*isam9&* ihüjukl' Het geeft ons een treffend beeld, lice fit van huis uit echt Roonisch feest in den loop der tijden schrikbarend ver basterd en ontaard is. We nejnen het letterlijk over: De verjaardag der kerkwijdingen van B. Pieterskerk, anders Kermis gezeit, wierd van ouds, geviert op den eersten Zondag na 's Heeren Hemelvaart. Dan Was er ook een vrije jaarmarkt, de Kruis- semarkt genaamd, omdat ze na de Kruijs dagen, op Hemelvaartsdag, ingelui|dlï wierd, gelijk zij Donderdags voor 'Pin- eteren ook van twaalf u-u ren 's middags tot een uur toe wierd uitgeluijdft. Op deeze kermis, de oudste en nlech- tigste van de gansche stad, wierd van ouds een plechtige en al gem een e om megang gehoudenwaarin het Hoog waardigste Sacrament door de Pastoors der Parochiekerken, en somwijlen dcor den Abt van Egmond langs de straaten plagt rondgedragen te worden. Deze ommegang geschiedde op de volgende order: De Kommandeur of Pastoor van S. Pieters-kerke, ais zijnde de Hoofidt- kerk van Leijden, ging met een menigte van geestelijken en vólk en met hot Hoogwaardigste Sacrament tot op Led midden van de Bostelbrugge. Daar bleef hij en gar'het H. Sacrament over aan den pastoor van de Vrouwenkerkedewelke het dan verder droeg tot op het midden van de Marenbrugge. Daar wierd 'die leste afgelost door den pastoor van S. Pancras-kerkedewelke met het H. Sa crament in de handen tot de Gansoort- brugge tusschen de Hooigraft en di'e Hoogewoerde voortstapte. Op de Gans- oortbrugge, als het uijterste van zijn geestelijk gebied, bleef hij stilstaan; en gaf het H. Sacrament weder over aan den Pastoor van S. Pieterskerke, of aan iemand anders yd ie deszelfs plaats be- kleede. De leste bracht het met dezelfde staatzie naar S. Pieters-kerke". Ons dunkt, dat ieder, al delnï# men 700 optimistisch mogelijk over de kermis diep getroffen moet zijn dcor het groofe contrast tusschen den oor sprong der kermis en wat zij later ge worden ds. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert wederom Donderdag 27 Oct. a.s. ,des middags en zoo noodig des avonids ter behan deling o.a. van de .gemeen.tebegrooting voor 1191. Landbouwtentoonstelling. Onze burgemeester, Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijzelaar, heeft het eerevoorzit terschap aanvaard van het Comité ter voorbereiding van de landbouwtentoon stelling welke in 1911 alhier vanwege de Holl. Maatsch. van Landbouw zal Worden gehouden. Leidsch Kruisverbond. Gisteravond hield het Leidsch Kruis verbond haar jaarvergadering, die zich in eene slechts matige opkomst raocht verheugen. De Voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet, waarna de notulen werden gelezen, die na een kleine bemerking werden goedgekeurd. Daarna las de secretaris, de heer G. Molkenboer, een keurig gestyleerd jaar verslag voor, waarin de voornaamste feiten van het afgeloopen jaar werden gememoreerd, 't Afgeloopen vereenigings- jaar kenmerkte zich niet door een zoo opgewekt leven als de daaraan vooraf gaande. Of dit aan een zekere reactie moet worden toegeschreven, of wel aan de te vele vereenigen die bestaan, kan jschrijver niet nagaan. Het verslag w)ekt iop tot propaganda voor het kruisver bond1, omdat den drankbestrijding noo dig is voor andere vereeniglngen en deze steunt. Opgewekt werd het 10 jarig bestaan gevierd', toen de vereeniging een banier fcvercï aangeboden. In dit verband bracht spr. hulde aan den Voorzitter, die de vereeniging in moeilijke dagen heeft ge leid1. De verstandhouding met andere vereenigingen van den besten aard. Het ledental ging terug van 133 tot 107. Mot: een wiensch tot bloei besloot de secre taris onder applaus zijn verslag. