem, wiens onderne mingen te Hillegom en te Rotterdam, waarin de graanhandel wordt uitge-* oefend, door het bestuur der Rijksverze- keringbank is ingedeeld in gevarenklnsse 23, met toewijzing van gevarencijfer 28. Klager vindt d»e daarnaar te berekenen p zuiie 'te hoog. Zijne ondernemingen leveren veel minder gevaar op, zoo dat hij toewijzing verzoekt van een geva rencijfer, in overedigheid met de mate van het bedrijfsgevaar. De uitspraak werd bepaald op 4 No vember 1910. HAZARSWÖUDE. Ten huize van den postbode D. Sonneveld aan den Rijndijk, is een geval van besmettelijke zfekte (Roodvonk) geconstateerd. Dientengevol ge is genoemde beambte voorloopig.bui ten dienst gesteld. De loteiing M. van Zanten is voor 'de «dienst ongeschikt verklaard. KATWIJK. De Raad is. tegen Don derdag a.s. des morgens te halfelf bij eengeroepen. Punten van behandeling zijn: 1. le zing notulen van de vorige vergadering met gesloten deuren, gehouden etc.2. mededeeling van ingekomen stukken 3. verzoeker] tot oprichting van een naai school te Katwijk-aan-Zee4.. verzoeken afschrijving hondenbelasting en hoofdei, omslag, dienst 1910; 5. verzoek van Krün van Dijk c. s. tot het doen van een kleine verandering aan den Noora- wijker Zandweg; 6. verzoek van het bestuur der Visscherijscliool, om te mo gen gebruiken een der lokalen van de Burgerschool, alsmede van dat der Am- bachtsteekenschool om nog een der lo kalen van de Bewaarschool7. verzoe ken om aankoop van gemeentegrond8. nadere missive van B. en W. der gemeen te Leiden in zake het heffen van school geld aan de Hcgee Burgerscholen, voor leerlingen uit deze gemeente 9. be noeming van een lid in de Plaatselijke Schoolcommissie; 10. vaststelling Suppl. kohier hoofdei, omslag en hondenbe lasting 11. verzoek van den heer K. Boorsma om eervol ontslag als hoofd der school vcor gewoon lager onder wijs te Katwijk aan Zee; 12. Benoeming van een hoofd der school voor g. 1. o. te Katwijk-aan-Zee; 13. aanwijzing stem- bureaux verkiezing leden Kamer varï Koophandel en Fabrieken; 14. voorstel tot het maken van een trap in het Noor der-talud van het P.-H. Kanaal 15. ver ordeningen, voortvloeiende uit het be paalde bij art. 114bis der Gemeentewet; 16. verordening gebruik en levering van Duinwater; 17. begrooting Waterlei ding-administratie, dienst 1911; 18. be grooting Gasfabriek, dienst 1911; 19. gemeente-begrooting, dienst 1911; 20. aanvullingsbegrooting 1910 21. besluit tot het aangaan eener geldleening, in verband met volgn. 47, toegezonden ont- werp-gemeentebegrooting 1911; 22. be handeling van het prae-advies door B. en W. uitgebracht, in zake adres van Baron Van Wassenaer van Catwijck, om wijziging van den legger der wegen en voetpaden in deze gemeente. De voordracht ter benoeming van een hoofd der openbare lagere school te Katwijk-aan-Zee, vacature Boorsma, bestaat uit de heeren J. v. d. Wede te Krimpen aan den IJsselJ. J. Kraal, te Ruinerwol dD. Bakker, te Voorburg. KATWIJK aAN ZEE. Eenige partijen haring brachten op den publieken afslag de volgende prijzen opvolle pekelha ring f 11.15 a f 11.50, ijle peklharing f7.65 a f7.90, steurharing f 9 .a fll, makreel f10 a f 10.85, alles per kantje. KOUDEKERK. Bij Kon. besl. van 24 dezer is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan S. Geertsma alhier wegens de door hem met levensgevaar verrichtte redding van een drenkeling uit het water van den Rijn op 13 September 1910. L1SSE. De jaarvergadering van het Groenekruis zal worden gehouden op Donderdag 27 October in het Hotel „De Witte Zwaan." Agenda. 1. Aanbieding rekening 1909 en begrooting 1910. Be stuursverkiezing wegens periodieke af treding. 3. Beschrijvingsbrief voor de vergadering van de H. vereeniging. 4, Bespreiring plaatselijke gezondheids belangen. Een beschonken landlooper was gisteravond in de sioot langs den Sta tionsweg alhier geraakt, maar door voor bijgangers hier uit getrokken en onder een hoopje riet gelegd. De politie werd hiervan in kennis gesteld, die hem op een handkar heeft geladen, want loopen kon hij niet meer. Aldus werd hij ver voerd naar het arrestantenlokaal. Na den nacht te hebben doorgebracht werd hem voedsel en droge kleeding verschaft. De man had nog een half fleschje spiritus bij zich. NOORDWIJKERHOUT. Aan Dr. N. Oldenboom is op zijn verzoek vergunning verleend tot het oprichten van opslag plaatsen voor benzine en het in werking stellen van een luchtgastoestel „Benoid", op het perceel kad. bekend in sectie D. no. 1002. NIEUWKOOP. Gisterenavond verga' derde in het café van den Heer Th. v- d. Bosch de afdeeling Nieuwkoop-Noor den van het Groene Kruis. Nadat de Voorzitter, Dr. Razaux Khiir, de vergadering geopend had, kwam de Penningmeester aan het woord. Het flinke batjg saldo, dat de Rekening aanwees gaf bewijs, dat de vereeniging in "bloeien— den toestand verkeert en het beheer der geldmiddelen aan den Penningmeester, de heer Alb. J. P. Bots, uitstekend