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer B. Bergers, bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 165,62 de uitgaven f 155,64 zoodat het kassaldo f 9.98 is. Tot verificateurs worden benoemd de heeren v. dl Berg en SchbonderWioerdl, die in een volgende'vergadering verslag zullen uitbrengen. Vervolgens komt de beschrijvingsbrief voor de a. s. algemeene vergadering van de Dioc. Vereeniging te Beverwiijk op 25 Octb. a. s. aan de orde. Ten opzichte van de bestuursverkie zing werd1 den afgevaardigde een vrij mandaat gegeven. Besloten werd het voorstel Hillegom om de alg. vergade ring op Zondag te houden, te steunen. In behandeling komt ook een voor stel Leiden tot het hlouden van een Drankbestrijdersvergadering. Gesteund zullen worden de voorstel len Hillegom om het drinken onder h'et \vierk tegen te gaan en trouwens om den drinkdwjang bij de arbeiders in losse ploegen te bestrijden. Het jaarlijks overleggen van eene be- 'grooting wiordt ampel besproken. Be sloten wiordf, overeenkomstig het pre advies van het hoofdbestuur, een daar toe strekkend1 voorstel niet te steunen. Ten opzichte van de overige te be handelen voorstellen ging de vergader ring met het praeadVies van ji.et hpofd- be?tu,ur mede. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd de heer H. W. Spendel en tot plaatsvervangend af gevaardigde de heer Schbohdenvoerd. Door den heer Engeis zal in een lo kaal in een der volksbuurten een lezing Worden gehouden. Bij de rondvraag Werden nog enkele zaken van huishoudelijk belang bespro ken waarna de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Het Leidsche studentengezelschap India Orientalis herdacht gisteren het feest van zijn 50-jarig bestaan. Talrijke eere leden waren ter gelegenheid van dit feest dat op Sociëteit Minerva gegeven werd, overgekomen. Bediend door Javaansche schoonen werd in een keurig versierde Indische omgeving de rijsttafel genuttigd, waarna de feestvreugde nog lang daarna op Socieleit Minerva werd voortgezet. Schoolkindervoeding;. I11 een der zalen van liet Nut hield gisteravond de vereeniging Schoolkinder voeding een buitengewone algemeene vergadering. Nadat de voorzitter de aanwezigen het welkom had toegeroepen, las de secreta ris de notulen der vorige ^vergadering, die onveranderd, onder dankzegging, wer den goedgekeurd. Vervolgens las de se cretaris een schrijven voor van den Bur gemeester, dat hij als lid van schoolkin dervoeding wenschte toe te treden. Den penningmeester werd opgedragen te in- formeeren naar het bedrag, dat de burgemeester als lid van schoolkinder voeding wil offeren. Van het bestuurslid H. de Cler was een schrijven ingekomen, dat zaken hem noopten ontslag te nemen als lid van het bestuur. Ofschoon men'de redenen <üe hiertoe geleid hebben moeten billijken, bekende de vergadering "ddt ten zeerste en den secretaris werd opgedragen een betuiging van leed wezen en een dankbetuiging voor êLe -diensten als bestuurslid bewezen aan Ü-en heer de Cler te zenden. Daar nog twee vacatures bestaan en' er volgens het reglement geen bezwaar bestaat dat dames in het bestuur zitting nemen, draagt het bestuur als candidaten voor de functie voor <ie dames "M. v. Driel J. Maijer en N. Weijenberg, successievelijk aftredend 1911, 12 en 13, welke mede gedeeld hebben zich de benoeming te willen laten welgevallen. Met algemeene stemmen worden de dames gekozen. Bij- de rondvraag zegt de penriingm. tot zijn genoegen te kunnen constateeren, dat nog geen zomer zoo voordeelig was voor schoolkindervoeding, en dat nog schoone giften te wachten zijn, welke mededee- ling door de vergadering met vreugde gehoord en hartelijk toegejuicht werd. De gekozen damesleden, inmiddels ter vergadering gekomen, werden door den voorzitter met een korte toespraak geinstalleerd. Daarna werd de ledenvergadering ge sloten. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur 's avonds Gebou\v R. K. Volksbond Jaarfeestviering afd. Leiden R. K. Volksbond. Dinsdag, 8 uur rsav., Lodewijiks- kerk, Steenschuur Apologetische cursus. Spreker de tWieleerw. Jieer Jh. M. P. Bekkers. 1. Behandeling van Ingekomen vragen. 2. Conferentie over itfe pending der Katholieke Kerk. Doorloopende toegangskaart-en voor den gehe-elen cursus f 1.voor een avond 10 Cts. Donderdag, 6 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond', Rapenburg, Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. IB1/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 j., toe gang vrij Spreke.r de weleervv. Pater J. G. Tesser, 'O. F. M. HAZERSWOUDE. Gisteren viel een kind van den boomkweeker Slechten- horst, langs den Loeteweg in het water. Het kind werd door A. J. P., die juist met de fiets passeerde, en te water ging, zwemmende naar den kant gebracht. Men kan zich de dankbaarheid der ouders voor deze moedige daad voorstellen. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der haring volle pekelharing f 11.5511.65, ijle pekelharing f8.158.25, steurharing f 10, f 10.95 f 11.25 f 11.60, makreel f 10.20— 10.75 per kantje. KATWIJK a.d. RIJN. Door alle werk lieden, werkzaam in de zanderij van Ba ron van Wassenaar van Catwijck is aan B. en W. een verzoekschrift ingediend om toestemming te verlëene-n aan "de Amsterd. Ballast Mij. om voor het ver voer van zand uit het Grootduin, met de zandtrein een overgang te mogen, hebbert over het wielerpad naast het R. K. kerkhof alhier. Die toestemming zou daarom van groot belang zijn, omdat bij weigering hier van de zanderij voor- loopig stop gezet zou moeten worden en veel werklieden daardoor werkeloos 'zouide.n zijn. In het Kleinduin m.l. is de zanderij a.s. Woensdag of Donnierctag afgeloopen. Met zekerheid kunnen we echter mee- deelen dat de huurders van perceelen teelgrond, hedenmorgen aanzegging ge kregen hebben, dat het land waarover bovengenoemde zandtrein zou moeten rijden en dientengevolge niet beplant mocht worden, weer bewerkt en met bollen beplant mag worden. Hierdoor is bovengenoemd verzoek schrift dus onnoodig geworden en zul- de .werklieden, althans v.op.r een gedeel te, naar alle waarschijnlijkheid worden ontslagen, wat men, met het oog op de naderende wintermaanden «iet zoo erg plezierig zal vinden. De geruchten, als zou men de zande rij verplaatsen naar de Oude Zanderij, en daarvoor de bestaande vaarsloot langs den heer v. Riesen verbreed en uitge diept worden, bevatten, naar van zeer betrouwbare zijde gemeld wordt, tot he den nog geen waarheid. Wel bestaat er groote kans dat binnenkort een besluit ■in dezen zal genomen worden. Met ver schillende eigenaars van gronden gren zende aan deze vaarsloot ,en welke per ceelen voor gemeld doel onmisbaar zijn, is men al tot overeenstemming geko men. Mocht het plan doorgang hebben waarvoor zooals gemeld, groote kans be staat, dan zullen ongetwijfeld vele der werfclieden hierdoor gebaat worden, en binnen nier afzienbare