is toevertrouwd. De heer Versluys. afgevaardigde ter algemeene Vergadering te Rotterdam, bracht een uitvoerig verslag uit over die vergadering. Art. 8, dat twee vergaderingen in het jaar voorschreef, werd op voorstel van het Bestuur gewijzigd in dien zin, dat voortaan éénmaal in plaats van tweemaal een afdeelingsvergadering gehouden zal worden. Van de aftredende leden werd de heer Razoux Khiir herkozen. De heer Dingemans wildé geen herbenoeming aanvaarden en de heer Dijk beloofde nog eenigen tijd aan te blijven. Gekozen werd de heer G. D. F. van Velzen, die tevens de afdeeling als afgevaardigde te Rotter dam zal vertegenwoordigen. WARMOND. -Onze „St. Cecilia-veree- nigiug" heeft gisteren weer zóo'n gezeüi- gen avond gegeven, zooals wé altijd van haar gewoon zijn. De drie afdeelingen Zang, Muziek en Tooneel, hadden elk' hun deel in de afwerking van het program en elk der drie heeft ook haaé deel ge had in het groote succes 'der uitvoering. De muziek kwam vooral goed voor den dag met Fantasie uit de opera Trouvère en met de ouverture „Euterpe." I11 het eerste was de bariton-solo heel mooi. Alle nummers werden voor de eerste maal uitgevoerd. Bij den zang waren vooral te prijzen de vrouwen-'en mannenkoren. „Moe't je varen", en „Lied van een meisje en een schipper", waren bewerkt door den directeur Corn. A. Bonten. „Mijn iiefste" viel goed in den smaak. Hebben harmonisten, zangeressen en zangers hun best gedaan, de tooneelisten hebben de kroon gespannen. Gegeven werd: „De Gierige Erfoom", blijspel in drie bedrijven. Dit prachtig in elkaar ge zet blijspel doet in de toepassnig der ver schillende personen sterk denken aan Mo- lière's „Ingebeeld'e zieke." Het schijnt dat de auteur (Pastoor Muré z, g.) door het beroemde stuk van den Franschen dich ter geïnspireerd is geweest. Zonder uilzondering werd door allen hun best gespeeld. Wij zullen niet over e'.k :n speler uitweiden, maar wij kunnen met nalaten een bijzonder woord van fof en "bewondering te uiten over de Chrispijn- foI, die vervuld werd door den heer Jac. Zwetsloot. Zóó hebben we hem nog nooit gezien; zelfs niet toen hij in dèn wedstrijd den len prijs behaalde. Zijn rol een metamorphose van huisknecht in los- bol-student en van student in dominé en van dominé in rheumatiekigen ouden zeurkous werd met zulk een gemakke lijkheid en routine uitgebeeld en volge houden, dat hij best met een vak-autëur zou kunnen wedijveren. "Y Was de laatste maal, dat de heer Jac. Zwetsloot als War monger optrad. We hopen echter dat hij al gaat hij te Leiden wonen, onze veree niging trouw blijft. We mogen zoo"'a kracht niet missen. Den grimeur, den heer Osendarp, een pluin voor z'n uitstekend werd. Vooral in den kop van doctor Bruijs heeft hij getoond wat hij kan. rMet hun gewaardeerd bezoek hebben ons vereerd den Hoogeerw. Deken N. J. Smeulders, de zeereèrw. hooggel. heer Tb. Seijsener, de weleerw. heeren J. Omt- zicht en H. Alink; en den burgemeester de heer A. J. Schövinck. Met frisschen moed gaat St. Caecili.a! zich nu voorbereiden voor de eerste uit voering van haar 3e verëenigingsjaar. Aan spuit II is als slangleider be noemd J. Betram, in de plaats van L. Beugelsdijk. De milicien J. J. M. Breugelmansy van.de lichting 1910 is. door Ged. Staten ongeschikt verklaard voor den militairen dienst, zoodat aan dé beurt van opko men is lotingsnummer 9 van die lichting. ZEGVELD. Het vierjarig zoontje van den Heer M. klom bij afwezigheid der ouders op de tafel, viel er af, waardoor de arm op twee plaatsen gebroken en ontwricht werd. Door dr, Maisinan en dr Dekker van Bodegraven werd geneeskun dige hulp verleend. GEWESTELIJK GEMENGD. Toen gistermorgen de strooboer K. Zweegman van den Bilderdam de Kleine Brug te Langeraar zou passeeren, bleek de wagen te hoog beladen te zijn. Het achterste gedeelte sloeg tegen den balans der brug, zoodat het stroo met den bak van den wagen achteroverviel. Gelukkig bleef het paard rustig staan. De voerman stortte echter naar beneden, kreeg eene gapende wonde aan de kin en moest heelkundige hulp inroepen. Eenigen tijd was de passage gestremd, doch hulpvaar dige handen hadden weldra den doorgang vrij gemaakt. Een ernstig ongeluk overkwam giste rennacht te IJmuiden den motorschipper Jan van der Plas, van Katwijk aan Zee. Bezig zijnde met het ophalen der mast door middel van een lier, geraakte een zijner vingers hiertusschen, zoodat deze geheel werd afgerukt en op het dek der schuit viel. Onmiddellijk begaf v. d. Plas zich naar een aldaar wonende arts, die de wond verbond. Gisteravond zagen twee jongens uit Stompwijk dat zekere V. uit Leiden te Zoeterwoude een rijwiel ontvreemd de uit een schuur. Zij waarschuwde den eigenaar en fietsten den dief achterna die zich in de richting van Leiden verwijderde. Toen deze zich ontdekt zag, liet hij het rijwiel in den steek en vluchtte de Mag-

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2