tijd OtVs z.a. °tqoi duin herschapen worden in vruchtbaar teel- en bloembollenland. LISSE. De tooneelvereeniging Nut en Genoegen", zal in de 2e helft der maand Novembear hare eerste uitvoe ring geven voor kunstlievende leden en donateurs. Opgevoerd zal dan worden „Wolfang de Zigeuner", drama in drie bedrijven en „Knok", de Zuidpool uit vinder te Koppendam, blijspel fn 2 be drijven. Vanwege onze afdeeling van het Holl. Bloemb. Kweekersgen. zal op Don derdag 27 Oct. de 5e droge bollenvei- ling worden gehouden in het hotel „De Witte Zwaan". Voor het R. K. HerhalingsOnder- wijs hebben zich 30 leerlingen aange meld. Het Kruisverbond St. Jan. de Doo- per hield gisteravond een goed bezoch te vergadering. Na het gebed werden notulen .gelezen en onveranderd vast gesteld. Voor men overging tot de be handeling van den beschrijvingsbrief voor die jaarvergadering, werd een afgevaardigde benoemd. Gekozen werd' de heer P. Warmerdam. Bij de behande ling van een beschrijvingsbrief drong de heer Warmerdam er met 'klem op aan de motie Beverwijk te steunen. Blijft men toch door de week verga deren clan kan er in de toekomst bijna geen enkele werkman de alg. verg. be zoeken evenmin een bestuursfunctie ver vullen. De vergadering was het hier ten voile mee eens. Ook omtrent de verdei e voorstellen werd de houding der afdee ling vastgesteld Daar de voorsteller niet aanwezig was, werd het benoemen van een vaandelcomité uitgesteld. Op voorstel van den heer Warmerdam zal het bestuur een verzoek richten aan de onderafd. toneel, voor dit doel een extra uitvoering te geven. Hierna werd de vergadering gesto ten LElMUIDEN.. Gisteravond vergaderde de Kiesvereeniging „Lcimud-dien-Rijnsater- woude" in de R. K Jongensschool, die behalve door een groot getal leden, werd bijgewoond door den Z.Eerw. Pastoor en Kapelaan. De Voorzitter, 'de heer J. v. Galen opende de vergadering met gebed. De verkiezing van een bestuurslid voor Rijnsaterwoude had tot uitslag dat met 32 van de 56 geldige stemmen werd ge kozen oe heer W. Compier, die de be noeming aannam. Daarna was het woord aan den W.Eerw Heer H. N. P. J. Berkhout, kapelaan on zer parochie. De Eerw. spreker begon met te zeggen ,dat hij met de leden der keisvereen. ging naar 'de eerste tijden van ons Christendom, óm te zien mét welke moeilijkheden onze "Katholieke kerk die uitbreiding verkreeg, die zij nu beeft Hij meende dit onderwerp "te moeten behan delen met het oog op 'de vervólgingen, waaraan de Kerk in onze tijden bloot staat. Wel zijn die vervolgingen vreese- lijk, doch toch zullen zij de Kerk niet doen vallen, want evenals vroeger zal de Kerk als overwinnares uit het strijdperk te voorschijn treden. Daarom wilde de ge wijde spr. op dezen avond ons eei!s laten zien aan welke vervolgingen de "Kerk in de eerste tijden blootstond, opdat men dan tot de conclusie zou komen, Chris tus zal ook nu zijn Kerk te hulp komen. Daarna ging de Eerw. spreker de ont wikkeling van het Christendom punt voor punt 11a. Uit die uitcenzetitng bleek, hoe de spreker op dit terrein thuis was, w'ijl hij duidelijk voor zijn toehoorders uit eenzette het ontstaan en de geleidelijke ontwikkeling der Katholieke Kerk. Het was dan ook ongetwijfeld namens de geheele vergadering, toen 'de Z.Eerw. Heer Pastoor een hartelijk woord van dank bracht aan den Wel Eerw. Heer Ka pelaan voor hetgeen waarop hij de ver gadering had vergast. Dit bewees trou wens het spontane applaus. Daarbij den rondvraag niemand 'het woord verlangde, werd de vergadering door den Voorzitter met gebed gesloten. NOORDW1JKERHOUT. In den slechten toestand van den straatweg, beginnende bij de Gemeentewoning zal binnenkort worden voorzien, door het leggen van een nieuwe weg van zeer zware en soliede keien. De weg zal vernieuwd worden tot aan het huis van den heer P. de Kan, terwijl met de oude keien, de nieuwe losplaatsen aan Schippersloot zullen wor den bestraat. Met het leggen der gasleiding in de pastorie en kerk vordert men reeds snel. Waarschijnlijk dezen week nog zul len de ornamenten worden opgehangen. Ieder ornament zal voorzien zijn van twee lampen. TER AAR. Woensdagavond hield de Vereeniging „de Ter-Aarsche Aurgurken- veiling" eene ledenvergadering in ,,'t Wa pen van Ter Aar". Met een hartelijk woord van welkom opende de Voorzitter, de heer H. J. van Eijk, de vergadering en hij sprak den wensch uit, dat deze samenkomts zich door een gezelligen toon zal kenmerken en door eendrachtige samenwerking vrucht baar zijn zal. De secretaris las daarna de notulen der vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen en onder een woord van dank voor „gezien" werden getee- kend. Bij telling door den bode bleken 77 leden der Vereeniging aanwezig te zijn. De kassier-boekhouder, de heer W. J. van der Hoorn, bracht een voorloopig verslag uit, waaruit 0. a. 'oieek, dat ge durende deze zomer 54 veilingen worden gehouden de eerste op 30 Juni, de laatste op 22 September. Vier en twintig dagen werd voor meer dan f 1000 verkocht, zesmaal werden de f 2000 overschreden de hoogste opbrengst bereikte men op 13 Augustus, toen de dagrekening f 3154 bedroeg. In het geheel werden aan „de T. A. A.", 24.167 halve H.L. augurken aangevoerd; het hoogste cijfer was 1112 halve H.L. op den 17 Augustus. De totale opbrengst der veilingen bedroeg f 53.682, waarvan 6% voor de kosten worden in gehouden, zoodat den tuinders f 50.401 werd uitbetaald het batig saldo, dat niet voor het einde van den dienst met juist heid is te bepalen, zal zeer waarschijnlijk de terugbetaling van 3% mogelijk maken. Bij acclamatie werden tot leden der eindcommissie herkozen de heeren A. v. d. Jagt, W. de Bruijn en S. A. van Zwieten. Vervolgens werd aan de orde gesteld punt 6 der agendavoorstel van het Be stuur tot het stichten eener onderafdeeling van komkommertelers en het wijzigen der statuten in dien zin. Op verzoek van den Voorzitter trad als inleider van deze zaak op de heer J. A. van Tol. Spreker ver telde in korte trekken de geschiedenis der proefneming van het eerste jaar. Ver leden jaar zijn 13 leden onzer vereeniging met ruim 4000 ramen begonnen, thans staan 26 onzer mannen gereed om 11.500 ramen te leggen, en wij constateeren met genoegen, dat ook buiten onze vereeniging ons vóórgaan tot vervolgen heeft opge wekt. De groote uitbreiding dezer cul tuur, maakt eene nauwkeurige en orde lijke omschrijving der wijze van werken en beheeren noodzakelijk. Het is daarom dat het Bestuur heden meende te moeten uitkomen met het op de agenda vermelde voorstel. Er ontspon zich eene zeer geanimeerde bespreking en ofschoon in den beginne niet alle leden van hetzelfde gevoelen wflren, bleek men tijdens het debat steeds meer tot elkander te naderen. En toen ten laatste het Bestuur met een bereids ont worpen reglement voor den dag kwam waarin zoo nauwkeurig mogelijk doel en werkwijze der te stichten afdeeling om schreven werden, toen verklaarde de ver gadering zich met algemeene stemmen voor de stichting en hiet daardoor noodig geworden verruimen onzer statuten. De afdeeling ontving den naam van „Nieuwl Leven"zij zal geheel op zich zeifV staan, doch beh(eerd wjorden door het Bestuur der F. A. A. Leden van „Nieuw| Leven" kunnen zijnlo de leden der F. A. A., die zich bezig hlouden met de teelt van vervroegde komkommers en andere glasculturen en 2o. ook die tuin ders, welke hetzelfde bedrijf uitoefe- enn, doch geen lid der F. A. A. \v;en- schen te zijn. Het lidmaatschap wiordt verkregen door het teek en en van kien léedenlijst der afdeeling, die berust bij den Voorzitter van de F. A. A. Er wierd verder besloten, dat binnen niet te lan gen tijd eene vergadering zal opgeroe pen wjorden van de komkommertelers onzer Vereeniging, die lid van „Nieuw( Leven" w'enschen te worden. Op die ver gadering zal het reglement definitief wjorden vastgesteld. De punten 7 en 8, medëdeelingen en rondvraag gaven niets te doen, wfearop de Voorzitter op de gebruikelijke wjijze deze zeer gezellige en vruchtbare ver gadering sloot. Vrijdag 21 October om zes uur 's avonds hield de Tuindersbond „God zij met ons" zijne jaarvergadering'in het Bondscafé aan het Papenveer De voorzitter, de heer J. Hoogervorst Lz., opende de vergadering en verzocht den secrecretaris de notulen te lezen, "dis onder dank goedgekeurd werden. De kassier, de heer Th. van Zijl, las zijne voorloopige jaarrekening, waaruit bleek, dat de totale opbrengst der veilin gen gedurende dezen zomer fl5676S.555 bedroeg, welke som na aftrek van 7 pet. aan de tuinders is uitbetaald. ,Het waar schijnlijke batig saldo zal de terugbeta ling van 2 pet. mogelijk maken. Tot leden der eindcommissie werden herkozen "de heeren Ji- C. Kroft, B. J. Verhagen en Jieenk. De Secretaris de heer J. van der Ei sen bracht zijn jaarverslag uit en deelde daarin mede, dat de Tuindersbond thans 219 leden telt. Het bestuur heeft in den lo-i^ des jaars geen veranderingen on dergaan. Het bestuur vergaderde IS maal en behartigde in allen deele met grooten ijver de belangen van den "Bond. Bij con tract werden ,40.000 zak doperwten ver- verkocht. De eerste veiling werd! gehouden op "3 JunLj de laatste op 17 September. "Er wer den aangevoerd 31724 zak peulen, 46640 zak doperwten, 15874 zak prinsenboo- nen en 95767 zaJc snijboonen. "De totaal opbrengst der veilingen was f20875. lager dan het vorige jaar, dat buitengewoon voordeelig was. De voorzitter "dankte den secretaris voor zijn zeer uitvoerig jaarverslag. ;V "De aftredende bestuursleden de hee ren G. Kesting en J. van der Eisen en het - lid der commissie van controle, de heer H .J. van Eijk, werden met groote meer derheid herkozen. Het werkkrachtenfonds deed rekening en verantwoording bij monde van den heer L. Bosman. T)e ontvangsten bedroe gen f241.19: de uitgaven f 189.49; het batig saldo f51.70. Volgens art. 8 der statuten werd be sloten dit jaar geen Adviseur "te kiezen. Op voorstel van het bestuur werd be sloten met de Boerenleenbank in Reke ning-courant te gaan tot een bedrag van f20.000. De toestemming der leden werd ge- vraagd en verkregen oin de noodige uitga ven te doen tot het stichten eener spaar bank. - De voorzitter jdeelde mede, dat be- reids 100 Ji.L pronkboonen zijn ver koeld tegen f20.per H.L. en 18 H.L. erwtenboonen a f 23.de eerste te leve ren einde November óf begin December de laatste Jtunnen a.s. Dinsdag worden afgeleverd. Bij de rondvraag verzocht de heer van der Tang aan het bestuur om de noótiige stappen te doen tot het verkrijgen van aansluiting 'aan den in aanleg zijnden électrischen spoorweg. v j "Nadat nog eenige zaken van huis- houdelijken aard waren behandeld, sloot de voorzitter om half tien deze vergade ring. TER AAR. De raad dezer gemeen te zal a.s. Donderdag 27 Oct. des voor middags om 11 uur vergaderen. De agenda bevat de volgende punten 1. Ingekomen stukken. 2. Aangaan van een geldleening. 3. Vaststelling der be grooting voor 1911. 4. Wijziging van en toevoeging aan de begrooting van 1910. 5. Verhooging van de jaarwedden der wethouders. 6. Vaststelling suppl. kohier hoofd, omslag 1910. 7. Vaststel ling kohier hondenbelasting 1910. 8. Ontheffing aanslagen hoofdei, omslag. 1910. 9. Ontheffing aanslagen honden-1 belasting 1910. 10. Reclame "hoofdei, omslag. VOORSCHOTEN. De laatste week kon den de bollenkweekers niet vorderen, omdat de grond te hard was. Gelukkig is er nu door den regen der laatste dagen verandering gekomen en komen thans handen te kort, om voor de in vallende vorst klaar te zijn. Het Café De opgaande Zon, de 1 vorige week in bod gebracht op f 4000 en de daarachter gelegen bouwgrond, in bod gebracht op f 1500 is door den eigenaar opgehouden. Het nau de Voorstraat is bij afslag toegekeud aan den heer H. S. Mens voor f 2175. Bij de keuring van de lotelingen voor de nationale militie te 's Gravenha- ge zijn de navolgende lotelingen afge keurd j. D. de Graaf, no. 2, J. Foledo, no. 3, A. G. Emers. no. 4, (voorwaardelijk) G. L. v. Wensen, no. 7, P. A. Brauck- man, no. 11, R. T. L. v. Kol, no. 12, A. v. Kempen, no. 20, P. v. d. Werf, no. 28. I Door C. de Graaf is aan Ged. Staten herkeuring aangevraagd. WASSENAAR. Behoudens goedkeuring van den gemeenteraad zal de heer J. A. i van Rijswijk in den loop van dezen winter een cursus geven in de Engelsche taal. Daar de Raad Donderdag a. s. ver gadert zullen belanghebbenden wèl doen zich voor dien tijd aan te melden. WARMOND. Uit goede bron verneemt men, dat de volgende week in een der j zalen van het Hötel „de Stad Rome" een I tentoonstelling zal worden gehouden van gasornamenten. Ondernemer ervan is de j Heer Riibenkamp uit Oegstgeest. Heden is een aanvang gemaakt met de aanvoer van zand voor verhooging van de R.-K. begraafplaats alhier. Deze aanvoer zal volgens mededeeling een paar maanden duren, aangezien een massa zand voor de vergrooting noodig zal zijn. Ook op de begraafplaats zelf is men j druk bezig met slooten te dempen en nieuwe te graven, terwijl reeds verschei- I dene oude boomen zijn geveld. WOUBRUGGE. De schouw over de Veenderpolder is door het bestuur be- paald op den 9en November a. s. en dat van de Oudendijksche polder op 8 November, terwijl het baggeren in den Oudendijksche tocht niet vóór den lOen November a. s. mag aanvangen. iWOUBRUGGE. De uitslag vanMe zit ting van den militieraad voor de lolelin-; gen dezer gemeente is als vo'lgt: <ie lo tingsnummers 4, 6, 28 en 29 zijn vrijge steld, wegens broaderdienst en dte num- mers, 7, 7 11 en 13, die voor 'diekeuringj, versdienen, zijn allen goedgekeurd voor.' "den diienst, zoociat nu 25 lotelingen "tot den dienst zijn aangewezen. Hoeveel daarvan zuilen worden opge roepen, is nog niet bekend. Naar men verneemt zal de heer dr. I H. G. A. Obreen die te Brussel vertoeft, onze historie verrijken met een beschrij- ving over den toestand te Woubrugge enI Hoogmade tijdens de reformatie der 16de'z eeuw. In het Rijksarchief aldaar is daar- 1 omtrent nog al het een en ander bewaard, r Straks wacht ons een Kerkgeschiedenis b van beide genoemde plaatsen. te

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2